15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda deniz stili nasıl kullanılır

Psikologlara göre, evin içindeki deniz unsurları, hayattaki hoş olmayan anları çabucak unutmaya, melankoliyi yenmeye yardımcı oluyor. Rahat, pitoresk bir iç ortam yaratmak için havuz, palmiye ağaçları ve kum kullanmak gerekli değildir, avantajları doğru bir şekilde vurgulamak ve şık aksesuarlar seçmek yeterlidir..

Bir odayı kendi elinizle deniz tarzında dekore etmek

Deniz tarzı, iç mekana tazelik, hafiflik katacak ve deniz kıyısında bir tatilin hoş anılarını uyandıracak.

“Denizcilik iç mekanının” dayandığı üç ilke

Son 2-4 yılda, iç mekandaki deniz stili, tasarımcılar tarafından en çok talep edilen şey oldu. Onu seçen şehir apartmanlarının ve kır evlerinin sahipleri, günde 24 saat kaygısız dinlenme, seyahat ve macerayı hatırlatan bir yerde olma fırsatı ile bunu savunuyorlar..

Yaşam alanları için kullanılan bir deniz yatının içi

Deniz tasarımı ilkesini anlamak için yatın iç tasarımını göz önünde bulundurmanız gerekir. Malzemeler hemen görünür olacak, bunlar olmadan deniz iç kısmı olamaz.

Bu stil aşağıdaki ayrıntılara dayanmaktadır:

 • Kaplamalarda, tekstillerde ve dekorda bulunabilecek mavi ve beyaz şerit.
 • hafif ahşap.
 • Doğrudan denizle ilgili eşyalar – taşlar, deniz kabukları, eski sandıklar.

Mavi tonlarda özel bir evin yatak odasının dekorasyonu

Deniz stilinin genel renk şeması

Deniz tarzı bir ortamın hangi ayrıntılardan oluşması gerektiği konusunda bir fikre sahip olsanız bile, bir profesyonelin yardımı olmadan tek bir uyumlu kombinasyon oluşturmak neredeyse imkansızdır..

Yaratılışın temelleri

Marine casual tarzın iç mekandaki sloganı, en küçük ayrıntısına kadar saflık ve sadeliktir. Birkaç ilkeye dayanmaktadır:

 1. Renk şeması, yalnızca doğal renkler kullanılarak hafif, yumuşaktır. En popüler ton beyaz, ikinci sırada paylaşılan mavi ve mavi, sarı-bej ve gri pastel tonları da kullanılabilir. Beyaz ve mavi renk şemasını seyreltmek için kırmızı lekeler kullanabilirsiniz..
 2. Yüzey bitirme malzemeleri mümkün olduğunca doğal olanlara benzer. Yerlerde taş, jüt duvar kağıdı veya duvarlarda boya olabilir. Ağartılmış ahşap çok şık görünüyor ve doğal malzeme kullanmak gerekli değil, laminat da uygundur.
 3. Oda aydınlatması çok iddialı ve gösterişli olmamalıdır. Tavana basit alüminyum gölgeler takmak yeterlidir.
 4. Mobilya dikkat çekmemelidir. Gri-bej bir paletteki eski bir set en iyi şekilde görünecektir, ancak parlak sıçramalarla (örneğin, dolap kapısının bir detayı mavi renkle vurgulanabilir veya bir sandalye masmavi boya ile boyanabilir).

Deniz temalı bir odanın iç kısmında beyaz renk

Oda, güneş ışığını yansıtmak için çok fazla ışık tonuna sahip olmalıdır.

Bir iç mekanı deniz tarzında dekore ederken tekstil ve dekor, sadeliği ve hafifliği vurgulamalıdır. Bu etkiyi elde etmek için, sütlü bir gölgenin hafif akan kumaşları olan kanvas elemanları (örneğin kilimler) kullanmaya değer..

Deniz stilinin kabul edilebilir olduğu yerler

Deniz içi, hem bir şehir dairesinde hem de her büyüklükteki bir kır evinde alakalı, şık ve pratik olacaktır. Ancak seçim böyle bir konuya düşerse, kendinizi kaptırmamalısınız: psikologlar ve tasarımcılar bu stili birkaç oda veya genel olarak konut için kullanmanızı önermezler. Deniz tarzında dekore edilmiş bir evde psikolojik istikrarı korumak için, sadece bir odayı donatmak daha iyidir..

