15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekandaki duvar kağıdı arkadaşları: kombinasyonun sırları

Bir yenilemeye başlarken, geleneksel kaplamayı terk etmeye ve örneğin oturma odasının iç kısmındaki duvar kağıdını denemek gibi denemelere değer. Ünlü tasarımcılar, özel projeler üzerinde çalışırken genellikle böyle bir kombinasyona başvururlar. Uyumlu seçeneklerin seçimi tasarım işinde belirli bilgileri gerektirdiğinden, bu işte yeni başlayanlar için daha zordur. Uzmanlar tarafından nazikçe paylaşılan önerileri kullanırsanız bunda zor bir şey yoktur..

Özel bir evin oturma odasında duvar kağıdının farklı baskılarla kombinasyonu

Duvar kağıdı arkadaşlarını seçerken, tasarım ve vurguların doğru yerleşimi birincil öneme sahiptir.

Neden duvar kağıdını birleştir?

Oturma odalarında duvar kağıdını sık sık yeniden yapıştıranlar, böyle bir onarımın hiçbir şeyi kökten değiştirmediği hissine aşinadır. Yenilik ve radikal değişikliklerin hayranları farklı bir şey denemeli – fotoğrafta olduğu gibi güncellenmiş iç mekanda eşlik eden duvar kağıdına sahip duvarların olağanüstü bir şekilde yapıştırılmasına karar verin.

Duvar kağıdı arkadaşlarıyla oturma odası tasarımı

Çeşitli duvar kağıtlarını birleştirerek, kusurları başarıyla gizleyebilir ve iç mekanın saygınlığını vurgulayabilirsiniz.

Oturma odasının duvarlarında yeşil duvar kağıdı

Tamamlayıcı duvar kağıdı herhangi bir odayı dekore etmek için kullanılabilir

Tabii ki, mükemmel bir tada ve sanatsal yeteneğe sahip olan kaplama malzemelerinin seçimine dikkatle yaklaşılmalıdır. Bazı insanlar, tasarım eğitimi olmasa bile, birçok yönden farklılık gösteren duvar kağıtlarını mükemmel bir şekilde birleştirmeyi başarır:

 • renk;
 • resim çizme;
 • doku;
 • yüzey kaplama malzemeleri (kağıt, vinil, laminat, serigraf baskı, doğal lifler).

Tabii ki, deney başarısız olursa, tam tersi bir etki elde edebilirsiniz – yaratıcılık yerine kötü bir tada sahip olursunuz. Ancak bu nedenle, bitirme malzemeleri-refakatçileri iyidir, bir veya iki duvar işlenir ve bunlardan herhangi biri zamanında değiştirilebilir. Bununla birlikte, pek uyumlu olmayan bir düet bile, fotoğraf örneğinde olduğu gibi renk, doku veya desende yankılanan mobilya ve aksesuarlarla kolayca dengelenebilir..

Aynı renk şemasında farklı baskılarla duvar kağıdı kombinasyonu

Farklı desenlere sahip, ancak aynı tonda duvar kağıdı

Tamamlayıcı duvar kağıdı, herhangi bir odayı kökten değiştirebilir. Çoğu zaman, koridorda, oturma odasında (salon), yatak odasında ve kreşte vurgulu bir duvarın birleştirilmiş yapıştırılmasına başvurulur. Pratiklik uğruna uzun bir koridor genellikle iki tür duvar kağıdı ile yapıştırılır – paneller seviyesine kadar çizgili ve desenli alt ve düz bir üst (veya küçük bir desenle).

İyi düzenlenmiş rulolar, görsel olarak genişleyen alan ve duvar kusurlarını maskeleyen belirli bir tasarım hedefine ulaşmanıza yardımcı olacaktır..

Bir kır evinde mavi tonlarda yatak odası

Bir duvar kağıdı kombinasyonunun yardımıyla, düz olmayan yüzeylere arka plan duvar kağıdı yapıştırırsanız ve ideal yüzeylere parlak vurgular yerleştirirseniz bazı duvar kusurlarını “gizleyebilirsiniz”.

