15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Düğün gözlüğü dekorasyonu: malzeme seçimi, teknikler, ustalık sınıfları

Bir düğün, her insanın hayatında önemli bir olaydır. Kural olarak, bu tatile uzun süre ve iyice hazırlanırlar. Bu önemli günde yeni bir ailenin hayatı başlıyor. Kutlama boyunca kullanılan ve izleyicilerin dikkatini çeken en önemli aksesuarlardan biri de yeni evlilerin gözlükleri olarak kabul ediliyor. Ayrıca: ömür boyu saklanırlar. Bu nedenle, herhangi bir evli çift bu şeyin benzersiz olmasını ister. Peki, düğün gözlüklerini kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz??

düğün gözlüklerinin parlak dekorasyonuna bir örnek

Düğüne hazırlık çok önemli bir süreçtir, burada her küçük şey önemlidir.

düğün gözlüğü tasarımı hafif dekorasyon fikri

Düğünün en önemli aksesuarı yeni evlilerin gözlükleridir.

düğün gözlüğü stilinin alışılmadık bir dekorasyonu için bir seçenek

Gözlüklerin güzel ve benzersiz olması çok önemlidir.

Düğün gözlükleri ve gelenekleri

Bildiğiniz gibi, ana düğün prosedüründen sonra – yeni evlilerin resmi, yeni yapılan karı koca, şarap bardaklarını bir çınlama ile dövdü. Ve sonra, şenliklerde, özel – güzel olanlardan içiyorlar. Uzun zamandır, ne kadar çok parça varsa, aile hayatının o kadar mutlu ve zengin olacağına inanılıyordu. Tabii ki, bir dizi düğün gelenekleri, gelenekleri, işaretleri var. Ancak düğün gözlüklerinin kendi elleriyle dekoru modern zamanların bir trendi. Şimdiye kadar kimse bu “moda”nın nereden geldiğini tam olarak cevaplayamıyor. Ancak gerçek şu ki: giderek daha fazla çift bir ziyafette el yapımı bardaklardan şampanya içmeyi tercih ediyor..

Benzer bir yaratım ustadan sipariş edilebilir. Birçok el işçisi bu hizmetleri sunmaktadır. Ve her şeyi kendin yapabilirsin.

Gazlı içecek kaplarını süslemenin birçok yolu vardır. Her şey oyacının hayal gücüne ve becerisine bağlıdır. Ek olarak, böyle bir çalışma, gelecekteki eşin ne kadar zanaatkar olduğunu, yaratıcılığını göstermesini sağlayacaktır..

Gözlüklerin hangi şeklin seçileceği gerçekten önemli değil. Teknik buna bağlı değildir. Daha sık yeni evliler romantik bir içki tercih etse de – şampanya.

düğün gözlüğü stilinin güzel tasarımının bir çeşidi

Gözlük tasarımında yardım için ustayla iletişime geçebilirsiniz.

düğün gözlüklerinin parlak tasarımına bir örnek

Düğün gözlüklerini güzelce kendin düzenleyebilirsin

Malzemeler ve araçlar hazırlıyoruz

Düğün gözlüklerini süslemek için belirli araç ve gereçleri hazırlamanız gerekecek. Setleri büyük ölçüde seçilen tasarım fikrine bağlıdır..

Korkma. Düğün gözlüklerinin dekoru ilginç ve heyecan verici. Yaratıcılıkla hiçbir ilgisi olmayan insanların kullanabileceği birçok yol vardır..

Bir teknik seçerken, özellikle daha önce duymadıysanız, en zor ve özenli olanı almamalısınız. İlk önce ustalık sınıflarını izlemeniz, gerekli bilgileri incelemeniz gerekir. Tüm aksesuarların yeni başlayanlar için mevcut olduğundan emin olmak önemlidir. Şarap kadehlerinin salonun genel tasarımına uyması, yeni evlilerin tarzına uyması tavsiye edilir. Birisi sadece gelin ve damadın gözlüklerini ve birisini – tüm misafirler için süslüyor. Bu bir zevk, arzu, zaman ve maddi imkanlar meselesidir..

