15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Merdivenli bir koridor tasarımı için zorluklar, özellikler ve kurallar

Eve girerken, her şeyden önce, bir kişi koridora girer. Giriş holü, tüm evin ilk izlenimini verebilir. Bu nedenle, avantajları vurgulayarak ve dezavantajları gizleyerek doğru şekilde düzenlemek önemlidir. Merdivenli salonun tasarımı, güzelliği ve işlevselliği birleştirebileceğinizi göz önünde bulundurarak bir dizi nüansa sahiptir..

merdivenli koridor tasarımı

Koridor, eve girerken gördüğümüz ilk odadır..

özel bir evde koridor tasarımı

Tüm hane halkının ilk izlenimi, bu odanın nasıl dekore edildiğine bağlıdır..

Özel bir evde merdivenli bir koridor tasarımı

Oda uygun şekilde tasarlanmışsa, bir merdiveni bir “vurguya” dönüştürmek kolaydır, koridorun önemli bir dekorasyonu. Daha sık salon için klasik, modern veya ülke seçerler. İlk seçenek, nötr tonların, doğal malzemelerin kullanımı ile ayırt edilir. Stil lüks, bu nedenle tasarıma büyük miktarda para yatırmanız gerekiyor. Ilımlı olmak ve aşırıya kaçmamak önemlidir, aksi takdirde her şey ucuz görünecektir..

merdivenli koridor photo

Bir ülke hanımının iç kısmındaki merdiven, gerçek dekorasyonu olabilir..

Modern, şok edici ve modernliği ile dikkat çekiyor. Malzemeler ağırlıklı olarak plastik, cam ve metal yüzeylerdir. Adımların aydınlatılması harika bir katkı olacaktır..

koridorda merdiven tasarımı

Merdiven görsel olarak perspektif yaratır, alanı optik olarak genişletir.

Country müzik, rustik tarzı tam olarak yansıtıyor. Rustik bir his yaratır ve doğal renkler ve doğal ahşap kullanımı ile ayırt edilir..

merdivenli bir evde koridor

Genellikle, herkes özel bir evde geniş bir salon gibi bir servete sahip olmaz..

Evde merdiven yapımı için gerekenler

Belirli tavsiyelere uyulursa, merdivenli salonun içi uyumlu görünecektir. Sonuçta, tasarım odanın merkezindedir ve ona belirli gereksinimler uygulanır..

merdiven ile koridor iç

2. kat için bir merdiven taslağının hazırlanmasına tam sorumlulukla yaklaşmak gerekir..

 1. Odada iyi aydınlatma. Aksi takdirde, karanlıkta yaralanma olasılığı vardır. Spot lambaları, aplikleri veya birkaç tam teşekküllü güçlü avizeleri yerleştirmek tercih edilir..
 2. Merdivenlerin yakınındaki alanın görsel olarak imar edilmesi için bir vurgu nesnesi kullanın. Büyük bir bitki, güzel bir osmanlı, kompakt bir masa yapacak;
 3. Yapının boyutunu görsel olarak azaltmak için basamakları bir halıyla örtün;
 4. Yürüyüşlerin boyutları tüm uzunluk boyunca aynı olmalıdır. Tek sayıda adım seçmeniz önerilir.
 5. Çıkış açısı 25 ila 45 derece arasında değişmeli ve korkuluk yaklaşık 90 cm yüksekliğinde olmalıdır..
 6. Merdivenli bir salonun tasarımının işlevselliğini arttırmak için altındaki mevcut alanı kullanın.. 

koridorda merdivenlerin altında soyunma odası

Giyinme odası veya çeşitli eşyalar için bir depolama sistemi çok uygun olacaktır..

Bir tasarım stili seçme

Verilen koşullara uyması için tercih edilen birkaç stil vardır. Tabloya yansıyorlar.

yüksek teknoloji koridor

Çoğu zaman, merdivenli bir koridorun içi özel evlerde bulunur, ancak istisnalar vardır, örneğin dubleks daireler.

stil Açıklama
Klasik Üretimde sadece değerli ağaç türleri kullanılmaktadır. Mermer veya granit gibi taşlardan yapılabilir. Palet ölçülü, formlar zarif. Oymalar ve girdaplar ekleyin.
Yüksek teknoloji Krom yüzeyle desteklenmiş metal kullanın. Süslemek için cam veya taş ekleyin. Metal yapılar, uzun hizmet ömrü ve güvenilirlik dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir. Merdiven dayanıklıdır, ağır yüklere dayanabilir.
minimalizm Cam yüzeylerin ürüne maksimum penetrasyonu. Temel olarak kullanılabilir. Ürünün temeli kalınlaştırılmış camdan yapılmıştır. Yüksek derecede mukavemete sahiptir.

