15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fotoğraf çerçevelerini kendi ellerinizle nasıl dekore edebilirsiniz?

Son zamanlarda sıcak ülkelere uçtunuz mu, büyük bir düğüne veya unutulmaz bir yıldönümüne davet edildiniz mi? Hafızanı korumak için çok fotoğraf çektin mi? Şimdi albümlere yerleştiriliyorlar ve dolaplardaki raflara atılıyorlar, ama bu anıların burada ve şimdi memnun etmesini istiyor musunuz? Fotoğrafları yalnızca hazır satın alamayacağınız bir çerçeveye yerleştirin, hayal gücünüzü açın ve kendinizi süsleyin. Sonuçta, ofiste masaüstüne koyun, yatağın üzerine asın, iç mekanın bir parçası yapın ya da sadece verin ve sevdiklerinize şaşırtın. Ve havalı olacak! Ve bu yazıda anlayacağız – bir fotoğraf çerçevesini kendi ellerimizle nasıl dekore edeceğinizi, doğru ve ucuza nasıl yapacağımızı. Birçok tasarım çözümü ve süslemenin bir yolu olduğundan.

Eski gazetelerden pipetlerle fotoğraf çerçevesi süsleme

Çerçevenin en basit dekoru üzerine bir şey yapıştırmaktır, örneğin gazete tüpleri

Çocukluğu hatırla

Başlangıç ​​olarak, bazılarının Fransızca dediği papier-mâché teknolojisini düşünün. Tüm ailenin çocuklukta nasıl çeşitli el sanatları, hayvan figürleri, sebzeler ve meyveler yaptığını hatırlayalım. Bunun için ince yırtılmış kağıt parçaları ve ev yapımı macun veya silikat şeffaf yapıştırıcı kullanılır..

DIY dekorasyon için basit fotoğraf çerçevesi

Papier-mâché tekniği kullanılarak normal bir çerçeve dekore edilebilir.

Temel, daha sonra amaçlanan amacı için kullanılabilecek düzenli bir çerçeve olacaktır. Sonunda donmuş formdan basitçe çıkarıldığı için.

İhtiyacımız olacak:

 • gazete;
 • kağıt (kullanılabilir);
 • kırtasiye bıçağı;
 • yumuşak fırça;
 • gres;
 • bez veya sünger.

İlk aşamada küçük kağıt parçaları hazırlıyoruz. Makasla kesilir veya elle yırtılırlar..

Çerçeve dekoru için kağıdı küçük parçalara ayırıyoruz

Herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz – ana şey, tutkalla iyi emprenye edilmiş olmasıdır.

Çerçevenin kenarlarını kremsi bir bazla (merhem, gres, petrol jölesi) yağlayın. Her parçayı alıp suyla ıslatıyoruz ve ilk katı uyguluyoruz. Kuruması için zaman tanıyın ve bir kat yapıştırıcıyı dikkatlice uygulayın. Ardından başka bir yırtık kağıt tabakası uygulayın ve kurumasını bekleyin. Üç ila yedi katman olabilir.

Ev yapımı bir fotoğraf çerçevesi üzerinde hacimsel desenler

Bağcıkları sererek ve kağıda bastırarak çerçevenin yüzeyinde bukleler yapabilirsiniz.

Ayrıca bitmiş bir fotoğraf çerçevesini kendi ellerinizle kalpler, tavşanlar, kağıt hamurundan yapılmış çiçeklerle boyayabilir veya süsleyebilirsiniz..

Kartonpiyer tekniğinde fotoğraf çerçevesi

Tutkal kuruduktan sonra çerçeve guaj boya ile boyanmalı ve ardından akrilik vernik ile kaplanmalıdır.

Zamandaki güzellik

Vintage tarzında kendimiz fotoğraflar için bir çerçeve yapmaya çalışalım, böylece daha sonra büyükanne ve büyükbabalara sunabiliriz. Ayrıca bir kır evinin veya yazlık evin içi için çok uygundur..

Eski püskü bir yüzeye sahip ahşap fotoğraf çerçevesi

Vintage çerçeve siyah beyaz fotoğraflarla iyi görünüyor

Birçok tasarım seçeneği var. Örneğin, zaten bitmiş bir ahşap çerçevenin yüzeyini yapay olarak yaşlandırmak. Bunun için ihtiyacınız olacak:

 • boyalar;
 • vernik;
 • fırçalar;
 • ince zımpara kağıdı.

Hemen gri veya kahverengiye boyayalım. Kuruması için zaman verelim.

