15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda Fransız tarzı: ipuçları, fotoğraflar

Fransız tarzındaki dairenin içi, rahat ve şık bir dairenin rahatlığına ve hayaline değer veren romantikler ve yaratıcı insanlar için gerçek bir keşif. Bu oda dekorasyonu tarzı tamamen farklı olabilir: narin ve romantik Provence’tan zarif klasiklere. Bununla birlikte, hepsi, orta derecede lüks ile birleştirilen kusursuz tat ve konfor ile birleştirilmiştir..

Fransız tarzında hafif oturma odası tasarımı

Fransız tarzında aydınlık oda

Tasarım yönünün kökeni

Fransız tarzı yüzyıllar boyunca gelişmiştir. Fransız tarihinin farklı dönemlerinin yankıları gibi geliyor ve klasikleri, imparatorluğu, barok ve moderni yansıtıyor..

Şaşırtıcı bir şekilde, Fransız daireleri karakterlerini, değerlerini ve yaşam tarzlarını yansıtma yeteneğine sahiptir. Bu insanların tutumluluğu ve ülkelerinin geleneklerine saygı, dekorda modern iç mekanların tasarımına bile özlü bir şekilde uyan antikaların kullanılmasıyla kanıtlanmıştır..

Nesilden nesile aktarılan antika eşyalar, Fransızlar tarafından modern mobilyalar ve en ileri teknoloji ile ustaca birleştirilir..

Antikalarınız yoksa antikacılardan alışveriş yaparak servet harcamanıza gerek yok. Bit pazarları, pahalı antika dükkanlarına harika bir alternatiftir. Yaratıcı bir yaklaşımı tercih ederseniz, çeşitli dekoratif unsurları süslemek için uygulanabilecek birçok yapay eskitme tekniği vardır..

Fransız tarzında parlak koridor dekoru

Fransız tarzı tasarım

Fransız tarzında güzel daire iç

Fransız tarzı oda iç

özellikler

Fransız tarzı dairenin karakteristik özellikleri zarafet ve hafif rahatlıktır. Sınırlandırılmış renkler, zarif şekiller, ilk sıraya itilen yenilik ve konforla birleştirilmiş antiklik – böyle bir iç mekanı ayıran şey budur..

Duvarlar genellikle hafif tek renkli duvar kağıdı ile dekore edilmiştir, bazen sıva ile dekore edilmiştir. Odadaki zeminler duvarlardan biraz daha koyu seçilmiş. Aynı zamanda, gölgeler çok farklı olmamalıdır, çünkü Fransız stili keskin kontrastları kabul etmez..

En popüler ahşap parke zeminlerdir. Özellikle şık – antika parke.

Dokulara mat hakimdir. Parlak yüzeyler, genellikle çok sayıda bulunan aynalar ve lambalarla temsil edilir..

Fransız tarzında koridorun hafif dekoru

Dairenin iç kısmında Fransız tarzı

Ayrıntılara çok dikkat edilir. Oymalı ayaklar, yaldızlı çerçeveler ve dövme elemanlar, hafif bir lüks dokunuşla odanın tasarımına aristokrat asalet katıyor..

Oturma odanızı Fransız tarzında dekore etmeye karar verirseniz, şömine ve zarif bir çay masası sizi Paris’in merkezindeki rahat bir daireye götürecek ikonik unsurlar olacaktır..

fransız tarzında güzel mutfak tasarımı

Fransız tarzında oturma odası

Fransız tarzında parlak yatak odası iç

Fransız tarzında odanın hafif tasarımı

Kullanım için talimatlar

Bu sofistike tarz, estetik ve rahatlığı takdir eden herkesin yanı sıra hassas bir tada sahip yaratıcı ve romantik doğalara hitap edecek..

Böyle bir iç mekanı çok çeşitli tesislere “sığdırabilirsiniz”:

 • yüksek tavanlı şehir daireleri;
 • kır evleri;
 • otel odaları;
 • küçük şirin kafeler.

Bir istisna stüdyo daireler olacaktır. Fransızlar, ayrı odalar ve koridorlar içeren standart bir yerleşim düzenini tercih ediyor..

