15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tasarım özellikleri ve malzeme seçimi. Bir sundurma tasarımı seçerken başka nelere dikkat edilmelidir?

dize (0) "" dize (0) ""

Özel bir evi donatırken, sadece içeride değil, dışarıda da dikkat etmeniz gerekir. İçeri girmeden önce verandadan geçmelisin. Böyle bir site herhangi bir binada sağlanır. Özel bir evin sundurmasının tasarımı, evin güzelliğini ve bütünlüğünü vurgular. Moda trendleri, sahiplerinin zevk tercihlerini dikkate alarak en ilginç ve özgün tasarım fikirlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Sonuç olarak, konuta güzel, pratik ve işlevsel bir giriş elde edilmiş olacaktır..

ön sundurma tasarımı

Sundurma, özel bir evin cephesinin ayrılmaz bir parçasıdır..

Böyle bir site, özel bir evin ayrılmaz bir parçasıdır. Bina cephesinin genel görünümü, nasıl dekore edildiğine bağlıdır. Çekici hale getirmek için tüm parçalarını uyumlu ve güzel bir şekilde donatmak gerekir. Bunun için farklı malzemeler kullanılır – beton, ahşap, tuğla. Farklı tasarım seçeneklerini hayata geçirmenizi sağlarlar..

tahtalardan yapılmış ahşap sundurma

Minimalist tarzda yapılmış evin yanında şık sundurma.

Evin bu kısmı, girişin önünde bulunan bir uzantı şeklinde sunulmaktadır. Fotoğrafta görüldüğü gibi tasarımı değişebilir. Gerekirse, basamaklardan oluşan küçük bir merdivenle donatılmıştır. Bu durumda, onu kötü hava koşullarından koruyan ve yapının hizmet ömrünü gösteren bir vizöre ihtiyacınız olacaktır. Basamakların son kısmı, evin ön kapısına bitişik bir platformdur..

ahşap sundurma tasarımı

Şık, orijinal sundurma – evinizin ayırt edici özelliği.

Bir diğer önemli unsur ise korkuluklardır. İki metreye kadar yüksekliğe sahip yapılarda sağlanırlar. Çit pratik bir işlev olarak hizmet eder. Alçak bir verandada, fotoğrafta gösterildiği gibi dekoratif bir unsur görevi görür..

bir tuğla evin sundurma

Modern evlerde sundurma, oturma alanı olarak işlev görebilir..

Bina dış ve sundurma tasarımı: birbirleriyle nasıl bağlantılı oldukları?

Bir sundurma yapmak, sadece sahiplerin zevkini değil, aynı zamanda yapısal özellikleri de dikkate almanın gerekli olduğu ilginç bir süreçtir. Giriş farklı tasarım ve görünümde olabilir. Tasarım fikri doğrudan ev mobilya stiline bağlıdır. Binayı çekici ve özgün kılmak için uyumlu bir şekilde birleştirilmelidirler..

özel bir evin beton sundurma

Sundurma, binanın mimari özelliklerini uyumlu bir şekilde tamamlamalıdır..

Siteyi düzenlemek için modern bir tarz uygundur. Plastik, cam ve krom kaplı metal ürünlerin kullanımını içerir. Bu tür malzemeler sundurmaya modern ve özgün bir görünüm kazandırır. Klasik tarz, dekoratif karoların kullanımına dayanmaktadır. Dövme ile tamamlayabilirsiniz.

evin sundurma dekorasyonu

Avrupa’da, kural olarak, evde bir sundurma varsa, o zaman alçak ve temizdir..

Ev kır tarzında yapılmışsa, oymalı ahşaptan yapılmış bir merdiven iyi çalışacaktır. Binanın önünde güzel ve ilginç görünüyor. Ağaca şeffaf yağ uygulanırsa malzemenin doğal yapısı korunur.. 

ahşap sundurma tasarımı

Beyaz bir merdiven, Provence tarzında bir tasarıma sahip bir eve daha uygundur..