Gerekli olabilecek standart malzemeler ve araçlar şunları içerir:

 • akrilik veya vitray boyalar;
 • kavanozlarda veya herhangi bir parıltıda parıltı;
 • bantlar;
 • dantel;
 • orijinal şeritler;
 • çeşitli boncuklar, boncuklar, yapay elmaslar;
 • kuru çiçekler veya yapay çiçekler;
 • tutkal tabancası;
 • PVA tutkalı.

düğün gözlüklerinin dekorunun güzel bir dekorasyonu fikri

Başlamak için, gözlüklerin hangi malzemeyle süsleneceğine karar vermeye değer.

düğün gözlüklerinin tasarımı için sıra dışı dekorasyon fikri

Camları süslemek çok ilginç ve heyecan verici bir süreçtir.

düğün gözlüğü tarzının hafif tasarımının bir çeşidi

Bu konuda özel bilgi sahibi olmadan gözlükleri güzelce düzenleyebilirsiniz.

dekorasyon teknikleri

İlgilendiğiniz tekniğin özelliklerini inceleyerek yaratıcı çalışma için nelerin gerekli olduğunu daha detaylı öğrenebilirsiniz. Birçoğu tabloda gösterilmektedir.

İsim

Açıklama

Enstrümanlar

Tablo

Süslemenin en uygun fiyatlı yollarından biri. Zorlukları sadece ustanın çizim becerilerine bağlıdır. Yüzeyde çiçek, çiçek süsleri, düğün temalarının görüntüleri (yüzükler, güvercinler, yeni evlilerin silüetleri), yazıtlar tasvir edebilirsiniz..

Akrilik boyalar (en dayanıklı olarak kabul edilirler, silinmezler), herhangi bir pırıltı, cam üzerine çizim yapmak için işaretleyicileri silmez.

Vitray

Vitray boyaları benzersiz camlar oluşturmanıza olanak sağlar. Cam kolayca farklı renklerde boyanabilir ve üstüne temalı öğeler çizilebilir. Gerekirse özel şablonlar kullanabilirsiniz..

Vitray boyaları, boyama için akrilik, fırçalar, şablonlar.

Payetler dekorasyon

Bardakları gevrek parıltılarla süslemek çok daha kolay olacak. Hem kozmetik mağazalarında hem de ofis malzemelerinde satılmaktadır. Bardakları süslemek için istenilen bölgeleri tutkalla kaplamak ve parıltılarla kaplamak yeterlidir. Kuruduktan sonra fazlalık silkelenebilir..

Tutkal çubuğu, parıltı, fırçalar.

şeritler

Bu tür çalışmalar pahalı ve orijinal görünüyor. En uygun fiyatlı seçenek, tabana bir yay bağlamaktır. Ayrıca, bir tutkal tabancasına güvenli bir şekilde tutturulmuş kurdelelerden güller, çiçekler de yapabilir. Dekor boncuklar, yapay elmaslar, danteller ile desteklenebilir..

Bantlar, makaslar, tutkal tabancası, gerekirse ek dekor.

Dantel

Bu seçenek, envanterinize hassasiyet ve romantizm katacaktır. Dantel kurdelelerden camın bacakları için orijinal etekler yapmak gerçekten mümkün. Dantel ağdaki şarap bardakları şık görünecek. İşlem yeterince basit. Başlangıç ​​​​olarak, gerekli boyuttaki malzeme birkaç santimetre kenar boşluğu ile kesilir. Dantel, PVA tutkalı ile kaplanır ve cama yapıştırılır. Birkaç dakika sonra, fazla tutkal ılık su ile çıkarılır. Bir tutkal tabancası ile ek süslemeler eklenebilir.

Dantel, PVA tutkalı, makas, ılık su, tutkal tabancası, ek dekor.

Saç örgüsü

Altın veya gümüş kurdele ile süslenmiş gözlükler minimalist ve şık görünüyor. Camı hafifçe bir spiral şeklinde sarabilirsiniz. Şarap bardakları çok zarif görünecek. Veya parlak dantel bacağın etrafına sıkıca sarılabilir..

Tutkal, örgü.

boncuk

Kutlama için gözlükleri süslemek için boncuklar, boncuklar, yapay elmaslar gibi tüm küçük aksesuarlar aktif olarak kullanılır. Onların yardımıyla herhangi bir süs yaratmak mümkündür. Çizim sadece ustanın hayal gücü ile sınırlandırılabilir. Sabitlemek için silikon yapıştırıcı veya tutkal tabancası kullanılması tavsiye edilir..

