15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda boyama için duvar kağıdı: tercih edilen özellikler

Küçük “sanatçıların” eskizleri ve kuyruklu evcil hayvanların etiketleri nedeniyle duvar kağıdını sık sık yeniden yapıştırmak zorunda kalanlar, muhtemelen hepsini bir boya silindiri ile yuvarlamayı hayal ettiler. Ancak sorun şu ki, iç mekanda boyamak için duvar kağıdına ihtiyacınız var, ıslanacak ve duvarlardan düşecek olan sıradan kağıt rulolara değil. Ve uygun bir kaplama türü uzun süredir geliştirilmiş ve satılmış olmasına rağmen, çoğu atalet nedeniyle, yaklaşan onarımlardan önce sıradan kağıt rulolar için inşaat süpermarketlerine gidiyor. Bu kısır döngüden çıkmanın zamanı geldi – onarımları daha düşük maliyetle yapmak. Boyanabilir dokulu duvar kağıdı, herhangi bir odanın görünümünü çeşitlendirmenin harika bir yoludur..

Boyanabilir duvar kağıdı ile oturma odası tasarımı

Boyanabilir duvar kağıdı, benzersiz bir iç mekan yaratmanıza izin veren özel bir kaplama türüdür.

Neden boyanabilir duvar kağıdı seçmelisiniz??

Son yıllarda geleneksel kağıt rulolardan uzaklaşarak, oda renklendirmesi lehine bir tasarım trendi oluştu. Genellikle bu, bir duvar resmi tasarımının fotoğraf örneğinde olduğu gibi, iki renkli ve çok renkli renklendirme (bir veya tüm yüzeyler) dahil olmak üzere farklı şekillerde yapılır..

Kabartmalı boyanabilir duvar kağıdı ile yeşil duvar

Boyama için duvar kağıdı, kabartmalı dokusu nedeniyle iç mekanda harika görünüyor

Onlarca yıldır değişmeyen klasik iç mekan gibi muhafazakar insanlar, diğerleri yaşam alanının görünümünün sık sık değişmesini sever. Ancak er ya da geç herkes evini veya dairesini tamir etmek zorunda kalır ve duvarların örtülmesi sorunu ortaya çıkar. İç kısımdaki düzgünce boyanmış duvarlar, özellikle büyük onarımlar için zaman ve para olmadığında, bir odayı dönüştürmenin en hızlı yoludur..

Boyama için ideal bir duvar yüzeyine ihtiyacınız var – eski kaplamayı çıkardıktan ve tam tesviyeden sonra, kusurlar ve düzensizlikler olmadan dikey. Bu, bir başlangıç ​​ve bitiş macunu ile profesyonel sıvayı ve ardından çift astarlamayı içerir. Sadece bu durumda duvarların pürüzsüz, renklendirmeye uygun olması beklenebilir. Ama dokulu desen olmadan olacaklar.

Duvar kağıdı alt boyama ile beyaz ve mavi duvar

Herhangi bir zamanda, duvarların rengi hızlı ve minimum maliyetle değiştirilebilir.

Tabii ki, özel sıva ile süslemeye başlayabilirsiniz. Ancak elle dekore edilmiş kabartma işlemenin üzerine boyalı duvarları olan bir iç mekan, beceri gerektiren zahmetli bir süreçtir..

Önemli! Ana malzemeden bağımsız olarak boyama için haddelenmiş malzemeler, tekrarlanan boyama için tasarlanmıştır. Küçük bir çizim 3-4 renk değişikliğinde güzelliğini kaybetmez, kabartma süslemeli duvarlar 5-7 kata kadar yeniden boyanır.

Boyanabilir duvar kağıdı üzerine rulo kaplama

Boyanabilir duvar kağıdı ile kaplanmış duvar birkaç kez yeniden boyanabilir

Başka bir soru, duvarları hangi renge boyamak gerektiğidir? Her birinin kendi tercih edilen rengi vardır, ancak belirli bir mobilya veya seçilen bir iç stil için her zaman uygun değildir. Ek olarak, her birinin kendi bilinçaltı algısı ve ruh üzerinde etkisi vardır. Bir palet harekete geçer, diğeri yatıştırır, “iyileştirici” ve yorucu, hatta sinir bozucu renkler vardır..

