15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyoda fayansların kendi ellerinizle doğru derzlenmesi

Duvarları fayanslarla süslemenin son anı her zaman derz dolgudur. Bundan sonra, bitiş, bitmiş bir estetik görünüm alır.. Banyoda kendin yap fayans derzleri profesyonel beceriler gerektirmez.

19

19

Fayanslar arasındaki derzlerin sızdırmazlığı, yüzeye estetik bir görünüm kazandırmak ve mantar enfeksiyonlarına karşı korumayı etkilemek için gerçekleştirilir ve ayrıca bitişin hizmet ömrünü arttırır.İş için hangi alet ve malzemelere ihtiyaç duyulur ve nasıl yetkin bir şekilde yapılır banyodaki derzleri kendi başımıza derzleyin, aşağıda açıklayacağız.

Böylece, derzleri kendiniz doldurmaya karar verildi. Bunu yapmak için, bazı teorik bilgileri stoklayın..

Banyoda fayansların kendi ellerinizle doğru derzlenmesi

Banyoda kendin yap fayans derzleri profesyonel beceri gerektirmez

harç karışımları nelerdir

Fayansların montajı her zaman aralarındaki mesafenin sağlanmasını içerir. Bu, fayansları banyodaki sıcaklık değişikliklerinden ve su rejimindeki değişikliklerden oluşabilecek çatırtılardan korumak için yapılır. Ayrıca, fayanslar ve kurulu sıhhi cihazlar arasında her zaman boşluklar vardır: banyo, lavabo, süpürgelikler. Toz ve nemin girmesini önlemek için bu boşluklar kapatılmalıdır..

Derzlerin sızdırmazlığı için, kendi amaçları olan çeşitli harç türleri kullanılır..

Ana türler:

on sekiz

on sekiz

 • Epoksi karışımı. Harç, plastikleştirici ve katkı maddelerinin eklenmesiyle çimentoya dayanır. Karışım neme dayanıklıdır ve altı milimetreyi geçmeyen derz dolguları için mükemmeldir. Karışımın olumsuz özellikleri – kuruma büzülmesi.

  17

  17

 • Kum katkılı suni reçine harcı. Önceki harç türünden farklı olarak, çekmez ve geniş derzleri onunla doldurmak için oldukça uygundur..
 • Sızdırmazlık maddesi. Yüksek nem direnci ile karakterize edilen bir silikon karışımıdır. Klinker köşe bağlantılarının sızdırmazlığı ve sıhhi tesisat ile temas için çok uygundur.

  16

  16

Banyo için derz dolgusu için iki kilogram kuru karışımın maliyeti yaklaşık iki yüz ruble. Derz dolgu karışımlarının fiyat politikası, üreticinin markası, bileşimi, rengi, ambalajından etkilenir..

Fayans karışımları üreten ve kendini ispatlamış markalar Baulux, Ceresit, Knauf, Atlas’tır.Her biri banyoda derzlerle çalışmak için uygundur..

Gömülecek alan küçükse sıvı solüsyonlar kullanabilirsiniz..

harç karışımları nelerdir

Seramik karoların derzlenmesi

Enjeksiyon tekniği

Hazırlık aşaması

Dikişlerdeki tozu temizleyin. Bunu bir elektrikli süpürge ile yapmak kolaydır. Elektrikli süpürgeniz yoksa orta sertlikte bir fırça kullanın. Eski derzlerden eski harç ve kiri temizleyin.

15

15

İpucu: Fayansları çizmeyecek aletleri ve bakım ürünlerini önceden alın..

Dikişleri suyla nemlendirin. Bu, çiçekler için bir ev sprey şişesiyle yapılabilir..

DİKKAT !: Karo döşendikten yirmi dört saat sonra derz doldurmaya başlayın..

Araçlar, demirbaşlar, malzemeler

İşi organize etmek için ihtiyacınız olan:

 • İki kap: çözelti ve su için.
 • Kauçuk spatula.
 • Metal spatula.
 • Fayansları fazla harç ve izlerden temizlemek için yumuşak bez.
 • Lastik eldivenler.

  on dört

  on dört

Hazırlanan kaba kuru harç dökün. Su ile seyreltin ve karışımı, gerekli kalın ekşi krema kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Oranlar üretici tarafından ambalaj üzerinde belirtilmiştir. Çözeltiyi on beş dakika arayla iki kez karıştırın. Bu olgunlaşması için gereklidir. Karıştırma için yardımcı bir araç olarak bir karıştırıcı kullanabilirsiniz..

