15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kruşçev’de koridor tasarımı: alanı genişletmek için yüzey seçimi ve görsel teknikler

Kruşçev’deki koridorun iç tasarımını üstlendikten sonra, dar bir alanı dönüştürmek için tüm yöntemleri kullanmalısınız. Eski yerleşim düzenine sahip evlerde, ön kapıdaki alan genellikle mimarlar tarafından görüntü açısından yoksun bırakılıyor. Koridor fonksiyonlu koridorlarda özgün tasarım fikirlerini uygulamak zordur. Fotoğraf örneklerine bakıldığında, tasarımcılar çok başarılı – Kruşçev koridoru, yeniden geliştirme yapılmadan bile daha hafif ve daha geniş görünüyor. Onarım yatırımlarının boşuna olmaması için uzmanların tavsiyelerini kullanmanızı öneririz..

Kruşçev'deki koridor

Kruşçev’deki giriş holü, genellikle istenen mobilyaları yerleştirmenin ve bu odayı işlevsel hale getirmenin zor olduğu bir antredir..

Küçük bir odanın tasarımının özellikleri

Sokaktan geldiğiniz ilk odanın mütevazı rolü, ziyaretçi ve ev sahibi kabul etmektir. Burada uzun süre kalmıyorlar, ancak Kruşçev’deki koridorun iç kısmından, konukların genel bir fikir oluşturduğu ve dairenin sahipleri var..

Kruşçev fotoğrafındaki koridor

Yetkili teknikler sayesinde küçük bir koridor şık, işlevsel ve özgün bir oda haline gelebilir..

Toz ve sokak kirleri buraya gelir, şemsiyeler, ayakkabılar ve dış giyim burada depolanır. Kaplama malzemelerinin pratikliği bir önceliktir, tasarım arka planda kayboluyor gibi görünüyor.

kruşçev fikirleri koridor

Pencerelerin olmaması ve doğal ışığın olmaması akıllı ve ekonomik aydınlatma demektir..

Kruşçev’de koridorlar farklı konfigürasyonlara sahiptir, ancak bunlar her zaman boyut olarak sınırlıdır, 2,5-3 m2’lik mobilyalar için bir yer bulmak zordur. Genellikle bu bir koridor değil, bir askı, ayna ve yumuşak bir koltuklu bir ayakkabı rafı dışında hiçbir şeyin sığmadığı dar bir koridordur..

Onarıma başlamadan önce, gömme gardırobun boyutlarını (eğer varsa) belirlemek için bir eskiz ve tam boyutlar çizmeniz önerilir..

Kruşçev'deki koridor için fikirler

Tasarımcılar, kompakt ve işlevsel mobilyalar kullanarak bu odayı karıştırmamanızı tavsiye ediyor..

“Bölmenin” genişliği avantajıdır, tavana kadar raflara ve nişlere çok sayıda giysi ve ayakkabı sığacaktır. Aynı zamanda, dolap için minimum alan gereklidir. Bir cephe yerine ayna koyabilirsiniz – küçük bir koridor iki kat daha büyük görünecek.

İpucu: Açık renklerde dekorasyon ve uygun aydınlatma, dar bir odayı en azından görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır. Maksimum ışık yansımasına sahip aynalı ve parlak yüzeyler kullanın.

bir ayna ile Kruşçev'de koridor

Bir yüzey seçerken, hacimsel panelleri ve hacimsel dokuya sahip malzemeleri hariç tutmak daha iyidir..

Alanı “çalan” çok seviyeli asma tavanlara ve hacimsel lambalara odaklanmayın. Ekonomileri nedeniyle sadece pratik yıkanabilir malzemelerden yapılmış kaplama panelleri ve spot LED’ler haklıdır..

Önemli! Koridorun alanını yeniden geliştirmeden genişletmek istiyorsanız, hacimli iç kapılardan kurtulun! Cam kapılar veya ayna ekleri ile değiştirilecektir..