Deniz temalı özel bir evin yatak odasının içi

Tüm odaları ortak bir konseptle birleştirmek için deniz temasında ayrı dekoratif öğeler kullanabilirsiniz.

Deniz temalı özel bir evin giriş holü tasarımı

Deniz teması açık alanları sever, bu nedenle bir kır evi için harikadır.

Geçerli üç renkli

Beyaz, mavi ve mavi, bir deniz iç mekanı oluşturmak için kullanılan ana renklerdir, ancak resmi tamamlamak için bej, kahverengi ve bazen kırmızı ile seyreltilirler. Genellikle mavi, göksel ile değiştirilir ve mavi, şık ve modern görünen çivit mavisi veya ultramarindir..

Deniz temasının iç kısmındaki ana renkler

Aslında, deniz temasının renk paleti çok çeşitlidir. Tek başına suyun tonları günün saatine ve hava koşullarına bağlı olarak değişir.

Rahatlık için doğal malzemeler

Deniz içi bir iç mekan yaratırken doğal malzemeler hakkında konuşursak, kendinizi yalnızca meşe veya çam tahtalarıyla sınırlayamazsınız. Ayrıca kullanmaya değer:

 • Metal parçalar, hepsinden iyisi, pirinçten yapılmışlarsa (örneğin, kapı veya dolap kolları, lamba tabanları).
 • Çuval bezi, kanvas, paspastan dokulu tekstiller.
 • Açık tonlardaki doğal deri, dekorda kullanılan mobilya döşemesinin rolünü oynayabilir.

Deniz iç mekan panoları ile oturma odasının duvar kaplaması

İç mekanda ahşap kirişler veya panolarla duvar kaplaması iyi görünüyor

Ahşap zeminler, paneller ve hafif eskitilmiş mobilyalar olmadan iç mekanda mükemmel deniz stili mümkün değildir. Doğal malzeme raf şeklinde de uygundur.

eşleşen mobilya

Deniz stilindeki iç mekan nasıl geliştirilirse geliştirilsin, yine de modernden daha eski olacak. Bu yüzden onun için en uygun takım hasır ve ahşap dolaplar, dolaplar, koltuklar ve sandalyelerdir. Odaya bir kanepe veya yatak yerleştirilmesi planlanıyorsa, döşemeleri duvarların rengiyle birleştirilmelidir. Kanepenin çıkarılabilir kapaklarla kaplanması ve çapa, yıldız veya gemi dümeni şeklinde çizgilerle süslenmiş deniz tarzında dekoratif yastıklarla tamamlanması en iyisidir..

Bir kır evinin oturma odasının iç kısmında doğal döşemeli kanepe

Mobilya ve tekstiller doğal olmalı

Deniz oturma odasında rattan mobilyalar

Ahşap veya hasır mobilyalar, deniz stiline mükemmel uyum sağlar.

Etkileyici ayrıntılar: Kendin yap dekor öğeleri

Güzel küçük şeyler odalarda rahat bir atmosfer yaratır. Bir daireyi deniz tarzında dekore etmek için satın alınan dekora çok para harcamak gerekli değildir, birçok detay kendi ellerinizle kolayca oluşturulabilir. Örneğin, kıyıdan toplanan yaygın kabuklu deniz ürünleri, sedefli boya ile sprey boya ile boyanabilir. Çeşitli şekillerde deniz kabukları, okyanus yıldızları ve büyük tuz parçaları ile deniz tarzında dekore edilmiş bir fotoğraf çerçevesi güzel ve sıradışı görünecek. Çerçeveyi daha da sıra dışı hale getirmek için hacimli bir jüt ipliği ile yapıştırabilir ve üstüne deniz kabukları ve çok renkli taşlar ekleyebilirsiniz. Çerçeveye benzer şekilde, ayna için çerçeveyi süsleyebilirsiniz..

Mutfak dolabının raflarında deniz süslemeleri

Denizle çağrıştıran her şey iç mekanı süslemek için kullanılabilir.

Odanın iç kısmında deniz süslemeli mutfak dolabı

Eskitilmiş bir vitrin yapıp içine gezilerden getirdiğiniz deniz ganimetlerini yerleştirebilirsiniz.

Deniz tarzındaki şamdanlar da parafinin boş bir düz kabuğa döküleceği orijinal görünecek. Ortamı olabildiğince konforlu hale getirmek için sevimli bibloları barındıracak raflı ahşap bir ev yapabilirsiniz. Bir sehpa gibi kendi ellerinizle deniz tarzında mobilyalar bile oluşturabilirsiniz. Sadece bunun için, altında denizci niteliklerini düzenleyebileceğiniz cam üstlü bir masa sığacak..

