15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sauna tasarım ipuçları

Saunalar çok yönlüdür. Bitmiş bir binaya kurulabilir veya sıfırdan inşa edilebilirler. Nasıl görüneceğini, fikirleri uygulamak için neye ihtiyaç duyulacağını önceden belirlemek önemlidir. Tasarım dikkatlice düşünülmelidir. O zaman tüm fikirleri somutlaştırmak mümkün olacak..

sauna tasarımı

Özel bir evde banyo veya sauna bulunması artık şaşırtıcı değil..

sauna tasarım fotoğraf fikirleri

Modern teknoloji sayesinde, bir şehir dairesine bile sauna kabini kurmak mümkündür..

Bir, iki kişilik sauna kabinleri

Hazır kabinler mevcuttur veya ayrı panellerden monte edilir. Ürün banyoya yerleştirilebilir. Tavan ile kabinin üstü arasında birkaç santimetre kalması önemlidir. Ürünün ortalama yüksekliği yaklaşık 2 m’dir.Banyo küçük olsa bile içinde bir kişilik kabin için yer vardır. Bitmiş yapının en önemli avantajı, havalandırma ve sobanın doğru konumudur..

sauna tasarımı photo

Saunaların Rus hamamına göre önemli ve çoğu zaman belirleyici bir avantajı vardır – çok yönlüdürler, onları sıfırdan inşa etmek veya hazır bir odaya kurmak daha kolaydır..

Üründe çok çeşitli ölçü ve malzeme seçenekleri bulunmaktadır. Daha sıklıkla ıhlamur veya titrek kavak gibi doğal ahşap kullanılır. Yapının kapıları genellikle camdan yapılmıştır. Orijinal tasarımı somutlaştırmak istiyorsanız özelleştirme gereklidir. Ardından kabin, banyoda oluşturulan stili tamamlayabilecek veya odanın en önemli noktası haline gelebilecek..

sauna tasarım fikirleri

Her şey mevcut alan miktarına, sauna kapasitesinin seçimine ve ev sahiplerinin finansal yeteneklerine bağlıdır..

Havuzlu sauna tasarımı

Evdeki tesislerin boyutları izin veriyorsa, saunayı havuzla tamamlamaya değer. Bu, sağlığınız için iyi olan buhar odasının sıcaklığından sonra serinliğe dalmanızı sağlayacaktır. Her iki oda, genellikle bir zemin kaplaması ile iç planda birbirine bağlıdır..

havuzlu sauna tasarımı

Ev saunası için alana karar verdiyseniz, buhar odasının aynı anda kaç kişiyi ağırlayacağına karar vermeniz gerekir..

İçerideki sauna, ek verniksiz doğal ahşaptan oluşmaktadır. Havuzlu bir oda için fayans, mozaik veya taş çok uygundur. Her iki odanın paleti, uygun bir ahşap tonu seçilerek aynı hale getirilebilir..

havuzlu sauna tasarımı photo

Bir veya iki kişi için sauna kabini ile gidebilirsiniz, aile tatili için geniş bir alana ihtiyacınız var, misafir kabul etmek için saunada buhar odasının yanı sıra bir dinlenme odası ile ilgilenmeniz gerekiyor..

Sauna tasarımında doğal taş

Tamamen ahşap yüzeyler hoşunuza gitmiyorsa, genel görünümü doğal taşla seyreltmeye değer. Son derece dayanıklıdır, yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve nemden korkmaz. Taş, bir tasarım yaratmanın maliyetini artıracak ve fikri uygulama süresini artıracaktır..  

taş dekorasyonlu sauna tasarımı

Şu anda hem hazır bir sauna kabini satın alabilir hem de ayrı panellerden monte edebilirsiniz..

Ancak uyumlu ve özgün bir malzeme kombinasyonu elde edebilirsiniz. Sıcak ahşap tonları için koyu taş karolar uygundur. Çarpıcı etkiyi arttırmak için, doku ve palet bakımından farklılık gösteren farklı taş türlerinin kullanılması tavsiye edilir..

taş süslemeli sauna tasarımı

Her şey nasıl bireysel görünüm, işlevsellik ve tasarım almak istediğinize bağlıdır..

