15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kendin Yap mutfak panelleri: 9 orijinal fikir

Dairede mutfaktan daha fazla işlevsel alan yoktur. Burada yemek pişiriyorlar, misafir alıyorlar, sabahları bir fincan kahve ile buluşuyorlar ve yatmadan önce çay yapıyorlar. Bu odayı şık ve rahat hale getirmek her zaman işe yaramaz, çünkü bu büyük miktarda para gerektirir. Kendin yap paneli harika ve ucuz bir dekorasyon olabilir – mutfak için tam da bu.

1

İşin kapsamının belirlenmesi

Panel – boya veya hacimsel elemanlarla yapılmış bir resim. Mutfak için özel bir uygulaması var – arkasında onarım hatasını gizleyebilirsiniz. En iyi ev hanımı, işyerini her zaman çatlaklardan, yağlı lekelerden ve çizgilerden kurtaramaz. Amacınız bir sorunu gizlemekse, sorunun ölçeğine göre panelin boyutu seçilir..

on dört

on dört

Görev sadece odayı dekore etmekse, seçim zaten mutfağın büyüklüğüne bağlıdır. Tüm duvardaki büyük bir resim minyatür odalara uymayacak ve geniş bir alanın arka planına karşı küçük bir uygulama kaybolacaktır. Arada bir şey seçin.

Evrensel bir seçenek, küçük eşleştirilmiş panellerdir. Ayrıca, ikiden fazla olabilir, ancak her zaman aynı konudan olabilir. Mutfak triptiklerle dekore edilmiştir – birbirini sürdüren üç resim.

2

İlginç: Panel sadece mutfağı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda fonksiyonel bölgelere de böler.Sehpanın üstünde – kupalı ​​resimler ve fotoğraflar ve çalışma yüzeylerinin yakınında – çeşitli meyve ve sebzeler.

Konu seçimi

Mutfakta detayların tasarım konseptine uygun olması önemlidir. Panel, odanın renk şemasına, stiline ve işlevselliğine uymalı, öne çıkmalı, dekore edilmelidir..

13

13

 • Art nouveau mutfak, net çizgiler, metal detaylar ile çeşitli vektör görsellerle dekore edilmiştir..
 • Ahşap dokular, fotoğraf ve sanat natürmortları, kuru bitkili paneller, tahıllar Provence tarzında iç mekan için uygundur..
 • Paneller, eski kağıttan, şarap mantarlarından ve hacimsel görüntülerden hangi unsurların kullanıldığı için çatı katı tarzı bir mutfağa organik olarak sığacaktır..

  12

  12

Mutfağın belirli bir teması veya stili yoksa endişelenmeyin: o zaman dekoratif öğelerle “tonu ayarlayabilirsiniz”.

3

Panel oluşturmak için malzemeler

Aslında, paneller her şeyden yaratılır! Buradaki ana şey, arsanın alaka düzeyini dikkate almak ve görüntüyü aşırı yüklememektir. Ayrıca, birçok malzemenin kokuları emdiği unutulmamalıdır, bu nedenle onlardan bileşimler levhaların yanına yerleştirilmemiştir..

on bir

on bir

Mutfak için kendi ellerinizle bir panel oluşturmak için herhangi bir mutfak eşyası (kaşık, tabak, bardak), baharatlar, dergiler, fotoğraflar, kumaş artıkları, iplikler, şişe mantarları, kağıt ve çeşitli küçük şeyler uygun olabilir. Ana şey, bir başyapıt yaratmak için ilham ve akşam.

Meyve ve sebze baskılarından yapılmış panel

Bu resmi bir çocuk bile yapabilir ve eseriniz harika görünecek.

4

Gerekecek:

 • sert meyve veya sebzeler (elma, armut, narenciye, Çin lahanası);
 • boya (yağ, akrilik, guaj);
 • taban (tuval, tahta, karton).

Her şey basitçe yapılır: boyayı bir tabağa dökün, meyveyi ikiye bölün, boyaya batırın ve önceden boyanmış ve yağdan arındırılmış bir yüzeye damga yapın. Renk, odanın renk düzeniyle eşleştirilebilir.

on

on

Tuvalin herhangi bir yerinde baskılar yapabilirsiniz, ancak simetrik görüntüler daha iyi görünür..

Güzel ve işlevsel

Evde şarap mantarı veya mantar varsa, üzerine notlar, yemek tarifleri veya fotoğraflar yapıştırabileceğiniz küçük bir tahta oluşturun..

