15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük koridor tasarım sorunları: nasıl çözülür?

Doğru şekle sahip geniş bir giriş holü, modern dairelerde nadirdir. Temel olarak, iki kişilik küçük bir kare veya dar bir oda şeklinde sunulur. Bu durum pek çok mal sahibine uymaz, çünkü bu, eve giren bir kişinin gördüğü ilk odadır. İçi çekici, konforlu ve şık olmalıdır. Bunu birkaç metrekarede yapmak çok zor ama mümkün. Küçük bir koridor için modern tasarım fikirleri, benzer bir sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır..

Küçük bir koridorun tasarımı güzel ve işlevsel olabilir. Ana şey, seçimine doğru bir şekilde yaklaşmaktır. Küçük bir alanda, odayı rahat ve işlevsel kılacak farklı fikirleri uygulayabilirsiniz..

küçük bir koridorun hafif tasarımı fikri

Koridorun içi çekici olmalıdır, çünkü bu konuğun gördüğü ilk odadır.

küçük bir koridorun alışılmadık tarzına bir örnek

Dairenizde uygulamak için modern fikirleri kullanın

küçük bir koridorun parlak bir dekoru için seçenek

Küçük koridor tasarımı güzel ve işlevsel olabilir

Küçük dairelerle çalışmak için bir dizi püf noktası var, ardından konut donatmak zor olmayacak. Dikkat edilmesi gereken ilk şey tasarımın tonudur. Hafif olmalı. Genel renk şeması esas olarak pastel tonlarda sunulmaktadır..

Koyu öğeler aksan olarak kullanılır. Bir gardırop, bir puf, bir kapı bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Onların sayısı minimumdur. Birçok karanlık nesne, alanı görsel olarak daralttığından. Süslemelere gelince, duvarda veya yerde olabilirler. Küçük desenler iyi çalışıyor.

Küçük bir koridorun içi parlak bir aydınlatmaya sahip olmalıdır. Farklı yerlerde bulunan birkaç lamba kullanırsanız, oda genişler. Gölge uygunsuz, alacakaranlık alanı görsel olarak “yiyor”. Aynanın etrafındaki lambalar orijinal görünüyor. Bu sadece uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda yansıtıcı etkiyi de arttırır. Koridor yeni renklerle ışıldayacak.,

Ayna, herhangi bir salonun zorunlu bir özelliğidir. Tüm duvara yerleştirme fikri, küçük bir koridor için mükemmeldir. Bu nedenle, uygulama fırsatı varsa, yapmaya değer. Aynalı bir duvar, odanın sınırlarını görsel olarak genişletecektir. Girişin karşısındaysa, sonsuzluk hissi yaratılır..

Kapıdaki ayna orijinal görünüyor. Bu iki unsur bir bütün olarak elde edilir. Bu nedenle, bir aynaya ekstra para harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca duvarlardan birinde yerden tasarruf edersiniz.

Küçük bir koridorda çok sayıda mobilya yerleştirmemelisiniz. Minimumda tutulmaları gerekir. Mutlaka stil genel tasarımla korunur, her bir unsur diğerleriyle uyumlu bir şekilde birleştirilir. Bir köşe dolabı, bir dolap ve ayakkabıların saklandığı bir raf çok uygundur. İkincisi, odayı temiz ve düzenli tutmaya yardımcı olacaktır. Değerli yerden tasarruf sağlar, ayakkabılara iyi oturur.

küçük bir koridor için güzel bir iç mekan fikri

Koridor parlak bir şekilde aydınlatılmalıdır.

küçük bir koridorun hafif tasarımına bir örnek

Koridorun pastel renklerde dekore edilmesi tavsiye edilir.

Düzen: mükemmel oda için fikirler

Küçük bir koridorun içini donatmak kolay değil. Ayakkabı, dış giyim ve bazı ev eşyalarını buraya yerleştirmek gerekiyor. Orijinal planlama fikirlerini kullanarak alanı artırabilir ve çekici bir iç mekan yaratabilirsiniz..