Betondan yapılabilir. Tasarım dikkat çekici değil, iyi bir güce sahip. Ürüne lezzet katmak için eklenti olarak başka malzemeler de ekleyebilirsiniz..

ikinci kata çıkan merdivenler

Doğrudan amacına ek olarak – iki katı birbirine bağlamak – bu yapı aynı zamanda iç mekanın giriş kısmının (koridor, salon) süslemesi olarak da hizmet eder..

Ahşap klasik bir malzemedir. Özellikle bir ülke stili yaratmayı planlıyorsanız. Pahalı türler kullanmak mümkün değilse, karaçam, kiraz veya akçaağaç dikkat edin..

merdivenli ülke koridoru

Misafirlerin ilk gördüğü alan olan merdivenli bir giriş holünün tasarımı dikkatli bir tasarım gerektirir..

Koridorda merdiven tasarımları çeşitleri

Aşağıdaki yapı türleri vardır.

 1. Yürümek. Adımlar sürekli bir sıra şeklinde yapılır. Birkaç yürüyüş var. Bu, evin boyutları ve katların yüksekliğinden etkilenir..

  koridorda uçuş merdiveni

  Bazen ek olarak, alanı görsel olarak kolaylaştırmak için yükselticiler yapılır..

 2. Vida. Yürüyüş yok. Merdiven spiral bir uçuştur. Etkileyici görünümü ile ürün her türlü tasarıma uyum sağlar..

  koridorda güzel merdiven

  Bu tip tavanı görsel olarak yükseltmenizi sağlar.

Koridorda merdivenlerin altında dolaplar

Merdiven etkileyici boyutlara sahiptir ve çok yer kaplar. Bu nedenle, mevcut her metrekareyi mümkün olduğunca kullanmak önemlidir. Herhangi bir alan kullanılabilir hale getirilmelidir. Bir seçenek dolapları düzenlemektir. 

merdivenlerin yanındaki koridor

Bu, yatak takımlarını, envanteri ve diğer şeyleri rahatça yerleştirmenizi sağlayacaktır..

Küçük bir kütüphane düzenleyebilirsiniz. Dolabın ayakkabı ve kıyafetlerin saklanabileceği bir yere dönüştürülmesi akıllıca bir çözüm olacaktır. Pratikliği güzellikle birleştirin. 

merdiven altı kitap rafları

Gardırop sadece uygun bir depolama sistemi değil, aynı zamanda başarılı bir iç ekleme olacak..

Salon merdiven tasarımı

Lobideki merdivenin özel bir anlamı var. Tavanların yüksekliğini görsel olarak artırmanıza olanak tanır, odaya alan ve özgünlük katar. Küçük bir koridor için vida tipi ideal olacaktır. Öğelerle tamamlanan ürünü, tasarımı zorlamamanızı sağlayacak metal parçalar şeklinde yerleştirebilirsiniz..

koridorda döner merdiven

Koridor evin yüzüyse, merdiven bir bütün olarak iç mekanın tarzını belirleyen anahtar figürdür..

Tasarım genellikle cam ve plastik ile donatılmıştır. Koridorun boyutları izin veriyorsa, doğal malzemeden yapılmış büyük bir merdiven seçmeniz önerilir. Genel iç mekana uyumlu bir şekilde karışarak alanı yemeyecek.

aydınlık koridor

Evdeki koridorun tasarımını olabildiğince işlevsel hale getirmek için uzmanlar, merdivenlerin altındaki alanı kullanma şansını kaçırmamanızı tavsiye ediyor..

Provence tasarımı

Provence, açık renklerin tanıtımına dayanan bir Fransız tarzıdır. Dış sadelik, iç mekanın dikkate alınmasını ve odaya birçok ilginç ayrıntıyı getirmesini engellemez. Benzer tarzda bir merdiven kullanmaya karar verirseniz, Fransız motiflerini bölgenin geri kalanına yaymaya devam etmeniz önerilir..

koridorda merdiven tasarımı

Provence tarzı merdivenler benzersizliği, kısalığı, zarafeti, güzelliği ve tabii ki çekiciliği ile kalpleri kazanıyor..

Beyaz ana ton olur. Lavanta, zeytin, şeftali ile tamamlayabilirsiniz. Dekorasyon yaparken sadece doğal malzemeler kullanmak önemlidir. Bu nedenle, merdiven yapısı mutlaka açık renkli ahşaptan yapılmıştır.. 

merdiven ile koridor iç

Antik bir dokunuşla bir model seçebilirsiniz.

Aynı kurallar döşeme için de geçerlidir. Modern tarzda laminat veya muşamba çalışmaz. Beyaz boya ile kaplanmış ahşap mobilyalar. Çiziklerin varlığı, çatlaklar renk katacaktır.

