15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük giyinme odalarının avantajları ve tasarımı

Dairelerin çoğu standart projelere göre oluşturulur ve alanları genellikle sınırlıdır. Soyunma odasının yeri için bir yer seçerken, tüm seçeneklerin önemli olumlu ve olumsuz yönlerini göz önünde bulundurmalısınız. Yaşam alanının neredeyse yarısını bir gardırop için ayırmak, odanın geri kalanını kısıtlamak mantıklı değil. Küçük bir gardırop için bir yere karar vermeden önce, uygun düzenini seçmeniz ve oluşturmanız gerekir..

şık giyinme odası

Giyinme odaları, giysi ve aksesuarların depolanmasını organize etmek için sınırsız sayıda seçenek sunar..

Ayrı bir gardırop olarak, yardımcı odayı dönüştürebilir veya odanın köşesini donatabilirsiniz. Bu düzen, odanın bireysel şeklini oluşturur. Sıradan bir koridora yerleştirilmiş küçük bir giyinme odası, orada kurulu iletişim sistemlerini gizlemenin bir yolunu açıkça temsil ediyor. Ayrıca, bir gardırop düzenlerken, düzeni görsel olarak değiştirebilir ve dairenin duvarlarını hizalayabilirsiniz..

soyunma odası cepheleri

İçlerine iyi yerleştirilmiş şeyler şekillerini koruyacak ve daha uzun süre dayanacaktır..

Modüler tip depolama alanı, diğerlerinin yanı sıra belirli avantajlara sahiptir. Dahil olmak üzere:

 • Kurulum kolaylığı;
 • Ucuz maliyet;
 • Dairenin herhangi bir yerinde kurulum.

Kutuları saklamak için 4-6 m2 dolaplar ve eşyalar için braketler bile rahatlıkla yerleştirilebilir..

küçük giyinme odası tasarımı

Soyunma odasının tasarımını düşünmek ve projesini uygulamak hiç de zor değil..

Bireysel giyinme odasının uygun şekilde düzenlenmesi, odanın alanını etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar..

Küçük bir gardırobun avantajları şunlardır:

 • Tüm aile üyelerinin eşyaları için ayrı bir oda düzenlenmesi;
 • Raflara ek olarak bir çekmeceli dolap, ütü masası, çekmece yerleştirme imkanı;
 • En üst raflarda yer alan asma katlar;
 • Büyük aynalı soyunma odası olarak fonksiyonel kullanım;
 • Kullanılan aydınlatma için çeşitli seçenekler, örneğin enerji tasarrufu için akıllı hareket sensörleri.

açık raflı giyinme odası

Herhangi bir odada odanın bir bölümünü seçin veya kileri kullanın ve hayalinizi gerçekleştirin.

Gardırop için yer arıyoruz

Dairenin düzenlenmesine ekonomik yaklaşım göz önüne alındığında bile, kompakt bir gardırop için yer seçmek için çeşitli seçenekler var. Bu bölge için birkaç metrekare donatılabilir. Genellikle burası oturma odası, yatak odası veya koridordur..

apartmanda giyinme odası tasarımı

Yaşam alanının uygun şekilde dağıtılması şartıyla, hacimli gardırop ve şifonyerlerden kurtularak rahat ve fonksiyonel bir giyinme odası yaratabilirsiniz..

Küçük giyinme odaları nasıl donatılır?

Bir gardırop, herhangi bir evin iç kısmının ayrılmaz bir parçasıdır. Küçük boyutlu giyinme odalarını konforlu ve verimli bir şekilde donatmak için hazır bir tasarım projesi seçebilirsiniz. Bununla birlikte, böyle bir oda oluştururken, işlevsellik, aydınlatma türü ve havalandırma sistemi ile ilgili bazı nüansları dikkate almaya değer..

giysi dolabı

Modern tarzda küçük giyinme odası.

Havalandırma ve ışık

Tekstilleri saklamak için, küf ve diğer mantarların raflarda başlamasına izin vermeyecek iyi bir havalandırma gereklidir. Herhangi bir önemli olay için kıyafet seçmek elbette rahat bir ortamda daha iyidir..

küçük giyinme odası

Bu odanın dekorasyonu kesinlikle faydacı olmak zorunda değildir..

Birkaç seçenek.

 1. Bireysel bir havalandırma sistemi tasarlamak, bir gardırop mikro iklimi oluşturmanın biraz maliyetli ancak etkili bir yoludur..
 2. Banyoya benzer bir davlumbaz montajı – uygun bir maliyeti vardır.
 3. Klima montajı, çeşitli gardırop türleri için en iyi seçenektir..

soyunma odası tasarımı

Ana kurallardan biri: kapalı ve açık yüzeylerin oranı 50×50 olmalıdır, bu durumda düzgün görünecektir..

Şeyler için genellikle küçük odaların pencereleri olmadığı akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, doğru şekilde kurulmuş aydınlatma büyük bir rol oynar. Aydınlatma planlaması genellikle proje oluşturma aşamasında yapılır. Eşyaları hızlı ve rahat bir şekilde aramak için, geleneksel tavan ışığına ek olarak, bu odada saklanan kıyafetlerin aydınlatmasına odaklanmaya değer..

soyunma odası aydınlatması

Ayakkabılar hem açık raflarda hem de kapalı havalandırmalı kutularda saklanabilir..

