15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Salondaki sürgülü duvarlar: fotoğraf fikirleri ve seçenekleri

Kaydırak duvarları zamana göre test edilmiştir ve aynı zamanda salon için zamanımızın mobilya türünün trendlerini yansıtmaktadır. 70’lerde Rusya’da popülerlik kazandılar ve o zamandan beri onlarsız tek bir modern oturma odası ve daire hayal etmek neredeyse imkansız. Salonda bir fotoğraflı duvar slayt seçmenin en önemli avantajları, karar vermenin pratikliğidir, işlevsellik ve çekici tasarımı birleştiren bir slayt bulmak kolaydır..

Oturma odası için doğru slayt nasıl seçilir

Seçim yaparken, salon dekorasyonunun tarzını dikkate alın. Duvar, iç mekan konseptine uygundur ve salonda uygunsuz bir mobilya parçası olarak durmaz..

Stile göre slaytlar aşağıdaki gruplara ayrılır

Klasik. Bu tür mobilyalar, doğal tonları ve katı formları sevenler içindir. Klasik tarzdaki slaytın her bir elemanı hacimli ve köşelidir. Rafların büyüklüğü, en sevdiğiniz şeylerden daha fazlasını yerleştirmenizi sağlar..

2

Yüksek teknoloji. Modern tasarım trendlerini bilenler kesinlikle bu tarzın duvarlarını sevecekler. Alanı olumlu bir şekilde oynuyorlar, renkler ve malzemelerdeki kontrastları cesurca birleştiriyorlar. Karşıt renklerin ve malzemelerin bir araya getirilmesiyle, örneğin fotoğraftaki mat ve lake yüzeylerin kombinasyonuyla cesur bir tasarım oluşturulur..

3

Doğu tarzı. Orijinal dekoratif unsurlar, eğriler, yüzeydeki desenler ile en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüş mobilyalar ve genellikle altın unsurlar ekler. Fotoğraftaki model, lüksü ayrıntılı olarak takdir ediyor.

Modern. Laconic mobilya tasarımı pratiklik ile birleştirildi. Salon alanını aşırı yüklemeden salonda eşya saklama sorununu çözmenin bir yolu. Fotoğraftaki Art Nouveau mobilyalar, aerodinamik konturlara sahiptir..

4

Provence. Provence tarzı mobilyalar, fotoğraftaki gibi antika tasarımı, zarif eğrileri ve desenleri ile ayırt edilir. Doğal ahşaptan veya ahşap bir yüzeyi taklit eden ikame bir malzemeden yapılmış.

Tarza karar verdikten sonra, dairenizde sürgülü duvarın hangi işlevleri yerine getirmesi gerektiğini dikkate almak gerekir. Bazı modeller, ihtiyaçları karşılamadan stile uygun düşünceli tasarım nedeniyle estetik açıdan hoştur..

Salon için faydalı duvar bileşenleri:

  • Kitaplar için raflar;
  • Teknoloji için yer (TV veya müzik merkezi);
  • DVD oynatıcı için alt niş;
  • Giysi dolabı;
  • çekmeceler;
  • bulaşıklar için vitrinler;
  • raflar;
  • Ayna.

Evin düzenine bağlı olarak, seçilen mobilyaların hangi işlevleri birleştirmesi gerektiğini düşünürler. Örneğin, her duvarda gardırop sağlanmaz..

5

Malzeme bileşimi

Modüler duvar elemanları, çeşitli işlemlere sahip ahşap malzemelerden yapılmıştır, kiraz, meşe, ceviz gibi malzemelerle kaplanmış MDF, sunta veya sunta olabilir veya doğal masif ahşap kullanılabilir..

MDF yapısı

MDF, vakumla sıkıştırılmış ahşap tozu olan bir levhadır. Bu bileşim, ev veya ofis için mobilya imalatında kullanılır. Bileşim, insanlar için zararlı ve tehlikeli elementler içermez, üretilen dolap mobilyaları artan mukavemet ile ayırt edilir. MDF’nin kodunu çözme – ince kesirler. Mobilya için MDF levhalar, malzemenin yüksek fiyatına rağmen, sunta ile karşılaştırıldığında popülerlik kazanıyor.

