15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Farklı tarzların peyzaj tasarımında gazebo tasarımı

dize (0) "" dize (0) ""

Kişisel bir arsa üzerinde iyi tasarlanmış bir çardaktan daha pratik bir bina yoktur. İşlevselliği, küçük bir gölge parçasından tam teşekküllü açık tip bir yaz mutfağına kadar değişebilir. Bugün, bir şekilde inşa edilmiş geçici bir yapıya pahalı yapı malzemeleri harcamak geleneksel değildir. Peyzaj tasarımında çardak, rahat bir bahçe köşesini süsleyen merkezi bina olmalıdır. Çardak türleri, en uygun boyutlar, dekor hakkında bilgi edinmeden ve bahçedeki en iyi yeri seçmeden bir inşaat projesiyle acele etmeyin..

bahçedeki çardağın parlak tasarımının bir çeşidi çardak alışılmadık tarzı fikri bahçedeki çardak güzel iç versiyonu

bahçedeki çardak güzel iç versiyonu

Çardak tasarımının türü nasıl seçilir?

Peyzaj tasarımında işlevsel bir çardak, binanın pratik kullanımını içerir. Kendi içinde birleştirebilir:

 • barbekü veya barbekülü yaz mutfağı;
 • çift ​​salıncaklı kapalı teras;
 • açık havada internet ile rahat özel alan;
 • bahçenin uzak bir köşesinde gözlerden uzak bir dinlenme için gölgeli oyun parkı;
 • yazın açık havada uyumak için cibinlik altında estetik çerçeve;
 • ülkede tırmanma bitkilerinin gölgesinde ortak yemekler için bir yer;
 • sıcak mevsimde iç mekan bitkilerinin yetiştirilmesi için küçük bir sera;
 • Soğuk mevsimde dost canlısı bir şirketle hafta sonları için camlı teras.

modern bir çardak iç fikri Taş ve ahşaptan yapılmış bir çardak tasarımı çok uzun süre hizmet edecek bahçede parlak bir çardak tarzı fikri Özel bir evin avlusunda küçük çardak

Yazlık evin amacı, tasarım özelliklerini, yapım ve dekorasyon malzemelerini belirler. Çoğu zaman, çerçeve için doğal ahşap ve metal kullanılır. Ucuz çatı kaplama malzemeleri çatı için uygundur. Çardağın şeffaf parçaları şunları yapar:

 • temperli cam (dolu ve diğer yağışlardan kaynaklanan ağır yükler için);
 • kırılmaz pleksiglas (çizilmeye eğilimli);
 • polikarbonat;
 • şeffaf esnek arduvaz ve diğer polimerler.

Bina tipi, soğuk mevsimde kullanılıp kullanılmayacağına bağlıdır..

 1. Kışın yoğun kar yağışı olan bir bölgede yapılıyorsa, kar örtüsünün oyalanmayacağı sivri bir çatı yapmak daha iyidir..
 2. Katlanabilir bir tasarım da uygundur – çatı kış için sökülür
 3. Asmaların altında galeri şeklinde olan çardak, ılıman iklimler için uygundur. Şiddetli donlar sırasında bu ve diğer tırmanma bitkilerinin örtülmesi tavsiye edilir, ilkbaharda asmalar kesilir, bazı çiçekler kesilir..
 4. Kış ziyaretlerini sevenler için, yakınlarda kızartılan barbekülü öğle yemeği için camlı bir ev gibi yazlık evler inşa ediliyor..
 5. Polikarbonat veya esnek arduvaz altındaki bir çardak, kapalı bir galerinin işlevlerini birleştirerek evin boş bir duvarına bitişik olabilir. Burada gölgede yemek pişirmek ve yemek yemek uygundur ve ev bitkileri ve fideler iklimsel kargaşadan korunacaktır..

Binanın estetiği önemli bir faktördür. Yıllarca ikinci sınıf bir şeyle yetinmektense, onu inşa etmek için biraz daha fazla zaman harcamak daha iyidir. Kendin yap tasarımcı çardaklarının sadece yazlık bir dekorasyon ve arkadaşlar ve komşular için bir gurur kaynağı olmadığı birçok örnek var..