İlginç düzenleme seçenekleri

Özel bir evin sundurmasının tasarımı, en özgün tasarım çözümlerini kullanmanızı sağlar. Birkaç malzeme aynı anda mükemmel bir şekilde birleştirilir: ahşap ve taş. Ayrıca modern tip fenerler de monte edilebilir. Cepheyi alışılmadık derecede güzel yapacaklar, fotoğrafta gösterildiği gibi doğallığını vurgulayacaklar..

evin verandasında fenerler

Evin sundurmasının boyutu ve şekli, kural olarak, mimari özellikler ve binanın büyüklüğü tarafından belirlenir..

Beton sokak merdiveni orijinal görünüyor. Zarif ve sade bir görünüme sahiptir. Ana vurgu, dekorasyon için kullanılan korkuluklara veya diğer zevklere değil, mimariye verilir. İkincisi, olağandışı şeklin derecelerinin varlığını varsayar..

betondan yapılmış sundurma ve merdivenler

Daha sık, özel bir evin tüm yapısı olan dekor ve renk paletinin unsurlarını tekrarlayan sundurmayı görebilirsiniz..

Sundurmanın dekorasyonunu hem bağımsız olarak yapabilir hem de uzmanlardan yardım isteyebilirsiniz. İkincisi işi hızlı ve verimli bir şekilde yapacak. Sonuç olarak uzun yıllar dayanacak güzel ve güvenilir bir site elde edilmiş olacaktır..

sundurma tasarımı

Özellikle kır evlerinin yapımında ve dekorasyonunda doğal malzemelerin kullanımı her zamankinden daha popüler..

Hangi stili seçmeli?

Binanın mimarisi ve sundurma uyum içinde olmalıdır. Uzantının tasarımı için malzeme seçerken bu hatırlanmalıdır. Ahşap bir evin yakınında beton basamaklar uygun değildir. Ferforje korkulukların klasik tarzda bir yapıya uyması pek olası değildir..

evin ahşap sundurma

Sitenin giriş kapısının önündeki alanı izin veriyorsa, ana girişin önünde açık bir teras düzenleyebilirsiniz..

Bir sundurma nasıl dekore edilir? Bu soru, birçok özel ev sahibinden kaynaklanmaktadır. Ve bu şaşırtıcı değil. İçeride ve dışarıda güzel ve rahat bir konaklamaya sahip olmak istiyorlar. Farklı stiller, girişi dekore etmenize yardımcı olacaktır. Her birinin kendi artıları ve eksileri vardır..

açık renklerde sundurma

Pratik ve güvenilir bitirme yöntemi uzun yıllar dayanacak ve yapıldığı günkü gibi görünecektir..

Düzenlemenin klasik versiyonu, üçgen bir sundurma ve yontulmuş korkuluklar içerir. Dekor olarak yuvarlak korkuluklar kullanılmıştır. İkincisinin sayısı ılımlı olmalıdır. Bu, stilin tutarlılığını ve titizliğini vurgulayacaktır..

klasik sundurma tasarımı

Konutun birinci katı seviyesinde bir kır evinde bir sundurma yapmak zorunludur..

Rus geleneğinde düzenleyebilirsiniz. Bu tasarım fikri, ahşap bir yapı için mükemmeldir. Süslü desenlere sahip oyma elemanlar dekorasyon için kullanılır. Fotoğrafta gösterildiği gibi iç mekanı taze çiçek saksılarıyla tamamlayabilirsiniz. Böyle bir kompozisyon cepheye zarif bir görünüm verecektir..

Rus tarzında sundurma tasarımı

Sundurmanın korkulukları, uzantının işlevselliği için önemli koşullardan biridir..

Süslenmiş bir doğal taş kullanırsanız, bu dekorasyon bir kaleye benzeyecektir. Masif yapı, meşale benzeri lambalar ve ferforje mobilyalarla tamamlanmaktadır. Ön girişi süsleyen çiçekler, renkli bir kontrast elde etmenize yardımcı olacaktır. Güller, açelyalar ve petunyalar mükemmeldir. İç mekanı hassasiyet, zarafet ve hoş bir aroma ile dolduracaklar..

ferforje sundurma

Korkuluklar hem dekoratif hem de uygulamalı işlevleri yerine getirebilir.

