15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fotoğraf örnekleri ile yatak odasına aynalı bir tuvalet masasının stilistik dökülmesi

Yatak odasında aynalı tuvalet masası örneği

Aynalı kahverengi tuvalet masası

Herkes için yatak odası, her zaman etrafınızdaki hareketli dünyadan emekli olmak ve sadece rahatlamak istediğiniz “kutsal” bir yerdir. Genellikle yabancıların yatak odasına girmesine izin verilmez, ancak bu odadaki dekordan sahibi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Orada tüm endişeleri ve maskeleri üzerimizden atar ve kendimiz oluruz. Bu nedenle ideal yatak odası, mümkün olduğunca rahat ve içinde yaşayan kişiyle stilistik olarak uyumlu olmalıdır..

Ana, merkezi nesne nedir? Tabii ki bu bir yatak. Ancak hem hazır standart bir mobilya seti olarak satın alınabilen hem de onu oluşturan öğeleri ayrı ayrı alabileceğiniz yatak odası takımı gibi beraberindeki öğeyi gözden kaçırmamalısınız..

Antika tarzı mobilyaların yatak odasına stilistik infüzyonu

Eski tarz kafes

Yatak odasında aynalı şık bir tuvalet masası örneği

Yatak odasında aynalı şık tuvalet masası

Bir yatak odası takımı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, çekici bir görünüme ek olarak, mümkün olduğunca işlevsel olmalıdır. Tabii ki, kompozisyon, bir iltifatla seçilen gardıroplar ve komodinler içermelidir. Ancak tuvalet masası, odanıza bütünlük etkisini getirmelidir..

Stil olarak tam oturmayabilir, ancak sahibinin kişiliğini %100 yansıtmalıdır. Yatak odasında bir tuvalet masası seçerken, kadınlar aynanın boyutu, farklı çekmecelerin sayısı ve elbette bitiş konusunda da önemlidir..

Yatak odasına aynalı bir tuvalet masası dökmek

Yatak odasında aynalı tuvalet masası

Ancak ek seçim nüansları var ve yanılmamak için, mizacın türüne göre aynalı bir tuvalet masasını odanın iç alanına dökmeye çalışacağız..

  • Sanguine insanlar aktif. Bir tür lider. Geniş, aydınlık odaları severler. Tuvalet masasının ayrılmaz bir parçası olan cam ve aynaların ayarında kullanılırlar. Ve gerçekten de, bu tür unsurlar odaya ek derinlik ve aydınlatma sağlar. Renk tayfı arasında uçuk pembe, açık yeşil, mavi gibi sıcak açık tonları ve tabii ki sütlü ve bejin tüm tonlarını seçecekler. İyimser bir kişinin yatak odasını konfor bölgelerine bölmek imkansızdır, çünkü her yerde rahattır, tasarım ve detayların tekdüzeliği hüküm sürer. Stillerden “Klasisizm”, “Barok”, “Öncü” ye uyacak. Aşağıdaki fotoğrafta, iyimser bir insan için mükemmel tuvalet masası.

Aynalı beyaz tuvalet masası

Beyaz aynalı tuvalet masası

  • Choleric insanlar, sanguine insanlar gibi oldukça aktiftir, ancak etkinlikleri iletişimin keskinliği, dengesizlik ve çabuk sinirlenme ile kendini gösterir. Choleric insanlar rutin çalışmaya adapte değildir. Hızlı bir şekilde yanarlar ve aynı zamanda hızla sönerler. Bu özelliklerden dolayı, iç mekanda uzun süre belirli bir tarzı sürdürmeleri zordur ve bu nedenle, farklı yönleri bir araya getirerek etrafındaki her şeyi modernize etme istekleri ortaya çıkar. Her şeyden önce, “Konstrüktivizm” ve “Minimalizm”, choleric kişiyle uyum içinde olacaktır. Ancak Kitsch ve Eclectic de onun tavsiye listesinde olacak. Ayrıca kararsızdırlar ve sürekli müdahale gerektirirler. Choleric tuvalet masası kesinlikle diğer yatak odası mobilyalarından biraz daha parlak olmalıdır..

Yatak odasına retro tarzda aynalı tuvalet masası dökmek

Retro tarzında aynalı iskele camı

  • Flegmatik insanlar, sakinlik ve liderliğin mutlak yabancılaşması ile ayırt edilir. Başkalarıyla ortak bir dil bulmak onlar için oldukça zordur. Flegmatik insanlar alan açar, daha geniş hale getirir. Bu konuda sanguine insanlara benzerler. Flegmatik karakteristik stilleri kesin olarak adlandırmak imkansızdır, ancak kesinlikle “Hi-tech” e özgü olmadığını söyleyebiliriz. Balgamlı kişi “klasisizm” i tercih eder. Balgamlı bir yatak odasındaki mobilyalar, işlevsel ve güvenli olmak için ana gereksinimi karşılamalıdır. Her şeyin kendi yeri vardır. Ancak bu her zaman bir artı değildir: çoğu zaman balgamlı bir kişi gereksiz mobilya parçaları veya elemanları (çekmeceler, raflar, şifonyerler, bordür taşları) sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Aynalı veya aynasız (aynı zamanda onların özelliği olan) iskele camı, her şeyden önce mümkün olduğunca basit ve geniş olmalıdır..