Uzmanlar, tam duvar yüksekliklerinde çalışmayı tavsiye ediyor. Asma katlar onlara iyi uyacaktır. Rahat ve ferahtırlar. Böylece raflar ve dolaplar önemli ölçüde rahatlayacaktır..

Kapılar yerine kemerleri donatmak uygundur. Girişi görsel olarak genişletecekler. Tasarımı kesinlikle minimalizm ilkesine göre yapılmalıdır. Koridorda gereksiz şeylere yer yok, sadece gerekli eşyalar.

küçük bir koridorun alışılmadık bir tarzı için seçenek

Duvarların zeminden tavana tam olarak kullanılması tavsiye edilir.

küçük bir koridorun güzel bir dekoruna bir örnek

Koridorda bir ayna olmalı. Tam büyümede arzu edilir

küçük bir koridorun aydınlık bir iç mekanı seçeneği

Orijinal planlama fikirlerini kullanarak alanı artırabilir ve çekici bir iç mekan yaratabilirsiniz.

Dar bir koridorda küçük bir podyum iyi görünüyor. Genişletmek için yerde veya üstte enine şeritler kullanmanız gerekir. Dekorasyon yaparken açık renkler kullanarak giriş alanını da vurgulamakta fayda var..

Yüksek tavanlar sıkışık bir his yaratabilir. Asma kat, koyu duvar kağıdı ile bunları azaltabilirsiniz. Bu durumda, benzer bir etkiye sahip farklı seviyelerde bir alçıpan yapı oluşturabilirsiniz..

küçük bir koridor için parlak bir dekor fikri

Resimleri boş bir duvara asabilirsiniz.

küçük bir koridorun güzel bir iç mekanı seçeneği

Küçük bir koridoru donatırken, onu büyütmeye çalışın

Geniş salon: ipuçları

Küçük bir salonu donatırken asıl görev onu daha geniş hale getirmektir. Bu konuda çeşitli görsel yöntemler yardımcı olacaktır. Beyaz yüzeyler, paneller ve parlak tavanın zorluğuyla başa çıkın.

Duvarlar hafif olmalıdır. Bej, mavi veya açık yeşil boyanabilirler. Duvar kağıdı kaplama malzemesi olarak kullanılır. Katı seçenekler veya çarpıcı olmayan küçük bir desen çok uygundur.

Odalar arasındaki eşikleri kaldırır ve döşemeyi döşerseniz, küçük koridor artacaktır. Bu, tesislerde net bir tanımlama olması koşuluyla elde edilemez. Bu hile ters etki yaratacaktır..

Bu durumda, vernikli alanı unutun. Zayıf aşınma direncine sahiptir. İç mekanın genel resmini mahvedecek olan çekici görünümünü hızla kaybedecek. Parke kolay deforme olduğu için çalışmayacaktır. Bir salon için en iyi döşeme fayanstır. Birçok avantajı vardır: uzun hizmet ömrü, nem direnci, temizlenmesi kolay. Piyasada çok büyük bir seçim var, herhangi bir iç mekana çok yakışacak..

küçük bir koridorun parlak tarzı seçeneği

Duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu yapılabilir

küçük bir koridor için güzel bir dekor fikri

Koridorda açık tonlar kullanın. Bu, görsel olarak daha büyük olmasına yardımcı olacaktır.

küçük bir koridor için alışılmadık bir iç mekan fikri

Koridoru görsel olarak büyütmek için beyaz kullanın.

Hangi tasarım stilini seçmeli?

Küçük boyutlu bir salon düzenleme sürecinde ortaya çıkan asıl sorun dağınıklıktır. Bir münzevi ortam bundan kaçınmaya yardımcı olacaktır. Duvarda sadece kancaların kullanılmasını, kıyafetlerin yerleştirilmesine, ayakkabı raflarının kapalı ve açık olmasını içerir. Bu durumda, dolap başka bir odada. Bu, alanı hareket etmek için serbest tutacaktır. Aksi takdirde, küçük bir oda sıkışık ve rahatsız olacaktır..

