15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Eski Kruşçev’deki oturma odası için modern iç tasarım fikirleri

Bugün birçok Rus küçük Kruşçev evlerinde yaşıyor. Bu tip dairelerde odaların düzenlenmesi çok uygun değildir, tavanlar alçaktır ve çoğu durumda yaşam alanları pek geniş olarak adlandırılamaz. Bazı mal sahipleri evlerinin konforunu artırmak için tadilat yapıyor. Hanehalkı üyelerinin zamanlarının çoğunu geçirdiği, sık sık misafir aldığı ve tüm aile ile bir araya geldiği oturma odasının tasarımına özellikle dikkat edilmelidir. Tasarımcılar, küçük bir oturma odasını şık ve konforlu bir salona dönüştürmek için birçok etkili teknik kullanır. Bu makalede ele alınacak bazı tasarım püf noktalarını da uygulayabilirsiniz..

Oturma odası duvarındaki güzel vinil duvar kağıdı

Küçük bir odanın eksikliklerini gizlemek için iç mekanın her detayı üzerinde çalışmanız gerekecek.

Kruşçev’deki salonun modern iç mekanı mümkün olduğunca işlevsel, şık ve konforlu olmalıdır. Oturma odasında, alanı bir yemek odası, çalışma ve uyku alanı olacak şekilde rasyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Tasarım önemli bir rol oynar. Tesislerin modern trendlere uygun olması, şık, pratik ve konforlu olması önemlidir. Her ayrıntıyı dikkate alarak yerleşime ve tasarıma dikkatlice yaklaşırsanız böyle bir sonuç elde edebilirsiniz..

Kruşçev’deki salon için iç tasarım sırları ve stil püf noktaları

Oturma odası alanını doğru bir şekilde düzenlemek için çeşitli tasarım tekniklerini kullanmanız gerekir. Alçak tavanlar genellikle küçük dairelerde bulunduğundan, odanın yüksekliğini görsel olarak artıracak ipuçlarını kullanmaya değer. Işığı yukarı doğru yönlendiren lambalar veya tavan kenarlarına yerleştirilmiş led aydınlatma ile tavanları görsel olarak yükseltebilirsiniz..

Kruşçev panel evinde mutfak-oturma odası tasarımı

Küçük alanlar, planlama ve iç dekorasyona özel bir yaklaşım gerektirir

Bazı durumlarda, ek alan için oturma odası, bitişik bir mutfak veya sundurma ile birleştirilir. Salonun döşenmesi için düşük mobilya seçilmesi tavsiye edilir. Aydınlatma sistemini doğru bir şekilde yerleştirmek, geçerli renk şemasını başarılı bir şekilde seçmek ve mobilya düzenini dikkatlice düşünmek de önemlidir. Tadilat için belirli bir stile bağlı kalmalı ve uygun kaplama malzemeleri kullanmalısınız..

Oturma odası için şık çözüm

16 – 18 m2 alana sahip bir salonun tasarımı için çeşitli iç stiller idealdir:

  • modern minimalizm;
  • klasik;
  • yüksek teknoloji.

Minimalizm maksimum işlevsellik sağlarken mobilyalar prestijli ve düzenli görünüyor. Basit şekillere sahip özlü mobilyalar bu tarz için uygundur. İç mekana tek renkli kaplama yüzeyleri ve minimum dekoratif detaylar hakim olmalıdır..

Minimalizm tarzında Kruşçev'in oturma odasının içi

Modern minimalizm küçük bir odada alan yaratabilir

Kruşçev'in oturma odasında kahverengi dolap kapıları

Dekorasyon için, alanı görsel olarak genişleten, ideal olarak beyaz olan açık renkleri seçmek daha iyidir.

Klasik tarz, aristokrat notalarla tamamlanan bir zarafet atmosferine sahiptir. Birçok iç eşya antikalara benzer. Oyma ahşap parçalar, bronz veya yaldızlı aksesuarlar, kristal avizeler, figürlü mobilyalar, gümüş şamdanlar, eski süsler, desenler ve diğer dekoratif unsurlar olabilir. Renkli döşemeler ve desenli tekstiller kullanılıyorsa, basit, tek renkli bir bitişin arka planına karşı güzel bir şekilde öne çıkacaklar. Tersine, özlü mobilya ve aksesuarlar, güzel bir dekoratif efektle tamamlanır..

Klasik tarzda küçük bir oturma odası tasarımı

Sakin renkler, kavisli mobilya hatları ve pahalı tekstiller

Küçük bir oturma odasının iç kısmında klasik tarzda duvar

Her zaman moda olan klasikler, lüks ve konforun yanı sıra daire sahiplerinin mükemmel zevkinin bir göstergesidir.

