15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük bir yatak odası için saklama kutuları olan tek kişilik bir yatak en iyi seçimdir.

yatakaltı3d-2Tek kişilik yataklar, günümüz tüketici pazarında en çok aranan üründür. Bunun nedeni, kompakt boyutun minimum yer kaplamasına ve küçük bir yatak odasına bile mükemmel şekilde oturmasına izin vermesidir..

Aynı zamanda, modern mobilyalar daha uzun hizmet ömrü ile daha kaliteli, daha güvenilirdir. Bu nedenle birçok alıcı, geçiş dönemi genç modellerini atlayarak büyüyen çocukları için tam boy tek kişilik yatak satın almayı tercih ediyor..

Tek kişilik yatakların bir başka avantajı: işlevselliği geliştirmek için çalışan modern üreticiler, ev eşyalarını, kıyafetleri ve yatak takımlarını saklamak için çekmeceli modeller üretmeye başladı..1920x1440-yatak odalı-depolama-tek yataklı-çerçeveli-ve-çekmeceli-fikirler

Yatak odası için çekmeceli bir model seçen alıcı, kişisel yaşam alanını ev eşyalarının dağınıklığından korur ve kendi evinde bir uyum ve sükunet adası yaratır..

Sağlıklı bir uyku için ahşap yatak en iyi seçimdir

Her şeyden önce, iyi bir ruh hali ve sağlığın anahtarı olan tam ve rahat uyku nedenleriyle yatak odası için mobilya seçimine yaklaşmak gerekir. İnsan yaşam desteğinin önemli organlarının çalışmalarını bozmamak için bundan tasarruf etmek imkansızdır: kalp ve omurga..

Depolama-YourLery-Yetişkinler İçin-Tek Kişilik-YataklarGüzel ama rahatsız edici mobilyalarda çeşitli tasarım hileleri ve indirimler tarafından baştan çıkarılmadan, iyi bir ortopedik yatağa para harcamak daha iyidir. Ayrıca, hemen hemen tüm modern yataklar, şiltenin üzerine serildiği ve yapıyı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getiren sert çıtalarla donatılmıştır..

Mobilya üreticileri genellikle yapay malzemeler kullanır:

  1. MDF – terbiye için mükemmel olan ahşap elyaf levha;
  2. Sunta – iyi mukavemetli sunta.

Avantajlarına ve bileşimin belirli bir doğal kısmına rağmen, imalatları için tutkal ve reçinelerin kullanılması, bu malzemeleri uyuyan bir kişi için en başarılı ortam yapmaz..

Bu nedenle doğal ahşaptan üretilen modeller, sağlıklı bir uyku için açık ara en iyi seçimdir. Yapay malzemelerin savunmasında bazen ahşap mobilyalardan çok daha güzel göründüklerini söyleyebiliriz..Serene_Latino_Faux_Leather_2_Drawer_Bedstead_1

Bununla birlikte, ahşap modellerin doğal deseninin güzelliği, renklerin, şekillerin ve dokuların çevreye mükemmel bir şekilde uyduğu özel bir iç mekan yaratmak için evrensel bir temel haline gelebilir. Buna ek olarak, birçok modern tasarımcı, ahşap mobilyaların hevesle kullandığı şık iç mekanlar yaratır..

Eskitilmiş veya vernikli ahşaptan, oymalı veya minimalizm tarzında mobilyalar şüphesiz sadece sağlıklı bir uyku için harika bir yer olmayacak, aynı zamanda yatak odasını da süsleyecektir..

Tek kişilik yatak ölçüleri ve standart

Tek yataklı model birçok ülkede popülerdir, ancak her yerde bunun için bir standart ve boyut vardır. Örneğin, Çin’de böyle bir model için standart sadece yastığın genişliğidir. Avrupa ülkelerinde ise tam tersine, tek kişilik yatağın boyutu 1,2 ila 1,5 metre arasında değişiyor ve Ruslar buna “bir buçuk” diyor..

