15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odasının iç kısmındaki tabloları dönüştürmek: fotoğraflar ve faydalar

Son birkaç yıldır yaşam alanlarının tasarımındaki trendler, insanların iç mekanlarda giderek daha fazla minimalizmi tercih ettiğini göstermiştir. Belki de bu, Batı motiflerinin bir eğilimidir, ancak büyük olasılıkla, mobilya seçerken, ilk etapta pratiklik kriteri öne sürülmektedir..

1

Neden sadece fazladan yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda temizlik sırasında ek güçlükler getirirse, bir daireyi neden iddialı şekle sahip çok sayıda hacimli nesneyle donatın. Ve acilen bir yerde bir araya gelmeniz gerektiğinde ve her zaman boyutları yarım daireyi kaplayan mobilyalara “koşmak” gerektiğinde, küçük bir yaşam alanının alanı boyunca hızlı bir şekilde hareket etmenin ne kadar sakıncalı olduğu.

Oturma odası için bir transformatör masası satın almak, sorunun çözülmesine kısmen yardımcı olacaktır. Böyle bir mobilya parçası satın alarak, “bir şişede” bir kahve, yemek, yazı masası ve dolap alacaksınız. Oturma odası için dönüştürme tablolarının fotoğrafları internette veya mobilya firmalarının kataloglarında görüntülenebilir..

2

Dönüştürülebilir mobilyaların faydaları

  1. Önemli yer tasarrufu.
  2. Çok işlevlilik ve dolayısıyla finansal bir yatırımın karlılığı (yemek, kahve ve masa için ayrı değil, bir dönüştürme masası için ödeme yapın).
  3. Mobilya gerektiğinde dairenin etrafında hareket etmek kolaydır.
  4. Güzellik ve stil.
  5. Belirli boyutlar ve odayı “çöp” olan şeylerin dönüştürülebilir mobilyaların raflarına, nişlerine ve çekmecelerine katlanabilmesi nedeniyle yerden tasarruf sağlar.

Stil ve pratiklik

Transformatör tipi mobilyaların gelişiminin son zamanlarda başladığına inanmak bir hatadır. Kuşkusuz, bu faktör ayrıntıların ve tasarımların iyileştirilmesini etkiledi, ancak eski uygarlıkların temsilcileri bile mobilya dönüştürme olgusunu biliyorlardı. Firavunların mezarlarının kazısı sırasında arkeologlar birçok dönüştürücü nesne buldular (bir yatağa dönüşen bir taht, gerekirse bir masaya dönüşebilen portatif bir sandalye).

3

Bugün, bu tür mobilyaların seçimi o kadar harika ki, küçük boyutlu bir dairenin herhangi bir sahibi veya basit şeyleri takdir eden bir kişi, masalar, kanepeler, koltuklar, çocuk gardıropları, kaideler ve diğer dönüştürücü mobilyalar için çeşitli seçenekleri kolayca seçebilir. ev..

Oturma odasındaki bir dönüştürme masası sadece bir gereklilik parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman odanın tasarımcısı bir dekorasyonu haline gelir. Bu tür tabloların farklı varyasyonlarının kaç farklı form alabileceğini hayal etmek zor. Ayrıca bazı elemanlar farklı malzemelerden yapılabilir. Geleneksel bir ahşap masa satın alabilir veya karmaşık bir tasarım ve cam, metal ve plastik satın alabilirsiniz..

4

Not: sürgülü masa tablalı masif ahşap masa zengin ve şık görünecek, iç mekanı tamamlayacak (Provence, country tarzı bir oturma odasında harika görünecek). Cam ve parlak yüzeyli seçenekler, yüksek teknoloji, modern, loft tarzında tasarlanmış oturma odalarını süsleyecek..

Önemli. Bir dönüştürme masası satın almadan önce, en sık hangi işlevi yerine getireceğini düşünün. Günlük kullanacağınız pozisyonda fazla yer kaplamayan bir seçeneği tercih edin..