Deniz teması hangi odalarda geçerlidir?

Mutfaktan yatak odasına kadar, herhangi bir odada deniz iç mekanının başarılı bir şekilde yaratılmasına kimse şaşırmayacaktır. Bir balkon veya sundurma bile, güneşli sahilde bir tatili anımsatan küçük bir cennet parçasına dönüştürülür. Böyle bir çözüm, yalnızca küçük bir alana sahip bir koridor veya koridor için uygun değildir..

Deniz tarzında koridor iç

Penceresiz bir koridor için, ana renk beyaz duvarlar ve bireysel yüzeylerde biraz mavi vurgu olarak uygundur.

Oturma odası ve yatak odasının içini yaratmanın nüansları

Herkes, bir oturma odasını veya yatak odasını deniz tarzında yeniden şekillendirirken, kesinlikle beyaz, masmavi ve ultramarin detaylar için bir yer bulmanız gerektiğini, ancak bir odayı nasıl uyumlu bir şekilde dekore edeceğinizi biliyor, birçoğunun biraz daha öğrenmesi gerekiyor. Ana şey, daha açık tonları seçerek renkle aşırıya kaçmamaktır..

Deniz tarzında yatak odası tasarımı

Yatıştırıcı renkler, doğal kumaşlar ve ahşap mobilyalar tercih edilir.

Bir oturma odasını deniz tarzında dekore ederken, aşağıdaki çözümleri uygulamak yeterlidir:

 1. Okyanus yıldızları şeklinde, tercihen tuğla renginde, kanepeye veya koltuklara yayılmış yastıklar.
 2. Alacalı balıklar ve yemyeşil algler içeren bir akvaryum kurun.
 3. Orijinal vintage dekor her zaman denizcilik tarzında yerini bulur: eski sandıklar ve hasır sepetler. Yararlı küçük şeyler için bir dekorasyon veya depolama yeri olarak hizmet edebilirler..

Deniz kabuğu görselli dekoratif yastıklar

Deniz baskılı yastıklar, oturma odasının içini dekore etmek için idealdir.

Yatağın başının üstünde eski deniz haritası

Çizgili perdeler ve çarşaflar ile denizci yatak odası tasarımı

Bir oturma odasını deniz tarzında dekore ederken, tatilden getirilen basit önemsemeler son derece yararlıdır: yumuşakçaların kabukları, sıra dışı renk ve şekillerde taşlar. Duvarlardaki ahşap rafları süsleyebilirler. Deniz tarzında bir yatak odası oluştururken, oturma odası ile ilgili teknikler kullanılır. Tek uyarı, yatak odasında yatağı çok fazla yastıkla karıştırmamanız gerektiğidir, beyaz, peygamber çiçeği mavisi veya mavi-mavi renk paletinde nevresim seçmek yeterlidir..

Mutfakta deniz teması

Denizci mutfağı, sörf sesi, kumsal ve palmiye ağaçları arasında cennet huzuru olmadan yaşayamayanlar için uygundur. Rakipsiz bir ortam yaratmak için şu önerilere uymalısınız:

 • Duvarları bir geminin kaplaması gibi ahşap fıçı tahtası ile bitirmek daha iyidir. Güzel ve pratiktir..
 • Zemin ahşap plakalar, parke veya açık renkli laminat ile kaplanmalıdır..
 • Denizcilik tarzı bir mutfak önlüğü, dekorasyonu için parlak mavi bir mozaik karo seçerek parlak bir vurgu yapılabilir..
 • Tüm ev aletlerini gizlemek daha iyidir.

Bir şehir dairesinin mutfak alanını deniz tarzında dekore etmek

Deniz ipinden yapılmış orijinal tavan lambası

Deniz temalı mutfak masası ayarı

İç mekanınızın deniz fikri, masa ayarı ile vurgulanacaktır. Hizmetin seçimi, ne tür bir görüntüye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır – şenlikli bir ziyafet için ciddi veya bir akşam çay partisi için samimi.

