15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç çiçekler. Fotoğraflar ve öneriler

Bir odada yeni bitkiler satın alırken, çok az insan onları nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğini ve birbirleriyle birleştireceğini düşünür. Ancak doğru seçilmiş kompozisyonlar sayesinde, iç kısımda kusurları gizleyebilir veya parlak lekeler oluşturabilirsiniz. İç mekan çiçekleri

İç mekan bitkileri, odayı görsel olarak genişletir, özel bir atmosfer yaratır ve dairenin alanını bölmenize izin verir..

İster doğal ister yapay çiçekler kullanın, bunlar aşağıdakiler için uygun olmalıdır:

 • iç mekan ve mobilya;
 • odanın boyutları;
 • üslup.

balkon dekorunda yapay çiçekler

Çiçekli oda tasarımı

koridor tasarımında taze çiçekler

Odanın iç kısmında taze çiçekler

Eviniz için iç mekan bitkileri nasıl seçilir

Tasarım için bitki satın alırken, her şeyden önce, bakım için en uygun koşulları oluşturup oluşturamayacağınızı düşünmeli ve onlara bakmak için zaman ayırmalısınız. Bir dairenin içindeki çiçeklerin süs olabilmesi için odanın tarzına göre seçilmesi gerekir..

 1. Yüksek teknoloji için, yukarı doğru yönlendirilmiş, doğru şekle sahip yaprakları olan basit iç mekan bitkileri satın almak gerekir..
 2. Tasarım, mermer, çelik, cam unsurları ile pahalı ahşaptan yapılmış zarif mobilyalar kullanıyorsa, farklı şekillerdeki bitkiler güzel görünecektir..
 3. Gür çiçek açan ve gür türler, İngiliz ve Fransız tarzlarındaki mobilyalar için idealdir..
 4. Kamelyalar, açelyalar, çan çiçeği, güller romantik bir ruh hali vermeye yardımcı olacaktır..
 5. Öncelikle temiz havayla ilgilenenler için aloe’yi tercih edebilir ve zambak yetiştirmeyi reddedebilirsiniz..
 6. Arka plan önemli bir rol oynar. Büyük yapraklı çeşitler, küçük desenli duvar kağıtları için uygundur..
 7. Duvar kağıdı, perde veya döşemenin rengini tekrar eden bitkiler çok etkileyici görünüyor..
 8. Siyah ve beyaz kontrastlı iç mekan, parlak bitkiler tarafından iyi bir şekilde yenilenir.

dairenin iç kısmındaki yapay çiçekler

Çiçek buketleri ile oda dekorasyonu

yatak odası tarzında taze çiçekler

Çiçeklerle oda dekorasyonu

İç mekandaki popüler bitkiler

Ev içlerinde en yaygın çiçekli houseplant orkidedir. Çizgilerin asaleti ve kısıtlaması, çok sayıda renk sayesinde çeşitli stillere uyar. Canlı dekor sevenler genellikle palmiye ağaçları, kurgular ve monstera satın alırlar. Yeşil antoryum ve hippeastrum da popülerdir..

Bocarnea ve yucca genellikle oturma odalarına ve mutfaklara yerleştirilir. Minimalist stille iyi giden güçlü bir gövdeye sahiptirler. Fidanlıkta en sık menekşeler ve ejderhalar bulabilirsiniz. Havayı iyi nemlendirdikleri için iyonlaştırıcıyı değiştirebilirler. Fidanlıkta kaktüsler ve canavarlar yok..

Alacalı yapraklı Ficus, yıl boyunca çekici bir görünüm koruduğu için çok popülerdir. Gösterişsizdir, ayrıca havayı bakterilerden temizlemeye yardımcı olan bazı maddeleri serbest bırakır ve odada iyi bir mikro iklim yaratır. Çiçekli olanlar arasında, ev için bu tür popüler türleri ayırt edebilirsiniz: stephanotis, clivia, gardenya, kamelya ve echmea. Uygun bakımla, bol ve uzun çiçeklenmeden memnun kalacaklar..

mutfak tarzında taze çiçekler

Çiçekli güzel oda tasarımı

oturma odası dekorunda yapay çiçekler

Odanın tasarımında güzel çiçekler

Peyzajın olumlu yönleri

Evdeki canlı bitkiler karbondioksiti emer, havayı oksijenle zenginleştirir, nemlendirir, gaz ve tozdan arındırır. Yeşil renk insanı sakinleştirir ve rahatlatır. Ek olarak, saksı çiçekleri tıbbi özelliklere sahiptir – mikropları yok etmeye yardımcı olan fitokitler salgılarlar..

