15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Teras dekorasyonu için tasarım fikirleri

dize (0) "" dize (0) ""

Birçok banliyö bölgesi sahibi, sadece evin içinde değil, dışında da güzel ve rahat bir tasarım yaratmaya çalışıyor. Kır verandasının tasarımı azami dikkat ve ciddi bir yaklaşım gerektirir..

Açık bir verandada ülke mobilyaları

Sevgiyle döşenmiş teras dinlenmek ve eğlenmek için harika bir yer olacaktır.

Ayrıntıları düşünmek heyecan verici, ancak düzenlemenin çeşitli aşamalarında birçok zorluk olacak. Bu nedenle teras ve dekorasyonu ile ilgili tüm bilgileri önceden bilmekte fayda var..

Ülkede veranda tasarımı – kendin yap

Veranda açık veya kapalı olabilir. Yalıtılırsa, evin boyutunu genişletmeye yardımcı olur. Oda genellikle bir yemek odası, mutfak, kütüphane ve çalışma alanı, bir bahçe ve yaratıcı bir köşe içerir. Aynı anda birkaç yön bağlanabilir.

Ahşap bir kır evinin yanında açık bir veranda

Rüzgarla esen ve güneşten korunan açık bina sadece güzel havalarda rağbet görüyor.

Açık tip tasarım, özellikle sürekli serinlik sayesinde üzerinde dinlenmenin rahat olacağı yaz sezonu için oluşturuldu. Ancak sadece iyi havalarda kullanılabilir. Türü ne olursa olsun, terası evin arkasına yerleştirmek daha iyidir. Konutun bir uzantısı haline gelirse, cephenin gerekli tarafına yerleştirilir..

Doğal taştan yapılmış bir sundurma ile açık veranda

Veranda tasarımı evin genel tasarımına uygun olmalıdır.

Ülkedeki veranda tasarımı kendi ellerinizle yapılabilir. Birkaç önemli nüansı hesaba katmak gerekiyor ve işlevsellik ve güzelliği somutlaştıracak..

Evde açık bir veranda tasarımı

Düzenlemenin her aşamasında malzeme, renk, detay seçimine dikkat edilmelidir..

Açık bir kır verandasında kıvırcık sabah zaferi

Açık verandanın ana dekorasyonu ışık ve mekandır.

Açık terasın tüm önemli tasarım öğeleri tabloda yansıtılmıştır..

Kayıt Açıklama
eskrim Ahşap her gün temiz havada birçok teste tabi tutulur. Bu nedenle, çeşitlilik seçimine iyice yaklaşmaya değer. Çam ekonomiktir ve meşe daha güvenilirdir ancak pahalıdır. Dekoratif ızgara dikey, yatay veya çapraz olarak yerleştirilebilir. Bölümler arasındaki mesafe, ürünün şeklinin yanı sıra herhangi biri olabilir..
Zemin Ahşap bariz bir seçenektir. Ancak düzenli olarak neme ve güneş ışığına maruz kalması nedeniyle kaplama hızla bozulacaktır. Ağacı her yıl özel boya ile kaplayarak bunu önleyebilirsiniz. Zemin için fayans veya muşamba uygundur. Bakımları daha kolaydır, düzenli boyamaya gerek yoktur..
Mobilya Veranda tipine bağlıdır. Kapalı görünüm normal bir ev odası gibi düzenlenebilir. Açık tip, terasın sadece iyi havalarda kullanıldığını varsayar. Bu nedenle katlanabilir eşyaları yerleştirmek akıllıca olacaktır. Hava koşulları dramatik bir şekilde değişirse, yapıları hızlı bir şekilde monte etmek mümkün olacaktır. Sahte rattan modelleri seçin. Çekici bir görünümle ayırt edilirler, kuvvetli rüzgardan, neme veya güneşe maruz kalmadan bozulmazlar. Bir kanepe, birkaç asma sandalye yerleştirebilirsiniz. Hasır mobilyalar bir veranda için mükemmeldir.
Çevre düzenleme Güneşin sıcağı ve direkt ışınları canınızı sıkabilir ve serinlikte sıcaktan saklanmak istersiniz. Bunun için perdeler veya çevre düzenlemesi kullanılır. İkincisi, aynı anda birkaç işlevi yerine getiren tırmanma tesislerine sahip açıklıkların tasarımını içerir. Isıdan tasarruf ederler ve görünümü başarılı bir şekilde dekore ederler. Dikey peyzaj havayı daha nemli hale getirir ve toz içeriği azalır. Klasik, çitlerin kullanılmasıdır.
perdeler Havadar bir atmosfer yaratan şeffaf perdelerle tasarımı tamamlayabilirsiniz. Dış mekan kullanımına uygun özel akrilik perdeler bulunmaktadır. Kir ve tozu itme yeteneğine sahiptirler. Bambu perdeler veya rulo modeller uygundur. Bir verandayı dekore ederken bu tasarım detayı gerekli değildir, ancak evin sahipleri yapıyı dekore etmek isterse, listelenen seçeneklerin kullanılması önerilir..
Aydınlatma Çardak sadece gündüzleri değil, akşamları da kullanılır. Bu nedenle, aydınlatmaya özellikle dikkat edilmesi önerilir. Yapının çatısına bir nokta ışık monte edilmelidir. Ana biri olacak. Ek, tüm çevrenin etrafına yerleştirilmiş bir çelenk olabilir. Aydınlatma armatürlerini yerleştirirken güvenliği unutmayın. Cihazlar güvenilir ve neme dayanıklı olmalıdır.