Deniz mutfağı için çok fazla ışık da önemlidir. İyi bir gün ışığı, iyi seçilmiş tekstillerle sağlanabilir: pencereleri yarı saydam tül veya ağartılmamış keten perde ile kapatmak en iyisidir. Ayrıca, deniz tarzında bir mutfak kabuklarla, taşlarla dekore edilmelidir, canlı taşlarla bir tencereye koyabilirsiniz – pencere pervazına litoplar.

Fidanlıkta denizden bir parça

Çocuklar için deniz, muhteşemlik, macera ve dikkatsizlikle ilişkilendirilir, bu nedenle deniz tarzında bir çocuk odası oluşturmak oldukça yaygındır. En ilginç şey, içinde bir ranza, bir hamak (alan izin veriyorsa), ipler ve birçok tematik özelliğin bulunduğu bir kabin şeklinde bir oda gibi görünecek..

Deniz tarzında bir çocuk için bir çocuk odasının içi

Bir erkek odası için beyaz ve lacivert ile birlikte bir tasarım uygundur.

Deniz tarzında bir kız için oda dekorasyonu

Bir kız için odayı daha yumuşak tonlarda dekore etmek daha iyidir.

Ayarı daha gerçekçi hale getirmek için, duvarlara güneşli sahili gösteren duvar resimleri yapıştırmaya değer. Yerdeki mavi veya ultramarine halı, bu tarz için şık ve alakalı görünecek. Ancak çocuk 3 yaşın altındaysa, kaplamanın her hafta temizlenmesi gerekebilir. Bu durumda, yüksek tüylü bir halı daha iyidir..

Deniz tarzında bir odayı dekore etmek için balık şeklinde ayna

Bir balık şeklinde böyle bir ev yapımı ayna, bir çocuk odası veya yatak odasının iç kısmına mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Yedi tasarım hatası

Tasarım alanındaki birçok amatör, deniz içi bir iç mekan oluşturmak için beyaz ve mavi duvar kağıdını yapıştırmanın, komodinlere çakıl taşları yerleştirmenin ve odanın etrafına asma koltukları yerleştirmenin yeterli olduğundan emin. Muhtemelen en ciddi hataların yapılmasının nedeni budur:

 1. Geceleri siyah görünecek olan mavinin baskınlığı. İç mekanın deniz stilinde koyu renklerin optimal yüzdesi %20’dir..
 2. Mobilya dağınıklığı – dolaplar, sandalyeler ve dolaplar çok işlevli olmalıdır.
 3. Deniz tarzında bir mutfak veya banyo için plastik PVC panellerin kullanımı kabul edilemez, sadece ahşap kaplama uygundur.
 4. Basit ahşap mobilyaların kullanımı, örneğin – banal sandalyeler ve tabureler. Bunları rattan sandalyelerle değiştirmek daha iyidir..
 5. Minimum dekor, iç mekana deniz tarzında ihtiyaç duyduğu romantizmi ve gizemi vermeyecektir..
 6. Pencerelerde ağır perdeler ve perdeler ile normal panjurlar. Sahile benzemesi gereken bir oda için, hafif yarı saydam bir tül veya açık renk tonlarının roma tonlarını seçmek daha iyidir..
 7. Desenli duvar kağıdı – deniz tarzında bir odanın duvarlarında peygamber çiçeği mavisi, gri veya masmavi lekeler, hayali monogramlar veya küçük çizimler olsa bile tatsız görünecek.

Oturma odasının içini deniz özellikleriyle dekore etmek

Deniz iç mekanında şık dekor

Doğru iç mekan bitkilerini seçmek de önemlidir: hem çiçekli sardunyalar hem de aziz paulias, Provence’ın hassasiyetini ve sadeliğini daha iyi vurgulayacak ve çeşitli palmiye ağaçları, bir odanın şık tasarımını deniz tarzında tamamlayacaktır. İç mekan bitkilerini seçerken hovea, rapis ve fan washingtonia’ya dikkat etmelisiniz..

Banyo nasıl donatılır

Banyo her zaman su, mavi-mavi renkler ve dinlenme ile ilişkilendirilen bir yerdir. Bu nedenle deniz tarzındaki bir banyo her zaman alakalı ve parlak görünür..

Deniz temalı banyo tasarımı

Turkuaz renginin kumlu tonlarla başarılı bir kombinasyonu ile banyo içi

Tablo, şık ve modern bir banyo ortamı yaratmak için en iyi çözümleri göstermektedir..

