15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hafif kapılarınız varsa, koridorda hangi duvar kağıdını seçmeli?

Pratiklik ve konfor – bu gereksinimler evin koridoru için hiçbir yerde geçerli değildir. Bu özel oda bir yandan sokaktan gelen toz ve kir için bir “filtre”, diğer yandan yuvanız için bir kartvizit görevi görür..

Bugün pazarın bol olduğu ürün çeşitliliği göz önüne alındığında, duvar kağıdı seçimi eğitimsiz kişi için göz korkutucu bir görev haline geliyor. Halihazırda var olan mobilyalara uyum sağlamanız gerektiğinde gerekli tasarım kompozisyonunu bulmak özellikle zordur. Bu yazıda size hangi duvar kağıtlarının esası vurgulayacağını anlatacağız. hafif kapılar senin içinde koridor.

Hafif kapılarınız varsa, koridorda hangi duvar kağıdını seçmeli? İpuçları, fotoğraflar, gerçekler

Mevcut mobilyalara uyum sağlamanız gerektiğinde gerekli tasarım kompozisyonunu bulmak özellikle zordur.

Çok çeşitli duvar kağıtlarından koridor için seçim yapmanızı öneririz:

 • ¾ kaplamanın dokusuna göre – pürüzsüz;
 • ¾ kaplama türüne göre – vinil;
 • ¾ çalışma özelliklerine göre – yıkanabilir;

Seçtiğiniz duvar kağıdında aynı anda üç özellik birleştirilirse koridorun iç dekorasyonu size uzun süre hizmet edecektir..

19

19

Duvar kağıdının renk şeması, renk, doku, mobilya stili, tavan ve zemine göre seçilir. Hafif kapılar, doğru duvar kağıdını seçmenizi zorunlu kılar. Kapı ile aynı renkteki duvar kağıdını seçerseniz, ikincisi duvarda kaybolur. Aksine, karanlık, ağır duvar kağıdının arka planına karşı, hafif kapı çığlık atan bir nokta olarak ortaya çıkıyor..

on sekiz

on sekiz

Duvar kağıdını seçmek için çeşitli tasarım seçeneklerini göz önünde bulundurun.

 • odak noktası. Dikkati belirli bir elemana odaklayarak, duvarların kusurlu alanlarını gizlemek için kullanılır. Duvarlara hafif duvar kağıdı elemanları eklemek yeterlidir (duvarda asılı resmin konturu boyunca uzun çizgiler veya farklı bir tek renkli gölgenin arka planına karşı Yunan sütunlarının görüntüsü olan duvar kağıdı), böylece ışık kapısı görünmez koridorun genel karanlık arka planında saçma bir nokta gibi.

  17

  17

 • Görsel efektler. Koridorunuzda açık renkli kapılar varsa duvar kağıdının da açık renklerde seçilmesi gerektiği açıktır. İdeal gölge, kapı renginin gölgesinden bir kat daha açık olarak kabul edilir. Hafif duvarlar, koridorun boyutunu görsel olarak artırır. Apartman koridorlarının klasik düzeninde pencere yoktur, bu nedenle adı geçen efekt konfor, ışık ve sıcaklık yaratmak için kullanışlıdır. Çok büyük olan ve mobilya ile döşenmeyen koridorlar görsel olarak odanın ana paletinden daha koyu bir tonda küçültülür. Tavanların yüksekliği, duvar kağıdı ile yatay bir şeritte ve alçaklık – dikey olarak gizlenmiştir..

Hafif kapılarınız varsa, koridorda hangi duvar kağıdını seçmeli? İpuçları, fotoğraflar, gerçekler

Duvar kağıdının renk şeması, renk, doku, mobilya stili, tavan ve zemine göre seçilir. Hafif kapılar sizi doğru duvar kağıdını seçmeye zorlar.

 • Uzayın yatay bölümü. Bu seçenek, koridor için duvar kağıdı seçerken idealdir. Duvarları alt ve üst olarak ikiye ayırır. Alt kısım koyu renkli duvar kağıdı ile yapıştırılır ve üst kısım aynı renkte beyaza yakın bir gölgede duvar kağıdı ile kaplanır. 1

  1

  Bu seçenek aynı anda iki sorunu çözer: pratik ve estetik. Bol kirliliğe maruz kalan duvarların altı karanlık kalırken, koridorun üstü yani. insan bakışının odaklandığı kısım hafif, sakinleştirici ve rahatlatıcı kalır.

  16

  16

Önemli! Tamiri kendiniz yapıyorsanız. Genel kabul gören kurala göre, önce kapı monte edilir, ardından duvar kağıdı yapıştırılır, ardından kapı pervazları çivilenir..