Kruşçev'deki koridorun yeniden geliştirilmesi

Kapı çerçevesini tamamen çıkararak oturma odasına geçiş biraz genişletilebilir..

Mevcut eğilim, kişisel alanı sınırlamak dışında, daha az kapı ve bölme içindir. Yeniden geliştirme izni olmadan geçitleri bitişik odalara genişletmemek daha iyidir. Yeniden yapılanma izni olan tüm belgelere sahipseniz, onarımın bu aşamasını riske atmamak için bir inşaat şirketine emanet etmek daha iyidir..

Kruşçev'deki koridorun parlak tasarımı

Kruşçev koridorunun alışılmadık bir tasarımının oluşturulması, kaplamada standart olmayan yöntemlerin kullanılmasını içerir..

Bitirme malzemelerinin kombinasyonu:

 • Çok işlevli mobilyaların, katlanır koltukların ve masa tablalarının, çeşitli “transformatörlerin” kullanımı;
 • Özel dekor, el yapımı ürünler ve sanat eserlerinin entegrasyonu;
 • Kendi elinizle mozaik ekler, sıva kompozisyonları ve boyama duvarları yapmak;
 • abartılı renk düzeni;
 • Panoramik manzaralı optik illüzyonların ve fotomuralların kullanımı.

Kruşçev'deki koridor için duvar kağıdı

Metrekare sıkıntısı minimalizm ilkesiyle çözülebilir – maksimum işlevsellik ile minimum ayrıntı.

Kruşçev’deki koridorun tasarım tarzı, iç kapılar olmadığında büyük önem taşımaktadır. Dekor ve kaplama malzemeleri seçerken bu dikkate alınması önemlidir. Koridorun birleştirici bir oda olduğunu ve bitişik odaların dekorasyonu için seçilen stillerin uyum içinde olması gerektiğini unutmayın. Yenilemeden sonra tüm dairenin tek bir stilistik çözüme getirilmesi daha iyidir..

Köşe koridor dekorasyonu

Özellikle Kruşçev’deki bir köşe koridorunun içi ise, eski tarz evlerde sınırlı sayıda çekim odasının modernize edilmesi zordur. En zor şey, onsuz yapamıyorsanız, dolap mobilyaları için bir yer bulmaktır. Çoğu zaman bu, iki dar koridorun dik açılarda buluştuğunda elde edilen ön kapıda bir odadır..

Kruşçev'de koridor mobilyaları

İyi aydınlatma, bol miktarda ışık tonu ve zıt vurgular, küçük bir koridoru görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır..

Tasarım ipucu: Mümkün olduğunca az mobilya! Kendinizi rahat bir koltuktan mahrum etmemelisiniz, ancak bir osmanlı veya katlanır yumuşak üstlü bir ayakkabı rafı tezgahın yerini alabilir. Dönüşteki köşe hariç, serbest duvar boyunca bu rahat özellik için her zaman bir yer vardır..

Dış giyim gardırobunu 2 askı ile değiştirmek daha iyidir..

 1. Barda bir sıra kanca bulunan şapkalar için geniş duvar rafı.
 2. Boynuzlu kompakt zemin standı.

Kruşçev'de koridor askıları

Mobilya, aydınlatma ve dekorasyon imar edilerek dar bir koridor ayarlanabilir..

Sürgülü gardırop sadece koridorun sonunda olacak, bulunacak başka uygun yer yok. Bir istisna, bir duvarın yakınında sığ bir gömme dolaptır. Daha az yer kaplamak için döner kapılarla değil, sürgülü kapılarla donatmak daha iyidir. Modern çözüm – dahili diyot aydınlatmalı ödeme departmanı.

Bu, herhangi bir dolabın sığacağı derin bir köşe ise, başarılı bir dış raf ve iç bölme düzenine sahip hazır bir mobilya “koridor” satın almak daha iyidir..

küçük koridor

Koridordaki bazı kapılar kemerler lehine terk edilebilir..