Ve elbette, iç mekan bitkileri, dairede uyumla dolu eşsiz bir atmosfer yaratmanıza izin veren doğal bir dekorasyon unsurudur..

koridor tasarımında taze çiçekler

İç saksılarda çiçekler

oturma odası tarzı yapay çiçekler

Çiçekli oda tasarımı

İç dekorasyon

Dairenin içinde çok fazla bitki örtüsü varsa, canlı bitkilerin birbirleriyle güvenli bir şekilde birlikte olup olamayacağını düşünmeniz gerekir. Bitkiler, aydınlatma ve sulama gereksinimlerinin benzerliği dikkate alınarak mahalleye yerleştirilmelidir. Ek olarak, güzel bir tasarım oluştururken, yakındaki çiçekleri farklı şekil, doku ve yaprak rengiyle yerleştirmeniz önerilir..

Klasik bir kompozisyonu bir saksıda düzenleyebilirsiniz: kenarlar boyunca, yemyeşil bir sınır oluşturan minyatür bitkiler, daha sonra parlak büyük yapraklı flora ve merkezde uzun bir çiçek.

Minimalist stilizasyonlar için büyük dış mekan türleri seçilebilir: turna kuyruğu, dracaena. Modern iç mekan, çelikten yapılmış saksılarla vurgulanıyor. İskandinav tarzında çiçek açan flora aktif olarak kullanılmaktadır. Böyle bir dekor için, parlak zıt renklerde saksılar idealdir..

koridorun dekorunda yapay çiçekler

Çiçekli güzel oda tasarımı

balkonun iç kısmındaki taze çiçekler

Taze çiçeklerle oda dekorasyonu

Florariumlar, termofilik tropik floranın büyüdüğü cam kaplardır. Fitotasarımda popülerliğin zirvesinde bugün ruter. Ağaçların çeşitli kütükleri, kökleri ve dalları, içinde yapılan nişlerde çiçekli çeşitleri olan saksıların kurulmasının temelidir. Bu dekor ilginç bir şekle sahip ve şık ve doğal görünüyor..

Bir başka ilginç fikir – yosun veya kıvırcık çeşitlerin ekildiği bir zemin vazoya uzun bir tek çiçek ekilir.

mutfağın iç kısmındaki taze çiçekler

Odanın iç kısmında taze çiçekler

balkon tarzında taze çiçekler

Çiçekli oda dekoru

Yapay bitkiler

Daha yakın zamanlarda, yapay bitkilerin kullanımı kaba olarak kabul edildi ve sahiplerinin kötü zevkine tanıklık etti. Sonuçta, bu dekor ucuz malzemelerden yapılmış, doğal olmayan bir şekle sahipti ve genellikle aşırı parlak renklerde boyanmıştı. Günümüzde kaliteli yapay bitkiler, doğal bitkilerden neredeyse ayırt edilemez durumdadır. Bu nedenle, iç dekorasyonda giderek daha fazla kullanılmaktadırlar..

Minimalizm için uygun: pirinç çubukları, yasemin veya bambu. Yüksek teknoloji için, sessiz tonlarda dekoratif çiçekler satın alabilirsiniz, odaya güzellik ve uyum hissi verirler. Yapay dekorasyonun ana avantajı, özel bakım gerektirmemesi gerçeğinde yatmaktadır. Dekoratif çiçekleri solmaya meyilli oldukları için güneş ışığından uzak bir yere yerleştirmeniz gerekir..