Ülkede açık bir verandanın parlak aydınlatması

İyi bir aydınlatmaya sahip açık teras, yaz aylarında mutfağın yerini kolayca alır.

Özel bir evde kapalı veranda tasarımı

Kapalı veranda, dinlenme ve dinlenme yeri görevi görür. Bu nedenle, onu kötü hava koşullarından güvenilir bir şekilde korumaya, sıcak ve evin genel görünümüne uygun bir tarza sahip olmaya değer. Yüksek teknolojiden vazgeç. Böyle bir oda için çok soğuk. Daha doğal malzemeler, canlı bitkiler ve ahşap mobilyalar kullanın.

Ülke verandasının ahşap tavanındaki lambalar

Yumuşak ışıkla birleştirilen ahşap yüzeyler, sıcak bir rahatlık ve huzur atmosferi yaratır

Çardak’a açılan sürgülü pencereler popülerdir. Kapalı bir nesne türünü açık bir nesneye dönüştürmeyi kolaylaştırırlar. Mekanizmayı otomatik, uzaktan kumandalı yapabilirsiniz. Cam yapı pahalı olacak, ancak muhteşem görünecek. Sitenin tüm bölgesine genel bir bakış olacak, ancak hava koşullarından güvenilir bir koruma altında olacaksınız..

Ülkede kapalı bir verandada döşemeli mobilyalar

Rahat döşemeli mobilyalar ve bol doğal ışık

Mükemmel bir seçenek, onu şöminenin topraklarına yerleştirmektir. Herhangi bir oda için bir seçenek seçmenize izin veren geniş bir model yelpazesi vardır..

Yazlık kulübede sömürge tarzı şömine

Şömine sıcacık bir atmosfer yaratacak ve serin akşamlarda içinizi ısıtacak.

Bir yazlık veranda için stil seçimi

Bir verandayı dekore ederken, bir stil yönüne uymak önemlidir. Seçim, nesnenin konumundan etkilenecektir. Doğuda veya kuzeyde ise, İngiliz sömürge iç kısmı yapacaktır. Mobilyalar rattandan yapılmıştır, sallanan sandalye gereklidir..

Ülke verandasında sallanan sandalye

Teras için kaliteli, pratik ve dayanıklı mobilyalar satın alın

Çoğunlukla hasır mobilya kullanımı. Rahatlığı ve işlevselliği nedeniyle ülke mobilyalarını seçerken en yaygın çözüm. Kolonyal tasarım, bir şömine önerir. Kapatıldığında, ek bir ısı kaynağı görevi görecektir..

Yazlık terasta yanan odunlu şömine

Şömine hem açık terasta hem de kapalı verandada uygundur.

Doğu ve güney tasarımları esas olarak Provence tarzında tasarlanmıştır. Tavanda ahşap kirişler, sadece doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar var. Sandalyeler ve masa, vazolarda düzenlenmiş birçok çiçek, ek bir dekorasyon görevi görüyor.

Provence tarzında ülkede açık veranda

Provence stili konfor, romantizm ve hafiflik ile ilişkilidir.