Son zamanlarda, bir evin verandasını dekore ederken, genellikle Avrupa yönünü seçiyorlar. İç kısımdaki düzenli şekiller ve ölçülü çizgilerle karakterizedir. Yapının kendisi alçak ve düzgün, basamaklar taş ve fayanslardan yapılmıştır. Dekoratif unsurlar, hayvan figürleri, taze çiçekli saksılardır..

verandalı sundurma tasarımı

Evin küçük beton sundurma, saksılarla süslenmiş.

Ayrı olarak, özel bir evin sundurmasının tasarımının Fransız tarzını vurgulamaya değer. Ana özelliği, giriş kapısının cam olması ve ajur görünümünde bir kafes ile çerçevelenmesidir. Böyle bir cepheyi hasır mobilyalar ve vizörden sarkan çiçeklerle süsleyebilirsiniz..

fransız sundurma tasarımı

Özgün tasarıma sahip ahşap bir ev için sundurma.

Uzantının özellikleri

Bir kır evinin girişi farklı tiplerdedir..

sundurma görünümü özellikler
Açık Bu en popüler sundurma tasarım seçeneğidir. Bir gölgelik ve korkuluklarla donatılmıştır. Dekorasyon için kullanılan süslemeler kış için kaldırılır..
Kapalı Cam, polikarbonattan yapılmış veya cibinlik ile süslenmiş şeffaf duvarlara sahip bir yapı şeklinde sunulmaktadır. Böyle bir verandada yılın herhangi bir zamanında rahatlayabilir, bir şeyler saklayabilir, koridor olarak kullanabilirsiniz.
Menteşeli Görünüm olarak bir balkonu andırıyor. Esas olarak bodrum katının sağlandığı özel evlerde vardır.
Teras Böyle bir sundurma bölgede oldukça geniştir. Kalmak için harika bir yer olacak

evin verandası

Sundurmanın ana binanın tarzıyla uyumlu olması gerektiğinden, sundurmanın tasarımı buna bağlı olacaktır..

Şekle gelince, ikisi ayırt edilir: yuvarlak ve dikdörtgen. Özel bir evin mimarisine göre seçmek gerekir. Dekorasyon için kullanılan en popüler malzeme betondur. Güvenilir ve dayanıklı hizmet sunar. Gerekirse boyanabilir, diğer malzemelerle tamamlanabilir: fayans, ahşap.

Ahşap sundurma – güzel ve çevre dostu

Bir kır evinin sundurmasını düzenlemek için en yaygın seçenek ahşap zemin kullanımıdır. Önceden hazırlanmış bir beton, tuğla veya metal tabanına bağlanırlar. Tüm ağaç türleri dekorasyon için uygun değildir. En iyi seçenek çamdır. Çalışmak için uygun ve ucuzdur..

Eve böyle bir giriş, uygun kullanım gerektirir..

Kaplamanın sızdırmaz hale getirilmesi, verniklenmesi ve boyanmasından oluşur. Bu, uzantının kusursuz görünümünü uzun yıllar korumasına izin verecektir..

Beton sundurma – güvenilir ve orijinal

Düşük maliyeti ve çok yönlülüğü nedeniyle beton, inşaatta yaygın olarak kullanılmaktadır. Oldukça sık bir sundurma imalatında kullanılır. Bu tasarım monolitiktir, bu nedenle çalışma sırasında gevşemez. Gerekirse başka bir malzeme ile süsleyebilir, istediğiniz şekli verebilirsiniz. Böyle bir projenin uygulama süresi kısadır..

beton sundurma

Seramik karolar esas olarak beton bir sundurmayı süslemek için kullanılır..

Bazı durumlarda, taş veya boya. Modern tasarım seçenekleri, beton yüzeyi bitirmeden bırakmayı önerir. Bu, binanın rengini ve dokusunu vurgulamanıza, çevreye uyumlu bir şekilde uyum sağlamanıza olanak tanır..

tuğla sundurma

Böyle bir tasarımın maliyeti diğerlerinden biraz daha yüksektir. Buna rağmen, oldukça talep görüyor. Böyle bir sundurma çekici ve güvenilirdir. Özel bakım gerektirmez.

tuğla sundurma

Modern bir tuğla evin sundurma.

