15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fotoğraflı giyinme odası için bölme kapıları seçimi

coupe kapılar photo

koyu renklerde bölme kapısı

Dairede bir giyinme odası varsa, tamamen ilgili bir soru ortaya çıkar – odanın iç kısmına nasıl uyumlu bir şekilde sığdırılacağı, sadece kombinasyonu bozmadan değil, aksine tasarımın yardımıyla tasarımın iyileştirilmesi. Kapının doğru seçimi – giyinme odası bölmesi, kesinlikle herhangi bir oda veya dairenin iç kısmına uyumlu bir şekilde oturmasını sağlayacaktır. Bu konuyu yakından incelemeye ve tüm nüansları anladıktan sonra satın alma işlemine yaklaşmaya değer. Böyle bir tasarım sadece odanın alanından tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda ona belli bir çekicilik kazandıracaktır. Her şey doğru seçime bağlı.

Cephe, avantajlar ve dezavantajlar

bölme kapılarının dezavantajları ve avantajları photo

gardırop kahverengi için bölme kapısı

İlk olarak, cephenin yapılabileceği malzemeye bakalım. Kapıların yapıldığı birkaç farklı malzeme vardır – darbeler, hem teknik hem de operasyonel özelliklerde ve fiyat eşdeğerinde kendi aralarında farklılık gösterirler:

 • Sunta, sunta, MDF. Gösterişsizliği ve düşük maliyeti ile farklılık gösterir. Bu tür malzemenin dezavantajı, mat veya parlak bir filmle kaplanmış preslenmiş talaş ve tutkal karışımı olduğu için nem korkusudur..

  soyunma odası için bölme kapısı

  soyunma odasında bölme kapıları yapmak için malzemeler

 • Plastik – çocuk giyinme odası için harika bir seçenek. Geniş bir renk yelpazesinde avantaj, mekanik strese (çizikler, hafif darbeler) karşı göreceli direnç, ayrıca hemen hemen her deterjanla yıkanabilir.

  gardırop kapısı fotoğrafı

  gardırop için plastik sürgülü kapı

 • Cam ayna – Bölme kapısı yapımında çoğu durumda darbeye dayanıklı cam kullanılır, bu nedenle çocuğun ilk gün kıracağını hemen söylememelisiniz. Bu tür kapılar, ortamı yansıtarak odanın alanını görsel olarak arttırdıkları için küçük odalarda kullanılması çok faydalıdır. Şu anda, bu tür kapılar için çok çeşitli tasarımlar var..

  aynalı bölme kapısı photo

  gardırop için kapılara fotoğraf baskısı

 • Fotoğraf baskısı. İlginizi çeken görüntü cama uygulanır. Bir manzara, hayvan resimleri, kuşlar, başka herhangi bir tasarım çözümü ve hatta müşteri tarafından seçilen bir fotoğraf olabilir..

  moda gardırop

  bölme kapısı ahşap

 • Değerli türlerin ağaçları. Bu tür malzemeden yapılmış kapılar resmi olarak tabiri caizse sağlam görünüyor, ancak elbette buna göre de duruyorlar..
 • Bambu veya rattan. En çevre dostu kapılar olarak adlandırılabilirler, eko tarzda yapılmış bir odanın iç kısmına mükemmel uyum sağlarlar..
 • Kürk ve deri. Bir giyinme odası için böyle bir kapı seçimi oldukça cesur bir karardır. Benzer bir tasarım tarzında yapılmış bir oda için uygundur.

  tasarımcı gardırop

  soyunma odası için cam kapılar

Cam kapılar

En yaygın olanı cam kapılardır. Tuvalleri bitirmek için birkaç seçenek vardır:

 • Oluklu, çeşitli desenlerle.

soyunma odasına aynalı bölme kapıları

cam bölme kapıları

 • Vitray. Doğrudan bireysel bir sipariş üzerine gerçekleştirilen sanatsal çalışma. Boyalı yüzeyin kalitesinde farklılık.
 • Kumlama çizimi, desen. Yenilikçi teknolojinin yardımıyla cam ve ayna yüzeylerinde benzersiz görüntüler üretilir..

soyunma odası çizimleri ile sürgülü kapılar

soyunma odasında desenli sürgülü sürgülü kapılar

 • Dekoratif renkli filmler. Tuvalin arkasına yapıştırılırlar. Bunların yardımıyla kapıda parlak, mat gölgeli, parlak bir yüzey oluşturulur..
 • Akrilik. Rusya pazarında bir yenilik. Akrilik, artan ışık geçirgenliğine ve UV direncine sahiptir.