çardak modern tasarımının versiyonu

Bahçede ahşaptan yapılmış bir çardak tasarımı

çardak alışılmadık tasarımı fikri Ahşaptan yapılmış bir çardak tasarım projesi bahçedeki çardağın modern tarzının versiyonu Maksimum konfor için çardak camla kaplanabilir

Kapalı yapının başarılı görünümü, tüm banliyö bölgesinin dönüşümünü teşvik ediyor. Ancak bir peyzaj tasarımı projesiyle başlamak daha iyidir:

 • göletler;
 • çardaklar;
 • banklar;
 • aydınlatma;
 • sokaklar ve yollar;
 • çitler, çiçek tarhları ve alp kaydırakları.

Herhangi bir çardak, bahçeyi genellikle şehirden uzakta, ormana yakın yerlerde meydana gelen kuşlardan ve vahşi hayvanlardan korumak için sadece bir “kapı evi” olmamalıdır. Bina, sahiplerinin estetik ihtiyaçlarını, konfor ve işlevsellik fikirlerini tam olarak karşılamalıdır..

çardağın olağandışı iç mekanı fikri Çardak yanına saksı koyabilirsiniz bahçede güzel bir çardak tarzı seçeneği Japon tarzı ahşap çardak tasarımı

Çardak için malzeme seçimi

Bir çardak inşa etmek için ana malzemeler arasında ahşap, taş, tuğla ve kumaş bulunur. En basit projeler için ahşap tercih edilir. Onu çürümekten ve ateşten korumak yeterlidir. Bu tür çardaklar, herhangi bir bölgenin banliyö bölgelerinde mükemmel görünüyor..

Taş veya tuğla binalar estetik açıdan hoş görünüyor ve 50 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Onlar için bir şerit veya blok temel inşa ediliyor. Genellikle bu tür çardaklarda bir barbekü alanı düzenlerler..

Hafif binalar için metal kullanılır. Sanatsal dövme unsurları ile dekore edilmiştir. Yapı çerçevesi normal bir profilden yapılabilir. Çoğu durumda çatı polikarbonattan yapılmıştır..

Metal çardakların ana avantajı, her türlü toprağa sahip alanlar için uygun olmalarıdır..

Bütçe çardakları

Bütçe seçeneği olarak çardaklar kumaş binaları kullanır. Rüzgardan ve yaz yağmurundan korumak için metal bir çerçevenin üzerine bir tuval çekilir. Akrilik veya tente kumaşı kullanmak en iyisidir. Malzeme UV ışınlarına dayanıklı olmalıdır.

Hafif tenteler polikarbonattan yapılmıştır. Hem çatı hem de duvarlar için kullanılır. Renk çeşitliliği ve yüksek ışık geçirgenliği, onu banliyö bölgesinde bir yaz çardağı inşa etmek için mükemmel bir malzeme yapar..

Ana hafif bina türleri

Yazlık evlerin genel kabul görmüş sınıflandırması:

 • bir gölgelik altındaki destekler üzerinde açık yapılar;
 • yarı kapalı tipte klasik yapılar;
 • kapalı binalar (yaz mutfakları, barbekü veya ızgara evleri).

Yemek pişirmek için tasarlanan çardağa su ve aydınlatma getirilmesi tavsiye edilir. O zaman akşamları gündüzleri herhangi bir havada kullanmak uygun olacaktır..

Dikkat! Profesyonel şefler, arkadaşlarla piknik veya doğada bir aile tatili düzenlemek için genellikle geniş, iyi donanımlı çardağa davet edilir. İşe alınan şefler için olağan gereksinim, hijyen (akan su ile lavabo) ve iyi donanımlı bir yemek ünitesi – fırın, barbekü, barbekü ve et kesme masasıdır..