Duvar kağıdı seçmek için ipuçları mağaza

15

15

 • Oda için duvar kağıdını deneyin. Bir ruloya bir bakış yeterli değil. Paketi 2-3 metre açın ve duvara yapıştırın. Özel mağazalar, aynı anda birkaç duvar kağıdını sabitlemek için bağlantı elemanları ile donatılmıştır. İlginç bir şekilde, karo üreticileri potansiyel alıcılar için ek paketlenmemiş karolar sağlar. Bu, bir kişinin eve birkaç karo seçeneği getirmesini ve “denemesini” sağlar. Ne yazık ki, duvar kağıdı ile böyle bir şey yok. Bu nedenle, duvar kağıdını seçtiğiniz şey için görsel hafızayı açarız veya bizimle birlikte mağazaya koridorun bir fotoğrafını / bir kaidenin tanıtım kopyasını / bir tekstil parçası veya her neyse alırız..

  on dört

  on dört

 • Moda trendleri, bir odayı dekore etmenin kurallarını belirler. Bu sezon popüler bir trend, duvar kağıdı seçerken desenler ve düz renklerin birleşimidir. Deney yapmayın! Üreticiler bunu sizin için düşündü. Üç ila dört tür duvar kağıdı içeren koleksiyonlar üretilir. Önerilenlerden iki seçenek seçerseniz, birbirleriyle uyumlu bir şekilde eşleştirilir ve avantajlı bir kompozisyon oluştururlar.. 2

  2

  Geniş formatlı baskılar, küçük desenler, çizgiler ve düz renkler bir arada. Sadece döşeme için uygun bir seçenek seçmeniz gerekiyor.

 • Sertifikalı bir ürün seçin. Sadece devlet standartlarının gerekliliklerine uygunluk garantisi verir..

  13

  13

Koridordaki duvar kağıdını hafif kapılarla birleştirme seçenekleri

3

3

Farklı tonlarda düz duvar kağıdı. Ön kapının monte edildiği duvar bir kir mıknatısıdır. Korkuluklar, kapı köşeleri “hızlı ve yakıcı” şekilde kirlenir. Göze hoş bir simetri için bu duvarı karşıdaki duvar gibi koyu renkli duvar kağıdı ile yapıştırıyoruz. Aralarındaki iki duvar daha hafif duvar kağıdı ile kaplanmıştır. İkincisi, koridor mobilyaları (aynalar, dolaplar, askılar, tablolar) tarafından vurgulanır ve sıra dışı tasarım çözümüne ek olarak pratik bir koridor elde ederiz. Duvar kağıdı seçerken, sezonun modasının (2017 – şarap rengi) belirlediği renklere rehberlik etmek, anlık arzuların liderliğini takip etmek anlamına gelir. Gözünüzü tahriş etmeyen, sinirlerinizi yatıştıran bir şey alın. Bir kazan-kazan – zamansız klasikler – ölçülü, yatak tonları, net şekiller.

Koridordaki duvar kağıdını hafif kapılarla birleştirme seçenekleri

Bu sezon popüler bir trend, duvar kağıdı seçerken desenler ve düz renklerin birleşimidir.

Bu seçenek imar alanı için uygundur. Giriş holü aynı zamanda bir salon veya oturma odası ise, seçilen rengin koyu gölgesinde duvar kağıdı ile koridorun üzerine yapıştırma seçeneği, salon – ışık ve eklemi yapay bir kemerle kapatma veya paneller.

12

12

Desenli duvar kağıdının düz renklerle kombinasyonu. Herhangi bir odanın tasarımını seçerken, işlevsel amacına odaklanmanız gerekir. Her oda bir kişisel tasarım adasıdır. Tarza (İngiliz tarzı, çatı katı, minimalizm, İskandinav tarzı, tekno, barok, Chanel) ait olmanın yanı sıra, odanın sadece kendine özgü bir atmosferi vardır, karakter, sahibini yaratıcı bir kişilik açısından ortaya çıkarır. Koridorun iç kısmında desenli ve düz duvar kağıdı kombinasyonu, estetik arzularını gerçekleştirmek isteyen bir kişi için uygundur. Oturma odalarında tüm duvarları desenli duvar kağıdı ile kaplamak mümkün değildir. Rengarenk bir resim gibi, sahibini çabucak sıkacaklar. Herhangi bir büyük baskı, eşleşen tek renkli duvar kağıtları ile seyreltilir. Mükemmel çözüm, vurgulu bir duvardır.

on bir

on bir

Duvar kağıdını farklı desenlerle birleştirmek. Bu seçenek acemi “tasarımcılar” için tehlikelerle doludur. Ancak birkaç basit ipucunu takip ederseniz, hata olasılığı en aza indirilir..

