15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bej tonlarında oturma odası iç dekorasyonu

Oturma odası, insanların geniş bir arkadaş canlısı çevrede toplanmaya alıştığı bir odadır. Burada geniş masalarda yemek yemek, acil sorunları tartışmak ve yalnız başına işinize devam etmek gelenekseldir. Bu nedenle, bu odanın tasarımına özel bir korkuyla yaklaşılmalıdır. Günümüzde, bol miktarda gösterişli renk ile karakterize edilen iç dekorasyon unsurlarını süslemenin birçok farklı yolu vardır. Peki ya daha sakin tonlara dikkat ederseniz? Bej tonlardaki oturma odasının içi, tüm dairenin veya kır evinin binasını mükemmel bir şekilde dönüştürebilir. Bu odalar rahat bir atmosfere sahiptir..

Bej duvarlı küçük oturma odası

Bej tonları sinir sistemini yatıştırır ve şehrin gürültüsünden uzaklaştırır.

Modern bir oturma odasında bej tuğla duvar

Bej iç mekanların modası şimdi ortadan kalkıyor, sonra tekrar geri geliyor ve yeni tasarım çözümleri sunuyor

bejin avantajları

Bej eşsiz bir gölgedir. Gölgelerinde çok fazla varyasyon var. Bu renk şunları içerir:

  • soluk bej;
  • açık kahverengi;
  • keten;
  • mercan beji;
  • açık bej;
  • zeytin beji.

Sunulan tüm bej tonları paletine bakarsanız, bir düzineden fazla seçeneğin olduğu anlaşılacaktır. Bu gölgenin neredeyse diğerleriyle mükemmel uyumluluğu, oturma odasının içini çok sayıda seçenekle düzenlemeyi mümkün kılar..

Bej renkli bir panel evin oturma odasının içi

Bej rengi, oturma odasının boyutunda görsel artışa katkıda bulunur.

Panoramik pencereli bej oturma odası iç

Soğuk bej, parlak güneşte rahatça algılanır ve “havasızlık” yaratmaz.

Güneş ışınlarıyla iyi aydınlatılmış aydınlık, temiz odalar, günlük koşuşturmacadan bir mola vermenize, yeni başarılar için güç kazanmanıza olanak tanıyan rahat bir atmosfer yaratacaktır. Bu renkler çok rahat. Bej renklerin kullanımı sayesinde, eskisi zaten oldukça sıkıcıysa, zamanla iç tasarımı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için eski mobilyaları yenileriyle değiştirin veya ek olarak zıt vurgular satın alın..

Açık renklerin kullanımı, odayı modern bir klasik tarzda dekore etmenizi sağlar. Bu yön, iç dekorasyondan yumuşak mobilyalara ve küçük dekoratif eşyalara kadar tüm unsurların şaşırtıcı güzelliği ile ayırt edilir..

Bej tonlarında klasik oturma odası iç

Zengin mobilyalarla güzel sakin klasik

Bej duvarlı oturma odasında deri kanepe

Bej ve koyu kahverenginin şık bir kombinasyonu üzerine inşa edilmiş klasik iç mekan

Bej bir oturma odasında aksan kullanımı çok uygundur. Bunun için, örneğin standart olmayan bir parıltının aydınlatılması, kanepe tekstilleri kullanılır. Düzenlemeyi vurgulama konusuna daha geniş bir yaklaşım getirirseniz, Dor düzeninin görkemli sütunlarıyla taçlandırılmış şömineli bir mimari kompozisyon düşünebilirsiniz..

Art Nouveau, iç dekorasyonun açık renklerini kabul eder. Bu prensibe göre donatılan salon, özgünlüğü, özgün yapısı, dekorasyon zenginliği ile fark yaratacaktır. Salonun iç kısmında açık ve koyu tonlarının kullanılması, iç mekanı birleştirmenize olanak tanır. Hiçbir seçeneği tercih etmemelisiniz. En iyi fikir, gölgeleri bir zebra deseninde değiştirmek olacaktır. Böylece salonun atmosferi sizi çabuk sıkmayacak ve sıkıcı hale gelmeyecektir..

Siyah avizeler ile modern oturma odası tasarımı

Döşemeli mobilyaların kombine döşemesi şık görünüyor ve küçük siyah parçalar aksesuar olarak uygun

Bej, aristokrasinin ayrıcalığıdır. Asil evlerin zengin iç dekorasyonu tam olarak bu renge borçludur. Aynı zamanda, içindeki kişiye odanın kraliyet aidiyetini tam olarak hissettiren eşsiz bir atmosfer yaratılır..