Kurulan mobilyalar çok işlevli olmalıdır. Tezgah sadece koltuk olarak değil aynı zamanda depolama sistemi olarak da kullanılmaktadır. Derin bir çekmeceye erişmek için katlanabilen bir kapağı vardır. Bu çözüm taze, pratik ve işlevsel olacaktır. Ev sahibinin bunu kendi başına uygulaması zor olmayacaktır..

Ülke tarzı unsurlar küçük bir koridorda iyi görünüyor. Duvarları süslerken açık renklerin kullanımını içerir. Koyu ahşap mobilyalar iç mekana etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Zemin kaplaması bir renk köprüsü oluşturmalıdır. Koyu gölgeler bu konuda yardımcı olacaktır..

küçük bir koridorun güzel bir tasarımı için seçenek

Çok işlevli mobilyalar kullanın

küçük bir koridorun parlak dekoruna bir örnek

Koridorda yeterli aydınlatma olmalı

Parlak küçük koridor

Temel olarak, küçük bir koridoru süslemek için hafif bir palet kullanılır. Ancak tüm sahipler bundan hoşlanmaz. Bazı insanlar parlak ve doygun renkleri tercih eder. Onları dairelerinin tüm odalarında kullanıyorlar. Koridor bir istisna değildir.

Bu durumda, duvar kağıdını parlak bir desenle yapıştırabilirsiniz. Küçücük odadaki tek kişi o olmalıydı. Mobilyalar sade ve hafiftir. İç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlamak için sanat eseri duvarda görüntülenebilir. Bu tasarım taze ve orijinal görünüyor..

küçük bir koridorun hafif bir iç seçeneği

Daha sıklıkla, koridoru süslemek için açık tonlar kullanılır.

küçük bir koridor için aydınlık bir iç mekan fikri

Koridorun tasarımı en küçük ayrıntısına kadar planlanmalıdır.

küçük bir koridorun hafif bir dekoru için seçenek

Zemini fayanslarla bitirmek daha iyidir.

Depolama sisteminin organizasyonunun özellikleri

Koridordaki depolama sistemini uygun şekilde düzenlemek önemlidir. Boyutu ortalamaya atfedilebilirse, geniş bir mobilya takımı kullanılır. Farklı raf ve çekmece türlerini birleştirir. Bir köşe dolabı iyi çalışacaktır. Düzenleme sırasında genellikle boş kalan alanı kullanır. Mobilya, rasyonel olarak kullanmanıza izin verecektir..

Ahşaptan boyanmamış bir gardırop, küçük bir koridor rahatlığı ve rahatlığı sağlamaya yardımcı olacaktır. Sıcak, doğal bir gölge, iç mekanın genel görüntüsüne uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Şu anda kullanılan ve depolanan çok sayıda şeyi barındırabilir. Mobilya grubu, alanı karıştırmaz ve odanın görünümünü ağırlaştırmaz. Gardırop sahipleri için pratik ve ergonomiktir.

küçük bir koridorun güzel bir tasarımı fikri

Koridordaki depolama sistemini uygun şekilde düzenlemek önemlidir.

küçük bir koridorun güzel bir dekoru için seçenek

Boyasız bir gardırop, küçük bir koridor rahatlığı ve rahatlığı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kullanışlı ve sade mobilyalar

Küçük bir oda seçmek, kompakt mobilyalar gerektirir. Hacimli dolaplar, lüks kanepeler, büyük avizeler kurmak uygun değildir. Odayı çekici ve konforlu hale getirmek için her metreyi rasyonel olarak kullanmanız gerekecektir. Kullanışlı ve basit öğeler bu konuda yardımcı olacaktır..

