15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda dekoratif tuğla: bir stil seçimi

Dekoratif tuğla, duvar kağıdı, sıva, ahşap yerine duvarın bittiği bir tuğla taklididir. Birçoğu, bu tür malzemelerin, sanki sokakta değilmişiz gibi rahatsız edici olduğunu söyleyecektir. Diğerleri tartışacak: Bu aynı zamanda soğuk taş ve sıcak halının kontrastı, rahat bir kanepe ve güzel perdeler nedeniyle bir stil yaratılmasının bir artısı. Yakınlarda agresif bir tuğla duvar olduğunda daha sıcak ve yumuşak hale gelir..

oturma odasının iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri

Dekoratif taş, oturma odasının duvarlarını süslemek için mükemmeldir.

dairenin iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Bir odanın iç kısmında dekoratif bir taş böyle görünür.

yatak odası tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Dekoratif taş duvar

Bu bitiş herhangi bir oda için uygundur: koridorun bir kısmı, mutfakta veya yatak odasında duvar, oturma odası. Tuğla bir şeyle birleştirilmelidir: çoğu zaman sıva veya düz duvar kağıdı ile bu, duvar desenine daha fazla vurgu yapar. Duvarın olası bitirme ve parçaları: köşe, kapı, elektrikli şömine.

Bu malzeme herhangi bir renkte olabilir: daha sık olarak kırmızı veya beyaz, doğal olarak boyanabilir ve bu tür kaplamaların çeşitliliği geniştir ve gözünüz için daha hoş bir renk seçebilirsiniz. Böyle bir tuğla, duvarlarla aynı renkte olabilir, örneğin beyaz, oturma odasının bir alanını diğerinden ayırarak diğer yüzeylerle kontrast oluşturabilir..

Çatı katı – eski bir evin dış duvarını anımsatan tuğla. 10. kattaki bir apartman dairesinde değil, terk edilmiş bir fabrikanın asırlık binasında olduğunuz izlenimini veriyor. Böyle agresif bir tarz, kaba ahşap zeminlerle desteklenebilir, daha zıt parlak halılar, yumuşak kanepeler, temiz yastıklar ve ev çiçekleri böyle bir iç mekanda görünecektir. Ancak birçok iç mekan bitkisi türü, terk edilmişlik izlenimini tamamlayabilir, bunlar arasında asmalar ve sarmaşıklar bulunur..

yatak odasının iç kısmında sıra dışı dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi

Dekoratif taş ile duvar dekorasyonu yapılabilir.

apartman tarzında parlak bir dekoratif tuğla kullanma fikri

Dekoratif taş, odanın dekorunu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Ülke – daha temiz duvarcılık, yarı antika, ancak ona bakmak çatı katı tarzında olduğu kadar dayanılmaz bir şekilde üzgün olmaz. Burada tuğla daha hafif, daha güzel döşenmiş, rahat bir eski Avrupa evinin çatı katındayız gibi görünüyor. İzlenim, tavandaki masif ahşap kirişlerle tamamlanmaktadır. Country tarzı mutfak önlüğü, yatak odasında duvar veya oturma odasında şömine olarak dekore edilebilir..

Yüksek teknoloji – geometrik olarak doğru orantılara, saf tek renkli renklere sahip iç mekanlar için uygundur. Bunlar, odaya bir iş tarzı veren beyaz veya gri mükemmel şekilli dikdörtgenlerdir – burada artık kabarık turuncu terliklere benzemiyorsunuz, burada minimalizm, şekillerin doğruluğu ile birleşiyor.

İngiliz tarzı – bir İngiliz köyünde rahat bir evdeyiz. Salona bağlı büyük bir mutfak düzgün tuğla ile tamamlanmıştır. Sokakta güneş parlıyor, koyunlar yeşil tarlalarda yürüyor. Antika büfeler, bol miktarda doğal ahşap, bu odayı devlerin ve orman perilerinin virajlarda yaşadığı eski bir peri masalına dönüştürüyor..

oturma odasının tasarımında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri

Odanın tasarımı tek renk şemasında yapılmıştır.

yatak odası tarzında orijinal dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi

Şömine dekoratif bir taşla kaplanabilir, çok güzel görünecek

bir dairenin tasarımında sıra dışı dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi

Dekoratif taş duvar dekorasyonu ile oturma odası tasarımı

İç dekorasyon için ana taklit tuğla türleri

Tuğla duvar kağıdı bir bütçedir ve aynı zamanda ilginç bir seçenektir. Onları duvara yapıştırmak daha kolaydır, mağazada gerekli rulo sayısını hesaplayabilirsiniz. Burada daha fazla seçenek var: duvar kağıdına yapraklar ve çiçekler eklenebilir, ancak bunları yalnızca küçük alanlarda yapıştırmanız önerilir, aksi takdirde yinelenen bir desen görünür olacaktır. Ancak daha yakından incelendiğinde, bunun minimal dokulu bir resim olduğu görülecektir..

oturma odasının iç kısmında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri

Koridorun duvarları dekoratif taşlarla dekore edilmiştir.

yatak odası tarzında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Dekoratif taş ile duvar köşeleri yapılabilir.