Ayna stili infüzyonlu iskele camı

Beyaz aynalı küçük boy tuvalet masası

  • Tüm mizaç türleri arasında melankolik insanlar özellikle hassastır. Çok savunmasız ve endişelidirler, öngörülemeyen bir durumda “dengesini kaybetme” eğilimindedirler. Bir melankolik için rahatlığın önemli olduğunu söylemek, hiçbir şey söylememek anlamına gelir, ancak onun için güvenilirlik ve güvenlik de temel faktörlerdir. Bu bağlamda, bir melankolinin uyku odasında, evin en rahat ve korunan köşesi olarak bir iskele camı sıklıkla fark edilebilir. Köşeli nesnelere en sık yuvarlak kenarlı mobilyaları tercih eder, ek konfor yaratacak aydınlatma kaynaklarını unutmayacaktır. Melankolik, açık kahverengiler ve mavilerde rahat hisseder. Yabancı duygulara neden olmayan tüm sakin ve dengeli stiller büyük olasılıkla onun için uygundur..

Yatak odasında aynalı ve aydınlatmalı tuvalet masası

Aynalı ve aydınlatmalı iskele camı

İster Klasik ister Kitsch olsun yatak odasının tarzı, bir kişinin rahatlamasına izin veren rahat bir ortam sağlamalıdır. Tasarım mutlaka yumuşak tonlar, boğuk veya çok seviyeli hafif, yumuşak ana hatlar içermelidir..

Aynalı bir dolabın yatak odasına stilistik infüzyonu

Aynalı şık tuvalet masası

Tarzını seçerken, iç mekanı evin genel tarzına sokmaya çalışmanıza gerek yok. Ana görev, her şeyden önce kendiniz için çok etkileyici bir şey yaratmaktır..

Mobilyaların yatak odasına üslup dökülmesi

Yatak odası mobilyası

Yatak odasında barok tarzında aynalı tuvalet masası

Barok tarzında aynalı iskele camı

Samimi köşe hakkında konuşmaya devam ederek – tuvalet masası, onu belirli stillere göre iç mekana dökmeye çalışacağız, ancak tüm çeşitliliklerinde değil, son zamanlarda en yaygın olanı vurgulayarak.

“Barok”

Aynalı küçük tuvalet masası

Yatak odasında aynalı küçük tuvalet masası

Bir taklit duygusu uyandıran birçok karmaşık unsurla dolu. Laconic formların yerini teatral, sahnelenmiş yapılar alır. “Barok” daki iskele camının çeşitleri genel olarak nispeten basittir, ancak aynı zamanda süslü ayakları (fotoğrafta olduğu gibi), örneğin siparişler ve gümüşleme şeklinde ek unsurlar vardır..

“Klasisizm”

“Klasisizm” çözümleri aynı anda birkaç stil bileşeni içerir. Odalar dikdörtgen şeklindedir, duvarlar doğrudan birbirini sınırlamaktadır, ancak alçı pervazlar, yaldızlı kandiller, tablolar ve hatta duvar resimleri şeklinde süslemelere sahiptir..

Yatak odasına aynalı beyaz bir tuvalet masasının stilistik infüzyonu

Yatak odasında beyaz kafes

Tavanlar da kesonlarla çerçevelenmiş ve oyma kornişler ve avizelerle süslenmiştir. “Klasisizm” için: parlaklık, hafiflik, havadarlık, köşelerden mobilyalar, deri veya yoğun kumaşla kabartma.

Yatak odasına aynalı beyaz bir tuvalet masasının stilistik infüzyonu

Yatak odasında aynalı beyaz tuvalet masası

Tuvalet masası olan bir yatak odası fotoğrafı

İç kısımda yuvarlak aynalı iskele camı

Malzemelerden altın, gümüş ve tabii ki ahşabı seçiyorlar. “Klasisizm” deki yatak odası mutlaka aynalı oymalı bir tuvalet masasına sahiptir, ancak stilistik olarak odanın bir aksanı değildir, ancak tek bir tasarımın tam bir devamıdır..

“Yapılandırmacılık”

Bu tarzda vurgu, oda alanının rasyonel dağılımı ve işlevselliği üzerindedir. Genellikle iç mekanda, oldukça sıradan nesnelerin standart dışı kullanımının yanı sıra ilginç imar çözümleri bulabilirsiniz. Yerleşik ekipmanın varlığı da gereklidir..