Boncuklar veya herhangi bir küçük bağlantı parçası, silikon veya tutkal tabancası.

Çiçek yaprakları

Doğal çiçek yaprakları elbette çok kısa ömürlü oldukları için çalışmayacaktır. Ancak yapay olanlar harika bir seçenektir. Yaprakları istenen bileşimde camın yağdan arındırılmış yüzeyine herhangi bir uygun şekilde yapıştırmak yeterlidir. Bunları birkaç katman halinde yapıştırabilirsiniz. Saydam bir anahatla, çiyi simüle eden bir desen uygulayabilirsiniz..

Yapraklar, yapıştırıcı, ek dekor, silikon veya şeffaf anahat.

Doğal çiçekler

Doğal renklere sahip şarap bardakları taze ve orijinal görünecek. Gelin buketi ile birleştirilirlerse daha iyidir. Ancak işin uzun ve zahmetli olacağı unutulmamalıdır. Ayrıca düğünden hemen önce bulaşıkları süslemeniz gerekecek..

Taze çiçekler, pamuk yünü, su, çiçek bandı, bitki tutkalı.

Hangi teknik seçilirse seçilsin, aktivite tüm detayları tamamlamada doğruluk gerektirecektir. Malzeme seçimine ve özellikle yapıştırıcıya yaklaşmak çok sorumlu. Ürün üzerinde yüksek kalitede ve görünmez olmalıdır..

düğün gözlüklerinin dekorunun parlak bir dekorasyonuna bir örnek

Camları süslemek için çeşitli teknikler vardır.

düğün gözlüğü tasarımı için hafif tasarım fikri

Dekorasyon için kaliteli malzemeler seçin

Faydalı ana sınıflar

Belirli bir tekniği daha iyi anlamak için profesyonellerden ustalık dersleri almalısınız..

“Gelin ve Damat” tarzında orijinal gözlükler

Bu tür tasarım son zamanlarda daha sık karşılaşılmaktadır. Gelin ve damadın imajına uygun şekillendirici gözlükler alakalı ve şık. Ek olarak, tasarımın gerçekleştirilmesi oldukça basit kabul edilir. İş aşağıdaki malzemeleri gerektirecektir:

 • tutkal tabancası ve çubuklar;
 • siyah beyaz saten kurdeleler;
 • dekorasyon için yapay çiçekler;
 • dantel;
 • tül;
 • boncuklar ve yapay elmaslar;
 • makas.

Esnaf, çok daha karmaşık olduğu için gelin için bir bardakla çalışmaya başlamayı tavsiye ediyor. Etek genellikle dantelden yapılır. Bel, beyaz boncuklar veya yapay elmaslarla vurgulanabilir. Ve camın üstüne tül yerleştirilir, bu da bir peçe görünümü oluşturur. Tüm dekor elemanları bir tutkal tabancası ile sabitlenir.

Damat için bir bardak süslerken, aynı zamanda bir kuyruk ceketini taklit eden siyah dantel ve beyaz – bir gömlek ile başlarlar. Kravat siyah saten kurdeleden yapılmıştır..

düğün gözlüklerinin dekorunun alışılmadık bir dekorasyonuna bir örnek

Gözlükleri kendiniz güzelce düzenleyebilirsiniz, bunun için profesyonellerin ustalık sınıflarını izlemek yeterlidir.

düğün gözlükleri için parlak stil tasarımına bir örnek

Günümüzde gelin ve damat tarzında gözlük tasarımı çok popüler hale geldi.

düğün gözlüğü stilinin sıra dışı tasarımının bir çeşidi

Tasarıma bir bardak gelinle başlamanız tavsiye edilir.

Taze çiçeklerle süsleme

Taze çiçekler süslenmesi en zor malzemedir. Narin çiçekler özel sabır gerektirir. Öyleyse, işin her aşamasına daha yakından bakalım..

 1. Her çiçek daha kısa kesilir ve birkaç saat suya indirilir. Sıvı ile mükemmel şekilde doyurulmalıdır. Çiçek ne kadar büyükse, sap o kadar kısa olmalıdır..
 2. Cama özel bir bant yapıştırılmıştır. Çiçekçilerde bulunabilir..
 3. Her çiçek sudan çıkar. Kesilen bölgeye bol su ile nemlendirilmiş bir pamuk yünü uygulanır ve çiçek teli ile sabitlenir..
 4. Çiçeklerin sarılmış uçları camdaki kurdelenin arkasına gizlenmiştir..
 5. Özensiz elemanları ve çıkıntıları gizlemek için boncuklar, yapay elmaslar, boncuklar, saten kurdeleler kullanılır..

