15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Germe tavanlar için bir tasarım seçimi

İç mekanın önemli bir kısmı tavan alanıdır. Gergi tavanların tasarımı, mevcut projelerin fotoğrafları incelenerek seçilebilir. Cesur fikirleri hayata geçirmeleri için apartman sahiplerine ilham verecekler. Bu tür tavanlar iç mekanlarda ilginç ve sıradışı görünüyor. Maliyetleri, tasarımın türüne ve karmaşıklığına bağlıdır..

oturma odasında germe tavanlar

Bir daireyi veya evi yenileme sürecinde, ana zorluk genellikle bitirme seçimidir: örneğin, salon için germe tavanların mı kurulacağı yoksa eski güzel resimde mi kalınacağı..

Tavanların olumlu nitelikleri ve dezavantajları

Bu tür ürünlerin ana avantajı, kurulumdan sonra düz bir yüzey oluşması olacaktır. Bu sonuç, alçı veya asma seçenekleri kullanmaktan çok daha kolay elde edilir..

Diğer olumlu nitelikler:

  • Güzel;
  • Pratik;
  • geniş ürün yelpazesi.

germe tavan siyah

Şık ve orijinal, özlü ve dikkat çekici, etkileyici ve katı – gerginlik tuvalleri herhangi biri olabilir..

PVC film neredeyse sınırsız olanaklar sunar. Deri, ahşap, metal taklit edebilir. Sedef ışıltılı modeller özellikle popülerdir. Kurulum birkaç saat içinde gerçekleştirilir. Fotoğraftaki gergi tavanların tasarımına bakmak uygundur. Bu, seçim görevini kolaylaştıracaktır..

Dezavantajları:

  • Komşular yanlışlıkla su basarsa, bu, sistemin değiştirilmesi ihtiyacına yol açacaktır;
  • Aydınlatma armatürlerini seçmek zor;
  • Keskin bir nesne tarafından hasar görme olasılığı.

oturma odasında germe tavan

Gergi tavanlar bir odanın havasını değiştirir ve onu bir tasarım sanatı modeli yapar..

Tavan, tabanın düzensizliğini gizlemeye yardımcı olacaktır. Çok seviyeli sistemler oluşturmanıza olanak tanır. İç mekandaki gergi tavanlar mükemmel görünüyor. Yoğuşmayı önlemek için nemli odalara monte edilirler..

Tavan çeşitleri

PVC modeli orijinal görünümünü uzun süre korur. Bu seçenek 10 yıla kadar veya daha uzun süre kullanılır. Elastik malzeme, kire karşı korumak için bir Teflon tabaka ile kaplanmıştır. Bu eşsiz tavan, tabanın düzensizliğini gizleyecek, boruları, telleri gizleyecektir. Daireniz için uygun bir tip olan çeşitli modifikasyonlar vardır. Fotoğraflara bakın ve dekora harika bir katkı olacaklarından emin olun..

pvc gergi tavan

Modern iç mekanlar, yeni malzemelerin kullanımı ve tanıdık bitirme sorunlarını çözmek için yaratıcı yöntemler ile karakterize edilir..

Parlaklık, konut iç mekanlarının, restoranların, ofislerin vb. düzenlenmesinde en yaygın olanıdır. Su geçirmez ve çevre dostu çarşaflar, sakinlerin sağlığı için güvenlidir. Arka ışık bunlara kolayca monte edilir. Mat alanlar, geleneksel beyaz badanalı tavanları andırıyor ve parlama yapmıyor. Artan mukavemet ile ayırt edilirler, parlak örneklerden daha ucuzdurlar..

parlak gergi tavan

Film tavanları, özellikle komşular tarafından yukarıdan su basan kişilerle ilgilidir: tuval, odayı sudan koruyabilir..

Saten kumaş gergi tavanlar mükemmel düz bir yüzeye, hassas bir parlaklığa sahiptir. Model, yapısında satene benzer. Satışta açık renkli ürünler var, fotoğraf baskısı sipariş edebilirsiniz.