bir apartman tarzında taze çiçekler

Çiçeklerle oda dekorasyonu

mutfak tasarımında yapay çiçekler

Odanın tasarımında çiçekler

Lobideki bitkiler

Koridorun dekorasyonu için iddiasız, gölgeyi seven canlı bitkilerin kullanılması gerekir. Bunlar, yanlışlıkla dokunmadan zarar görmeyen, yemyeşil çalılar veya güçlü yaprakları olan bitkiler olabilir. Yerde, iç mekan çiçekleri, devrilmeye karşı dayanıklı, alçak, ağır vazolarda durmalıdır. Cissus, palmiye ağaçları ve sarmaşık genellikle lobiye yerleştirilir. Koridordaki bitkilerin periyodik olarak ışığa çıkarılması gerekir, aksi takdirde kuruyabilirler..

yatak odasının iç kısmındaki yapay çiçekler

Çiçekli oda tasarımı

koridorun dekorunda taze çiçekler

Çiçekli oda tasarımı

Mutfaktaki bitkiler

Mutfakta çeşitli türler iyi yetişir. Temel kural, sobanın yanına çiçek koymamaktır. Mutfakta yüksek nem ve düzenli sıcaklık değişimleri vardır, bu nedenle bu özelliklere göre taze çiçekler satın alınmalıdır. Çiçekli minyatür saksılar masada iyi görünüyor. Tencere bir mutfak teması ile birleştirilmelidir, örneğin çelik tencere seramik değil, yüksek teknolojide uygun olacaktır..

İlginç ve pratik bir fikir, aromatik otlar ve baharatlar, meyve bitkileri (biber, küçük nar veya kahve, limon ağacı) yetiştirmektir. Mutfağın tarzına göre kap olarak bardak, tencere, çaydanlık, çömlek kullanabilirsiniz..

koridorun dekorunda taze çiçekler

Odanın iç kısmında beyaz çiçekler

balkon tasarımında yapay çiçekler

iç çiçekler

Oturma odasındaki bitkiler

Geniş bir oturma odasına, örneğin avize, dracaena gibi büyük bitkiler kurabilirsiniz. Tırmanma, küçük bitkiler yardımıyla alanı görsel olarak genişletebilirsiniz. Asılı sepetler ve florariumlar oturma odasını dekore edebilir. 30 cm’yi geçmeyen minyatür bir çiçek aranjmanı güzel bir masa dekorasyonu olabilir..

Oturma odası düzenlemesinde yeni bir trend teraryumdur. Kompozisyon odanın herhangi bir köşesine yerleştirilebilir. Teraryum orijinal görünüyor ve odaya benzersiz ve benzersiz bir görünüm kazandırıyor..

koridor tarzında taze çiçekler

Çiçeklerle oda dekorasyonu

koridor tarzında taze çiçekler

iç taze çiçekler

Yatak odasındaki bitkiler

Şık saksılardaki yer bitkileri, geniş yatak odalarına uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Ülke veya Provence odaları için minyatür güller veya menekşeler uygundur. Yatak odasını bol miktarda çiçekle, özellikle de güçlü bir kokuyla aşırı yüklemek istenmez. Oksijeni “çaldıkları” için zambaklardan ve eğrelti otlarından kaçınmak daha iyidir..

Yatak odası peyzajındaki eğilim, temel yeşilliklerin yetiştirilmesidir. Mersin, nane, çay ağacı veya zakkum ekerek odayı hoş bir aroma ile doldurabilirsiniz. Lavanta stres ve uykusuzlukla mücadeleye yardımcı olabilir.

yatak odası dekorunda taze çiçekler

Çiçekli oda tasarımı

dairenin iç kısmında taze çiçekler

Çiçeklerle oda dekorasyonu

Banyoda kapalı çiçekler

Flora, yüksek nemi, alacakaranlığı ve sıcaklığı seven banyoya kurulur. Banyoda pencere yoksa, fitolamp takılması önerilir..