İşin bitiminden sonra ürünlere su püskürtülür ve buzdolabında bir torba içinde saklanır. Böylece gözlükler kutlamaya kadar taze bir görünüm koruyacak..

düğün gözlükleri için güzel bir dekorasyon fikri

Çiçekler süslenmesi en zor malzemedir

düğün gözlükleri için alışılmadık bir dekorasyon örneği

Çiçekli gözlükler güzel ve modern görünecek

Dekorasyonda vitray boyaları

Zanaatkarlar, düğün camlarını vitray boyalarla süslemek için çeşitli yöntemler kullanırlar. İlk olarak, aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekecek:

 • kontur çıkartmaları;
 • vitray boyaları;
 • ince fırça;
 • saten kurdele;
 • tutkal tabancası.

Vitray pencerenin konturları tabandan ayrılır ve camlara yapıştırılır. Cam yüzey önce yağdan arındırılmalıdır. Konturlar arasındaki boşluk düzgün, düzgün bir şekilde boyalarla boyanmıştır. Kuruduktan sonra, camın geçişinde bacağa bir şerit bağlanır veya küçük bir çiçek yapıştırılır..

Bir sonraki yöntem, çizmeyi sevenlere hitap edecek. Bunu uygulamak için bir şablona, ​​banta ve önceki versiyondakiyle aynı malzemelere ihtiyacınız olacak..

Bir mağazadan satın alınan veya kendiniz çizdiğiniz bir şablon, camın içine bantla sabitlenir. Ve dışarıda, tüm konturlar kontur vitray boya ile iyi çizilir. Birkaç saat boyunca iyice kurumasına izin vermesi gerekiyor.

Bundan sonra şablonu kaldırabilir ve yukarıda açıklanan adımları uygulayabilirsiniz. Usta yeteneğine güveniyorsa, sadece hayal gücünüze güvenerek, şablonlar olmadan hemen çizebilirsiniz..

Kurutma işlemi, sıradan bir saç kurutma makinesi ile hızlandırılabilir..

düğün gözlüklerinin güzel dekorasyonu için seçenek

Dekorasyon için boya kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

hafif dekorasyon örneği düğün gözlüğü dekoru

Saç kurutma makinesi ile boyanın kuruması hızlandırılabilir.

düğün gözlüğü tarzında güzel bir dekorasyon seçeneği

Camın sapı bir kurdele ile bağlanabilir

Bant ve polimer kil kullanma

Boş zamanınız varsa, küçük özenli işler yapma arzusu, o zaman polimer kilden yapılmış kurdeleler ve sıva ile düğün gözlüklerini süslemek mükemmel bir seçenek olacaktır. Böyle bir iş için şunları hazırlamanız gerekecek:

 1. cam şarap bardakları;
 2. bir dizi polimer kil;
 3. cam için özel kontur. beyaz ve lila renkleri seçmek daha iyidir;
 4. tutkal anı;
 5. farklı boyutlarda boncuklar.
 6. 1,7 m uzunluğunda beyaz ve soluk mor renkte ince saten kurdeleler;
 7. aynı tonlarda pastel;
 8. yağ çözücü (alkol kullanılabilir).

Dekoratif çalışmaya başlamadan önce camlar iyice yıkanmalı ve yüzey yağdan arındırılmalıdır. Bileşiminde yağlar bulunduğundan bunun votka ile yapılamayacağı hemen söylenmelidir..

düğün gözlüklerinin dekorunun hafif tasarımı için seçenek

Kurdeleler düğün gözlüklerini süslemek için mükemmeldir

düğün gözlüklerinin tasarımı için parlak bir dekorasyon fikri

Çalışmaya başlamadan önce cam iyice yıkanmalı ve yağdan arındırılmalıdır.

