15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021’in en iyi mutfak duvar kağıdı: fikirler ve çözümler

Mutfak tasarımı önemli bir husustur ve geliştirirken birçok noktayı dikkate almak gerekir. Her şeyden önce, mikro iklimlendirme ve duvar kaplamalarının doğru seçimi. Duvar kağıdı ana özellikleri, kriterleri karşılamalıdır – neme dayanıklı, yangına dayanıklı olmalı, kokuları emmemelidir. Bu basit ipuçlarına uymazsanız, bir yıl sonra onarım ve yeniden yapıştırma ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Mutfak fotoğraf tasarımı 2021 için seçim kurallarını ve modaya uygun duvar kağıdını göz önünde bulundurun.

Mutfak, ailenin toplanma yeridir. O muhteşem görünüyor olmalı

Mutfak, ailenin toplanma yeridir. O muhteşem görünüyor olmalı

Mutfak için duvar kağıdı gereksinimleri

Mutfağın duvarlarını dekore etmek için bir malzeme seçmek için önemli kriterler vardır – bu önemlidir, çünkü duvar kağıdı kullanımı diğer odalardan farklıdır. Sadece estetiğe güvenmeyin: duvar kağıdı kalitesiz ancak güzelse, ayrılma, kir, solma için hazır olun.

Seçim İpuçları.

 • Duvar kağıdı yıkanabilir olmalı, yıkamada fırça ve en az bir sabun çözeltisi ile ovalama yapılmalıdır. Yıkanabilir duvar kağıdı ile rulo üzerinde rozet – 3 dalgalı çizgi + fırça.
 • Koku emiciliği eksikliği – ikinci nokta.
 • Yangına dayanıklılık – yüzey açık ateş kaynaklarına yakın olduğu için buna dikkat etmeye değer. Birçoğu, döşemenin üzerindeki alanı fayans veya diğer yangına dayanıklı malzemelerle kaplıyor, ancak duvar kağıdını seçerken bunu unutmayın..
 • Islak temizleme dahil mekanik hasara karşı dayanıklıdır.

2021’de moda olan mutfak için duvar kağıdı türleri

2021 sezon fotoğrafında mutfakla alakalı modaya uygun duvar kağıtlarını düşünün. Mutfağınızı orijinal yapmak için aşağıdaki kompozisyonlara dikkat edin..

 • En popüler olanlardan biri patchwork fayanslardır..
 • Ahşap plakalar (imitasyon), kabartmalı bir vinil katman ve parlak baskı teknolojileri kullanılarak yapılabilir. Böylece sadece renk değil, doku da elde edilir..
 • Tuğla, çatı katı stili için en şık seçenektir. Herhangi bir gölge ve yönde hazır duvar kağıdı satın alabilirsiniz: Provence, ülke, klasik.
 • Taş yüzey farklı kaplamalarda mevcuttur.
 • İskandinav motifleri zamanımızın bir trendi. Bu esas olarak küçük geometrik desenlerle birlikte hafif bir kaplama, düzgün yaprak, bitki, ağaç desenleridir..

Sıvı duvar kağıdına özel dikkat gösterilmelidir – suyla seyreltilmiş ve duvar yüzeyine bulaşmış kuru toz karışımı. Karışıma eklenen birçok ilginç dekoratif efekt, bileşen oluşturabilirsiniz:

 • selüloz lifleri;
 • ipek lifleri;
 • payetler;
 • kabartma tipi bir yüzey elde etmek için kullanılan minerallerden fraksiyonlar.

Metalik duvar kağıdı, estetik görünümü ve çevre dostu olması ile öne çıkan ilginç bir çözümdür. Gözenekli bir tabana sahip kağıttan, dekoratif bir tabakadan – boya ve folyodan oluşurlar. Fiberglas bezler mutfak için en uygun çözümdür, hijyenik yüzey sayesinde taban hataları görsel olarak düzeltilir ve bakteri ve zararlı mikroorganizmaların ortaya çıkması için hiçbir koşul yoktur..

Metalik duvar kağıdı, estetik görünümü ve çevre dostu olması ile öne çıkan ilginç bir çözümdür.

