15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Doğaçlama araçlardan kendi elinizle bir oda nasıl dekore edilir

Ev, her insan için dünyadaki en iyi yerdir ve herkes kişisel alanına konfor, rahatlık ve estetik katmaya çalışır. Bir fikriniz olduğunda, sevgili insanların gelişi vesilesiyle salonda özel bir atmosfer ile keyifli bir ambiyans yaratmak çok kolay. Bir çocuğun doğum günü için bir kreş dekorasyonu veya mevsim değişikliği konulu doğaçlama araçlardan kendi elinizle bir oda dekoru yapmak daha da kolaydır. Bu, fikirleri çevirmek için çok fazla para veya karmaşık araçlar gerektirmez. Ana şey, yaratıcı fikirlere ve bir şeyler yaratma arzusuna sahip olmaktır. Biraz sabır alacak ve daha sonra kelebekler veya kuşlar olacak, parlayan yazıtlar – mümkün olan her şekilde bir çocukluk hayalinin yansıması.

Siyah beyaz fotoğraflı ahşap panel

Bir odayı ilginç bir şekilde dekore etmek için hayal gücünüzü göstermeniz ve standart dışı yaklaşımlardan korkmamanız gerekir.

Oda dekoru ne ve nasıl yapılır?

Her insan benzersizdir ve bu, bireysellikleri kendi evlerinde bir hobi veya el işi yoluyla yansıtıldığında doğrudur. Ana şey istemek, sonra en azından bir şeyler yapmaya başlamak. Ve bir odayı nasıl dekore edeceğinize dair fikirler, kendinizin veya bir başkasınınkini alabilir, ancak evinize uyum sağlayarak yeni bir şekilde uygulayabilirsiniz..

Bitki çizimleri ile eski bir çekmeceli dolap dekorasyonu

Eski mobilyaların “yazılması” gerekmez, dekupaj teknikleri kullanılarak güncellenebilir

Bugün, yeni başlayanlar için, iyi bir düzeyde bir şeyler yapmak için hazır şablonları kullanmak yeterli olduğunda birçok yol geliştirilmiştir:

 • duvara çizim;
 • hacimsel elemanlarla uygulamalar;
 • balonlardan görüntüler;
 • polistiren ve diyot banttan yapılmış yatağın başındaki yazıtlar;
 • deniz yıldızı veya kedi yüzü şeklinde kanepe yastıkları vb..

Bir odayı kendi ellerinizle nasıl dekore edebileceğinizle ilgilenenler daha sonra durdurulamaz. Yaratıcılık, yaralı bir ruhu iyileştirmeye ve çevrenizdeki dünyayı yüceltmeye yardımcı olan büyüleyici bir süreçtir. Psikologlar, yaratıcı sürece eşlik eden özel bir duygusal arka plan olduğunu, akıl hastalıklarının sıklıkla tedavi edildiğini ve auranın “yamalandığını” söylüyor..

Ahşap bir sehpa üzerinde beyaz heykelcik

Bazen, orijinal kompozisyonun ortaya çıkması için odadaki nitelikleri farklı bir şekilde düzenlemek yeterlidir.

Fantezi uçuşu durdurulamaz, asıl şey basit şeylerden başlayarak yaratıcılığınızı serbest bırakmaktır. İyi bir sebep, sevdikleriniz için bir odayı kendi ellerinizle dekore etmektir. Dönüşüm sürecini başlatmak için tatili beklemenize gerek yok..

Odanın dekorunda orijinal konfigürasyonun ahşap rafları

Standart olmayan şekle sahip kompakt raflar iyi bir dekorasyon olacaktır.

Tasarımcılar, dekorun kusurları gizlemenin harika bir yolu olduğu konusunda ısrar ediyor:

 • küçük sanatçıların karalamaları;
 • kedi ve köpeklerin pençelerinden lekeli duvar kağıdı;
 • duvarlarda küçük çatlaklar;
 • nemli köşe;
 • yer yer sıva soyulması vb..

Ustaya yardım etmek için – makas, fırça ve boya. Basit bir dekor için, her evde bulunabilecek birçok şey uygundur – boş kaplar, balonlar, bir bez ve kağıt..