Kumaşlar polimer ile emprenye edilir, geniş rulolar halinde teslim edilir, bu nedenle üzerlerinde herhangi bir düzensizlik veya dikiş yoktur. PVC tipine göre hasara karşı çok daha dayanıklıdırlar. Ancak katmanlı çözümlere uygulanamazlar..

gergi tavan

Odanın genel etkisi, belirli bir iç mekan için streç kumaş tipinin ne kadar iyi seçildiğine bağlıdır..

Farklı odalarda tavan tasarımı

Gergi yapıları her odaya uygundur, konut dışı binalar için bile uygundur. Tasarımcılar, çeşitli karmaşıklık seviyelerinde birçok proje geliştirdiler. Onarımlara başlamadan önce konuyu dikkatlice inceleyin. Fotoğrafları iyi örneklerle inceleyin. Gergi tavan tasarımlarının görselleri, sunulan çok çeşitli ürünler arasında gezinmenize yardımcı olacaktır..

bulutlar ile streç tavan gökyüzü

Uzmanlar, odayı aşırı yüklememek ve hacimli yüzeyler oluşturmamak için malzemenin kullanımına mümkün olduğunca gizli yaklaşmayı tavsiye ediyor..

Alan eksikliği sorunu, parlak yüzeyler yardımıyla görsel olarak çözülür. Geniş alanlarda, karanlık elementlerin yanı sıra birkaç seviyeli sistemler kullanılır. Profesyonellerin yardımı olmadan doğru seçimi yapmak kolay değil.

Oturma odası

Evrensel tuvaller çekici görünüyor, hafiflik hissi yaratıyor. Doğru varyasyon, oturma odasındaki atmosferi değiştirecektir. İstenen değişikliği bulmak için önce tasarım çözümlerinin fotoğrafını kontrol edin..

oturma odasında gergi tavan tasarımı

Salonda gergi tavan kullanımı, tadilat sırasında mevcut tavan kaplamasının kusurlarını hızlı ve kolay bir şekilde düzeltmenizi sağlar..

Kumaş çeşitleri sade iç mekanlar için uygundur. Alçak odalarda, yansıtıcı efektli bir tuval monte edilir. Oturma odasında bu tür desenlerin kullanılması, alanı görsel olarak genişletir. İç mekanla uyumlu olacak yüzeyin bu tür tonlarını bulurlar. Renk seçimi oturma odasının büyüklüğüne, aydınlatmaya bağlıdır..

iki seviyeli gergi tavan

İşlevsel alanları vurgulamak, odaya hacim kazandırmak ve “tavanları yükseltmek” mümkündür..

İki katlı yapı salonu dönüştürecek, aydınlatma ile tamamlanacak. Gergi tavanın sıra dışı tasarımı lüks görünüyor. Böyle bir çözümün kullanılması, tavan kaplamasının eksikliklerini uzun ve pahalı bir çalışma olmadan düzeltmeyi kolaylaştıracaktır..

Yatak odası

Bu daireler için saten brandalar seçilmektedir, müşteriler ayrıca mat türleri de satın almaktadır. Rahatlamaya elverişli atmosfer, gergi tavanın tasarımına bağlıdır. Yatak odasındaki her şey birbirine bağlıdır, tasarımı sahiplerinin zevklerine uygun olmalıdır..

yatak odasında germe tavan

Yatak odasındaki gergi tavanlar sadece onarım süresini kısaltmakla kalmayacak, aynı zamanda odanın yüksekliğini görsel olarak düzeltmeye, ona ışık katmaya ve rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır..

Dairelerde en popüler kumaş kaplamadır. Alanı yumuşak ve rahat hale getirir. Çok çeşitli ürünler arasından doğru seçeneği seçmek zor olmayacaktır. Saten tavanlar ipeksi bir yüzeye sahiptir. Daha yüksek bir yansıtıcılığa sahiptirler, ancak parlama oluşturmazlar..

Çocuk odası

Küçük kişinin kişisel alanını konforlu hale getirmek için ebeveynler çocukları için birçok oda dekorasyonu düşünmektedir. İç mekan fotoğraflarında germe tavanları inceliyorlar. Bu yöntem, bebeğin yatak odasını hızlı ve doğru bir şekilde dönüştürmenize yardımcı olacaktır..

kreşte germe tavan

Gergi tavanın doğru tasarımını ve yapıldığı malzemeyi seçmek gerekir..

