15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kendin Yap düğün salonu dekorasyonu: fotoğraf fikirleri

Düğün salonunun pitoresk ve özel dekorasyonu, tatil atmosferini organize etmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Geleneksel teknikleri kullanarak düğün kutlamasının temasını vurgulayın ve tam olarak ifade edin.

1

Aynı zamanda, çalışmaları çok fazla yatırıma değer olan profesyonellerin hizmetlerini kullanmadan. Genç bir aile için olağanüstü bir kutlama nasıl yapılır ve tüm aksanları tam olarak yerleştirin. Bunu kendi başınıza yapmak oldukça mümkündür..

Genel öneriler

 • Dekorasyon stili seçimi. Düğün salonunun dekorasyonu tek bir konseptte yapılmalı ve gelinin dekorasyonu için ayrılmaz bir arka plan görevi görmelidir. Aksi takdirde, kötü tasarlanmış kompozisyonlar çeşitlilik yaratacak ve oda daha çok bir çocuk matinesi için bir oyun alanına benzeyecektir..toplarla küçük bir salonun dekorasyonu
 • Ton seçimi. Salonun dekorasyonu, onlarla uyumlu renklerle tamamlanan temel tonların tanımını gerektirir. Elegance, ılımlılık ve kısalık gerektirir. Salonun zarif dekorasyonunu canlandıran parlak unsurlar, çiçek buketleri veya renkli balonlar kullanılarak düzenlenebilir..
 • Renk seçimi. Taze çiçekler kullanılmadan salonun dekorasyonu nedir. Solmuş çiçekler kullanılmamalıdır, sadece güzelliği ve genel izlenimi bozarlar. Bu amaçlar için en uygun olanı, örneğin gül, krizantem veya karanfil, çünkü bu çeşitler tazeliğini uzun süre korur..balon kalpler harika bir ek olacak
 • Kumaş seçimi. Bir düğün salonunu kendi ellerinizle dekore etmek aynı zamanda tekstil kullanımını da ima eder. Bundan tasarruf etmeye değmez – zarif masalar ve sandalyeler özel bir çekicilik ve incelik yaratacaktır..

2

Bir stil seçmek

 • Bir düğün salonunu dekore etmek, bir stil seçmekle başlamalıdır – bu, tek bir bütün alan gibi görünmesine ve içine hayat vermesine izin verecektir..
 • Çoğu genç çift klasikleri tercih eder, bu trend çok sayıda pahalı tekstil, kumaş, dekoratif eşya, yüksek çiçekli tasarımları memnuniyetle karşılar..renklerin kombinasyonu uyumlu olmalıdır

Bu tarzın baskın renkleri bej, sütlü, gümüş ve altındır. Parlak elementler yasak değildir, aksine mekanı enerji ile donatırlar..

 • Bir düğün salonunu kendi ellerinizle vintage tarzda dekore edin. Baskın renkler, hassasiyetle büyüleyici pastel renklerdir. Kumaşların kullanımı da önemlidir, sadece bu durumda ajur, dantel, hafif ipekten bahsediyoruz..

Altın kullanımı kabul edilemez, bu tarzın öne çıkan özelliği incilerdir. Ağır, zengin dekor kullanımı da hariç tutulmuştur, burada vurgu yalnızca zarafet üzerinedir..

kırmızı ve beyaz toplar

 • Salonu şimdi moda olan eko-tarzda kendi ellerinizle dekore etmek doğa kullanılarak gerçekleştirilebilir: kır çiçekleri, doğal tonlar. Bütün bunlar bir araya geldiğinde nazik ve romantik bir atmosfer yaratır..

3

Ana adımlar

Geleneksel olarak, dekorasyon işlemi aşağıdaki aşamalara ayrılır:

 • Genel Plan. Nihai sonuç buna bağlı olacağından, bir plan hazırlamak zorunludur..
 • Gençler için masanın özel bir tasarıma sahip olup olmayacağı veya salonun tüm alanı genel bir tarzda dekore edilip edilmeyeceği, nasıl ve nereye, fotoğraf veya posterlerin yerleştirileceği, ek aydınlatma, çelenk, hediye masasına ihtiyaç olup olmadığı, ve bunun gibi. Tüm bu incelikleri önceden düşünmek daha iyidir..asla yeterli top yok
 • Dekor ve çiçek buketleri için renk seçimi.
 • Sandalyelerin, masaların dekorasyonu. Yaylar, trenler, pelerinler şenlikli bir ruh hali yaratacak.
 • Çiçek aranjmanları, balonlar, çelenkler ve diğer düğün özellikleriyle süsleme.
 • Son aşama, misafirler için masalara çiçek buketleri, dekoratif düğün gereçleri ve ziyafet kartlarının düzenlenmesidir..