Modern Art Nouveau tarzında uzun bir oturma odasının içi

Duvarları ve tavanları süslemek için pervazlar, bagetler veya ahşap paneller kullanılır.

Pembe şeftali salonu

Şeftali tonlarında dekore edilmiş oturma odası çok hoş ve rahat görünüyor. Hassas bir gölge, iç dekorasyona saflık ve hafiflik getirecektir. Böyle bir odada olmak her zaman hoştur..

Döşeme, doğal bir ağaç gibi dekore edilmiş bir laminat ile kaplanmıştır. Orta alan, sehpanın uyumlu bir şekilde yerleştirildiği beyaz bir halı ile vurgulanacağından emin olabilirsiniz..

Kemerli pencereler ve şeftali duvarları ile oturma odası iç

Böyle bir iç mekan, uyum, barış ve iyi bir ruh hali kaynağıdır.

Duvarlar en iyi şekilde soluk pembe boya ile bitirilir. Aynı zamanda mat etki, alana mükemmel bir katkı olacaktır. Yunan ve Roma yapılarının unsurlarını içeren mimari kompozisyon orijinal görünecek. Kapı yerine kemerli bir geçit, odanın alanını görsel olarak artıracaktır. En uzun duvar güzel sütunlarla donatılmıştır. Bu durumda, TV’nin alanını vurgulayabilirsiniz. Bunun için ekipman bir duvar bölmesine asılır. Duvarın bir kısmı normal tasarımın kalıntıları. Başka bir alan alçıpan ile kaplanmıştır, bu sayede ilginç bir açık raf ve sütun kompozisyonu donatabilirsiniz. Nişi neon aydınlatma ile tamamlanan TV’nin üzerinde yarım daire biçimli bir tonoz yapılır. Kızdırma lambalarının eşleşen rengini seçin. Bizim durumumuzda kırmızı mükemmeldir..

Oturma odasının iç kısmında pembe renk

Vurgulu duvarı vurgulamak için pembe boya kullanılabilir

Tavan, tüm salonun mimarisinin bir devamıdır. Bu nedenle, eski Yunan kültürünün unsurlarıyla yapılması tavsiye edilir. Desenli çevre çerçeveli iki seviyeli bir tavan olan geniş bagetler, sıradan bir iç mekanı tamamen kraliyet salonlarına dönüştürmenize izin verir..

Pencere tekstilleri zengin yüzeylerle birleştirilmelidir. Bunun için İtalyan perdeleri seçilmiştir. Onların ayırt edici özelliği, inanılmaz bir kasıtlı lüks atmosferi yaratan asil kıvrımların varlığıdır. Perde mat dokulu şeffaf tülden seçilmiştir. Perdeler açık bej, neredeyse altın renkleri birleştirir. Kumaş, örneğin saten veya yarı saydam – pamuk, keten gibi çok yoğun olabilir..

Perdeleri küçük dekoratif unsurlarla süslemek gerekli değildir. Burada perdeleri kahverengi kancalarla sarmak yeterli olacaktır. Ortaya çıkan kavisli kıvrımlar, oda alanını ideal olarak tamamlayacaktır..

Köşe kanepeli oturma odasında bej perdeler

Bej perdeler, pastel tonlarda yapılmış iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak

Salonun büyüklüğü izin veriyorsa, duvarlardan biri organik camdan yapılmış aynalı dekoratif panellerle dekore edilmiştir. Büyük bir format seçmek en iyisidir. Aynanın yüzeyindeki altın boyama iyi bir vurgu olacaktır..

Döşemeli mobilyalar hafif satın alınır, tamamen tekstillerle kaplanır. Kanepe minderleri vurgu unsuru olarak kullanılabilir. Herhangi bir mobilya mağazasında dekoratif ürünler satın alabilirsiniz. Yastıkların üzerindeki her türlü duvar resmi, parlak renkler ve girift desenler dikkat etmeniz gerekenler..

Şeftali perdeli ve modüler boyamalı oturma odası

Şeftali rengi perdeler, bej bir oturma odasının tek renkli iç kısmına başarıyla sığacak

Minimalist tarzda oturma odasında pembe koltuk

Bej ve şeftali renklerinin kombinasyonu minimalist bir iç mekan için mükemmeldir.