İyi bir çeşitlilik, iki veya üç lambalı parlak bir tuval olacaktır. Seçim yaparken, fidget yaşını dikkate alın. Okul öncesi çocuklar için en sevdikleri masalların kahramanları, ilginç hikayeler içeren ürünler sipariş ederler. 8-12 yaş arası çocuklar doğa fotoğraflarını, uzay temalarını tercih ediyor. Bir genç odası için gizli bir germe tavan tasarımı seçilmiştir..

kreşte germe tavan

Fotoğraf baskısı ile standart bir odayı sıra dışı bir alana dönüştürebilirsiniz..

PVC malzeme veya kumaş, mükemmel düz bir yüzey elde etmek için metal bir çerçeve üzerine çekilir. Kurulum, tabanın özel olarak hazırlanmasını gerektirmez. Çalışmalar 4 saatte tamamlanıyor. Malzeme nemi emmez, toz çekmez, çocuk odası döşemek için idealdir..

Mutfak

Modern ve sıra dışı çözümler iç mekanı süsleyecek. Böyle bir tuval mutfak için idealdir. Pratiktir, neme, sıcak havaya dayanıklıdır, kiri emmez ve temizlenmesi kolaydır. Mülk sahipleri açık renkleri tercih ediyor.

mutfakta germe tavan

Mutfakta bir gergi tavan tasarımı hemen hemen her tarzda yapılabilir ve tavanın kendisi çok seviyeli olabilir..

Gergi tavan tasarımı müşteri tarafından seçilen şekil ve renkte gerçekleştirilir. Birkaç seviyeden oluşan bir kurulumun kullanılması, mutfağın işlevsel bileşenlere bölünmesini sağlayacaktır. Güzel tasarımın altında, çok fazla çaba ve finansal kaynak harcamadan ana düzlemin, tellerin, boruların kusurlarını gizlerler. Böyle bir kaplamanın kurulumunu deneyimli ustalara emanet etmek daha iyidir..

Koridor

Çoğu evdeki standart giriş holü, doğal ışık eksikliğinden muzdariptir. Küçük bir alana sahiptir. Tasarımcılar, alanı görsel olarak artırmak için böyle bir tavan kaplaması seçiyor. Tavanı uzatabilen kare şeklindeki odaya detaylar eklenir.

koridorda germe tavan

İki seviyeli tasarımlar, renk, şekil, tavan aydınlatması ile denemeler yapmanızı sağlar.

Uzatılmış oda, çok seviyeli yapılarla genişletilir. Dekorasyon için parlak kontrast ve koyu vurgular kullanırlar. Koridorun yapay aydınlatmasını doğru bir şekilde planlamak önemlidir. Koridor için tek seviyeli bir sistem alın. Mütevazı bir koridora mükemmel uyum sağlar.. 

Seviye sayısına göre sınıflandırma

Çeşitli ebat ve renklerde tuvallerin kullanılması, benzersiz tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır. Alçak odalar için tek seviyeli bir görünüm uygundur. Her ortamla iyi gider. 

üç seviyeli gergi tavan

Üç seviyeli yapılar, ev sahipleri için geniş fırsatlar sunar.

Müşteri, istediği gergi tavan tasarımını kendi başına seçebilir veya uzmanlara danışabilir. Karmaşık yapılarda farklı malzemeler birleştirilir. Doğru spot aydınlatmayı seçmek, görsel vurgular oluşturmaya yardımcı olacaktır. Dekoratif bileşenlerin kullanımı alanı süsleyecektir..

Uygulama tekniği ve modern malzemelerin doğru seçimi, iç mekandaki gergi tavanı özel kılacaktır. Bölgeyi belirli alanlara bölmeye veya birleştirmeye yardımcı olacak. Her şey belirlenen görevlere bağlıdır. 

streç tavanlı oturma odası

Kombine bir versiyon oluşturmak için farklı malzemeler kullanılarak inanılmaz bir etki elde edilir..

