15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Büyük bir evde salon tasarımı: moda trendleri, dekorasyon ipuçları

Koridor, giriş ile yaşam alanları arasında bir bağlantı elemanıdır. Özel bir evde, bu oda genellikle oldukça geniştir, ikinci kata çıkan bir merdiven içerir. Sahipler, salonun tasarımını kendi başlarına yapabilir veya içindeki diğer odaların tarzını devam ettirebilir. Başarılı bir iç çözüm, evi ilk kez ziyaret eden misafirler arasında olumlu bir izlenim oluşmasının anahtarı olacaktır..

Büyük bir salonun duvarındaki bir adamın portresi

Tipik olarak, bir salon, evin içini dış ortamdan ayıran bir geçiş odasıdır.

Özel bir evin koridorunda raflı açık askı

Salon, dış giyim bırakabileceğiniz bir koridor işlevi görebilir.

Bir kır evinde salon oturma odası

Veya bir oturma odası rolünü oynayın

Bu makale, en son moda trendlerini, profesyonel bir tasarımcının katılımı olmadan salonların içini dekore etmek için faydalı önerileri tartışıyor..

Kendiniz çekici bir tasarım nasıl oluşturulur?

Merdivenli bir evde şık, pratik bir salon tasarımını kendi başınıza geliştirmek o kadar kolay değil. Belirli amaçlar için konut dışı binalar. Sahiplerin bu konuyla ilgili birçok yararlı öneri öğrenmesi gerekecek. Koridor çoğu zaman bir bağlantı bağlantısının rolünü oynar. Bir merdiven, oturma odalarına açılan kapılar içerir. Bu odada biraz mobilya olmalı..

Klasik tarzda küçük salon

Ayakkabılarınızı giymek için rahat sandalye ve dışarı çıkmadan önce bakmak için bir ayna

Önemli. Tüm dikkatler dekorasyona, stil yönü seçimine, aydınlatmaya yönlendirilmelidir..

Salonun tavanında siyah avize

Geniş salonda bir avize olmalı

Bir iç mekan yaratırken, odanın işlevsel kısmı için kesinlikle evin genel tarzına, holün büyüklüğüne, merdivenlere, evde yaşayanların kişisel tercihlerine odaklanmalısınız..

Bir kır evinin lobisinde geniş ahşap merdiven

Lobide bir merdivenin varlığı onu süslüyor.

Evdeki koridor dekorasyonu – 5 ana bileşen

Merdivenli bir salon tasarımı oluştururken, beş ana göreve dikkat etmeniz gerekir – zemini, tavanı, duvarları bitirmek, mobilya seçmek, aydınlatmayı düzenlemek, dekor seçmek.

Salonun iç kısmında hafif seramik zemin

Seramik karolar, uygun maliyetleri ve iyi aşınma direnci nedeniyle en yaygın döşeme seçeneğidir.

Merdivenli koridorda koyu laminat zemin

Laminat parke, uygun fiyat ve çeşitli doku ve renkler ile ayırt edilir.

Her bir öğe için faydalı öneriler tabloda tartışılmıştır:

İç mekanın beş bileşeni Malzeme seçimi için ipuçları, şık fikirler
Zemin Geçiş alanı için güvenilir bir zemin kaplaması çok önemlidir. Pratik, dayanıklı malzemeler seçmelisiniz. Şunlar için mükemmel: seramik karolar, laminat, doğal taş, parke.
Duvarlar, tavan Duvarlar hafif olmalıdır. Rahatlık, sakin bir atmosfer yaratacaklar. Soğuk gölgeler, hacmi artırmaya yardımcı olacaktır. Duvarlar için hemen hemen her malzeme kullanılabilir. Kalın duvar kağıdı, yüksek kaliteli dekoratif sıva çok uygundur. Tavan, alçıpan çok seviyeli yapılar, sıva ile dekore edilebilir..
Mobilya Biraz olmalı. Modern bir gardırop, küçük ayakkabı dolapları, askılar, salonun içini bir merdivenle süsleyebilecek..
Aydınlatma Ana ışık kaynağı tavan olmalıdır. İçinde alçıpan nişler varsa, bunların içine lambalar yerleştirilmelidir. Büyük, şık bir avize klasik bir tasarıma sığmaz.
Dekor Fotoğraflar, resimler, aynalar, saatler – tüm bu süslemeler tasarımı benzersizleştirmeye yardımcı olacaktır. En önemli şey sınırı bilmek. Birçok küçük eşya, dekorasyon odayı rahatsız edecek, itici yapacaktır..

