15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dairede yatak odası dekorasyonu: fotoğraf, dekor, duvar dekorasyonu

Bir yatak odası her dairede önemli bir odadır, bir insanın hayatının en keyifli anlarını geçirdiği yer burasıdır, bu yüzden rahat ve keyifli hale getirilmelidir. Eğer sen bir apartman dairesinde bir yatak odasını dekore et, sonra dikkatlice hazırlayın: ihtiyacınız olan mobilyaları ve odadaki yeri düşünün; iç mekanda kullanacağınız renkler; odanın yapıldığı detaylar ve genel stil.

19

19

Dekor ve duvar dekorasyonu

Yüzde duvarlar odanın çoğunu kaplar, bu nedenle tasarım tüm iç mekanı bir bütün olarak etkiler. Boya, fiyat ve özellikleri nedeniyle malzemeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Ucuz ve pratiktir, çünkü boyaması kolaydır, su bazlı bir boya seçerseniz boya uzun süre dayanır, solmaz ve çabuk kurur. Bu seçenek özellikle küçük odalar için uygundur. Bir sonraki ve zaten daha pahalı olan seçenek duvar kağıdıdır. Bunlar farklı tiplerdedir:

on sekiz

on sekiz

 • Kağıt – en ucuz, ancak çok kaliteli değil;
 • Vinil – doku ile oynama yeteneği sağlar, kullanımı oldukça pratiktir;
 • Sıvı – yatak odası için çok uygun olan ses yalıtımı etkisi ile;
 • Doğal – doğal ketenden yapılmıştır;
 • Fotoğraf duvar kağıdı – bireysel bir tasarım oluşturun (fotoğraf baskısı ile yüzeye bir desen uygulayarak).

  17

  17

Tavsiye! Odayı görsel olarak daha iyi hale getirebilen duvar kağıdıdır. Oda çok düşükse, dikey bir şeritte duvar kağıdı seçmeye değer, dar oda, koyu veya açık duvar kağıdının değişmesiyle kaydedilecektir..

Dekor ve duvar dekorasyonu

Bir apartman dairesinde bir yatak odasının iç tasarımı

Tavan

Minimalizm ve çoğu iç stil, tek seviyeli beyaz bir tavan ile karakterizedir. Bu, modası geçmeyecek bir klasik. Yatak odasının ayrı bir bölümüne daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız, alçıpan yapılara başvurabilirsiniz. Ranza tavanlar, tüm çevresine spot ışıklar yerleştirilerek bağımsız bir oda dekorasyonuna dönüştürülebilir. Germe tavanların kendi avantajları vardır: Bu tür tavanların tasarım varyasyonları sonsuz olduğu için kendi özel, bireysel iç mekanınızı yaratmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca, ayna yüzeyinin etkisiyle gergi tavanlar, odayı görsel olarak genişletmenize izin verir, küçük bir yatak odası bile daha büyük olabilir..

16

16

Pencereler ve aksesuarlar

Pencereler her odanın önemli bir unsurudur ve yatak odası da bir istisna değildir. Büyük pencereleriniz varsa, bunun için örneğin organze gibi yoğun malzemeden yapılmış perdelerle yatak odanıza biraz samimiyet eklemeye değer. Küçük odalar için, ışık perdeleriyle birleştirilmiş hafif tül uygundur. Bir zıtlık oyunu mümkündür, bu yatak odanıza baharat katacaktır. Tekstillerin renginin odanın renk şemasıyla uyumlu olması gerektiğini, ancak örneğin duvarlarla tamamen birleşmemesi gerektiğini unutmayın..

15

15

Tavsiye! Pencere kenarına tül seçerseniz, ancak kendinize pencerenin yanında bir çalışma alanı veya tuvaletiniz için bir yer düzenleyebilirsiniz..

Pencereler ve aksesuarlar

Pencereler her odanın önemli bir unsurudur ve yatak odası da bir istisna değildir.