Oturma odasının beyaz duvarındaki kağıt çiçekler

Hemen hemen her duvar, kraft kağıttan veya renkli kağıttan yapılmış çiçeklerle süslenebilir.

Hayal gücü size evinizi nasıl daha konforlu hale getireceğinizi söyleyecektir. Örneğin, oyuncak tavşanların saklanacağı uzun ot şeklinde bir desenle süpürgelikteki çocukların karalamalarını gizleyebilirsiniz. Fotoğraftaki örnek, bir bebek odasının nasıl dekore edileceğini gösterir..

Kendiniz için yeni olan bir teknik kullanılarak duvar süslemeleri ve aksesuarlar yapılabilir – yeni bir şeyde ustalaşmak için bir neden olacaktır. Heykel ve ahşap oymacılığı gibi karmaşık bir şey için sıfırdan başlamayın. Quilling veya kuru keçeleme hobinizi geliştirmek için origami, nakış veya örgüde mevcut becerileri kullanmak daha iyidir. O zaman, odayı dekore etmek için kendin yap el sanatlarının bir ana sınıf düzeyinde ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz..

Özel bir evin penceresinin önünde kağıt yıldızlar

Hacimsel kağıt yıldızlar, herhangi bir tatil için veya sadece iç mekanı dekore etmek için uygundur.

Oda dekoratörüne yardım etmek için hobi

İlham almak için diğer insanların fikirlerini kullanmak, güçlü yönlerinizi ve yeteneklerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirmek önemlidir. Evde kendi ellerinizle bir oda için sevdiğiniz dekor türü her zaman mevcut değildir, bazen başka koşullara ve özel becerilere ihtiyacınız vardır..

Masif ahşaptan güzel güller

Ahşap oymalı iç eşyalar her zaman moda

Genellikle yıllar önce kazanılan beceriler, talep edilmediği için unutulur. Belki de okul yıllarında iğne işi çemberinde bazı beceriler kazanılmıştır. Odanın radikal bir dönüşümüne ve pahalı onarımlara başvurmadan yeniliği hangi yollarla tanıtabileceğinizi hatırlatmak faydalı olacaktır:

 1. Batik veya kumaş üzerine boyama basit bir tekniktir, sadece tekstil boyaları satın almak ve bir boyama yöntemi seçmek önemlidir. Bu teknik, iç mekan tekstillerinin dönüşümünü yapmak isteyen sanatsal becerilere sahip kişiler tarafından da beğenilecektir..

  Batik tekniğinde kendin yap renkli yastıklar

  Güzel boyalı yastıklar, değerli bir iç dekorasyon olacak

 2. Nakış, örgü ve tığ işi, yumuşak sedirler ve minderler üzerinde genel bir desen oluşturmanın harika bir yoludur. Hiçbir şey öremezsiniz bile, odayı kendi ellerinizle güzelce dekore etmek için iplikten ponpon yapın. Kabarık toplardan yapabilirsiniz:

  – ağ bazında yumuşak kilimler;

  – bebek için asılı çelenkler;

  – imar için ekranlar;

  – duvarlarda hacimsel grafiti;

  – bir kanepe pelerini veya battaniyesi için estetik bir bordür;

  – ponponlu ve püsküllü ip perdeler vb..

  Yumuşak toplardan ev yapımı çelenk

  Noel çelenk ponponları

 3. Balmumu oymacılığı ahşap işçiliği andırıyor, ancak malzeme çok daha dövülebilir, basit bir alete ihtiyacınız var. Kokulu mumlar, kilise mumları ve parafin mumlar, figürinler ve oymalar için mükemmel malzemelerdir. Romantik bir akşam için bir kırmızı mumdan birkaç parafin gülü yapmak kolaydır. Ortaya çıkan el yapımı ürünler bir rafa, masaya veya başka bir düzleme güzelce yerleştirilebilir. Güzel balmumu heykelcikler, oda için su ve diğer süslemelerle birleştirerek şamdanlara veya büyük şeffaf kaplara yerleştirilebilir..

