15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tezgahtan mutfak için kendin yap bar tezgahı: seçenekler, boyutlar, adım adım talimatlar

Bar tezgahı, herhangi bir ev için oldukça sıra dışı bir dekorasyondur. Bazı kuralları, neyle birleştireceğinizi ve bu mobilya parçasını iç mekanda nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Tezgahtan kendi elinizle bir bar tezgahı yapabilirsiniz. Bunu yapmak için bazı basit kuralları bilmek yeterlidir..

Mutfakta bar tezgahı.

Bir bar ile mutfak tasarımı.

Her insan, işte zor bir günün ardından sakince dinlenebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz evde rahat bir köşe oluşturmak ister. Bu nedenle mutfakta büyük bir tezgah en iyi seçeneklerden biridir..

Tasarımcılar, boş alanın yetkin dağılımı için birçok çözüm sunar. Bar tezgahı herhangi bir odaya sığacak, yerden tasarruf etmenize yardımcı olacak ve ayrıca unutulmaz bir çekicilik verecektir..

Tabii ki, çok çeşitli ürün modelleri satın alabilirsiniz. Ancak kendi ellerinizle mobilya yapmak çok daha ilginç. Özellikle de bunu ailenle yapıyorsan..

Kendin yap bar tezgahı.

Mutfak için bir bar tezgahı kendi elinizle kolayca yapılabilir..

Kendi elinizle tezgahtan bir bar tezgahı yaparak misafirlerinizi kesinlikle şaşırtacaksınız. Şık, rahat görünüyor, olanlara biraz lezzet veriyor. Burada rahatlayabilir, iyi vakit geçirebilirsiniz, sanki pahalı bir kurumdaymışsınız gibi. Bazı insanlar bar tezgahı yapmayı zor bir şey olarak düşünür, ancak bu herkes için geçerli olan oldukça basit bir işlemdir..

Daha önce kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalıştıysanız, bar tezgahı yapmak sizin için zor olmayacaktır. Bunu yapmak için adım adım kılavuzu okuyun ve kendiniz için doğru seçeneği seçin..

Bar tezgahı ile mutfak tasarımı.

Bar tezgahı, mutfak tasarımına biraz lezzet katıyor.

Kendin yap bar tezgahı özellikleri

Genellikle bar tezgahı, normal masadan zemin seviyesinden biraz daha yükseğe yerleştirilir. Yaklaşık bir metre yüksekliğinde bir ürün yaparsanız, mama sandalyelerini ayrıca satın almanız çok daha kolay olacaktır. Tezgah imalatında çekül hattının boyutunu unutmayınız..

Sandalyeli bar tezgahı.

İç mekanda sandalyeli orijinal bar tezgahı.

Bar tezgahının zorunlu bir özelliği, üst kısımda bulunan bir dolaptır. Genellikle aşağıdaki amaçlara hizmet eder:

 • dökülen sıvının giysilerle temas etmesine izin vermeyin;
 • tezgahın arkasında doğru pozisyonu sağlayın;
 • modern bir görünüm verir.

Ek bilgi. Dolap, bar tezgahının isteğe bağlı bir öğesidir, ancak özel bir atmosfer sağlamaya yardımcı olacaktır. Çubuğa en az altmış santimetre olmalıdır. Bu, rahatça oturmanıza ve ek rahatsızlık yaratmamanıza izin verecektir. Korkuluklar çok pahalı olmayan basit bir malzemeden yapılmıştır. Orijinal modellerde, genellikle yapının maliyetini önemli ölçüde artıran metallerden yapılırlar..

Mutfakta bar tezgahı.

Modern mutfağın iç kısmındaki bar tezgahı.

Kendiniz bir bar tezgahı yapmak için yukarıda listelenen kurallara uymalısınız. Netlik için çizimlere aşina olmanız da önerilir..

Bir bar tezgahı ne yapabilirsin?

Çeşitli malzemelerden kendi barınızı yapabilirsiniz. Çok hantal seçenekler seçmemelisiniz. Mutfakların çoğu küçüktür, bu yüzden inşaat yaparken etrafta sallanmayın. Demokratik modellerin tercih edilmesi önerilir..