Yüksek teknoloji tarzı, düzenli çizgiler ve net formlarla ayırt edilir. Ana renk olarak beyaz, gri, kahve kullanılmış ve kontrast vurgular eklenmiştir. Zorunlu yüksek teknoloji unsurları metal parçalar, cam ve ayna yüzeylerdir. Sıra dışı, fütüristik dekorasyonlar, tavan, duvar veya zemin lambaları, tablolar ve yaşayan yeşil bitkiler dekor için uygundur..

Kruşçev'in oturma odasının penceresindeki yüksek teknoloji gri perdeler

Yüksek teknoloji, her şeyden önce, mantıklı ve iyi düşünülmüş bir mekan organizasyonudur.

Kruşçev'in yüksek teknoloji tarzında aydınlık oturma odası

Burada her şey yerli yerinde ve cilalı yüzeyler odaya ışık katıyor.

Düzen ve aydınlatma

Kruşçev’deki oturma odası alanını önemli ölçüde artırmak için genellikle yeniden geliştirme yapılır. Bunun için, tamamen veya kısmen, mutfağa veya koridora bitişik oturma odasının duvarları yıkılır. Bazı durumlarda, duvarın sadece bir kısmı kaldırılır ve yıkım yerine bir kemer takılır. Bu şekilde mutfak oturma odasından birleştirilirse, yıkılan duvarın yerine bir bar tezgahı yerleştirilebilir..

Mutfağa katıldıktan sonra Kruşçev'de oturma odası iç

Mutfağı oturma odası ile birleştirmek, rahat bir yemek alanı yaratmayı mümkün kılacaktır.

Kruşçev'de mutfak-oturma odasının imar edilmesi

Oturma odasındaki iki seviyeli tavan ile uyumlu ilginç bir tasarım kullanarak mutfağın çalışma alanını birbirinden ayırabilirsiniz.

Salon ve sundurma arasındaki bölmeyi kaldırırsanız alan da artar. Kruşçev’de yeniden geliştirme için birçok farklı seçenek var, her durumda daire sakinlerinin istek ve ihtiyaçları dikkate alınarak bireysel bir proje yaratılıyor..

Kruşçev'in balkonunda bir çalışmanın organizasyonu

Küçük bir balkon bile ana odaya harika bir ek olabilir.

Çok işlevli bir oturma odası, uygun bir çok seviyeli aydınlatma sistemine sahip olmalıdır. Büyük bir avize genellikle ana gece ışık kaynağı olarak tavanın ortasına kurulur. Spot ışıkları veya LED aydınlatma, ek aydınlatma için tasarlanmıştır. Ayrı alanlarda duvar veya zemin lambaları yerleştirmeniz gerekir. Aydınlatma armatürlerinin parlaklığının ayarlanabilmesi arzu edilir..

Kruşçev tuğla evinde oturma odasının aydınlatılması

Bir tavan avizesi kesinlikle yeterli olmayacak, duvar lambası veya zemin lambası eklemeniz gerekiyor.

duvarlar

Dikey düzlemlerin tasarımı için, küçük bir alana sahip bir odada, kaplama malzemelerinin açık ve pastel tonlarını tercih etmek daha iyidir. Duvarların üzerine duvar kağıdı yapıştırmak istiyorsanız, dekorasyondaki desenler parlak detaylar olmadan küçük olmalıdır. Bir oturma odası için iyi bir seçenek, farklı duvar kağıtlarını birleştirmektir. Bu sayede klasik stile mükemmel uyum sağlayan özgün paneller oluşturabilirsiniz..

Eski bir panel evde oturma odasının iç kısmındaki turkuaz kanepe

Turkuaz kanepeli bej bir oturma odasında sıcak ve sakin bir atmosfer hüküm sürüyor

Oturma odasındaki duvarda mavi tonda geometrik desenli duvar kağıdı

Mavi renk Kruşçev’in oturma odasını serinlik ve tazelik ile dolduracak

Kruşçev'in oturma odasında sarı duvar

Salon pencereleri kuzeye bakıyorsa sarı boyalar yardımıyla odaya sıcaklık katabilirsiniz.

Duvarları iç boyalarla boyamak, uygun ve uygun fiyatlı bir tasarım seçeneğidir. Bu durumda, düzgün ve pürüzsüz bir taban elde etmek için önce yüzeyleri macunlamak gerekir. Bu amaçla alçıpan da kullanabilirsiniz..

Tekstil ve diğer dekoratif unsurların seçimi

Her detay genel dekorasyonla uyumlu olmalı ve seçilen stile uygun olmalıdır. Küçük detayları dekorasyon olarak kullanmak daha iyidir. Hacimli resimler, figürinler, figürlü yapılar, vazolar ve diğer nesneler küçük boyutlu bir Kruşçev’de gülünç görünecek ve alanı azaltacaktır..