  Odanın içini süslemek için dekoratif mumlar

  İnanılmaz el yapımı mumlar

 4. Makrome, ipliklerle çalışmanın bir başka ilginç yoludur – düğümleme tekniği. Koltuklar için inanılmaz kendin yap perdeler ve örtüler, koltuk minderleri ve taburelerdeki koltuklar eşsiz oda dekoru olacak.

  Salon duvar dekorasyonunda makrome kullanımı

  Makrome el sanatları, modern iç mekanlarda çok popülerdir.

 5. Patchwork – patchwork tekniğinde çalışın. Bazı zanaatkarlar, gerçek şaheserler olan kumaş parçalarından bütün tablolar yaparlar. İyi seçilmiş artıklar, bir beşiğin yanında bir duvar halısına, yatak odasında bir yatak örtüsüne veya koridorda bir duvar paneline dönüşebilir..

  Oturma odasında duvarda patchwork paneli

  Tekstilin olduğu her yerde patchwork kullanılır

 6. Dekupaj tekniği, modüler origami ve quilling (bükülmüş şeritler) kullanarak kağıtla çalışmak daha az ilginç değildir. Bugün, bu tür el sanatlarının dünya çapında birçok taraftarı var. Ancak böyle bir konuda beceri olmasa bile, kağıttan hacimsel bir aplike yapmak kolaydır – büyük çiçekler, kelebekler veya kuşlar.

  Kıvrılmış kağıt daireler ile saat

  Quilling tekniğini kullanan saatlerin özgün tasarımı

 7. Modüler resimler, tek bir arsa ile birleştirilmiş 3, 4 veya 5 ayrı görüntüdür. Birkaç bağımsız tuvale bölünmüş uzun bir resim olabilir. Bu, bir odayı kendi ellerinizle nasıl dekore edeceğinizin cevaplarından biridir, bu resmi çizmenize bile gerek yoktur. Bir bilgisayar yazıcısında panoramik bir görüntü yazdırabilir ve onu biraz daha büyük ve daha küçük bir çerçeveye yerleştirebilirsiniz..

  Yemek alanının yanındaki duvarda üç modüler resim

  Modüler resimler odanın genel iç kısmına uymalıdır.

 8. Bu arada, fotoğraf ve resim çerçeveleri hakkında, bir odayı kendi ellerinizle dekore edebileceğiniz başka bir iyi konu. Bu, özel beceriler gerektirmeyen tam teşekküllü bir dekor. Çerçeve için herhangi bir taban, örneğin denizden getirilen aynı boyuttaki kabuklar gibi doğal malzemelerle yapıştırılabilir. Ayrıca, tasarım hedeflerine bağlı olarak, onları orijinal formlarında bırakabilir veya çerçeveyi sprey boya ile kaplayabilir ve kalbinize değer herhangi bir fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Odalardan birinde vurgulu bir duvara asılması için birkaç eser önerilmiştir. Aynı şekilde koridor veya banyodaki aynaya da özgünlük kazandırmak kolaydır..

  Yatak odasında bir ip üzerinde fotoğraf sergisi

  Fotoğraflar tamamen standart dışı bir şekilde düzenlenebilir

 9. Değerli kaplar, mutfak, yemek odası veya oturma odası için mükemmel bir dekordur. Dava gidecek:

  – plastik şişeler;

  – kulaksız bardaklar;

  – tek kullanımlık sofra takımı;

  – fişler ve kapaklar;

  – orijinal şişe şekli;

  – kahve ve diğer dökme ürünler için cam kavanozlar.

Çuval bezi ve dantel ile dekorasyon cam kavanozlar

Bankalar vardı – vazolar vardı

Eski stoklardan kendi elleriyle modern oda süslemeleri yapılabilir – her türlü el işi, masa örtüsü ve peçete “büyükannenin göğsünden”. Harap görünümleri artık tam teşekküllü dekorasyon için uygun değilse, geçmiş nesillerin ustaları tarafından tüm bunların nasıl ve neyden yaratıldığına daha yakından bakmaya değer – bu paha biçilmez bir deneyim.