Metalik duvar kağıdı, estetik görünümü ve çevre dostu olması ile öne çıkan ilginç bir çözümdür..

Vinil duvar kağıtları

Kullanışlı ve temizlemesi kolay – yüzeyler fırça ve sabunla bile yıkanabilir. Vinil, toz ve kiri tutmaz, mutfak için mükemmeldir. Farklı kaplama türleri vardır – kalınlık, taban ve üretim kalitesi. Buna birkaç faktör bağlıdır: temizlik ve bakım, yapıştırma, malzeme ile çalışmak için genel kurallar. Temizlenen vinil duvar kağıtları çevre dostu olarak kabul edilir, ancak üzerinde çalışılması zordur. İşlemde, yapıştırıcı duvar yüzeyine ve segmentin kendisine uygulanır. İçeri nem girerse malzeme yırtılır, bozulur.

Kullanışlı ve temizlemesi kolay - yüzeyler fırça ve sabunla bile yıkanabilir.

Kullanışlı ve temizlemesi kolay – yüzeyler fırça ve sabunla bile yıkanabilir.

cam elyaf

Cam elyaf, tekstil ve ince cam elyaflarından elde edilen dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Önemli özellikler, kaplamayı kolayca yıkama yeteneğidir, desen solmaz, kokular emilmez. Eksi var – yüksek maliyet. Üretimin temeli farklı olabilir – kağıt, dokunmamış. Bu malzemeyle çalışmak oldukça zordur – bunları kendi başınıza yapıştıramazsınız. Bu tip 10 kata kadar boyanabilir, bu nedenle bu malzeme karlı ve ekonomik bir seçenek olarak kabul edilir. Duvar kağıdının temizlenmesi kolaydır, fırçalar ve temizlik maddeleriyle temizlenmesi kolaydır.

Cam elyaf, tekstil ve ince cam elyaflarından elde edilen dayanıklı bir kaplama malzemesidir.

Cam elyaf, tekstil ve ince cam elyaflarından elde edilen dayanıklı bir kaplama malzemesidir..

duvar kağıdı

Bir diğer trend ise mutfakta da kullanılan inanılmaz desenlere sahip duvar kağıtları, 2021 bizi neler bekliyor? Şık, cesur, sıradışı. Her zevke uygun desenler vardır – alanı görsel olarak büyütebilir, örneğin yemek alanı gibi bir duvarı vurgulayabilirsiniz. Bu tür seçenekler en popüler olarak kabul edilir..

 • Kahvenin konusu bir fincan, tahıllar, çikolatadır. Bu, odayı çok daha konforlu hale getirebilir..
 • Şehirler zirvede.
 • Çiçekçilik – çiçekler, bitkiler.
 • Kafelerden, lokantalardan, pastanelerden görüntüler.

Lütfen dikkat: Ana kural, odanın genel iç mekanının korunması, vurguların ve renklerin doğru yerleştirilmesidir. Mutfak yüksek teknoloji tarzındaysa, megalopolis çizimleri uygundur, Provence Fransa’da küçük bir köy, rahat bir manzara.

Duvar kağıdını birleştirmek

Kendiniz için iyi bir ruh hali yaratmak için, dekorasyon için doğru bir renk şeması, doku, renk paleti seçmeniz gerekir. Popüler bir seçenek – vurgulu duvarlar – hala hakim. Böylece, birkaç bölgeyi birbirine bağlayabilir, odanın görsel bir odağını oluşturabilir, alanı sınırlandırabilirsiniz. Kombinasyon, yalnızca birkaç ilginç seçeneği birbirine bağlayamayacağınız, aynı zamanda odayı zonlayabileceğiniz, görsel olarak büyütebileceğiniz, tavanı duvardan daha yüksek, daha geniş hale getirebileceğiniz iyi bir seçenektir..

Popüler bir seçenek - vurgulu duvarlar - hala hakim.

Popüler bir seçenek, vurgulu duvarlar, hala hakim.

Önemli: Küçük mutfaklar için iki parlak rengi birleştirmemelisiniz – renk farkı olan en az bir ton olmalıdır..