Aşağıdaki malzemeler tezgahlar için en popüler olanlardır:

 1. Plastik. Dayanıklı olmayan en ucuz malzeme. Piyasada, çeşitli baskılarla çeşitli renkler bulabilirsiniz. Her ortama mükemmel uyum sağlar.
 2. Laminat kaplı sunta. Yüksek mukavemet, güvenilirlik ve dayanıklılık ile karakterize edilen işleme için daha zor bir malzeme. Birçok farklı seçenek var. Kaplama ahşap veya mermeri taklit eder.
 3. Alçıpan. Çeşitli boyutlar, şekiller, stiller mümkündür. Kır evlerine veya modern dairelere mükemmel uyum sağlar. Herhangi bir iç mekana uyacak şekilde herhangi bir renkte boyanabilir.
 4. Odun. Güzel ve lüks görünüyor. Malzemenin maliyeti ahşabın türüne göre değişir. Minimum marangozluk becerileriniz varsa, kendi ellerinizle tezgah yapmak kolay olacaktır..

Ahşap bar tezgahı.

El yapımı ahşap bar tezgahı.

Bar tezgahı çeşitleri

Tasarım özelliklerine bağlı olarak, aşağıdaki ürün türleri ayırt edilir:.

 1. Sabit. İhtiyaçlara bağlı olarak maksimum veya minimum boyutlar mümkündür. Geleneksel bar tabureleri oturmak için uygundur. Ayrıca bacaklar, sırt, baş için destekler ekleyebilirsiniz..
 2. Kombine. Sıradan bir mutfağa mükemmel uyum sağlayacak bir yemek masası ile temel yapıyı tamamlamak mümkündür. Yükseklik genellikle standarttan biraz daha düşüktür ve dokuz yüz santimetreye ulaşır. Standart bir oturma koltuğu kullanabilirsiniz.
 3. İki seviyeli. Ayrıca mutfaktaki alanı bölmenize olanak tanıyan normal bir mutfak masası ile birlikte kullanılabilir. Örneğin, bir kısım mutfağa, ikincisi ise boş alandan tasarruf sağlayan ve tüm odayı etkili bir şekilde kullanmanıza izin veren oturma odasına gidecek..

İki seviyeli bar sayacı.

Mutfakta iki seviyeli bir bar tezgahı tasarımı.

Tezgahtan bar tezgahı nasıl yapılır?

Tüm süreç, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç önemli aşamada gerçekleşir:

 • malzemelerin hazırlanması ve genel bir tasarım şemasının oluşturulması;
 • elemanların geri kalanının bağlanacağı tabanın yapılması;
 • montaj ve dekorasyon.

Not! Tezgah imalatına özel dikkat gösterilmelidir. Bu, tüm ürünün kalitesinin bağlı olduğu kalite ve istikrara bağlı olan ana unsurdur. İsterseniz hazır bir tezgah satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz..

Bar tezgahı.

Bar tezgahı tezgahı farklı malzemelerden yapılabilir..

Malzeme seçimi

Kullanım için en uygun seçenekler:

 1. Sunta. En ucuz seçenek. Birçok farklı işleme seçeneği vardır. Çok hafiftir ve verniklenebilir veya boyanabilir. Ana dezavantaj, sunta levhaların yüksek neme duyarlı olmasıdır. Bu nedenle, sıvının yüzeye çıkabileceği odalarda kullanılması önerilmez. Hizmet ömrünü uzatmak için bu malzemeden yalnızca kalın tabakalar satın alın..
 2. Odun. Çekici görünüme sahip çevre dostu malzeme. Hemen hemen her odaya kurulum için uygundur. Doğal ahşap, hayranlar arasında çok değerli olduğu için bu tür yapıların maliyeti yüksektir. Böyle bir masa tablasına dikkatlice bakmak gerekir. Üst tabakaya zarar vermemek için sıcak tabakların konulması önerilmez..
 3. Bardak. Bu tezgahlar en zarif görünüyor. Çekici bir görünüme sahiptirler. Yapı, bakım sırasında özel dikkat gerektiren çok kırılgandır. Yüzeyde genellikle çizikler ve küçük kalıntılar kalır, bu nedenle özel yüzey temizleme ürünleri kullanmaya değer..
 4. Taş. Hem doğal hem de yapay ürünler uygundur. Yüksek mukavemet, güvenilirlik, hoş görünüm ile ayırt edilirler. Sağlam yapısı nedeniyle neredeyse yok edilemez. Doğal taşın maliyeti diğer malzemelere göre çok daha yüksektir. Evde, özel beceriler olmadan işleme neredeyse imkansızdır..
 5. Plastik. Çok sayıda farklı renkte farklılık gösterir. Piyasadaki en popüler seçenek. Kullanım ve bakım kolaylığı ile karakterizedir. Servis ömrü kısa.