Oturma odası için dönüştürme masaları geleneksel olarak iki türe ayrılır:

  • mobilya elemanlarının amacını değiştirebileceğiniz çok işlevli aksesuarlara sahip masalar;
  • boyutları değiştirmenize izin veren ayarlama mekanizmalarına sahip tablolar (örneğin, kayan tablolar).

Birinci tip masaları tercih ettiyseniz satın alma işleminizi farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Örneğin, ayrı bir ofisin olmadığı bir iş yeri ile donatın veya trafoyu sehpa olarak kullanın. Ondan geniş bir dolap yapabilir, birçok küçük şeyi saklayabilir ve tezgahın yüzeyini en sevdiğiniz fotoğraflar, bir vazo çiçek, kokulu mumlar veya diğer dekoratif öğelerle süsleyebilirsiniz..

5

Ayar mekanizmalı bir masa satın alarak, onu küçük bir aile için yemek odası olarak kullanabilir ve gerekirse masa tablasını ayırabilir ve arkasına çok sayıda misafir yerleştirebilirsiniz..

Oturma odasında böyle bir mobilyaya sahip olduğunuzda, misafir gelmeden önce yemek masasını mutfaktan odaya taşımak veya birkaç masayı taşımak zorunda değilsiniz..

Oturma odası için bir dönüşüm masası nasıl seçilir?

Masa aramak için mağazaya gitmeden önce, hangi seçeneği aradığınızı tahmin etmelisiniz. Belirli mobilya üreticileri o kadar büyük bir seçim sunar ki, oturma odası için doğru kararı vermek ve tablonun bir veya başka bir versiyonunu yeterince değerlendirmek genellikle zordur..

6

Dürtüsel satın almalar yapmamak ve ihtiyaçlarınızı mümkün olduğunca karşılamak için, dönüştürme tablolarının birkaç gruba ayrıldığını önceden akılda tutmakta fayda var:

  • tamamen dönüştürülebilen salon masaları;
  • sadece bacakların yüksekliğinin ayarlanabildiği masalar;
  • ayarlanabilir tablalı masalar.

Masayı esas olarak yemek amaçlı kullanıyorsanız, sürgülü masa üstü seçeneği satın alın..

Kanepede, televizyonun veya bilgisayar monitörünün önünde uzanarak yemek yemeyi seviyorsanız, sizin için en iyi seçenek, rahatlıkla yemek masasına dönüştürülebilen bir sehpa olacaktır. Ayarlanabilir ayak yüksekliği, bulunduğunuz konuma bağlı olarak masa tablasının seviyesini seçmenize olanak tanır. Böyle bir masada, bir bilgisayarla, defterlerle çalışmanız veya yemek yemeniz uygun olacaktır. Ve dinlenme zamanı geldiğinde, masa üstünü, üzerine yerleştirilmiş dizüstü bilgisayar monitörü veya tablet, kanepede uzanırken göz hizasında olacak şekilde indirin..

7

Bir çocuk için bir masa seçerken, yazılı ve bilgisayar versiyonuna odaklanmanız önerilir. Böyle bir masanın masası, ders yapmak, masa oyunları, dizüstü bilgisayar, klavye, kitap rafları yerleştirmek için bir yer sağlar..

Tavsiye. Bir masa satın alırken, çocuğun hızla büyüdüğünü unutmayın, bu nedenle gerekli kriter masa yüksekliğinin düzenlenmesidir. Çocuğunuzu olası bir satın alma işleminin bir fotoğrafını görüntülemeye davet edin, böylece o da satın alma işleminden memnun kalacaktır..

Salon için masa seçerken bir diğer önemli kriter ise fiziksel özellikleri ve estetik görünümüdür. Birçok kişi bu masaları oturma odası dekorasyonu olarak satın alır. Metal, plastik, ahşap, cam ve diğer malzemelerden yapılmış yapılar en özgün ve beklenmedik şekillerde yapılabilmektedir..

sekiz

Fiziksel özellikleri ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir masa satın almak daha iyidir. Herhangi bir dairede, sahiplerinin her gün kullanmadığı birçok küçük şey vardır ve oturma odasında temizlik yaparken bunları bir yerden bir yere değiştirirler. Nişler ve masa rafları bu şeyleri barındırabilir ve insanları gereksiz sorunlardan kurtarabilir, sadece transformatörün geniş bir versiyonunu satın almanız gerekir..

