15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dairede koridor tasarımı, renk şeması, duvar ve zemin kaplamaları seçimi

Çoğu zaman, insanlar yaşam alanlarının yenilenmesine daha fazla dikkat ederler: bir yatak odası, bir çocuk odası, bir oturma odası, bir mutfak, bir banyo, bir eve girerken koridorun girdiğiniz ilk oda olduğunu unuturlar. Genellikle dairedeki koridorun tasarımı, koyu renkli duvar kağıdını, basit döşemeyi yapıştırmaya ve kullanışlı bir fonksiyonel askı satın almaya gelir..

dar uzun bir koridorun dekorasyonu

Koridorun modern tasarımı, dairenizin atmosferini ilk adımlardan itibaren hissetmenizi sağlar, sahiplerinin zevklerini ve tercihlerini değerlendirmek için kullanılacaktır..

Genel apartman dekorasyonu konsepti ile birlikte koridoru daha konforlu, işlevsel hale getirmenin birçok yolu vardır..

Renk çözümü

Her şeyden önce, renk şemasına karar vermeniz gerekir. Renk, bir evin ilk izlenimini oluşturur. Koridor, evin genel içinden “dışarı çıkmamalı”. Aynı zamanda, alanı görsel olarak azalttığı için duvarlar ve zeminler için çok koyu renklerin kullanılması önerilmez..

bej renklerde koridor tasarımı

Dairenin bu bölümünde yanlış tasarım yaklaşımı, bütünsel bir iç mekan yaratma çabalarını boşa çıkarabilir ve ilk izlenimi mahvedebilir..

Aşağıdaki tonları kullanmak daha iyidir:

 • Kum;
 • Bej;
 • Açık kahverengi;
 • Gri.

Beyaz, küçük bir koridorun alanını arttırmaya yardımcı olacak.

beyaz koridor tasarımı

Güzelliğin peşinde, projenin kalbinde modern koridor tasarım fikirleri ne olursa olsun, asıl şey unutulmamalıdır – evin bu bölümünün amacı.

Yukarıdaki renkler, koridordaki yapay aydınlatma ile göze çarpmıyor ve bu da çeşitli dekor öğelerinin kullanılmasını mümkün kılıyor. Odayı daha aydınlık bir hale getirmek istiyorsanız mavi ve yeşil tonlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Çok sayıda ilginç kombinasyon oluşturmanıza izin veriyorlar. Üstelik sadece bir duvar parlak hale getirilebilir..

modern koridor tasarımı

Bu arada, Feng Shui aracılığıyla, Qi enerjisinin evin her yerinden girişten aktığı koridor boyunca..

İç mekanda kesinlikle koyu bir renk kullanma kararı verildiyse, aydınlatmayı kesinlikle iyi düşünmelisiniz. Çok fazla olmalı, yoksa koridor loş ve kasvetli olacak..

iç kahverengi renk

Koridorların ana rolü oynadığı ve tüm binaları birleştirdiği otel ve otel komplekslerinin iç mekanlarının yaratıcılarından fikirlerden ilham alabilir ve deneyimlerinden yararlanabilirsiniz..

duvar dekorasyonu

Koridor duvarları tasarlamak için çok sayıda malzeme vardır. En uygun ve yaygın olanı düşünelim.

şık koridor tasarımı

Koridorun modern tasarımında odanın amacına göre aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı ve yüksek neme dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır..

duvar kağıdı

Bu duvar kaplaması en tanıdık ve kullanımı kolay olanıdır. Aynı zamanda üreticiler, müşterilere farklı türlerde çok geniş bir malzeme yelpazesi sunar..

koridor için duvar kağıdı

Koridor için duvar kağıdı, ışık, renk ve şekillerle oynayarak ilginç tasarım çözümleri için harika bir fırsat..

Her tür duvar kağıdı tabloda açıklanmıştır.

P / p No. İsim karakteristik
Vinil Aşağıdaki özelliklerden dolayı en popüler seçenek:

· Islak temizlemeyi tolere edin (yıkanabilir);

· Birkaç yıl sıkıca tutun;

· Duvarlara yapıştırmak kolaydır;

uygun fiyata sahip olmak.

