15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç kısımdaki kırmızı renk

Duvar kağıdı, tavan ve yer döşemelerinde renk seçimi özellikle önemlidir. Odanın ruh halini ve gelecekteki tasarımını belirler. Yüzey kaplama malzemesini ve yöntemini seçmeden önce renge karar vermelisiniz. Beğendiğiniz tasarıma, odanın düzenine ve sahibinin psikolojik havasına uygun bir seri seçmeniz gerekiyor. Bugün iç mekanda kırmızıyı, insanlar üzerindeki etkisini, tasarımı, atmosferin algısını ve kullanım yasalarını ele alıyoruz. Başlayalım!

Bir kır evinin oturma odasının iç kısmındaki kırmızı duvar

İç kısımdaki kırmızı renk şık ve aynı zamanda belirsiz görünüyor

renk psikolojisi

Kırmızının çok güçlü bir enerjisi vardır. Vedik inançlara göre, Manipura’nın ilk çakrasının koruyucu azizidir. Hayatın köküdür, bir kişinin fiziksel ve duygusal durumundan, sağlığından, her durumda hayatta kalma ve şoklardan iyileşme yeteneğinden sorumludur. Bu çakra insan yaşamının temelidir. Bu nedenle, hamisi olan renk güçlüdür..

Yemek alanında beyaz mobilyaların arka planında kırmızı sandalyeler

Beyaz üzerine kırmızı tekniği, parlak vurgularla sakin bir atmosfer yaratmak için kullanılır.

Oturma odasındaki kırmızı duvarların arka planında beyaz kanepe

“Kırmızı üzerine beyaz” ters teknik, uyumlu bir ortam yaratmanıza izin verir, çünkü beyaz herhangi bir iç mekanı dengeleyebilir.

Modern psikolojide, kırmızının insan ruhunu güçlü bir şekilde etkileyebileceğine inanılmaktadır. O heyecan verici. Bu, kişinin duygularını ve böyle bir ortamda bulunduğu sırada yaşadığı duyguları geliştirdiği anlamına gelir. Hem olumlu hem de olumsuz güçlü duygusal uyarılmaya neden olabilir. Mevcut ruh haline bağlı olarak öfke, tahriş, neşe, heyecana neden olabilir. Uyarılmış duyguların oldukça güçlü olacağını belirtmekte fayda var..

Bu rengin iyileştirici güçleri olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle geleneksel tıp, hastalık sırasında uygun kıyafetlerin giyilmesini tavsiye eder. Bunun hızlı bir iyileşmeye yardımcı olduğuna inanılıyor..

Kırmızı bir duvarın arka planında rengarenk kanepe

Duvarlardan birini kırmızıya boyayarak iç mekanı çeşitlendirebilirsiniz.

Hayatın sembolü ile tanışıyorsunuz. İnsan ruhunu güçlü bir şekilde etkileme özelliğine sahiptir, bu nedenle kırmızı iç mekanı hayata geçirirken dikkatli olmanız gerekir..

İç mekanda kullanım özellikleri

Kırmızı, sıcak tonların spektrumuna aittir. Dolayısıyla bu özellikleri tasarıma aktarır. Hangi gölgeyi seçtiğinize bağlı olarak uygun sonucu alacaksınız..

Hafif olanlar atmosfere ferahlık ve ferahlık katacaktır. Bu seçenek aynı zamanda küçük bir oda için de uygundur. Narin tonlar daha çok çocuk odası veya yatak odası için kullanılır..

Kırmızı desenli deniz temalı bir çocuk odasının içi

Bir çocuk odası için, baskın renk olarak açık maviyi almak ve çevrenin karmaşıklığını ve saygınlığını vurgulayarak kırmızıya bazı vurgular eklemek daha iyidir.

Ancak genel olarak, bu renk küçük odalar için nadiren kullanılır, çünkü çok parlak ve koyu gölgeler odayı görsel olarak küçültür..

Ruby odaklanmaya ve konsantre olmaya yardımcı olur, bu nedenle ofiste kullanılması tavsiye edilir. Ancak görsel algı için oldukça zor olduğu ve yorgunluğa neden olabileceği için bolca kullanmayın. Renk ve uyumun akılcı kullanımını hatırlayın.