Kabartmalı desenli yeşil boyanabilir duvar kağıdı

Boyama için duvar kağıdı çok etkileyici görünüyor

Tavsiye. Tasarım programlarına sahip olanlar, odanızın görünümünü test etmek için renk doldurma yöntemini kullanabilirsiniz..

Kanıtlanmış bir seçenek, duvarlar için bir tür soluk pastel ton seçmektir. Boyama için duvar kağıdına bir rulo ile uygulanır – ruloların kendilerini rahatlatmak için tasarım seçenekleri zevkinize göre seçilir:

 • dokulu;
 • düz;
 • desenli.

Çocuk odasında pürüzsüz boyanabilir duvar kağıdı

Bazı insanlar, süslemeye karar veremedikleri için pürüzsüz duvar kağıdını seçerler. Bu durumda hayal güçlerini gösterme ve fikirlerini duvarlara yansıtma fırsatı bulacaklardır.

Farklı dokulara sahip boya duvar kağıtlarının ilginç bir kombinasyonu

Kabartmalı desen mükemmel hizalama gerektirmez. Bu, yeni panel binalarda duvarları işlemenin mükemmel bir yoludur, duvar bloklarının derzlerini ve derzlerini macunlamak ve bir astar ile kaplamak yeterlidir. İyi haber şu ki, nişler, “paneller”, renk blokları ile boyama dahil boyalı duvarların tasarımını değiştirebilir veya grafiti ve soyutlama şeklinde bir çizim uygulayabilirsiniz..

Boyanabilir ruloların özellikleri

İyi boyanabilir duvar kağıdı sadece tasarımı değiştirmez. Fiberglas örtü mikro iklimi iyileştirecek ve ses yalıtımı sağlayacaktır. Normal boyalı duvarlar gibi dokunmak için kağıt kadar soğuk değiller..

Boyama için güzel dokulu duvar kağıdı

Dokulu duvar kağıdı, duvarlardaki ve tavanlardaki ince düzensizlikleri iyi kapatır

Dikkat! Dokuma rulolar, kedi ve köpek şakalarıyla uyumlu değildir. Pençelerini keskinleştirdikleri yerlerde, duvar kağıdı orijinal görünümünü çabucak kaybeder – bir tavan matı kullanın.

Oturma odasının duvarını boyamak için cam duvar kağıdı

Fiberglas esaslı duvar kağıtları aşınmaya en az duyarlıdır, bu nedenle halka açık yerlerde ve koridorlarda kullanılırlar.

Acil bir durumda çizik yüzey alçı sıva ile düzeltilebilir ve üzeri boyanabilir. Bu nedenle, ileride kullanmak üzere biraz boya bırakılması tavsiye edilir – kusurları düzeltmek için.

İyi haber şu ki, bir sonraki yenileme sırasında farklı bir bitişe karar verilirse, böyle bir tabanın çıkarılması kolaydır. Rulolar ne kadar yoğun olursa, onları bütün olarak çıkarmak için o kadar fazla fırsat. Bazı insanlar, soyunma odasında, balkonda, kilerde veya tuvalette boyamak için boyayı çıkarmayı ve kabartmalı cam duvar kağıdı kullanmayı başarır. Ancak bu, lateks, akrilik veya silikon değil, su bazlı bir boya kullanılması durumunda geçerlidir..

Rölyef sayesinde duvarlar donuk veya özelliksiz görünmüyor. Ancak renk mevsime göre değiştirilebilir – kış için mavi ve ilkbahar-yaz mevsimi için salata. Sadece bir sonraki yeniden boyamada, yeni katman boyunca “kel noktalar” göstermemek için daha koyu bir gölge seçmeniz önerilir. Bir sonraki güncelleme için yüzeyi bir rulo ile incelemek yeterlidir..