Banyodaki çiçekler rahat, sıradışı bir atmosfer yaratır, ancak aynı zamanda bir takım rahatsızlıklar da oluşturabilirler. Küçük bir banyoda çiçekler raflara veya asılı saksılara yerleştirilebilir. Bu yerleştirme seçeneği alanı karıştırmaz, boşlukları doldurur ve çiçekler karışmaz. Büyük banyolarda ağaç çiçekleri ve gür olmayan bitkiler uygun olacaktır. Banyoya yerleştirilen floraya çok dikkatli davranılmalıdır. Çiçekleri küvet, çamaşır makinesi, lavabo veya duşakabin yakınına koymayın..

balkon tarzı yapay çiçekler

Odanın iç kısmındaki güzel buket

oturma odasının iç kısmında taze çiçekler

Odanın iç kısmındaki çiçekler

koridor tasarımında yapay çiçekler

İç mekanda saksı

Şık bir iç mekan bitkisi yelpazesi, herhangi bir odayı güzelce dekore etme fırsatı sunar. Her görünüm, arka plana, gelen ışığa, bitişik renklere ve genel iç mekana bağlı olarak tamamen farklı bir şekilde kendini gösterir. Ana tavsiye, hayal kurmaktır, çünkü her şeyden önce dairenin içindeki çiçekleri sevmelisiniz. Konteyneri nereye kuracağınızı bilmiyorsanız, konumu ile deney yapabilirsiniz ve en uygun yer kendiliğinden bulunacaktır..

Video: İç mekandaki çiçekler ve bitkiler. Taze çiçeklerle bir dairenin nasıl dekore edileceğine dair fikirler

Çiçeklerle bir daireyi dekore etmek için 50 fikir fotoğrafı:

yatak odası dekor resminde yapay çiçekler balkon fotoğrafının tasarımında taze çiçekler dairenin iç kısmındaki taze çiçekler photo koridor tarzı yapay çiçekler resmi oturma odasının tasarımında taze çiçekler photo mutfak resminin iç kısmındaki yapay çiçekler koridor resmi tarzında taze çiçekler mutfak fotoğrafının dekorunda yapay çiçekler balkon resminin iç kısmındaki taze çiçekler yatak odası dekorunda yapay çiçekler photo düz bir resim tarzında taze çiçekler oturma odası tasarımında yapay çiçekler photo yapay çiçekler koridor stili photo koridor resminin tasarımında taze çiçekler balkon resminin dekorunda taze çiçekler mutfağın iç kısmındaki yapay çiçekler photo yatak odasının iç kısmındaki taze çiçekler photo yapay çiçekler tarzı oturma odası resmi dairenin tasarımında yapay çiçekler photo koridor fotoğrafının tasarımında yapay çiçekler koridor resminin dekorunda taze çiçekler oturma odasının iç kısmındaki yapay çiçekler photo dairenin iç kısmındaki yapay çiçekler photo mutfak fotoğrafı tarzında yapay çiçekler yatak odası tasarım resminde taze çiçekler koridor fotoğrafının tasarımında yapay çiçekler apartman resminin iç kısmındaki taze çiçekler mutfak fotoğrafı tarzında taze çiçekler oturma odası dekor resminde yapay çiçekler koridor fotoğrafı tarzında yapay çiçekler yatak odası dekor resminde taze çiçekler balkonun iç kısmındaki taze çiçekler photo balkon tasarım resminde yapay çiçekler koridor fotoğrafı tarzında taze çiçekler koridor tasarım resminde yapay çiçekler oturma odası dekor resminde taze çiçekler koridor fotoğrafı tarzında taze çiçekler mutfak tasarım resminde sahte çiçekler bir apartman fotoğrafı tarzında taze çiçekler koridor resminin iç kısmında taze çiçekler oturma odası dekorunda yapay çiçekler photo yatak odası resminin iç kısmındaki yapay çiçekler koridor fotoğrafının dekorunda taze çiçekler mutfak resmi tarzında taze çiçekler dairenin dekorunda taze çiçekler photo oturma odası resmi tarzında taze çiçekler balkon fotoğrafının tasarımında yapay çiçekler apartman resminin iç kısmındaki yapay çiçekler koridor resmi tarzında taze çiçekler

Previous Post
Oturma odası için alçıpan gergi tavanların fotoğrafı
Next Post
How to equip the interior so that you get a cozy bathroom with a design in the photo of 6 sq.m. if the bathroom is combined