Kırmızı arka planlı kitaplık

Açık kitap rafları kırmızı bir zemine karşı şık görünüyor

Sıcak olması iştahı tetikleyebilir ve sindirim üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bu onu mutfakta sık sık misafir eder..

Genel olarak, parlak ve tehlikelidir, parlak notlar verebilir, ancak yanlış kullanılırsa odayı kasvetli ve algılamayı zorlaştırır..

Tüm spektrumu inceliyoruz

Şimdi farklı tonların ayrıntılı bir analizine ve bunların iç mekandaki kullanımına geçebiliriz..

Geleneksel olanla başlayalım. Parlak ve zengin, modern trendlerde mükemmel bir şekilde kök saldı. Minimalizm, yüksek teknoloji, loft ona çok düşkün. Her şeyi basitleştirme eğilimlerine rağmen, parlak aksanları kabul ederler, asıl mesele, stil yasalarına uymalarıdır. Çoğu zaman, bir duvar kırmızıya boyanır veya bu rengin tekstil veya dekorasyon gibi özellikleri..

Kırmızı süslü kitap rafları

Bu tür orijinal raflar hem minimalizm hem de çatı katı için uygundur

Bordeaux, ana yelpazenin bir parçası olarak bu ruhta iç mekanlar yaratmanıza da yardımcı olacaktır. Bu ton derin ve zengin olduğu için sakinliği temsil eder. Tek dezavantajı, birleştirmenin zor olmasıdır. Bir çift bordo beyaz, bej, gri olabilir.

Pembe, modern iç mekanlarda sıklıkla bulunmaz, çocuksu ve birleştirilmesi zor olarak kabul edilir. Ancak bir kreş oluşturmak için uygundur. Ayrıca Provence ve ülke ile iyi anlaşıyor.

Kızıl, geleneksel ile birlikte klasik, barok ve diğer tarihi yönlerde bulunur. Bu, kralların ve soyluların rengidir. Brokar, kadife ve diğer pahalı ağır kumaşlarla birlikte şık bir klasik tasarım yaratabileceksiniz..

Scarlet, dürtüsel ve hayalperest insanlar için uygundur. En iyi oturma odası ve dinlenme odasında kullanılır. Ancak yorulabileceğini unutmayın ve aşırıya kaçmayın..

Beyaz bir mutfakta kırmızı bar tabureleri

Bu kırmızı sandalyeler, mutfak takımının beyaz cepheleri ile kullanışlı oldu.

Bir renk şeması seçerken, ana spektrum kullanımının özet tablosunu dikkate almanızı öneririz..

Gölge Oda En uygun stil
Klasik mutfak, salon Yüksek teknoloji, modernizm
Pişmiş toprak, kırmızı-kahverengi Oturma odası yatak odası çatı katı
Pembe Çocuklar Bir kreş için uygun herhangi bir tasarım (genellikle Provence kullanılır)
kızıl, ateşli Yatak odası oturma odası Minimalizm, art deco
Bordo salon, mutfak Barok, tarihi motifler
Kiraz Mutfak banyosu Klasik, yüksek teknoloji

Yatak odası tekstillerinde kiraz rengi

Kiraz rengi, odanın tasarımına sağlamlık ve ciddiyet katacaktır.

Ayrıca, bunların ve diğer çok yaygın olmayan tonların yöntemlerini ve kapsamını ayrıntılı olarak analiz etmeyi öneriyoruz..

Hangi tarz için uygundur

Hem yeni hem de tarihsel olarak birçok şekilde kullanılır. Seçim, mevcut aralığa bağlıdır. Sonuçta, her ton karşılık gelen bir ruh hali yaratır. İç mekanda kırmızı kullanmak için en popüler ve uygun stillere dikkat edin.

Klasik

Klasikler, çizgilerin sakinliği ve düzgünlüğü ile ayırt edilir. Ancak burada genellikle bordo ve kiraz kullanılır. İkincisi özellikle sık misafir. özel derinliği ile karakterize, sakin bir ortam yaratabilir. Ayrıca burada Bordeaux ile tanışacağız. Bu gururlu ve zarif ton, sofistike bir atmosfer yaratma yeteneği ile uzun zamandır bir klasik olmuştur..

Kırmızı klasik oturma odası iç

Klasik bir iç mekanda kırmızı, zeytin, altın ve zümrüt renkleri ile birleştirilmiştir.