İç kısımda bar tezgahı.

çubuk çerçeve.

Proje oluşturma

İlk önce bir model ve çizim hazırlamanız gerekir. Projenin nihai karmaşıklığı ve imalat için harcanan zaman, hangi şemanın seçileceğine ve ayrıca malzemelere bağlıdır..

Kurmayı düşündüğünüz odanın ölçümlerini yapın. Tezgahı yerleştirmek için yer ayırmak için mutfaktaki diğer mobilyaların boyutlarını dikkate aldığınızdan emin olun. Çizim, elde etmek istediğiniz sonucun görsel bir resmini oluşturmanıza izin verecektir..

Özel simülasyon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu, tüm süreci büyük ölçüde basitleştirecek ve otomatikleştirecektir. Böylece durumu her yönden değerlendirebilir ve kendiniz için en iyi seçeneği seçebilirsiniz..

Bar tezgahı projesi.

Bir bar üretimine geçmeden önce bir proje hazırlamanız gerekir..

Böylece model, sonunda istediğiniz şeyin kaba bir taslağını oluşturmanıza izin verecektir. Bu, büyük boyutlu yapılar için en uygun seçenektir..

Boyutlar ve boyutlar

Tasarımcılar, bu özellikler için herhangi bir özel gereksinimi vurgulamamaktadır. Bir çubuk oluşturmak için genel önerilere uyulmalıdır:

 1. Genellikle yapının yüksekliği en az bir metredir. Bu durumda masa üstlerine ulaşımın rahat olması için mama sandalyeleri kullanılır..
 2. Genişlik en az elli santimetre olmalıdır. Böyle bir masa üstü, gerekli tüm unsurları yerleştirmenize, dirseklerinize yaslanmanıza ve ayrıca gerekli tüm işlevselliği sağlamanıza izin verecektir..

Bar tezgahı yüksekliği.

Çubuğun yüksekliği en az bir metre olmalıdır.

Ek bilgi. Diğer her şey isteklerinize ve hayal gücünüze bağlıdır. Bir masa üstü yerleştirmek için klasik seçenek bir kaldırım taşıdır, ancak evde sıradan bacaklar inşa etmek mümkündür..

Üretim prosedürü

Belirli bir eylem sırasına uymak gerekir. İlk olarak, bir masa üstü inşa etmeniz gerekir – tüm yapının tasarımını ve işlevselliğini bir bütün olarak belirleyen temel unsur. Evde kolayca işlenebilecek en dayanıklı malzemelerin seçilmesi önerilir..

Not! Tezgahı kendiniz kesmek istemiyorsanız, bitmiş bir ürün satın almanız önerilir. Herhangi bir özel mağazada uygun bir maliyetle satılmaktadır..

Yapının tabanını kurarken bazı kurallar dikkate alınmalıdır:

 1. Bir tuğla taban yapabilirsiniz. Bunun için kırmızı renkli özel kaplama tuğla blokları kullanılır. Bu tür yapılar, çeşitli olumsuz çevresel faktörlere karşı dayanıklılık, mukavemet ve yüksek dirence sahiptir..
 2. Metal bir çerçeve yapılabilir. Bu yapı genellikle en büyük gücü sağlamak için yakınlarda bulunan mobilyalara bağlanır..

Bar tezgahı malzemesi.

Bir bar yaparken, malzeme seçimine karar vermeniz gerekir..

İş birkaç aşamada gerçekleşir:

 1. Ölçüm yapma, diyagram oluşturma, tasarım. Yapının optimal boyutunun seçimi.
 2. Yukarıda açıklanan yöntemlerden birine göre bazın yapılması.
 3. Çerçeve işleme.
 4. Tezgahın tabana montajı.
 5. İsteğe göre ek raf üretimi.
 6. Çeşitli dekoratif öğeler ekleme.