Provence tarzı merdiven

Bu merdivenler sofistike ve açık renklere sahiptir..

rustik ülke tarzı

Ülke yaratmak için mümkün olduğunca ahşap ve tekstil kullanılmalıdır. Resmin duvarlarına zemine halı veya bir yol koymak zorunludur, yastıklı bir osmanlı kurabilirsiniz. Yüzeylerde ve dekor elemanlarında süsleme olmalıdır..

koridorda ülke tarzı

Country tarzı ahşap merdivenler çok basit olabilir, şık ve zarif olabilir ve iç mekanınızın çekiciliğini vurgulayabilir..

Parlak vurgu yok. Büyük bir meşe merdiven, genel iç mekana “uymaz”. Ülke için huş veya çam gibi cinsler uygundur. Lüks değil, rustik konforu bünyesinde barındırıyor.

koridor ülkede merdiven

Yetkin bir şekilde tasarlanmış country tarzı merdiven tasarımı, odanın iç dekorasyonunu en iyi şekilde değiştirmenizi sağlar..

Merdivenli klasik giriş holü

Klasik, koridorları dekore ederken en popüler ve talep edilen stillerden biridir. Malzemeler sadece doğaldır, asil kökenlidir. Pahalı ahşap, granit ve mermer türlerinin maksimum kullanımı. Nesnelerin şekilleri sağduyulu olmalıdır. Dekorasyon için sakin bir palet seçin.

klasik merdiven tasarımı

Klasik tarzdaki merdivenler, öncelikle doğal pahalı malzemelerin kullanımı ve belirli bir tarihi stile karşılık gelen dekoratif unsurların varlığıdır..

Merdiven oymalar, bukleler şeklinde süslemelere sahip olabilir. Parlak detaylar eklerseniz veya alanı lüksle aşırı doyurursanız, her şey ucuz ve tatsız görünecektir. Bu nedenle, önlemi gözlemlemek ve dikkatli bir şekilde ilerlemek önemlidir..

klasik tarzda beyaz merdiven

Merdivenin klasik tarzı sofistike ve karmaşıktır, klasik bir iç mekanın gereksinimlerini karşılamalıdır..

Merdivenli bir koridor için aşağıdaki unsurları kullanabilirsiniz:

 1. Masif ahşap koltuklar;
 2. Sağduyulu, ölçülü tonlarda halılar;
 3. Taş masa veya ahşap;
 4. Masalarda bulunan lambalar;
 5. Volumetrik perde modelleri.

koridorda klasik merdiven

Bir merdiven seçerken, ilk sırada çalışma sırasında güvenliği ve rahatlığı olmalıdır..

Geniş bir odada mükemmel klasikler yaratılabilir, bu da gerekli tüm detayları yerleştirmenize izin verir..

koridorun iç kısmındaki merdiven

Gerçekten klasik (örnek) tarzda yapılmış bir merdiven, zamanla doğruluğunu kaybetmez..

VİDEO: Özel bir evde merdiven seçenekleri ve özellikleri..

Merdivenli bir koridor için 50 tasarım seçeneği:

koridor şık tasarımında merdiven düşünceli merdiven tasarımı evde merdiven tasarımı koridorda merdiven tasarımı merdivenli koridor tasarımı merdivenli koridor İspanyol tarzında koridor klasik uçuş merdiveni merdiven altı kitaplık merdivenlerde halı koridordaki merdiven merdivenli koridorda laminat ikinci kata çıkan merdivenler ikinci kat tasarımına merdiven ikinci kata çıkan merdivenler photo ikinci kat fikirlerine merdiven ikinci kat tasarım fikirlerine merdiven evin ikinci katına çıkan merdivenler özel bir evde ikinci kata çıkan merdivenler özel bir evde merdiven fikirleri koridordaki merdiven koridor merdiven tasarımı koridor tasarımında merdiven photo koridor tasarım fikirleri merdiven koridor iç tasarımında merdiven koridor tasarım seçeneklerinde merdiven koridordaki merdiven photo koridor merdiven fikirleri koridor tasarım fikirleri merdiven koridorun iç kısmındaki merdiven koridorda merdiven modern tasarım koridorda merdiven modern iç koridorda merdiven şık fikirler koridor şık iç merdiven çekmeceli koridorda merdiven koridor merdiven organizasyonu gardırop ile koridorda merdiven koridordaki merdiven evin koridorunda merdiven merdiven altı dolap merdiven altı gardırop merdivenlerin altında gömme dolap merdivenlerin altında dolaplar ve raflar koridordaki merdiven modern merdiven tasarımı modern merdiven tasarımı merdiven altı cam vitrin merdivenlerin altında gömme dolap merdiven altı eşyaların saklanması bir merdiven ile koridorun parlak dekorasyonu

Previous Post
Características del diseño del interior clásico americano.
Next Post
3D panels in the interior: photo, installation, pros and cons