Hammadde kullanarak doğal notalar ekleyebilirsiniz. Çakıl taşları, bireyselliği ve özgünlüğü artırmaya yardımcı olacaktır. Oda olağanüstü görünecek. Ve benzer bir zeminde yürürken, masaj etkisini düzenli olarak almanızı sağlayacaktır..

taş zeminli sauna tasarımı

Hazır yapıların avantajı, fırının ve havalandırmanın doğru yerleşimini zaten üstlenmeleridir..

Taş duvar, çeşitlilik ve kontrast getirerek odanın en önemli özelliği haline gelebilir..

Sauna tasarımında aydınlatma sistemlerinin kullanımı

Saunada alışılagelmiş lamba ve lambalar yerine aydınlatma sisteminin kullanılması giderek daha popüler hale geliyor. Çeşitli şekillerde aydınlatma armatürleri ve tonları seçilir. Cam kapı, saunanın içine yeterince ışık girmesine izin vermiyor. Bu nedenle, orada oldukça karanlık ve aydınlatma eklemek mantıklı..

cam kapılar ile sauna tasarımı

Prefabrik sauna kabinleri, farklı ahşap türlerinden, ancak esas olarak titrek kavak, ıhlamur ve bazı kozalaklı ağaçlardan yapılmış çeşitli boyutlarda mevcuttur..

Aydınlatma, ahşap platformlara, oturma alanlarına ve şezlonglara kurulmalıdır. LED’ler, bireysel yapısal elemanlara ve yüzeylere ışık eklemeyi mümkün kılar. Arka ışığı, hayal gücünüze ve odanın boyutuna bağlı olarak çeşitli tonlarda seçebilirsiniz..

sauna aydınlatma tasarımı

Mini saunaların kapıları genellikle tamamen camdır veya büyük şeffaf camlı ahşap bir çerçeveye sahiptir..

Stiller ve yönler

Daha önce hamam kesinlikle hijyen prosedürleri için bir yer olarak kabul edildiyse ve içi hakkında çok az düşünüldüyse, şimdi tasarım konusu önemlidir. Sonuçta, sauna dinlenme ve rahatlama için bir yer haline geldi. Bu nedenle, tesislerin her birinin tarzını düşünmek önemlidir. Buhar odası, tasarım fikirlerinin sayısında oldukça sınırlıdır. Ama bazı harika seçenekler var..

modern sauna tasarımı

Cam kapı seçimi, küçük kapalı alanlarda dikkate alınması gereken psikolojik bileşenden kaynaklanmaktadır..

 1. Maksimum basitlik. Parlak vurgular işleri daha da kötüleştirebilir. Yüksek sıcaklığın etkisi altında, vücut stres yaşar ve akılda kalıcı iç kısım sadece onu yoğunlaştırır. Bu nedenle, tasarım rahatlamaya ve yorgunluğu gidermeye ayarlanmalıdır;
 2. Bir buhar odası yerleştirirken pozitif bir yük almak istiyorsanız, parlak renkler eklemeniz önerilir, ancak ölçülü olarak. Orijinalliğe odaklanmak daha iyidir. Aydınlatma ile oynamak, farklı doku ve renkteki detaylar ve malzemeler eklemek yeterlidir..

sauna iç fotoğrafı

Duvarlardan birinde küçük de olsa bir pencere varsa bu fırsattan yararlanılmalıdır..

Buhar odasının yanı sıra dinlenme odasının tasarımını da göz önünde bulundurmalısınız. Seçenek çok daha fazla ve en çekici stili somutlaştırabilirsiniz. Her şeyin yalnızca her iki odanın tasarımının birleştirilmesi için düzenlenmesi önerilir..

evde sauna tasarımı

Bireysel bir kabin düzeni, her şeyden önce, hem zaten bitmiş bir banyo projesine uyumlu bir ek haline gelebilecek hem de tüm gözleri perçinleyen bir “programın vurgusu” olarak hareket edebilen benzersiz bir tasarım gerektirir..