Klasiklerdeki farklı tonlar ağırlıklı olarak tekstilde gerçekleştirilmektedir. Kalın bordo perdeler, masanın üzerinde eşleşen desenlere sahip bir masa örtüsü, bu rengin süslemeli bir halısı. Bu detaylar, iç mekandaki klasik stili iyi vurgulayacaktır..

Rönesans

Tarihi motifler her geçen gün ivme kazanarak modern tasarıma dönüşüyor. En yaygın olanları Rönesans ve antik Yunan hareketleridir. İkincisi, sakinlik ve hafif soğuk notaların baskınlığı ile ayırt edilirse, ilki sonsuz bir tatil ve lükstür. Burada ateşli bir ruh hali olmadan yapamazsınız.

Kırmızı duvarlı Rönesans çalışma iç

Ahşap mobilyaların inceliği ve kırmızı duvarların kısıtlaması

En popüler olanı, iç mekandaki dekorun kırmızı ve altın rengidir. Bu, stilin arama kartıdır. Ayrıca ağırlıklı olarak halı, perde, koltuk döşemesi, yastık kılıfı vb. gibi büyük detaylarda gerçekleştirilmektedir..

Yönün en büyük uygulaması yatak odası, oturma odası ve holün tasarım projelerinde bulunur. Dairenin diğer bölümlerinde daha az belirgin olabilir..

minimalizm

Kırmızı, minimalist iç mekanlarda yaygın bir renktir. Katı yönelimi nedeniyle, bu şekilde zaten tam bir yüzey renklendirmesi vardır. Açık ve parlak renkler burada daha kabul edilebilir. Kızıl, mor, geleneksel, ateşli – hepsi hoş geldiniz.

Kırmızı duvarlı minimalist yatak odası iç

Minimalizm tarzında kırmızı yatak odası

Modern trendler ilginç bir teknik sunuyor – bir duvarı boyamak. Herhangi bir odada buluşabilir. Böylece işlevsel alanlardan birini vurgulayabilecek, parlak bir vurgu yapabilecek ve alanı görsel olarak artırabileceksiniz..

çatı katı

Önerilen rengi kabul eden başka bir güncel eğilim. Ancak, daha ölçülüdür ve karanlık ruh hallerini sever. Bu nedenle, bir çatı katı için kahverengiye yakın tonları seçin..

Bu trend, birçok güncel trend gibi, minimalizmin özellikleri ile karakterizedir. Burada pek çok küçük ayrıntı veya duvar resmi görmeyeceksiniz. Tek renkli duvar kaplamaları, kentsel motifler ve kaba özellikler loft’un özellikleridir. Bu nedenle renkler uyumlu olmalıdır..

Gri çatı katı tarzı iç mekanda kırmızı kanepe

Bir çatı katında, çeşitli oranlarda kırmızı, gri, beyaz ve siyahın bir kombinasyonu uygundur.

Duvar veya (daha az sıklıkla) tavan kaplamaları, mobilya ve tekstillerde gerçekleştirilebilirler. Unutmayın, bir çatı katı, kaba, minimal ve karanlık alt tonları sever..

Provence ve ülke

Bu iki yön birbirine çok benzer. Sadece Provence, daha fazla hassasiyet, yumuşaklık ve huzur ile ayırt edilir. Onları birleştiren detaylardan biri de kırmızı skala. Tüm spektrum burada kök salmış, sadece farklı detaylarda gerçekleştirilmiştir..

Kırmızı ağırlıklı kır tarzı mutfak iç

Ülkede her zaman kırmızının tüm tonlarıyla başarılı bir şekilde birleşen bir ağaç vardır.

Bunlar ekolojik akımlar olduğu için her projede bol miktarda odun göreceğiz. Maun, oturma odasının tasarımında harika görünüyor. Ayrıca uygun renk, çeşitli küçük şeyleri desteklemeye yardımcı olacaktır..

Her iki stil de tekstillere büyük önem veriyor. Mutfakta ve oturma odasında bolca bulunur ve önemli bir rol oynar. Her iki stilin de hakim tonları sakindir, bu nedenle düşünülen kişi kendini ayrıntılı olarak gerçekleştirir, tekstillerde de ana ile birlikte kısmen kendini gösterir..

