15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kendi elinizle duvar kağıdından panjur nasıl yapılır

Güzel panjurlar bir odayı dekore edebilir. Ancak, bunları satın almak ve kurulum için ödeme yapmak gerekli değildir. yapmak oldukça mümkündür ve kendin yap panjur. Kağıttan yapılmışlar – duvar kağıdı ve gazeteler veya kumaşlar. Duvar kağıdı ile seçeneğe daha yakından bakalım.

Pencere dekorasyonu için hafif duvar kağıdından jaluziler

Pencere dekorasyonu için kendi ellerinizle hafif duvar kağıdından jaluziler

Panjur faydaları

Kağıttan yapılmış jaluziler, mağaza jaluzileri kadar iyi görünür. Direkt güneş ışığından korurlar ve meraklı gözlerden görüşü engelleyerek perde olarak kullanılırlar.. DIY duvar kağıdı panjur benzersiz olun ve iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayın. Tadilattan sonra kalan duvar kağıdını atmak ne yazık! Yararlı bir şey yapmak daha iyidir. Duvar kağıdı deseni parlak ve akılda kalıcıysa, hem katlanmış hem de katlanmış olarak avantajlı bir şekilde öne çıkıyor. Detay oda aksanına dönüşüyor.

Panjur faydaları

Duvar kağıdından kendin yap panjurları benzersiz hale gelir ve iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlar

Menşe tarihi

Doğrudan ev panjurlarının imalatına geçmeden önce, hangi tiplere sahip olduklarını anlayalım. Pencereleri örten panjurlar uzun zamandır bilinmektedir. İlk olarak Karayip adalarının sakinleri arasında görüldüler. Avrupa’da, onları ilk kullananlar İspanya sakinleriydi. Güneşin parlak ışınlarında çok alakalılar..

Provence tarzında bir yatak odası için duvar kağıdından panjurlu pencereler

Duvar kağıdı panjurlu Provence tarzı yatak odası dekoru

Meraklı gözlerden de dahil olmak üzere bu koruma yöntemi bugün popülerliğini koruyor. Modernleri andıran panjur üretimi 17. yüzyıldan beri yapılmaktadır. Bu yönde bilinçli bir çaba göstermezseniz kırılmazlar. Yatay panjurların yıkanması ve temizlenmesi kolaydır. 20. yüzyılda dikey panjurlar icat edildi. Sıcaklığın sürekli farklı olduğu, kokuların ve artan nemin olduğu mutfak için uygundurlar. bunu kendi içlerine çekerler.

Yatak odası için klasik duvar kağıdından panjurlar

Duvar kağıdı panjurları kullanarak yatak odası dekorasyonu

Ancak parçanın zayıf noktası olan mekanizmadaki eksiklikler göz ardı edilemez. Kendilerini yaptıklarında, buna özellikle dikkat ederler..

Avantajlara dönersek, panjur yaratmanın pahalı parçalara harcamadan yapılacağını not ediyoruz. Hayal gücünüzü kullanın, fikirler üretin ve uygulayın! Ev yapımı gizmos, sahiplerine çok daha yakın ve daha keyifli. Ana şey şüphe etmemek. O zaman, görünüşte ümit vaat etmeyen fikirleri gerçekleştirmek mümkündür.!

Menşe tarihi

Duvar kağıdı deseni parlak ve akılda kalıcı ise, hem katlanmış hem de katlanmış olarak avantajlı bir şekilde öne çıkıyor.

Esas hakkında daha fazla bilgi

Kendi kendine yapılan parçaların faydaları hakkında çok şey söylendi. Ancak, onları pencerelerdeki diğer kurulum seçeneklerinden olumlu şekilde ayıran birkaç nokta daha var..

Dairenin özgün ve sıradışı bir dekorasyonu için duvar kağıdından jaluziler

Alışılmadık bir apartman dekoru için duvar kağıdından panjurlar

 1. çok yönlülük Onarım çalışmaları sırasında bile, pencereleri toz ve kirden korumaya yardımcı oldukları için duvar kağıdından kendin yap panjurları gereklidir..
 2. Opaklık. İstenirse, doğal ışığın odanın dışında kalması için tam sızdırmazlık sağlayın.
 3. Yeni. Perdelerin çoğu sıkıcı görünümden bıktı. Panjurlar tazelik ve yenilenme getirir.