Sunta özellikleri

Sunta (sunta), dolap sınıfı mobilyalar için yaygın olarak bilinen ve en sık kullanılan bir malzemedir. Talaşların formaldehit reçineleri ile bir arada tutulması bu tür malzemelerin en büyük dezavantajıdır. Sorun, bileşimin havaya, insan sağlığına zararlı bir madde olan formaldehit salmasıdır. Bu sunta, MDF levhalardan dezavantajlı bir şekilde farklıdır..

Ancak, daha güvenli bir sunta türü seçebilir, menşe ülkesine ve sunta sınıfına dikkat edebilirsiniz. Alman ve Avusturyalı sunta üreticileri, malzemenin en yüksek çevre dostu olmasıyla ünlüdür. Sunta sınıfına gelince, iki tane var, E1 sınıfının kalitesi daha yüksek, çocuk mobilyalarının imalatında E2 yasaktır..

Özel dokulu bir tabaka ile kaplanmış lamine sunta paneller bulunmaktadır. Dekoratif tabaka sadece laminasyonla değil, aynı zamanda laminasyonla da eklenebilir..

6

Not! Suntadan mobilya satın alırken, üretimde hangi teknolojinin kullanıldığını kontrol edin. Gerçek şu ki, nihai maliyet pratik olarak aynıdır, ancak kalite tamamen farklı olabilir. Astarlı panel görünüşte neredeyse aynı, ancak üzerindeki film çok kısa sürede köşelerden ve kenarlardan sıyrılmaya başlıyor.

Sunta özellikleri

Sunta, mobilyalarımızın olağan “dikişsiz” tarafıdır. Dolapların arka ve iç çekmeceleri bu malzemeden yapılmıştır. Sunta, ıslak presleme ile yapılan, ahşap parçacıkları (ahşap tozu), buharla yapıştırılan levhalardır. Levhalar pürüzlüdür, üretim sırasında bir film ile kaplanır ve yüzey lamine veya lamine olur. Sunta üretiminin özellikleri nedeniyle sadece ince levhalar olabilir. Levhaların mukavemetinin çoğu pratikte zaten test edilmiştir. Pahalı bir mobilya serisi için sunta, kontrplak ile değiştirilir, kullanım ve dayanıklılıkta neredeyse hiçbir pratik fark yoktur..

Masif ahşap mobilyalar

Doğal ahşabın dikkatli bir şekilde işlenmesi gerekir, yüksek kaliteli bir malzeme elde etmek için ağacın kurutulması ve depolanması koşulları ile bu ağacın büyüdüğü koşullar önemlidir. Bu, üretimi karmaşıklaştırır ve ürünün nihai maliyetini artırır. Masif doğal ahşaptan yapılmış mobilyalar elit olarak kabul edilir ve herkes bunu karşılayamaz. Modelin doğal ahşabın aynısı olan estetik görünümü, MDF ve sunta malzemeler kullanılarak ve istenilen kaplama ile kaplanarak ekonomik bir şekilde sağlanmaktadır. Bu nedenle, oturma odası için kaydırak seçerken doğal ahşap mobilyalar çok popüler değil..

7

Slayt türleri – hangisini seçmeli?

Klasik düz slayt 

Düz bir slayt, klasik biçiminde herkese tanıdık gelen bir duvarın modern bir yorumudur. Slaytlar, fethedilen konumlardan daha düşük değildir ve her daire için gerekli mobilyalar olarak kalır. Slaydın parametreleri ve boyutu odanın alanına uygun olmalıdır. Bu slayt, büyük ve orta büyüklükteki oturma odaları için en uygunudur. İç mekanlarda, mobilya kasası, büyük bir odanın arka planına karşı kaybolmamak için yeterli yer kaplamalı ve aynı zamanda hacmi ve ağırlığı ile alanı aşırı yüklememelidir..

Köşe kaydırağı 

Köşedeki boş alanı kullanan bir mobilya duvarı – eşyaların pratik bir şekilde saklanması için çözümler. İç mekan planlanırken odanın köşeleri hiçbir şekilde kullanılmaz, bu slayt ile bunu düzeltebilir ve köşeyi rasyonel olarak kullanabilirsiniz. Bu fikir, eşyaların düzenli olarak yerleştirilmesinde sorun olan küçük daireler için harikadır. Bu tür kaydırakları seçerken büyük özen gösterilse de, pratikliklerine rağmen, eşyalar için kompakt bir yer değil, oda küçükse dikkat çeken devasa bir gardırop olabilir. Kulağa çelişkili gelse de, bu tür slayt orta büyüklükteki bir oturma odasında daha iyi görünüyor.