Dezavantajlar, böyle bir kaplamanın havanın geçmesine izin vermemesi gerçeğini içerir, bu nedenle çevre dostu olarak kabul edilmez..

mantar Vinil duvar kağıdı için iyi bir doğal alternatiftir. Ancak renk şeması oldukça basit ve aynı tipte. Bu malzeme büyük koridorlar için daha uygundur..
Sıvı Haklı olarak en pratik olarak kabul edilirler. Koridorda genellikle çok sayıda köşe, söve, kapı bulunur. Bu nedenle sıvı duvar kağıdı mükemmel bir seçimdir..
Kuvars Bu tip kaplama, yoğun bir şekilde ezilmiş kuvars kumu ile kaplanmış, dokunmamış veya kağıt bir tabana sahiptir. Bu tür duvar kağıtları oldukça pahalıdır.
cam elyaf Kaliteli ve uygun fiyat kategorisi ile ayırt edilirler. Üzerine boya veya herhangi bir boyayı dekor olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz..
duvar kağıdı Duvar kağıdı gibi cesur bir karardan korkmayın. Orijinal bir çözüm, fantezinin somutlaşmışı ve şık bir tasarım çözümü olabilir. Modüler resimler de orijinal görünecek..

Dekoratif sıva

Bu tip kaplama basit görünüyor, ama aynı zamanda çok zarif. Dekoratif sıvanın ana avantajı, kendiniz herhangi bir kaplama oluşturma yeteneğidir. Bu hem doku hem de renk için geçerlidir..

dekoratif sıva

Dekoratif sıva çok çekici bir görünüme sahiptir. Bu malzeme, koridordaki duvarları süslemek için mükemmeldir..

tuğla işi

Koridorun tasarımındaki tuğla elemanlar her zaman modada kalır. Ancak tuğla duvar dekorasyonunun iddialı ve akılda kalıcı olmaması gerektiği unutulmamalıdır. Taşın doğal renklerini kullanmanız veya beyaza boyamanız tavsiye edilir..

tuğla ile koridor tasarımı

İç kısımdaki beyaz tuğla duvar, seçilen stili vurgulayabilir, özel bir ruh hali yaratabilir, atmosfere ev konforu katabilir..

Tasarımcılar, ön kapının karşısındaki duvarı bu şekilde dekore etmeyi önermezler, bu nedenle alan (özellikle küçük) gözle görülür şekilde sıkıştırılır.

Doğal taş

Taş dekorasyon her zaman pahalı ve etkileyici görünüyor. Sadece duvarlara kendi başınıza bir taş yerleştirmek nadiren mümkündür. Burada bütün bir teknoloji var, bu yüzden işi bir profesyonele emanet etmek daha iyidir. Genellikle duvarın tamamını zeminden tavana kadar değil, sadece belirli bir kısmını döşerler. Yani, doğal taş, bir apartman koridorunun tasarımında daha çok bir dekor görevi görür. Küçük bir alana bile sığar..

koridorda doğal taş

Bir altın kuralı hatırla! Tamamen taş duvarlar bir saray veya bodrum katında iyi görünecek.

duvar panelleri

Süslemenin bir başka ekonomik ve pratik yolu da duvar panelleridir. Bunlar çok geniş çıtalar veya tam tersine neredeyse tabakalar olamaz. Üreticiler çok çeşitli malzemelerde paneller sunar. Ayna ekli seçenekler orijinal görünüyor. Koridorun alanını her zaman görsel olarak arttırırlar..

koridordaki duvar panelleri

Koridorun içini güncellemeyi düşünüyorsanız, yeni kaplama malzemesine dikkat edin – koridor için duvar panelleri.

Panellerin rengi ve dokusu çok çeşitlidir, duvarlar ise özel bakım gerektirmez..

Zemin dekorasyonu

Duvarlar için malzeme seçimi yapıldıktan sonra, zemin kaplaması seçmeyi düşünmeye değer. Bu aynı zamanda koridorun tasarımında da önemli bir aşamadır. Bakımı kolay, pratik ve dayanıklı bir malzeme seçmelisiniz. Kural olarak, zeminlerin en çok kirli ve yıkandığı koridordadır..

koridordaki seramik karolar

Genellikle, kaplama için seramik karolar seçilir. Neme dayanıklıdır, herhangi bir kir ondan kolayca yıkanır..

Küçük dairelerde dar bir koridor alanı için açık renklerde düz fayans satın almak daha iyidir. Bu durumda zeminin rengi duvarlarla birleştirilmelidir. Fotoğrafta koridordaki seramik zemin seçeneklerini görebilirsiniz..

koridor zemini

Koridor zemini dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı olmalıdır..

Bu renk şeması, dar alanı görsel olarak genişletecektir. Ancak bej veya benzeri bir rengin bakımı çok zordur. Bu nedenle, koridoru iki bölgeye ayırma seçeneğini düşünebiliriz. Bu durumda, fayansları ve örneğin muşamba birleştirebilirsiniz..