  Mutfakta küçük bir pencere için duvar kağıdından panjur

  Beyaz duvar kağıdından yapılmış panjurlu mutfakta küçük bir pencere

 4. Farklı pencereler için kendi elleriyle yapılırlar. Bu nedenle, pencere ne olursa olsun, bağımsız bir çözüm var..
 5. Para tasarrufu önemlidir. Onarımdan kalan duvar kağıdı kalıntılarını kullandıkları için ek yatırım gerekmez.
 6. Mükemmel seçenek. Odanın penceresi, güneşin doğrudan ışınlarının sürekli düştüğü tarafa düşerse, bu çözüm en iyisi olacaktır..

  Şık oda dekoru için duvar kağıdı panjurları

  Çok renkli duvar kağıdı panjurları kullanan oda dekoru

Kendin yap duvar kağıdı panjurları: kolay ve basit

Seçenek, uygulanması en kolay olanıdır. Biraz zaman alacak. Kağıt ortamından duvar kağıdı, panjurlar için en uygun seçimdir. Sonuçta, güvenilir kağıttan yapılmışlar ve özel emprenyeler içeriyorlar..

Onarım yakın zamanda yapılmamış olsa bile, ancak iç mekanı güncelleme arzusu olsa bile, o zaman bir rulo duvar kağıdı satın alarak, parça sonunda hazır parça satın almaktan çok daha ucuz hale gelecektir..

Kendin yap duvar kağıdı panjurları: kolay ve basit

Kağıt ortamından duvar kağıdı, panjurlar için en uygun seçimdir.

Usta sınıfı

Gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra planlarını gerçekleştirmek için birkaç saat seçerler. İlk olarak, süreçte hata yapmamak için nasıl yapıldığını incelerler.. Malzemeler iş için hazırlanır:

Panoramik bir pencere için kalın duvar kağıdı panjurları

Odadaki panoramik bir pencerenin dekoru için duvar kağıdından panjurlar

 • halat;
 • duvar kağıdı;
 • makas;
 • delik delme veya bız;
 • zamk;
 • sabitleme cihazı;
 • bant (çift taraflı ve tek taraflı).

Ardından, aşağıdakileri yapıyoruz.

 • Panjurların takılacağı pencerenin doğru ölçüleri alınır. Bir santimetre ile donanmış ve açıklığı ölçün. Her şeyi dikkatlice hesaplayın. Adımın sonucu, iş parçasının ne kadar sürede yapılacağının anlaşılmasıdır..

  Ferah ve geniş bir ofis alanı için panjur

  Ferah ve geniş bir ofis alanı için panjur

 • Pencerenin yüksekliğini dörde bölün ve elde edilen sayıyı yüksekliğe ekleyin. Çeyrek, açıldığında bir akordeon kalması için iş parçasına gidecektir. Parçayı açıp kapatmak için kullanılan kordon aynı uzunlukta yapılmıştır. Bu parametrelere mümkün olduğunca doğru bir şekilde uyulur. En ufak bir sapma, ev yapımı yürütmenin kusurlarının görünür olacağı gerçeğine yol açacaktır..

  Orijinal desenli fotoğraf duvar kağıdından şık panjurlar

  Odadaki merkezi duvarın dekoru için fotoğraf duvar kağıdından jaluziler

 • İş parçasını kesin. Segment bir akordeon şeklinde katlanır. Her parçanın aynı genişliğe ve doğru dikdörtgen şekle sahip olması için yana sapmamaya çalışırlar..
 • Her şeyi “gözle” yapmanın mümkün olup olmayacağına dair şüpheler varsa, bir kalem ve bir cetvel gibi ek ölçüm nesneleri kullanmaya değer..