Mutfak için duvar kağıdı seçme kriterleri

Ana satın alma kriterleri aşağıdaki faktörlerdir.

 • Kirlenme – mutfakta her zaman bulunan toz, yağ, kir, kurum. Bazen güçlü bir başlık bile bundan koruyamaz. Seçim yaparken ilk faktör iyi deterjan özellikleridir. Üç çizgili (dalgalı) simge ve bir fırça, duvar kağıdının tamamen yıkanabileceği anlamına gelir.
 • Yangın simgesi, malzemenin ateşe dayanıklı olduğu, aleve maruz kalmadığı anlamına gelir..
 • Mekanik hasara karşı direnç, kaplamanın ömrünü belirleyen üçüncü noktadır. Bu aynı zamanda kokuların emiciliğini de içerir..
 • Buhar geçirgenliği – kaplama malzemesi çabuk kurumalı, hava kütlelerinin iyi sirkülasyonunu sağlamalıdır.
 • Dokunun yoğunluğu, iyi aşınma direnci sağlamada önemli bir faktördür.

Bu simgelerle duvar kağıdıyla ne yapacağınızı öğreneceksiniz.

Bu simgelerle duvar kağıdıyla ne yapacağınızı öğreneceksiniz.

Mutfak için duvar kağıdı – renk çözümleri

Renge karar vermek kolaydır – asıl şey tavan yüksekliğine, çekimlere, aydınlatmaya dikkat etmektir..

Önemli! Siyah ve koyu renklerin kullanımı ile geniş alanlar bile kasvetli hale gelebilir.!

İyi bir çözüm, tavanı veya zemini vurgulamak, koyu renkle vurgulamaktır..

Açık, pastel tonları, mavi, sakin gri, gümüşü tercih edin – bu sadece moralinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda odayı görsel olarak daha geniş ve daha büyük hale getirir. Aydınlatma ile ilgili sorunlar varsa, iç kısma limon, bej, sarı boyalar ekleyin. Bir duvarda fotoğraf kağıdı, diğerinde monokrom kaplama ile kombinleyebilirsiniz..

Bir duvarda fotoğraf kağıdı, diğerinde monokrom kaplama ile kombinleyebilirsiniz.

Bir duvarda fotoğraf kağıdı, diğerinde monokrom kaplama ile kombinleyebilirsiniz..

Beyaz mutfak

Beyaz, klasik paletteki üç renkten biridir, bu, herhangi bir parametrenin mutfağı için bir kazan-kazan seçeneğidir. Bu bitişin kesin avantajları vardır..

Odanın görsel olarak genişletilmesi, küçük odalar için büyük bir artı. Beyaz duvar kağıdı odayı daha geniş, daha hafif ve daha temiz hale getirir.

Çok yönlülük önemli bir noktadır. Böyle bir renk şeması altında, kesinlikle her türlü mobilya, perde, dekor, ev aletleri ve daha fazlasını birleştirebilirsiniz. Klasikler iyi görünüyor: gri, beyaz, siyah. Parlak vurgular yapabilirsiniz – kırmızı, turkuaz, mavi, nane ekleyin.

Beyaz, klasik paletteki üç renkten biridir, bu, herhangi bir parametrenin mutfağı için bir kazan-kazan seçeneğidir.

Beyaz, klasik paletteki üç renkten biridir, bu, herhangi bir parametrenin mutfağı için bir kazan-kazan seçeneğidir. Herhangi bir duvar kağıdı beyaz bir mutfak için uygundur

Not! Beyaz, birkaç tonu ifade eder, örneğin: süt, karlı, vanilya, fildişi, fildişi.

bej duvar kağıdı

Bej tonlarının yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, ferahlık, hafiflik, rahatlık ekleyebilirsiniz. Bu renk kombinasyonu mutfağı daha sıcak ve atmosferi daha davetkar hale getirir. Ayrıca bej her zaman moda olan bir klasik. Çok fazla beyaz kullanmamalısınız – bej “steril” mutfağı seyreltecek, uyum katacaktır. Doğu feng shui geleneklerinde hakim olan budur. Kahverengi, mor, mavi cepheler açık bej ile çok güzel bir şekilde birleştirilmiştir..