Küçük süslemeli pembe duvar kağıdı

Kenar şeridi ayırma ile iki tür duvar kağıdının yatay kombinasyonu

Oturma odasının iç kısmında tamamlayıcı duvar kağıdı kullanımının belirli avantajları vardır:

 • düşük maliyetle eşsiz bir iç mekan yaratmak için daha fazla fırsat;
 • sınırsız tasarım potansiyeli;
 • ekler üzerinde aynı anda sağlam bir arka plan ve güzel bir desen görmek istiyorsanız, dekorasyonda daha fazla uyum elde edin;
 • odanın boyutlarını düzeltmek için seçenekler listesi genişliyor, odanın hacmini görsel olarak dönüştürüyor;
 • geniş bir oturma odasının, mutfak-yemek odasının, stüdyo dairenin veya duvarsız evin ayrı bölümlerini imar etmenin mükemmel bir yolu.

Özel bir evin oturma odasının iç kısmında duvar kağıdı arkadaşları

Kombine duvar dekorasyonu, iç mekanın özgünlüğünü vurgular

Önemli! Tamamlayıcı malzemelerle dekorasyon yapmak, tüm oda için yeterli olmayan en sevdiğiniz duvar kağıdını eklemenin mükemmel bir yoludur. Aynı zamanda, sadece rulo malzemelere güvenmek gerekli değildir..

Parlak duvar kağıdı çizgili oturma odasındaki kanepeyi vurgulayın

Ekler basit bir uygulamadır. İlk olarak, arka plan yapıştırılır ve ardından üstüne parlak şeritler yapıştırılırken, ikincisi gerçekten dikkat çekici ve akılda kalıcı olmalıdır.

Duvarı çeşitli türlerde duvar kağıdı yamaları ile yatak odasına yapıştırma

Duvar kağıdı artıkları – çok orijinal bir yol, ancak uygulanması daha zor

Arkadaş olarak, dekoratif sıva, astar, mantar veya bambu gibi dokuya benzer kaplama malzemeleri alabilirsiniz. İyi bir yol, “sıvı” duvar kağıdı ile bir kombinasyon olarak kabul edilir ve birden fazla boyama içerir..

Malzemeleri “arkadaşlar” birleştirirken yeni olanaklar

Tabii ki 2 çeşit duvar dekorasyonunu birleştirmeden özel bir tasarım yapmak gerçekçi ama böylesi çok daha ilgi çekici görünüyor..

 1. Bir niş, vurgu duvarı, ekleme için ilginç bir arka plan seçmek veya küçük “sanatçılar” tarafından bozulan 1-2 hasarlı çizgiyi değiştirme seçeneği bulmak daha kolaydır..
 2. Şık koyu duvar kağıdı ile genel yapıştırma kasvetli göründüğünde, bir duvarı veya alanı “aydınlatma” yeteneği.
 3. Vurgu ekleri, minimalist bir iç mekanda veya küçük mobilyalı bir odada şık ve modaya uygun bir vurgu olabilir..
 4. Özgünlük, bir yatak odasının, oturma odasının veya çocuk odasının iç kısmında eşlik eden duvar kağıtlarının bulunduğu ana özelliktir..
 5. Çok pahalı özel duvar kağıdı pahalı bir yenilemedir, ancak güzel bir düet seçerseniz, eşsiz bir iç mekan için bir rulo yeterlidir. Ek olarak, tüm odayı pahalı rulolarla yapıştırmak, gösterişli lüks iddiasıyla iddialı görünebilir..
 6. Büyük bir odayı imar ederken bitirme kombinasyonu, iç tasarımcıların favori tekniğidir. Bu durumda 2-3 köşe kendi duvar kağıdınızla anlam açısından en uygun renkle süslenebilir..

Çocuk odasında iki tür duvar kağıdının kombinasyonu

Duvar dekorasyonu ile imar

Tavsiye. En azından biraz tasarruf etmek için, pahalı bitirme ruloları uçtan uca, ucuz arka plan ruloları satın alınabilir – her zaman bir marjla.

Duvar kağıdını farklı desenlerle ayırmak için pervaz kullanma

Yüzeyleri ayırmak için pervaz kullanan malzemelerin başarılı kombinasyonu

2-3 çeşit duvar kağıdı satın alırken, bir üreticinin ürünlerine ve genel fiyat kategorisine odaklanmak daha iyidir – bu, yapıştırmayı kolaylaştıracaktır. Kural olarak, aynı tabana veya alt tabakaya sahiptirler, çünkü rulolar aynı büzülmeyi verir ve kuru olduklarında derzde ayrılmazlar..