DIY boyalı ahşap fotoğraf çerçeveleri

Renkleri birleştirerek farklı efektler elde edebilirsiniz.

İkinci katmanın rengini altın veya yeşil seçin. Ama tamamen kurumasına izin vermeyelim ve zımpara ile tüm yüzeyin üzerinden geçelim. Son olarak, sonucu vernikle kaplamanız gerekir..

DIY yaşlı fotoğraf çerçevesi

Çerçeveyi çok dikkatli kullanmaya çalışmanıza gerek yok. Ne kadar fazla “hata” varsa, eskitilmiş yüzey o kadar doğal çıkacaktır.

Gazeteler, eski bir kitaptan sayfalar veya solfej derslerinden sonra bir müzik kitabı sayfaları da vintage dekor için uygundur. Ve bunun üzerine, ev yapımı çiçekler ve taçyapraklardan oluşan bir kompozisyon yapıp yapıştırabilirsiniz..

Bir fotoğraf çerçevesini kendi elinizle bir gazete ile dekore edin

Eski gazetelerle dekor çerçeveleri

Çelik dekorasyon atölyesi

Böyle bir fırsat varsa, garaj atölyesine taşınacağız ve metal bir fotoğraf çerçevesi yapacağız. Kolaylık ve dayanıklılık için, düşük güçlü bir argon kaynak makinesinin kullanılması arzu edilir. Sıradan ev koşullarında, genellikle ikili yapıştırıcıya dayalı sıvı kaynak kullanılır..

Tel fotoğraf çerçevesi içinde şapkalı kızlar

Telden gerçek bir şaheser yaratabilirsiniz

İhtiyacımız olacak:

 • Tel;
 • yan kesiciler;
 • pense;
 • yuvarlak burunlu pense;
 • dosya;
 • kaynak.

Taban için telin çelikten alınması tavsiye edilir. Çerçevenin bitmiş çerçevesinde, aralarına resmin ekleneceği iki yatay jumper yapın. Tüm bunları bir kat boya ile kaplamak olası bir korozyon durumunda fotoğrafın bozulmaması için çok önemlidir..

Ev yapımı fotoğraf çerçevesi için tel çerçeve

Daha fazla zaman alsa da hacimli bir çerçeve yapabilirsiniz.

Sonra çeşitli demir dışı metal teller alıyoruz: bakır, alüminyum, bronz. Pense ve yuvarlak burunlu pense kullanarak bir kompozisyon oluşturuyoruz. Bunlar sıradan daireler, ovaller, elmaslar ve kareler olabilir. Veya yaprakları ve tomurcukları olan bir dalı tasvir edebilirsiniz. Güvenliğe dikkat ettiğinizden emin olun. Kaynak yaparken eldiven ve gözlükle çalışın.

Anneme hediye olarak bakır telden yapılmış fotoğraf çerçevesi

Sadece bir çerçeve değil, bütün bir kompozisyon ortaya çıktı.

makarna ile çerçeve

Bir fotoğraf çerçevesini kendi ellerinizle makarna ile nasıl süsleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu dekor, herhangi bir mutfak veya yemek odası için çok uygundur. Herhangi bir sorun olmadan kendin yapabilirsin.

Ahşap bir fotoğraf çerçevesine makarna yapıştırma

Isı tabancası ile makarna yapıştırmak uygundur

Çerçevenin tabanı için, saplı eski bir tahta kesme tahtası veya uygun boyutta gereksiz bir plaka alabilirsiniz. Yüzeyi zımparalayın ve hazırlayın. Bademli kurabiyeleri bir tutkal tabancasıyla kenarlarına yapıştırın ve farklı renklerde boyalarla boyayın..

Makarna dekorasyonu ve cam toplar ile fotoğraf çerçevesi köşesi

Çerçevenin ek dekoru için boncuklar uygundur

İtalyan makarnası (Candele ca’Pont, Zanini) satın almayı ve kullanmayı deneyin. Çok renkli hamurdan ve alışılmadık bir şekilde yapılırlar..

Makarna dekorlu kendin yap kemer fotoğraf çerçevesi

Ve bu çerçeve için ahşap bir taban değil, eski bir deri kemer aldılar.

Örgü iğnelerini alalım

Kendi elinizle bir yatak odası fotoğraf çerçevesi dekoru oluşturmak için tığ tekniklerini kullanabilirsiniz. Dantel kenarlı herhangi bir atış, iç mekanınızı güzel bir şekilde tamamlayacaktır..