Fransız tarzında parlak yatak odası iç

Yatak odasının iç kısmında Fransız tarzı

Renk paleti

Parisli iç mekanlar her zaman bol miktarda ışık ve havadır. Beyaz, oda dekorunun temel rengidir. Duvarlar, zeminler, tavanlar ve mobilyalar – her şey kar beyazı olabilir, çünkü Fransızlar asla çok fazla beyaz olmadığına inanırlar. Bu renkle tek başına yapmak oldukça zordur, bu nedenle Fransızlar çeşitli tonlarını kullanır:

 • inci;
 • laktik;
 • krem;
 • açık pembe;
 • açık yeşil;
 • açık sarı;
 • Sütlü kahve.

Dairenin iç kısmındaki Fransız tarzı, bol miktarda parlak renk anlamına gelmez. Genellikle sadece aksan oluşturmak için kullanılırlar..

Kahverengi, gri ve hatta siyah gibi koyu tonlar genellikle odada aksesuarlarla, daha az sıklıkla mobilyalarla temsil edilir..

Fransız tarzında bir dairenin hafif iç kısmı

Fransız tarzında hafif tasarım

Fransız tarzında aydınlık oturma odası dekorasyonu

Fransız tarzı mutfak

Düzen

İç mekandaki Fransız tarzı oldukça kaprislidir ve dairenin düzeni için bir takım gereksinimlere sahiptir..

Her şeyden önce, ayrı odalar ve bunları birbirine bağlayan koridorlarla standart olmalıdır. Bir stüdyo daire böyle bir iç mekan yaratmak için pek uygun değildir..

Fransızlar alana değer verir, bu nedenle alan yeterince geniş ve pencereler geniş olmalıdır. “Fransız” pencereler olarak adlandırılan tabandan tavana pencereler, oturma odasına mükemmel uyum sağlar..

Diğer bir gereklilik ise yüksek tavanlardır. Ayrıca sıva ile dekore edilmişlerse büyük bir artı olacaktır..

fransız tarzında güzel koridor tasarımı

Enfes Fransız tasarımı

Bitiricilik

Duvar dekorasyonu pürüzsüz veya dokulu olabilir. Onları sadece beyaz bırakmak veya diğer açık tonlarda boyamak tamamen kabul edilebilir. Böyle bir arka plan psikolojik olarak rahatlatır, alanı genişletir ve aynı zamanda etrafta yaratılan iç mekanı etkili bir şekilde harekete geçirir..

İç mekandaki Fransız tarzı, çeşitli duvar dekorasyonu türlerine izin verir:

 • pastel tonlarda mat boya;
 • kabartmalı ve sıra dışı dokulu desenler (örneğin, vinil veya tekstil);
 • sıvı duvar kağıdı;
 • Venedik sıva;
 • dekoratif kaya;
 • duvar kağıdı.

Hafif parke döşeme, oturma odası veya yatak odası için bir klasik. Ayrıca, biraz düzeltilmesi gereken eski parke uygun görünüyor: hasarlı tahtaları değiştirin, cilalayın ve cilalayın. Mutfakta ve koridorda parlak yer karoları veya mozaikler ile değiştirilebilir..

Tavan hem beyaz hem de kesinlikle basit bırakılabilir veya tasarımı üzerinde çalışabilirsiniz. Provence stiline tam olarak uyan germe tavanlar veya ahşap kirişler olabilir. Bir şehir dairesinde daha karmaşık iç mekanları dekore etmek için, oturma odasının tavanı poliüretan sıva kalıplama ile dekore edilebilir veya merkeze güzel bir yaldızlı avize asılabilir..

Fransız tarzında dairenin hafif dekoru

Fransız tarzında beyaz tasarım

Fransız tarzında güzel oturma odası tasarımı

Fransız tarzı daire tasarımı

Mobilya seçimi

İç mekandaki modern Fransız tarzı, eski ve yeninin bir kombinasyonunu içerir. Yani antika dükkanları satın almak ve antika mobilyalarla bir daire yapmak hiç gerekli değildir. Tamamen yeni mobilyalarla dövülebilecek bir ürün yeterli olacaktır..

Örneğin, yatak odasında antik tarzda yapılmış kavisli ayaklara büyük bir meşe yatak koyabilir, ancak modern gardıroplar ve koltuklarla birleştirebilirsiniz..

Fransızlar kendilerine ve yaşam alanlarına saygı duyuyorlar, bu yüzden daireyi sadece değerli şeylerle donatıyorlar. Mobilyalar kaliteli ve şık tasarımlı olmalıdır. Kıvrımlı bacaklar ve sırtlar, yumuşak dolgu ve sofistike şekiller, seçim yaparken odaklanmanız gereken şeylerdir..