Klasik seçenekler uymuyorsa, birçok modern iç mekan var. Cam kolonlar gibi kaplama malzemelerinin ilginç kombinasyonlarına dayanmaktadır. Düşük mobilya parçalarıyla tamamlandı.

Ülkedeki verandada aydınlatma

Aydınlatma armatürlerinin seçimi, inşaat türünden etkilenir. Açık nesneler için ağırlıklı olarak sokak aydınlatma modellerini seçin. Islak koşullara dayanabilirler ve darbeye dayanıklıdırlar.

Işıkların açık olduğu açık bir kır terasının fotoğrafı

Başarılı bir dış mekan teras aydınlatması örneği

Ülkedeki teras katının LED aydınlatması

Aydınlatılmış bir terasa bakmanın karanlıktan çok daha hoş olduğunu kabul edin.

Genel iç mekana uyan, onu daha fazla vurgulayacak modelleri seçin. Bunlar açık çardaklar için stilize fenerler olabilir. Bu tasarım, ışığı takmak için daha fazla alana sahiptir. Bunları sağlamanın güvenliğine ve gücüne dikkat edin. Kapalı nesneler sıradan odalar gibi aydınlatılabilir.

Yazlık evde imar alanı

Çoğu tasarım uzundur. Çok fazla alan var, bu nedenle aynı bölgede farklı amaçlar için birkaç bölüm var. Bunları karıştırmaktan kaçınmak için, sınırların ana hatlarını çizerek imar yapılması önerilir. Bu, konaklamanızı konforlu hale getirecektir..

Kır evinin verandasında yemek masası ve yumuşak kanepe

Verandaya mobilya yerleştirirken serbest hareket için daha fazla alan bırakın

Bir yazlık tasarımında saksılarda bitkiler

Saksı bitkileri, bir açık hava terasının imar edilmesi için mükemmeldir.

Sadece dinlenme köşeleri, yemek alanı değil, aynı zamanda bir çalışma da yerleştirebilirsiniz. Kapalı bir veranda, evin kullanılabilir alanını arttırmanın harika bir yoludur. Belirli bir amaç için içeride yeterli alan yoksa, çardakta bir köşe seçebilirsiniz. Terasın asıl amacı göz önüne alındığında, masif bölmeler gibi küresel imar unsurları terk edilmelidir. Bir tatil için bir tahmin olarak. Mobilyaları doğru yerleştirmek, koridorları düzenlemek ve bölümler arasındaki ince çizgiyi ortaya çıkaracak dekoratif detaylarla tamamlamak gerekiyor..

Ülkede bir veranda için mobilya

Dinlenmek için bir yer, içinde mükemmel bir şekilde rahatlayabileceğiniz uygun ve konforlu eşyaların varlığını varsayar. Yeni ürünler satın almanıza gerek yoktur. Dekorla ustaca tamamlanan eski mobilyalar, biraz restore edilerek mekana özel bir hava katacaktır. Parlak kapaklar, döşemeyi değiştirmek, boyamak yardımcı olacaktır. Yeterli alan varsa, yastıklarla tamamlanan geniş bir yumuşak kanepe düzenleyin..

Ülke verandasında yumuşak yastıklı rattan mobilyalar

Yağmurdan korunan verandada, döşemeli mobilyaları güvenle yerleştirebilirsiniz.

Bu oda sadece vakit geçirmek için değil, yemek yemek için kullanılacaksa mutlaka bir masa ve sandalyeler koyun. Ölçüye dikkat edin. Alan dağınık olmamalı, gereksiz ayrıntılarla aşırı yüklenmemelidir. Dinlenecek bir yer, mekanın varlığını varsayar. Yanına bir hamak asmak önemlidir. Dilerseniz güneşin tadını çıkarmanızı, ardından terasın serin gölgesinde vakit geçirmenizi sağlayacaktır..

Verandanın bitişi ve tasarımı ne olabilir?

Uzatma ahşaptan yapılabilir veya fıçı tahtası kaplamalı metal bir çerçeveye sahip olabilir. Alüminyum vitray pencereler yapacak. Nesnenin tabanına kurulurlar. Cam nedeniyle dekorasyonu gerekli olmayan duvarlar görünecektir. Her şeyi düzenli olarak yıkamanız yeterlidir. Bodrum süslemek için kalacak. Bunu yapmak için bir taş veya tuğla seçin..