Yatak odası imar: tasarım sırları

Odanın büyüklüğü size izin veriyorsa, odayı bir tuvalet masası, kitaplık, belki bir egzersiz makinesi, koltuklu bir sehpa ile donatmalısınız. Bununla birlikte, odanın boyutu sınırlıysa, alanı görsel olarak genişletecek küçük hileleri hemen sağlamak daha iyidir. Örneğin, küçük bir yatak odasında parlak ve zengin renklerin kullanılması önerilmez, alanı “uzaklaştırırlar”. Gergi tavanlar ve aynalar odanızın boyutunu görsel olarak artırabilir..

on dört

on dört

Yatak odasında hangi mobilyalara ihtiyacınız olacağını düşünün: tabii ki bir yatak, bir gardırop ve sonra kendi takdirinize bağlı olarak. Küçük bir dairede yatak odası planlamak özel bir sanattır. Her şeyi bölgelere ayırmak gerekir: bir rekreasyon alanı, çalışma, okuma alanı, eşyaların depolanması için bir alan. İmar, elbette, koşulludur, kural olarak, bu renk kullanılarak yapılır. Başucu alanı küçük lambalar veya aplikler ile aydınlatılacaktır, bu bir çalışma alanıysa, aydınlatma seviyesini artırmaya değer.

12

12

Rekreasyon alanı yatak odasının ana kısmıdır, bu nedenle buna özel dikkat gösterilmelidir. Küçük daireler için, yatak takımları veya sezon dışı giysiler için çekmeceli bir yatak seçebilirsiniz. Bu, yerden tasarruf sağlar ve zaten minyatür bir odayı aşırı yüklemez. Metrekare ile sınırlı değilseniz, deney yapabilir, ilginç bir yatak başlığına sahip sıra dışı bir yatak seçebilirsiniz. Bir çadır yatağı bile bulabilirsin, zaten cesaretine bağlı. Depolama alanı değişebilir. Aynalı kapaklı sürgülü gardırop, yatak odanız için pratik ve kullanışlı bir çözümdür..

12

12

Birincisi, bu, her insanın sahip olduğu birçok şeyi oraya koymanıza izin verecek ve ikincisi, ayna yüzeyi odayı görsel olarak genişletecek ve elbette kızlar için ayna, yatak odasının önemli bir özelliğidir..

Tavsiye! Ayna zaten yatak odasının içi için günlük bir unsur haline geldi, ancak odanızın kendi benzersiz şıklığını kazanması için çerçeveyi, şekli bitirmeyi deneyebilirsiniz..

Daireniz izin veriyorsa, ayrı bir giyinme odası yapabilir veya odanın köşelerinden birini hareketli bir perde veya perde ile ayırabilirsiniz..

Yatak odası imar: tasarım sırları

Rekreasyon alanı yatak odasının ana kısmıdır, bu nedenle buna özel dikkat gösterilmelidir..

Yatak odası dekorasyonunda farklı tarzlar

Şimdi yatak odalarının iç kısmında, aynı anda birkaç stil yönü popüler:

 • Klasik;
 • minimalizm;
 • Antik;
 • Yüksek teknoloji;
 • Provence.

  on bir

  on bir

Klasik her zaman modadır, bu nedenle tasarımdaki bu tarz evrensel ve pratiktir, eğer moda trendinden düşmemeniz sizin için önemliyse. Klasik tarz, her şeyden önce, güzelliğin yanı sıra tüm tezahürlerinde işlevselliktir. Mobilyalar birçok farklı cila ile çerçevelenmiştir, bu tür yatak odalarında sanatsal parke kullanılmıştır..

1

1

Klasik tarzdaki yatak odaları, mermer gibi pahalı ve zengin malzemelerin kullanımı ile karakterize edilir. Yatağınızı şık bir başlıkla süsleyin, mobilyalarınıza yaldız ekleyin, farklı yüzeyleri birleştirin: eskitilmiş, eski.

on

on

Bu tarz, bol miktarda tekstil ile karakterize edilir: dökümlü perdeler, yemyeşil perdeler, duvar halıları, yatağın üzerinde bulunan bir gölgelik. Tüm mobilya ve dekor elemanları simetrik olarak yerleştirilmelidir. Kural olarak, klasik tarz için alana ihtiyaç vardır, ancak dilerseniz, zevkleri yumuşatırsanız, küçük bir dairede böyle bir yatak odası yapabilirsiniz..

dokuz

dokuz

minimalizm modern gençler için ideal, çünkü gereksiz öğelerin tamamen reddedilmesini ima eden bu tarz, kendisini yalnızca onsuz yapamayacakları ile sınırlandırıyor. Yani yatak hala odada kalacak, ancak fazla ayrıntıya veda etmek zorunda kalacaksınız. Minimalizm, soğuk bir renk paleti ile temsil edilir, gri, beyaz veya mavinin bir tonu olabilir. Böyle bir odada olacak mobilyalar dekorsuz yapılır. Bu yön için normal boş alan ve basit formlar..