Kadın yatak odasında duvar kağıdının parlak kombinasyonu

Kontrastların bir odanın alanını görsel olarak azaltabileceğini unutmayın.

Büyük bir odayı dekore etmek için iki tip duvar kağıdı, Batı’da popüler bir tasarım tekniğidir, yakında çevremizde de aynı derecede popüler olacaktır..

Farklı duvar kağıtlarını birleştirmek için hangi renk şeması en iyisidir?

En kolay yol, zaten bir öncelikli gölge varsa, iç mekandaki tamamlayıcı duvar kağıdı için renk şemasını seçmektir..

Yemek alanını farklı bir desenle duvar kağıdı ile dekore etmek

Geniş odalarda üç tip duvar kağıdının kombinasyonu uygundur.

Tasarımcılar altın kurallar kullanır:

 1. Odayı sadece spektrumun bir bölümünün – soğuk veya sıcak renkler – tonlarında dekore etmeniz önerilir. İstisnalar, parlak favorilerle iyi giden beyaz ve siyah, pastel ve spektral olmayan renklerdir..
 2. Beyaz evrensel bir renktir, ancak dekor ve arka plan kaplaması için rulo seçerken beyazın sarı ve mavi olabileceğini unutmayın. Süt ürünlerini soğuk bir aralıkla birleştirirseniz, kirli veya eski görünebilirler. Sıcak bir aralıkta duvarların kristal beyazlığı iç mekanlara soğuk ve davetsiz bir atmosfer getiriyor. Tabanın grimsi beyaz rengi “kirli” görünüyor, ancak koyu zümrüt, bordo, grafit veya siyah eklerle birlikte “daha temiz” olacak.
 3. Farklı dokulara sahip aynı renkteki duvar kağıtları, bir açıyla düşen yapay ışık altında farklı görünecektir..
 4. Kafes ve kafes sadece düz duvar kağıdı, soyutlama – çiçek süslemeli, grafik desenli – çizgili, çiçek baskılı – monogramlı.

Siyah bir arka plan üzerinde beyaz bir baskı ile birleştirilmiş çok renkli çizgili duvar kağıdı

Dikey koyu çizgiler odayı görsel olarak uzatır

Desensiz, ancak farklı dokularla değişen düz çizgilerle ilginç bir etki elde edilebilir. Örneğin, parlak bir tabana mat bir desenin uygulandığı tekstillere benzeyen krem ​​renkli jakar ruloları, pürüzlü kum tipi bir yüzeyle birleştirilebilir. Gün boyunca duvarlar tek renkli görünecek; yapay ışık altında, dokulardaki fark üzerinde çok renkli bir gölge oyunu gösterecekler..

Her rengin kendine has özellikleri vardır ve hepsi bilinçaltını farklı şekillerde etkilediği için bu göz ardı edilemez..

1. Sarı (kanarya, limon, meyveli) Sıcak bir aralığın geleneksel olarak “iştah açıcı” neşeli rengi, kuzey pencerelerinden gelen güneş ışığı eksikliğini mükemmel bir şekilde telafi eder, pozitife uyum sağlar, rahatlık yaratmaya yardımcı olur, sarı duvar kağıdının eklenmesi yemek alanında ideal bir seçim olarak kabul edilir..
2. Portakal (şeftali, kayısı, portakal)   Beyaz ve “sıcak” renklerle birlikte aktiviteyi teşvik eder, ana renk olarak melankolik depresif insanları harekete geçirmek için bir çocuk odasına veya yatak odasına eklenir – stüdyo, oturma odası, salon, mutfak.
3. Kırmızı (kırmızı, kırmızı) Tutkunun sembolü olan aktif bir renk, kanlı ve diğer agresif tonlara sahiptir, yatak odasında ve oturma odasında siyah duvar kağıdı ile birleştirilemezler. Genellikle bej ile birlikte vurgulu bir duvarda kullanılır, ancak ana duvar olarak değil.
4. Pembe Narin arka plan, bir kadının yatak odası veya genç eşler için ideal olan birkaç çiçek tonuna sahiptir, odayı “genişletir”, beyaz ve salata ile iyi algılanır.
5. Leylak (leylak, lavanta ve soluk mor) Güzel gölgeler, bir yatak odası hariç, bir oturma odasında nadiren kullanılır, mistik bir aura oluşturur, bilinçaltında soğuk bir skala ile birlikte geçmiş ve gelecek arasında “gezinme” hissi verir..
6. Mavi, açık mavi Sakinleştirir, ancak bilinci harekete geçirir, ofis için iyidir, soğuk bir ölçekle birlikte.
7. Yeşil (nane, otsu, iğne yapraklı, marul, “yeşil elma”) Bu gölgeler, mutfakta sarı-yeşil hariç, modern iç mekanlarda nadiren kullanılır. Optik sinir üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, çalışma alanını bilgisayarın yanına yapıştırmak için tercih edilir. Gri ile istenmeyen odaları “küçültür”.
sekiz. Siyah Büyük kontrast, ancak temel olarak değil.
dokuz. Beyaz Herhangi bir oda için ideal zemin, zıt kombinasyonlar da dahil olmak üzere her renge mükemmel uyum sağlar.