  Güneşli ve geniş bir oda için duvar kağıdından şık panjurlar

  Güneşli geniş bir odada bir pencere için duvar kağıdından güneşlikler

 • Şeritlerin genişliği üç ila beş cm arasındadır.Bu, panjurların daha düzgün ve pürüzsüz göründüğü en uygun çözümdür..

Usta sınıfı

Hayal gücünü göstererek kesinlikle şaşırtıcı sonuçlar elde ederler.

 • Akordeon katlandıktan sonra panjurların ortası belirlenir, bız kullanılarak delik açılır ve bantla sağlamlaştırılır. Ancak, uzun bir hizmet ömrü beklenmiyorsa, son adım ihmal edilebilir..
 • Bız yerine delgeç de kullanırlar. Farklı şekillerde delikler açarlar. Şirin görünüyorsun, örneğin, kalpler.

  Bir daire için duvar kağıdından yoğun panjurlar

  Güneşten korumak için kalın duvar kağıdı panjurları

 • Deliklerden bir kordon geçirilir, düğümler yapılır. Boyut, iş parçasının düzleştirilmesinden sonra belirlenir. Gerekli pozisyonu sabitleyerek tutucuyu takın. Diğer uç bir düğümle sabitlenir..
 • Çift taraflı bant üste yapıştırılır ve pencereye sabitlenir. Alt kısım, bir yay ile güçlendirilmiş veya çizimlerle süslenmiş bir tavus kuşu kuyruğu şeklinde tasvir edilmiştir. Yoğun bir yapı elde etmek için ilk önce üst basamak yapıştırılır..

  Kendi elinizle duvar kağıdından olağandışı panjurlar

  Bir daire için duvar kağıdından panjur yapma fikri

 • Dekorasyon içten ve dıştan yapılır. Bu kadar. DIY duvar kağıdı panjur hazır. Ancak daha özgün bir versiyon yapmak isteyenler durmamalı. Hayal gücünü göstererek kesinlikle şaşırtıcı sonuçlar elde ederler..

eksiler

Ev yapımı bir parçanın bu kadar çok avantajını düşündükten sonra, dezavantajları üzerinde duralım. O kadar önemli değiller. Ana şey, boyalı yüzeydeki scotch bandın geri kalanı ve sabitlemede olası zorluklardır..

Büyük bir pencere için duvar kağıdından olağandışı panjur fikri

Duvar kağıdından panjurlu büyük pencere

Parçanın düz durması için önce pencereye bant yapıştırılır. Ancak o zaman panjurlar takılır. Bu işi tek başına yapmak elverişsizdir ve hatasız yapması olası değildir..

Camlarda bant kalıntısı kalırsa, %70 tıbbi alkol ile temizlenirler. Bunu yapmak için pamuğu lekeleyin ve sorunlu bölgeyi silin..

eksiler

Ana şey, boyalı yüzeydeki scotch bandın geri kalanı ve sabitlemede olası zorluklardır..

Kendi elinizle duvar kağıdından olağandışı panjurlar

Bir parça üretmek için en basit seçeneği düşündük. Ancak orijinal olan her şeyi sevenler bu aktiviteye biraz daha zaman ayırmalı. Örneğin, bir ağırlıklandırma maddesi kullanılır ve yapı bir çubukla yukarıdan güçlendirilir. Sonuç, bir mağazadan satın alınmış gibi bir etki olacaktır. Ek olarak, seçenek çok daha güvenilirdir: birkaç yıla kadar sürebilir..

Kendi elinizle duvar kağıdından panjur yapmak için orijinal fikirler

Duvar kağıdı pencereleri için şık panjurlar

Ancak, bu durumda, kağıttan daha dayanıklı ve dayanıklı olan dokunmamış duvar kağıdı kullanılır..

Ev yapımı panjurların yatay olması gerekmez. Dikey bir versiyon yapmak oldukça mümkündür. Bu herhangi bir mekanizma olmadan uygulanırsa, sokak lambası esintiyle sallanırken içeri girer..

