15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kullanışlı ev mobilyaları: yatak odasında bir bank

Rahat döşemeli mobilyalar olmadan rahat bir ev hayal etmek imkansızdır – bir kanepe ve koltuklar. İç mekanın eşit derecede önemli bir unsuru ziyafet Kurulum için yatak odasına ya da dinlenme odası. Sırtı veya küçük bir kanepesi olmayan döşemeli bir banktır. Bankta otururken rahatlayabilir veya değiştirebilirsiniz. Böyle bir tasarım, iç mekanı lüks ve zenginlik atmosferi ile dolduracaktır..

Ziyafet çeşitleri

Başlangıçta, ayaklı oyma ahşap mobilyalara ziyafetler deniyordu. Son yıllarda tasarımcılar, geleneksel ev mobilyalarının düzinelerce varyasyonunu geliştirdiler. Bazen bir bankı kanepe veya puftan ayırt etmek zordur. Sonuç olarak, birkaç tür ziyafet ortaya çıktı:

 • Sırtlıklı veya sırtlıksız
 • Bacaklı veya bacaksız
 • Kolçaklı veya kolçaksız
 • tekerlekler üzerinde
 • Ayaklar için tezgah desteği
 • trafo

Klasik ziyafetler oymalar, yaldız, patine ile dekore edilmiştir. Üretim için malzeme masif ahşaptır. Değerli türler kullanılır – meşe, dişbudak, kiraz, kayın, ceviz. Ürün zarif bir şekilde şekillendirilmiş, antika barok mobilyaları andırıyor. Modern bir yorumda, banket bir pufu andırıyor.

Ziyafet çeşitleri

Üretim için malzeme masif ahşaptır.

Ürün Boyutları

Mobilyalar odanın büyüklüğüne uygun olmalıdır. Bankların rahatlığı, minimum yer kaplamalarıdır. Ancak dilerseniz iki kişilik, hatta üç kişilik bir model sipariş edebilirsiniz. Bu durumda ergonomik sırtlı ürünlere dikkat etmekte fayda var..

Mobilya galerileri, standart olmayan bir yerleşim düzenine sahip odalara yerleştirmek için tasarlanmış köşe modifikasyonlarını bile satar. Yatağın hemen yanına sırtlığı olmayan kolçaklı bir tezgah yerleştirilmiştir. Bu durumda, giyinmek için kullanılır..

Koltuk yüksekliği amaca göre değişir. Ayaklıklar oldukça alçaktır ve genellikle sandalye ile birlikte satılır. Bacaklar da farklı uzunluklarda gelir.

Tavsiye. Bank seçerken yatakla aynı yükseklikte veya biraz daha alçak olmasına dikkat edin..

Ürün Boyutları

Bankların rahatlığı, minimum yer kaplamalarıdır.

Sağlam tasarım – yüzyıllardır kalite

Klasik tezgah dört ayak üzerinde duruyor ve bir şezlonga benziyor. Ürünün zarif şekilleri antik Yunan kültüründen alınmıştır. Ahşap çerçeve kumaşla kaplanmıştır. Günümüzde standart modellere ek olarak suntadan bütçe banketleri üretilmektedir. Metal çerçeveli ürünler son derece nadirdir ve halka açık yerlerde kurulum amaçlı olarak kabul edilir..

Ziyafetin ortaya çıkış tarihi

Eski günlerde mobilya fiyatları fahişti, çünkü her detay elle yapıldı. Yalnızca zengin bir soylu ailenin temsilcileri, seçkin ahşap türlerinden yapılmış döşemeli ürünleri satın alabilirdi. Lükse alışık olan konak sahipleri rahat koşullarda yaşamayı tercih etti. Antik çağda bile, odalar çeşitli amaçlarla çok miktarda mobilya ile döşenmiştir. Yatak odalarına ve giyinme odalarına ziyafetler verildi. Ayakkabı veya kıyafet değiştirmek için böyle bir minyatür kanepe kullanıldı. İç mekanın bu unsuru, misafirler için sandalyelerin yerini aldı. Sarayların misafir odalarında ve balo salonlarında bulunur..