Araçlar, demirbaşlar, malzemeler

Karıştırma için yardımcı bir araç olarak bir karıştırıcı kullanabilirsiniz.

Ana sahne. harç

Hazırlık işlemlerinin tamamlandığı aşamaya geçilir. Hazırlanan harcı çelik mala ile kaptan çıkarın. Ondan az miktarda harç alın ve dikişi doldurun. Fazla harcı çıkarın. Deneyim size, işin rahatlığı için ne kadar karışımın derz dolgusu için kauçuk bir spatula almanız gerektiğini söyleyecektir. Ayrıca, kalan bölümleri tek tek doldurun.

13

13

İpucu: Karışım küçülebilir. Bu durumda, yeni bir kat uygulayın..

Çalışmayı tamamladıktan sonra otuz dakika dinlenin – harç kuruyana kadar, ardından dikişlerin görsel denetimini yapacaksınız. Hazırlanan bezi ılık suyla nemlendirin, iyice sıkın ve karodaki fazla çözeltiyi hafifçe çıkarın..

12

12

ÖNEMLİ! Harcın sağlam kalmasını sağlamak için fazla mastiği geniş, dairesel vuruşlarla çıkarın. Bu özellikle mozaik karolar için önemlidir..

Harç kuruduktan sonra görünen doldurulmamış alanlar doldurun ve kurumaya bırakın. Ardından, karoyu nemli bir bezle silin..

on bir

on bir

İpucu: Karo üzerinde leke oluşmasını önlemek için süngeri periyodik olarak yıkayın. Tamamen kurumasını beklemeden, fazla mastiği karodan hemen çıkarın. Aksi takdirde, çıkarmak için bir çözücü kullanmanız gerekecektir..

Ana sahne. harç

Derz kuruduktan sonra ortaya çıkan dolgusuz alanlar doldurulur ve kurumaya bırakılır.

Harç kuruduktan sonra karonun tüm yüzeyini nemli bir bezle silin. Harcın tamamen kurumasını bekleyin.

Üretici, ambalajın üzerinde kuruma süresini belirtir. Genellikle yirmi dört saat sürer:

on

on

Birkaç yıl önce uygulanan mastiği yenilemek ve hatta fayanslarla zıt renkte bir harç seçerek yeni fikirleri somutlaştırmak için değiştirmek her zaman mümkündür.Örneğin siyah fayanslar altın harç ile mükemmel bir şekilde birleşir..

Sıhhi tesisat armatürleri ve duvar arasındaki bağlantının sızdırmazlığı

Soru birçokları için çok alakalı. Ortak koruma gerçekleştirilebilir:

dokuz

dokuz

 • Silikon dolgu macunu.
 • Seramik köşe.
 • Plastik süpürgelik.
 • Kendinden yapışkanlı bant.

Lavabo veya küvet duvara yakın monte edildiğinde, su girişini önlemek için derzi bir dolgu macunu ile düzleştirin. Mastik uygulanmadan önce, yüzeyler arasında göze çarpmayan bir bağlantı oluşturmak için dikiş yeri tozdan temizlenir ve düzeltilir..

Sıhhi tesisat armatürleri ve duvar arasındaki bağlantının sızdırmazlığı

Mastik uygulanmadan önce, yüzeyler arasında göze çarpmayan bir bağlantı oluşturmak için dikiş yeri tozdan temizlenir ve düzeltilir..

Eski banyo harçlarının yenilenmesi

Belirli bir süre sonra banyodaki fayans derzleri yenilenmelidir. İhtiyaç hem dış estetik hem de hijyen gereksinimlerinden kaynaklanmaktadır. Eski derzlerde, ortam yeterince nemli olduğunda çok sayıda bakteri ve mantar birikir ve bu sağlık için çok tehlikelidir. Kişide alerjik reaksiyonlar ve cilt hastalıkları gelişebilir. Bu nedenle, işlevselliğinin normal performansı için tesislerin temiz ve onarılmış durumda bakımı gereklidir..