Gereksiz bir kapıyı şık bir sehpaya dönüştürmek

Eski kapıdan sehpa

Eski işlemeler, eski elbiselerden altın işlemeli kadife ve brokar, işlemeli tablolar, örme şal parçaları ve masa örtüleri koltuk minderleri için uygundur. Evet ve yaşlı akrabalar, bu el sanatının hala bir değeri olduğunu gösteren böyle bir hediye sunmaktan memnuniyet duyacaktır. Eski çantalardan ve bot üstlerinden deri parçalarından lüks bir panel oluşturmak kolaydır..

Giyim etiketlerinden dekoratif halı

Deri etiketlerden yapılmış kilim

Bugün, uzun zamandır bilinen iğne işi türlerinin yeniden düşünülmesi popülerlik kazanıyor – elmas nakış, boncuklardan yapılmış çantalar, iplik perdeler, halılar ve büyük örgü sedirler. Kendi elleriyle bir oda için dekor olarak oyuncaklar daha az ilginç değil – dikilmiş “Tildas” ve paçavra tavşanlar, bobinler ve muskalar, tasarımcı bebekleri ve tığ işi “karikatür” karakterleri. Rafta veya vitrinde özenle hazırlanmış el yapımı giysilerdeki aynı Barbie’ler, yatak odası, oturma odası veya genç odasının iç kısmında özel bir dekor olabilir..

Tilda tekniğini kullanarak kendin yap dekoratif oyuncak salyangoz

Sevimli tilde salyangoz kesinlikle çocuğunuzu memnun edecek

Bitki resimleri, yaşayan duvarlar, koleksiyonluk sukkularlar ve florariumlar, bir odayı çöl bitkileri ve tropik bölgelerden gelen egzotik çiçeklerle dekore etmenin yeni yollarıdır. Ancak kuru ikebana ve herbaryum gibi hazırlanmış yaprak ve bitkilerden kompozisyonlar yapabilirsiniz..

Odanın içini dekore etmek için kendin yap florarium

Gerçek bitkilerle dolu bir cam kapta bahçe

Çizimler ve boyama

Bir şeyde iyi olanlar ve bir sanatçının becerilerine sahip olmayanlar için elle çizilmiş resimler kullanarak bir odayı dekore etmenin birçok yolu vardır..

1. Freskler ve duvar resmi Belirli beceriler gerektirir.
2. Kontur ve siluet çizimleri Renkli kağıttan ve siyah beyaz fotoğraflardan yapılmış bir aplikeye benziyorlar, sadece konturların çizilmesi gerekiyor (bir uzmanı davet edebilirsiniz) ve blokları belirli bir renkle doldurun.
3. Dokulu çizim Baskı plakaları, kabartmalı resimler, yapı silindiri ekleri, doğal malzemeler duvara baskı yapılarak boyaya batırılır.
4. Soyut çizim Palet, görüntü tanımadan daha önemlidir. “Smear” üzerine olası eklemeler ve vuruşlar – yüz profili, dağlar, müzik aleti, çiçeklerde bir dal.
5. şablon boya En basit oda tasarımı, boya uygulama yöntemi – püskürtme, boyama, şekillendirme, her şeyi bir araya getirebilirsiniz..
6. Islak süngerler ve ellerle çizimler Ebeveynlerin ve çocukların ağaç, çiçekli çayır, hayvan vb. çizerek uygulayabilecekleri bir teknik..

Çocuk odasında duvarda ağaç ve hayvanlar

Çocuk odasındaki duvar, en sevdiğiniz çizgi filmlere dayanan basit çizimlerle dekore edilebilir.

Duvar resmi ile klasik tarzda iç mekan

Klasik bir iç mekanı resimle dekore etmek olağanüstü yaratıcılık gerektirir

Doğum günü veya tatil için balon süsleme

Herkes unutulmaz bir tarih için birinin hoş bir sürpriz yapmasını ister. Toplardan yapılmış komik el sanatları, kurdeleli süslemeler, hacimli balık ve meyveler, kalpler, Yılbaşı cicili bicili ve renkli kağıtlar duygusal ve eğlenceli görünecek. Pahalı bir hediye için para yok, ancak oda için kendi ellerinizle dekorasyon şeklinde unutulmaz bir sürpriz getirebilirsiniz..