Tercih edilen tasarım fikirleri tabloda gösterilmektedir.

stil Açıklama
Klasik Başta ahşap olmak üzere doğal malzemeler kullanın. Palet, parlak unsurlar olmadan sakin. Dekor sağduyulu, basit ama şık.
Modern Birkaç koltuk ve bir kanepe gibi döşemeli mobilyalar yerleştirin. Karşıya bir cam masa yerleştirin. Duvara TV asabilirsiniz. Daha fazla metal, ayna yüzeyleri kullanın.
eklektizm Birkaç farklı stil karıştırılabilir. Dekoratif elemanlar aksan olarak uygundur..
Ülke Kaba bir şekilde rustik tarz. Masif mobilyalar, geniş döşeme tahtaları kullanın. Odayı uygun dekor öğeleriyle tamamlayın.
etno Belirli bir ülkenin seçilmesi ve onu tam olarak yansıtan bir tasarımın uygulanması önerilir..

Kaplama malzemeleri

Buhar odasında yüksek sıcaklık ve yüksek nemin varlığı dikkate alınarak kaplama malzemeleri seçilmelidir. Finişin listelenen parametrelerdeki değişikliklere dayanabilmesi önemlidir. Sauna için, esas olarak ıhlamur ve titrek kavak gibi sert ağaçlar olmak üzere ahşabı seçmenizi öneririz. Paneller harika bir seçenektir. Yanmaya neden olmazlar, ısıtıldıklarında zararlı maddeler yaymazlar. Kozalaklı ağaçlar, artan sıcaklıkla keskin bir kokunun ortaya çıkması nedeniyle uygun değildir..

güzel sauna tasarımı

Sauna ile rahatlamak için kullanışlı ve pratik bir yer oluşturmak, birçok özel ev sahibinin hayallerinin rasyonel düzenlemesidir..

Zeminin ahşaptan yapılması tavsiye edilir. Bir buhar odası için, onları toplama ve kurutma özelliğine sahip otlar uygundur. Bu, geçici bozulmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Fayanslar, özellikle havuz varsa sıklıkla kullanılır. Yüksek nem oranı nedeniyle pürüzlü ve kaymaya izin vermeyen ürünleri tercih edin.. 

sıradışı sauna tasarımı

Alanı görsel olarak artırmak için cam kapılar takın.

Hamamın içi temizlik ve sağlık mabedidir.

Banyonun her köşesinin tasarımı hakkında dikkatlice düşünmeye değer..

sauna tasarımı ve dekorasyonu

Buhar odasını bitirmek için kullanılacak ahşap türü, havuzun ve dinlenme odasının geri kalan yüzeyleri için seçilen renk paletine göre seçilebilir..

Aşağıdakileri göz önünde bulundur:

 • Giyinme odası. Dekorasyon için çam gibi kozalaklı ağaçlar uygundur. Taş, plastik veya fayans ekleyerek iç mekanı seyreltebilirsiniz. Herhangi bir stil uygulanabilir. Nem ve yüksek sıcaklıklar bu odaya güçlü bir şekilde yansımaz.. 

soyunma odası iç

Tasarım seçimi, malzemeler çeşitlidir.

 • Buhar odası. Kılıflı yaprak döken ahşap olmalıdır. Tercihen kaymaz karolardan yapılacaktır. Bu, yüzeyin hızlı bir şekilde bozulmasını önlemeye yardımcı olacaktır.. 

sauna tasarımı ve dekorasyonu

Farklı seviyelerde şezlonglar, banklar, süpürgeler, dökme kapları ve kepçeler ile odayı tamamlayın..

 • Duş. Vitray veya mozaiklerle tamamlanan karolar idealdir. Kaymayı önlemek için zemin ahşap ızgaralara sahip olmalı veya pürüzlü olmalıdır..

sauna ve duş tasarımı

Son zamanlarda, saunaların tasarım projelerinde, sadece yerleşik lambaların veya lambaların değil, aynı zamanda çeşitli şekil ve tonlarda bir dizi ışık kullanılması giderek yaygınlaşmaktadır..

“Ucuz ve neşeli” nasıl yapılır

Duvarlar için titrek kavak veya ıhlamur astarı seçin. Kalite ve maliyet açısından en uygun malzeme. Bir soyunma odası için bir çam ağacı uygundur. Bu astar aynı zamanda düşük fiyatıyla da dikkat çekiyor. Fayanslar, üzerine bambu veya hasır kilimlerin serildiği zemin için mükemmeldir.. 

özel bir evde sauna tasarımı

Camdan yapılmış kapıları takın.

