15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Loft tarzı oturma odası dekorasyonu

Yaratıcı bir insansanız, oturma odasını orijinal klasik yönde dekore etmek istiyorsanız, o zaman ruh hali ve kontrast oyununun tadını çıkaracağınız Provence, çatı katı stilleri arasında seçim yapmanız gerekir. Loft tarzında oturma odası, canlılık, neşe dolu. Arkadaşlarınız ve akrabalarınız, modern bir çözümde tesislerin sıra dışı tasarımına hayran kalacaklar..

1

Loft, minimalizm, kısalık ve rahat sadeliğin birleşimidir. İçinde gereksiz, iddialı, iddialı ve çekici bir şey yok..

Böyle bir tasarımla konukları şık, refah ve yüksek statü ile şaşırtmayacaksınız, ancak sade sıcaklık, rahat sadelik ve hoş konfor ile memnun kalacaksınız..

Çözüm, iç bölmelerin ve kapıların kabul edilemez olduğu benzersiz düzeni ile ayırt edilir. Odanın imar edilmesi, fotoğraftaki gibi mobilya, bölme, bar tezgahı ve diğer iç detaylar yardımıyla gerçekleştirilir..

Konuk odası klasik tarzda yapılmış sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda sadelik ve ev konforunun bir kombinasyonu ile sizi memnun edecektir..

2

Tasarımın çekiciliği ve özgünlüğü

Yüzyıllar boyunca insanlık, bugün tasarımda görünen özgün fikirler yaratarak benzersiz bir şey için çabalıyor. Böyle bir tasarım projesi, hayal gücünü ve yaratıcı fikirleri serbest bırakan yeni, sıra dışı bir şeydir. Farklı çözümleri bir araya getiren yaratıcı doğaya sahip insanlar için daha anlaşılır. Çatı katında bir odayı dekore eden ünlü tasarımcılar genellikle iki ana yönü birleştirir: minimalizm ve yüksek teknoloji. Ancak tasarıma daha detaylı bakıldığında şu seçeneklerle iyi gittiğini söylemek mümkün:

 • minimalizm;
 • yüksek teknoloji;
 • nostaljik;
 • kaynak;
 • sömürge.

3

Minimalizm ile birleşen bir çatı katı, zarif şekiller ve çizgilerle sizi şaşırtacak, yüksek teknoloji, güzel mobilyalar ve modern aksesuarlar ile sizi şaşırtacak. Vintage, antikliğin ve antikliğin ruhunu odaya getirecek. Klasik bir çözümde tasarımı sevenler, bir odayı Provence unsurlarıyla dekore eder. Birçok insan ahşap kaplamaları tercih eder, bu yüzden neden kolonyal versiyonun unsurları ile seyreltmiyorsunuz – güzel tavan kirişleri?

Bu, sadeliği, pratikliği, pragmatizmi ve sınırsızlığı ile karakterize edilen bir tasarım çözümüdür. İç mekan farklı bir renk paletini, nesneleri, aksesuarları birleştirir.

Çeşitli yönlerden orijinal bir iç mekan elde edin, böylece yaratıcı doğanızı ortaya çıkarın.

Yakın zamana kadar böyle bir tasarım çözümü yalnızca iş yerlerini, yaratıcılık stüdyolarını dekore etmek için kullanılıyorsa, bugün bunu konut binalarında, ayrı odalarda görmek giderek daha mümkün hale geliyor..

4

Bir salon tasarımı oluşturmak o kadar da zor değil, hayal gücünüzün olması ve yaratıcı yeteneğinizi gerçekleştirebilmeniz yeterli. Modern bir evde, bu seçenek, özellikle onu düzenlemek çok daha ucuz olduğu için çok uygundur..

