15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir özel evde oturma odasının iç dekorasyonu

Şehir dairelerinde yaşayan insanlar, bir kır evinde olmanın tüm cazibesini anlamıyorlar. Ama dünyanın gürültüsünden güzel bir şekilde dinlenebileceğiniz yer burasıdır. Sakinlerini her gün memnun etmek için hafif ve temiz havayla dolu geniş kulübeler inşa ediliyor. İnsanlar geniş bir arkadaş çevresiyle bir araya gelmeyi severler. Bunu yapmak için büyük misafir odaları inşa ederler. Özel bir evde oturma odasının uyumlu bir şekilde oluşturulmuş iç mekanı, konaklamanızı ve iletişiminizi birçok kez aydınlatabilir..

Özel bir evin oturma odasının iç kısmındaki taş şömine

Özel bir evde oturma odası sadece ana oda değil, aynı zamanda sahipler için bir gurur kaynağı ve favori dinlenme yeridir.

Tasarım seçenekleri

Bir kır evi inşa etmek her zaman bir sanat eseridir. Tesislerin düzenini ve boyutunu kendiniz seçersiniz. Bu nedenle, farklı evler asla birbirine benzemez..

Paralel döşemeli mobilya düzenlemesi ile oturma odasında dinlenme alanı

Oturma odası için odanın ideal şekli karedir, böyle bir odanın içinde alanı bölmek uygundur

Özel bir evde beyaz oturma odası

Oturma odasının iyi doğal ışık için yeterli pencereye sahip olması önemlidir.

Tasarım uzmanları, özellikle sizin için oturma odaları tasarlamanın ilginç yollarının bir listesini seçti:

  1. Geniş ve aydınlık. İnşaat sırasında salon bir köşe odasına yerleştirilmiştir, bu nedenle farklı yönlerden birkaç pencere açıklığı kurmak mümkün hale gelir. Çok fazla ışığın atmosfer üzerinde faydalı bir etkisi vardır..
  2. Aynalı tavan. Bir ev iki katlı yapılırken mutlaka bir merdiven bulunmalıdır. Oturma odasına gider. İlginç bir yüksek tavan efekti yaratmak için yansıtıcı parlak panellerle tamamlandı. Bu, ikinci katta şeffaf bir zemin izlenimi verir..
  3. Salonu mutfakla birleştirmek. Zaman geçirmenin uygun olduğu geniş bir alan ortaya çıkıyor. Mutfak alanı, sütunlu bir kemer düzenleyerek misafirden çitle çevrilidir..
  4. Ana unsur olarak şömine. Tüm iç mobilyalar, yanına düzgün kütüklerin uyumlu bir şekilde döşendiği şöminenin etrafında oynanır..
  5. Tavan yok. Ev iki katlı ise salon yüksek tavanlı yapılır yani böyle bir odanın üstünde ikinci kat yoktur. Aynı zamanda, oturma odasında, yükselirken alt misafir odasının güzel bir manzarasının açıldığı bir merdiven olacak..
  6. Teras. Salon ve terasın ortak düzenlemesi çok hoş görünüyor. Yakınlarda bir mutfak varsa, bu kompozisyon işlevselliği ile sizi şaşırtacak..

Bir kır evinde tavansız oturma odası tasarımı

İki katlı bir evde modern oturma odası

Kır evinin açık terasına erişimi olan oturma odası

Oturma odasından terasa veya bahçeye doğrudan çıkış olduğunda çok uygundur.

Birkaç odayı birleştirerek benzersiz düzenler elde edilir. Yazın mutfakta yemek pişirmek ve hemen terasın yanına dikilmiş ağaçların yayılan dallarının yanında dinlenmek çok uygundur..

Bir kır evinde oturma odası tasarımının özellikleri

Misafir odası aydınlatması, özel bir evde oturma odası tasarımı üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Yeterli doğal ışık varsa, iç unsurlar koyu tonlarla tamamlanır. Örneğin, döşeme, dokulu siyah laminattan döşenmiştir..

Oturma odası tavanına gömme spot ışıkları

Bir kır evinde dekorasyon için doğal malzemelerin kullanılması teşvik edilir.

Modern, hafif iç dekorasyon stilleri, özel bir evin oturma odasının içi için idealdir. “Hi-tech”, “Loft”, “Minimalism”, özellikle “İskandinav” tipi iç tasarım, dinlenme yerine tazelik, parlaklık, şiddetli parlaklık katacaktır. Pürüzsüz, sakin yüzeyler kitap okumaktan rahatsız olmayacak ve aynı zamanda rahatlamanıza, kendi başınıza rahatlamanıza izin verecektir..