Çeşitler

birkaç çeşit gardırop fotoğrafı

gardırop için bölme kapıları çeşitleri

“Bölme kapısı” genel terimi, sallanarak açılmayan, ancak duvar yüzeyine paralel hareket eden kapıları ifade eder. Bu tür kapıların üç ana türü vardır:

 • Menteşeli kapılar – bölme. Türün adı kurulum yönteminden gelmektedir. Kılavuzlar duvara veya tavana tutturulmuştur, daha sonra asılan kapının hareket etmesi yanlarındadır. Tüm sınıfta en yaygın olanlarıdır. Kullanım kolaylığı, zeminde sizin ve sevdiklerinizin tökezleyeceği ek kılavuzlar veya menteşeler olmaması gerçeğinde yatmaktadır..

soyunma odası için ahşap bölme kapıları

ahşap gömme dolaplar için sürgülü kapılar

 • Asılı kapılar – coupe. Fotoğrafı ilk türle karşılaştırırsanız, ilk bakışta farkı bulamazsınız. Bu durumda kılavuz tavana veya duvara değil, kapıya takılır..

  gardırop için sürgülü gardırop raylarının sabitlenmesi

  soyunma odaları için asma ve kaset kapılar

 • Kaset kapılar – coupe. Bu tasarım, en pahalı olanıdır, çünkü hareketli kıvrımlar duvarın derinliklerine iner. Adı tasarımın kendisinden geliyor. Açıldığında, tuvaller duvarlara monte edilmiş özel kasetlere dağıtılır. İçlerinde, pencere perdelerine eşdeğer bir belirsizlik içindedirler. Böyle bir kapıyı kurmak için bir uzmanın yardımına ihtiyacınız olacak, çünkü iki yan duvarı kırmanız, içlerine kılavuzlar takmanız ve kırık duvarları restore etmeniz gerekecek..
 • soyunma odası için yüksek teknoloji coupe kapılar

  yüksek teknoloji tarzı gardırop kapıları

Bir tasarım seçerken tasarım fikirleri

Bir kapı seçerken, hangisini kuracağınızı mı seçmelisiniz? Tek yaprak, çift yaprak veya kaskad arasından seçim yapabilirsiniz. Özel seçim birkaç faktöre bağlıdır:

 • Kapı boşluğunun boyutu;
 • Oda duvar alanı.

soyunma odasında basamaklı dolap kapıları

bölme kapıları için tasarım çözümleri

Bir veya iki kanatlı kapılar seçildiğinde, açılırken kanatlar duvar yüzeyi boyunca hareket eder. Kademeli kapılarda hareket sadece sabit kanatların yanında gerçekleşir. Soyunma odanızın girişi büyükse (duvarların boyutuna göre), cam veya ayna tuvallerini seçmek en karlı olanıdır..

Kullanışlı bilgi! Aynalı bir kanat, bir odanın alanını görsel olarak büyütür ve bir cam kanat, odayı daha hacimli hale getirir..

Avantajlar ve dezavantajlar

giyinme odası için tercih edilen gardırop çözümü

giyinme odası için bölme kapılarının avantajları ve dezavantajları

Herhangi bir çözümün kendi avantaj ve dezavantajlarının yanı sıra giyinme odası için bir kapı seçimi – bir gardırop. Önce bu seçimin faydalarına bakalım:

 • Yerden tasarruf. Bu konu özellikle küçük dairelerde geçerlidir. Kapıyı tamamen açmak için yeterli alan olup olmadığını düşünmenize gerek yok..

soyunma odası için hangi bölme kapıları daha iyidir

soyunma odası için aynalı sürgülü kapılar nasıl seçilir

 • İlginç tasarım görünümü. Kapılar – odaya tam bir görünüm kazandırmak için bir bölme en uygun seçenektir. Örneğin, fotoğraf baskısı olan bir tuval kurabilir, böylece ona bir tür kişilik kazandırabilirsiniz. Evinizin benzersizliğini ayrıca vurgulayabileceğiniz, parlak tasarımlarıyla ayırt edilen bölme kapılarıdır..

soyunma odasına tasarımcı bölme kapıları

soyunma odasına fotoğraf baskısı olan bölme kapıları

 • Çocuk güvenliği. Her ebeveyn bunu kod çözmeden anlayacaktır. Küçük çocuklar çok sık, evin etrafında oynarken veya koşarken, alınlarını açık kapılara çarparlar. Ek olarak, böyle bir kapatma mekanizması ile, bir çocuğun parmağının açıklık ve kapı kanadı arasına sıkışması önlenir..

suntadan yapılmış bölme kapıları

soyunma odası için bölme kapıları suntadan yapılmıştır

 • Kolay kurulum. Odanız için bir kapının kurulumunu gerçekleştirmek için – bir dolap, ek beceri ve alet gerekmez. Yapının boyutu doğrudan açıklıktan sipariş edilebilir, böylece herhangi bir şeyi kırmak veya bitirmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, bir elemanın arızalanması durumunda, ayrı olarak sipariş edilmesi mümkündür..
 • Tasarımı nedeniyle, odadaki taslaklardan kanat açılmayacaktır..