Mavi duvar kağıdının çiçek desenleriyle birleşimi

Mavi tonlar sakinleştiricidir ve insanların sık sık sohbet etmek için toplandığı odalar için uygundur.

Önemli! Renk düetlerini seçerken, her tonun çok fazla tonu olduğundan, tüm nüansları dikkate almaya değer..

Duvar kağıdı olan gri bir duvarın yanındaki masada taze çiçekler.

Kompakt bir oda için düz tuvaller ve desenli uygundur, ancak parlak renkler içermez

Örneğin, koyu yeşilin kalın gri ile birleştirilmesi istenmez, tasarımcılar buna “melankoli yeşili” diyor. Ancak inci grisi salatası, dış ortamda büyük bir duygusal ve entelektüel stres yaşayan bir gencin odası için iyi bir düet..

Kağıt duvar kağıdı ile oturma odasının iç kısmında yaşayan bitkiler

İki pastel tonun başarılı kombinasyonu

kombinasyon kuralları

Tasarım projeleri bazen sıradan bir bakış açısından “mantıksız” görünebilir, ancak profesyoneller sarsılmaz kurallar tarafından yönlendirilir..

 • Mutfakta, tarzı ne olursa olsun, sindirime ve yemek yapma isteğine olumlu etkisi olan renkler ve kombinasyonlar kullanın. Nane, çilek, ahududu, elma, karamel, sarı ve çikolatadır. Mutfağın iç kısmındaki duvar kağıdı arkadaşları, beyaz, süt, krem ​​ve açık bej gibi açık renkli eklerin bir kombinasyonunu önerir..
 • Müşterinin talebi üzerine, yaşam alanlarından birine herhangi bir rengi uyarlamak mümkündür, ancak bu duvar kağıdını tüm duvarlara yapıştırmak gerekli değildir. Baz sakin olmalı, tercih edilen rengin ekleri, nişleri ve aksanları ile seyreltilmelidir. Bu, parlak renklerin bilinçaltında kötü tat ve baskıdan kaçınarak zarif bir tasarım oluşturmayı kolaylaştırır..
 • Birkaç parlak rengi birleştirmek istenmez. Duygusal, neşeli bir iç mekan için birbiriyle uyumlu 2 sulu renk yeterlidir, ancak sakin bir arka plan seçmek daha iyidir.
 • Efekti arttırmak için, yalnızca farklı renklerde duvar kağıtlarını değil, aynı zamanda farklı dokuları da birleştirirler – pürüzsüz ve pürüzlü, mat ve parlak.
 • Çiçek desenli duvar kağıdı için yoldaşları seçerken, çiçeklerin, yaprakların ve diğer unsurların gölgesine karşılık gelen “doğal renklerini” seçmeniz önerilir..
 • Tarihi ve retro tarzlarda o dönemde olmayan parlak renkleri kullanmak mantıksız..
 • Arka plan duvar kağıdını seçerken, duvarların ve tavanın rengini dikkate alarak görsel olarak genişletmek veya bir şeyle doldurmak için odanın boyutlarını dikkate almak önemlidir..
 • Tamamlayıcı duvar kağıdı kullanmanın önemli bir yönü, iç mekandaki işlevselliğidir. Bazı gölgeler yatıştırır ve gevşetir, diğerleri bilinci ve kas tonusunu harekete geçirir. Duvar kağıdı, duvar kusurlarını gizleyebilir ve genişleyen alan yanılsaması yaratabilir.

