15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2 yatak çarşafı ve euro boyutları oldukça önemlidir

2 kişilik yatak örneği

Orijinal bej yatak

Yatak odası, evimizin rahat ve sakin olması gereken küçük bir köşesidir. Odamızın içi büyük ölçüde nevresim seçimine bağlıdır, dekorunun yatak odasının ve bir bütün olarak dairenin renk düzenine uyması arzu edilir. Online mağazadan nevresim siparişi verebilirsiniz. Bu durumda, sadece fotoğrafa değil, aynı zamanda açıklamada verilen boyutlara da güvenmelisiniz. Bir kural var, dairede rekreasyon alanı için belirli bir genişlik tahsis edilmelidir. Dinlendirici ve sağlıklı bir uyku sağlamak için küçük olmamalıdır. Satın almadan önce yastık ve battaniye olan şilteyi denemeli ve ortaya çıkan verileri ürünün özellikleriyle karşılaştırmalısınız..

Standartlar sistemi

Boyutlar doğrudan, üreticilerinin standartlarını belirlediği mobilyalara bağlıdır. Yatak boyutu sınıflandırması:

  •  tek (80 – 90);
  •  bir buçuk (110 – 150);
  •  çift ​​(190 – iki metre);
  •  standart dışı.

Grupların her biri, belirli takımların ve şiltelerin seçimini gerektirir. 1 Ocak 2007’de Rusya Federasyonu yetkilileri uluslararası yatak standartlarında bir değişiklik yaptı. Uyku aksesuarları GOST 31307-2005’e uygun olarak üretilmelidir. Evli çiftler sayılarak yapıldı. Standart set bir çarşaf, yastık kılıfı (iki adet) ve bir nevresim içerir. Dünyada sadece iki tür ölçüm vardır. Amerikalı üreticiler İngilizce, Avrupalı ​​üreticiler ise metrik kullanıyor. Amerika firmaları boyutları ölçmek için fit ve inç kullanıyor, Avrupalı ​​üreticiler santimetre ve metre kullanıyor. Buna göre, Rusya ölçüm sistemini kullanıyor. Bu gerçeğe dayanarak, tüm yatak çarşaflarının belirli bir gruplaması tanıtıldı:

  •  Euro;
  •  bir buçuk;
  •  çift;
  •  aile;
  •  bebek.

Euro boy yatak örneği

Euro boyutu yatak

Bir buçuk çarşaf

Deniz tarzında bir buçuk yatak çarşafı

2 kişilik yatak örneği

Çift kişilik nevresim

Aile nevresimi

Aile nevresimi

Bebek yatağı

Bebek yatağı

Keten seçerken sadece bu sınıflandırmaya güvenmemelisiniz. Satın almadan önce, ambalajı ve üzerinde belirtilen boyutları dikkatlice incelemek daha iyidir..

Nevresim euro

Kendi sınıflandırmasına sahiptir:

– tam atama, Avrupa standardından yaklaşık beş santimetre daha fazla olan çift ketendir;

– bir buçuk iç çamaşırı ekstra uzun tekli isme sahiptir, standarttan biraz daha büyük bir bedene sahiptir;

– tek, tek bir kümeyi belirtir, yaygın değildir, ancak vardır;

– kral boy, genişletilmiş çift kişilik süitin bir tanımıdır, kral boy olarak kabul edilir;

– aile – burada isim kendisi için konuşur. Aile çift kişilik nevresim.

Diğer terminolojiyi de görebilirsiniz: 1-bed, 1,5-bed, iki-bed ve çocuk. Bu tek kişilik, bir buçuk yatak odası, çift kişilik ve çocuk. Euro seti yaklaşık 10 cm daha büyüktür. Standart olmayan yatak sahipleri için başka bir çıkış yolu var. Dekoru tercihlerinize göre kullanarak ketenleri kendi ellerinizle dikebilirsiniz. Bu, iç mekanı sadece yatak odasında değil, aynı zamanda dairenin kendisinde de vurgulayarak, lezzet ve bireysellik kazandıracaktır. Kendiniz yapmak için yeterli zamanınız yoksa, standart dışı bir nevresim takımı üretimi için sipariş verebilirsiniz..

Modern euro boyutunda yatak takımı örneği

Modern Euro boy yatak

Tam euro yatak çarşafları

Tam euro yatak takımı, Avrupa standardından yaklaşık beş santimetre daha büyük olan bir çift kişilik nevresimdir.

Euro boyutunda ekstra uzun tek kişilik nevresim takımı

Bir buçuk iç çamaşırı ekstra uzun tekli isme sahiptir, standarttan biraz daha büyük bir bedene sahiptir.

Nevresim euro boyutu tek

Tek, yaygın olarak kullanılmayan, ancak var olan tek bir kümeyi belirtir.