 Önemli ayrıntılar

Yeniden çalışmanın yaratıcı adı

Tavan duvarlar Zemin Mobilya, tekstil, dekor
“Bir dalganın tepelerinde” Ultramarine parlak perde Seramik karolar: Tavandan 30-40 cm – beyaz, zemine doğru – cennet gibi. Renkler arasında yumuşak bir geçiş oluşturmak en iyisidir. 3 boyutlu dalga efektli kobalt mavisi seramik karolar Ahşap panolardan yapılmış büfeler, kızılağaç kilim, çerçevesiz büyük bir ayna
“Romantik Adalar” Açık turkuaz boya Turkuaz Mozaik Çini Turkuaz Mozaik Çini Sıhhi tesisat, mobilya ve dekor beyaz renktedir. Parlak kırmızı bir vurgu oluşturabilirsiniz, örneğin lavabonun üzerindeki ayna çerçevesi buna dönüşebilir.
“Gemide macera” Bej ve kahverengi renklerde 2 veya 3 katmanlı menteşeli yapı bej fayans Koyu bej fayans Koyu ahşap mobilyalar, ahşap ağ şeklinde dolap kapıları, direksiyon simidi çerçevesindeki ayna, kahverengi sıhhi tesisat

Banyoda fotomural üzerinde yunus

Deniz temalı fotomurallarla banyoda duvar dekorasyonu

Banyo tavanını ahşap kirişlerle dekore etmek

Ahşap kirişler banyoya Akdeniz dokunuşları katıyor

Video: Kendin Yap deniz dekoru

Deniz iç mekanı olan odaların fotoğrafları

Oturma odasındaki duvarları deniz temasıyla dekore etmek Deniz tarzında yatakta çizgili tekstiller Banyonun iç kısmında mavi renk Özel bir evin oturma odasında deniz süslemeleri Oturma odasının iç kısmında deniz temalı resimler Yatak odası tasarımında deniz tarzı Deniz tarzında karanlık iç Deniz tarzında kombine banyo Oda dekorasyonu için kendin yap dekoratif kutu Çocuk odasında deniz süslemeleri Çocuk odası dekorasyonunda ahşap ve ipler Bir kır evinin yatak odasında duvar kağıdı Yatak odasının iç kısmında mavi tonları Deniz tarzında özel bir evin oturma odası Deniz iç mekanında çekmeceli yatak Bir kır evinin oturma odasında rattan mobilyalar Özel bir evin mutfağında çizgili perdeler Başlığın üstündeki duvarı deniz tarzında dekore etmek Oturma odasının duvarında deniz tarzında duvar kağıdı Okul öncesi çocuklar için odada teleskop Çocuk odasının duvarındaki dekoratif deniz feneri Deniz çizgili duvar Yatağın başının üzerinde deniz yıldızı Deniz tarzında bir kır evinin oturma odasının tasarımı Aydınlık bir yatak odasında yastıkların üzerinde balık Özel bir evin oturma odasında kilim üzerinde çapalar Deniz tarzında banyo tasarımında mozaik Banyo duvarında deniz balığı Banyoda tezgahta balık olan akvaryum Banyoda ahşap Deniz temalı özel bir evin oturma odası Hurda malzemelerden kendin yap deniz süslemeleri Deniz tarzı yatak odasında aydınlatma Oturma odası için deniz tarzında perdeler Genç kaptan için çocuk odası Deniz tarzının oturma odasında mavinin beyazla birleşimi Deniz süslemeli beyaz mobilyalar Deniz tarzında modern yatak odası Klasik bir oturma odasında deniz tarzı Mutfağın iç kısmında turuncu renk Yurt duvarındaki dünya haritası Kendi elinizle deniz tarzında bir odayı dekore etmek için süslemeler Oturma odasını dekore etmek için deniz çakıllarından panel Çocuğun yatak odasında yat şeklinde yatak Deniz tarzında mutfak seti Banyo duvarlarında deniz süslemeleri Deniz tarzında özgün banyo tasarımı Mavi tonlarda güzel banyo tasarımı Özel bir evin yatak odası tasarımında mavi renk Deniz tarzında klasik oturma odası Özel bir evin oturma odasında mavi pencere çerçeveleri Yatak odasının iç kısmında koyu mavi renk Bir deniz odasında hacimsel süslemeler Bir kır evinin oturma odasında mavi kanepe Deniz temalı oturma odası dekorasyonu

Previous Post
Bir oturma odası iç seçimi
Next Post
Partitions in the interior as a method to correct the errors of unsuccessful planning