Başlığın arkasında çiçek desenli duvar kağıdı

Arka plan duvar kağıdı, tüm duvar alanının en az %60’ını kaplamalıdır.

Yatak odasının iç kısmında duvar kağıdının çeşitli desenlerle kombinasyonu

Yatak odasında, yatağın başının arkasındaki duvara odaklanmak en iyisidir.

Başlığın çizgili duvar kağıdı ile vurgulanması

Yatak odası için doğal kombinasyonlar idealdir.

Farklı tarzlarda duvar kağıtları seçimi

Provence ve ülke – küçük bir çiçekte veya diğer çiçek süslemeli duvar kağıdı, badana, tuğla, doğal ahşabı taklit eden pürüzsüz bir doku ile birleştirilebilir. Aynı teknikler vintage ve retro tarzlarda da kullanılmaktadır..

İki tür duvar kağıdı ile rustik mutfak tasarımı

Provence tarzında mutfakta sebze baskılı duvar kağıdı

Avangard ve fütürizm, her şeyin mümkün olduğu cesur deneyler için abartılı stillerdir, ancak mantıklı bir şekilde, tasarımcılar istisnalara izin vererek temel kurallar tarafından yönlendirilir. Grafik bir çözümde çiçek baskıları, tanınabilir unsurlarla soyutlama, sıra dışı neon tonları – beyaz bir arka plan onlar için idealdir.

Oryantal tarz, çok sayıda renkli tekstil ve karmaşık örgü geometrisine sahip karmaşık desenlerle karakterizedir. Oryantal desenler veya gerçek tekstil duvar kağıtları ile pahalı kumaşları taklit eden bir ek ilginç görünecek..

Kitsch, klasik geleneklerle alay etmenin eşiğinde doğmuş eğlenceli bir eklektik tarzdır. Bu, tatsızlığın eşiğinde denge kurabileceğiniz ve duvarları patchwork tarzında (patchwork tekniği) dekore etme yolları da dahil olmak üzere uyumsuz deneyler yapabileceğiniz tek zamandır..

Kitsch tarzı bir oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek

Geleneksel olmayan ve etkili kitsch stili

Klasiklerin modası geçmeyecek, yüzyıllarca kanıtlanmış güzellik kanonları sayesinde her zaman alakalı olacak. Bunlardan biri simetridir, ekler için duvar kağıdı seçerken bunu aklınızda bulundurun..

Klasik tarzda bir odanın iç kısmında gramofon

Avrupa klasik stili için tipik duvar kağıdı kombinasyonu

Minimalizm – tasarımcılar, yemyeşil Rokoko mücevherlerinden ve sıkıcı klasik formlardan her şeyin ona geri döndüğünü iddia ediyor. Gereksiz olan her şeyin reddedilmesi, birkaç çeşidi olan çileciliğe bir övgüdür, modern, Japon ve İskandinav minimalizmi, enkarnasyonların en çarpıcı örnekleridir. Duvar dekorasyonunda en fazla iki farklı doku kombinasyonu sağlar..

Yüksek teknoloji ve çatı katı, çıplak tuğla veya beton duvarlar, metalik duvar kağıtları ve kentsel fotoğraf duvar kağıtları şeklindeki eklerin memnuniyetle karşılandığı en popüler modern tarzlardır..

Duvarda duvar kağıdı ile yüksek teknoloji koridor iç

Yüksek teknoloji tarzı bir koridorda yatay ve dikey şeritlerin kombinasyonu

Duvar kağıdı tarihi tarzlarda kullanılmadı, ancak bugün sarayların, tapınakların ve ortaçağ kalelerinin kaplamalarını taklit eden birçok teklif var. Barok ve Rokoko – monogramlı duvar kağıdı ve modelleme taklidi kullanın. Duvar kağıdı görüntüsü de dahil olmak üzere çerçeveler, kornişler, klasik mimari elemanlar uygundur.