Oturma odası için bir masa üreticisi seçimi

Dayanıklılık ve kaliteye önem veren Alman şirketlerine, çeşitli ürünler sunan dikkat edin. Alman dönüştürme masaları özel bir titizlik, doğruluk ve profesyonellik ile yapılır. Bu tür mobilyalar uzun yıllar hizmet edecektir. Ayrıca bu ülkenin ürünleri de ilginç bir tasarım yaklaşımıyla öne çıkıyor. Alman üreticilerden satın alınan mobilya parçaları herhangi bir odayı dekore edecek.

dokuz

Sade ama şık mobilyalar seçerken İtalyan koleksiyonları göz önünde bulundurulmalıdır. İtalya uzun bir süre moda dünyasında bir trend belirleyici olarak kabul edildi ve şimdi konumunu kaybetmiyor. İncelik, zarafet, incelik ve stil – bunlar İtalyan üreticilerin ürünlerini karakterize eden özelliklerdir. Kaliteli ağaç türlerinden yapılan koleksiyonlara özellikle dikkat edin.

Litvanyalı üreticiler tarafından yapılmış bir masa satın alarak kalite, kullanım kolaylığı ve güzel tasarım elde edeceksiniz. Bugün bu ülke, kendisini güvenilir bir mobilya ihracatçısı olarak güvenle ilan ediyor ve tüketicilerin dikkatine değerli koleksiyonlar sunuyor. Litvanya koleksiyonları size klasik tarzda yapılmış masa seçenekleri sunacak. Ama dilerseniz daha ayrıntılı örnekler de bulabilirsiniz..

Mobilya pazarında en yaygın ürünler Çin’dir. Kalıpların aksine, Çin mobilya ürünleri arasında güç, güvenilirlik ve güzel bir tasarım çözümü ile ayırt edilen iyi seçenekler bulabilirsiniz. Çin’den mobilya tedarikçileri en geniş seçimi sunar. Onlardan herhangi bir tasarım, boyut, malzeme ve amaç için dönüştürme tabloları satın alabilirsiniz. Uygun fiyat olumlu bir faktördür..

on

Önemli: bir dönüştürme masası seçerken, genellikle onunla çeşitli manipülasyonlar yapmanız gerekeceğini unutmayın. Bu tür satın alımlardan tasarruf etmeniz tavsiye edilmez, böylece satın alınan ürünün atılması veya kısa sürede onarılması gerekmez. Fiyatı 5-6 bin rubleyi aşan seçeneklerin dikkate alınması tavsiye edilir. Ucuz kopyalar genellikle kırılır.

Evinizden çıkmadan oturma odası için dönüşüm masalarının fotoğraflarını içeren katalogları görüntüleyebilirsiniz. İnternette uygun bir seçenek bulduktan sonra mobilya mağazalarını arayın. Uygun bir seçenek bulamazsanız, özel yapım bir masa alacaksınız. Bu seçenek kesinlikle sizi tatmin edecek ve ayrıcalıklı olacaktır..

Böyle bir masa satın aldıktan sonra, ilk avantajlara hemen ikna olacaksınız – küçük boyut ve kolay ulaşım. Satın alınan ürünü eve teslim etmek zor değildir, satın alınan ürün kolayca kompakt bir şekilde katlanabilir veya ayrı parçalar halinde taşınabilir.

Oturma odası için trafo masaları: 40 ilginç fotoğraf seçeneği

Previous Post
İç mekandaki 3B paneller: fotoğraf, kurulum, artılar ve eksiler
Next Post
DIY jewelry box decor: the choice of equipment and materials