Euro kral yatak

Kral boy, genişletilmiş çift kişilik süitin tanımıdır, kral boy olarak kabul edilir.

aile euro yatak

Aile çift kişilik nevresim

Euro keten satın alırken, sadece setin zarif dekoruna değil, aynı zamanda ambalajın kendisine de dikkat etmelisiniz. Kitin üreticisi, bileşimi, boyutu ile ilgili tüm bilgileri içermelidir. Eksik veriler varsa, bu ürünü satın almamak daha iyidir, sahte satın alabilirsiniz. Etiketleme başka bir aldatmaca olabilir. Örneğin, çift olarak belirtilir, ancak gerçekte daha az olduğu ortaya çıkar..

Kit seçimi

Bir çamaşır takımının doğru seçimi iki değere bağlıdır. Yatağın ve yorganın genişliğini ölçmeniz gerekir. Çarşaf şilteden 100 cm daha geniş olmalıdır. Yorgan kılıfı, tüm çevre boyunca yorgandan yaklaşık beş santimetre daha büyüktür. Sıradan yastık kılıfları 70 * 70 kare yastıklar, dikdörtgen olanlar – 50 * 70 için uygundur. Büyük bir şilte ile 140 cm’den daha geniş bir yatak için, bir çarşafın 240 cm ve nevresimlerin 150 cm olduğu bir aile seti mükemmeldir.İki battaniyeyi bir battaniyeyle değiştirebilirsiniz, bunun için bir set seçmek daha iyidir. çift ​​veya euro standardı. Eşsiz bir dekorun olduğu elastik bantlı bir çarşaf alırsanız, kendi ellerinizle yatak odasının içi daha modern hale getirilebilir. Küçük olmayacak, 140 cm genişliğinde bir yatak için uygun ve şık ve temiz görünecek.

Euro boyutu beyaz yatak örneği

Beyaz çarşaf

mercan kayalığı ile Euro yatak

Mercan kayalığı yatak takımı

Orijinal Euro boyutunda yatak takımı örneği

Orijinal nevresim

Yaprakları ile beyaz yatak

Yaprakları ile beyaz yatak

Güllü Euro boy yatak takımı örneği

Güllü güzel nevresimler

İçi parlak dergilerin fotoğraflarında görülebilen yatak odasını kraliyet yapmak isteyen herkes büyük bir yatak satın alabilir. Çift kişilik yatak için en sık iki şilte kullanılır. İkili seti kendi ellerinizle yıkamak zordur, iki bir buçuk yıkamak daha kolaydır.

Yorganın genişliği ayrıca yatak tipini de belirler. Battaniye 140 cm – bir buçuk, boyutu 140 olan iki battaniyenin altında, bir aile seti uygundur, 180 cm ise, çift kişilik, 190 cm’den fazla bir euro, 210 cm’den daha geniş bir battaniye bir euro maxi seti. Yastık kılıfları ile daha kolay, boyları 40-80 cm, genişliği 30-50 cm arasında değişmektedir..

bej euro yatak örneği

Bej nevresim

Yatak çarşaflarının kalitesi yüksek standartta olmalıdır. Doğal malzeme – sağlam uykuyu, terzilik kalitesini, aşınma direncini destekler – keten uzun bir hizmet ömrüne sahip olur, kalıcı boyama tüm hizmet ömrü boyunca parlak bir renk sağlar.

Kullanılan malzemenin sınıflandırılması

Çoğu zaman, yatak çarşafları satenden yapılır. 10 metrekarelik estetik açıdan düzenli küçük yatak odaları yaratan insanlar için idealdir. m Özel bir mukavemete sahiptir, pamuk lifleri benzersiz bir dokumaya sahiptir. Çekici görünüyor. Özellikleri sağlıklı uyku için elverişlidir. Kumaş son derece nefes alabilir ve ısıyı korur. Fiyat, kabul edilebilirliği ile de ayırt edilir. Bu malzemeden yapılan kitler en çok satanlar.

Bir saten euro yatak örneği

saten yatak

Keten mükemmel kaliteye katkıda bulunan doğallığı ile ayırt edilir. Böyle bir yatağın tek dezavantajı kırılganlıktır. Saf haliyle, keten pratikte kullanılmaz, çoğunlukla sentetik lifler eklenir. Bu kaliteyi en ufak bir şekilde bozmaz, ancak yüksek mukavemet ve termoregülasyon sağlar. Keten yatak takımları alıcılar arasında yüksek talep görüyor.