Hangi odaya yerleşmek

İç kısımdaki kırmızının uygulanması oldukça zordur. Bununla birlikte, her durumda farklı ayrıntılarda ayrı ayrı yapılandırılmış herhangi bir oda için uygundur. Bu seçeneğin en uygun olacağı bölgelere genel bir bakış sunuyoruz ve ayrıca nasıl ve hangi anlarda uygulanabileceğini size söylüyoruz..

Yatak odası tekstilinde kırmızı kullanımı

Kırmızının herhangi bir tonunu, iç mekanda sadece bir detay olarak bile olsa fark etmemek mümkün değil.

Mutfak

Çoğu, bu alanı dekore etmek için seçtiğiniz stile bağlıdır. Birçok yüzeyin rengini belirler. Ancak odanın işlevselliği de büyük önem taşımaktadır. Katılıyorum, pembe mutfak biraz saçma görünüyor. Ancak bordo, kiraz, pişmiş toprak ve mor mutfak alanında yaygın olarak kullanılmaktadır ve kendilerini iyi kanıtlamıştır..

Kır evi mutfak iç kırmızı-yeşil renkte

Doğanın icat ettiği yeşil tonlarıyla kombinlediği kırmızının hakim olduğu mutfakta sıcacık bir atmosfer.

Sıcak bir aralığa ait, iştahı uyarır. Bu nedenle mutfak için mükemmel bir misafirdir. Soğuk notalar eklemek ve iştahı çok fazla ısıtmamak istiyorsanız, mavi karışımı içerdiğinden moru seçin..

Bu spektrum için en uygun kullanım mutfak takımı, önlük (yani çalışma alanı) ve mobilya döşemesinin rengidir..

Banyo

Penceresiz bir odaya biraz parlak notlar sokmak gereksiz değildir. Bunun için ağırlıklı olarak açık renkler seçin. Bordo da bulunur, ancak kullanımı için banyonun büyük olması gerekir..

Banyo tasarımında bej ve kırmızı kombinasyonu

Kırmızı ve bej banyo iç

Bu oda için parlak bir duvarı vurgulama tekniği mükemmeldir. Ayrıca, önerilen fikrin düzenlemesini mobilya ve sıhhi tesisatta, bir banyo kasesini, dolapları ve dolapları tonlardan birini kullanarak bulabilirsiniz..

Piyasada kırmızı sıçramalara sahip birçok karo deseni bulacaksınız. Döşeme veya duvar kaplaması için kullanılabilir. Tavan ışığının nötr bırakılması arzu edilir..

Oturma odası

Spektrum burada sınırlı değildir. Beğendiğiniz herhangi bir gölgeyi seçin ve onu hayata geçirmekten çekinmeyin. Bu durumda, seçilen stil, odanın kendi tercihleri ​​ve boyutları belirleyici bir rol oynamaktadır. Tavanın yüksekliğine, odanın konfigürasyonuna ve pencerelerden giren güneş ışığı miktarına dikkat edin..

Oturma odasının iç kısmında kırmızı ile beyazın kombinasyonu

Kırmızı tonlarından yumuşak geçişler kullanırsanız, oturma odasının içi daha dinamik olacaktır. Örneğin, desenli mobilyalar ekleyebilirsiniz.

Burada duvarı tamamen temel aralığın unsurlarından birinde boyayabilirsiniz. Daha koyu ve daha rahat bir ton en iyisidir, çünkü parlak ve sulu notaların bolluğu yorulabilir, rahatsızlığa ve hatta saldırganlığa neden olabilir. Genel olarak, oturma odası için bu renk olumlu bir ruh hali ve tazelik getirecektir..

Yatak odası

Bu durumda, yatak odasındaki gösterişli renklerin bolluğunun kabul edilemez olduğunu hatırlamanız gerekir. Ancak küçük parlak detaylar sadece fayda sağlayacaktır..

Yatak odasında beyaz yatak takımlarının kırmızı duvarla kombinasyonu

Yatak odasında kırmızı, başlığın arkasındaki vurgulu duvarı vurgulamak için uygundur.

Kırmızı, aşkın ve tutkunun sembolüdür. Samimi bir atmosfer uyandırabilir ve samimiyet uyandırabilir. Bu nedenle uyku alanını süslemek için kullanılır. Yatak çarşafları, yastıklar, yatağın üstündeki duvardaki resimler – tüm bunlar kullanılabilir.