Kurulum çok zaman ve çaba gerektirir. İlk önce üssü donatmanız gerektiğinden. Beton veya tuğladan yapılır. Bundan sonra, fotoğrafta gösterildiği gibi girişin dekoratif dekorasyonu yapılır..

Dekorasyonda taş

Doğal taş kullanımı bir klasiktir. Bu malzeme sadece dayanıklı ve güvenilir olmakla kalmaz, aynı zamanda güzel bir platform elde etmenizi sağlar. Düzenlerken, farklı taş türleri kullanılır. Bazıları, fotoğrafta gösterildiği gibi, temel oluşturmak için, diğerleri işleri bitirmek için tasarlanmıştır..

taştan sundurma

Taş olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır.

Kurulumdan sonra, yakında bakıma ihtiyacı olmayacak.

Orijinal ve güzel bir vizör

Bir sundurma donatırken, tüm parçalarına dikkat etmeniz gerekecektir. Bu, tutarlı ve çekici bir tasarım sağlayacaktır. Polikarbonattan yapılmış kanopi orijinal görünüyor. Sahte bukleler ekleyebilirsiniz. Böylece görünüşü daha az katı olacak, çekicilik kazanacaktır..

tente ile taş sundurma

Korkulukları süslerken dövme uygundur. Soyut olabileceği gibi gövde, ağaç dalları şeklinde de olabilir..

Dövme, dış cephe kaplamasından yapılan basit kanopiler için bile harikadır. Böyle bir sundurma için ek bir dekor olarak modern fenerler veya saksılar kullanabilirsiniz. Kancalarla asılırlar..

ferforje korkuluk ile sundurma

Sundurma, bir kır evinin önemli bir unsurudur..

Binanın genel görünümü tasarımın kalitesine bağlıdır. Bu nedenle, sorunun çözümüne mümkün olduğunca sorumlu bir şekilde yaklaşırlar. Modern tasarım fikirleri bu süreçte mükemmel bir yardımcı olacaktır. Güzel, şık ve orijinal bir sundurma elde etmenizi sağlayacaklar..

kır evi sundurma

Denemekten korkmayın, en inanılmaz tasarım fikirlerinizi somutlaştırın.

Uzman görüşü Alina Kvileva.

VİDEO: Özel bir evin sundurmasının tasarımı.

Sundurma tasarım seçenekleri – 50 fotoğraf fikri:

evin sundurma dekorasyonu photo ev sundurma dekorasyon fotoğraf fikirleri ev sundurma dekorasyon fikirleri sundurma döşeme beton sundurma dekorasyonu sundurma döşeme fayans ile açık sundurma taş süslemeli sundurma metal sundurma taştan sundurma sundurma modern tasarım modern bir evde sundurma minimalizm tarzında sundurma ev sundurma dekorasyon tasarımı ev sundurma dekorasyon tasarımı evin sundurma dekorasyonu evin sundurma dekorasyonu betondan yapılmış sıradışı sundurma menteşeli beton sundurma tenteli sundurma ahşap zeminli sundurma metal sundurma metal sundurma küçük tuğla sundurma sundurma polikarbonat ahşap sundurma ahşap sundurma sundurma karosu tuğla sundurma sundurma taş ve levhalar taştan sundurma özel ev sundurma çatılı sundurma özel ev sundurma beton sundurma sundurma fotoğrafı kır evi sundurma kır evi sundurma fikirleri. klinker fayanslı sundurma bir kır evinin sundurması photo güzel ahşap sundurma kır evi sundurma tasarımı ferforje sundurma kır evi sundurma tasarımı korkuluklu tuğla sundurma kır evi sundurma beton ile tuğla sundurma tuğla sundurma bir gölgelik ile ahşap sundurma

Previous Post
Nargile barının tasarımı ne olmalı
Next Post
The better to paint the ceilings in the kitchen: choosing the right paint