Duvar kağıdında rulo şablonlama

Özel şablon silindirleri kullanılarak güzel desenler oluşturulabilir

Tavsiye. Farklı yönlerde boyamak daha iyidir, önce dikey olarak uygulayın, ardından boya katmanlarını “beyazlatmak” için yatay olarak uygulayın. Renk aynıysa, kullanım kolaylığı için boya incelticiyi seyreltmek daha iyidir. Kalın bir çözelti ile koyu bir taban üzerine boyayın..

El silindiri ile dokunmamış duvar kağıdı boyama

Farklı yönlerde boyamak daha iyidir.

İç mekanlarda çalışırken trenin güvenliği önemlidir. Zehirli dumanlar çıkarmayan özel iç mekan eko boyaları vardır. Bu, özellikle alerjisi olanlar ve astım hastaları için bir çocuk odasında veya yatak odasında çalışırken önemlidir..

Her aşamada duvar işleme kalitesi için teknolojiyi takip etmek önemlidir. Bu, yapıştırma ve boyama için duvarların ve ruloların hazırlanması, bir renklendirme çözeltisinin hazırlanmasıdır..

Dikkat! Duvar kağıdındaki eklemler ne kadar az görünürse, boya o kadar doğru bir şekilde uzanır. Geniş ruloların yapıştırılması daha zordur, ancak daha az dikiş vardır, bu da uzun yıllar boyunca kusursuz çalışmayı garanti eder.

Bir şehir dairesinin koridorunda boyamak için beyaz duvar kağıdı

Duvar kağıdının ömrü büyük ölçüde temel yüzey hazırlığına bağlıdır.

Baz beyaz iken bazı boya türleri, belirli bir renk tonu için pigment veya renk ile seyreltilir. Bu, bitişik odaların iç kısmında duvar kağıdı ve duvar resminin bir kombinasyonu seçildiğinde uygundur. Bej renkli giriş holü, kahve ve sütlü oturma odası, opal yatak odası ve karamel mutfak ile bitişiktir. Tüm duvarlardan tasarruf etmek için, kapları farklı pigmentlerle seyrelterek bir boya satın alırlar..

Yardımcı ipuçları

Duvarları boyarken gamut seçiminde yanılmamak için önemli nüansları göz önünde bulundurun..

Klasik kombinasyonlar:

 • yakından ilişkili renklerin bir kombinasyonu – 2 nötr, 2 soğuk, 2 pastel veya 2 sıcak;
 • zıt renkler;
 • tonları veya gradyanları karıştırma.

Çocuk odasında boyama için duvar kağıdı

Gizli tonlarda çocuk odası iç

Özel cihazlar olmadan elde edilmesi zor olan renk bloklarının sınırlarının yetkin tasarımı. Yanlış olduğu ortaya çıkarsa, derz havai elemanlar veya kalıplama ile desteklenir:

 • kaldırım karoları;
 • ahşap çıtalar;
 • plastik köşe ve şeritler;
 • dar ayna, ahşap ve polimer ekler.

Bu tür elemanlar “sıvı çiviler”, örneğin bir silikon taban üzerinde inatçı inşaat yapıştırıcısı veya özel tutucularla kolayca sabitlenebilir..

Boyama için duvar kağıdı üzerinde çiçek süsleme

Geniş dokulu duvar kağıdı dekoru geniş odalar için uygundur

Boya veya pigment stoklarız. Bir şey ekleme fırsatınız olduğunda, gölgelerle denemeler yapmak harikadır. Özellikle sipariş bir katalogdan yapılmışsa, genellikle doğru ton eksiktir. Aynı boya mevcutsa, yüzeydeki hasar bir rulo ile kolayca tamir edilebilir. Diğer bileşenlerle gerekli analogu elde etmek zordur..