Küçük bir koridor için minimum mobilya seti yeterlidir. O içerir:

  • Dolap. Odaya bitmiş bir görünüm verecektir. Önemli bir alanı kaplayacak, ancak bir şeyleri saklamak için bir yer olacak. Üstlerinde bulunan aynalı kapılar ve lambalar, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır. Bir niş içinde düzenlenebilir;
  • Askı. Alan olarak en mütevazı koridora bile yerleştirilebilir. Birkaç kanca ve şapkaları saklamak için bir raf şeklinde sunulur. Askılar-raflar orijinal görünüyor. Çeşitli konfigürasyon ve renklerde gelirler;
  • Kaldırım taşı. Ağırlığa ayakkabı giymek rahatsız edicidir. Oturmak için bir sandalye veya başka bir yer bu süreci kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Çok işlevli bir seçenek hakkında konuşursak, bordür mükemmeldir. Bir şeyleri oturmak ve saklamak için kullanılabilir. Boyutları kompakttır, bu nedenle küçük bir salona kolayca sığar;
  • Ayakkabı raf. Önemli ölçüde yerden tasarruf sağlayacaktır. Ayakkabı yerleştirmek için birkaç raf ile donatılmıştır. Geniş aileler için çok uygundur;
  • Ayna. İç mekanın bu unsuru, sahiplerinin görünümlerini kontrol etmelerini sağlar. Ayrıca, odayı görsel olarak uzatır ve genişletir..

küçük bir koridorun aydınlık iç mekanına bir örnek

Küçük bir oda seçmek, kompakt mobilyalar gerektirir

küçük bir koridorun hafif tarzına bir örnek

Küçük bir koridorda her metreyi mümkün olduğunca verimli kullanmak önemlidir.

küçük bir koridorun sıra dışı tasarımı fikri

Küçük bir koridor için standart bir mobilya seti yeterlidir

Zemin kaplaması: seçenekler

Koridoru donatırken zemini hatırlamaya değer. Sadece doğru tasarımı ile iç mekan şık ve pratik olacaktır. Modern tasarımın gereklerine uymayan halıları döşememelisiniz. Çabuk kirlenirler ve görünümlerini kaybederler..

Aşağıdaki malzemeler koridor için uygundur.

Döşeme

karakteristik

Linolyum

Bu çok yönlü ve ucuz bir kaplama seçeneğidir. Özel bakım gerektirmez, kolay temizlenir, neme karşı dayanıklıdır, çekici görünümünü uzun süre kaybetmez. Ticari muşamba iyi çalışıyor. Artan trafiği olan odalarda kullanılır. Yüksek kaliteye sahiptir ve olumsuz etkenlere karşı dayanıklıdır. Herhangi bir iç mekana iyi uyum sağlar. Farklı renk ve dokular olduğu için.

laminat

Son yıllarda özellikle talep görmektedir. Ve bu şaşırtıcı değil. Malzeme yüksek mukavemete ve strese, temizliğe, neme, toza karşı dirence sahiptir. Sunumunu uzun yıllar korur.

Odun

En iyi döşeme seçeneği değil. Parke sadece klasik olarak dekore edilmiş bir koridora kurulabilir. Ahşap plakaların kullanımı geçmişte kaldı ve çirkin görünüyor. Böyle bir zemin kaplaması operasyonda pratik değildir, görünümünü çabucak kaybeder

Halı

Odaya rahat bir görünüm verecektir. Malzemenin daha koyu tonlarını seçmek daha iyidir. Sarışın olanlar, çıkarılması zor olan kiri hızla emer. Yığın mutlaka kısadır. Aksi takdirde sokaktaki kum ve moloz birikecektir.

Fayans

Döşeme için idealdir. Başlıca iki avantajı, hasara karşı direnç, kolay temizlenebilir olmasıdır. Doğal taşı taklit eden bir malzeme olan ahşap çok uygundur. Kaygan görünüm kullanmaya değmez.

küçük bir koridorun hafif tarzının versiyonu

Koridordaki en iyi zemin kaplaması fayans olacaktır.

küçük bir koridorun alışılmadık bir dekoru için seçenek

Geniş ve konforlu bir oda elde etmek için birçok nüansı dikkate almanız gerekir.