Gri bir beton duvara karşı turuncu aksan

Oturma odasında yazarın dekor öğeleri uygun, dikkat çekiyor.

Oturma odasındaki gri kanepede açık sarı yastıklar

Parlak renklerde yumuşak yastıklar, sade iç mekanı seyreltecektir.

Odayı koyu renklerle dekore etmek de mümkündür. Ancak daha sonra tüm duvarı tamamen kaplayan geniş, ferah pencereler kurmak gerekir. Yoğun bir güneş ışığı akışı, salonun iç dekorasyon unsurlarının siyah tonlarını seyreltecektir. Parlak vurgular uygundur. Doygun bir renk seçilir. Parlak yeşil ve diğerleri hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için iyi bir fikir olacaktır..

Koyu renklerde özel bir evin oturma odasının içi

Şık deri mobilyalar ile rahat oturma odası

Pencere açıklıklarının arka bahçedeki çimenliğe çıkışı öngörülmüştür. Yeşil çim, oturma odasının iç kısmına harika bir katkı olacak.

Bir kır evinin modern iç mekan stilleri

Özel bir evde oturma odasının iç tasarımını deneyebilirsiniz. Her şeyden önce sahiplerini memnun edecek şekilde yapılmalıdır. Tasarımı istediğiniz gibi değiştirme fırsatını bırakmak için iç mekanı modern bir tarzda dekore edin. Bu seçenek, çeşitli renk şemalarını ve kompozisyon çözümlerini birleştirmenize olanak tanır..

Bir kır evinin oturma odasının iç kısmındaki çatı katı

Modern çatı katı tarzı oturma odası, ahşap paneller, doğal tekstiller, metal mobilyalar içerir. Duvarlar çıplak bırakılabilir, boyanabilir veya dekoratif sıva ile kaplanabilir. Klasik seçenek dekoratif tuğlaların kullanılmasıdır..

Provence

Bu tarz, özel bir evde oturma odası için diğerlerinden daha uygundur. Bu iç mekan açık renklerde yapılmıştır ve modern tasarım çözümleri içermektedir. Çiçek aranjmanlarıyla süslenmiş eskimiş mobilyalar, alanı etkili bir şekilde dönüştürür.

Mobilya: yaşlı, patine.

Stil özellikleri: taze çiçekler, dövme elemanlar, çiçek baskıları.

renk tayfı: sıcak, pastel renklerde.

İskandinav tarzı

Özel evleri dekore ederken yön popülerdir. İskandinav tarzı, büyük pencereli geniş odalar için uygundur. Sürdürülebilirliğe yönelik mevcut eğilime uyuyor..

İskandinav tarzı özel ev oturma odası iç

Uyumlu İskandinav tasarımına sahip rahat konuk odası

İskandinav tarzındaki iç mekan, ahşap ve keçeden yapılmış 3 boyutlu panellerle dekore edilmiştir. Oturma odası için çoğu durumda, bu tür 1-2 eleman yeterlidir..

Özel bir evde klasik oturma odası iç

Bu tarz, asil ahşap türlerinden mobilya kurma arzusu ile karakterizedir. Klasik tasarımın ayrılmaz bir unsuru büyük bir avizedir. Tül ve perdeler hafif olmalı.

Mobilya: ahşaptan yapılmış, düz döşemeli.

Spesifik özellikler evde klasik oturma odası iç: Ahşap veya metal aksesuarlar. Zemin kaplaması – parke veya masif ahşap plakalar.

palet: Koyu kahverengi ve bej tonları. ince çizgili baskılar.

minimalizm

Özel bir evde geçmeli oturma odası için minimalist bir tasarım uygundur. Mobilya, gereksiz süslemeler olmadan mütevazı olmalıdır. Renk paleti bej, krem, gri ve kahverengi içerir. Modern trend – beyaz arka plan ve parlak derin renklerde mobilyalar.

Özel bir evin oturma odasında gri köşe kanepe

Rahat oturma odası iç

Bu yazıda özel bir evin oturma odasının içini dekore etmek için daha fazla fikir düşündük..

Özel bir evde beyaz oturma odası iç

Açık renkler, iç dekorasyon için her zaman takdir edilmiştir. Beyaz görüntü – basitlik olgusu, odanın temizliği.

Özel bir evde kar beyazı bir oturma odasının içi

Boyama için kar beyazı duvar kağıdına uygun tüm mobilyalar

Beyaz badanalı duvarlarla siyah mobilyaların zıt kombinasyonu

Kontrast mobilyalar, minimalist bir iç mekanda uyumlu bir atmosfer yaratacaktır.