Tasarımcı duvar rengi kombinasyonları

 1. Renkli ekler, dekor öğelerini bu blokların arka planına yerleştirmek için iç tasarımda popüler bir renklendirme yöntemidir (işaretler uygularız, boyalı duvar kağıdının kenarı boyunca maskeleme bandı uygularız, yüzeyi farklı bir renkle değiştiririz)..
 2. Duvarları yatay olarak bölmek, panelleri farklı renklerde süslemek, süpürgelik veya tavanın çevresi boyunca geniş şeritler. Bordür, eşleşen bir baget, bordür veya kalıplama ile tamamlanabilir..
 3. Bir şablonla veya bir desenle boyama. Pürüzsüz veya hafif yapılı bir yüzeye bir desen eklemek istiyorsanız, duvarları süslemek için harika bir fikir. Desenleri uygulamak için nozullu bir silindire ihtiyacınız olacak.
 4. Oturma odasındaki yemek alanını veya yatak odasındaki yatağın başucundaki duvarı yeniden tasarlamak istiyorsanız, bir yazarın çizimi de bir seçenektir. Örneğin, bir sakura dalı veya elle çizilmiş hiyeroglifler – Japon tarzında geleneksel bir teknik..
 5. Vurgulu bir duvar dekore etmek, birçok tasarımcının favori tekniğidir. Duvar boyama ile şık ve trend bir iç mekan için muhteşem bir uygulamadır. Biri görsel olarak dikkat çekmek için çağrılan üç duvar nötr veya arka planda bırakılır. Bu arka plana karşı ekipman, antika koleksiyonu, el sanatları, tasarımcı enstalasyonları veya sanat eserleri yerleştirebilirsiniz..
 6. Bir odayı tanınmayacak kadar dönüştürebilen karmaşık bir soyut veya geometrik desen. Desen, bağımsız bir anlamsal yük taşıyabilir veya genel tasarım konseptini tamamlayabilir..
 7. Duvarları geniş çizgilerle boyamak, geniş alanları dekore etmenin popüler bir yoludur. Sadece uzun bir koridor ise, şeritleri dikey yapmak daha iyidir. İmarla bölünmüş bir stüdyo dairede çizgiler birleştirilebilir. Boyama için rulo malzemelerin dokusu da değiştirilebilir, bu da düz ve pürüzlü bir alan arasında değişir..

Boyama için yeşil duvar kağıdı ile başlığın üzerindeki duvarı vurgulama

Tasarımcılar, amaçlarına bağlı olarak yüzeylerin bölgelere basit bir şekilde bölünmesini kullanır. Vurgulama, renk, doku veya her iki aracın bir kombinasyonu ile gerçekleşir

Boyanabilir duvar kağıdı ile yatak odası iç

Farklı renklerin kombinasyonu

Boyama için hangi malzeme daha iyidir?

Sadece boyama sırasında ıslanarak zarar görmeyecek özel duvar kağıtları boyama için uygundur:

 • özel emprenye veya vinil kaplamalı kağıt;
 • dokunmamış (sıkıştırılmış viskoz liflerinden yapılmış dokunmamış tekstiller);
 • cam duvar kağıdı (desenli veya kabartmalı) fiberglas.

Kural olarak, satın alırken, konut içlerinde boyamak için yalnızca bir tür duvar kağıdı seçerler..

Bir yaşam alanının iç kısmında farklı renklerde boyamak için duvar kağıdı

Boyama için duvar kağıdının fiyatı, üretim malzemesine ve kabartmanın varlığına bağlıdır.

Tablo. Boyama için duvar kağıdı maliyeti

1. Kağıt 95 – 135 gr / m2. 500 – 1000 ruble. rulo başına
2. dokunmamış 100 – 150 gr/m2. 700 – 1200 ruble. rulo başına.
3. Fiberglas 110 – 265 gr/m2. 900 RUB – 1800 RUB rulo başına.

Dikkat! Kaplamanın fiyatı ile karıştırmayın, çünkü bu, en azından sonraki 3-5 onarımda önemli tasarruflar sağlayacaktır. Masraflar sadece boya için olacak.