Yatak odasına aynalı mobilyaların üslup dökülmesi

Yatak odasına kafes

Oranlar doğru ve ölçülüdür, “ekstra” mobilya yoktur, betonarme yapılar, tuğla ve cam kullanılır. Yatak odası “Hi-tech”, “Minimalism” ve hatta bazen “Loft” ile kolayca karıştırılabilir. İskele camı her zaman böyle bir iç mekana sığmaz, bu durumda varlığı, oda sahibinin mizacının özelliklerine bağlıdır..

Yatak odasına aynalı mobilyaların stilistik infüzyonu

Yatak odasında katlanır ayna

Yatak odasında aynalı tuvalet masası

Minimalizm tarzında aynalı tuvalet masası

Ancak, yine de eklemeye karar verirlerse, görünüm oldukça katı görünüyor, 1-2 kutu yeterli, ayna çok yönlü olabilir, ancak net bir geometrik şekle sahip olabilir. Tuvalet masası odanın en hafif kısmında zaten planlama aşamasında olduğundan ek aydınlatma gerekli değildir..

“Minimalizm”

Konuşan isim – “Minimalizm” – kusursuz bir orantı duygusu hakkında konuşur, hataları affetmez. İç mekanlarında, Konstrüktivizmde olduğu gibi, her şey maksimuma kadar işlevsel ve dayanıklıdır. Ana görev, alanı doğru bir şekilde planlamaktır. Doğal sadelik ile karakterize edilen yalnızca en temel mobilya parçaları getirilir..

Modern mobilyaların bir ayna ile yatak odasına stilistik infüzyonu

Yatak odasında aynalı modern tuvalet masası

Yatak odasında aynalı İtalyan tuvalet masası

aynalı italyan tuvalet masası

Bununla birlikte, odada hala dekorasyonlar var, sakin resimler veya bizim durumumuzda olduğu gibi tuvalet masası ve ayna olabilir. Kompozisyonun merkezine yerleştirilmemelidirler, ancak hiçbir şey onun tefekkürüne de müdahale etmemelidir. Kullanılan yüksek kaliteli malzemeler, yakın ama aynı olmayan dokuların bir kombinasyonu, metal elemanlar (kulplar, raflar, bacaklar). Renkler çoğunlukla tek renkli veya gamutta benzer.

“Kitsch”

Sunulanların en genç stili. Ana fikri çevreyle alay etmekti: tarih, kültür, mimari. Nesneler eşleşmiyor, çok yönlüler ve kesinlikle dış tasarıma bağlı değiller – bu yönde önemli bir nokta.

Odaya aynalı mobilya dökmek

Eski tarzda aynalı mobilyalar

Yatak odası için aynalı tasarımcı tuvalet masası

Kahverengi aynalı tasarımcı tuvalet masası

“Kitsch”, gerçek retro ile onun hakkında her zaman doğru olmayan fikirlerimizin bir karışımıdır. Fotoğrafta, modern bir iç mekana bir pansuman camı dökmenin bir çeşidi. Buradaki tuvalet masasının kendisi zaten birkaç stili ve hatta dönemi birleştiriyor..

eklektizm

Eklektizm en tartışmalı stildir. Uyumsuz bir kombinasyon. Ödünç alma unsurları, örneğin, “Yüksek teknoloji” ve doğu unsurları, “Etno” ve “Klasisizm”. Sonuç olarak, iç mekana uyumsuz nesneler eklenerek tamamen benzersiz, parlak ve gösterişli bir tasarım oluşturulur..

Yatak odasına aynalı bir tuvalet masasının stilistik infüzyonu

Yatak odasına aynalı kafes

“Barok” ve “İmparatorluk”, “Barok” ve “Modern” gibi tarihsel olarak yakın yönleri birleştirmek de mümkündür. Burada farklı zamanlardan gelen şeyler birbirini tamamlayan belirli bir uyum yaratır. Alanı aşırı yükleme riski daha sonra biraz azalır, ancak sıfıra indirilmez..

Yatak odasına aynalı kafes dökmek

Odada modern kafes

Eclectic’in yatak odasında antikalar, bit pazarı mobilyaları ve modern mobilya parçaları kullanılabilir. Burada ayrıntılara odaklanmak çok önemlidir. İskele camı bu odaya olabildiğince sığacak, ancak doğrudan rolünü tam olarak yerine getireceği bir gerçek değil. Örneğin fotoğraftaki gibi yazı masası, ekipman dolapları veya çiçeklik olarak kullanılabilir..

Yatak odası için tuvalet masası

Yatak odası için aynalı tuvalet masası

Bir tuvalet masası seçerken, sadece odanın tarzına değil, aynı zamanda büyüklüğüne de uygun olması gerektiğini ve aynı zamanda üzerine yaslanıp oturmak için yeterli yükseklik ve derinlikte olması gerektiğini unutmayın. alçak sandalye veya başucu pufu. iyi bir seçim yap!

Yatak odasında aynalı tuvalet masası 35 fotoğraf:

Previous Post
Karanlık kapıların altındaki koridorda duvar kağıdı: seçme ve birleştirme için temel kurallar
Next Post
How to create a comfortable bedroom design 10 sq. m.