Tamamlayıcı olarak, genel ışıktan ayrı olarak yanan kırmızı bir LED spot ışığı oluşturun. Bu, tutkulu bir ruh hali yaratmaya ve yatak odasında çok önemli olan rahatlamayı teşvik etmeye yardımcı olacaktır..

Hangi detaylarda uygulanacak

Dairenin farklı bölgelerinin unsurlarında önerilen spektrumun uygulanması konusuna kısmen değindik. Sizi daha fazla ayrıntı bulmaya ve mevcut bilgileri özetlemeye davet ediyoruz..

Kırmızı tonları ile modern yatak odası iç

Kırmızı için iyi bir nokta hemen hemen her yerde bulunabilir.

Zemin, tavan, duvarlar

Döşeme için ahşap ve fayans kullanılmaktadır. Her iki seçenekle de kırmızı bir iç mekan yaratmak mümkündür. Sadece ilk durumda, özellikle doğal ahşap kullanıyorsanız, daha koyu olacaktır. İkinci durumda, geniş bir boya yelpazesine sahipsiniz. En popüler seramik karolardır. Bu seçeneği seçerek, herhangi bir rengi bağımsız olarak seçebilirsiniz. Granit ve mermerin kendilerine has rengi olan doğal mineraller oldukları için bu konuda biraz sınırlı olduklarını belirtmekte fayda var..

Kırmızı zemin ile özel ev mutfak iç

Yemek odasının atmosferine rahatlık ve sıcaklık katmak için desenli bir halı sermek yeterli.

Duvarlar için birçok seçenek bulacaksınız. Günümüz ustalarının çeşitlerinde boya, kaplama olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Duvarları düz bir renkle boyayabilir, ayrıca fırça, şablon veya sprey boya kullanarak herhangi bir çizim yapabilirsiniz. Duvar kağıdı da birçok seçenek sunar. Sade bir duvar kağıdı seçip bunları birbiriyle kombinleyebilirsiniz; desenli veya duvar kağıdı olan modelleri seçin. Her şeye hayal gücünüz karar verir.

Kırmızı duvar kağıdı ile yatak odası dekorasyonu

Yatak odasında kırmızı duvar kağıdı

Tavan için nadiren kullanılır. Bu durumda, odayı görsel olarak küçültecek ve bir kişinin zihinsel durumunu da olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte, bordo tavan veya koyu lekelerin kullanıldığı tasarım seçenekleri vardır. Bunu yapmak için bir PVC film seçmek, yani “gergi tavan” tekniğini kullanarak kaplama yapmak daha iyidir..

Tekstil ve dekorasyon

Tekstil, satış için en uygun alandır. Yatak odasında perde, döşeme ve yatak takımlarında renk gerçekleşir. Bu harika bir seçenek. Daha koyu olanları seçerseniz, kırmızı perdeler tazelik ve ferahlık katacaktır – konfor.

Yatak odasında, yatak çarşaflarında, mutfakta – bir masa örtüsü, mutfak havlusu ve peçetelerde gerçekleşmeyi bulabilirsiniz..

Turkuaz döşemeli sandalyeler ve kanepede dar bir kırmızı minder şeridi

Birkaç küçük kırmızı sıçrama, oturma odasının gri-turkuaz iç kısmına uyum kattı.

Süsleme olarak resimler, figürinler, fotoğraf çerçeveleri ve el yapımı takıların her türlü tezahürünü kastediyoruz. Ateşli lekelerle serpiştirilebilirler. Bu, onları vurgulamak ve dikkat çekmek için iyi bir fırsat..

En başarılı kombinasyonlar

Kırmızının iç mekanlarda farklı kılıklarda kullanımını inceledik. Şimdi onun neyle arkadaş olduğunu belirleyelim. Başlangıç ​​olarak, hem sıcak hem de soğuk spektrumla iyi bir şekilde birleştiği söylenmelidir..

Pastel renklerle kombinasyon, zarif ve sakin bir tasarım sağlayacaktır. Bu seçenek yatak odaları ve mutfaklar için iyi çalışır. Bu kombinasyon için daha sessiz bir not seçin. Ancak, bir kontrast oyunu görmek istiyorsanız, ateş ve bej harika görünüyor..