Açık tip yazlık terasın panoramik camları

Metal çerçeve üzerindeki panoramik cam, çok yönlü görünürlük ve doğa ile bütünlük sağlayacaktır.

Cam bloklar cam için kullanılabilir. Piyasada geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Buzlu camlı, oluklu veya renkli modeller. Benzersiz bir etki yaratmak için bunları birbirleriyle birleştirebilirsiniz. Bloklar, aydınlatmayı düzenlemek veya paneller oluşturmak için uygundur. Böyle bir bitişin olumsuz yönlerinden biri fiyattır..

Ülke verandasında yemek alanı tasarımı

Muhteşem manzaraların keyfini çıkarmak için pencereleri mümkün olduğunca büyük yapın

Birkaç seçeneğin bir kombinasyonuna izin verilir. Bir duvar cam bloklar için ayrılmıştır, geri kalanı alüminyum vitray pencerelerden yapılmıştır..

Yazlık terasta bahçe parke zemin

Bu açık terasın zeminini düzenlemek için özel bir bahçe parkesi kullanılmıştır.

Açık tip objede iç ve dış dekorasyon kavramı karıştırılmaktadır. Bu, genel olarak inşaat ve dekor için geçerlidir. Bu nedenle ahşap en çok tercih edilenidir. Sadece malzemeye uygun özen gösterilmesi önemlidir, böylece zamanla olumsuz sokak faktörleri binayı bozmaz. Uzun yıllar boyunca nesneler oluşturmak için bir teras tahtası olan bir zemin kaplaması var. Sokağın tüm olumsuz anlarına mükemmel bir şekilde dayanır ve verandayı bitirmek için uygundur. Malzeme, gücünü ve nem direncini artıran polimer katkı maddeleri içerir..

Cam çatılı verandalar

Olası bir tasarım seçeneği çatı camıdır. Bu fikir etkileyici görünüyor. Cam sistemi, önceden dikilmiş destek yapılarına kurulur..

Cam çatılı bir kır evinin kapalı verandası

Verandanın cam çatısı, odanın boyutunu görsel olarak artırarak, uzantıyı hafif ve havadar hale getirir.

Ülke verandasının tasarımında cam çatı

Bu veranda tüm gün aydınlık olacak

Böyle bir çözümün ek bir avantajı da önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamasıdır. Çok sayıda aydınlatma armatürü kurmanıza gerek yoktur. Gün boyunca içeride yeterince ışık olacaktır. Yüksek mukavemetli cam kullanılır, bu nedenle yağmurdan veya güneşin kavurucu ışınlarından korkmazsınız. Çift camlı pencereler güvenilirdir ve odayı mükemmel şekilde korur.

Terasların iç kısımlarında doğal taş ve ahşap

Taş genellikle zemini süslemek için kullanılır. Nesnenin sınırlarında bitmeyebilir, ancak avluya doğru ilerleyerek yol haline gelebilir. Bu, tüm site için ortak bir tasarım oluşturmanıza olanak tanır. Temel yapımında taş kullanılmıştır. Dıştan, tasarım güvenilir, biraz ilkel görünüyor. İlginç kombinasyonlar oluşturarak ahşapla birleştirebilirsiniz. Nesne, ormandaki bir ev gibi görünecek ve banliyö bölgesinde dinlenecek bir yer değil..

Yazlık ev tasarımında taş ve ahşabın kullanımı

Vurgulanmış ahşap kirişler ve pencereler arasında taş kaplı açıklıklar

Şömineyi kurarken taş kullanılabilir. Cihaz bir ısı kaynağı ve odanın bir parçası olacak. Şöminenin yanındaki alan, her şeyin eksiksiz görünmesi için duvarla desteklenmelidir..

Açık renklerde veranda tasarımı

Işık tonları alanı görsel olarak genişletir, ferahlık, hafiflik verir ve ciddi bir atmosfer yaratır. Klasikler, kar beyazı bir palette pencere ve tavan dekorasyonu ve karanlık bir aralıkta zemindir. Küçük teraslar için bile uygundur. Griden beyaza yumuşak geçiş, rahatlık ve saflık eklemeye yardımcı olur. Alan birkaç parlak detayla tamamlanmalıdır..