Küçük bir oturma odasının iç kısmında kombine perdeler

Doğal renklerde perdeler, şehrin gürültüsünden uzaklaşmanıza yardımcı olur. Kombinasyonları kullanabilirsiniz, örneğin bej ile yeşil

Oturma odasının iç dekorasyonunda mor renk

Modern iç mekanlarda, olağan uzun perdeler genellikle kullanılmaz ve bunların yerine pratik Roma modelleri veya panjurlar kullanılır.

Pencereler için hafif, yarı saydam, tül perdelerin seçilmesi tavsiye edilir. Kalın perdeleri tercih ediyorsanız, düz veya küçük desenli olmalıdır. Küçük alanlar için büyük çizimler ve baskılar önerilmez. Döşemeli mobilyaların üzerine güzel yastıklar yerleştirirseniz oturma odasının içini tamamlayabilirsiniz. Döşemeyle aynı renkte olabilirler veya vurgu aksesuarları olarak işlev görebilirler. Güzel bir halı veya pratik döşeme daha fazla rahatlık katacaktır..

Kruşçev’deki odalarda bulunan dezavantajlar nelerdir ve nasıl düzeltilebilir?

Kruşçev dairelerinin ana dezavantajları, küçük alanları, alçak tavanları ve geçiş odalarıdır. Durumu değiştirmek için standart düzeni yeniden yapabilirsiniz. Daha basit teknikler kullanarak alanı görsel olarak büyütmek de mümkündür..

Alçak tavanlı bir oturma odasında dikey çizgili duvarlar

Duvarlardaki dikey çizgiler, oturma odasının tavanını görsel olarak yükseltecektir.

Küçük bir odanın sınırları görsel olarak nasıl genişletilir? Evinizi daha geniş hale getirmeye yardımcı olacak birkaç kural vardır:

  1. Tasarımda hafif, sessiz tonları kullanmanız gerekir..
  2. Büyük desenli tekstil veya duvar kağıtlarının seçilmesi önerilmez..
  3. Dikey duvar kağıdı desenleri odanın yüksekliğini artıracaktır..
  4. Aynı renk şemasındaki tavan ve duvarlar alan ekler.
  5. Çok fonksiyonlu mobilyalar ve sürgülü kapılar yerden tasarruf sağlar.
  6. Ayna ve parlak tabanlar, odanın alanını görsel olarak genişletir.

Parlak mor bir yüzeye sahip germe tavan

Aynalı gardırop ve parlak tavan, odayı çok daha geniş hale getirdi.

Önemli. İç mekanda pek çok farklı renk kullanılması önerilmez, iki temel uyumlu renk tonu seçmek yeterlidir..

Aynalar alanı daha aydınlık ve ferah hale getirecektir. Ayna yüzeyleri, dolap mobilyalarının bir parçası olabilir veya duvarlara veya tavanlara ayrı olarak monte edilebilir..

Oturma odasında imar ve mekan organizasyonu

Evde, her bir işlevsel alanı vurgulamak ve alanı uygun şekilde düzenlemek gerekir. Bölmeler, nişler, dolaplar, dekoratif sütunlar, alçıpan yapılar kullanarak bölgeleri ayırabilirsiniz. Işık perdeleri bölme olarak kullanılabilir.

Mutfak-oturma odasının döşeme ile imar edilmesi

Mutfak-oturma odasını bölerken zemin kaplaması kullanmak uygundur: yemek odası ve çalışma alanına seramik, dinlenme alanına laminat koyun.

Kruşçev'deki oturma odasının özgün iç tasarımı

Bu odada oturma odası ve koridor arasındaki bölme yıkılmış ve alan dekoratif bir sütun ve pratik bir raf ile bölünmüştür.

Bölgelemenin en basit yolu, her bir ayrı bölge için farklı renk ve dokuda kaplama malzemeleri kullanmaktır. Odanın yeterince yüksek tavanları varsa, podyumlar kurulabilir..

Oturma odasının iç kısmına aksan yerleştiriyoruz

Odanın baskın kısmı için açık renkler kullanılıyorsa, vurgu detayları olarak aynı renk aralığında birkaç küçük, parlak nesne seçilmelidir. Küçük bir alan için çok fazla dekoratif detay seçmenize gerek yok. Bu, uyumu bozabilir ve alanı görsel olarak ezebilir. Bu nedenle 2 – 4 dekoratif eleman seçmek yeterlidir. Orijinal puflar, yastıklar, vazolar, resimler, güzel çerçevelerdeki fotoğraflar ve genel arka plana karşı olumlu bir şekilde öne çıkacak diğer öğeler olabilir..

Oturma odası tasarımında sarı vurgular

Bazen sadece bazı detayları parlak bir renge boyamak yeterlidir ve oda hemen daha çekici hale gelecektir.