6

Modüler mini slayt 

Slayt, pratik olarak orta oturma odasının alanına sığar. Duvar modülleri farklıdır, fonksiyonel amacı dikkate alarak uygun bir kaydırak seçmelisiniz. Hafif yapı ve detaylı tasarım, seçilen iç mekanı tamamlayacak, asıl şey mobilya stilini ve rengini seçmek. Slayt elemanları hareket eder ve yerleri değiştirir ve bu, salonun görünümünü bozmaz, aksine tam tersine dönüşecek ve güncellenecektir. Bu tür mobilyaların ana avantajı, çok küçük bir oda hesaba katılmadıkça oturma odasını “aşırı yüklemenin” zor olmasıdır..

dokuz

Renk seçimi

Salon için kaydırak seçimi yapılırken kullanıma uygun renkler dikkate alınır. Oturma odası, her aile üyesinin dinlenmesi ve misafirleri kabul etmesi için bir yerdir, odanın tasarımı eşleşmeli ve sakin bir akşamda bir kitapla ve arkadaşlar ve aile eşliğinde rahat olmalıdır..

Odanın favori bir dinlenme yeri olarak kalabilmesi için tasarımın her detayı düşünülmüş, dolap ve döşemeli mobilyalar ile salonun izlenimi yaratılmıştır..

Klasik renkler

Temel klasik mobilya renkleri: meşe; Kiraz; venge; kayın. Listelenen renkleri kullanarak eğlence ve rahatlama için rahat bir ortam yaratacaksınız..

Mobilya seçerken şık ve modern bir çözüm, birkaç rengin birleşimi olacaktır. Odada ince kontrastlar yaratan doğal renk kombinasyonlarında çok çeşitli duvarlar vardır. Bu tür slaytlar, duvarların ve tavanın açık renkli arka planında unutulmaz bir görsel etki yaratır, fotoğraf. Ana şey, salonun kompozisyonunda gerekli renkleri dikkate almayı unutmamaktır..

2

Hafiflik için beyaz

Beyaz, rahat ve ağırlıksız bir alan yaratmak için klasik bir çözümdür. Renk temel olanlara aittir, bu nedenle başkalarıyla birleştirmek kolaydır. Beyaz bir kaydırak seçmenin tek dezavantajı kirli mobilyalardır, dikkatli bakım gerektirir. Bununla birlikte, kontrast oluşturan siyah renk, koyu renkli mobilyalarda lekeler ve yeniden ortaya çıkan tozlar görülebildiğinden yakın dikkat gerektirir. Sadece bir şey. Beyaz bir duvar seçerken kaçınılması gereken şey, mobilyaları beyaz bir duvar ve tavan arka planına yerleştirmektir. Bu durumda, iç mekan birleşir ve odanın bir hastane sterilitesi hissi vardır, bu tür dernekler birçok insan için rahatlık fikrinden uzaktır..

1

Pastel tonları

Yaratıcı insanlar için, bir salonun dekorasyonu için pastel mobilya tonları uygundur – kendilerine fazla dikkat etmezler ve iç mekana uyumlu bir şekilde uyum sağlarlar. Sıcak ve açık gri tonların beyin süreçleri üzerinde olumlu bir etkisi vardır..

Parlak renkler

Bir dairenin tasarımında karakter gösteren aktif ve seçkin kişilikler için sulu taze renkler uygundur. Diğer mobilyalar seçilirken renk uyumu dikkatli ve dikkatli bir şekilde dikkate alınır. Ana şey, daha sonra seçilen mobilya stilinin parlak tasarımının, saldırganlığı ile ruh halini bastırmaması..

on

İpucu: Salondaki mobilyaların bileşimini canlandırmak için, fotoğrafta olduğu gibi, dolapların camına veya rafların kıvrımlarına yerleştirilmiş aydınlatmayı kullanırlar..

Salonda kayar duvarlar: 40 fotoğraf

Previous Post
Banyoda iç mekan: 2021’in modern fikirlerinin bir fotoğrafı
Next Post
Corner kitchen sink cabinets: types and subtleties of choice, useful recommendations