Dekoratif ahşap benzeri panellerle salon duvar dekorasyonu

Duvar dekorasyonu için duvar kağıdı, panel, alçı veya taş seçebilirsiniz. Her şey zevkinize ve cüzdanınıza bağlıdır.

Özel bir evin lobisinde birleşik kat

Tavanın tasarımı, seçilen stil yönüne bağlıdır.

Tasarımdaki ana moda trendleri

Özel bir evde salonun şık tasarımı, modern moda trendleri dikkate alınmadan oluşturulamaz. Şu anda alakalı olan nedir? Pastel tonları bugün popüler. Açık tonlar, herhangi bir mobilya ve dekor için en iyi arka plandır. Açık bir arka plan genellikle daha etkileyici bir rengin küçük bir sıçramasıyla birleştirilir: kahverengi, siyah, kırmızı.

Büyük bir koridorun duvarında güzel freskler

Bir renk paleti seçerken, özellikle penceresiz bir salonda açık tonlara odaklanmak daha iyidir.

Büyük bir evin salonunun duvarındaki duvar resimleri

Fotoğraf duvar kağıdı veya duvar panelleri vurgu olarak kabul edilebilir.

Ev dekorasyonunda şeritler, dar, küçük odalar için çok alakalı bir trend. Çizgiler duvarları görsel olarak genişletir, odayı yükseltir. Geometrik şekiller daha az şık görünmüyor. Ancak, bunları birleştirirken dikkatli olmak önemlidir. Basit dikdörtgen kapılar sadece kare, dikdörtgen ek parçalarla birleştirilebilir. Oval, yuvarlak şekiller kavisli geçişlerle daha iyi görünür.

Klasik tarzda koridor iç

Merdivenli bir kır evinde bir salonun tasarımında her şey uyumlu olmalıdır. Evdeki koridor tek bir stil yönünde tasarlanmalıdır. Klasik bir tarz seçmek iyi bir çözüm olacaktır. Klasikler çok yönlüdür. Zamanla, alaka düzeyini kaybetmez..

Merdivenli klasik bir salonda lake zemin

Geleneksel klasikler, ciddiyet ve zarafettir

Özel bir evin koridorunda parlak porselen taş zemin

Avrupa klasiklerinin ruhuna uygun lüks iç mekan

Aşağıdaki unsurlar, özel bir evde koridorun klasik tasarımının karakteristiğidir:

  1. Açık renkler. Pastel tonları tercih edilmelidir: sütlü, bej, beyaz.
  2. Mükemmel pürüzsüz, hafif duvarlar. Pahalı duvar kağıdı bir bitiş olarak uygundur. Serigraf baskı kullanımı şık bir çözüm olacaktır..
  3. Basit zemin dekorasyonu. Zemin kaplaması çok dikkat çekici olmamalıdır. Normal doğal mermer karoları nötr bir tonda kullanabilirsiniz..
  4. Alçı kalıplı tavan. Alçı kalıplama, klasik tarzda yeri doldurulamaz bir dekordur. Şık, pahalı bir avize ile tamamlanacak.
  5. Tuhaf çizgilere sahip mobilyalar. Yazarın oymaları, metal dövme ile süslenmiş dolap, komidin modellerine dikkat etmeye değer..

Mermer zeminli klasik tarzda salon tasarımı

Klasik bir salonun menteşeli cam kapıları

Masif ahşap lobi kapısı

Aynalı ekli ahşap kapılar

Salonun iç kısmında taze çiçekler

Taze çiçekler için oyulmuş stantlara sahip ışık salonu

Klasik tarzda salon duvar dekorasyonu

Pastel renklerde süslemeli antika pilastrlar ve paneller

Art deco tarzında giriş koridoru

Olağanüstü bir art deco tarzının seçimi, kendi koridorunuza sonsuza kadar aşık olmanıza yardımcı olacaktır. Bu yön, sıra dışı bir şekle sahip mobilyalar, güzel aplikler, lüks lambalar ve pahalı yüzeyler ile karakterizedir. Renk paleti genellikle hafif seçilir. Öncelik açık kahverengi, leylak, süt tonlarıdır..