Linolyum, seramik karolara ekonomik bir alternatiftir. Üreticiler, bu tür kaplamaları, çoğu zaman fayans veya ahşabı taklit eden çeşitli desenlerle sunar..

koridordaki muşamba fotoğraf

Koridordaki zeminin rengi görsel olarak boyutunu değiştirir.

Koridorun sağlam görünmesini istiyorsanız doğal taş tercih edebilirsiniz. Duvarlarda duvar bölümleri varsa özellikle etkileyici görünüyor.. 

doğal taş zemin

Bu durumda, koridor çok pahalı görünecek..

Herhangi bir halı, koridorun iç kısmına kesinlikle uygun değildir. Bu, her şeyden önce, pratik değildir. Bir ay sonra, oda günlük olarak temizlense bile yığın kirli görünecektir..

Tavan dekorasyonu ve aydınlatma seçimi

Koridorun tasarımında eşit derecede önemli bir aşama, tavanın tasarımıdır. Buraya eklendiği için sadece malzemeleri değil, aydınlatmayı da düşünmek gerekir. Aydınlatma seçerken, aşağıdaki göstergeler tarafından yönlendirilmeniz gerekir:

 • Tavan yüksekliği;
 • Koridor alanı;
 • Odanın renk düzeni.

koridorun doğru aydınlatması

Işık her zaman hacim ekler ve böyle bir tekniği kullanmamak aptallıktır..

Tasarımcılar, alanı artırmak ve odadaki bazı kısıtlamaları ortadan kaldırmak için birkaç lamba takmanızı tavsiye ediyor. Aynı zamanda, tavanı klasik olarak hafif ve pürüzsüz hale getirmek daha iyidir. Birkaç aydınlatma seçeneği düşünün.

 1. Tüm alana eşit olarak dağıtılmış yerleşik küçük lambalar basit görünmeyecektir. Aksine, duvar tasarımının tüm özgünlüğünü ve koridorun dekorunu vurgulayacaktır..
 2. Çok seviyeli aydınlatma, daha ilginç ve karmaşık bir tavan tasarımı oluşturmayı mümkün kılacaktır. Ancak küçük boyutlu bir koridorda ağır ve gülünç görüneceğini unutmayın..
 3. Zemine yerleştirilen armatürler orijinal bir ek ışık kaynağı olacaktır. Ayrıca şık bir zemin lambası takmayı da düşünebilirsiniz (alan izin veriyorsa).
 4. Koridorda bir gardırop yerleştirilecekse, alt kısmı da aydınlatma ile donatılabilir (örneğin, LED şerit).

koridor aydınlatması

Asma tavan veya özel olarak monte edilmiş alçıpan kutular, yerleşik aydınlatma için temel olarak kullanılabilir ve ek hacim yaratır..

Koridordaki tavanı bitirmek için bir malzeme seçerken, dairedeki nem seviyesini ve olası sıcaklık düşüşlerini dikkate aldığınızdan emin olun..

Koridorun içi için pratik seçenekler

Tasarımcılar, hemen hemen her tür koridora uygun, her zaman şık görünen ve oldukça işlevsel olan çeşitli seçenekler sunar..

koridorun modern ışık tasarımı

Bir koridorun veya geniş bir koridorun doğru tasarımı, sadece sakinlerin konforunu ve estetik zevklerini değil, aynı zamanda psikolojik uyumu da belirler..

Kemeri kullanma

Kemer, tek odalı bir dairede en dar koridor için bile mükemmel bir çözümdür..

kemerli uzun koridor

Kemer, koridorun içinin gerçek bir dekorasyonu olacak.

Bir dizi avantajı vardır:

 • Koridorun alanını görsel olarak arttırır;
 • Yerden önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar (kapıyı açmak için bir yer sağlamanıza gerek yoktur);
 • Tesisleri birleştirmeye izin verir;
 • Şık görünüyor, her zaman modada kalıyor;
 • Kemeri süslemenin birçok yolu vardır..

Koridor sıkıcı ve önemsiz görünüyorsa, bir kemer eklemeyi deneyin..

Koridorunuzdaki veya koridorunuzdaki bir kemer, alanı görsel olarak genişletmek veya bir dairenin orijinal dekorasyonu için harika bir araçtır..

Kemer herhangi bir şekilde olabilir: çeşitli asimetrik kıvrımlara sahip yuvarlak, dikdörtgen. Fotoğraf, böyle bir kapıyı koridorun içine dahil etmek için birkaç orijinal seçeneği göstermektedir..