Çiçekli pembe ipliklerden örülmüş fotoğraf çerçevesi

Ahşap, plastik veya kartondan yapılmış herhangi bir çerçeve temel olarak uygundur.

İşin ve aracın nüansları:

 • tığ işi iğnelerle örün;
 • sadece kalın, yoğun iplik kullanın;
 • mutlaka tel, plastik çember veya kartondan yapılmış bir çerçeve;
 • tığ işi için hazır kalıpları kullanma yeteneği.

Masha adında bir kızı için örme fotoğraf çerçevesi

Biraz hayal kurarsanız, daha özgün bir kompozisyon elde edersiniz.

Doğal renk

Bu temaya sahip baş döndürücü bir dizi fotoğraf çerçevesi var. Ve neredeyse hepsi, kesinlikle herhangi bir doğal malzeme kullanılarak evde yapılır..

Yosun ve çam kozalaklarından yapılmış havalı fotoğraf çerçevesi

Çerçeveyi yosun, koni ve meşe palamudu ile süslemek

Deniz kenarında dinlenirken birbirinden güzel deniz kabuklarını almayı unutmayın. Normal bir çerçeve alın ve bir tutkal tabancası hazırlayın. Mevcut olanlardan, kompozisyonu ayrı bir kağıda önceden monte edin. Yaratıcılığınızı düzgün bir şekilde aktarın, tatilinizden en iyi kareyi ekleyin ve anıların tadını çıkarın.

Kabuklu kendin yap çerçeve dekoru

Böyle bir çerçeve tasarlamak için çeşitli boyutlarda kabuklara ihtiyaç vardır.

Ve ormanda yürürken, sadece mantarları ve meyveleri değil, aynı zamanda dekorasyon için birçok malzeme de alabilirsiniz. En kolay seçenek, küçük bir kenevirden veya bir ağaç kabuğunun bir kısmından testere kesimi yapmak olacaktır. Ahşabın yüzeyine termitler ve vernik uygulayın. Ve etnik bir çiti deneyin. Bunu yapmak için küçük ama elastik dallar toplamanız gerekecek..

Bir fotoğraf çerçevesini ağaç kesimleriyle süslemek

Küçük bir çerçeveyi süslemek için, temizlenmesi ve halkalar halinde kesilmesi gereken bir metreden uzun olmayan bir dal gerekir.

modelleme yapalım

Alçı veya kilden yapılmış bir fotoğraf çerçevesi orijinal ve çok orijinal olacaktır. Bunu yapmak için özel bıçaklar ve kürekler kullanmanız gerekecektir. Ardından bitmiş heykeli fırında pişirin ve gerekirse çok renkli çizimler uygulayın. Kendi ellerinizle, hayal gücünüzün yapabileceği her şeyi kilden yapabilirsiniz..

Kalp şeklinde alçı çerçeve

Alçı çerçeve yapmak için önce döküm için bir kalıp hazırlamanız gerekir.

Polimer kilden yapılmış bir fotoğraf için güzel çerçeve

Serin fotoğraf çerçeveleri polimer kilden yapılmıştır

asla çok resim olmaz

Kolaj yapmak için sık sık bilgisayar uygulamalarını kullandınız mı? Fotoğraf çerçeveleri yapın! Geniş kenarlı bir çerçeve almak, gerekli sayıda fotoğrafı küçük (pasaport) formatında basmak ve daha sonra önceden hazırlanmış bir arka plan üzerine çevresine yapıştırmak gerekir. Büyük bir aile fotoğrafı merkezde iyi görünüyor. Bir tablette veya posterde bir çerçeve kombinasyonu oluşturun ve arkadaşlarınız ve aileniz dilek ve tebrik mesajları bırakabilir..

Duvar için siyah kolaj çerçevesi

Aile fotoğrafları için tonlarca kolaj seçeneği bulabilirsin

Bebek çerçevesi

Ve çocukları da unutmayalım! Küçük olanın oyuncak seçmesine ve ardından çerçeveyi fotoğrafıyla birlikte süslemesine izin verilebilir. Tüm aile için eğlenceli eğlence!

DIY arı çerçevesi

Komik kumaş arı ile ahşap fotoğraf çerçevesi

Deniz Kızı Şeklinde Bebek Fotoğraf Çerçevesi

Deniz kızı şeklinde örme çerçeve

Atıksız üretim

Tüm atık kağıtları atmayın veya geri dönüştürmeyin: dergiler, reklam broşürleri, posterler. Onlardan parlak ve ilginç unsurları kesin ve dekupaj tekniğini kullanın. Ayrıca tebrik kartlarını da kullanabilirsiniz – bu aynı zamanda dekorasyon için çok kullanışlı bir malzemedir..

