15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Evini kendi elleriyle dekore etmek isteyenler için faydalı ipuçları

Herhangi bir onarımın sonunda, son, benzersiz dokunuşların uygulanması aşaması gelir. Bu, odaya bireysellik kazandırır ve ek bir dekorasyon haline gelir. Sondaki orijinal öğeleri eklemek için birçok yöntem vardır. Bu nedenle, her şeyin uyumlu görünmesi için evin nasıl dekore edileceğini bulmaya değer..

Özel bir evin oturma odasının bahar iç mekanı

Herhangi bir iç mekan, yalnızca parlak renkler eklenerek kökten değiştirilebilir.

Kendi elinizle bir daire nasıl dekore edilir

İyi bir seçim haline gelen ev dekorasyonu için birkaç seçenek var:

 1. Renklerin iç mekana girişi.
 2. Resimler ve fotoğraflar sanatseverler için uygundur.
 3. Çeşitli dekoratif detaylar. Onların seçimi geniş. Sadece hazır satın almakla kalmaz, aynı zamanda kendiniz de yapabilirsiniz..

Çok renkli yastıklar ile oturma odası iç dekorasyonu

Çeşitli dekoratif yastıklar – iç mekanınızı hızla güncellemenin kolay bir yolu

İkinci seçenek, maksimum hayal gücünüzü göstermenizi sağlar. Evinizde uyum yaratmak için bazı yönergeler vardır. Tabloya yansıtılırlar:

Tavsiye Açıklama
Ölçüye uygunluk Odayı daha da güzelleştirmeye çalışırken, bazı insanlar dengeyi unutuyor. Şatafatlı bir alana dönüştürerek aşırıya kaçmamak önemlidir. Bu özellikle resimlerin yerleştirilmesi için geçerlidir. Duvarların her santimini bunlarla örtmeyin. Aksi takdirde her şey müzeye dönüşecektir..
üniforma tarzı Resimler de dahil olmak üzere aksesuarları seçerken tek bir tasarıma bağlı kalmak önemlidir. İç mekan, saçma, uygunsuz noktalar olmadan tek tip olmalıdır..
Rengarenk arka plandan reddetme Bunun için çok fazla dekorasyon yerleştirmenize gerek yok. Bir yığın gereksiz şeydense birkaç değerli şey daha iyidir. Aksi takdirde, sürekli yorgun bir bakıştan başka bir şey elde edilemez..

Oturma odası için dekoratif bir yastık dikiyoruz

Bu oda için en popüler dekor çözümü bir yastıktır. Birkaç parça parlak bir nokta, önemli bir vurgu olabilir. Dekoratif yastıkları kendi ellerinizle yapmak kolaydır. Dikiş konusunda deneyim olmasa bile, görevle başa çıkmak mümkün olacaktır..

İç dekorasyon için ev yapımı yastıklar

Gereksiz gömlek veya yeleklerden orijinal yastıklar yapılabilir.

Hemen hemen her malzemeyi seçebilirsiniz. Bazı gereksinimleri karşılaması önemlidir:

 1. şeklini iyi tutar.
 2. Mükemmel yıkama toleransı. Deformasyon ve renk kaybı yoktur.
 3. Hipoalerjenik. Sağlığınız için güvenli bir kumaş kullandığınızdan emin olun..

Dekoratif yastık yapmak için malzemeler

Büyük bir düz kumaş parçasına ve çok renkli küçük süslemelere ihtiyacınız olacak.

Bir sonraki adım, doğru dolguyu bulmaktır. Silikon veya köpük tercih edilir. Yoğun bir kumaş seçin.

Malzemeye karar vermek mümkün olduğunda, ürünün şekline ilişkin karara geçebilirsiniz. Kişisel zevkleri ve odanın tarzını düşünün. Çoğu zaman kare veya yuvarlak seçerler. Ancak kalp, yıldız ve diğerleri şeklinde ürünler yaratmaya yardımcı olan özel şemalar var..

Koltuk minderinin önü için dekor

Yastık, renkli yaprakları olan bir ağaç şeklinde bir süs ile süslenebilir. Kumaş parçaları iplikle yemlenmelidir

Kumaş artıkları ile yastık süsleme

Kumaş aplike ütülenir ve daktiloda dikilir.

Uygun bir dikiş, bir keten dikişidir. Gerekli parçaları kesmeniz ve yüzleri yukarı dikmeniz gerekir. O zaman alttan ütülemeniz ve dikmeniz gerekir. Daha sonra ufalanan kenar dikişin içinde olacak ve bu da dağılmasına izin vermeyecektir. Ayrıca ürünü çeşitli parlak detaylarla süsleyebilirsiniz..