Boyama için vinil kaplı kağıt taban farklı tiplerdedir – pürüzsüz, desenli, kabartmalı ve köpüklü. Genellikle sel tehdidi altında olmayan tavanı bitirmek için kullanılırlar. Bu, çok seviyeli yapılar ve streç tuvallerle ilgili olarak nispeten ekonomik bir modern dekorasyon türüdür..

Kabartmalı boyanabilir vinil duvar kağıdı rulosu

Kağıt destekli vinil duvar kağıdı

Çoğu zaman, satışta geleneksel bir çizim bulabilirsiniz:

 • balıksırtı”;
 • rustik doku veya paspas;
 • dalgalar;
 • kaba veya engebeli arka plan.

Bir konutun içini boyamak için duvar kağıdına sahip duvarlar

Dokulu çeşitler en popülerler arasındadır.

Önemli! Köpük vinil en hacimli olanıdır, ancak duvar ve tavan kusurlarını gizlemenin harika bir yoludur. Bu tür obi, çoğu cila türüyle etkili bir şekilde birleşerek çok asil görünüyor..

Lincrust, çeşitli dolgu maddeleri ile selüloz ve pamuk lifleri içeren yenilikçi, doğal bazlı bir malzemedir. Yüzey lamine veya mumlu gibi görünüyor, boyanabilir duvar tasarımlarında harika görünüyor. Eko-malzemelere aittirler, bu nedenle sadece konutların dekorasyonu olarak değil, aynı zamanda ofisler, oteller, restoranlar için de oldukça değerlidirler..

Oturma odasının duvarını boyamak için güzel linkrust duvar kağıdı

Linkrusta duvar kağıdı, özelliklerini onlarca yıldır koruyan elit bir kaplama malzemesi olarak kabul edilir.

Dokunmamış duvar kağıdı, kağıttan daha yoğun ve daha güçlüdür, ıslanmaktan korkmaz. Ancak uygulamadan önce ıslatılmaları gerekmez, sadece duvar işlem görür. Bu, örneğin salonlarda, rekreasyon alanlarında veya iki katlı kır evlerinin koridorlarında 2 katın yüzeyi yapıştırıldığında çok uygundur..

Kabartmalı boyanabilir dokumasız duvar kağıdı rulosu

Dokunmamış duvar kağıdı pratik ve oldukça dayanıklıdır

Önemli! Dokunmamış kaplama oldukça elastiktir, bu nedenle büzüşen evler için seçilir (çatlama olasılığı).

Bir apartman dairesinde duvarları yapıştırmak için boyamak için bir rulo cam duvar kağıdı

Fiberglas, en pahalı boya duvar kağıdı türüdür, ancak buna değer.

Fiberglas denilen, duvarları boyamak için mükemmel bir temeldir, fiberglastan üretilirler. Nispeten yeni bir kaplama, ancak duvar kağıdı, mukavemet, dayanıklılık ve yangına dayanıklılık gibi özellikleri sayesinde zaten birçok yapışkan buldu..

Banyo üstü cam duvar kaplaması

Cam elyaf yanmaz, aşınmaya dayanıklıdır ve banyoda bile başarıyla kullanılabilir

Duvar kağıdı için boya çeşitleri

Çoğu iç boya türü, boyanabilir rulo kaplamalarla uyumludur:

 • suda çözünür emülsiyonlar;
 • lateks boya;
 • silikon bazlı;
 • akrilik boya;
 • doğal reçineli maddelere dayalı eko-boya.

Banyoda duvar kağıdı kaplama boya, fırça ve rulo

Çevre dostu ve zararlı kirlilikler içermeyen modern boyaların seçilmesi önerilir.

Tavsiye. Seçimde yanılmamak için, seçilen rulolarda hangi kompozisyonun en uyumlu olduğunu okuyun! Akrilik ve lateks bileşikleri fiberglasa uygulanabilir ve evrensel duvar kağıdı tutkalı astar olarak uygundur.