Döşeme, parke tahtası şeklinde bir süt laminatıyla tamamlanmıştır. Sehpanın altına yumuşacık tabanlı dokulu bir halı yerleştirilmelidir. Standart bir apartman dairesi düzenlemesi ile, eşiksiz kapıları monte etmek daha iyidir. Böylece özel bir evde oturma odasının tasarımı bütünsel görünecek..

Duvarlar, zeminden bir ton daha açık renkli duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Bir desene sahip olabilirler. Sıradan aile fotoğrafları veya manzaralar dekorasyon olarak uygundur..

Beyaz bir duvara alacalı yastıklar ile ahşap kanepe

Siyah bir çerçeve içinde birkaç tablo ve beyaz duvar artık eskisi kadar ıssız görünmüyor.

Tavan için beyaz sıva uygundur. İstenirse, birkaç seviyede yapılır. Spotlar çevrenin etrafına kurulur.

Şömine salonun ana nesnesi olacak. Kesinlikle beyaz paletten sıyrılıyor. Örneğin bacanın ön tarafı koyu kahverengi ahşap ile kaplanmıştır. Beyaz bir şeritle çerçevelenen deliğin etrafına metal bir ek yapılır veya bu kısım ısıya dayanıklı seramik karolardan yapılmıştır. Doğal seramik topluluğu, alanı uyumlu bir şekilde tamamlayabilir.

Ahşap panelli oturma odasında şömine

Ülke veya Provence tarzındaki iç mekanlar için şömine portalının ahşap kaplaması uygundur

Modern bir oturma odasında beton duvarlı şömine

Bu seçenek modern tasarım stillerinde uygun olacaktır.

Salonun dekoratif dekorasyonu, kurutulmuş bitki kompozisyonları şeklinde ilginç görünüyor. Büyük saksılara ekilen canlı bitkilerle seyreltilir. Kapalı bodur ağaçlar bu amaçlar için mükemmeldir..

Beyaz iç dekorasyona çok yakışıyor. Pencere açıklıkları kontrastlı tekstillerle asılır. İki perde elemanının varlığı zorunludur: küçük fırfırlarla işlenmiş yarı saydam bir perde, düz perdelerle uyumlu bir şekilde birleştirilir. Hamalların dokusu kendine bir cazibe yaratmalıdır. Bu nedenle karmaşık bir desenle seçilmiştir. Desensiz saten kumaş seçeneği de uygundur. Buradaki vurgu, ürünün parlak rengi olacaktır..

Siyah desenli aydınlık bir oturma odası dekorasyonu

Dekor olarak siyah bir halı veya yeşil bir cam vazo kullanılabilir.

Aksan kompozisyonları çok güzel görünüyor. Siyah bir bölümle seyreltilmiş, hafif bir paletle dekore edilmiş geniş, aydınlık oda. Örneğin, birleşik bir mutfakta kulaklık kesinlikle siyah olarak satın alınır. Bu durumda, doğal aydınlatma dikkate alınmalıdır. ondan çok olmalı.

Döşemeli mobilyalar mevcut olmalıdır. Döşeme mattır. Koltuk minderleri dekoratif bileşen görevi görür. Kanepenin tüm uzunluğu boyunca uyumlu bir şekilde döşenmiş çok renkli ürünler kendilerine dikkat çekiyor.

Bir kır evinin oturma odasında uzun kanepe

Büyük bir şirketin geniş bir kanepeye ihtiyacı var

Küçük bir oturma odasında gri köşe kanepe

Köşe kanepe, küçük bir oturma odası için idealdir.

Açık raflı sıradan bir gardırop, bir kır evinin hafif iç mekanını çeşitlendirebilir. Ürünün cepheleri beyaz renktedir, ancak raflardaki ürünler vurgulu renklerde monte edilmiştir. Güzel kapaklı kitaplar, renkli vazolar, figürinler – tüm bu unsurlar salonun monotonluğunu seyreltmek için tasarlanmıştır. Ayrıca buraya küçük saksılardan oluşan kaskadlar da kurabilirsiniz. Aynı bitkiler ilginç görünüyor.

Bir terasa katılırken geniş pencereler kurulur. Bu nedenle terasın tüm bölümleri misafir odasından görülebilecektir. Bir kontrast oluşturmak için terasın unsurları parlak renklerle tamamlanmıştır. Beyaz bir oturma odası iç mekanı ile böyle bir düzen, burada olmanın atmosferi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır..