Yastık, evinizin iç mekanı için harika bir dekorasyon görevi görecek.

Kreş için ana sınıf

Böyle bir oda, yaratıcılık ve hayal gücü için gerçek bir temiz büyük tuvaldir. Çocuklar orijinal, parlak detayları sever. Kendi başınıza süslemeler yaparken bebekleri cezbetmeye değer. Bu, yararlı ve ilginç bir aile boş zamanı için harika bir fikir olacaktır. Bir oyuncak inşa edebilirsiniz. Daha sonra çocuğun sadık bir arkadaşı ve oda için benzersiz bir dekoru olacak. Süreç zorluklara neden olmaz.

Çocuklar için kendin yap kumaş oyuncaklar

Bu tür sevimli oyuncaklar, renkli kumaş parçalarından yapılabilir.

Aşağıdaki öğeler gerekli olabilir:

 1. Birkaç renkte kumaş. Yıkanırken çekmemesi ve solmaması önemlidir..
 2. Dikiş aksesuarları.
 3. Düğmeler.
 4. Dolgu. Sentetik bir kışlayıcı kullanılması tercih edilir..

Önceden bir desen seçmeniz önerilir. Kendin yapabilirsin. Daha sonra ürün temiz çıkacaktır..

Kendin yap yumuşak çocuk oyuncakları yapmak için desenler

Komik bir tavşan şeklinde yumuşak bir oyuncak için desenler

Seçilen desen kesilir ve malzemeye taşınır. Oyuncağın patileri, burnu ve kulakları farklı, zıt renklerde yapılabilir. Gerekli parçaları kestikten sonra bağlantılarına geçin. Önce başın önünü, sonra arkasını ve ikisini birlikte dikin. Önce kulaklar da dahil olmak üzere kafanın elemanlarını yerleştirmeniz gerektiğini unutmayın..

Kumaş desenlerinden yumuşak bir oyuncak dikme prosedürü

İşlem basit, anlaşılır ve özel beceriler gerektirmez.

Tek tek parçaları toplayarak, yavaş yavaş dolgu maddesi ile doldurmanız gerekir. Oyuncak tamamen monte edilene kadar bu şekilde devam edin..

Özel bir ev için süslemeler

Ev dekorasyonu özgün ve çeşitli olabilir. Bunun için cephe, kaldırım levhaları ve hatta beton uygundur. Evinize yeni renkler ve sıra dışılık katmak için ürünün bir kısmını uygun bir tonda boyayabilirsiniz..

Renkli fayansların beton mozaiği

Çok renkli beton karolardan oluşan bir mozaik sitenizin avlusunu ve bahçesini süsleyecek

Özel bir ev, herhangi bir arzuyu somutlaştıran cesur fikirleri denemenize izin verir. Geniş bir alan, bir hayal gücü uçuşu için bir alan haline gelir. Sadece içini değil, dışını da dekore edebilirsiniz. Dekorasyonu geliştirmek için avlu, çatı, çit ve sundurma kullanılmalıdır..

Doğum gününüz için evinizi nasıl dekore edeceğinize dair fikirler

Böyle bir durum için kendin yap ev dekorasyonu odanın genel tarzına uymayabilir. Sonuçta, tatilin bitiminden sonra unsurlar kaldırılacak. Toplar yaygın dekorasyon türlerinden biridir. Helyumla dolu olanları seçmek daha iyidir.

Tatil için helyum balonlu iç dekor

Ev yapımı renkli kağıt çelenklerle süslenmiş helyum balonları

Bu toplar için çeşitli şekiller ve tasarımlar vardır. Bir balon çeşmesi gibi bağımsız bir dekorasyon haline gelebilir veya tebriklerle parlak bir şenlikli tabelayı tamamlayabilirler. İkincisi bağımsız olarak çizilebilir veya özel bir mağazada hazır olarak satın alınabilir..

Kağıt ev dekorasyon fikirleri

Kağıt dekor yapmak için orijinal çözüm popüler ve basittir. Bu şunları gerektirecektir:

 • dekoratif kağıt;
 • kurdeleler ve danteller;
 • dekorasyon için kumaş;
 • çeşitli fotoğraflar;
 • yararlı olabilecek diğer doğaçlama araçlar.

Belirtilen liste, herhangi bir öğeyi alanın benzersiz bir dekorasyonuna kolayca dönüştürecektir. Eski bir bavul uzun süredir toz topluyorsa, onu fayda ile kullanmanın zamanı gelmiştir. Benzer bir çözüm, bir yatak odasını veya oturma odasını dekore etmek için uygundur. Dekoratif işlevine ek olarak, bavul eşyaları saklamak için uygun ve pratik bir yer haline gelecektir. Dışı bez ve kağıtla yapıştırılır. Dekor olarak bir fotoğraf, örgü, şerit kullanın. Belirli bir iç mekan için bir bavul yapabilirsiniz..

