15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyo tasarımı ve fayans döşeme

Banyo, bir kişinin ve aile üyelerinin çok fazla zaman geçirdiği kalıcı bir kullanım odasıdır. Onu yenilerken tarzı da dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör var. Ocağın sahibi de dahil olmak üzere aile çevresinin her bir üyesinin tat özelliklerinin toplanmasıyla belirlenir. Banyo tarzı hemen hemen her şey olabilir, asıl mesele, eğer seçilmişse, tüm onarım çalışmaları tamamlanana kadar takip edilmesi gerektiğidir..

19

19

Çoğu zaman, tasarımcı banyoları ülke tarzında (köy tarzı), spa tarzında ve deniz tarzında yapılır:

 • Köy stili (ülke): İç mekanda tekstil kanopiler, karmaşık olmayan, basit saksılarda kır çiçekleri, köy yaşamını gösteren manzaralara sahip tuvaller kullanılır. Kaplama için karolar bazen yeşil ve mavi olmak üzere koyu ve gri tonlarda kullanılır..

  on sekiz

  on sekiz

 • Spa stili: İç mekanda doğaçlama çiçek buketleri, mumlar ve deniz taşları (kötü şöhretli veya dekoratif) içeren küçük vazolar, SPA prosedürleri sırasında ihtiyaç duyulabilecek deterjan setleri içeren hasır sepetler, ahşap unsurlar iyi uyum sağlar. Kaplama için, tonları dahil olmak üzere kahverengi, mavi, mavi ve gri renkli karolar kullanılır..

  17

  17

 • Deniz stili: iç mekanda aynalar ve raflar, turkuaz veya su perdeleri, deniz gereçleriyle ilgili öğeler ve sahilde rahatlama dahil olmak üzere aynalı iç öğeler kullanılır. Kaplama, kural olarak, kumla bir arada olan mavi ve soluk mavi, bazen açık kahverengi karolarla oluşur..

Sunulan her banyo iç tarzının kendine has özellikleri, bir tür konfor alt metni vardır. Düzenlemek için, duvar ve yer karoları da dahil olmak üzere doğru kaplama malzemelerini seçmeniz, genel iç mekanın renk zarafeti ile birlikte bir banyo veya duş kabini kurmanız gerekir..

Banyo tasarımı ve fayans döşeme

Onu onarırken, stili de dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör var..

Banyo fayansı seçimi

Bugün piyasada bulunan karolar ve firma tatmin edici geniş bir yelpazede üretmektedir. Hem fiyat segmentinde hem de şeklinde farklıdır. Örneğin, en yaygın olanı:

 • Seramik karo
 • Mozaik karolar;
 • Porselen seramik karolar;
 • Cam karolar.

  16

  16

Yukarıda sunulan kaplama karolarının her modeli, fiyat seviyesi de dahil olmak üzere kendine özgü özelliklere sahiptir. Örneğin, en pahalı ve daha az popüler olan porselen taş ve cam kaplama karolar, mozaik ve seramik daha ucuz ve daha popüler olarak kabul edilmelidir..

15

15

Fayans kaplamanın avantajları

Karo, banyo, duş ve tuvalet kaplamak için kullanılan malzemeler arasında lider olmasını sağlayan yüksek düzeyde nem direncine sahiptir. Neme karşı yüksek bir dirence sahiptir ve su aşınmasına maruz kalmaz..

Fayans kaplamanın avantajları

Karo yüksek nem direncine sahiptir

Çini Gerçekleri:

 • Karo, artan mukavemet ve dayanıklılığa sahiptir. Ancak, döşeme sırasında ve sonrasında, karoların temizlenmesi ve yıkanması için agresif özelliklere sahip hiçbir karışım ve madde kullanılmaması sağlanır. Kaplama karolarının ortalama ömrü, düzgün bir şekilde döşenmeleri ve ardından işlenmeleri / temizlenmeleri koşuluyla 30 ila 70 yıl arasında değişir..

  on dört

  on dört

 • Karo pratiklik açısından iyidir. Onunla ilgilenmek fazla zaman almaz. Karo, küçük ve orta düzeyde agresiflik (çoğu deterjan) ile karakterize edilen kimyasalların etkilerine iyi dayanır..
 • On yıllar sonra bile karo orijinal görünümünü kaybetmez. Üzerine uygulanan çizimler ve resimler 10-15 yıllık kullanımdan sonra dahi silinmez. Bu, karoların bir dairenin ve özel bir evin uygun bir yerine, halka açık bir yere döşendiğini dikkate alıyor: banyo, duş ve tuvalet.

  13

  13

 • Fayanslar, uzun bir süre sonra bile solmaya maruz kalmaz, renkleri aşınmaya maruz kalmaz.
 • Karo geniş bir renk segmentinde sunulur, dokularında çeşitlilik hakimdir, boyalar çok yönlülüğü ve modernliği ile dikkat çekicidir..

Fayans kaplamanın ana avantajları:

 • Çeşitlilik: Oldukça geniş bir çeşitlilikte sunulur, hem yerli hem de yabancı üretim vardır;
 • Çok yönlülük: çok yönlü desenler ve umut verici çizgilerle ilginç renklerde gelir;

  12

  12

 • Benzersizlik: Gerekirse, türünün tek örneği olan benzersiz karoların üretimi için sipariş verebilirsiniz..
 • Kullanılabilirlik: Fayansları çevrimiçi mağazada, çevrimdışı mağazada, inşaat deposunda satın alabilir veya doğrudan üreticiden sipariş verebilirsiniz..