gardırobun olumlu özellikleri

soyunma odası için kapıların olumlu özellikleri

İşte bu tür kapıların olumlu özelliklerinden bazıları, şimdi olumsuz faktörlere bakalım:

 • Kapıyı açarken – kapatırken ses. Tuval hareket ettiğinde bir hışırtı duyulur. Artık sabahın erken saatlerinde kimseyi odadan uyandırmadan giyinemeyeceksiniz. Ve uyku özellikle sabah saatlerinde hassastır..
 • Sızdırmazlık eksikliği. Bu tip kapılar, geleneksel menteşeli kapıların aksine zayıf buhar ve duman yalıtımına sahiptir. Bu nedenle, bir gardırop – giyinme odası planlarken, onu mutfaktan uzağa yerleştirmeye çalışın..

soyunma odası için orijinal bölme kapıları

soyunma odası için tasarımcı desenli sürgülü kapılar

 • Sık kullanımda mekanizma gevşer. Ek olarak, camdan veya aynalardan yapılmış ucuz yapılar hiç dayanıklı değildir, çoğu zaman içlerindeki cam çok düşük kalitededir. Ancak tam tersine, tasarımın büyük bir kurucu olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var, bu nedenle arızalı bir parçayı uygun kalitede yeni bir parçayla kolayca değiştirebilirsiniz..

soyunma odası için desenli sürgülü kapılar

soyunma odası için sürgülü kapılar

 • Çalışma sırasında kolu kırarsanız, bunun için benzer bir yedek bulma olasılığınız çok az.
 • Kabine çalışma hacmi kılavuzların varlığı nedeniyle azalır. Örneğin – soyunma odasının derinliği dışarıdan 45 cm, iç kısmı 37 cm’den fazla olmayacak.
 • Fiyat bu tasarım geleneksel döner kapılardan daha pahalıdır.

  giyinme odası fotoğrafı için gardırop seçme ipuçları

  soyunma odası için kapıların maliyeti

Faydalı ipuçları

Dairenize bir gardırop değil, gömme kapılı bir giyinme odası – bir bölme kurmaya karar verdiniz mi? O zaman kurulum, satın alma ve teknik özellikleriyle ilgili bazı nüansları bilmeye değer..

 • Bu tür sistemler doğrudan duvara monte edilir, daha sonra kenarlar alçıpan ile kaplanır. Bu nedenle, kurulum için en iyi zaman odanın yenilendiği zamandır..

soyunma odasına plastikten sürgülü kapılar

soyunma odasına pvc sürgülü kapılar

 • Satın alırken veya sipariş verirken kapıların yerleştirileceği armatürlerin kalitesine dikkat edin. En iyi seçenek bir alüminyum kılavuz ve metal yataklar olacaktır. Bu tür malzemelerin seçimi, plastik elemanların silinmesi sonucunda bir yıllık çalışmadan sonra kapının düşmeyeceğini garanti edecektir..

doğru plastik coupe kapıları nasıl seçilir

soyunma odası için plastik sürgülü kapılar nasıl kurulur

 • Kapıda kilit var mı? Seçim yaparken, sıradan bir kilidin çalışmayacağını düşünmeye değer. Bölme kapıları için özel kilitler vardır..
 • Malzeme seçimi, kanvas tasarımı odanın tasarımına bağlıdır. Örneğin, oturma odasında fotoğraflı – görüntülü kapılar yerleştirmek oldukça mümkündür. Çocuk odası sırasıyla bir çizim, çocuk konularının fotoğrafı vb..

gardırop için teknolojik kapıların kullanımı

soyunma odası için sürgülü kapılar

Evinizde bu tür kapıların kullanılması, yenilikçi teknolojilerin yardımıyla her daireye veya eve kendi bireyselliğini nasıl vereceğinizin bir işaretidir. Bunu yapmak için, iyi bir hayal gücüne veya en kötüsü, istediğiniz resmi veya fotoğrafı seçebileceğiniz İnternet’e sahip olmak yeterlidir..

Sipariş vermeden önce tüm artıları – eksileri tartın, odanın tasarımına ve kapı kanatlarına karar verin. Sadece tüm argümanları dikkatlice tarttıktan sonra nihai karar verilmelidir..

Soyunma odası için sürgülü kapılar 49 fotoğraf:

Previous Post
Yatak odası iç fotoğrafları basit ve zevkli
Next Post
Beautiful and stylish tableware – features and tips for choosing