Bej tonlarının yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, ferahlık, hafiflik, rahatlık ekleyebilirsiniz.

Bej tonlarının yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, ferahlık, hafiflik, konfor ekleyebilirsiniz..

Mutfağın iç kısmındaki parlak duvar kağıdı

Parlak duvar kağıtları ile zevkinizi öne çıkaracak cesur ve şık bir iç tasarım elde edebilirsiniz. Kontrast duvar kağıtları, örneğin bir duvara odaklanmak ve diğer düz rengi bırakmak için tek renkli olanlarla başarılı bir şekilde birleştirilirse gözleri tahriş etmez..

Parlak duvar kağıdı ile zevkinizi ön plana çıkaracak cesur ve şık bir iç tasarım elde edebilirsiniz.

Parlak duvar kağıtları ile zevkinizi ön plana çıkaracak cesur ve şık bir iç tasarım elde edebilirsiniz..

Önemli! Duvarlar zıtsa, mutfak mobilyalarının parlak cephelerinden kaçının – sağduyulu tonları tercih edin. Aynısı tekstiller için de geçerlidir – perdeler, masa örtüleri, dekor.

Baskılı duvar kağıdı

farklı baskılara sahip monokrom duvar kağıdı modelleri dikkatleri üzerine çekmeden edemiyor. Oryantal tarzda süsleme, çizgiler, kafesler, çiçekçilik, çiçek desenleri, dikey veya yatay çizgiler, geometri – herkes kendi iç mekanı için benzersiz bir şey bulacaktır. Kahve ve fincanların tematik deseni en moda olanlardan biridir – tasarıma uyumlu bir şekilde uyar ve diğer kaplama renkleriyle birleştirirseniz oda çok şık görünecektir. Uzmanlar, duvar kağıdını baskılarla yapıştırırken çeşitli kurallara uymanızı tavsiye ediyor..

Kahve ve fincanların tematik deseni en moda olanlardan biridir - tasarıma uyumlu bir şekilde uyar ve diğer kaplama renkleriyle birleştirirseniz oda çok şık görünecektir.

Kahve ve fincanların tematik deseni en moda olanlardan biridir – tasarıma uyumlu bir şekilde uyar ve diğer kaplama renkleriyle birleştirirseniz oda çok şık görünecektir..

 • Büyük çizimler odayı görsel olarak küçültür, küçük odalar için seçmemelisiniz. Çok sayıda küçük desenli bir kaplama seçerseniz, efekt tamamen aynı olacaktır..
 • Şeritler (dikey) alçak tavanların kusurlarını iyi gizler, duvarı görsel olarak daha yüksek ve daha geniş hale getirir.
 • Yatay çizgiler alanı genişleterek yüksekliğini olumsuz etkiler. Çapraz çizimler küçük bir alanı bozar, ancak mutfak büyükse, görsel olarak hareket yanılsaması yaratır..

Şimdi hangi çizimler trendde?

Modern tasarımlar yaratmanıza ve denemenize izin verir. Mutfağın duvarlarında özellikle popüler olan orijinal temalı mutfak baskılarıdır – yemekler, meyveler, yiyecekler, fırınlardan, restoranlardan çizimler. Vintage moda oldu: çiçek motifleri, dikey ve yatay çizgiler, büyük bir çek. Trend tonlar arasında artık mavi, pudramsı, soft pembe, mint, bej var. Popülerliğin zirvesinde, yüzeylerin taklidi: doğal taş, tuğla, tahta, ahşap.

Modern tasarımlar oluşturmanıza ve denemenize olanak tanır

Modern tasarımlar, yaratmanıza ve denemenize izin verir. En sıra dışı bile olsa, herhangi bir duvar kağıdını seçebilirsiniz.