Dikey jaluziler, parçalara ayrılmamış duvar kağıdı şeritlerinden oluşur. Ana şey, üstte ayrı şeritlerin görünmesidir. Bir akordeon yaptıktan sonra, önceki yatay versiyonla aynı şekilde bir çubuğa veya banta bağlanırlar..

Kendi elinizle duvar kağıdından pratik panjur nasıl yapılır

Kendi elinizle evde panjur yapmak

Klasik seçenekler

Bazı insanlar mağazalarda satılanlara benzer panjurları sever. Bunları yapmak, yukarıda açıklanan işleme çok benzer. Tek fark, deliklerin ortasından değil, her iki yanından aynı mesafede delinmiş olmasıdır. Buna göre, iki kabloyu geçirirler, ayarlama için özel bir cihazla sabitlerler..

Kendi elinizle duvar kağıdından pratik ve güvenilir panjurlar nasıl yapılır

Bir daire veya ev için duvar kağıdından güvenilir panjurlar

Alt kenar, kırılmayacak ve bükülmeyecek şekilde sabitlenmiştir. Bunu yapmak için kartonu dikişsiz taraftan yapıştırın. Ağırlıklandırma ajanı yapıyı güvenilir hale getirecektir..

Klasik seçenekler

Bazı insanlar mağazalarda satılanlara benzer panjurları sever.

Stor perdeler

Bu seçenek de uygulanabilir. Tabii ki, herhangi bir duvar kağıdı bunun için iyi yapacak. Ancak uygun olanlar seçilirse ölçü alınır ve malzeme iki kat daha uzun olarak alınır: her iki taraf için. İçten dışa birbirine yapıştırılırlar ve bir cep üstte, diğeri altta yapılır. Çerçeveye bir kayış takılır ve cebe geçirilir. Alt cebe bir ray yerleştirilir.

Üzerine hazırlanmış bir örgü veya bant atılır. Yukarıdan sabittir. Yükseltildiğinde perdeler alt raya sarılır ve seçilen yükseklikte sabitlenir..

Kendi ellerimizle süslemeli duvar kağıdından panjur yapıyoruz

Yatak odası için klasik süslemeli duvar kağıdından jaluziler

Ev ofis panjurları

Peki ya ofislerin donattığı bu plastik panjurlara sahipseniz ama sıkıcı görünümlerinden memnun değillerse? Bu durum, onlara odanın iç kısmına yakın bir görüntü vererek düzeltilmesi de kolaydır..

Lamellerin uzunluğu, genişliği ve sayısı ölçülür. Ardından seçilen duvar kağıdının şeritleri kesilir. Düzgün çıkmaları için, her ikisini de düzgün bir şekilde yapıştırmak için şeritleri deliklerin yerlerinde kesmeniz gerekeceğini unutmayın. Şeritler, desen sırasını gözlemleyerek üç parçaya bölünür, lamellere yapıştırılır. Kafanın karışmaması için, onları dikişsiz taraftan numaralandırmak uygundur. Yapıştırma biraz düzensiz olsa bile, fark edilmeyebileceğinden üzülmemelisiniz. Yeni panjurlar hazır!

Oturma odasında geniş bir pencere için duvar kağıdından beyaz perdeler

Duvar kağıdından beyaz panjurlu oturma odasında pencere dekoru

Çözüm

Son zamanlarda evinizi en özgün yöntemlerle donatma eğilimi var. El yapımı gizmoslar bunun için idealdir. Daha sonra, malzeme seçimi ve tasarlananın yürütme araçları için tüm olasılıklar ortaya çıkar..

Duvar kağıdından klasik beyaz panjurlar

Sundurma için duvar kağıdından panjurların klasik versiyonu

Fikri bir pencerede somutlaştıran hostes, kesinlikle durmak istemeyecek ve evindeki diğer pencereleri benzer muhteşem detaylarla süsleyecektir..

Serin duvar kağıdı panjur

Kendi elinizle duvar kağıdından panjurlar 39 fotoğraf fikri:

Previous Post
Masaüstünüzü kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz
Next Post
Red kitchen in the interior