Ziyafetin ortaya çıkış tarihi

Yatak odası için tezgah

Modern trendler

Yüzyıllar sonra, banket alaka düzeyini kaybetmedi. Alışveriş merkezlerinde daire, kır evi ve soyunma odalarının düzenlenmesi için deri veya kumaş döşemeli kompakt banklar satın alınır. Satılık ahşap oymacılar tarafından yapılan yüksek kaliteli modeller ve ucuz seri üretim ürünler. Banketler mutlaka eski moda antika mağaza yapıları değildir. Mobilya markalarının koleksiyonları, yüksek teknoloji ve art deco tarzında minimalist modeller içerir..

Bu ilginç. Yirmi birinci yüzyılın bir yeniliği – hafıza efektli çerçevesiz bir tezgah. İçinde oturan bir insan şeklini alır..

döşeme çeşitleri

Mobilyanın görünümü büyük ölçüde döşeme malzemesinin türüne göre belirlenir. Satın alırken sadece tasarım özelliklerini değil, aynı zamanda döşeme için kullanılan tekstilleri de dikkate alın. Dekorasyon için aşağıdaki malzemeler kullanılır:

 • Döşemelik ipek – pahalı, asil görünüyor
 • Brocade – pahalı kulaklıklar için lüks kumaş
 • Jakar – parlak bir desenle dikkat çekiyor
 • Goblen – jakarı anımsatan, çevre dostu ve zarif
 • Hakiki deri – pahalı görünüyor
 • Suni deri veya suni süet – şık ve ucuz
 • Kadife veya kadife – şık saraylarla ilişkili dokunuşa hoş
 • Flok, kanepe yapmak için standart bir malzemedir.
 • Mikrofiber – düşük maliyetle farklılık gösterir, kadife gibi görünür

döşeme çeşitleri

Satın alırken sadece tasarım özelliklerini değil, aynı zamanda döşeme için kullanılan tekstilleri de dikkate alın.

İç dekorasyon

İç mekanı güncellemek ve evi yeni renklerle doldurmak için yeni mobilya satın almak yeterlidir. Yatak odasında yatak başı çeker ve şık bir tezgah eksiksiz bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur. Bir sandalye, bir komodin ve bir askı yerini alacak. Giysiler kol dayama yerine istiflenebilir veya asılabilir. Sabah uyandığınızda otururken üzerini değiştirip gerekli gardırop eşyalarını kolayca bulabilirsiniz..

Tavsiye. Bir koleksiyondan döşemeli mobilyalar seçin. Daha sonra sandalyeden ayak minderine kadar tüm elemanlar birbiriyle örtüşecektir..

Tezgah, küçük bir daire için en uygun çözümdür

Odadaki alan çok yetersiz olduğunda, her boş metrekareyi kullanmanız gerekir. Tasarımcılar, hacimli dolaplardan kurtulmak için saklama kutulu mobilyalar icat etti. Yatak takımları için saklama bölmeli geniş bir tezgah, değerli yerden tasarruf sağlayacaktır. Yatak odasına ilave bir kanepe koymak isterseniz de uzlaşmacı bir çözüm olacaktır..

Minyatür bir tezgah, standart bir çekmeceli dolaptan daha fazla yer kaplamaz. Ayrıca, aynı anda birkaç işlevi yerine getirecektir. Yoğun bir günün ardından yumuşak koltukta dinlenebilir, kıyafetlerinizi ve diğer kişisel eşyalarınızı saklama kutusuna koyabilirsiniz..

Kullanışlı bilgi. Kompakt tezgah, masanın altına itilebilir veya hafif bir el hareketi ile dolaba konabilir..

Tezgah, küçük bir daire için en uygun çözümdür

Minyatür bir tezgah, standart bir şifonyerden daha fazla yer kaplamaz.

Uygun depolama

Pratik insanlar ilk başta bir bank satın alıp almama konusunda tereddüt ederler. Belki de her gün kullanılmayacak hatta müdahale etmeyecektir. Bu tür düşünceleriniz varsa, çok işlevli değişikliklere dikkat edin..

Trafo banketi yaygınlaştı. Çıkarılabilir yumuşak koltuklu bir çekmeceli dolap veya koltuk kılıflı bir masa olabilir. Olağandışı varyasyonlar çevrimiçi mağazalarda bulunabilir.

Çıkarılabilir kolçaklı veya sırtlıklı modeller uygundur. Sandık gibi eşyalar da var. Koltuk yatırılır ve iç bölme eşyaların saklanması için tasarlanmıştır. Bayanlar gömme aynalı veya tuvalet masası olan şık modelleri çok sevecek..