Bir proje hazırlarken, tasarım stilinin ne olacağına önceden karar vermek zorunludur – önemli bir estetik bileşen. Tuğla, yazlık evler için geleneksel bir malzemedir. Her şeyin bu malzemeden yapıldığı kişisel arsa için çardakların temelleri en iyi şekilde tek bir tasarımda yapılır..

parlak bir çardak tasarımı fikri Çardakta bir kanepe koyabilir ve boş zamanlarınızda orada dinlenebilirsiniz. bahçede alışılmadık bir çardak tarzının çeşidi Japon tarzı çardak tasarımı çardak modern iç versiyonu Kanepeli çatısı olmayan bir çardağın alışılmadık bir versiyonu

Geçici bir çardak – kumaşla kaplı bir tentenin altındaki bir çerçeve. Bu tür cübbeler gereksiz yere çıkarılabilir ve aile periyodik olarak nadir hafta sonları kulübeye geldiğinde kullanılabilir. Yumuşak koltuklara sahip bahçe mobilyaları ile doldurulur ve daha sonra eve getirilir..

Yemek başka bir yerde hazırlanırsa, kendinizi açık bir atış galerisinin basit bir çardağıyla sınırlayabilirsiniz. Örneğin, tırmanma tesislerinin altındaki metal yapılar için dövme seçenekler – peyzaj tasarımında çardakların fotoğrafı.

Çardakların yeri, şekli ve boyutu

Modern teknoloji seviyesiyle, kapalı ülke pavyonları herhangi bir konfigürasyonda inşa edilebilir:

 • bir hikaye;
 • çok seviyeli;
 • kule tipi (muhteşem bir panoramayı seyretmek veya bir bahçeyi düzenlemek için uygun).

Bina, periyodik olarak bahar selleriyle tehdit ediliyorsa, taş temel üzerinde yükseltilmelidir. Bu aynı zamanda, yazlık bir ovada veya taşan bir nehrin yakınındayken, yağmur fırtınalarından su basması durumunda da olur..

bahçede güzel bir iç çardak fikri Ahşap ve taştan yapılmış çardak tasarımı çardak alışılmadık tarzının bir çeşidi Sıcak mevsimde konuklar büyük bir çardakta toplanabilir.

Ülkedeki çardak şekli ve tasarımı kişisel tercihe bağlıdır:

 • dikdörtgen;
 • sekizgen;
 • Meydan;
 • dikdörtgen;
 • yamuk (daha fazla öğleden sonra gölgesi için güneydeki en geniş duvar);
 • tırmanma tesisleri için parke taşı yolu boyunca bankların bulunduğu uzun bir galeri;
 • sütunlar üzerinde sazların altında hafif çatılı yuvarlak rotundalar veya bungalovlar;
 • birleşik tip binalar (dış banklar için bitişik hangarlar ile).

Dikkat! Çardak yakınında bir pişirme merkezi planlarken, yanıcı malzemelerden yapılmış bir binanın tehlikeli olduğunu unutmayın.!

Barbekü binasının çatısı ve destekleri yanmaz malzemelerden yapılmalıdır. Yangından çıkan kıvılcımlar yakındaki ağaçlara çarpmamalıdır. Çardak ağaçsız bir alana yapılmalı veya uzun ağaçlar (özellikle kozalaklı ağaçlar ve fitocidlerle) kaldırılmalıdır..

Bir kır bahçesinde veya yemek pişirmek için arka bahçede hafif yapılar popüler bir seçenektir. Ancak yazlıkta yangın çıkmaması için tüm noktaları dikkate almak önemlidir..

Çardağın iç donanımı önemli ölçüde değişir ve işlevselliğine bağlıdır. Çoğu zaman bunlar, birkaç kişi için yumuşak sırtlı banklar veya rahat banklardır..

Bugün, bahçede yaz rahatlamasının vazgeçilmez bir özelliği haline gelen kanepe salıncakları modadır. Tenteli ve tentesiz geniş bir model yelpazesi, bahçenin uzak bir köşesini veya yeni bir çardak geliştirmek için harika bir fırsat..

bahçede bir çardak için modern bir tasarım fikri Çardakları çiçekler ve perdelerle çok güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. parlak bir çardak stili fikri Çardak tabanı taştan, çatı metalden yapılmıştır. bahçedeki çardağın modern iç mekanının versiyonu İçinde barbekü bulunan ahşaptan yapılmış bir çardak tasarımı

Geniş bir binada, oryantal modele göre küçük bir vaha bile düzenleyebilirsiniz. Sekizgen çardağın ortasında, rezervuarda balık bulunan küçük bir çeşme vardır. Dökümlü yatak kumaşı çarşafları – çardak bölmeleri boyunca yumuşak koltuklara sahip banklarda oturanlar için yaz sıcağından mükemmel bir sığınak.