  1

  1

Kaplama karoları çok yönlülüğü ile öne çıkar, banyo ve duş odalarında, mutfak ve yemek odalarında döşenebilir..

on bir

on bir

Fayans kaplamanın dezavantajları

Fayans döşeme işlemi inanılmaz derecede uzun zaman alır, bu görevin yetkin bir şekilde uygulanması için uygun bilgi, beceri ve yetenekler gereklidir. Fayans döşerken, zemin yüzeylerinin (zemin) küçük kusurları bile, olumlu nitelikleri dikkate alınır..

Fayans kaplamanın dezavantajları

Banyo karosu tasarımı

Kaplama karoları döşerken, vakaların% 90’ında, bu yönde bilgili, gerekli işleri yüksek düzeyde ve gerekli kalitede yapabilen profesyonel profil ustalarıyla iletişime geçmek gerekir. Bu işlerin fiyatı bölgeye göre değişir, vakaların %70’inde yüksektir..

on

on

Kaplama karosu, dikişleri ve derzleri çevreler. Küçük karolar döşerken, bu tür dikişlerin ve derzlerin sayısı artar, neme dayanıklı harçla işlenmesi daha zor hale gelir. Sonuç olarak, harçta kararma görülür, bu da kademeli olarak çürümesine, bir mantar oluşumuna yol açar. Bu nedenle, kararan yüzeylerin zamanında işlenmesi işleminin

yirmi

yirmi

özel kimyasal karışımlarla (antiseptik ajanlar).

Seramik karolar

2

2

Seramik karolar piyasada en popüler ve talep edilenler arasındadır, genellikle karo olarak adlandırılırlar. Bu tür karolar, son derece geniş bir renk yelpazesinde, stilistik ve tek tip çeşitlerde sunulurken, tatmin edici derecede düşük bir maliyete sahiptir..

dokuz

dokuz

Seramik karolar figürlü tarzda (parlak tonlar ve açık renkler), cotto tarzında (ayırt edici ve orijinal tuğla renkleri), klinker tarzında (karmaşık geometrik şekiller ve koyu tonlarda) sunulmaktadır..

Seramik karolar

Seramik karolar piyasada en popüler ve talep edilenler arasındadır.

Mozaik karolar

Seramik karoların karakteristik olumlu özelliklerine sahiptir. Tek fark, daha yüksek yoğunlukta ve çeşitli yüzeylerde bitirme işleri için mozaik kaplama karoları kullanma yeteneğinde yatmaktadır..

sekiz

sekiz

Mozaik karolar genellikle banyo, tuvalet ve duş odalarında bulunan küvet ve lavabo tabanlarının kaplanması, niş ve kemerli eşlikler, kenar aynaları ve tezgahlar oluşturmak için kullanılır..

Porselen seramik karolar

3

3

Porselen seramik karolar, mozaik ve seramik karoların tüm avantajlarına sahiptir, ancak aynı zamanda çok daha dayanıklı ve aşınmaya dayanıklıdır. Bu tür karolar sıcaklıktaki ani değişikliklere, yüksek yüklere dayanabilir, düşük ve orta güçte mekanik strese, düşen nesnelere maruz kalmaz.

7

7

Vakaların %90’ında porselen seramik karolar, kayma faktörlerini önlemek için hakim olan pürüzlü bir yüzeye sahiptir..

Porselen seramik karolar, zemin yüzeylerini kaplamak için kullanılır, ancak duvarları ve tavanları kaplamak için kullanılırlar..

Porselen seramik karolar

Vakaların %90’ında porselen seramik karolar, kayma faktörlerini önlemek için hakim olan pürüzlü bir yüzeye sahiptir..

Porselen seramik karoların üretimi, teknik özelliklerinde porselene benzeyen hammaddeler kullanılarak gerçekleştirilir. Dıştan, porselen seramik karolar bir taşa benziyor. Seramik karolarla karşılaştırıldığında, ayırt edici özelliği agresif ortamlarda yerleştirildiğinde yüksek direnç olan karo kategorisine dahil olması nedeniyle daha düşük su emme yüzdesine sahiptir. Ayrıca, ana kalite argümanı, aşınma işlemine karşı yüksek direnç olarak düşünülmelidir..

6

6

Porselen seramik karolar bazen taneli bir yapı içerebilir – bu klasik bir sırsız tip porselen taş eşyadır. Böyle bir karo satın alırken, üzerinde gözeneklerin oluşumunu ve çeşitli istenmeyen kapanımları unutabilirsiniz. Bu tür porselen seramik karolar çatlamaya eğilimli değildir, hatta bazı özelliklerinde doğal taşı bile geride bırakırlar..

5

5

Sırlı porselen taş eşya, ayırt edici bir özelliği ile karakterize edilir – yaygınlığı. Porselen çömleklerin sırlanması sayesinde çok çeşitli tonlar ve renkler elde edilir..

Fayans kaplamanın avantajları

Kaplama karoları, kaplama malzemeleri pazarında talep görmektedir ve popülerdir. Tüketim toplumu arasında yüksek talep görürken, karolar, çalışanlara, mutfaklara ve yemek odalarına yönelik duş odalarına döşemek amacıyla kullanan şirket ve işletmelerin yöneticileri arasında talep görmektedir..

4

4

Fayans imalatının tarihi yüzyıllardır göze çarpmaktadır. İlk fayanslar, antik dünyanın patrisyenlerinin ve imparatorlarının evlerine yerleştirildi..

Banyo fayansı

Banyo tasarımı – 47 fotoğraf fikri döşemek:

Previous Post
El desafío es crear el diseño de una pequeña sala.
Next Post
How to use Moroccan style in the interior