Sauna için astar seçmenin özellikleri

Nem direncini arttırmak için ağaç vernik gibi özel bir bileşik ile kaplanmalıdır. Aynı şekilde panellerin istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Bir astar seçerken, mukavemetine ve ısı transfer özelliklerine dikkat edin. Bölgedeki iklimi düşünün. Kuru, ılık ise – o zaman çam veya ladin gibi astarın ucuz bir versiyonunu satın alabilirsiniz.. 

sauna dekorasyonu photo

Bölgedeki hava nemi yüksekse, titrek kavak, sedir gibi kayalar uygundur..

Hamam ayrı bir yere yerleştirilmişse ve yakınlarda oyun alanı yoksa, kaplamanın güvenliği konusunda endişelenmeden kaplamanın ekonomik bir versiyonunu satın alabilirsiniz. Sauna bir uzantı ise, masif ahşaptan yapılmış daha güçlü bir malzeme satın alın..

evinizde sauna tasarımı

Sauna odasında cam kapılara ve aydınlatmanın varlığına rağmen, buhar odası oldukça karanlık bir yerdir ve ek aydınlatma buna müdahale etmeyecektir..

Bir kır evinde sauna düzenlemenin özellikleri

Sauna inşa etmeden önce projesini hazırlayıp üzerinde anlaşmanız tavsiye edilir. Gerekli tüm malzemeleri, araçları hazırlayın.

sauna iç tasarımı

Ahşap platformlar, şezlonglar ve oturma yerleri genellikle aydınlatılır..

Düzenleme şu şekilde.

 1. İletişimin sağlanması. Varsa servis edilebilirliklerini kontrol edin.
 2. Zemini seçilen malzeme ile bitirmek.
 3. Dikey çerçevelerin yapımı.
 4. Mineral yün ve folyo ile ısı yalıtımı.
 5. Fıçı tahtası ile döküldü.
 6. Seçilen sobanın kurulması.
 7. Kapıların, bankların montajı.
 8. Aydınlatma montajı ve dekor elemanlarının yerleştirilmesi.

şık ve modern sauna tasarımı

Saunayı kendiniz ayarlamak kolaydır.

İhtiyacınız olan her şeyi önceden hazırlamalı ve tasarımı düşünmelisiniz..

VİDEO: Sauna tasarımı.

50 modern sauna tasarımı:

rahat sauna tasarımı şık sauna tasarımı modern sauna tasarımı pratik sauna tasarımı sauna iç banyoları tasarım fikirleri sauna iç banyo dekorasyonu photo sauna iç banyo dekorasyonu sauna iç banyoları tasarım fikirleri sauna iç banyo fikirleri dekorasyon sauna iç banyo fikirleri photo sauna iç banyoları tasarım fikirleri sauna iç banyo fikirleri tasarımı sauna iç banyo fikirleri. sauna banyolarının iç tasarımı tasarımın fotoğrafı sauna iç banyoları fotoğraf dekorasyonu sauna iç banyoları fotoğraf fikirleri sauna banyosu iç fotoğraf tasarımı sauna iç banyoları fotoğraf tasarımı sauna banyolarının içi photo sauna iç banyoları tasarım fikirleri sauna banyolarının iç tasarımı photo sauna iç banyo tasarımı sauna iç banyoları evinizde sauna tasarımı evde sauna tasarımı özel bir evde sauna tasarımı havuzlu sauna tasarımı photo havuzlu sauna tasarımı sauna tasarımı fotoğraf dekorasyonu sauna tasarımı sauna iç tasarım fikirleri sauna tasarımı iç photo sauna iç tasarımı sauna iç tasarım fikirleri sauna tasarım fikirleri iç sauna tasarım fikirleri photo sauna tasarım fikirleri sauna ve havuz tasarımı sauna tasarımı fotoğraf dekorasyonu sauna tasarımı fotoğraf dekorasyonu sauna iç tasarımı sauna tasarımı fotoğraf iç sauna tasarım fotoğraf fikirleri sauna tasarımı photo sauna tasarım havuzu sauna tasarımı sauna iç tasarımı sauna iç tasarımı sauna tasarımı tasarımcı sauna

Previous Post
Balkonda çiçekler: tasarım, yeni fikirler ve fotoğraflar
Next Post
Classic TV cabinet design