Tatil için çocuk odası topları ile dekor

Balonlar, bir çocuğun odasını dekore etmenin çok yönlü bir yoludur.

Özellikle eski stoklardan balonlarla bir odayı dekore etmekten daha kolay bir şey yoktur. Diğer aile üyelerini bu sürece dahil etmek kolaydır, herkes balonları şişirebilir, ancak odayı kendi elleriyle dekore etme fikrinin uygulanmasından tek başına biri sorumlu olmalıdır..

Beyaz bir odada sarı ve mavi balon

Kumaş artıklarının orijinal çelenklerini toplara alabilirsiniz.

İçinde konfeti olan şeffaf helyum balonları

Veya içine konfeti balonları veya sürprizler koyun

Bunu evde öğrendikten sonra, bir hobiden ek bir gelire geçebilir, tatiller için evleri ve kurumsal partiler için ofisleri dekore edebilirsiniz. Tavana kadar uzanan renkli kurdeleli helyum balonları kullanın. Dekoru birleştirebilirsiniz. Daha ilginç örnekler – fotoğraf galerimizde.

Video: bir odayı kız gibi bir tarzda dekore etmek

Fotoğraf: 50 daha fazla DIY dekorasyon fikri

Patchwork tekniği ile kot kilim Eski bir çerçeve ile bir ayna üzerinde çelenk Özel bir evin koridorunda şık masa Ahşap raflar ile oturma odası iç Makrome tarzı ahşap ekran Merdivenlerin önünde yerde örme halı Odanın iç kısmında kaktüsler topluluğu Mutfağın makrome tarzı bir bölmeyle imar edilmesi Oturma odasının iç kısmında siyah tavan Makrome tarzı pelerinli çiçeklik Ahşap bir çerçeve üzerinde güzel ekran İngilizce yazıtlı dekoratif yastıklar Şık kızın odasında Vintage tablo Çocuk odasında duvarları boyamak Çuval yastık kılıflı dekoratif yastıklar İç dekorasyonda eski şeyler Oturma odasının iç kısmında porselen figürinler Yatak odasının vurgulu duvarını parke ile dekore etme Oturma odasının duvarında metal kareler paneli Mutfak-oturma odası duvarında noughts ve haçlar Mutfak-yemek odasının tüm duvarında beyaz panel En sevdiğiniz resimlerle ahşap raflar Oturma odasının duvarındaki kontrplak panel DIY güzel poster Kitaplar ile dekoratif raf El işlemeli alçak osmanlı Beyaz bir duvardaki modüler resimlerin bileşimi Bebek yatağında fil oyuncağı Bir oyuncak ev ile ahşap tepsi Oda dekorunda ahşap objeler kullanmak Yemek masasının üzerinde taze çiçekler Bir kır evinin oturma odasında duvarın sanat resmi Kendi elinizle çelenk yapma örnekleri Kanepenin arkasındaki duvarda kağıt çelenkler Kağıt topları ile kontrplak ağacı Yemek masasının üzerinde buruşuk kağıt çiçekler Pencereleri kağıt evlerle süslemek Oturma odasındaki duvarda renkli kağıttan hacimsel daireler Pencere kenarında güzel saksı çiçekleri Akşam penceresinde yıldızların çelengi Örme peçetelerin şenlikli çelengi Şenlikli bir çelenk üzerinde beyaz tavşan Bir çocuk partisi için büyük bir masa yapmak Yumuşak topların renkli çelengi Ahşap bir masa üzerinde yanan mumlar Resimleri yerleştirmek için ev yapımı raf Genç bir kız öğrenci masasının üstündeki duvar dekorasyonu Oturma odasındaki kanepede dekoratif yastık Bir cam kavanozda kendin yap florarium Beyaz bir duvarda üçgen tahta raflar

Previous Post
Küçük bir yatak odası için saklama kutuları olan tek kişilik bir yatak en iyi seçimdir.
Next Post
We create a cafe design that will attract visitors