Yatak odası dekorasyonunda farklı tarzlar

minimalizm

Antik tarz oldukça tuhaf, her insan için uygun değil, bu muhteşem görünen tarihe bir övgü. Bu eğilim uyum ve mimari ile karakterizedir. Yani odada heykeller, sütunlar veya heykeller olabilir. Tipik olarak antika tarzdaki yatak odaları hafif ve lükstür..

sekiz

sekiz

Yüksek teknoloji İç tasarımda yeni bir kelimedir. Bu tarz gençler için uygundur, çünkü oldukça “gösterişli” bir seçenektir. Asimetrik mobilyalar, çok formatlı dolaplar, birçok renk tonu ve zengin parlak renkler, odayı bitkilerle dekore ediyor.

7

7

Provence romantik kız gibi doğaları için ideal. Bu pastel renklerin kullanımıdır, bu sanatsal ve zarif mobilyalardır. Provence, ahşap veya dövme, vitray detayların kullanımı ile karakterize edilir, odanın dekorasyonunda çiçek baskıları (duvar kağıdı, yatak takımı, tekstil) vardır. Böyle bir stil çözümü, odada özel bir atmosfer yaratır, hemen hafif, havadar, rahat hale gelir, orada gerçekten rahatlayabilirsiniz..

Yatak odası dekorasyonunda farklı tarzlar

Beyaz yatak odası

Renk planlaması

2

2

Stile karar verdikten sonra yatak odanızda kullanılan renkleri de düşünmekte fayda var. Bir renk seçiminin de psikolojik tepkilerinize dayanması gerektiğini unutmamak önemlidir. Örneğin yeşil odaya ferahlık ve ferahlık getirir, sıcak tonlarla birlikte kullanılması tavsiye edilir..

6

6

Tavsiye! Soluk tonları ve zengin tonları karıştırmak şık bir kombinasyon olarak kabul edilir, cesur ama aynı zamanda ilginç.

3

3

Sarı bir yatak odası istiyorsanız, bu rengin odayı canlandırdığını ve ısıttığını hatırlamakta fayda var. Sarı için mükemmel düet

kahverengi, koyu mavi olabilir. Kırmızı, aktif bir tepki uyandırır, insanı canlandırır, kırmızı bir odada uyanmanın oldukça zor olabileceğini unutmayın. Ancak rahatsanız, bu renk sizi yormuyorsa, duvarları yeniden boyamaktan çekinmeyin..

5

5

Beyaz, yalnızca diğer tonlarla birleştirilirse bir yatak odası için ideal kabul edilmez, çünkü beyaz bir oda hastane ile bir ilişki yaratma eğilimindedir. Ama kimse yatak odasının pek de hoş olmayan bir yer gibi görünmesini istemez. Yatak odasının tasarımında pastel tonları kullanmak iyi bir seçenek olacaktır. Bunlar, insanların belirli bir renge, belirli bir seçime, bireysel duyarlılığa odaklanan genelleştirilmiş tepkileridir..

Renk planlaması

Yeşil yatak odası

Bir kez daha, yatak odasının her kişi için ana oda olduğunu not ediyoruz. İç mekanı dekore ederken moda trendlerine rehberlik edin, ancak kendi tercihlerinizi göz önünde bulundurun, çünkü bu sizin odanız olacak..

4

4

Tasarımın tüm ana aşamalarını çözdüyseniz, her yatak odasına tek tek aksesuarların müdahale etmeyeceğini eklemeniz yeterlidir: kitaplar ve fotoğraflar, çiçekler ve mumlar, tatilden ve seyahatten getirilen küçük hediyelik eşyalar. Yatak odanızı özel kılacak ve sizin tarafınızdan sevilen bu detaylardır..

Daire tasarımında yatak odası

Daire 41 fotoğraf fikrinde yatak odası dekorasyonu:

Previous Post
Çocuğun sevmesi için bir kreş kendi elinizle nasıl dekore edilir
Next Post
We think over the design of a small living room to the smallest detail