Dekoratif paneller – plastik paneller sudan, kirden korkmaz, yüzeye kendinden kılavuzlu vidalarla tutturulur. Sıcaklık düşüşlerinin ve nemin duvar kağıdı üzerinde veya mutfak için kötü bir etkiye sahip olduğu bir balkon için iyi bir seçenek, çünkü herhangi bir kirlilikten korkmazlar ve temizlenmesi kolaydır. Hacimli, pahalı olmayan, kurulumu kolay tuğla paneller, odanın küçük bir bölümünü veya alanını bitirmek istiyorsanız iyi bir seçenektir..

Tuğla benzeri fayanslar veya klinker fayanslar daha pahalıdır ve montajı daha zordur, ancak daha dayanıklıdırlar, herhangi bir mekanik hasardan korkmazlar, kire karşı dayanıklıdırlar. Ve en önemlisi, yakından bile doğal bir malzeme gibi görünen bu yüzey, benzersizliği ile konukları şaşırtıyor..

bir dairenin tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanma fikri

Tuğla duvara karşı büyük bir saat şık görünecek

oturma odasının iç kısmında güzel dekoratif tuğla kullanma seçeneği

TV’yi bir tuğla duvar arka planına yerleştirmek harika bir fikir.

dairenin iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma çeşidi

Bir tuğla duvar, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak

Dekoratif tuğlaların avantajları

Özgünlük – arkadaşlarınızın böyle bir şeyi yok, sıkıcı duvar kağıtları gözünüze çarpmıyor, ancak gerçekten konukların hayran bakışlarını yakalamak istiyorsunuz;

Şıklık – böyle bir şöminenin yardımıyla odaya soğuk ve karanlık kışlarda çok eksik olan özel bir rahatlık vereceksiniz;

Dayanıklılık – böyle bir kaplama uzun yıllar dayanacak, soyulmayacak, düşmeyecek, solmayacak ve on yıl içinde şimdiki gibi görünecek;

Kalın ve homojen olmayan katman sayesinde iyi ısı ve ses yalıtımı.

sıra dışı bir dekoratif tuğlanın oturma odası tarzında uygulanması fikri

Beyaz dekoratif tuğla, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak

bir dairenin tasarımında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri

Dekoratif tuğlalardan yapılmış bir duvar çok güzel görünecek

Dekoratif tuğla: türleri

İç dekorasyon için dekoratif tuğla, dekoratif taştan ayırt edilmelidir. Doğal veya yapay taş, dikdörtgen bir şekle sahip değildir ve bir ortaçağ kalesini andıran daha “vahşi” bir iç mekan yaratır..

Klinker tuğla, tuğlanın doğal bir taklididir ve kil içerir. Belki de tek fark, kalınlık ve yapı malzemesinden biraz daha fazla doğruluktur. Mekanik hasara ve sıcaklığa karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu nedenle balkonları kaplamak için uygundur..

Alçı dekoratif tuğla pahalı bir malzeme değildir, elle yapılabilir. Düz veya oluklu olabilir, başlangıçta beyaz olabilir, üretim aşamasında veya kurulumdan sonra renklendirilebilir. Kırılabilir ama duvara ağır bir şey atmayacaksak odalar için iyi olur.

oturma odasının iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma çeşidi

Dekoratif tuğlalar çeşitli renklerde boyanabilir

yatak odası tarzında sıra dışı dekoratif tuğlalar kullanma seçeneği

Duvarları dekoratif tuğlalarla süslerken asıl şey her şeyi tek bir tarzda yapmaktır.

yatak odası tasarımında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri

İç kısımdaki dekoratif tuğla çok sıradışı görünüyor

Seramik dekoratif tuğlalar, taklit duvar karoları ile aynı özelliklere sahiptir. Alçıdan farklı olarak nemden korkmaz, çok güçlüdür, kırılması neredeyse imkansızdır. Sadece hem iç hem de dış mekanları bitirmek için kullanılan porselen taştan yapılmış malzeme daha güçlü olabilir..