Tekstil içermeyen seçenek – çatının altında, ek gölge ve lüks dekor için oymalı ekler veya ızgaralar yapabilirsiniz. Çardağın ortasına çeşme yoksa masa koymak uygundur. Binanın içeriğini değiştirme seçeneği var – katlanır masalar ve hafif bahçe mobilyaları.

Bir yazlık evin klasik boyutları, dikdörtgen ise 3×3 m veya 3×4 m’dir. Geniş bir teras veya kapalı alan, eğer alan izin veriyorsa, aslında 8-16 m2’ye genişletilebilir, daha fazla inşaat malzemesi gerekecektir. Ancak böyle bir kapalı alanda, doğal veya yapay rattandan yapılmış geniş bir yumuşak köşe ve birkaç kişi için ikramlar içeren bir masa sığacaktır..

Genel kabul görmüş standartlara göre, rahat bir yaz eğlencesi için 1 tatilci için 1,2 – 2 m2 yeterlidir. çardaklar. En uzun konukların bile rahat etmesi için yükseklik en az 2 metre olmalıdır..

çardağın olağandışı tasarımının bir çeşidi Banklı metal bir çardak tasarımı bahçede güzel bir çardak tasarımı fikri Çardak yanına çiçek dikebilirsin

Özel bir evin avlusunda klasik tarzda pergolalar

Çoğu ev sahibi, mülklerinde pratik ama özgün tasarımlar ister. En popüler küçük dövme yapılar ve ahşap odalardır. Büyük bir çardak, bir terasın veya yaz mutfağının yerini alabilir.

Klasik tarzdaki çardakların iç dekorasyonu, mobilya için çeşitli seçenekler içerir – rahat kanepeler, sandalyeler, sallanan sandalyeler. Tavanın ortasına sarkıt bir avize yerleştirilmiştir. Bina kapalı ise içine ahşap dolaplar monte edilebilir..

İçeriden çardak tasarımı

Geniş bir çardak tasarımı tekstil olmadan düşünülemez – yastıklar, perdeler ve dekoratif mobilya örtüleri. Aksesuar seçerken genel renk şemasına odaklanmanız gerekir. Ahşap ve tuğla binalarda metal aksesuarlar en iyi şekilde görünür – çiçeklikler, duvar lambaları, avizeler.

Bir çardak yapımı hakkında bilinmesi gerekenler?

Yazlık binanın konumu için peyzaj tasarımının en rahat köşesi, çardağın ana evden çıkarıldığı, ancak avludan açıkça görülebildiği yer olarak kabul edilir. İyi döşenmiş bir yol veya bahçe yolu ona gitmelidir. Tasarım projesinin, müşterinin tüm önemli noktalarını ve isteklerini dikkate alabilen bir profesyonel tarafından ele alınması daha iyidir..

Çardak için olası tek bir yer varsa ve site zaten peyzajlıysa, o zaman bölgeyi planlamaya başlamanın bir anlamı yok, yapıyı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Ancak tüm binaların aynı tarzda olması önemlidir..

Boyut ve şekil ana şey değildir, yapı tipi çardak malzemelerini, maliyetlerini, işin kapsamını, işlevselliğini ve tasarımını belirler..

Büyük bir bina sağlam bir temel gerektirir. Sütunlu veya çizgili olabilir. Ne kadar gömülmesi gerektiği toprağa ve yapının büyüklüğüne bağlıdır. Kararsız topraklarda ve sel olan bataklık bölgelerde kazıkların üzerine inşa etmek daha iyidir.

Doğal ahşapla döşenmiş zeminler lüks görünüyor. Ancak kaldırım levhaları ile, özellikle zemin alanı sağlam olduğunda, daha ucuz ve daha pratik olacaktır..