Dairenin iç dekorasyonu için vintage bavul

Eski bavul yeni bir görünüm kazanacak ve evin iç kısmında hak ettiği yeri alacaktır.

Provence için uygun duvar kağıdı ve dergi kupürlerinin kullanılması yeterlidir. Eylemleri farklı tekniklerde gerçekleştirmek özgünlük katmaya yardımcı olacaktır. Quilling yaparken hacimsel bir versiyon ortaya çıkacak.

Renkli kağıt şeritlerinden ev yapımı dekorasyon

Quilling tekniği kullanılarak renkli kağıttan hacimsel dekorasyon

Kağıttan yapılmış kendin yap hacimsel duvar dekorasyonu

Kağıt piramitlerden yapılmış geometrik dekorasyon

İlginç bir çözüm, notları olan bir panel olacaktır. İyi ağırlıkta veya koyu renkli kağıda sahip dokunmuş bir kumaşa ihtiyacınız var. Seçilen seçenek duvara yapıştırılır, ardından beğendiğiniz şeklin çıkartmaları buna eklenir. Misafirler geldiğinde, onları aileniz için mesaj ve dilek bırakmaya davet edin..

Gereksiz kotlardan dekoratif panel

Eski kottan notlar için panel

Orijinal saksılar

İlginç saksılara sahip çiçekler, iç mekanı yenilemeye yardımcı olur. Eldeki aletlerle donanarak harika el sanatları yaratabilirsiniz. Balon boyası parlak vurgular katacaktır. Kaba çok renkli iplikler pozitif getirecektir. Fırfır ve saçaklarla tamamlanabilir.

DIY saksı dekorasyonu

Tencereyi boya ve sicim ile daha çekici hale getirebilirsiniz.

Boncuklar ve tohum boncuklar dekorasyon için mükemmeldir. Bir mağazadan satın almak gerekli değildir. Evler, dekorasyon için ilginç unsurlarla dolu olabilir. Tencere “giyinmiş” olabilir. Bunu yapmak için, uygun bir şekle sahip ürünleri örmeniz ve sarmanız gerekir..

Ev çiçekleri ile çuval çömlekleri ile dekorasyon

Sıradan çuval bezinden “kıyafetlerde” saksılar

Listelenen fikirler basittir. Daha fazla vakit geçirme imkanı varsa çiçek mozaiğine yönelmekte fayda var. Bu iş daha zor ama daha etkili. Bunun için ihtiyacınız olacak:

 • küçük taşlar, farklı tonlarda bardaklar;
 • tutkal, PVA uygundur;
 • fayans için kullanılan harç;
 • fırçalar ve vernik.

Her şeyi rastgele yerleştirebilir veya bir çizimi tamamlayabilirsiniz. İkinci durumda, önceden kağıt üzerinde düzenlenir. Bir çizimle yapıştırmaya başlarlar, sonra gerisini çizerler. Harç uygulandıktan sonra. 20 dakika sonra nemli bir bezle yüzeyden silinir. Bir gün sonra, enjeksiyon prosedürü tekrarlanır. Bir gün sonra vernik uygulayabilir ve bitmiş ürünü kullanabilirsiniz..

Küçük taşlarla kendin yap saksı dekoru

Nehir çakılları, eski saksılar için bir kaplama malzemesi olarak harikadır.

DIY dekore edilmiş vazolar

Orijinal bir çözüm, vazo olarak çeşitli şekillerde cam şişeler kullanmak olacaktır. Ürünü etiketten ve tutkal izlerinden temizlemeniz yeterlidir. Ek olarak, uygun renkteki bir sprey kutusundan boya uygulayabilirsiniz..

Hacimli çiçeklerle bir şarap şişesi süsleme

Bir cam şişeden güzel vazo

Güzel bir çiçek ile cam vazo

Dekupaj tekniği ile vazo dekorasyonu

Bir vazoyu kağıtla süsleyebilirsiniz. Ders eğlenceli ve basittir, böylece çocuğunuzu bağlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan kağıt, vazo, yapıştırıcı ve makas. Her şey düzensiz bir şekilde kesilir. Ortaya çıkan parçalar yüzeye sabitlenir. Birkaç katman yapmanız gerekir. Ek olarak, vazoyu akrilik vernikle kaplamaya değer..