 • Yatay şeritler ve dikey şeritler birbiriyle ve uygun bir temanın panelleri ile birleştirilir;

  4

  4

 • Geometrik desenler, resimsel soyutlama ile birleştirilmiştir;
 • Patchwork, İskandinav tarzı bir duvar kağıdıyla iyi görünüyor;
 • Taklit duvar kağıdı (taş, tuğla, sıva) botanik desenlerle birleştirilir;

  on

  on

 • Tasarım eklektik bir şeydir. Kendi zevkinize güveniyorsanız, kalıp tasarım çözümlerini bir kenara bırakın ve hayal gücünüzün çıldırmasına izin verin! Bol duvar kağıdı pazarı, en seçici alıcıyı tatmin edecek.

  dokuz

  dokuz

Tavsiye! İki farklı koleksiyondan duvar kağıdı kullanıyorsanız, koridorun stilini kendiniz seçin, aynı kalınlıkta duvar kağıdı satın alın. Kalınlık farkı derzlerde ve dikişlerde göze çarpıyor.

Koridordaki duvar kağıdını hafif kapılarla birleştirme seçenekleri

Yatay şeritler ve dikey şeritler birbiriyle ve uygun bir temanın panelleri ile birleştirilir;

duvar kağıdı. Ekonomik ve hızlı bir çözüm. Photowall-kağıdı, önceden seçilmiş ve tek bir kompozisyonda toplanmış birleşik bir duvar kağıdıdır. Hafif kapılar için fotoğraf duvar kağıdı almak çok daha kolay ve hızlı. Düz beyaz bir tuvalin ilginç olmayan kapıları bile, fotoğraf duvar kağıdının yarattığı sanat bölgesinin bir parçası haline gelir..

sekiz

sekiz

Zamana ayak uydurmak

5

5

Fonlar, bir odanın yenilenmesi için malzeme seçtiğimiz ana kriterdir. Kağıt ve vinil duvar kağıtları, aralığın en ucuzudur. Bununla birlikte, cüzdanı bozuk para gibi çalmayan, ancak faturalarla hışırdayanlar için, parlaklığı, pratikliği ve özgünlüğü ile ayırt edilen iç dekorasyon seçenekleri vardır. Rulo duvar kaplamalarının yüksek kalitesi sayesinde koridor için idealdir. Örneğin, fiberglas duvar kağıdı sıradan insanlar – ev hanımları ve profesyonel ressamlar arasında popülerlik kazanıyor. Cam elyafı, dokuma yöntemiyle sentetik malzemeden yapılmıştır..

7

7

Cam elyaf çevre dostu bir yüzey kaplamasıdır. Yüksek mukavemete ek olarak, bu fiberglas duvar kağıtları su emmez, yanmaz, statik elektrik biriktirmez, yani toz çekmezler ve büyük kir parçacıklarını tutmazlar. Şüphecilerin beklentilerinin aksine, bu duvar kağıtları yalnızca doğal kökenli bileşenlerden oluşur, yani tamamen toksik değildirler. Soda, kireçtaşı, kuvars kumu ve killerden dokunmuş iplikler hem konut hem de konut dışı odaların doğal mikro iklimini korur. Ve fiberglasın özelliği tozu emmez, “nefes almalarına” yardımcı olur..

Zamana ayak uydurmak

Cam elyaf – çevre dostu yüzey kaplama.

Yıkılmaz fiberglas duvar kağıdı sadece kaba fırçalar ve kimyasal solüsyonlarla temizlenebilir, aynı zamanda sayısız kez yeniden boyanabilir. Bu şaşırtıcı özellik, hafif kapıların altındaki koridorda duvar kağıdının rengini seçerken hatadan sonra hata yapmanıza ve seçilen tasarımı daha sık değiştirmenize, odayı yenileme arzusuna teslim olmanıza, stili değiştirmenize olanak tanır..

6

6

Hafif kapılar zorunludur. Şüphesiz. Bununla birlikte, duvar kağıdının renk, malzeme, doku seçimindeki bilinçli kararlarınız, koridorunuza benzersiz bir karakter kazandıracaktır. Sonuç olarak ne seçtiğiniz önemli değil – akademik titizlik veya renkler ve baskılarla oynayın, asıl mesele sizin ve evinizin nihai ürünü beğeneceğidir..

Koridorda duvar kağıdı

Hafif kapılar altında koridorda duvar kağıdı 44 fotoğraf fikri:

Previous Post
Köşe mutfak lavabo dolapları: seçim çeşitleri ve incelikleri, faydalı öneriler
Next Post
We create a practical, stylish design for a studio apartment of 25 sq. m.