Artık polimer kil çiçekler oluşturmaya başlayabilirsiniz:

her biri küçük dilimlere bölünmüş parçalar halinde bir kil çubuğu kesilir – bunlar yapraklar olacaktır;

 • küçük bir kil topu yapın;
 • dilimleri toplar halinde yuvarlayın ve düzleştirin, elde edilen yapraklar topa tutturulur;
 • pastel kırıntılara sürülür;
 • etkinlik sırasında ürünler parmaklara yapışmasın diye pastele batırılır;
 • hazır çiçekler, 100-110 derecelik bir sıcaklıkta on beş dakika fırında pişirilir (paket üzerindeki önerilere bakmak daha iyidir);
 • çiçekler gözlüklerin bacaklarına tutkalla tutturulur;
 • pastel çiçeklerin yüzeyine sürülür, detaylar konturlarla çizilir;
 • kontur gerekli elemanları camın üzerine çizer;
 • boncuk şeklinde ek dekor yapıştırılır.

Tüm bu aşamalardan sonra gelinlik gözlükleri hazır sayılabilir..

düğün gözlüğü tasarımı için parlak bir tasarım fikri

Kırmızı kurdeleli gözlükler zarif ve güzel görünecek

sıradışı bir düğün gözlüğü tasarımı örneği

Ek olarak, cam boncuklarla süslenebilir.

güzel bir düğün gözlüğü tasarımı örneği

Camın gövdesi küçük çiçeklerle süslenebilir.

ustanın ipuçları

Elbette bir düğün için önemli nitelikler yaratmak çok heyecan verici. Ancak dekorasyon sürecinde, tüm işi mahvedebilecek birçok tuzak ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bu konuda profesyonellerden bazı tavsiyeler okumalısınız..

 1. Sonucun düzgün görünmesi için, kurutulmuş tutkal parçaları ve iplikleri görünmez, cam ve seramik için özel bir tutkal seçmek daha iyidir. Saniyeler içinde katılaşması, tamamen şeffaf bir renge sahip olması bakımından farklılık gösterir. Silikon, bu tür malzemelerin mükemmel bir analogu olabilir..
 2. Birçok usta, dekoru sabitlemek için siyanoakrilat yapıştırıcı kullanmayı tercih eder. Özellikle hızlı bir şekilde boncukları, yapay elmasları ve diğer küçük elementleri düzeltir. Başlıca avantajı nemden korkmamasıdır. Aslında inşaat için malları olan herhangi bir mağazada bulabilirsiniz..
 3. PVA’dan genellikle ustalık sınıflarında bahsedilir. Dekupaj, tekstil malzemeleri ile dekorasyon için çok uygundur. Ayrıca neredeyse hiç iz bırakmaz. Hatalar hala görünüyorsa, alkol veya ılık su ile giderilebilirler..
 4. Düğün bardaklarını süslemeye başlamadan önce, seçilen tekniği gereksiz bulaşıklarda denemelisiniz..
 5. Gözlükler her zaman işten önce iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Herhangi bir kir kalıntısı, parmak izi, dekorun en uygunsuz anda düşmesine neden olabilir..
 6. Çalışmanın tamamlanmasından sonra cam, şeffaf boya veya cam verniği ile kaplanabilir. Böylece eserdeki tüm eksiklikler gizlenecek ve süslemeler daha sağlam bir şekilde sabitlenecektir..
 7. Cam süslemeler, kırtasiyelerde veya dikiş malzemelerinin bulunduğu mağazalardan çok daha ucuza satın alınabilir..
 8. Gereksiz malzemelere para harcamamak için tekniği önceden net bir şekilde tanımlamanız, her adımı düşünmeniz ve ihtiyacınız olan her şeyin bir listesini yazmanız önerilir..

düğün gözlüğü tarzında parlak bir tasarım seçeneği

Camı son derece güzel yapmak için cam ve seramik için yapıştırıcı seçin

düğün gözlüğü dekorunun güzel dekorasyon örneği

Tasarıma başlamadan önce bardaklar iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır.

Bir düğün, aşık bir çiftin hayatındaki en önemli olaylardan biridir. Bu etkinliğin mümkün olduğunca çok güzel anılarına sahip olmak için tatilin dekorunu ve dekorasyonunu göz ardı etmemelisiniz. Gözlükler, gün boyunca vesilesiyle kahramanların elinde olacaklardır. Bu nedenle, şarap kadehleri ​​özel olmalıdır. Ve onları kendin yapmak daha iyi.