4

Her şeyden önce, konuyla ilgili bir video materyali sunulmaktadır: bir düğün için bir salonu kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz.

Salonu dekore etmek için orijinal fikirler

Salonun dekoru için ilginç bir seçenek – mevsimlere göre dekorasyon.

 • Sonbaharda salon, üvez demetleri ile birlikte renkli yapraklarla süslenebilir. Sandalyeleri ve masaları damalı kumaşlarla süsleyin.
 • İlkbahar ve yaz aylarında farklı doğal çiçekler kullanılarak.
 • Kışın – karla kaplı dallar, boncuklar ve kurdeleler ile.kalp şeklindeki toplar yazıtlarla süslenebilir

Gül yaprakları

Bu dekorasyon oldukça basit bir şekilde yapılır:

 • gül yaprakları şeffaf bir ipliğe dizilir;
 • ortaya çıkan iplikler tavana tutturulur;

Hava akışı onları fevkalade sallayacak ve şenlikli bir ruh hali yaratacaktır. Aşağıdaki fotoğrafa bakın.

Düğün posterleri

kırmızı ve beyaz toplar

Çeşitli düğün temalı posterler çok uzun zaman önce önemli bir özellik olarak kabul edilmedi. Onları şimdi kullanabilirsiniz. Ancak minimum kelime ile büyük olmalı, ayrıca harfler büyük ve renkli olmalıdır. Onlarla çok fazla meşgul olmamalısın. Böylece düğün salonunun düğün dekorunun resmine uyumlu bir şekilde oturacaklar. Posterler hazır veya el yapımı olarak satın alınabilir. Fotoğraf bir düğün için poster fikirlerini gösteriyor

ampuller ile çelenk

küçük toplardan yapılmış kalpler

Salonu süslemek için şenlikli Yılbaşı çelenkleri ve ampuller kullanılabilir. Onları kutlamanın daha önemli yerlerine yerleştirerek, dans pistinde onlardan bir tür perde yapın. Bu dekorasyon, düğün salonuna özgünlük katacaktır..

Dekorasyonda Noel çelenkleri kullanan fotoğraf

Ziyafet salonu duvar dekoru

düğün dekorasyonunda çok fazla çiçek olmamalı

Ziyafet salonunu dekore ederken, yeni evlilerin bulunduğu duvara çok dikkat edilir. O en güzel ve özel olmalı. Duvar, mutlu bir aile hayatının sembolü olarak perdeler, kalp şeklinde düğün sembolleri, güvercinler ile süslenebilir. İsteğe bağlı olarak, el yapımı bir kağıt çelenk ile süsleyebilirsiniz. Üzerine süslemeli veya nakışlı bir poster veya büyük bir havlu ekleyebilirsiniz. Pek çok fantezi var – asıl mesele, bu duvarın parlak ve çekici olması, ancak aynı zamanda tüm alanın dekorunu uyumlu bir şekilde tamamlamasıdır..

5

Ev yapımı çelenkler

Kendin yap çelenkleri duvarları, tavanı veya pencere açıklığını süslemek için kullanılabilir. Hemen hemen her malzemeden yapılabilirler: kurdeleler ve fiyonklar, kumaş şeritler veya boncuklar. Folyodan yapılmış ev yapımı çelenkler, parlak kumaşlar güzel görünüyor. Özellikle ziyafet salonunun girişinde etkileyici görünüyorlar. Aşağıdaki fotoğrafta bunları kendiniz nasıl yapacağınızı görebilirsiniz..

yeni evlilerin isimlerinin baş harfleri arka plana çok yakışacak

Hava balonları

Balonsuz neredeyse hiçbir düğün tamamlanmaz. Renklerinin ve şekillerinin çeşitliliği, sayısında dikkat çekicidir. Bunların ustaca bir kombinasyonu ve kombinasyonu ile kemerler, kuğular ve hatta sütunlar inşa edebilirsiniz. Baskın düğün renkleri beyaz ve pembedir. Onlarla her şeyi ayarlayabilirsiniz. Örneğin jel balonlar, özellikle renkli iplerin sarktığı tavanlarda iyi görünür. Böyle bir tasarım sadece yeni evlileri memnun etmeyecek, davetli misafirler bu dekorasyonun gösterişini takdir edecekler..

kırmızı ve beyaz tavsiyedir evet aşk

Parlak toplardan büyük bir kalp yapabilirsiniz, bunun nasıl yapılacağı aşağıda bir video eğitimidir..