Koridorun ortasına çıkıntı yapan köşe, kaplama malzemeleriyle daha iyi “yumuşatılır”. Örneğin, yuvarlak bir yarım sütun şeklinde düzenleyin veya yuvarlak bir tahta blokla “dikin”. Aynı tavsiye mobilyalar için de geçerlidir – yumuşak, akıcı hatlara sahip modelleri seçin. Küçük bir köşe koridorunda, döşeme seçimi önemlidir, üzerine yanlışlıkla su dökülse bile kaygan olmamalıdır..

Yeniden geliştirme ile yenileme

Kruşçev’deki küçük bir koridorun iç kısmının onarımı ve yeniden düzenlenmesi ile uğraşan Sovyet döneminden kalma dairelerin bazı sahipleri radikal bir dönüşüme karar veriyor. Bu, yeniden geliştirmenin bir alanı modernize etmek için basit ve uygun fiyatlı bir yaklaşım olduğu anlamına gelmez, ancak ikincil bölümlerin yıkılması alanı önemli ölçüde genişletir..

koridor iç tasarımı

Kruşçev’in koridorunun içini bitirmek için malzeme seçerken, boyama, dokuma olmayan veya vinil için duvar kağıdı lehine bir seçim yapmaya değer..

Bu farklı şekillerde yapılır, bazıları koridoru genişletmekle sınırlıdır, diğerleri dar bir “odnushka” veya “kopeck parçasını” geniş bir stüdyo daireye dönüştürmeyi amaçlar..

Dikkat! Duvarların yıkılmasıyla yeniden yapılanma, harap ve harap evlerde yapılamaz. Ancak sağlam bir binanın en üst katındaki bir daireden bahsediyorsak bile şehrin mimari kontrollük servislerinden izin alınması gerekiyor. Bu, evin sakinlerinin yaşamı için riskle ilişkili para cezalarından ve sıkıntılardan kaçınmaya yardımcı olacaktır..

yapay taş duvarlar

Sökme aşamasında, her şeyin kurallara göre yapılması için bir inşaat şirketi ile iletişime geçmek daha iyidir..

Tavanların bir çerçeve, kemer veya kısmi bölmelerle güçlendirilmesi tavsiye edilir. Serbest bırakılan alan akıllıca bölgelere ayrılmalıdır. Ancak, koridorun ana işlevinin konuklarla buluşmanın yanı sıra mevsimlik kıyafet ve ayakkabıların saklanması olduğunu unutmayın..

Yeniden geliştirirken, alanı yeniden dağıtmanız gerekir, bu nedenle metrekareleri neyin “keseceğine” ve neyin artırılacağına hemen karar vermek önemlidir..

 1. Koridoru genişlet.
 2. Alanın bir kısmını mutfağa, oturma odasına veya banyoya verin.

Kruşçev'deki koridor

Çoğu zaman, aynı anda oraya götürmek, başka bir yere eklemek, özellikle de Kruşçev’de dar bir koridor tasarımı söz konusu olduğunda gereklidir..

Koridor-koridor alanının görsel olarak yeniden dağıtılmasında cam bölmeler ve tamamen şeffaf iç kapılar da yer alıyor..

Dar bir koridorun alanını görsel olarak artırma teknikleri

TABLO

1. Renk Açık tonlar, odayı ışık ve havayla dolduruyor, duvarları hareket ettiriyor ve tavanları yükseltiyor gibi görünüyor..
2. Bardak Bitişik odaların alanını birleştirerek, ancak işlevselliğe göre ayırarak bölümleri koşullu hale getirir..
3. aynalar Alanı “ikiye katlama” özelliğine sahiptirler, ancak bir “koridor” aldıkları için birbirlerinin karşısına kurulamazlar..
4. parlak yüzeyler Büyük bir ışık yansıması katsayısı, ışıkla dolmaya katkıda bulunur, gergi tavan olduğu gibi yükselir, koridor ve koridorun yüksekliğini arttırır.
5. Aydınlatma tasarımı Aynalarla birleştirilmiş farklı kaynaklardan birleştirilmiş aydınlatma – daha büyük bir alanın yanılsaması.
6. Doku Yetkili bir duvar kaplaması seçimi dikkat çekiyor, bakış yüzey üzerinde kayıyor, dar bir alanın bütünsel algısından uzaklaşıyor.
7. Resim çizme Duvar kağıdı renkleri koridor alanını bölebilir, duvarları görsel olarak hareket ettirebilir, esası vurgulayabilir ve odanın kusurlarından uzaklaştırabilir.
sekiz. duvar kağıdı Perspektif, panorama, mekansal illüzyon ve 3D efektli çizimler gerçeklik algısını değiştirir.