Dekoratif taklitlerle çalışma teknolojisi, türlerine bağlıdır. Duvar kağıdı, özel yapıştırıcı kullanılarak düz bir duvara yapıştırılır, plastik paneller, vidalar, kendinden kılavuzlu vidalar veya çiviler kullanılarak duvara yapıştırılır. Klinker, alçı, seramik ve porselen karolar, herhangi bir karo türünde olduğu gibi bir çimento veya özel yapıştırma harcı üzerine sabitlenir. Çapraz şekilli işaretlerin kullanımı, “tuğlalar” arasında bir mesafe bırakmak isteyip istemediğinize bağlıdır, aksi takdirde malzeme tüketimi daha yüksek olacaktır..

apartman tarzında sıra dışı bir dekoratif tuğla kullanma fikri

Dekoratif tuğlalardan yapılmış bir duvar, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

oturma odasının iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Duvar dekoru dekoratif taştan yapılabilir

Tuğla için duvarları süslemek için ev yapımı seçenekler

 • Ev yapımı alçı tuğla, oluşturulması kolay, güzel, orijinal bir malzemedir..
 • Duvara yapıştırılmış ve bir boya tabakası ile kaplanmış, kenarları erimiş ve düz olmayan bir yüzeye sahip sıradan köpük iyi bir taklit olacaktır. Ucuz, hızlı, güzel.
 • Bir şablon kullanarak duvarların sıvanması – bu durumda, yüzey çok düzgün olacaktır, ancak düz bir duvarda göze batmayan bir çizimden hoşlanıyorsanız, bu sizin seçeneğinizdir..
 • İkinci seçenek, nemli sıva üzerine maskeleme bandı ile bir resim uygulamak, biraz itmek ve çıkarmaktır – bir kabartma görünecektir.

yatak odası tarzında güzel bir dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Tuğla duvara karşı bir kanepe pratik görünecek

oturma odası tasarımında sıra dışı dekoratif tuğla kullanma fikri

Geniş odalarda dekoratif tuğlalarla duvar dekorasyonu yapılabilir.

oturma odası tarzında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği

Koridordaki duvar dekorasyonu dekoratif tuğlalardan yapılabilir.

İç dekorasyon için dekoratif tuğla ve uygulaması

Bu tür orijinal malzeme nerede kullanılabilir??

 1. Oda tamamen tuğla ile tamamlanmıştır. En iyi seçenek beyazdır: oda çok soğuk ve kasvetli görünmüyor ve göze batmayan kabartma iyi bir dekorasyon.
 2. Bir tuğla duvar, TV’nin arkasındaki bir duvar veya mutfak eşyaları olan bir duvar için en iyi seçenektir..
 3. Ayrı bir alanı dekore etmek – örneğin, geniş bir oturma odasında kanepe ve TV bulunan bir alan veya bir stüdyo dairede mutfak alanı çok güzel görünecek.
 4. Sütunlar – dairenizde çıkıntılı sütunlar varsa – bu, yeniden geliştirmeden sonra monolitik evlerde mümkündür – benzer bir yüzeyle iyi görüneceklerdir. İdeal seçenek, aynı tarzda bir duvarla kombinasyon olacaktır..
 5. Tuğla ile süslenmiş pencereler arasındaki açıklıklar sütunlarla iyi gidecektir..
 6. Köşeler, özellikle koridorda, genellikle benzer bir malzeme ile kesilir – bu, duvar kağıdını çizerek dokunulan duvarı güçlendirir ve modern koridorların ve koridorların doğru geometrisini ve çok sayıda köşesini görsel olarak değiştirir..
 7. Sundurma veya balkonun tuğlalarla bitirilmesi. Bu kaplama malzemesi oturma odasında rahatsız görünüyorsa, pencerenin dışında yeşillikli bir balkon ve yumuşak bir kanepe dairenizdeki en sevdiğiniz yerlerden biri olacaktır..
 8. İç dekorasyon için tuğla benzeri kaplama karoları oldukça yakın zamanda kullanılmaktadır. Başlangıçta bu malzeme evlerin yapımında kullanılmış, binaların dış tabakasıdır. Bundan sonra, bitirme ortaya çıktı – herhangi bir şeyden inşa edebilir ve sadece estetik amaçlar için üstüne güzel bir kaplama uygulayabilirsiniz. Ancak daha sonra genel kabul görmüş normlara ilişkin görüşler revize edildi ve sokak stili evimize girdi ve bu tarzın birçok taraftarının kalbine sıkıca yerleşti..
 9. Tuğla işi güzel, doğal, özlü ve basittir, hacimlidir ve çeşitli varyasyon ve renklerde mevcuttur. Bununla birlikte, benzer bir dekora sahip bir iç mekanın çok dikkatli bir şekilde düşünülmesi gerekir – ucuz bir malzeme değildir, montajı zordur ve başarısız bir tasarım projesini yeniden yapmak zor olacaktır. Eski duvar kağıdını yırtıp yenisini yapıştırmak gibi değil.