Art deco tarzında kır evi salonu tasarımı

Art deco iç mekan, geometrik şekillerin ciddiyeti ile ayırt edilir.

Art deco koridorda parlak duvar ve zemin yüzeyleri

Burada birçok parlak ve aynalı yüzey olabilir.

Koridor duvarında altın ve siyah çerçeveli ayna

Kontrast dekoratif unsurlarla seyreltilmiş açık renkler büyük saygı görmektedir.

Art deco tarzında koridorun tavanında siyah avize

Aynalı duvar, art deco bir koridor için gerçek bir nimettir.

Parlak art deco koridor aydınlatması

Zarif bir kanepe, oymalı bir masa ile eşleştirildiğinde lüks görünüyor

Ayna yüzeyleri bitirmede büyük rol oynar. Evin duvarlarından birini süslemek için kullanılırlar. Beyaz, basit formda mobilya seçmek daha iyidir. Salonu sıra dışı sütunlar, dokulu yüzeyler, aynalar için altın çerçeveler, duvar saatleri ile dekore edebilirsiniz..

Kırsal bir evin koridorunda kanepeli beyaz askı.

Ancak art deco ölçülü, hatta mütevazi olabilir.

Gri tonlarda modern bir evin salon tasarımı

Şık tasarımcı buluşu – yüksek teknoloji unsurlarına sahip bir art deco koridor

Video: Bir salonu dekore etmek için 25 fikir

Fotoğraf: 50 salon tasarımı örneği

Oryantal tarzda bir kır evinin salonu Büyük bir evde uzun bir koridorun içi Geniş bir salonda kendiliğinden yayılan zemin Koridorun tavanında kristal avizeler Oryantal tarzda koridor iç Asya tarzında koridor dekorasyonu Koridorun simetrik iç tasarımı Koridorun duvarında büyük ayna Aynı kapılara sahip koridor tasarımı Koridorda tavanın neon aydınlatması Aynalı duvarlı koridor Özel bir evin koridorunda çok sayıda ayna Zengin art deco koridor iç Rustik merdivenli salon Bir kır villasının koridorunda iki uçuş merdiveni Art Nouveau tarzında koridor iç Klasik tarzda uzun koridor Özel bir evin ikinci katına yay şeklindeki merdiven Koridorda kahverengi laminat zemin Parlak doğal taş zemin yüzeyi Koridorun iç kısmındaki iç mekan bitkileri Uzun bir koridorda renkli halı Koridordan odaya aynalı kapı Salonun iç kısmında iki seviyeli tavan Büyük bir evin koridorunda büyükbaba saati Ahşap merdivenli koridor tasarımı Bir kır evinin koridorunda ferforje korkuluklu merdiven Ön kapının önündeki küçük kanepe Poliüretan alçı kalıplı koridorda tavan Evin koridorunda taş süslemeli duvar Bir kat merdivenin duvarında elmas desenli duvar kağıdı Koridorda seramik zeminli mumlu avize Minimalizm tarzında beyaz salon Cam merdivenli modern salon tasarımı Özel bir evin koridorunda gri laminat zemin Bir dönüş ile dövme merdiven korkuluğu Loş koridorda döner merdiven Büyük bir evin salon-oturma odasının içi Gri-kahverengi renkte seramik zemin Sarı döner merdiven Koridor duvarının taş dekorasyonu Koridorun iç kısmında vitray pencereli kapılar Gri çatı katı tarzı koridor duvarı Oryantal bir koridorda süslemeler için raflar Geniş bir koridorda figürinler için raf Koridorun duvarındaki seramik karo paneller Büyük bir evde klasik salon Lamine panellerle koridor duvar dekorasyonu Geniş bir salonun iç kısmında salıncak Cam vazoda yeşil dallar

Previous Post
Kuaför ve güzellik salonu tasarımı: tasarım ilkeleri
Next Post
Purple design in the interior of the kitchen