Dar bir koridor için son işlem seçenekleri

Küçük alanın avantajları vardır, örneğin düşük kaplama malzemeleri tüketimi. Genel tasarruf nedeniyle pahalı malzemeleri ve dekoratif ekleri karşılayabilirsiniz..

koridorda taş süsleme

Alçı, dekoratif taş, fayans, plastik veya ahşap paneller oldukça pratiktir..

En yakın hırdavatçıdan duvar kağıdı ve yer karosu satın almak için acele etmeyin, çevrimiçi kataloglarda hangi yeni öğelerin olduğunu görün. Sitenin fotoğraf örneklerinde, yüksek teknolojili kaplamaların doğal malzemelerin ve klasik kaplamaların asaleti ile nasıl birleştirildiğini görün. Uzun ömürlü pratik malzemelere göz atın.

 1. Yüksek derecede aşınma direncine sahip porselen taş ürünler, zemini bitirmek için uygundur. Parke bir klasiktir, ancak keskin topuklara tolerans göstermez ve muşamba pratik olmasına rağmen, koruyucu tabakası hızla “delikler” verecektir. Yapay ve doğal taş mükemmel bir performansa ve etkileyici bir tasarıma sahiptir, ancak blokların hacmi nedeniyle Kruşçev’deki koridor tasarımında sınırlı ölçüde kullanılmaktadır. Tahta kullanılabilir, ancak yalnızca dayanıklı ahşap türlerinden. Çoğu zaman, lamellerin dayanıklı koruyucu kaplamasına sahip neme dayanıklı bir laminat kullanılır.. 

koridorda zemini bitirmek

Çarpıcı taş veya ahşap görünümlü bir bitiş seçin.

Tavsiye. Kaplamada odunsu bir doku varsa, Kruşçev dairesindeki küçük bir koridorun tüm tasarım öğelerine renk ve doku açısından benzer olmalıdır..

Döşeme çok açık, parlak veya çok koyu olmamalıdır – bu pratik değildir. Sokaktan getirilen kumun ve şemsiyeden yağmur damlalarının fark edilmeyeceği bir desen seçmek daha iyidir.. 

koridorda seramik karolar

Kaygan seramik karoları sadece pürüzlü bir yüzeyle hariç tutmak da daha iyidir..

Duvar ve tavan kaplamaları çok mütevazıysa, lüks desenli bir karo seçin. Siyah zemin üzerine altın desenli renkli mermer ve fayans analogu çok zarif görünüyor.  

 1. Küçük bir alanın tavanı beğeninize göre bitirilebilir, ancak hafif olmalı ve alanı görsel olarak genişletmelidir. Streç parlak bir tuval yapacak. Bağlantı çerçevesinin yüksekliği birkaç santimetre alsa da, bu yansıma etkisini fazlasıyla telafi eder..

Tavan düz ise ve önceki tadilattan sonra iyi görünüyorsa, zahmetli bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kaplamanın geri kalanının rengine uygun bir boya ile yüzeyi yenileyebilirsiniz. Beyaz, Kruşçev’deki küçük bir koridorun içi için idealdir, ancak kendi tonları vardır. Sıcak bir aralık için süt, krema veya açık bej seçmek daha iyidir.. 

Kruşçev'de tavan

Soğuk bir palet için kar beyazı veya mavimsi bir tavan seçilir..