Mantarlardan bir panel oluşturmak için ihtiyacınız olan:

 • 20 şarap mantarı;
 • makas;

  dokuz

  dokuz

 • tutkal tabancası;
 • taban (karton veya bir parça sunta);
 • itme pimleri.

Fişleri uzunlamasına kesin, yarımları tabana yapıştırın. Mantarın diğer tarafını kullanmak istiyorsanız eşit parçalara ayırmanız önemlidir..

5

Yatay, dikey, bir desenle – istediğiniz gibi yayabilirsiniz, asıl şey tüm tabanı kaplamaktır. Panel, çerçevesiz olarak çerçevelenebilir veya duvara asılabilir. İtme pimlerini kullanarak notlar, fotoğraflar, yemek tarifleri, resimler ve küçük şeyler ekleyebilirsiniz..

Eski mutfak eşyaları için yeni hayat

Kendin yap mutfak panelleri gereksiz çatal, kaşık, kepçe ve tavalardan bile yapılabilir. Fikir, çatal bıçak takımı, taban, boya ve yapıştırıcı ile kolayca gerçekleştirilebilir. Kompozisyonun tutkal üzerinde iyi duracağından emin değilseniz, küçük tırnaklar kullanın..

sekiz

sekiz

Panelin temeli herhangi biri olabilir, ancak ona takmak istediğiniz tüm parçaların ağırlığına dayanabilmesi önemlidir..

İplikli resimler ve yazılar

Tasarımcılar uzun süredir String Art tekniğini aktif olarak kullanıyorlar. Özel beceriler gerektirmez, ancak iş parçacığı ile akşamları bir tasarımcı paneli oluşturabilirsiniz..

6

Gerekli:

 • ahşap veya sunta taban;
 • çiviler;
 • pense;
 • çekiç;
 • yoğun akrilik iplikler;
 • kalem.

  7

  7

Başlangıçta, tabana bir çizim uygulanır. Herhangi birini seçebilirsiniz, ancak mutfak için ideal seçenekler yazıtlar, kupalar, bardaklar, meyvelerdir. Net dış çizgileri olan bir görüntü seçmeniz gerekiyor.

Çizim tabana aktarıldıktan sonra, çizgi boyunca birbirinden 0,5 – 2 cm mesafede çivi çakmak gerekir. Kolaylık sağlamak ve tüm tırnakların aynı seviyede olması için pense ile tutmak daha iyidir..

6

6

Çiviler içeri sürülürken, bir çile iplik almanız ve ucunu bunlardan birine bağlamanız gerekir. İplik, belirli bir sırayla veya herhangi bir sırayla her yerde kancalanır. Çizim yuvarlaksa, bir kenardan diğerine geçmek daha iyidir. İpliği çok sıkı çekmeyin – kırılabilir..

İpucu: Tabanın rengini beğenmiyorsanız, bir kat boya uygulayın. 2-3 kattan fazla uygulamayın: çivi çakarken çatlaklar görünecektir..

Mutfak için pişirme panelleri

Tuzlanmış hamurdan güzel ve hacimli resimler oluşturulur. Hazırlanması kolaydır, çabuk kurur, üzerine boya iyi oturur ve en önemlisi ondan her şey oluşturulur. Bitmiş ürünü renksiz bir vernikle kaplamak daha iyidir, böylece uzun süre korunur. Paneli duvara nasıl bağlayacağınızı önceden düşünmek önemlidir – bir delik açmak veya bir kanca takmak için.

5

5

Tuzlu hamur için ihtiyacınız olan:

 • 200 gram un;
 • 200 gram tuz;
 • Suçlu.

Her şeyi karıştırın, istenen kıvama su ekleyin. Panelin üretimi sırasında hamuru kapalı poşette saklayınız, iki güne kadar saklayınız..

Bitmiş karışım normal kilin yerini alır. Ürün fırında veya oda sıcaklığında kurutulur. Bitmiş paneli veya hamurun kendisini boya ile boyayabilirsiniz..

4

4

Hacimli natürmortlar, farklı çiçekler, meyveler mutfak için uygundur. Tabana yapıştırılırlar veya fotoğraftaki gibi hazır plakalardan yapılırlar..