Kahve çekirdeklerinden yapılan ahşapla iç mekanı tamamlıyoruz

Belirtilen zanaat, odayı dekore etmeye ve hoş bir koku ile doldurmaya yardımcı olacaktır. Bir kahve ağacını bir tatil için hediye olarak sunabilirsiniz..

Ev dekorasyonu için kahve ağacı

Bahar havası yaratan sevimli bir el işi

İnşaat, büyük kahve çekirdekleri, plastik bir top ve kahverengi boya gerektirecektir. Alçı, yapıştırıcı, küçük bir saksı ve strafor da almalısınız..

Farklı kavurma derecelerine sahip kahve çekirdekleri

Biraz çizim yapmak isterseniz farklı kahve çekirdekleri alabilirsiniz.

Kahve ağacı yapmak için araç ve gereçler

Tahılları ve ek süslemeleri – boncuklar, kurdeleler veya fiyonklar – sabitlemek için bir ısı tabancasına da ihtiyacınız olacak.

İlk olarak, top kahverengiye boyanmıştır. Her şey kuruduğunda, bagaj için bir delik açılır. Tahıllarla yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

Kahve çekirdekleri ile beyaz bir topu kendi ellerinizle yapıştırmak

Topun yüzeyini tamamen kaplamak için, taneler önce düz tarafı içe ve sonra tam tersi şekilde yapıştırılır.

Gövde olarak bir çubuk veya dal uygundur. İlk önce seçilen seçeneği bir kurdele ile sarmanız gerekir. Namlu deliğe sokulur ve tutmayı iyileştirmek için alan tanelerle kaplanır. Parçanın tabanı tel ile sarılır. Elde edilen zanaat bir tencereye yerleştirilir. Boşluklar polistiren ile doldurulur ve suda çözülmüş alçı ile doldurulur. Zanaat kuruduğunda kullanabilirsiniz..

Ev yapımı bir kahve ağacının anahtarı

Zanaatın altını süslemek için birçok seçenek bulabilirsin.

Dairenin iç kısmındaki kahve ağaçları

Veya bir ağacın taçını kalp şeklinde yapın

Evinizi çiçekler ve buzla nasıl süsleyeceğinize dair video

Bir ev içini dekore etmek için fotoğraf fikirleri

Eski tabletlerden notlar için panel İç dekorasyonda güzel kavanozlar Kanepenin üstündeki tablolarla oturma odası dekorasyonu Nehir kabukları ile saksı dekorasyonu Renkli bir kanepede dekoratif yastıklar Yatak odasında yatağın önünde sarı sandalye Beyaz bir vazoda kuru dallar Şenlikli sehpa ayarı Tatil için yemek masası dekoru Glitter ile DIY dekoratif yastık Kuru dallarda beşgen yıldızlar Şenlikli oturma odası tavan dekorasyonu Kağıt ponponlu helyum balonları Bir kır evinin ön kapısının sonbahar kararı Fotoğraflar ve kağıt çiçeklerle dolu panel DIY Paskalya çelengi Deri bir kanepede örme pelerin DIY eski bavul Kendi elleriyle şenlikli masanın güzel tasarımı Ok ve kalp şeklinde yastıklar Çok renkli yamalardan yapılmış dünya haritası İki kanepe ile oturma odası iç Çiçekler ve bir saat ile vücut boyama Beyaz masa üzerinde dekoratif vazo Deniz kabuklu ayna çerçevesi dekoru Gri dekoratif yastıklar üzerine nakış Modern bir iç mekanda zemin vazo Siyah çerçeveli küçük aynalar paneli Şık şamdanlar kendin yap Cam şarap bardaklarından yılbaşı dekoru Kanepenin arkasında örme şal Bir şehir dairesinin oturma odasında dinlenmek için bir yer dekore etmek Koridorda ev fotoğrafları sergisi Güzel pelerinli mobilya dekoru Oturma odasının iç kısmında süslemeli basit raf Dallar ile ev dekorasyonu Renkli ipliklerle nakışla boyama Ayna parçalarından dekoratif çiçekler Oturma odasındaki şifonyerde koniler ve dallar Gözyaşı şeklindeki zemin vazoları Çocuk odasında duvar dekorasyonu Oturma odasının zemininde nakışlı renkli halı Dairenin pencere kenarında taze çiçekler Eski bir masada şık vazolar Oturma odasının zemininde yanan mumlar Doğum günü için çocuk odası dekorasyonu Oturma odası duvarında renkli kelebekler

Previous Post
Banyo tasarımı 3 metrekare m.: düzen, mobilya, kaplama seçimi
Next Post
We create a modern living room interior