Çatı katı, fotoğraftaki gibi klasik bir projede çok güzel görünüyor. Açık, beyaz gölgeler, siyah pencere çerçeveleri ve ahşap tavanlar ilginç, sıra dışı bir çözümdür. İç mekanda, farklı malzemelerden mobilya ve diğer eşyaları birleştirmek mümkündür. Son zamanlarda, doğal malzemeler ve seramik karo döşeme ilgili olarak kabul edilmektedir. Bazı insanlar hala laminatı tercih ediyor..

Tasarımcı oturma odası, aynı tür mobilyaların kabul edilemez olduğu bir odadır. Burada her şey farklı yapılıyor. Modern bir vantilatör veya biyo şömine için bir alan kurun, yanına büyükannenizin zamanından antika bir sallanan sandalye yerleştirin. Odanın ortasına antika bir masa ve yanına modern mama sandalyeleri yerleştirin..

5

Salonunuz için sıra dışı bir çözüm

Oturma odanız için özgün bir tasarım mı yaratmak istiyorsunuz? Modern, olağandışı her şeye yabancı olan insanların yabancı görüşlerinden rahatsız değilseniz, denemekten çekinmeyin. Bu sadece sizin eviniz ve onu hangi tarzda dekore edeceğinize siz karar verin. Çatı katı tasarımı, özgünlüğü ve demokrasisi ile ayırt edilir, içinde çok az karmaşıklık, şık ihtişam vardır..

İlk görüşü biraz yumuşatmak için, odayı modüler iç öğeler kullanarak klasik bir çözümde veya Provence’ta dekore etmenizi öneririz. Bu yön sayesinde yaratıcı fikirleriniz gerçekleşir..

6

Loft sadece özgün ve standart dışı bir tasarım değil, aynı zamanda pratiktir. Sonuçta, tasarımı her an değiştirmek, ona yeni detaylar, boyalar, mobilyalar eklemek kolaydır. Oturma odanız her seferinde yeni bir görünüme kavuşabilecek, örneğin fotoğraftaki gibi güzel ve şık bir iç çözüm.

Dikkatinize değer öğeler

Çatı katı, evdeki tüm odaları tek bir odada birbirine bağlamak için oluşturulmuş bir tasarımdır. Kendi evinizde böyle bir tarz yaratmaya karar verirken, öncelikle duvarlarla ilgilenirsiniz. Yaratıcı fikrinizi hayata geçirmek için ihtiyacınız olan tek kişilik geniş bir odaya ihtiyacınız var. Burada çalışmak, dinlenmek ve uyumak için özel alanlar yaratacaksınız. Salonun imar edilmesi için iç kısımda modüler elemanlar kullanılmıştır. İstisna olarak, banyoyu çitle çevrili bırakın..

7

Salonun bu yönde zorunlu bir özelliği de doğallığın ve doğallığın gözetilmesidir. Son derece modern, modaya uygun duvar ve tavan kaplamaları, cilalı zeminler, pahalı aksesuarlar ve mobilyalarla odanızı karmaşık hale getirmekten kaçının. Minimum gösteriş ve maksimum sadelik, Provence bir çatı katı ile birlikte en iyi şekilde görünür..

Gerçekten güzel bir misafir odası yaratmak istiyorsanız, akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar vardır:

 • Dokulu malzemelerle bitirme. Provence unsurları ile klasik bir versiyonda bir salon yapmak istiyorsanız, kaplama malzemelerini unutmayın: odadaki en az bir küçük alanın tuğla ile yapılmasına izin verin. Tüm odayı bir tuğla ile döşemek mümkündür, ancak asıl şey, onu sevmenizdir. Tuğlanın orijinal haliyle kaldığı varsayılır, ancak daha fazla estetik için onu boyamak mümkündür;
 • iletişim öğeleri, çalışır durumda olmasa da, sadece taklit için odada bulunmalıdır, ancak olmalıdır. Antika bir havalandırma yapın veya bir boruyu dikey yönde, her neyse, fotoğraftaki gibi Provence ruhuyla çalıştırın;
 • ahşap elemanlar stile lezzet katacak. Ahşap zeminleri dekore edin veya gösterildiği gibi ahşap kirişli bir tavan oluşturun. Aynı zamanda, yemek masasının yanındaki ahşap banklar ve yakındaki bir şömine sadece klasik versiyonda görünüyor. Fotoğrafta klasiklerin, Provence’ın ve çatı katının nasıl güzel bir şekilde birleştirildiğini görün;
 • mobilya oturma odası dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Burada, iç mekandaki modüler öğeler, eski antika unsurlar en uygunudur, odayı fotoğraftaki gibi güzel boyalı vazolarla dekore etmek mümkündür;
 • minimalizmden etkileniyorsanız, oturma odasının tasarımını mobilyalarla karıştırmak istemiyorsanız, iç mekanı klasik bir tarzda yapmak istiyorsanız, o zaman hacimli öğeleri terk etmeniz gerekecek, modüler elemanlar mütevazı ve basittir. Duvarda resim şeklinde mütevazı bir dekor, kanepede birkaç dekoratif yastık ve fotoğrafta olduğu gibi yerde göze çarpmayan bir halı size çok yakışacak. İç mekandaki şeylerin sayısı oturma odasının metrekaresine bağlıdır: ne kadar küçükse, mobilya ve aksesuar seti o kadar küçüktür;
 • tavan ve pencerelerin tasarım projesine uygun olması önemlidir. Tavanlar, dekoratif ahşap kirişler veya diğer dekoratif unsurlarla yüksek olmalıdır. Bu trend öncelikle tavana odaklanıyor, bu nedenle etkileyici ve modern;
 • Aynı zamanda, pencerelerin çok büyük ve açık olmaması arzu edilir, eski usulde olduğu gibi çatıya yükseltilmiş, azaltılmış seçenekler tercih edilir. Oturma odasının yapıldığı daire, pencerelerden meraklı gözlerin bakmadığı bir kattaysa, perdelere ihtiyaç duymayacağınız için perdeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. İsteğe göre şık panjur takılabilir. Ancak, gerçekte, modern tasarım hiçbir yasak tanımıyor, pek çok insan fotoğrafta olduğu gibi duvarlardan birinde maksimum alanı kaplayan geniş pencereli bir salonu tercih ediyor..
 • pencereleri vurgulamak için çerçeveleri zıt bir tonda boyanmıştır. Bu tür pencerelerde genellikle “kıyafet” yoktur, herhangi bir biçimde perdeler yönde hoş karşılanmaz, yalnızca son çare olarak panjur kullanırlar..

sekiz

Renk şeması ilginç ve çeşitlidir. Provence tarzında, klasik tarzda veya çatı katı ile eşleştirdiğiniz her ne olursa olsun renklerle deneyler yapın. Tonları, yönün ana kullanılan renklerine göre sınıflandırmak mümkündür:

 • Beyaz;
 • gri;
 • bej;
 • Kahverengi.

Aynı zamanda, aşağıdaki renklerin tonları özgünlük ve öngörülemezlik sağlar:

 • siyah;
 • koyu mavi;
 • Mor;
 • Yeşil;
 • gümüşi;
 • turuncu;
 • zeytin;
 • bordo.

Kendi oturma odanızın modern iç kısmında ilginç çözümler yaratmak için zengin renkleri kullanın. Bir odayı dekore ederken, detayların, özel ve antika aksesuarların kombinasyonunu unutmayın, modüler elemanlar kullanın. Tüm detayları göz önünde bulundurarak, hayal gücünü serbest bırakmak, kendi yaratıcı doğanızı serbest bırakmak, evde sadece modern bir iç mekan değil, özgün atmosferi ile sizin için rahat ve anlaşılır bir oda yaratın..

Çatı katı tarzında oturma odası: 40 fotoğraf

Previous Post
Çekmeceyi kendi ellerimizle süslüyoruz
Next Post
How to decorate an ordinary glass jar with your own hands