Mükemmel bir seçenek, spot ışıkları, raflar için LED şerit aydınlatması olacaktır. Çekmecelerde, yapışkan bir taban yardımıyla bağımsız armatürleri sabitleyebilirsiniz. Çekmecenin açık veya kapalı olmasına bağlı olarak etkinleştirilen yerleşik bir otomatik açma / kapama seçeneğine sahiptirler..

soyunma odası tasarımı

Nadiren kullanılan eşyaları köşelerde, uzak alanlarda ve baş üstü raflarda saklayın..

Bir mandal şeklinde uygun tutucularla donatılmış köşelere LED lambaların takılması önerilir. Yükseklik ayarı ve bunları farklı açılarda konumlandırma yeteneği sayesinde, doğal gün ışığı spektrumunun seçilmesi önerilir..

DIY soyunma odası

Soyunma odasındaki aydınlatma parlak olmalıdır. Herhangi bir miktarda doğal ışık, bir arka ışık ayarı gerektirir.

Küçük boy giyinme odası tasarımı

Küçük bir giyinme odası, kural olarak, dikdörtgen, kare veya köşeli bir biçimde tasarlanmıştır. Kompakt daireler için en uygun düzen, şeyler için bir köşe odasıdır. Maksimum faydalı şeyler kapasitesi için iç mekanı doğru ve ergonomik olarak planlamak gerekir.. 

küçük bir giyinme odası dekorasyonu

Tüm rafların, rafların ve dolapların iç ergonomisi tam bir sanattır.

Dolaplar için köşe seçenekleri, minimum miktarda kullanılabilir alanı görsel olarak kaplar. Kare ve dikdörtgen muadillerine monte edilen kapılar önemli bir alanı kaplar ve bitişik bölümleri karıştırır.

küçük bir giyinme odasının fotoğrafı

Giyinme odasını dekore etmek her şeyden önce pratik olmalıdır..

Kilerden kompakt ve küçük dolaplar

Bir kilerden harika bir gardırop yapılabilir. Bir kiler depolama alanına nasıl dönüştürülür? Basit onarımlar yapmak yeterlidir ve giysiler için ayrı bir odanız olacaktır. Bir aydınlatma sistemi kurduktan, duvarları boyadıktan, zemini döşedikten ve mobilya satın alarak harika bir giyinme odasına sahip olacaksınız. Yatak odası ve gardırop arasına bir kapı takmayı hatırlamaya değer. Mükemmel çözüm, menteşeli kanat şeklindeki kapılar olacaktır..

kilerden soyunma odası

Mini gardıroplar için sürgülü kapılar (veya perdeler), daha karmaşık kurulum gerektirmelerine rağmen, döner kapılardan daha uygundur..

Bugün sıradan bir kileri rahat bir gardıroba dönüştürmek için birçok seçenek var. Bu tasarım projeleri, odadaki yerden önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlayarak gardırobun en verimli yeri olmasını sağlar..

kilerde giyinme odası

Spot LED’ler ve uygun bir anahtar konumu ile tek tip aydınlatma sağlayın.

Yatak odasında küçük giyinme odaları

Yatak odasına yerleştirilmiş küçük gömme dolaplar en yaygın olanlarıdır. Yurtdışında, bu tür odalar bir ev planlama aşamasında önceden tasarlanmaktadır. Şeylerin kompakt düzenlenmesi, ek sayaçlar harcamanıza izin vermeyecektir..

yatak odasında küçük giyinme odası

Giyinme odası yardımı ile evinizin konforunu arttırabilirsiniz..

Bir yatak odasını bir uyku yerine ve bir giyinme odasına imar ederken (ikincisi için duvara yakın bir alan kullanılır), bir ekran veya kapılı bir alçıpan yapı ile çitle çevrilir..

yatak odasında giyinme odası

Açık gardırop, minimalist tarz.

Küçük gömme dolapların modern tasarımı

Küçük giyinme odalarının modern tasarımı, içinde depolanan her şeyin hızlı ve sorunsuz bir şekilde bulunabilmesi için yaratılmıştır. Görünürlük ve erişilebilirlik, eşyaların, ayakkabıların ve elektrikli ev aletlerinin düzenli bir şekilde düzenlenmesi için özel cihazların kullanılmasıyla sağlanır.. 

soyunma odası tasarımı

Optimum boyutlar 2 ila 6 metrekare arasında değişebilir. m.

Soyunma odasındaki depolama cihazları

Küçük bir giyinme odası tasarımı, çok işlevli tasarımlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu sorunu çözmek için dolap mobilyaları kurulur. Geri çekilebilir askılar, özel cihazlar olarak hareket edebilir, onların yardımıyla normalden çok daha fazla sayıda şey yerleştirebilirsiniz. Aynayı yüksek rafların yanına sabitlemeniz önerilir. Onun sayesinde oda rahat ve konforlu hale gelecektir..

aynalı giyinme odası

Klasikler için ahşap kullanılır, siyahta odunsu bir doku çok katı ve zarif görünür..