Önemli! Lütfen herhangi bir çalışmaya başlamadan önce bir ana çizim yapılması gerektiğini unutmayın. Ancak bundan sonra yapıyı yapmaya başlayın..

Diğer bar sayacı seçenekleri

Çeşitli malzemelerden bir bar tezgahı yapısı yapabilirsiniz. Yaygın olanları düşünün.

Alçıpan çubuk nasıl yapılır?

Talimatları takip et:

 1. Yapının ana parametrelerini ölçün. Oturma konforu için masanın konumunu düşünün.
 2. Çerçeve en iyi metal boşluklardan yapılır. Kesim için özel makas ve kendinden kılavuzlu vidalar kullanılmaktadır..
 3. Duvarlar için çerçeveler ayrı olarak üretilir.
 4. Profil birbirine vidalarla sabitlenir.

Alçıpan bar tezgahı.

kendin yap alçıpan bar tezgahı.

Ahşaptan yapılmış bar tezgahı

Algoritmayı takip edin:

 1. Ölçümleri yapın ve çizime göre tabanın kurulacağı alanı işaretleyin..
 2. Çubuklar kesinlikle işaretleme çizgileri boyunca takılır.
 3. Masa üstü destekleri takın.
 4. Sabitleme elemanlarının geri kalanı için ahşap kirişler monte edilmiştir..
 5. Bundan sonra, masa üstü kurulur..

Ahşap bar tezgahı.

İç mekanda ahşaptan yapılmış bar tezgahı.

Lamine suntadan yapılmış bar tezgahı

Suntadan bir yapı üretme süreci, önceki seçeneklerden farklı değildir. Çerçeveyi kendiniz yapmanız gerekecek ve özel bir pazarda hazır bir tezgah satın alabilirsiniz..

Sunta bar sayacı.

Lamine suntadan yapılmış bar tezgahı.

Bar aydınlatma ve eşleştirme ekipmanları

Bar tezgahının iç mekana en iyi şekilde oturması için alana uygun aydınlatmayı seçmelisiniz. Masa üstü üzerinde özel bir kirişe yerleştirilmiş halojen lambaların kullanılması tavsiye edilir. Küçük gölgeler de uygundur ve bir sıcaklık ve rahatlık atmosferi yaratır..

Not! Işık yoğunluğunu ayarlamak için tasarlanmış özel ekipman kullanın. Bu, bireysel bir tasarım ve atmosfer yaratmanıza izin verir..

Bar tezgahı aydınlatması.

Barı aydınlatmak için farklı tavan lambaları kullanabilirsiniz..

Çalışmanızda dikkat etmeniz gerekenler?

Bar tezgahı, minimalizm, art deco tarzında, yani özel bir ev atmosferi yaratmanın mümkün olduğu odalar için uygundur. Hemen hemen her odada, yapısal elemanların mükemmel kombinasyonunu bulabilirsiniz. Ana şey, istenen sonucu elde etmek için her ayrıntıyı en küçük ayrıntısına kadar düşünmektir..

Ek öneriler

Çalışırken şunları göz önünde bulundurun:

 • yapının yüksekliği bir buçuk metreyi geçmemelidir;
 • en iyi genişlik yarım metreye kadardır;
 • sabitlemek için özel sabitleme blokları kullanın;
 • kurulum sırasında aydınlatmanın monte edileceği yeri dikkate alın;
 • işleme malzemesi evde zorsa tezgah ayrı olarak sipariş edilebilir;
 • en ucuz seçenekleri seçmeyin.

bar tezgahı olan mutfak.

Bar tezgahı, art deco mutfak tasarımına mükemmel uyum sağlar..

Bar tezgahı, iç mekanınızı mükemmel bir şekilde çeşitlendirecek, odayı sıra dışı hale getirecek ve yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Tezgah yapma süreci basittir, ancak özel dikkat gerektirir..

Video: Kendin yap bar tezgahı

Mutfakta bar tezgahı tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Yataklı bir sebze bahçesi için tasarım projesi oluşturma önerileri
Next Post
How to decorate a Japanese-style kitchen