Uygun depolama

Trafo banketi yaygınlaştı.

Her zaman güncel eklektizm

Tek tip bir tarzda bir iç mekan yaratmak için çok para harcamanız gerekecek. Gelecekte, yeni bir aksesuar satın almadan önce, ne kadar uygun olduğunu dikkatlice düşünmeniz gerekecek. Stillerin bir karışımını ima eden eklektik bir stil seçerek bu zorluklardan kaçınabilirsiniz. Bu durumda, istediğiniz herhangi bir ziyafet yapacaktır. Ancak, konunun renk şemasına uyması gerektiği unutulmamalıdır..

Klasik bir iç mekanda kullanın

Bu tarz yön, pahalı yarı antika mobilyalar ve zarif dekoratif süslemeler olmadan hayal edilemez. Kolçaklı ve ayaklıklı yumuşak sandalyeler klasiklerin vazgeçilmez yoldaşıdır. Geleneksel iç mekanın özellikleri göz önüne alındığında, hem kanepeler gibi etkileyici modeller hem de küçük osmanlı tabureler uygun olacaktır. Kıvırcık bacaklı, yaldızlı, bronz serpiştirilmiş yetenekli kreasyonlar tercih edilmelidir. Minimalist, gösterişsiz ahşap seçenekleri de uygundur..

Rokoko

Dalgalı kenarlar ve ilginç şekiller bu stili diğerlerinden farklı kılıyor. Dekorun ve duygusal dekoratif unsurların bolluğu, Rokoko’yu son derece kadınsı bir tarz yaptı. Bu eğilim bir şekilde bir klasik gibi. Ancak dekor o kadar kısıtlı değil, içinde oryantal motifler hissediliyor. Birçok dekorasyona sahip akılda kalıcı bir tezgah, iddialı iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayacaktır. Koltuğun kenarlarında kadife döşeme, püskül ve püsküller.

Rokoko

Dalgalı kenarlar ve ilginç şekiller bu stili diğerlerinden farklı kılıyor..

Ülke

Rustik tarz birkaç bağımsız yöne ayrılmıştır. Antik çağın ruhuyla dolu zarif bir Provence tasarımı şeklinde görünebilir. Bu durumda, ahşap dokusunun görülebildiği pastel boya ile boyanmış bir tezgah, eski mobilyalara uygun bir ek olacaktır. Koltuğu işlemeli veya çiçekli kumaşlarla yükseltmek işe yarayacaktır, ancak daha resmi ülke tarzının kökleri Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. Burada dekorasyon için çok fazla ham odun kullanılıyor. Yatak odası, öncelikle pratiklik ve rahatlığa değer veren bir çiftçinin konutuna benziyor. Mobilya, gereksiz ayrıntılar olmadan basittir. Bank, kareli veya düz döşemeli olarak seçilir. Görkemli oymalı elemanlar ve saten kumaşlar kabul edilemez.

Yüksek teknoloji

Fırfırsız katı geometrik şekle sahip aynalı yüzeyler ve mobilyalar, yüksek teknoloji tarzının doğrudan işaretleridir. Modern iç mekanlar için, genellikle deri veya kaba kumaşla kaplanmış modeller seçilir. Renkler – ölçülü, baskın renk – gri veya gümüş.

Tezgah nereye koyulur

Geniş bir odada bile dolapların ve diğer eşyaların yerini belirlemek zor olabilir. Yatak odasında çok fazla mobilya yok. Bank, yatağın yanına veya duvara karşı yerleştirilir. Baskın hale gelmez, aksine diğer unsurları vurgular. Ancak, bu rahat şey olmadan, iç kısım bitmemiş görünüyor. Daha önce ziyafetler krallar ve güçlü insanlar tarafından satın alınırdı. Artık herkes benzer bir ürün satın alabilir. Ocağın rahatlığını ve sıcaklığını sembolize eder. Banket, önceki dönemlerle çağrışımlar uyandırır ve aynı zamanda pratik bir uygulamaya sahiptir. Bu basit bir dekorasyon değil, dinlenmek için rahat bir yer ve hatta eşyalar için bir depo..

MebelMayak’tan Bank

Yatak odası için ziyafetler için 42 fikir fotoğrafı:

Previous Post
Lo que necesita saber sobre el diseño de paredes
Next Post
Design rules for a small apartment