Kural olarak, giysi ve ayakkabıların depolanması için çeşitli depolama sistemleri kullanılır. Omuzlu halterler, bu tür işlevsel unsurlar olarak hareket edebilir. Tarafsızlıkları ve çok yönlülükleri nedeniyle, herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde “uyarlar”..

soyunma odası iç

Klasik tarzda hafif açık gardırop.

Giysileri saklamak için normal raflar ve kancalar asabilirsiniz. Kolaylık ve göz seviyesindeki şeylere hızlı erişim için raflar düzenlemek en iyisidir..

Gömme dolap

Dairede ücretsiz bir köşe, içindeki profillere raflar ve çerçevesiz depolama sistemleri kurularak giyinme odası olarak düzenlenebilir..

Kilerin yüksekliği izin veriyorsa, çok katmanlı rafları duvarın tüm yüksekliği boyunca sabitleyebilirsiniz. En yüksek raflara rahat erişim bir merdiven ile sağlanacaktır..

gardırop merdivenleri

Açık bir giyinme odası, kıyafet seçiminde zaman kazandıracak ve kıyafetlerin saklanması için doğru koşulları sağlayacaktır..

Sonuç olarak, sıradan bir kilerden muhteşem bir giyinme odası inşa edilmiştir. Kiler yerine gardırop, ek yer kaplamadan dairenin uyumlu bir parçasıdır. Ailenizin tüm kıyafetlerini, ayakkabılarını ve aksesuarlarını içinde saklamak uygundur..

aile için soyunma odası

Dolaptan küçük bir giyinme odasında rafları ve askıları açın.

Kendi elinizle küçük bir giyinme odası nasıl yapılır

Kullanılabilir alanın her santimetrekaresinin en verimli şekilde kullanılmasıyla bu odanın projesi oluşturulmalıdır..

soyunma odası fikirleri

Soyunma odasında seçilen tüm rafları kendi elinizle sabitlemek zor değil.

Bir gardırop için ihtiyacınız olacak:

 • Alçıpan;
 • Alüminyum kılavuzlar;
 • dübeller ve vidalar;
 • Boya;
 • Elektrikli tornavida.

Dikilen alçıpan bölmenin odanın iç kısmına mükemmel bir şekilde “uyacağını” göz önünde bulundurarak odanın uzak duvarını seçmek en iyisidir. Böyle bir odada zevkinize göre raflar oluşturabilirsiniz..

apartmanda giyinme odası

Bank yerine yumuşak bir osmanlı ile küçük aile soyunma odası.

Rafların rasyonel düzenlenmesi nedeniyle maksimum işlevsellik elde edilebilir, aile üyelerinin büyümesi dikkate alınarak yükseklikleri önceden işaretlenmelidir, böylece eşyalara ve ayakkabılara ulaşmak zorunda kalmazsınız. Böyle bir odanın ana görevi işlevsellik ve rahatlıktır..

VİDEO: Soyunma odasının içi.

Soyunma odası tasarım seçenekleri – 50 fotoğraf fikri:

beyaz gardırop klasik beyaz giyinme odası soyunma odası tasarımı soyunma odası tasarımı evde soyunma odası tasarımı soyunma odası tasarımı photo soyunma odası tasarım fikirleri soyunma odası iç tasarımı evde soyunma odası tasarımı iç giyinme odası tasarımı apartmanda giyinme odası tasarımı bir apartman dairesinde giyinme odası tasarımı photo soyunma odasında pantolon klasik tarzda giyinme odası tasarımı yatak odasında giyinme odası tasarımı banyo önü giyinme odası tasarımı pencereli giyinme odası tasarımı dolapta giyinme odası tasarımı klasik giyinme odası tasarımı koridorda giyinme odası tasarımı uygunsuz bir yerde giyinme odası tasarımı koridora yakın giyinme odası tasarımı yatak odası ve banyo arasında giyinme odası tasarımı yatak odasında giyinme odası tasarımı soyunma odası tasarımı kompakt giyinme odası tasarımı soyunma odası koridor tasarımı güzel giyinme odası tasarımı koltuklu soyunma odası tasarımı tasarım soyunma odası aydınlatması lüks giyinme odası tasarımı soyunma odası tasarımı DIY soyunma odası tasarımı mobilyalı soyunma odası tasarımı küçük giyinme odası tasarımı organizatörlerle soyunma odası tasarımı organize soyunma odası tasarımı soyunma odası tasarımı açık mobilya soyunma odası düzeni raflı soyunma odası tasarımı kadın soyunma odası tasarımı şık giyinme odası tasarımı modern giyinme odası tasarımı dar giyinme odası tasarımı şık giyinme odası tasarımı küçük giyinme odası tasarımı rahat giyinme odası tasarımı kullanışlı giyinme odası tasarımı soyunma odası tasarımı küçük giyinme odası tasarımı

Previous Post
Hacemos pinturas para el interior con nuestras propias manos.
Next Post
Idées modernes pour décorer l’intérieur du chalet