Rusya’da, bir yataklı standart model en sık 80-100 cm genişliğe ve 2-2.1 m uzunluğa (standart) sahiptir. Ancak farklı uzunlukta modeller var: 1,9 m (genç boy) ve “devler” için – 2,2 m (euro – standart). Bir kişinin boyuna 30-40 cm eklenerek rahat bir uzunluk belirlenir..

Bu nedenle, yatakların standardı ve boyutu belirli bir dalgalanma aralığına sahiptir. Ancak parametrelerden daha önemlisi, yine de yatakların genişliğidir. Bu boyut, özellikle sıkışık koşullarda iyi uyuyamayan olgun alıcılar için bir model seçerken daha fazla dikkat etmeye değer..

çekül-çocuk-depo-divanTek kişilik bir yatak için doğru genişliği hesaplamak kolaydır. Sırt üstü yatmak, ellerinizi birleştirmek ve dirseklerinizi yanlara götürmek gerekir. Dirseklerin üst kısımları arasındaki mesafeyi ölçtükten sonra, her iki tarafa 10-15 cm daha ekleyin. Ortaya çıkan miktar, genişlikte tek kişilik bir yatak için ideal boyutu belirleyecektir..

Genişlikteki bir kişi için yatağın boyutunu belirlemenin başka bir yolu da şöyledir: yan yatmanız, bacaklarınızı karnınıza çekmeniz gerekir. Ardından, dizlerin üstünden alt sırta kadar olan bölümün uzunluğunu hesaplayın, bu şekle 15-20 cm daha ekleyin.Genel sonuç, bir yatağın istenen genişliğini gösterecektir..

Yeni-Kral-Beden-ÇerçeveleriGeceleri sık sık dönme ve dönme eğilimi ile, daha geniş bir buçuk model satın almak daha iyidir, genişliğinin standardı 120 ila 150 cm’dir.Bir yatak satın alırken ayrıca dikkate almalısınız. yüksekliği, başlık panelinin boyutu ve yatak odasında kendisine ne kadar boş alan ayrıldığı. Örneğin, podyum modelinin çıkıntılı tabanının boyutu, küçük bir yatak odasına yerleştirilmesine izin vermez..

Karyola tasarım çeşitleri?

Yatak odanız için yatak satın alırken aşağıdaki noktaları dikkatlice göz önünde bulundurmalısınız:

  • ne tür bir model tabanı;
  • ana parçaların nelerden yapıldığı;
  • hangi yatak ile donatılmıştır;
  • saklama kutuları ile donatılmış modeldir.

Modelin tabanı ya yekpare serttir ya da esnek bir kafes şeklinde yapılmıştır. İkinci tip, sağlıklı uyku için tercih edilen seçenektir. Dayanıklı ahşaptan yapılmış esnek çıtalara (latalara) sahip çerçeve, uyuyan kişinin omurgasının doğru pozisyonunu ve şilteye hava erişimini sağlar.

malmo_white_solo_mainLameller genellikle kayın ağacından yapılır. Farklı mesafelerde çeşitli modellere monte edilirler ve çerçeveye bağlantı tipinde farklılık gösterirler. Çerçeve iki tiptir: ortopedik ve anatomik. Fotoğraflarını karşılaştırırsanız, rayların konumunun genişliği ve sıklığı bakımından farklılık gösterdikleri anlaşılır:

  • ortopedik görünüm omurga sorunları ve aşırı kilolu insanlar için uygun geniş çıtalarla;
  • anatomik görünüm yüke duyarlı dar çıtalarla, çıtaların küçük genişliği, çok sayıda olmasıyla dengelenir.

Tek kişilik yatak modelleri birçok çeşit ve tasarım özelliğine sahip olabilir. Normal bir iç mekan için standart yataklar var ve çok özgün ve konforlu modeller var. Bugün bunlardan en popüler olanı podyum modelidir..

Podyum yatağı: özellikleri ve faydaları

Şık bir podyum yatağı, bir yatak odasını dekore etmek için orijinal bir çözümdür. Bu iç tasarım, yatak odasına çekici bir görünüm kazandıran pratik, konforlu ve modern bir seçenektir. Podyum hem tamamen dekoratif hem de pratik bir işlevi yerine getirebilir: yatak ile zemin arasındaki boşluğu battaniye, battaniye, yastık, giysi ve diğer şeyleri saklamak için kutularla doldurmak.