çardağın parlak tarzının bir çeşidi Çardak çiçeklerle süslenebilir bahçedeki bir çardağın olağandışı iç mekanı fikri Çardak tasarımı ahşaptan yapılmıştır. çardak güzel tarzının versiyonu Şömineli ahşaptan yapılmış bir çardak tasarımı

Bahçe pavyonlarının temelini oluştururken, toprağın genellikle yakındaki ağaçların köklerini ve diğer bitki kalıntılarını içerdiğini unutmayın. Kütükleri sökmek veya büyük kayaları kaldırmakla uğraşmak zorunda.

Yazlık dışında sitede kazılmış taşları çıkarmak için acele etmeyin, peyzaj tasarımı için kullanılabilirler. Bunu ilk düşünen Japonlardı, evin yakınındaki çevre düzenlemesine “kaya bahçesi” deniyor..

Yazlık evler için seçenekler

Bir çardak ile peyzaj tasarımının rengi büyük ölçüde inşaat tipine ve genel stilistik çözüme bağlıdır. Kendin yap yapımı için, genellikle hazır ahşap bloklardan bağımsız olarak montajı kolay veya metal ızgaralardan ve sütunlardan kaynak yapılan yapıları seçerler..

Sanatsal becerilere sahip olanlar, genellikle yeni ahşap tasarımlarını orijinal dekorla süslüyor:

 • ajur ahşap oymacılığı;
 • köklerden, budaklardan ve dallardan yapılmış nesneler;
 • ince şeritlerden yapılmış hafif ızgaralar.

Bölgenin çevre düzenlemesi profesyoneller tarafından yapıldıysa, binanın görünümü mimari topluluk kavramına uygun olmalıdır. İşin bir kısmı bağımsız olarak yapılabilir ve sanatsal betondan yapılmış peri masalı karakterleri olan bir çardak gibi sorumlu birimler uzmanlara emanet edilebilir..

Estetik gölgeli bir köşe hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, kendinizi “yaşayan bir çardak” ile sınırlamak daha iyidir. Minimum maliyetle, bu beton sütunlar, açı ve tel yapısı, sivri bir arduvaz çatı ile dekore edilebilir. Sırtlı bankların etrafına dikilen hızlı büyüyen tırmanma bitkileri, çiçeklerle metal bir çerçeve üzerinde bir binayı hızla süsleyecek.

Katı kapalı veya “kış” çardakları hala nadirdir. Ancak hepsi, inşaatçının veya tasarımcının hayal gücüne bağlıdır. İskandinav tarzında bir sitede, tüm dekor ve efsanevi niteliklere sahip küçük bir “trol evi” (veya cüce) harika görünecek. İçeride gerçek bir ocak (soba veya şömine), bir masa, tabureler ve bir kanepe olabilir..

bahçedeki çardağın olağandışı iç mekanının bir çeşidi Çardak etrafına çiçek dikebilirsin

modern bir çardak tasarımı fikri Ahşap çardak tasarımı

Siperlikler, kornişler, tenteler, rotundalar, kapalı galeriler – hafif banliyö yapıları. Hasır bahçe mobilyaları veya plastik sandalyeler yerleştirirseniz kolayca çardaklara dönüşürler. Güneye bakan zemin, eski panjurlar veya muşamba tente ile organize etmek kolaydır..

Barbekü ile çardak

Barbekü ile çardağın klasik versiyonu çok fazla boş alan kaplar. İçine büyük bir masa ve rahat banklar yerleştirilmiştir. Binayı güvenli ve dayanıklı hale getirmek için tuğla duvarları inşa etmek daha iyidir. Barbekü ile camlı bir çardak, kışın bile içinde rahatlamanıza izin verecektir..

Sitenin manzarasında klasik çardak

Klasik tarzdaki binalar katı formlara ve ölçülü süslemelere sahiptir. Bu tür çardakların çatıları iki veya dört eğimli bir şekle sahiptir..

Oryantal tarzda çardaklar

Ana odak dekorasyon üzerindedir. Binalar ahşap, taş, tuğladan yapılmıştır. Bazen bu çardakların 2 ayrı bölgesi vardır..

Rustik çardak tasarımı

Kır tarzı çardaklar, daha çok, büyük korkuluklara ve geniş bir tek veya üçgen çatıya sahip ahşaptan yapılmış açık yapılardır. Yapı bir kulübe veya küçük bir kulübe gibi görünebilir..

TABLO Peyzaj tasarımı için bir çardak seçimi

1.