Tavanın her seviyesi kendi rengine, dokusuna ve şekline sahip olabilir. Alçıpan ve film kombinasyonları ilginç görünüyor. Farklı katmanlarda sıra dışı tasarımlar oluşturulur. Alçıpan üzerine dekor ve aydınlatma ekipmanları yerleştirilir. Film, örtüşmenin hafifliğini ve şeffaflığını elde etmenizi sağlar.

Gergi tavan modelleri

Odaları farklı yönlerde dekore ederler. Seçim, müşterinin tat tercihlerine bağlıdır. İlginç fotoğraflar arasında yatak odası, yemek odası, mutfak veya banyo için uygun bir tip aramak kolaydır..

Yüksek teknoloji, modern bir yönü tercih eden insanlar için uygundur. Üreticiler birçok renk sunar. 

yüksek teknoloji gergi tavan

Özenle seçilmiş oda aydınlatması, doğru atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır..

Klasik tarz zamansız kalır, her zaman modadır. Mat tavan, mekana mükemmel uyum sağlar ve hassas bir ışıltıya sahiptir. Müşteriler konut tavanı için daha açık tonları tercih ediyor. 

mat gergi tavan

Dekoru aynalı ekler ve bol miktarda altın tonlarıyla tamamlayın.

Art Nouveau tarzında net çizgiler vardır, müşteriler süslemesiz düz tuvalleri seçerler. Füzyon katı yönlerini değiştirdi. Onun için orijinal renkleri, farklı ürün türlerini seçiyorlar. Düz çizgiler, fotoğraf baskısı vb. Kullanılmasına izin verilir..

iç mekanlarda germe tavanlar

Arka aydınlatma sıcak renklerde yapılır..

Etnik tarz için modeller kahverengi ve kum tonlarını seçer. Minimalizm tarzı için parlak tek renkli bir versiyon sipariş edin.

Oda stili

stil Doku Renk form
Klasik Mat, saten seçenekleri. Parlak PVC modelleri kullanılmaktadır.. Tavan diğer uçaklardan biraz daha hafif yapılmıştır. Pastel tonları al. Çok seviyeli ürünler kullanmak mümkündür.
Modern parlak tip. Daha sık hassas tonları düşünün. Tavan alanını ek elemanlarla aşırı yüklemeyin.
Yüksek teknoloji Karakteristik bir parlaklığa sahip parlak ürünler. Çoğunlukla gri tonları kullanılır. Beyaz bir uçak kullanmak bir kazan-kazan çözümü olacaktır.. Modelin karmaşıklığı müşteri tarafından seçilir, yüzeye bir fotoğraf uygulayabilirsiniz..
Füzyon Doku mermer, deri, taş taklit edebilir Çeşitli tonlar, uyumu korumak önemlidir. Akan çizgilerle katmanlı seçenekleri kullanır.
etnik tarz Herhangi bir doku uygulanır. Renk tasarıma uygun olmalıdır. Tek ve çok seviyeli çözümler uygundur, resim uygulayın, resim uygulayın.
minimalizm Saten kumaşları tercih edin. Pastel renkler uygundur. Fırfırlar ve dekor olmadan tek seviyeli tavanlar.

Doğru yönü seçerek, odadaki öğeleri doğru bir şekilde birleştirmelisiniz. Görevin zor olduğu ortaya çıktıysa, profesyonellerle iletişime geçmeye değer. Bileşenleri monte etmenize ve sistemi doğru şekilde kurmanıza yardımcı olacaklardır..

Fotoğraf baskısı

Tuvali bir resimle tamamlamak mükemmel bir çözüm olacaktır. Fotoğraf baskısı günümüzde talep görüyor, tavana resim eklemenizi sağlıyor. 5 metre boyutuna kadar olan bir resim, bir yazıcı ile tuvalin yüzeyine uygulanır. Fotoğraftaki tasarım gergi tavanlarına bakın. Olağanüstü çözümler içerirler..

fotoğraf baskısı ile germe tavanlar

Görüntü odanın amacına göre seçilir.

Yatak odası için yıldızlı gökyüzü, bulutlar, çiçekler mükemmel bir seçim olacaktır. Resimler aşağıdaki baskı türleri ile uygulanır.