Bej rengi bir oturma odası için en iyi çözüm, karakteristik ağartılmış ahşap ve işlemeli yaldızlı Provence tarzı gardırop veya büfedir. Dairenin bir stüdyo düzeni varsa, o zaman burada misafir almak için bir odayı ve bir uyku yerini birleştirmek gerekir. Bu dezavantaj, bölgesel sınırlama sayesinde kolayca bir erdeme dönüştürülür. Çift kişilik yatak bir paravan (gölgelik) arkasına yerleştirilmelidir. Bu çözümün mimari özellikleri, tavanda bir oturma alanının tahsis edilmesinin yanı sıra, alanı tekstillerle çerçevelemektir. Kalın kumaş kullanımı, uyku yatağını misafirlerinizin gözünden başarıyla gizlemenizi sağlayacaktır..

Rustik oturma odası tasarımı

Provence tarzında bej oturma odası

Modern tarz

Modern bir stil tasarımında yapılmış bej oturma odası çok güzel görünüyor. Böyle bir alan lüks, hafiflik ve konfor ile ayırt edilir..

Bej rengi bir oturma odasındaki kanepenin üzerine kaplanlarla resim yapmak

Bej tonlarında modern bir oturma odası tasarlama fikri

Kanepenin üstündeki duvarın siyah beyaz fotoğraflarıyla dekorasyon

Siyah çerçeveli fotoğraflar bej bir duvarda harika görünüyor.

Döşeme, parlak bir dokuya sahip seramik karolarla kaplıdır. Zeminin soğuk etkisini gidermek için üzerine beyaz çizikleri olan koyu gri bir halı serilir. Bir sehpa gerekli bir özelliktir. Genel stil fikrinden sıyrılmamak için yüzeyi de parlak bir dokuya sahip olmalıdır..

Döşemeli mobilyalardan, uzak akrabaların ziyareti durumunda burada katlanır bir kanepe satın alınır. Koltuk minderleri açık ve koyu renkler arasında değişmektedir. Modern tarz böyle bir çözümü kabul ettiği için ahşap elemanlar tamamen eksik olabilir..

Modern bir oturma odasında kahverengi mobilyalar

En avantajlı kombinasyon bej ve kahverengidir. Bej, temel olarak gider ve kahverengi detaylar doğru zıt kombinasyonları oluşturur.

Bej rengi bir oturma odasının iç kısmındaki kahverengi duvar

Her durumda, daha koyu tonlardan daha fazla bej olmalıdır.

Tavan normal sıva veya akrilik sıva ile kaplanmıştır. İkincisi, yapısı nedeniyle pürüzsüz, düzgün bir yüzey dokusu elde etmenizi sağlar. Ek olarak, “göksel” bir etki yaratmak için, LED şeridin monte edildiği duvarların ve tavanın köşelerinde küçük bir girinti yapılır..

Modern bir oturma odasında LED tavan aydınlatması

Sade bir iç mekanda, ilginç bir şekle sahip bir doku ve aksesuar oyunu olmalıdır.

Duvarlar ana odak noktası olacaktır. TV alanı koyu kahverengi duvar kağıdı ile vurgulanır. Bunu yapmak için iki şerit duvar kağıdı yapıştırmanız gerekir. Ortada, oyma parçalarla süslenmiş ahşap bir çerçeve ile çerçevelenmiş bir niş önceden kesilmiştir. Çerçeve beyaz boya ile kaplanmıştır. Merkezde, zaten netleştiği gibi, TV var. Böyle bir dekoratif çözüme daha uyumlu bir şekilde uyması için, çerçevenin altına çevre etrafına monte edilen aynı diyot bandı kullanılır..

Modern

Modern’in zengin iç tasarımı, tasarım sanatının en sofistike uzmanlarını şaşırtabilir. Bej rengi, ferah bir salonun karakterini tam olarak ifade etmenizi sağlar..

Zemin, karmaşık, birleşik bir desenle satın alınan parke ile kaplıdır. Usta marangozlar tarafından düzenlenir. Ahşabın eşsiz, asil yapısını yansıtan gölge mutlaka hafiftir..

Art Nouveau oturma odasındaki altın dekor öğeleri

Art Nouveau’nun renk paletinde “gösterişli” kombinasyonlara izin verilmez

Beyaz bir oturma odasında bej kanepe

Bej, beyaz, hardal ve açık kahverenginin yumuşak doğal tonları önerilir

Bej duvar kağıdı ile oturma odasının duvarında boyama

Bazen bej duvar kağıtları renkli tuvallerden çok daha ilginç görünür.

Duvarlar sofistike bir mimari kaplamaya sahiptir. Burada duvar kağıdı tek başına yeterli değildir. Duvar alanını bölgesel olarak sınırlandırmak için sütunları taklit eden ekler yapılır. Geleneksel olarak, televizyon bölgesi bu şekilde tamamlanır. Duvar kağıdı bej ve altın tonunda seçilir. Gösterişli zenginliği ifade eden desenli resim burada çok uygun olacaktır..