Dar koridor tasarımı

Panel evlerde genellikle uzun dar koridorlar bulabilirsiniz. Böyle bir yerleşim düzenine sahip bir daireniz varsa üzülmeyin. Çok fazla çalışma ve yatırım gerektirmeyen böyle bir odadan bile gerçek bir başyapıt yapabilirsiniz..

dar koridor tasarımı

Dar bir koridorun tasarımı, bileşenleri seçerken özel bir yaklaşımla ayırt edilir..

birkaç sır var.

 1. Duvarlar ve zeminler farklı tonlarda açık renklerde dekore edilmiştir. “Hastane koridoru” ile sonuçlanabileceğinden beyaz rengin hariç tutulması önerilir..
 2. Yerleşik gardırop pratik, şık, işlevseldir..
 3. Aydınlatma yüksek kalitede ve iyi düşünülmüş olmalıdır.
 4. Uzun bir duvar boş olmamalıdır. Üzerine dekoratif lambalar, tablolar, aile fotoğrafları yerleştirebilirsiniz. İç mekan için duvar kağıdı bir desenle seçilebilir.
 5. Mümkünse köşe sayısı olabildiğince azaltılmalıdır..
 6. Büyük bir ayna gereklidir. Dolap kapılarına veya kapılardan birine yerleştirilebilir..

dar koridor tasarımı

Duvarlardaki dekoratif süslemeler, dar bir koridorun alanını artırmaya da yardımcı olacaktır..

Kare koridor tasarımı

Küçük kare bir koridoru şık hale getirmek çok basit. Zemin için parlak kaplamalı seramik karolar ve duvarlar için düz duvar kağıdı veya gizli bir süslemeli seçmek daha iyidir..

küçük bir koridor için duvar kağıdı

Kare bir koridorun tasarımı genellikle klasik tarzlarda dekore edilmiştir..

Genel olarak, klasik stile bağlı kalmanız ve birkaç ipucu izlemeniz önerilir..

 1. Mobilya dar veya yerleşik olmalıdır.
 2. Provence stili rahatlık katacak. Ancak, yalnızca odalardan birinde bu tarzın unsurları varsa kullanılmasına izin verilir..
 3. Dikey şeritten korkma.
 4. Hafif bir arka plan veya süs üzerinde dikey bir desen, bir apartman dairesinde küçük bir koridor tasarımının bir parçası olacaktır..

küçük bir koridorun dekorasyonu

Mavi ve altın şeritlerin değişimi, alanı genişleten ritmik bir desen oluşturur..

Koridorun içi ne olursa olsun, bu oda için mobilyalar mümkün olduğunca kompakt ve işlevsel seçilmelidir. Mobilya ürünleri çok fazla alanı “yakalamamalı”.

Dairede koridorun modern tasarımının 50 fotoğraf fikri:

art deco tarzında koridor uzun koridor dekoru uzun bir koridorun rahat bir tasarımını yapıyoruz siyah beyaz koridor tasarımı uzun koridor tasarımı apartmanda uzun bir koridor tasarımı uzun koridor tasarımı koridor tasarımı kare koridor tasarımı apartman tasarımı 90 m2 küçük uzun koridor tasarımı apartmanda koridorun tasarımı photo beyaz koridor tasarımı hiçbir fırfırlar koridor tasarımı klasik tarzda uzun koridor büyük bir avize ile uzun koridor uzun dar koridor tasarımı modern koridor tasarımının fotoğrafı uzun koridor dekor fikirleri koridor duvarları için fikirler uzun koridor iç koridorun iç ve düzeni evin koridorunun içi apartman koridorunun içi koridorun ilginç tasarımı armatürler nasıl doğru şekilde yerleştirilir koridorun görsel olarak genişletilmesi koridorda duvar kağıdını birleştirmek dar bir koridor için mobilya koridorda minimalizm koridorun iç minimalizmi koridorda fayans kaplama uzun koridor dekorasyonu koridor organizasyonu koridor koridorunu bitirmek koridoru resimlerle canlandır koridorun kişisel iç mekanı uzun koridor düzeni koridorda gömme mobilyalar uzun bir koridor için koridor koridoru panellerle bitirmek modern koridor dekorasyonu modern tarzda koridor iç modern koridor tasarımı uzun bir koridorda duvarlar ve zemin beyaz renklerde koridor tasarımı rahat uzun koridor uzun koridor tasarım seçeneği koridordaki gardırop koridorda aynalı duvarlar

Previous Post
Ziyaretçileri çekecek bir kafe tasarımı oluşturuyoruz
Next Post
Design of a room for two boys. What’s appropriate in the room?