Yemek alanında kırmızı bir duvarın koyu bej sandalyelerle başarılı bir kombinasyonu

Kırmızı ve bej kombinasyonu yumuşak ve sakin bir iç mekan yaratırken, kırmızı, eşyaların sıkılmasını önlemek için dinamikler ekler.

Gray de harika bir çift olacak. Fırtınalı ateşli olanı sakinleştirecek, daha sıkıcı ve asil yapacak. Siyah ile kombinasyon, tutkunun ve aşırı kontrastın gerçek bir ifadesi olacaktır. Bu seçenek bir mutfak takımı için uygundur..

Altın lüks ve kutlama duygusu verecektir. Bu kombinasyon genellikle Rönesans ve Provence banyolarında bulunur. Tarihi bir önyargı tasarımına sahip bir oturma odası için uygundur. Ancak tatilin fazlalığını almamak için uyumu hatırlamaya çalışın..

Gri şömineli oturma odasının iç kısmında kırmızı, beyaz ve mavi tonların kombinasyonu

Soğuk maviyi nötralize etmek ve kırmızıyı ısıtmak için ortak bir beyaz arka plan kullanın.

Soğuktan mavi ve yeşil iyi bir çift olacaktır. Gölgeleri birleştirin ve gerçekten özgün ve benzersiz bir tasarım elde edeceksiniz..

Özetlemek gerekirse kırmızı iç mekanda her yerde kullanılabilir diyelim. Ancak, yukarıda belirtilen kuralları ve ipuçlarını hatırlayarak dikkatli olmanız gerekir, parlak renklerle aşırıya kaçmayın..

Kırmızı iç mekan – profesyonel tasarımcıların görüşü (video)

Fotoğraf: 50 seçilmiş iç mekan

Kanepenin üstündeki oturma odasında kitaplar için kırmızı raflar Oturma odasındaki kırmızı duvardaki resimler Kanepenin üzerinde kırmızı duvar dekorasyonu Bir şehir dairesinde kırmızı ve beyaz yatak odası Şömineli bir oturma odasında kırmızının koyu tonları Yatak odasında kırmızı perdeler Oturma odasındaki kanepede kırmızı yastıklar duvarları kırmızıya boyamak DIY kırmızı duvar dekorasyonu Yatak odasında kırmızı, beyaz ve siyah kombinasyonu Modern bir odada kırmızı iç Kırmızı ve pembe tonlarında yatak odası Kırmızı oturma odasında kristal avize Mutfak setinin kırmızı cepheleri Kırmızı bir çocuk odasında mavi yatak Gri bir yatak odasında kırmızı perdeler Kırmızı iç mekan ile Japon tarzında yatak odası Kırmızı desenli beyaz yatak odası Parlak mutfak cepheleri Oturma odası tasarımında kiraz tonları Beyaz tezgahlı bar tezgahı Sehpa olarak antika sandık Modern bir iç mekanda beyaz mobilyalar Kırmızı oturma odasında ahşap mobilyalar Oturma odası zemininde kırmızı desenli halı Banyoda kırmızı kiremit Gri koltuk ve beyaz tavan Kiraz duvarlarının arka planına karşı siyah mutfak seti Oturma odasında turuncu ve kırmızı mobilyalar Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar Çocuk odasında yatakta pembe yatak örtüsü Mutfağın iç kısmındaki havalandırma boruları Özel bir evin oturma odasında antika şifonyer Gri döşemeli siyah sandalyeler Orijinal mobilyalarla güzel yatak odası Bir kır evinin mutfağında pencerenin önünde yıkanmak Rustik yatak odası tasarımında siyah yatak Yatak odasında gri duvarlar ve kırmızı zemin Kırmızı odada altın tavan Mutfak katında siyah beyaz kafes Metal yataklı kırmızı yatak odası Özel bir evde kırmızı mutfak Klasik tarzda ahşap mobilyalar Çocuk odasında spor köşesi Kırmızı tonlarında oturma odası tasarımı Çocuk odası tasarımında kırmızı yataklar Ahşaptan yapılmış kırmızı mutfak takımı Kırmızı banyoda beyaz perdeler Çok katlı bir binanın yatak odasındaki yatakta kırmızı yatak örtüsü Koridorun iç kısmında kırmızı

Next Post
Un design moderne est-il possible dans un appartement de deux pièces à Khrouchtchev ?