Keten euro boyutu yatak örneği

Keten yatak

İpek Gerçekten kraliyet malzemesidir. Sofistike bir yatak odası iç mekanı yaratmak isteyenler için mükemmel. Böyle bir daire ile dekor, hatta 44 metrekarelik küçük bir daire. m özel yapacak. Kendiniz 8 metrekarelik sıradan bir oda yapın. m özel yapılabilir. Bu tür iç çamaşırların fiyatı yüksek, ancak dayanıklı ve kaliteli. İpek yatakların daha uygun bir fiyata sahip bir analogu var – suni ipek. Bu malzemenin bazı dezavantajları vardır. Kaygan bir yüzeye ve dikkatli kullanım gerektiren oldukça hassas bir malzemeye sahiptir. Dezavantajlar avantajlarla telafi edilir. Çok dayanıklıdır, mükemmel termoregülasyona sahiptir ve hipoalerjeniktir. Ayırt edici özelliği, özel yumuşaklığıdır. İnsan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye katkıda bulunur.

Ucuz yatak takımı satın almak, yalnızca 35 metrekarelik küçük bir dairenin görünümünü etkilemez. m., tasarımı, aynı zamanda bir kişinin refahı üzerinde, kimya hiçbir zaman faydalı olmadı.

İç mekanda keten rolü

Yatak odası dinlenme, tam rahatlama, rahatlık ve huzur yeridir. Bazen değişmek istersin. 11 metrekarelik küçük bir odada iç karartıcı durumu hızla değiştirmek için. m., nevresim takımını farklı tasarımlı bir takımla değiştirmelisiniz. Ruh hali için hangi rengin eksik olduğunu anlamak için odanın bir fotoğrafını çekebilir ve zihinsel olarak bir set seçebilirsiniz. Yatak takımı pazarı, geniş bir yatak takımı yelpazesi sunar. Şehrinizde satın alabilir, internetten sipariş verebilirsiniz. Çevrimiçi mağazalar, yalnızca ürünün bir fotoğrafını değil, aynı zamanda ayrıntılı açıklamasını da sağlar. Yeni keten 50 metrekareyi dönüştürebilir. m. tanınmayacak halde.

Modern euro boyutunda yatak takımı örneği

Yeni keten 50 metrekareyi dönüştürebilir. m. tanınmayacak halde

Baskılı Euro boyutunda yatak takımı örneği

Orijinal baskılı yatak takımı

Bej desenli nevresim

Bej desenli nevresim

Romantik bir euro boyutunda yatak takımı örneği

Romantik nevresim

Herhangi bir kumaş alabilirsiniz. Bir doku veya baskı seçin. Geometrik, soyut olabilir. Hassas floristik genç bayanlar için idealdir, mimari küçük bir inşaatçıya hitap edecektir. Çeşitli kumaşlar, herhangi bir tasarım çözümünün gereksinimlerini karşılamanıza veya iç mekana kendi renklerinizi eklemenize olanak tanır..

44 metrekarelik bir daireye değerli bir görünüm kazandıracak ucuz kaba patiska, ipek alabilirsiniz. m. yüksek maliyetle parlayacak. Yoğun saten, sofistike ve modernlik katacak. Modern bir iç mekanda, ağırlıklı olarak çeşitli kumaşların orijinal baskılar ve süslemelerle birleşimidir. Ana şey, kombinasyondaki uyumu bozmamaktır..

Fiyat politikası

Fiyata göre değil yatak seçimi önemlidir. Ucuz bir ürün satın alarak parayı çöpe atarsınız. Kalite burada bir rol oynar. Ucuz çarşaflar uzun sürmeyecek, üzerinde uyumak zor olacak, çünkü ilk yıkamadan sonra topaklar görünebilir, elle temizlenemezler. Bir yıl içinde, yaklaşık üç takım düşük kaliteli iç çamaşırı satın almanız gerekecek. Pahalı bir yatak takımı, dikkatli davranıldığı takdirde iki yıldan fazla dayanabilir. Ucuz bir kitin rengi bir hafta kadar kısa bir sürede kaybolabilir. Kaliteli bir takım, renkliliği ile uzun süre memnun kalır..

Kaliteli Euro boy yatak takımı örneği

Kaliteli bir takım, renkliliği ile uzun süre memnun kalır.

Bir ürünü satın almadan önce, genişletmeniz önerilir. Süslemede fotoğrafta gösterilen ambalajdan farklılıklar olabilir, bu genellikle 3d baskılarda olur. 45 metrekarelik küçük daire. özel bir tarza sahip olan m., ucuz bir nevresim takımı ile benzersizliğini kaybedecektir. Dikkatli seçim yapmak hayal kırıklığını ortadan kaldıracaktır. İyi iç çamaşırı, tüm gün için iyi bir ruh haline, mükemmel esenliğe ve güçlü bir vücuda katkıda bulunur. Kişi çarşaftan tasarruf ederek hem kendisinden hem de sevdiklerinden tasarruf etmiş olur. Yenidoğan için bebek kitleri ve kitleri seçerken özellikle dikkatli olmalısınız..

Nevresim 41 fotoğraf:

Previous Post
Hamamın içi için gereksinimler
Next Post
Decor bottles for rooms in different styles