  1. 3D görüntüler elde etmek için eko-solvent kullanılır.
  2. Büyük parçalar için uygun lateks baskı.
  3. UV türü, karanlık bir arka planda bile harika görünüyor.

ultraviyole gergi tavan

İç mekandaki gergi tavanlar, çeşitlilik ve derinliklerinde dikkat çekicidir. Yeni renkler ve ruh hali ile dolduracaklar.

Aydınlatma

Işık odada özel bir rol oynar. Bölgenin imarını sağlayacak, gerekirse görsel olarak değiştirecek. Spot aydınlatmayı çevre çevresinde zikzak şeklinde kullanabilirsiniz. Bunları yerleştirmenin başka yolları da var..

gergi tavan aydınlatması

Oda ne kadar küçükse, iki seviyeli bir tavanın yapısı o kadar basit olmalıdır. Bu aynı zamanda tuvalin rengi ve üzerinde bir desenin varlığı için de geçerlidir..

Filmi kurmadan önce elektrikli aletleri sipariş edin: avizeler, lambalar. LED lambalar bugün piyasada çok popüler. Filmin kazara hasar görmesini önlemek için keskin kenarlı cihazlar sipariş etmeyin..

gergi tavan led aydınlatma

Uyum, detayların dengesi, doğru renk şeması, özlülük – bunlar muhteşem germe tavanların bileşenleridir..

Malzemeyi ısıdan korumak için termal ayırıcıların kullanılması zorunludur. Aydınlatma ekipmanının belirtildiği bir plan önceden oluşturulur. İş yapmadan önce her cihaz için bir yer hazırlayın.

Çözüm

Mükemmel bir sonuç elde etmek için mobilyaların detayları uyumlu bir şekilde birleştirilmelidir. Fikirler tematik yayınlardan ve kataloglardan alınmıştır. Filmi zaten var olan bir ortama monte edebilir veya bir konsepti sıfırdan düşünebilirsiniz..

gergi tavan tasarımı

Modeli odanın amacına göre kullanmak gerekir..

Doğru seçilmiş bir sistem, uzayın geometrisini düzeltmeye, onu parçalara ayırmaya yardımcı olacaktır. Dairenin tasarımını minimum çabayla değiştirmek için modern teknolojiler geliştirilmiştir..

mutfak tasarımında germe tavan

Gerdirme yapısının rengini ve dokusunu seçmeden önce, paleti, üreticiyi dikkatlice okumalı ve özel bir bilgisayar programında iç yapıyı denemelisiniz..

50 orijinal gergi tavan tasarım fikri:

yeşil gergi tavan parlak gergi tavan ülke tarzı gergi tavan bulutlar ile streç tavan gökyüzü oturma odasında germe tavan gergi tavan modern pvc panelli gergi tavan gergi tavan ve paneller saten gergi tavan gergi tavanda hafif tasarım olağandışı germe tavan gergi tavan sıradışı tasarım streç tavan yıldızlı gökyüzü salonda germe tavan yemek odasında germe tavan yatak odasında germe tavan şık bir iç mekanda germe tavan koridorda germe tavan bir çatı katında germe tavan stüdyo dairede gergi tavan ofiste germe tavan oturma odasında germe tavan kreşte germe tavan özel bir evde germe tavan LED ekleri ile gergi tavan monogramlı germe tavan desenli gergi tavan streç tavan yıldızlı gökyüzü kelebek gergi tavan sıradışı bir tasarımda germe tavan gergi tavan haritası ve pusula oturma odasında germe tavan kartı metalik gergi tavan minimalist tasarım modern mutfak bej tonlarında gergi tavan germe tavan ilginç bir seçenektir bir genç odasında germe tavan arkadan aydınlatmalı gergi tavan parlak çiçekli gergi tavan parlak gergi tavan oturma odasında germe tavan abartılı iç iki seviyeli tavan tavana çiçek baskısı siyah germe tavan siyah beyaz tavan füzyonu bej gergi tavan beyaz gergi tavanlar

Previous Post
Özel veya kırsal bir evde koridor tasarımı
Next Post
Dark flooring in interior design