Güçlü noktanız heykel yapmak değilse, bitki baskılarıyla küçük paneller oluşturun. İstenirse süslenir, kurdeleler ve ipliklerle süslenir..

sekiz

Yapıştırıcı + taban

Geleneksel olarak mutfakta paneller oluşturmak için kahve, makarna ve tahıl gevrekleri kullanırlar. Her zaman ucuz ve orijinal olmaktan uzak değildir..

Sadece bir makarna resmi değil, sıra dışı bir panel oluşturmak istiyorsanız, diğer malzemeleri kullanın: kuru meyveler, baharatlar, kuruyemişler, düğmeler, kırık tabaklar, şişe kapakları. Rastgele sırayla veya seçilen desene / desene bağlı kalarak yerleştirilirler..

3

3

Ana şey, kullanılan malzemenin sağlam ve dayanıklı olması, tabanın güçlü olması ve yapıştırıcının çabuk kuruyan ve güvenilir olmasıdır..

Palet süslemeleri

Paletler günümüzde iğne işi için popüler bir malzemedir. Birçoğunu yapıyorlar: mobilya, raflar, duvarlar, çardaklar. Ayrıca mutfak dekoru için de uygundurlar..

Önemli: Paletleri süslemeden önce yüzey özel bir makine veya zımpara kağıdı ile dikkatlice zımparalanır, tüm elemanlar yağdan arındırılır ve kurutulur..

2

2

Paletlerden, plakalar veya fotoğraflar için orijinal küçük raflar elde edilir. Daireler ve yazlık kır mutfakları için uygun olan Provence iç mekanına başarıyla uyacaklar..

dokuz

Bitkili saksılar yerleştirirseniz, çiçekler için bir asma standı çıkacaktır. Yapıdan sarkan bitkiler mükemmel görünüyor.

Paletler ayrıca çizimler için tuval olarak kullanılır – örneğin bu fotoğrafta olduğu gibi.

Yumuşak detaylar

Mutfak, rahatlık ve sıcaklıkla ilişkilendirilir, bu nedenle kumaş paneller böyle bir odayı süsleyecektir..

1

1

Ve küçük malzeme parçaları bile yapacak. Kesimler eşit parçalara kesilir ve patchwork tekniği kullanılarak dikilir. Bitmiş ürün bir tuval üzerine çekilir veya üstte halkalar yapılır ve bitmiş panel tahta bir çubuk veya minyatür korniş üzerine asılır..

Bu yüzden kupaları dikin ve tekstilleyin, duvara tek tek veya birlikte aynı yüzeyde yapıştırın.

sofra kompozisyonları

Evde gereksiz tabaklar varsa, mutfak için kendi ellerinizle orijinal bir panel oluşturmak için uygundurlar..

on

İhtiyacın olacak:

 • 3-5 tabak;
 • seramik için boya;
 • zamk;
 • basılı görüntüler.

Birkaç plaka üzerinde ortak bir desen oluşturulur. Tuvallerin birlikte tek bir resim oluşturduğu triptik resimlerin türüne veya aynı konunun 3-4 ayrı çizimine göre düzenlenmiştir..

Görüntü elle veya dekupaj tekniği kullanılarak uygulanır. İkincisi için, görüntüyü önceden hafif kağıda yazdırmanız veya dekupaj için özel sayfalar satın almanız gerekir. Görüntüyü önceden yağı alınmış ve kuru tabaklara yayın. Kalın bir tabaka ile tabaklara PVA tutkalı uygulayın ve üstüne basılı deseni sıkıca yapıştırın. Ardından kağıdın üzerine ince bir tabaka daha yapıştırıcı sürün..

on bir

Her şey kuruduğunda, fazlalığı kesin, plakaları vernikle kaplayın..

İpucu: Birlikte seramik tabakların yapımını kolaylaştırmak için tek kullanımlık kağıt kullanın.

Panel herhangi bir şeyden yapılabilir, ancak mutfak için malzemelerin yıkanmasının kolay olması ve kokuları emmemesi önemlidir. Çalışma yüzeylerinin ve sobanın yanına yerleştirilecek süslemeleri seçerken bu dikkate alınmalıdır..

Mutfağa tam olarak ne asmak istediğiniz, kişisel tercihlerinize, tasarım özelliklerine ve isteklerinize bağlıdır..

DIY mutfak panelleri: 40 fotoğraf

Previous Post
Bir salonda tavan tasarımı kritik öneme sahiptir
Next Post
Shapes, sizes and features of modular paintings in the interior