Yaşam alanları için pembe, leylak, marul, limon, bej ve inci grisi gibi açık tonları tercih edin..

Boyama için, farklı ataşmanlara sahip fırçalar ve rulolar kullanın – çeşitlilik, duvar kağıdı rulolarında belirtilmiştir. Rulodan sonra köşelerde ve ulaşılması zor yerlerde dar bir boya fırçası ile son halini alır. Su bazlı formülasyonlar hariç, her yeni katman tamamen kuruduktan sonra uygulanır..

Duvar kağıdını rulo ile turuncuya boyamak

Orta kıllı rulo en iyi sonucu verir

İlham verici fotoğraf örnekleri, özel bir evde veya dairede duvarların içini boyama ve dekore etme tarzına karar vermenize yardımcı olacaktır..

Kendi elinizle boyamak için duvar kağıdının nasıl yapıştırılacağına dair video

Boyanabilir duvar kağıdı ile güzel iç mekan fotoğrafları

Geometrik boyanabilir duvar kağıdı Boyama için duvar kağıdında büyük çiçekler Boya duvar kağıdı ile duvar apliği Boyanabilir duvar kağıdı ile oturma odası iç Boyama için duvar kağıdının arka planında antika vazo Boyama için duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu Yaşam alanının iç kısmındaki duvarların yeşil rengi Bir şablon silindiri ile duvar kağıdını dekore etme Rustik bir yatak odasında boyama için duvar kağıdı Çocuk odasındaki duvar kağıdında parlak yeşil boya Oturma odasında duvarda açık pembe boyama duvar kağıdı Modern bir oturma odasında boyama için duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu Kanepenin üstündeki duvarı sarı renkle vurgulayın Duvardaki el dekorasyon duvar kağıdı Özel bir evin koridorunda kabartmalı duvar kağıdı Duvar kağıdındaki desenin büyük dokusu Yatağın başının üzerinde turuncu duvar kağıdı Parlak duvar kağıdı ile iç dekorasyon Banyonun içini boyamak için duvar kağıdı Mutfağın içini boyamak için duvar kağıdı Boyanabilir duvar kağıdı ile özel ev oturma odası iç Bir genç kız için pembe oda Duvarları kendi ellerinizle boya duvar kağıdıyla yapıştırma Odanın içini boyamak için dokulu duvar kağıdı Dokulu duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu Boyanabilir duvar kağıdı üzerinde parlak kaplama Oturma odasının iç kısmında dokunmamış duvar kağıdı Boya duvar kağıdı kullanarak bir kat merdivenin zengin tasarımı Kabartmalı boyanabilir duvar kağıdı Oturma odasının iç tasarımında duvar kağıdı boya Boyanabilir duvar kağıdı ile oturma odası tasarımı Bir şehir dairesinin oturma odasında gri duvarlar Yemek masasının üzerinde hafif aydınlatma Boyanabilir duvar kağıdı ile yatak odasında beyaz tekstil Oturma odasının duvarında kabartmalı duvar kağıdı Koyu mor bir duvarda kitaplık Klasik tarzda bir oturma odasında altın için duvar kağıdı boyama Odanın iç kısmında sarı tonları Duvar kağıdını farklı renklerde boyama Boyalı duvar kağıdı üzerinde küçük çiçek süsleme Yatak odasının iç kısmında mor renk Yatak odası tasarımında Provence stili Boyanabilir duvar kağıdı ile kırmızı koltuk ve duvarlar Hafif tekstiller ile karanlık yatak odası iç Yatak odasının iç kısmında pastel tonlar Mutfağın iç kısmında yeşil ve gri renkler Oturma odası duvarında Provence tarzı ayna Parlak renklerde çocuk odası Bir kır evinin oturma odasının duvarında cam duvar kağıdı Oturma odasının iç kısmındaki vinil duvar kağıdı

Previous Post
Köşe gardırop seçmenin özellikleri
Next Post
The best kitchen wallpaper of 2021: ideas and solutions