Rus ülkesi

Oyma bir terem şeklinde çardak

2.

İskandinav tarzı

Trol veya cüce kulübesi

3.

Çin tarzı

Pagoda tepeli yapı

4.

Japon minimalizmi

Katlanabilir ahşap rotunda

5.

Yüksek teknoloji

Plastik, cam ve metalden yapılmış çardak

6.

eko stil

Kıvırcık çiçekli kemerli galeri

7.

Akdeniz tarzı

Kamış veya sazdan çatı bungalov

Peyzaj tasarımı için çeşitli modern çardaklar – fotoğraf galerimizde.

Uzman görüşü Alina Kvileva.

Video: Çardak tasarım seçenekleri

Özel bir evin avlusunda çardaklar için 50 tasarım fikri fotoğrafı:

 • avlu fotoğrafında bir çardağın aydınlık bir iç fikri
 • çardak resminin güzel tarzının versiyonu
 • bahçe resmindeki çardağın olağandışı tasarımının versiyonu
 • bir çardak fotoğrafının modern tasarımı fikri
 • bahçe resmindeki çardağın güzel tarzının versiyonu
 • çardak fotoğrafının olağandışı iç mekanı fikri
 • parlak bir iç çardak resmi fikri
 • avludaki çardağın modern tasarımının versiyonu fotoğraf
 • çardak resminin alışılmadık tarzının versiyonu
 • bahçedeki güzel bir çardak tasarımı fikri fotoğraf
 • çardak resminin modern tarzının versiyonu
 • çardak resminin modern tarzının versiyonu
 • avlu fotoğrafındaki çardağın güzel iç kısmının versiyonu
 • avlu fotoğrafındaki çardağın parlak tarzının versiyonu
 • çardak resminin olağandışı tarzı fikri
 • çardak fotoğrafının modern tasarımının versiyonu
 • bahçe resminde güzel bir iç çardak fikri
 • parlak bir tarz çardak resmi fikri
 • avlu fotoğrafındaki çardağın olağandışı iç kısmının versiyonu
 • bahçe resmindeki çardağın güzel tasarımının versiyonu
 • avlu fotoğrafındaki olağandışı çardak tarzının versiyonu
 • bahçe resminde bir çardak alışılmadık tarzı fikri
 • çardak fotoğrafının parlak tasarımının versiyonu
 • çardak resminin modern iç versiyonu
 • bahçede modern tarzda bir çardak fikri fotoğraf
 • çardak resminin olağandışı iç versiyonu
 • çardak fotoğrafının güzel tarzının versiyonu
 • bahçe resminde bir çardak için parlak bir tasarım fikri
 • avlu fotoğrafında bir çardağın olağandışı iç mekanı fikri
 • bahçe resminde parlak bir iç çardak fikri
 • parlak bir tarz çardak fikri fikri
 • avlu resmindeki çardağın modern tasarımının versiyonu
 • avlu resminde çardağın olağandışı iç versiyonu
 • bir çardak fotoğrafının güzel bir tasarımı fikri
 • bahçe resminde modern bir iç çardak fikri
 • çardak fotoğrafının parlak tarzının versiyonu
 • bir çardak fotoğrafının güzel bir tarzı fikri
 • çardak fotoğrafının modern iç versiyonu
 • bahçe resminde parlak bir çardak tarzı fikri
 • parlak bir iç çardak fikri fikri
 • bahçe resmindeki çardağın modern tarzının versiyonu
 • bir çardak fotoğrafının alışılmadık bir tarzı fikri
 • çardak fotoğrafının olağandışı iç versiyonu
 • bahçe resminde modern tarzda bir çardak fikri
 • avlu fotoğrafındaki sıra dışı çardak tasarımının çeşidi
 • çardak resminin güzel iç mekanı fikri
 • bahçe fotoğrafında alışılmadık bir çardak tarzı fikri
 • çardak resminin modern tasarımının versiyonu
 • avlu resmindeki çardağın aydınlık iç versiyonu
 • bahçe resminde güzel bir çardak tarzı fikri

Previous Post
12 metrekare için hangi tasarım uygundur? m.?
Next Post
Modern landscape design. Main trends