Açık renklerde bir ülke verandasının tasarımı

Açık renkler alanı genişletir ve her türlü hava koşulunda gerçek bir şenlik havası yaratır

bir ülke verandası için açık renklerde tasarım çözümü

Beyaz pencere çerçeveleri ve aynı mobilya ve iç mekan tonlarına sahip hafif bir tavan yankısı

İskandinav bir iç mekan yaratmak isteyenler için, zemin ve duvarlar da dahil olmak üzere odanın her yerinde açık renkler bulunmalıdır. Yastık ve perde şeklindeki parlak unsurlar, atmosferi seyreltmeye yardımcı olacaktır. Bu tasarım, verandada bulunan bir yemek odası için idealdir. Nötr olan açık renk, şömine de dahil olmak üzere çeşitli detayları merkezileştirmek için harika bir fon oluşturuyor. Döşeme beyaz olarak tasarlanmışsa, zıt renkte bir halı sererek seyreltmeye değer..

Verandada dinlenmek ve okumak için bir köşe düzenlenmesi

Rafların ve rafların yanına yerleştirilen yumuşak, rahat bir sandalye ile küçük bir okuma köşesi oluşturulabilir. Yeri bir lamba ile tamamladığınızdan emin olun..

Yazlık evde okuma alanı

Rahat kitap okumak için rahat köşe

Gün boyunca alan iyi aydınlatılır, ancak akşamları okumak için yeterli miktarda ışığa ihtiyaç vardır. Ülkedeki veranda tasarımı için uzak bir köşe seçmek daha iyidir, böylece segment sessiz ve rahat olur..

Uzman görüşü Alina Kvileva.

Yıl boyunca kullanım için rahat bir verandanın nasıl yapılacağına dair video

Fotoğraflarda yazlık evler için 50 tasarım fikri

Açık bir verandada çıtalardan yapılmış ülke mobilyaları Bir kır evinde ahşap veranda Ülke verandasının modern tasarımı Sırlı kır verandasında döşemeli mobilyalar Açık havada açık teras Ülkede ahşap zeminli açık teras Bir kır evi için açık teras tasarımı Geceleri kır terasının aydınlatılması Provence tarzında kır terası Klasik tarzda terasta şömine Ahşap bir güverte üzerinde rattan mobilyalar Kendi elinizle bir yazlık ev düzenlemesi Ülke verandasının iç kısmındaki şömine Ülkedeki verandanın cam çatısı Ülke verandasında pencereleri kaldırma Yüksek tavanlı bir kır verandasının camlanması Açık bir kır terasında rattan mobilyalar Ülke verandasının tasarımında panoramik cam Klasik tarzda bir kır verandası yapmak Ülke verandasında dekorasyon sütunları Açık kır terasının üstten görünümü Kır verandasının tasarımında rattan, taş ve ahşap Ülke terasının iç kısmında minimalist tarz Ülkede ahşap zeminli geniş teras Ülke verandasının iç kısmındaki sürgülü pencereler Kendi elinizle bir yazlık ev yapmak Yazlık evde yemek alanı Ülke veranda imar ve taş zemin Yazlık terasta dinlenmek için rahat bir yer Açık tip yazlık terasta çalışma Bir ülke verandasının tasarımında metal mobilyalar Ülke verandasının iç kısmındaki perdeler bir dağ evi tarzında bir yazlık evin içi Klasisizm tarzında ülke verandası Kır verandasının taş zemininde dört yumuşak koltuk Bir ülke verandasını dekore etmek için bir tasarım çözümü örneği Ülke verandasının iç tasarımı Açık renklerde ülkede veranda Kış kulübesinde yalıtımlı veranda Beyaz ahşap sütunlu kır terası Cam çatılı açık kır terası Bir günlük evde ülke verandası Ülke verandasının iç kısmındaki ahşap Bir kır evinde cam veranda Açık renklerde bir kır verandası yapmak Ülke verandasında yemek masası Kendi elinizle bir yazlık ev dekorasyonu Yaz terasında rattan sallanan sandalye Kapalı bir kır terasının tasarımında şömine Kır evine bağlı açık teras

Previous Post
2021’de modern perde tasarımı: haberler ve fotoğraflar
Next Post
We create a functional design of children’s rooms for boys