Dikkat! Siyah tavan, özellikle dar bir odada görsel olarak sarkar. Ancak kare bir odada siyah parlak bir tuval ise, ayna etkisine sahipse ve özellikle parlak ışıkta karanlık görünmüyorsa oldukça kabul edilebilir..

Dekoratif sıva da tavan için iyi bir seçenektir, ancak dokusu duvar dekorasyonu ile örtüşmelidir. Renkli bir panel, alçı pervazlar, kırık fayanslardan kendin yap mozaiği ve diğer dekorlar – sadece boş büyük bir duvar için. Kompozisyonu tamamlamak için zarif bir tavan tarafı seçin veya çevreyi diyot bantla süsleyin.

koridorda dekoratif sıva

Küçük bir koridor için, bir tepe ışık kaynağı ve birkaç spot ışığı kullanılması tavsiye edilir..

 1. Duvar dekorasyonu, Kruşçev’deki küçük bir koridorun tasarımının temelidir, bu nedenle kaplama seçimi genel algıyı büyük ölçüde belirler. Eski duvar kağıdınızı daha modern bir sürümle değiştirmek istiyorsanız, modern çeşitliliğine dikkat edin:
 • Boyanabilir fiberglas – duvarlarda “imza” bırakan küçük sanatçıların olduğu aileler için uygun, tekrarlanan kullanım için pratik bir seçenek;
 • Sıvı duvar kağıdı, çoğu kaplama malzemesiyle iyi gider, dikişleri yoktur, sorunlu alanda yeni bir katmanla kusurları kapatmak kolaydır;
 • Koruyucu tabakalı yıkanabilir duvar kağıdı mutfaklar, koridorlar ve duvarların temizlenmesi gereken diğer odalar için kullanılır;
 • Dokulu rulolar, hacimli tuğlaları ve taşları, pahalı doğal malzemeleri mükemmel bir şekilde taklit eder – mantar, ahşap, bambu.

dekoratif tuğlalarla koridor dekorasyonu

Dikkatli olun, çünkü kurulum sırasında çok az yer kaplarlar ve daha ağır hale getirirler..

Boyama ve dekoratif sıva, özellikle kendin yap bütçe onarımı olduğunda, koridorlar için de sıklıkla kullanılır. Sıva, belirli beceriler ve hazırlanmış bir yüzey gerektirir. Duvarları daha pratik hale getirmek için 2-3 kat koruyucu renksiz vernik ile kaplanması önerilir.. 

güzel koridor tasarımı

Mat vernik doğal dokuyu koruyacak, parlak – parlaklık verecek.

Renk ve aydınlatma seçimi

Kruşçev’deki koridorun iç kısmının bir niş, koridor veya köşe ile mütevazı boyutları, renk ve ışık arasında bir denge bulma konusunda yetkin yaklaşımlar önermektedir. Doğal ışık olmaması nedeniyle, en az bir iç kapıda cam eklemeler yapılmalıdır. Bir daireye girerken, karanlık bir odada aramamak için anahtarın elinizin altında olması önemlidir. Yeni teknolojiler, uzun bir koridorda ışığı herhangi bir yerden açabilmeniz için geçiş anahtarları kurmayı mümkün kılar.. 

Kruşçev'de koridor aydınlatması

Daha önce bu birkaç aplik gerektiriyorsa, şimdi farklı noktalardan kapatılabilen bir tavan lambası olabilir..

Orijinal aydınlatma ve akıllı seçenekleri sevenler için, siz hareket ettikçe koridorlardaki ve koridorlardaki ışık yandığında varlık sensörleri zaten mevcuttur. Dar bir koridor, hacimsel lambalar ve büyük aplikler tarafından işgal edilemez. Kendinizi orijinal formdaki kompakt lambalarla sınırlamak daha iyidir..

Kruşçev'de güzel koridor

Kombine aydınlatmada, enerji tasarruflu lambaların sıcak ve soğuk spektrumunun birleştiği tasarımda tüm aydınlatma biçimlerinin uyum içinde olması önemlidir..