Bu tür el yapımı ürünler tüm misafirlere hitap edecek ve uzun süre ailenin evinde tutulacaktır. Ana şey, dekorasyon için en uygun ve uygun fiyatlı yolu seçmektir. Vaktiniz varsa, misafirler için bardakları da süsleyebilirsiniz. Gazlı içecekler için bulaşıkların genel kompozisyondan çıkarılmaması gerektiğini dikkate almak önemlidir..

Video: Düğün gözlüklerinin dekorasyonunda ustalık sınıfı

Düğün gözlüğü tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

parlak dekorasyon tasarımı fikri düğün gözlükleri photo düğün gözlüğü resminin güzel stil dekorasyon örneği düğün gözlüklerinin dekorunun olağandışı dekorasyonu için seçenek fotoğraf hafif tasarım stili düğün gözlüğü resmi fikri düğün gözlüğü resminin sıradışı tasarımı için seçenek düğün gözlüğü resminin güzel tasarımı için seçenek düğün gözlüklerinin dekorunun hafif dekorasyonu fikri photo düğün gözlükleri için parlak stil tasarımına bir örnek fotoğraf düğün gözlüğü resminin dekorunun olağandışı dekorasyonu için seçenek düğün gözlüğü resminin tasarımının güzel tasarımı fikri hafif dekorasyon tarzı düğün gözlüğü örneği photo düğün gözlüklerinin dekorunun güzel bir dekorasyonuna bir örnek photo düğün gözlükleri tarzının parlak tasarımı fikri photo hafif dekorasyon dekorasyon örneği düğün gözlüğü resmi düğün gözlüğü tasarımı için güzel bir dekorasyon seçeneği photo düğün gözlüğü resminin tarzının olağandışı tasarımı fikri düğün gözlüklerinin hafif dekorasyon dekorasyon örneği photo düğün gözlüğü resminin tasarımının parlak tasarımı fikri düğün gözlüklerinin hafif stil tasarımı için seçenek photo düğün gözlüğü resminin dekorunun güzel bir dekorasyonu için seçenek düğün gözlüğü fotoğrafı için alışılmadık bir stil tasarımı örneği parlak dekorasyon tasarımı fikri düğün gözlüğü resmi düğün gözlüğü resminin tasarımının hafif tasarımı için seçenek düğün gözlükleri dekorunun olağandışı dekorasyonu fikri güzel dekorasyon tarzı düğün gözlüğü örneği photo düğün gözlüklerinin hafif tarzı dekorasyon örneği photo sıradışı bir düğün gözlüğü resmi tasarımı örneği düğün gözlüğü tarzında parlak bir dekorasyon seçeneği fotoğraf düğün gözlüklerinin parlak dekorasyonu fikri photo düğün gözlüğü resminin dekorunun güzel bir dekorasyonuna bir örnek düğün gözlükleri tarzının olağandışı dekorasyonu fikri düğün gözlüklerinin dekorunun hafif tasarımına bir örnek photo parlak dekorasyon tasarımı seçeneği düğün gözlüğü resmi düğün gözlükleri tarzının olağandışı tasarımı fikri güzel dekorasyon tasarımı düğün gözlüğü resmi seçeneği düğün gözlüğü resminin dekorunun güzel bir dekorasyonu fikri düğün gözlüklerinin dekorunun hafif dekorasyon seçeneği photo düğün gözlüklerinin alışılmadık bir tarzda dekorasyonu için seçenek fotoğraf hafif dekorasyon tasarımı fikri düğün gözlükleri photo düğün gözlüğü resminin parlak dekorasyon örneği düğün gözlüklerinin parlak tasarımı için seçenek photo sıradışı dekorasyon tarzı düğün gözlüğü resmi örneği düğün gözlüğü resminin dekoru için hafif dekorasyon fikri düğün gözlükleri tarzının güzel tasarımı fikri photo düğün gözlüğü resminin dekoru için parlak bir dekorasyon fikri güzel bir düğün gözlüğü tasarımı için seçenek photo parlak stil dekorasyon düğün gözlük resmi örneği sıradışı bir düğün gözlüğü tasarımı için bir seçenek fotoğraf güzel bir dekorasyon tarzı düğün gözlüğü fikri fikri

Previous Post
Salon dekorasyonunun püf noktaları
Next Post
Features of burgundy color in the kitchen