sekiz

sekiz

Banyo düzenli olarak yenilenmelidir.Seramik ve fayansın tüm elemanlarını ve aralarındaki boşlukları iyice silmek ve durulamak gerekir. Kimya endüstrimiz tarafından üretilen geniş bir karo bakım ürünleri cephaneliği buna yardımcı olacaktır. Banyoyu temizlemek için klor içeren solüsyonlar kullanmak daha iyidir, bilinen bakterilerin %98’ini yok ederler.Ancak zamanla, derzler arasındaki derz sürekli mekanik ve kimyasal maruziyetten dolayı incelebilir ve yeni bir harç gerekir . Değiştirme ihtiyacını belirlemek için aşağıdaki işaretlerin varlığını göz önünde bulundurun:

7

7

 • Dikişlerde kararma meydana geldi.
 • Mastik dikişlerden parçalanıyor.
 • Dikişlerde siyah küf parçaları bulundu.
 • Sarı çamur çıktı.

İpucu: Yukarıdaki belirtilerden herhangi birine sahipseniz, banyodaki eski sakızın genel temizliğini acilen gerçekleştirin..

mastiğin değiştirilmesi

6

6

Genellikle genel temizlik yeterli olmadığında olur – çok “ihmal edilen” dikişler (pas, küf). Bu durumda, daha ciddi önlemler alın: fayanslar arasındaki harcı değiştirmek. Bu, odayı yeniden düzenlemenize, genellikle odanın görünümü üzerinde olumlu bir etkisi olan harç rengini değiştirmenize olanak tanır..

mastiğin değiştirilmesi

Bu durumda, daha ciddi önlemler alın: fayanslar arasındaki harcı değiştirmek.

Eski harcı atmak için bir spatula kullanın. Bunu yapmak için, dikişi suyla nemlendirin, ardından tüm mastiği dikkatlice kazıyın. Fayansın yüzeyini kırma olasılığı olduğundan işi çok dikkatli yapın. Dikişlerden epoksiyi çıkarmak için özel bir çözücü kullanın. Dikişler temizlendikten sonra mantar önleyici bir tedavi uygulayın. Bu, hem çözeltiyi uygulamadan önce hem de kuruduktan sonra yapılmalıdır..

5

5

ÖNEMLİ! Antifungal tedaviyi ihmal etmeyin. Bakterilerle savaşmak ve harcın tahribatını önlemek gerekir..

Yeni kaplama

1

1

Banyoda fayanslar arasına derz dolgu uygulamak, yeni başlayanların üstesinden gelebileceği kolay bir iştir. Tüm çalışmaların sırası yukarıda zaten tartışılmıştır. Kuru karışım su ile karıştırılır. Çözeltinin çok ince olması tehlikesi olduğundan bunu dikkatli bir şekilde yapın. Harcın normal kıvamı kalın bir ekşi kremaya ulaşmalıdır. Çözeltiyi iyice karıştırdıktan sonra on beş dakika bekletin. Tekrar karıştırın (böylece karışımın çözülmesi daha iyidir) ve fayanslar arasındaki dikişleri küçük vuruşlarla doldurmaya başlayın..

4

4

Harç kuruduğunda çatlama olasılığı vardır, böylece bu olmaz, kuruturken derzi sade su ile püskürtün. Boşluklar oluşursa, enjeksiyon işlemini tekrarlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra dikiş yerlerini süngerle ovalayın..

Gelecekte derz tabakasını değiştirme ihtiyacını önlemek için banyoyu periyodik olarak temizleyin..

3

3

ÖNEMLİ! Tüm işleri tamamladıktan sonra, su prosedürlerini gerçekleştirmeden önce dikişlerin tamamen kurumasını bekleyin, bu en az beş gün sürecektir..

2

2

Yine, dayanıklı derzlemenin en iyi önlenmesi koruyucu bir kaplama olacaktır. Sizi olumsuz faktörlerin etkisinden koruyacak, harcın hizmet ömrünü artıracak ve fayanslarda çatlakların oluşmasını önleyecektir..

Böylece, listelenen ipuçlarını takip ederek, yalnızca kendi ellerinizle yapılan işten zevk almakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekte finansal giderlerden de kurtulacaksınız..

Tutkal ile kendin yap harç karo dikişleri

Previous Post
Hacemos pinturas para el interior con nuestras propias manos.
Next Post
Idées modernes pour décorer l’intérieur du chalet