Aydınlık süpürgelikler ve tavanın çevresi etkileyici görünüyor, diyot bandı çok ekonomik. Cam karolardan yapılmış aydınlık bir yol, üzerine basıldığında açılır.. 

Küçük bir koridorun “baskıcı” görünmesini önlemek için hoş bir temel renk tonu seçmek önemlidir. Sınırlı bir çekim için genellikle şunları seçerler:

 • Elma yeşili rengi;
 • Açık bej tonları;
 • Kum tonları;
 • “Pişmiş süt”;
 • “Cappuccino”;
 • Sarı ile altın veya gri ile gümüş;
 • Karamel ve krem ​​tonları.

Kruşçev'de aydınlık koridor

Bütün bunlar Kruşçev’deki dar bir koridorun tasarımını modernize etmeye yardımcı olacak..

Siyah, çikolata ve lacivert en iyi şekilde alanı birbirinden ayıran doğrusal kontrastlar, dar çerçeveler, dikey ve yatay çizgiler şeklinde kullanılır..

İlk bakışta, küçük bir apartman dairesinde iyi fikirleri kendi başınıza uygulamak zor görünüyor. Uygulama, dar binaların özelliklerini dikkate alırsanız ve tüm bileşenlerin satın alınmasına seçici olarak yaklaşırsanız zor olmadığını göstermektedir. İç fotoğraf galerisinden Kruşçev’deki koridor örneklerini kullanın.

apartmanda koridor tasarımı

Bu, oda kusurlarını düzeltmenin yanı sıra göze batmayan bir tasarım yaratacaktır..

VİDEO: Kruşçev’de dar bir koridor tasarımı.

Kruşçev’deki koridor için 50 tasarım seçeneği:

küçük bir dairede koridor küçük bir koridorun içi Kruşçev'de koridor iç koridordaki kitaplar gri tonlarda koridor Kruşçev'deki küçük koridor koridor dekorasyonu koridorda aydınlatma Kruşçev'deki koridorun dekorasyonu kalem kutusu ile dar koridor koridor fotoğraf tasarımı Kruşçev'deki koridor Kruşçev dekorunda koridor Kruşçev dekor fotoğrafında koridor Kruşçev tasarımında koridor Kruşçev tasarım fotoğrafında koridor kruşçev tasarım fikirlerinde koridor Kruşçev'in iç tasarımında koridor Kruşçev fotoğrafındaki koridor Kruşçev fotoğraf dekorunda koridor kruşçev fotoğraf tasarımında koridor Kruşçev fotoğraf tasarımında koridor Kruşçev fotoğraf fikirlerinde koridor kruşçev fotoğraf iç koridor kruşçev'in iç kısmındaki koridor photo Kruşçev fotoğraf dekorasyonunda koridor Kruşçev'deki koridor kruşçev fikirleri koridor Kruşçev fikir tasarımında koridor Kruşçev tasarım fikirlerinde koridor Kruşçev fotoğraf fikirlerinde koridor Kruşçev fikirleri iç koridor Kruşçev'in iç mekan fikirlerinde koridor Kruşçev tasarım fikirlerinde koridor Kruşçev tasarım fikirlerinde koridor Kruşçev iç koridor Kruşçev'in iç fotoğrafındaki koridor Kruşçev'in iç mekan fikirlerinde koridor Kruşçev mobilyalarında koridor Kruşçev'deki koridor küçük bir versiyondur Kruşçev'deki koridor Kruşçev fotoğrafındaki koridor Kruşçev tasarım fikirlerinde koridor Kruşçev'deki koridor Kruşçev Provence'ta koridor Kruşçev tadilatında koridor Kruşçev modern tasarımında koridor Kruşçev'de dar koridor Kruşçev'deki küçük koridor aynalar ile Kruşçev'de koridor

Previous Post
Patinalı mutfak seçenekleri
Next Post
Bedroom design project: all stages from idea to self-realization