Tavan pervazları çok geniş satın alınır. Üzerlerinde yaldızlı elemanların bulunması zorunludur. Tavanın kendisi iki seviyeden oluşmaktadır. Orta kısım gömmedir. Çevre, salonun seçkin Modern’e aitliğini yansıtan çıkıntılı, masif olduğu ortaya çıkıyor..

Art Nouveau oturma odasında şöminenin önünde rahat koltuk

Art Nouveau tarzı oturma odasında şömine oldukça uygundur.

Oturma odasını kanepe ile imar etmek

Katı bej iç kısım parlak aksesuarlarla seyreltilebilir

Siyah kaplamalı şömineli ve parke zeminli oturma odası

Orijinal çözüm, orijinal şeklin altın yastıklarının parlak dekoratif unsurlar olarak kullanılmasıdır.

İtalyan tasarımının pencere tekstilleri, kasıtlı lüksün tacı olacak. Lambrequin’lerin altın-bej rengi, bordo hamal yelpazesi ile asil bir şekilde birleştirilmiştir. Perde bileşimi yarı saydam bir perde ile tamamlanmaktadır..

Her türlü rengi birleştirin. Sütlü bej, zeytin beji ve gri bej. Olağanüstü bir yaklaşımla, azimle ve az miktarda yaratıcı beceriyle, alışılmadık bir oturma odası iç mekanı organize edebileceksiniz. Başkalarını şaşırtın ve kendinize şaşırın.

Video: oturma odalarının iç kısmında bej renk

Fotoğraf: Her zevke uygun 50 bej tonu

Küçük bir oturma odasının bej duvarında modüler boyama Kavisli ayaklı ahşap sehpa Minimalizm tarzında oturma odası dekorasyonu Merdivenli oturma odasının tavanında spot ışıkları Bej yumuşak sehpa Oturma odasının iç kısmında turkuaz aksan Özel bir evin oturma odasında dinlenmek için bir yer Bej şömineli oturma odası dekorasyonu Bir kır evinde dar oturma odası Oturma odasının tasarımında bej ile turkuazın kombinasyonu Oturma odası tasarımında bilgisayar masası Deniz manzaralı modern oturma odası Oturma odasının iç kısmında bej duvar kağıdı Modern tarzda oturma odası tasarımı Özel bir evin oturma odasının pencerelerinde renkli perdeler Ahşap bir şifonyer üzerinde siyah TV Oturma odasının iç kısmında kırmızı ve bej tonlarının kombinasyonu Doğal ahşaptan hafif parke Modern bir oturma odasında aydınlatma organizasyonu Hafif bir kanepede parlak yastıklar Bej renklerde mutfak-oturma odası tasarımı Şık bir oturma odasında parlak tavan İki kanepeli oturma odası tasarımı Oturma odasının iç kısmında gri beton Vintage gri gardırop Kırsal bir evin oturma odasında köşe kanepe Oturma odası tasarımında kahverengi ile bej kombinasyonu Yapay taş duvar dekorasyonu İki pencereli aydınlık oturma odası Bej tonlarında dar bir oturma odası tasarımı Parlak bir yüzeye sahip kendiliğinden yayılan zemin İki küçük pencere arasında yuvarlak çerçeve ayna Köşe kanepenin karanlık çerçevesindeki hafif yastıklar Küçük bir oturma odasında karanlık perdeler Modern tarzda mutfak-oturma odası tasarımı Gergi tavan çevre LED aydınlatma Kırmızı döşemeli döşemeli mobilyalar Ranza tavanlı oturma odası tasarımı Kahverengi duvar kağıdı olan bir odada bej kanepe Yeni Yıl için oturma odası dekorasyonu Alçak tavanlı oturma odası tasarımı Oturma odasının iç kısmında pembe tonlar Bir kır evinde bir köşe oturma odasının içi Panoramik pencereli oturma odasında ahşap zemin Oturma odasının beyaz tavanındaki avize Çizgili duvar kağıdı ile oturma odasında pembe şakayık Özel bir evin oturma odasında iki kanepe Oturma odasındaki kanepenin üzerinde kitaplar için açık raf Doğal ahşaptan yapılmış masif sehpa Köşe kanepeli oturma odasında bej duvar kağıdı

Previous Post
Oturma odası için alçıpan gergi tavanların fotoğrafı
Next Post
How to equip the interior so that you get a cozy bathroom with a design in the photo of 6 sq.m. if the bathroom is combined