Özel bir evin oturma odasının zemininde kil amforalar

Yunan tarzı unsurları ile oturma odasında beyaz tuğla duvar

Farklı stilistik çözümlerden alınan parçalarla odayı tamamlamak ilginç. Örneğin, açık duvar “Loft” başarıyla bölgesel bölümler oluşturacaktır. Beyaza boyadığınızdan emin olun. Ayrıca, bu tür bölmelere kitaplı açık raflar asılır..

Özel bir evde oturma odasının modern iç mekanı

Özel bir evde oturma odasının modern iç mekanını dekore ederken, doğru duvar kaplamasını seçmek önemlidir. Popüler bir seçenek kağıt veya sıvı duvar kağıdıdır. Orijinal bir iç mekan için dekoratif sıva seçilmiştir. Kır evlerinin iç mekanlarında doğal motifler önemlidir – oturma odalarının tasarımında taş, ahşap paneller, hasır sepetler kullanılır.

Tavan

Yüksek tavanlar genellikle özel karolarla dekore edilmiştir. Orijinal bir dokuya veya lekelere sahip olabilir. Gergi tavanlar orta ve büyük odalarda kullanılır. Aydınlatma yetersizse, çok seviyeli bir yapının iç mekana aşırı yüklenebileceğini hatırlamakta fayda var..

Zemin

Parke, özel bir evde modern bir oturma odası için klasik bir döşeme seçeneğidir. Odaya lüks bir görünüm kazandırır ve dayanıklı bir malzemedir. Kurulum kolaylığı önemliyse, kaplamanın yüksek güvenilirliği, laminat seçmeye değer..

Toplantı yeri yumuşak mobilyalarla döşenmiştir: yumuşak şeftali renginde yumuşak döşemeli kanepeler ve koltuklar, koyu parke zeminlerle iyi gider. Ortasında bir sehpa bulunan belirli bir mobilya çemberi düzenlemek ilginç olacaktır. Yerdeki bu yerin altında, hafif tuğla renginde bir İran halısı var..

Özel bir evin oturma odasında rekreasyon alanı yapmak

Modern bir oturma odası iç kısmında deri döşemeli yarım daire biçimli kanepe

Açık renkli kapılı modern duvar ünitesi

Çerçevesiz bir koltukta renkli bir örtü ile modern mobilyaların hafif cephelerinin zıt kombinasyonu

Duvarlar mat boya ile boyanmıştır. Aynı şeftali rengi yapacak. Düz renkler, spot ışıkları ile tamamlanmaktadır. Uygun bir mikro iklim için, tavana vantilatörlü bir avize asılır.

Tavan, birkaç uçak tarafından açılı olarak yapılmış ilginç görünecek. Örneğin, iki ek eleman ile duvarlardan yumuşak bir geçiş. Duvarlardan biri yerine tavandan tabana büyük pencerelerle donattığınızdan emin olun. Bahçe gibi özel bir arsaya bakan eşsiz bir dinlenme yeri alacaksınız..

Bir kır evinin oturma odasının iç kısmındaki panoramik pencere

Güzel havalarda dinlenmek için oturma odası penceresinden açık alana bakış

Döşemeli mobilyaların yanına şömineli bir kompozisyon monte edilmiştir. Tüm baca ve bitişik duvar, geniş dikdörtgen biçimli doğal taşla süslenmiştir. Palet, kırmızı tuğla tonları ile kum veya şeftalidir. Taşların doğal dokusu nedeniyle kompozisyon çok canlı, doğal olacak..

Özel bir evin oturma odasında tuğla şömine

Şömine, herhangi bir stilin iç kısmında ana bağlantı elemanı olarak hizmet edebilir.

Şöminenin alt kısmının yakınında, yanlarında bitki kompozisyonlarının düzenlendiği büyük parke taşlarından (bizim durumumuzda bir “pencere pervazına) bir pencere pervazına benziyor..

Tavsiye. Böyle bir kompozisyon kurmayı planlıyorsanız, yangın güvenliğine dikkat edin. Tencereleri açık alevlerin yakınına koymayın. Ayrıca şömine önündeki taban alanı sac veya aynı doğal taşla kapatılmalıdır..

İstenirse fırsat olduğu gibi diğer duvara da küçük bir pencere yapılır. Sitenizin peyzaj tasarımı benzersiz bir bitki örtüsüne sahipse veya sade bir şekilde güzelce dekore edilmişse, konuk odasından manzarayı açtığınızdan emin olun..