Oturma odasındaki kanepenin üstündeki orijinal panel

Olağandışı dekoratif nesneler, iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olur.

Kruşçev’de bir oturma odası için özgün bir tasarım nasıl oluşturulur

Alçak tavanlı küçük bir odada bile modern, benzersiz, şık ve işlevsel bir iç mekan yaratabilirsiniz. Tabii ki, mütevazı bir alana sahip odaların tasarımında, yerden tasarruf etmek için belirli kurallara uymanız gerekir ve oda sıkışık olmaz. Ancak bu durumda bile güzel ve özgün bir tasarım yaratmak mümkün..

Eski Kruşçev'deki oturma odasının duvarındaki dekoratif sütunlar

Yerleşik nişler, üst sütunlar veya tavan kirişleri ile iç mekanı çeşitlendirebilirsiniz.

Bugün birçok farklı kaplama malzemesi, çok çeşitli tekstiller, iç dekor ve mobilyalar mevcuttur. Bu nedenle, herhangi bir yaşam alanının bireyselliğini vurgulamak o kadar da zor değil..

Kanepenin üstündeki duvarı yapay bir taşla süslemek

Taş döşeme vurgulu bir duvarda iyi görünecek

Alanı etkili bir şekilde organize edebileceğinizden şüphe duyuyorsanız, Kruşçev’deki oturma odasını olabildiğince konforlu ve modern hale getirin, bu durumda profesyonel tasarımcılardan yardım istemek daha iyidir. Uzmanlar, düzeni tasarlayacak, iç mekan mobilyaları için çeşitli seçenekler sunacak, tüm nüansları dikkate alacak ve bitmiş bir proje sunacaktır. Kruşçev’deki oturma odasının tasarımını bağımsız olarak düzenlemek istiyorsanız, ana noktaları anlamak ve ilginç tasarım fikirleri aramak için önce bitmiş projelerin fotoğraflarına bakabilirsiniz..

Kruşçev’deki geçişli oturma odasının iç kısmına genel bir bakış içeren video

Başarılı iç mekan çözümlerinin fotoğrafları

Klasik tarzda oturma odasının zemininde alacalı bir halı Kruşçev'in oturma odasında modern dolap mobilyaları Oturma odası tasarımında beyaz tuğla duvar Uzun tüylü gri halı Japon tarzı unsurları ile modern oturma odası Minimalizm tarzı oda tasarımı Oturma odasının iç kısmında bard rengi Streç kumaş ile iki seviyeli tavan Kruşçev'deki oturma odasının gerçek fotoğrafı Dar bir oturma odasında beyaz kanepe Oturma odasının iç kısmında açık raflar Hafif bölmeli bir odayı imar etmek Yemek alanı ile oturma odası tasarımı Oturma odasının tavanında LED aydınlatmalı daire Bir kanepe ile oturma odası tasarımı Kanepenin üstündeki duvar resimleriyle dekorasyon Küçük bir oturma odasında sarı mobilyalar Beyaz köşe kanepe Beyaz duvarlı dar oda Klasik tarzda bir odada kağıt duvar kağıdı Kombine perdelerle oturma odası pencerelerinin dekorasyonu Oturma odası tasarımında mavi perdeler Kırmızı tonlu zemin lambaları Gri bir kanepede sarı yastıklar Modern tarzda oturma odası tasarımı Beyaz bir duvara karşı siyah TV paneli Germe tavanın parlak yüzeyi Oturma odasının tasarımında mor renk Klasik tarzda güzel mobilyalar Klasik bir oturma odasının duvarlarının sanat eseri Bej tuğla benzeri vurgulu duvar kaplaması İki kanepeli oturma odası tasarımı Oturma odasında pencere pervazı yerine bar tezgahı Farklı renklerde duvarlara sahip oturma odası tasarımı Geçişli oturma odasında bej duvarlar Oturma odası tasarımında alçıpan yapılar Oturma odasının tavanında dekoratif aydınlatma Kruşçev panel evinde konut balkonu Doğal ahşaptan yapılmış klasik şifonyer Bej bir kanepe üzerinde modüler boyama Oturma odasının iç kısmındaki fotoğraf kağıdı Provence tarzında küçük oturma odası Kruşçev'in odasında koyu gri kanepe Alçak tavanlı uzun bir oturma odası tasarımı Gri duvarlı bir odada kırmızı kanepe Oturma odası tavanının altında kitaplık Oturma odasındaki kanepenin üstünde yuvarlak ayna Taş duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu Açık renklerde mutfak-oturma odası Düşük raflı bir odayı imar etmek

Previous Post
kendin yap bahçe dekoru
Next Post
Features of French Provence for the living room