Kabartmalı duvar kağıdı ile Rokoko tarzı oturma odası iç

Rokoko tarzında kabartmalı süslemeli duvar kağıdı

Görkemli İmparatorluk stili, Napolyon’un kampanyalarından sonra ortaya çıkan Mısır temalarına dayanan imparatorluk lüksünün bir taklididir. Hala epik freskleri, zarif desenleri ve keyifli egzotizmi yansıtıyor. Bir konut iç mekanında doğru eşlik eden duvar kağıdı seçimini yapmak zordur. Profesyonel tasarımcıların kataloglarında ve bitmiş çalışmalarında özel notlara odaklanmanız önerilir..

Geniş bir odada cesur deneylere özgürce izin verebileceğinizi, küçük bir odada alanı bölen büyük çizimlerden ve keskin kontrastlardan kaçınmanın daha iyi olduğunu unutmayın. Daha ilginç varyasyonlar – fotoğraf galerimizde.

Video: mutfakta birleşik duvar kağıdı

Başarılı duvar kağıdı kombinasyonlarının fotoğrafları

Parke zemin üzerinde koyu kahverengi kanepe Kalın baskılı duvar kağıdı ve beyaz tuğla duvarların kombinasyonu Yatak odasında duvarları süsleyen duvar kağıdı Oturma odası duvarında birkaç duvar kağıdı kombinasyonu Siyah beyaz oturma odası iç Vinil duvar kağıdı eki ile vurgulu bir duvarın vurgulanması Kağıt duvar kağıdı ile yatak odasında başucu lambası Koyu tonlarda şömineli oturma odası iç Oturma odasında pembe baskı duvar kağıdı Koridordaki duvar kağıdında yatay çizgiler Çiçekli duvar kağıdının boyalı duvarlarla kombinasyonu Yatak odasında duvar kağıdında dikey çizgiler Açık tonlarda oturma odası tasarımı Mavi duvar kağıdı ile modern yatak odası Eski bir yatak ile genç bir kızın yatak odası Duvar kağıdının çeşitli süslemelerle kombinasyonu Bir şehir dairesinin oturma odasının duvarında kabartmalı duvar kağıdı Özel bir evin yatak odasında yeşil duvar Özel bir evin koridorunda serigrafi baskılı duvar kağıdı Renkli duvar kağıdının arka planında beyaz kanepe Bir çocuk için küçük bir odanın içi Sürgülü panoramik pencereli yatak odası Gri bir kanepede ahududu yastıklar Oryantal tarzda odanın karanlık iç kısmı Çocuk odasında oyun alanının duvar kağıdı imar edilmesi Açık tonlarda çocuk odası iç Klasik bir iç mekanda bej duvar kağıdı Şömineli bir kır evinde oturma odası Siyah zemin üzerine beyaz baskılı duvar kağıdı Bir kır evinin yatak odasında turkuaz duvar kağıdı Modern bir yatak odasının iç kısmında duvar kağıdı kombinasyonu Yatak odasında duvar kağıdında büyük çiçekler Oturma odasındaki duvar kağıdında koyu gölgeler Duvarları çeşitli tiplerde duvar kağıdı ile yatak odasına yapıştırma Özel bir evin yatak odasında leylak duvar kağıdı Yatak odası tasarımında vinil duvar kağıdı Özel bir evin yatak odasında pencerenin önündeki masa Başlığın üstündeki duvarı bir resimle süslemek Yatak odası tasarımında leylak rengi Pembe tonlarda bir kız için yatak odası Yatak odası duvarında yaldızlı bir çerçevede ayna Modern bir yatak odasında çizgili tekstil yatak Tavan arasında bir çocuk odasının içi Tavan arası odanın iç kısmındaki ahşap Modern bir tarzda yatak odasında aydınlatma Açık renklerde yatak odasının iç kısmındaki avize Krem duvar kağıtlarının farklı desenlerle kombinasyonu Beyaz tavanda kristal avize Yatak odasının iç kısmındaki sarı yastıklar Yeni doğmuş bir bebek için odada küçük süslemeli duvar kağıdı

Previous Post
Özel bir evde mutfak-yemek-oturma odası tasarımı: alan nasıl düzenlenir
Next Post
Thread curtains in the interior: tips, photos, materials