Mutfak için güzel duvar kağıdı örnekleri – 2021 trendleri

2021 sezonunun moda trendlerine göre pastel renkler özellikle popüler: yumuşak pembe, lavanta, mavi, bej, pudra, şeftali, nane ve leylak tonları. Parlak ve olağanüstü bir iç mekan oluşturmak için genel resmi kırmızı, turuncu, sarı, açık yeşil ile seyreltebilirsiniz. Zıt tonlar, doğal malzemeler – tuğla, ahşap için sessiz ekler ile seyreltilebilir. Açık yeşil bir tonda yapılmış bir mutfak için, ahşap veya doğal tahtayı taklit eden kaplamalar çok uygundur. Rustik tarz, ülke tarzı popüler.

Fıstık tonu kremsi, bej, krem, kahverengi ile iyi gider. Biraz çiçekçilik ekleyin – 3D veya duvar kağıdı alın, iç mekanınız yeni renklerle ışıldayacak! Tekstil duvar kağıdı, mutfak için mükemmel bir seçenektir. Böyle bir kaplama, herhangi bir mutfağı başarıyla vurgulayacak, ona özel bir enerji verecektir. Etnik motifler ve Slav süsleri – birçok renk, mutfağa mükemmel uyum sağlayan zengin renkler.

Fıstık tonu kremsi, bej, krem, kahverengi ile iyi gider.

Fıstık tonu kremsi, bej, krem, kahverengi ile iyi gider.

Seçim ve bakım ipuçları

Malzeme seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır: mağazada bile her birimin kontrol edilmesi önerilir – parti numarası her ruloda aynı olmalıdır. bazen karıştırmak kolaydır – duvar kağıdı farklı gruplardan olabilir ve gölgede farklılık gösterebilir. Alışverişlerde kafanız karışmaması için duvar kağıdı yeterli değilse etiketi kaydedin. Farklı kaplamaların bakımı için birkaç yönerge vardır:

 • vinil köpük, sabun çözeltisine batırılmış yumuşak bir süngerle hafifçe silinir;
 • kompakt vinil dayanıklıdır, bir fırça ile ovmaya bile dayanacaktır;
 • basit kağıt su ile temizlenemez, ancak bir silgi kullanmayı deneyebilirsiniz – kirlilik güçlü değilse, onu kaldırabilirsiniz;
 • tekstil duvar kağıdı kuru bir bezle silinir, ciddi lekeler varsa nemli bir bezle hafifçe ıslatılabilir;
 • akrilik, su bazlı veya lateks boyalar – suda seyreltilmiş aşındırıcı olmayan bir deterjan kullanın;
 • su bazlı kaplama ıslanamaz, nemli bir bez kullanın.

Video: Duvar kağıdı bakımı nasıl yapılır

Duvar kağıdını yıkarken yön açıkça aşağıdan yukarıya doğru olmalıdır – bu şekilde çizgi ve lekelerin ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Tiner veya ağartıcı gibi güçlü kimyasallar kullanmaktan kaçının – renk solabilir. Deterjanın reaksiyonunu kontrol etmeniz önerilir – temizleme solüsyonunu küçük bir alanda test edin. Tutkal lekeleri varsa, fazla çaba harcamadan sadece ıslak bir bezle silin. Kağıt yüzeylerdeki yağ lekeleri, benzine batırılmış bir bezle veya az bilinen bir yöntemle – beyaz ekmek kırıntısı – yıkanır. Deterjandaki lekeler temiz suya batırılmış yumuşak bir süngerle yukarıdan aşağıya doğru silinir. Bir kağıt havluyla kuruladığınızdan veya sıradan.

Özetle, mutfağın sadece mutfak fantezileri için bir yer olmadığını söyleyebiliriz – burada aile çoğu zaman harcıyor, bu yüzden rahatlık olmalı. Deneyin, ilginç kaplamalar seçin, mutfağı parlak hale getirmekten korkmayın!

mutfak sadece mutfak fantezileri için bir yer değil - aile çoğu zaman burada geçiriyor, bu yüzden rahatlık olmalı

Mutfak sadece mutfak fantezileri için bir yer değil – burada aile çoğu zaman harcıyor, bu yüzden rahatlık olmalı

2021’de mutfakta duvar kağıdı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
İç mekanda boyama için duvar kağıdı: tercih edilen özellikler
Next Post
Cooking New Year’s decor