Odanın estetik özelliklerinden bahsedersek, uzunlamasına döşenen laminat odayı görsel olarak büyütür. Malzeme üzerindeki diyagonal deseni genişletir. Karo eşkenar dörtgenler halinde döşenmiştir. Bu, tasarımını daha özgün hale getirecek..

Küçük bir koridor yapmak ilginç bir süreçtir. Geniş ve konforlu bir oda elde etmek için birçok nüansı dikkate almanız gerekir. Mobilyalar kompakt ve basittir, duvarlar ve tavan açık renklidir. Döşeme güçlü, dayanıklı ve dayanıklıdır.

Video: Küçük bir koridor nasıl donatılır

Küçük koridor tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

küçük bir koridor fotoğrafının hafif tarzına bir örnek küçük bir koridor resminin alışılmadık bir tasarımı için seçenek küçük bir koridor resminin güzel iç tasarımı fikri küçük bir koridor fotoğrafının parlak bir dekor seçeneği küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir iç fikri küçük bir koridor resminin sıra dışı tasarımına bir örnek küçük bir koridor fotoğrafı için hafif stil fikri küçük bir koridor resminin parlak dekoruna bir örnek küçük bir koridor resminin güzel bir dekoru için seçenek küçük bir koridor fotoğrafının parlak tarzına bir örnek küçük bir koridor resminin hafif tasarımının versiyonu küçük bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir iç fikri küçük bir koridor fotoğrafının parlak tasarımına bir örnek küçük bir koridor resmi için hafif bir iç mekan fikri küçük bir koridor fotoğrafının alışılmadık tarzının bir çeşidi küçük bir koridor resminin güzel bir dekoru fikri küçük bir koridor fotoğrafının sıra dışı tasarımına bir örnek küçük bir koridor resminin hafif stiline bir örnek küçük bir koridor fotoğrafının aydınlık bir iç mekanı seçeneği küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir tarzı fikri küçük bir koridor resminin parlak bir iç fikri küçük bir koridor fotoğrafının hafif bir dekoru için seçenek küçük bir koridor resminin alışılmadık tarzına bir örnek küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir dekoru seçeneği küçük bir koridor resmi için hafif tasarım fikri küçük bir koridor fotoğrafının hafif dekoruna bir örnek küçük bir koridor resminin parlak tasarımı fikri küçük bir koridor resminin sıra dışı iç tasarımı fikri küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir tarzına bir örnek küçük bir koridor resminin alışılmadık bir dekoru için seçenek küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir tasarımı fikri küçük bir koridor resminin parlak bir iç seçeneği küçük bir koridor resminin parlak stiline bir örnek küçük bir koridor fotoğrafının hafif bir iç fikri küçük bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir tasarımı için seçenek küçük bir koridor resminin güzel bir dekor örneği küçük bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir tarzı fikri küçük bir koridor resminin parlak bir iç örneği küçük bir koridor fotoğrafının hafif tasarımı fikri küçük bir koridor resminin hafif bir dekoru için seçenek küçük bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir iç mekanı için seçenek küçük bir koridor fotoğrafı için parlak bir stil seçeneği küçük bir koridor resminin alışılmadık tarzının versiyonu küçük bir koridor fotoğrafının parlak bir iç fikri küçük bir koridor fotoğrafının hafif tasarımına bir örnek küçük bir koridor resminin alışılmadık bir dekor örneği küçük bir koridor resminin parlak bir stili fikri küçük bir koridor fotoğrafının güzel bir iç seçeneği küçük bir koridor fotoğrafının parlak dekoruna bir örnek küçük bir koridor resminin parlak tasarımının versiyonu

Previous Post
Cómo elegir la imagen correcta para el interior de la habitación.
Next Post
What should be the design of a bathroom with an area of ​​3 sq. m.