dairenin iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma fikri

Böyle bir duvar dekoru mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

yatak odası tasarımında güzel dekoratif tuğla kullanımının bir çeşidi

Beyaz tuğla duvar, odanın dekorunu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Dekoratif tuğlaların montajı

Kurulum, fayans döşemenin yanı sıra uzmanlar tarafından yapılmalıdır, bu aktivite pratik gerektirir. Onarımları her zaman kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz – tıpkı duvar kağıdı yapıştırmak gibi, dekoratif tuğlaları özenle döşeyip yeni başlayanlar için bile gerçek olabilir. Kurulum için gerekli tüm malzemeleri satın almanız, çimento harcını seyreltmeniz, duvara bir spatula ile uygulamanız ve döşemeye başlamanız gerekir. Fayanslar arasında boşluk bırakmamayı planlıyorsanız, fayansların dikdörtgenlerinin mükemmel bir şekilde eşit olmadığı ve buna uymazsanız seviyenin değişebileceği ve tüm sıranın “yüzeceği” unutulmamalıdır..

Video: Dekoratif tuğlayı yapıştırın

İç mekanda dekoratif tuğla kullanmak için 50 fikir fotoğrafı:

oda fotoğrafının iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma fikri yatak odası resminin tasarımında parlak dekoratif tuğla kullanımının bir çeşidi oturma odası resmi tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla kullanma seçeneği bir apartman fotoğrafının iç kısmında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri oturma odası fotoğraf tasarımında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri oda resmi tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi yatak odası fotoğrafının iç kısmında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri apartman resminin tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanımının versiyonu apartman fotoğrafı tarzında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği bir oda resminin tasarımında sıra dışı dekoratif tuğlalar kullanma fikri oturma odası fotoğrafı tarzında güzel bir dekoratif tuğla uygulama fikri yatak odası resminin iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi yatak odası fotoğrafı tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla uygulama fikri oda resminin iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri oturma odası fotoğrafının tasarımında güzel bir dekoratif tuğla kullanma seçeneği oturma odası resminin iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği oda fotoğrafı tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla uygulama fikri yatak odası fotoğrafının tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanma seçeneği bir apartman resminin iç kısmına güzel bir dekoratif tuğla uygulama fikri bir apartman fotoğrafı tarzında orijinal dekoratif tuğla kullanma seçeneği oda resmi tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla uygulama fikri yatak odası fotoğrafının iç kısmında güzel dekoratif tuğlalar kullanma seçeneği oturma odası resminin tasarımında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri oda resminin iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanımının versiyonu apartman fotoğrafı tarzında parlak bir dekoratif tuğla uygulama fikri oturma odası resminin tasarımında güzel bir dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi oturma odası fotoğrafının tasarımında sıra dışı dekoratif tuğlaları kullanma fikri yatak odası resminin iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği daire fotoğrafının iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanımının versiyonu oda resmi tarzında güzel bir dekoratif tuğla uygulama fikri apartman fotoğrafının tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi yatak odası resminin tasarımında güzel dekoratif tuğla kullanma seçeneği oturma odası fotoğrafı tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla uygulama fikri bir apartman resminin iç kısmında alışılmadık bir dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi oda fotoğrafı tarzında güzel bir dekoratif tuğla uygulama fikri oturma odası resminin tasarımında orijinal dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi yatak odası fotoğrafının tasarımında parlak dekoratif tuğlaları kullanma fikri apartman fotoğrafının iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri yatak odası resmi tarzında güzel bir dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi oturma odası resmi tarzında alışılmadık bir dekoratif tuğla uygulama fikri oda fotoğrafının iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma seçeneği oturma odası resminin tasarımında parlak dekoratif tuğla kullanma seçeneği bir apartman fotoğrafının iç kısmında sıra dışı dekoratif tuğlalar kullanma fikri oda resmi tarzında orijinal dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi yatak odası fotoğrafının tasarımında güzel bir dekoratif tuğla kullanma fikri oturma odası fotoğrafının iç kısmında orijinal dekoratif tuğla kullanma seçeneği bir apartman fotoğrafının tasarımında sıra dışı dekoratif tuğla kullanma seçeneği yatak odası resminin iç kısmında parlak dekoratif tuğla kullanma fikri bir oda resminin tasarımında sıra dışı bir dekoratif tuğla kullanmanın bir çeşidi bir apartman fotoğrafı tarzında orijinal bir dekoratif tuğla uygulama fikri

Previous Post
Yatak odası dekoru: özel iç mekanınız
Next Post
There is little space in the bedroom: where to put the bedside table or what to replace it with?