çocuk-tek-yatak-depoluCatwalk modelleri çok çeşitli tasarım ve boyutlarda gelir. Birçok seçenek, alıcının tüm ihtiyaçlarını karşılayan küçük bir yatak odası düzenlemek için en uygun olanı satın almayı mümkün kılar. Bu tür mobilyaların üretimi için asil ahşap, metal, deri ve en yüksek kalitede tekstil ürünleri kullanılmaktadır..

Yükselen şilteli podyum modelleri var. Çerçeveye sıkıca tutturulmuş özel tutamaklar sayesinde kaldırma basit ve rahat bir şekilde sağlanır. Tekli ve ikili modeller bu tür detaylarla donatılmıştır..

Jett-1000x792Podyum çerçevesini kaldıran mekanizma dayanıklı ve güçlüdür. Bir dizi esnek amortisörün kullanılması, büyük ve ağır bir şilteyi kaldırmayı ve maksimum yükseklikte tutmayı kolaylaştırır..

Aynı şekilde, şilte kolayca ve sessizce indirilir. Yatağın indirildiği metal destekler, kauçuk bir genleşme derzi ile donatılmıştır. Bu nedenle, yatağı uykuya hazırlamak, sabahın erken saatlerinde, rahatsız edici gürültü, çınlama ve yüksek seslerle hane halkı üyelerini rahatsız etmeden temizlemek mümkündür..

Podyum modeline olan talep anlaşılabilir. Mobilya kataloğundaki fotoğrafta ve gerçekte yatak gerçekten bir “kraliyet yatağı” gibi görünüyor. Bu, modern iç pazardaki en iyi teklif. Böyle bir model seçerek, alıcı şüphesiz evinin atmosferine lüks, zenginlik ve şıklık notları getirecektir..

IMG_1679_001__55225.1359149932.1280.1280Keten saklamak için kutulu modeller Modüler mobilya fotoğrafı İnternet kataloglarında en fazla sayıda görüntüye sahiptir. Küçük daire sahipleri bu tür modelleri satın almaktan mutluluk duyar. Çarşafları, eşyaları ve çeşitli eşyaları saklamak için çekmeceli tek veya çift kişilik yatak çok popüler..

Mobilya üreticilerinin farklı boyutlarda kutularla akıllıca doldurdukları başucu alanında her zaman yer vardır. Battaniyeleri, yatak takımlarını ve iç çamaşırlarını içlerinde saklayabilir, hatta bazıları koridordaki gardıropları boşaltmak için mevsimlik olmayan ayakkabılar bile koyabilirsiniz..

resimÇekmeceler, tekerlekler üzerinde doğrudan zeminden veya kılavuzlar boyunca dışarı çekilebilir. Tekerlekli çekmeceli seçenek, bunları ayrı olarak kullanmayı veya sipariş eksikliği ve eşyaların sökülmesi nedeniyle başka bir odaya taşımayı planladığınızda uygundur..

Dairede sık sık düzenleme yapmayı sevenler, kılavuz profiller boyunca kayan çekmece seçeneğini beğeneceklerdir. Bu tür yapıların avantajı, döşemeyi bozmamaları ve dışarı çekildiğinde eğilmemeleridir..

Glory-Mobilya-Depo-Panel-Yatak-G31Çekmeceli yatak satın alırken, komodinlerin ücretsiz çekilebilmesi için başucu boşluğunda yer olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle yatağın hangi duvara yerleştirileceğini ve çekmecelerin ücretsiz kullanımının sağlanıp sağlanmayacağını önceden düşünün..