Doğal çiçekler

Çiçekler düğünün klasiği olarak kabul edilir, hem gençlerin önünde hem de davetlilerin şenlikli masalarında bulunmalıdır. Çiçekler buketler ve kompozisyonlar yapmak için kullanılabilir. Kıvırcık vazolara zambak, gül ve diğer çeşitler yerleştirilebilir. Yaprakları onlardan kesebilir, suyla düz tabaklara koyabilir ve üzerlerine yüzen mumlar yerleştirebilirsiniz. Çiçekler önceden satın alınmalı ve kutlama başlamadan önce vazolarda masalara yerleştirilmelidir..

Sandalyeleri ve masaları süslüyoruz

6

Bir düğün için bir ziyafet salonunun tasarımı aynı zamanda özel bir yaklaşım, masalara saygılı bir tutum anlamına gelir:

 • Krem, sütlü veya altın renkli masa örtüleri seçmek daha iyidir. Bu renkler hemen hemen her masa servisiyle mükemmel bir şekilde birleştirilir, ziyafet salonunun herhangi bir dekoruyla uyumlu görünür. Diğer renklerle son derece dikkatli denemeler yapın. Bir uzmanın tavsiye ve danışma konusunda yardımcı olması daha iyidir. Dekoratif elemanlar perdelik masa örtülerine tutturulur: fiyonklar, kurdeleler, danteller vb..arka plandaki çelenk ve halkalar mükemmel bir şekilde uyacaktır
 • Düğün salonunun dekorasyonu, masalara güzelce yerleştirilmiş bez peçeteleri de içerir. Peçetelerden yapılmış hayvanlar, örneğin kuğular veya kalpler muhteşem görünüyor.çelenk biraz sihir verir
 • Festival masası için kartpostallar. Konukların isimleri üzerlerine yazılır, daha sonra sandalyelerin arkalarına, bardaklara yapıştırılır veya dekoratif bir biçimde düzenlenir..balon kemerler çok güzel görünüyor
 • Doğal çiçekler. Bu özellik olmadan salonun dekoru tam görünmeyecektir. Her 1.5-2 metrede bir şenlik masasına yerleştirilirler. Yeni evlilerin masasındaki buket özel dikkat gerektirir, diğer buketlerden avantajlı bir şekilde farklı olmalıdır. Bir buket yerine şık bir çiçek aranjmanı da kullanabilirsiniz..arka plana taze çiçeklerin bir fotoğrafını ekleyebilirsiniz
 • Sandalyelere kapaklar konur – bu özellikle salondaki mobilyalar eski veya çizikse önemlidir. Kumaş peçete ve masa örtüleri ile uyumlu seçilmiştir. Ve arkalarına bağlı kurdeleler ve çiçeklerle fiyonklar onları daha ciddi hale getirir..

7

Düğün pastası için tablo ayrı ayrı vurgulanmalıdır. Boyutları her zaman büyüktür, bu nedenle diğer ikramların yanı sıra düğün masasına sığmaz. Topları olan çok renkli bir çelenk ile bir çiçek çerçevesine daldırarak orijinal bir şekilde dekore edebilirsiniz. Masanın kendisi, hafif akan kumaştan yapılmış bir “etek” ile dekore edilebilir..

topun içindeki top başka bir çiptir

Kendi elinizle ucuza bir düğün salonu nasıl düzenlenir

kelebekler ve kağıt çiçekler ile topların kombinasyonu

Bir ziyafet salonunu bir bütçeyle dekore etmenin en kolay ve en ucuz yolu, onu balonlarla süslemektir. Ayrıca, renklerin, şekillerin çeşitliliği, onlardan bütün kompozisyonlar oluşturmanıza izin verir. Veya girişe, tavana, pencerelere yerleştirilmiş ayrı elemanlar olarak. Bir hava kemeri veya büyük bir kalp daha fazla zaman ve çaba gerektirebilir, ancak sonuç çarpıcı olacaktır. Topların yanı sıra taze çiçekler, ev yapımı çelenkler, kurdeleler, fiyonklar, kumaşlar ve diğer kullanışlı malzemeleri dekor olarak kullanabilirsiniz..

Kendin Yap düğün salonu dekorasyonu: 40 fotoğraf

Previous Post
İç mekandaki 3B paneller: fotoğraf, kurulum, artılar ve eksiler
Next Post
DIY jewelry box decor: the choice of equipment and materials