Misafir odası olarak çatı katı

Tipik olarak, ev sahipleri zemin katta salonlar kurarlar. Ama ya ikinciye yükseltirseniz? Cevap açık: Eşsiz güzellikte bir iç dekorasyona sahip olacaksınız. Tavan arasındaki oturma odasının içi özellikle güzel görünüyor. Kulübenin çatısının şekli, duvarların ve tavanın iç tonozlarını belirler. Ancak her durumda, benzersiz görünecekler..

Tavan arasındaki oturma odasının tavanındaki gri kirişler

Tavan arasındaki oturma odasının tasarımı büyük ölçüde çatının tasarımına bağlıdır.

Buradaki misafir odasının büyüklüğü çok büyük olacak. Tavan aralığının uzun şekli bunu yapmanıza izin verdiği için birkaç işlevsel bölge elde edeceksiniz..

Pencere sistemlerinin doğrudan çatı eğimlerine kurulumuna özellikle dikkat edin. Evin çatısının bir kısmının yerini alan büyük bir cam yapı çok havalı görünecek. Böyle bir “açık” alan altında, döşemeli mobilyalar, rahat koltuklar.

Özel bir evin çatı katında geniş bir oturma odasının içi

Panoramik camlı tavan arasında oturma odası

Çatı sırtının yüksekliği izin veriyorsa, salon iki katlı olarak inşa edilmiştir. Çatı katının ikinci katı, doğrudan çatının altında bulunan uyku yerleri ile donatılmıştır. Buraya pencere yapılarını kurun ve gökyüzünün gece yıldızlarını düşünmek için harika bir yer elde edin..

Bir kır evinin çatı katında oturma odası tasarımı

Tavan penceresi olan gri tonlamalı oturma odası

Desteklerin ve çatı çıtalarının yapımında kullanılan malzeme genellikle ahşaptır. Işınların bazılarına yönlü ışık kaynakları takarak, geceleri tamamen ortaya çıkan özgün bir atmosfer elde edersiniz..

Fotoğraf: kır evlerinde oturma odaları

Loft tarzı oturma odası dekorasyonu Taş kaplamalı bir şöminenin önünde döşemeli mobilyalar Modern tarzda aydınlık oturma odası Aydınlık bir oturma odasında ahşap zemin Bir kır evinde parlak oturma odası iç kıpkırmızı kadife kanepe Özel bir evde bir odanın dekorasyonunda ahşabın kullanımı Parlak desenli modüler resim Spot ışıklı pürüzsüz beyaz tavan Beyaz döşemeli köşe kanepe Oturma odası dekorunda geyik kafası Oturma odasında laminat parke Yapıştırılmış ahşap sehpa Oturma odasındaki kanepenin arkasındaki gri duvar Doğal ahşap sehpa Panoramik pencereli oturma odasında kütüphane Panoramik camlı bir odada yemek masası Oturma odasının tavanında ahşap kirişler Bir kütük evde oturma odası tasarımı Oturma odasında dikdörtgen kabartmalı tavan Mutfak-oturma odasında bir dinlenme alanı yapmak Klasik tarzda oturma odası dekorasyonu Klasik tarzda bir oturma odasında germe tavan Tavan dekorasyonunda doğal ahşabın kullanımı Oryantal tarzda kanepe grubu Bir çerçeve evde oturma odası iç Alçı şömineli rahat oturma odası ülke tarzında oturma odası iç Modern bir oturma odasında gri halı Şömineli oturma odasında yeşil perdeler Oturma odası tasarımında ahşap kirişler Provence tarzı mutfak-oturma odası İnce Bambu Roman Tonları Minimalizm tarzında aydınlık oturma odası Beyaz bir duvarda siyah TV Eko tarzda özel bir evin oturma odası Oturma odasının tavanında lamine paneller Geniş bir mutfak-oturma odası tasarımı Odanın ortasında şömineli oturma odası tasarımı Kırsal bir evin mutfak-oturma odasında gri tavan Endüstriyel tarzda bir evin birinci katının içi Renkli telden yapılmış tasarım avizeler Modern oturma odası aydınlatması Ahşap kirişli gömme tavan lambaları Dekoratif şöminenin üstündeki TV paneli Bir kır evinin oturma odasında kabartmalı tavan Klasik bir oturma odasının iç kısmındaki büyükbaba saati Oturma odası pencerelerinde lambrequinli perdeler Oturma odasının tavanına vitray eki iki pencereli oturma odasında piyano

Previous Post
¿Cuál debería ser la combinación de papel tapiz en la sala de estar?
Next Post
We develop a functional, stylish design of a small Khrushchev