Mükemmel hava geçirgenliği, ahşap çekmeceli modelleri karakterize eder. Yatağın tabanı, çamaşır bölmesinde iyi hava sirkülasyonu sağlayan ve çekmecelerde saklanan eşyaların küflenme ve hoş olmayan koku sorununu önleyen havalandırma delikleri ile donatılmıştır..

mobilya-yatak odası-koyu-vernikli-ahşap-düşük profilli-platform-yatak-tek çekmeceli-ahşap-kraliçe-çekmeceli-karyolaBaşucu aplikleri nasıl doğru şekilde yerleştirilir Yatağın yanındaki aplikler sadece bir aydınlatma kaynağı değil, aynı zamanda duvarın yatak başlığındaki dekoratif tasarımıdır, bu nedenle akıllıca konumlandırılmaları gerekir. Lambaları büyük bir dekoratif elemanın her iki yanına simetrik olarak yerleştirebilirsiniz. Örneğin, başlığa asılı resmin yanlarında. Bir rafın, aynanın veya ekranın yanında bulunan aplikler iyi görünüyor.

Lambalar tek dekoratif unsur olarak yapılabilir. Bu durumda, bir çift büyük güzel aplik veya bir grup orijinal lamba yapacaktır. Aplikler, aydınlatmanın yönünü değiştirebileceğiniz çok uygundur..

Resim 6061Örneğin, duvarın bir bölümünü aydınlatmak için lamba yanar ve rahat okuma için aydınlatma başlığa yönlendirilir. Başlığın arka tarafındaki apliği güçlendirirseniz, yataktan bile kalkmadan aydınlatma yönünü değiştirebilirsiniz..

Odanın dekoru simetrik olmak zorunda değildir. İç mekan klasik tarzda yapılmadıysa, apliği asimetrik olarak yerleştirebilirsiniz. Bir duvarın yanındaki bir asma tavana bir tavan lambası monte edin ve diğer duvarı benzer bir tasarıma sahip bir aplik kullanarak süsleyin.

çocuk-yatak-depolu-çekmecelerModern iç dekorasyon genellikle doğrudan yatak başlığına bağlı aplikler kullanır, genellikle lambalar, raflar, ayna takabileceğiniz büyük bir ahşap panel.

Modaya uygun iç mekanların fotoğraf kataloglarına baktığınızda, aynı odada genellikle farklı aydınlatma türlerinin bir arada bulunduğunu görebilirsiniz: Başlıktaki bir niş, LED lambalar ve sarkıt lambalarla aynı anda aydınlatılabilir. Aydınlatma kaynakları ne kadar çeşitli kullanılırsa, aplikler ve diğer lambaların kombinasyonu ne kadar orijinal seçilirse, yatak odası o kadar seçkin ve şık görünür..büyüleyici-futon-çekmeceli-yatak-görüntü-fikri

Çocuk odası yatağı

Çocuk odasında kutulu yatak kullanmak çok uygundur. Kutu sayısı seçilen modele göre değişiklik gösterebilir. Fotoğrafta ve hayatta çok sayıda çekmeceli modeller şık çekmeceli sandıklara benziyor, aslında bu işlevi yerine getiriyorlar. İçlerinde çocuk birçok oyuncağını, okul malzemelerini, kıyafetlerini saklayabilir..

Çocuk odasındaki mobilyaların bu kadar kompakt olması, çocuğa açık hava oyunları ve yaratıcı aktiviteler için daha fazla alan bırakır. İlginç adı “kaptan” olan model özellikle çağdaşlarımız arasında popüler. İçinde, kutular 2 veya 3 sıra halinde düzenlenmiştir, bu nedenle uyku yatağı zeminden büyük ölçüde yükseltilmiştir..

catalania_single_bed_1Bu yataklar, yerleştirilmesi gereken birçok farklı şeye sahip oldukları için gençler için daha uygundur. Alt çekmeceler, büyüyen çocuk için kitap, kırtasiye ve diğer eşyaları saklamak üzere uyarlanabilir..

Çekmeceli özel yatak modellerini satın alan alıcı, birçok avantajı olan bir ürüne sahip oluyor. Bunlar şunları içerir: mükemmel tasarım, kompaktlık ve mükemmel işlevsellik.

40 fotoğraf saklama kutuları ile tek kişilik yatak:

Previous Post
Mutfak için hangi duvar kağıdı tasarımı uygundur
Next Post
How to decorate a room with your own hands from improvised means