Hurda malzemelerden yapılmış kendin yap güzel çerçeve

Bu çerçevenin tabanı, eski kartpostallardan çiçeklerle yapıştırılan kartondan yapılmıştır. Ve kompozisyonun en önemli özelliği polimer kilden yapılmış bir çiçekti.

İğne iplik

Çok fazla dikiş yapıyorsanız, bazı ev fotoğraf çerçevelerini süslemek için malzemelerinizden bazılarını kullanın. Kenarları renkli iplerle bağlayın. Boş makaraları boyayın ve yapıştırın. Veya kenarlara bir sürü gereksiz düğme koyun.

Bir çerçeveye yün iplik sarma

Hazır çerçeve yoksa kalın kartondan yapın.

İplik ile fotoğraf çerçevesi süsleme

Böyle bir dekor için sıradan yün iplik uygundur.

kokulu senfoni

Ve son olarak, kokuları kullanarak çerçeveleri düzenlemenin bir yolunu düşünelim. Kokulu mum, kahve çekirdekleri veya baharatlar eklemeyi deneyin. Sonuçta, yukarıdaki seçeneklerin tümüne lezzetli bir ek olabilir..

Kendi elinizle çeşitli tahıllarla bir fotoğraf çerçevesini dekore edin

Tahıllı çerçevenin “yenilebilir” dekoru

Kahve çekirdekleri ile fotoğraf çerçevesi dekorasyonu

Aromatik kahve taneleri ile şık çerçeve

Denemekten çekinmeyin! İyi şanlar!

Çerçeveyi tutkalla nasıl süsleyeceğinize dair video

Fotoğraf çerçevesi dekorasyon fikirleri

Saten çiçekli çerçeve dekoru Ahşap çerçeve üzerine cam mozaik Deniz kabukları ile çerçeve dekorasyonu Çerçeveyi eski klavyeden düğmelerle süslemek İnce dallardan yapılmış fotoğraf çerçevesi İç dekorasyon için Macroon ürünleri Ahşap bir fotoğraf çerçevesi üzerinde Ozan konuları Kendi ellerinizle şık iç dekor İç dekorda ayna mozaik İnce şeritlerden yapılmış alacalı çerçeveler Porselen kırıkları ile dekor çerçevesi Quilling tekniğini kullanarak çerçeveyi dekore etmek Ahşap bir fotoğraf çerçevesi üzerinde kağıt çiçekler Quilling tekniğini kullanarak çerçeveyi dekore etmek Fotoğraf çerçevelerinin DIY şablon boyaması Çerçeveyi köpük bulmacalarla süslemek Yapay incili fotoğraf çerçevesi dekoru Ahşap çerçeve üzerinde yapay çiçekler Polimer kil çiçekli mavi karton çerçeve Sanat boyama eski çerçeve Pembe çiçekli güzel dekor Vintage tarzda fotoğraf çerçevesi tasarımı Dal ve kurdelelerden oluşan basit fotoğraf çerçevesi Fotoğraf çerçevelerinde kendin yap kumaş çiçekler Çerçeveyi bir kol saati ile süslemek Sıradan çuval bezinden yapay çiçekler Oymacılık tekniğini kullanarak ev içi dekorasyonlar İç dekorasyon için çeşitli düğmeler kullanma Camlı bir çerçeve üzerine ambalaj kağıdından çiçekler Vintage dekupaj dekoru Plastik boncuklardan yapay çiçekler İnce çubuklardan yapılmış ev yapımı çerçeve Renkli boncuklardan yapılmış parlak fotoğraf çerçevesi Özel kilden yapılmış orijinal çerçeve 10 x 15 santimetre ölçülerinde bir fotoğraf çerçevesini süslemek Deniz temalı iç dekorasyon İç mekanı dekore etmek için eski notları kullanma Ahşap çerçevenin yaşlı yüzeyinde yapay çiçekler Mavi masa lambası Ev yapımı polimer kil çiçekler İç dekorasyon için renkli iplik Dekoratif çiçekli beyaz çerçeve Kafkas Çoban yavrusu Yeşil bir arka plan üzerinde iki fotoğraf çerçevesi Bobinlerde kendin yap iplik süslemesi

Previous Post
İç çiçekler. Fotoğraflar ve öneriler
Next Post
Color “coffee with milk” in the interior: ideas, photos