Fransız tarzında aydınlık koridor iç

Yatak odasının iç kısmında Fransız tarzı

Tekstil

Fransız tarzı iç tasarımın bu unsuru özel dikkat gerektiriyor. Fransız iç mekanı, farklı malzemeleri birleştirmede özel bir beceri ile ayırt edilir. Ana prensip aynı kalır – oda lüks görünmeli, ancak iddialı olmamalı, ama sanki yaratılışı üzerinde özellikle çalışmamış gibi..

Perde, yastık, mobilya döşemesi üretimi için kadife, ipek, saten, organze ve taftadan malzemeler kullanılır..

Kumaşlar, tek renkli veya desenli açık tonları seçer. Çiçek motifleri Provence stilinin karakteristiğidir..

fransız tarzında hafif mutfak dekorasyonu

Fransız tarzı daire iç

Fransız tarzında güzel koridor iç

Fransız tarzında güzel oturma odası

Uygulama seçenekleri

Bu sofistike tarzın aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yorumu vardır:

 • Barok ve İmparatorluk tarzının unsurlarını içeren lüks saray tarzı;
 • aşırı barok tarzı;
 • görkemli İmparatorluk stili;
 • rustik provence;
 • ölçülü norman tarzı

Çoğu zaman iç içedirler ve Fransa’nın en iyi geleneklerinde benzersiz iç mekanlar yaratırlar..

Bu tarzların daha popüler olanlarından bazıları hakkında daha ayrıntılı olarak konuşmaya değer..

Fransız tarzında parlak daire dekoru

Fransız tarzı mutfak

Klasik

Bu seçenek evrenseldir, hem şehir daireleri hem de kır daireleri için uygundur. Klasik Fransız tarzı çok kısıtlı ve sağduyulu, dekorun özellikle avantajlı göründüğü sakin renkleri tercih ediyor. Bej, fıstık, kahve, açık mavi ve uçuk pembe tonları yaygın olarak kullanılmaktadır..

Önemli bir kural, bir renkten diğerine yumuşak geçişleri gözlemlemektir. Renk paleti iyi düşünülmeli ve renkler birbiriyle birleştirilmelidir..

Klasik Fransız stilinde mat ve dokulu yüzeyler hakimdir, alçı dekorasyon hoş karşılanır. Antika öğeler veya gerçekten antikalar tasarıma özel bir çekicilik katar..

fransız tarzında hafif yatak odası dekorasyonu

Dairenin iç kısmında Fransız tarzı

Fransız tarzında parlak koridor tasarımı

Fransız tarzında aydınlık yatak odası

İnce Paris şıklığının etkisi, tek renkli doğal kumaşlardan veya tülden yapılmış ışık perdelerinin elde edilmesine yardımcı olacaktır..

Aşağıdaki aksesuarlar genel stile mükemmel bir şekilde “uyar”:

 • DIY dekoratif elemanlar: nakış; dantel peçeteler; dekupaj tekniği ile süslenmiş kutular;
 • yaldızlı çerçevelerdeki aynalar ve tablolar;
 • şamdanlar;
 • porselen vazolarda küçük buketler;
 • yemekler ve hediyelik eşyalar.

Mutfakta klasik bir Fransız iç mekanı planlanıyorsa, en iyi seçim, zarif bir şekilde kavisli ayakları olan büyük bir yemek masası ve ideal olarak yumuşak bir şekilde döşenmiş uyumlu bir sandalye seti olacaktır. Mutfak ünitesinin tasarımı, güzel tabakların ve figürinlerin sergileneceği raflarla yeterince açık olmalıdır. Tezgahlar genellikle mermer veya granit gibi asil malzemelerden yapılır..

Fransız tarzında güzel mutfak iç

Fransız tarzı yatak odası tasarımı

Parke, mutfak için en karlı çözüm değil, pürüzsüz seramik karolarla değiştirmek oldukça kabul edilebilir. Yaratıcı insanlar, karakteristik bir Fransız manzarasına sahip duvar resimleriyle iç mekanı çeşitlendirebilir..

Yatak odasının iç kısmındaki Fransız tarzı, sahiplerine mobilya seçimini deneme hakkını veriyor. Antika veya modern eşyalar ve bunların kombinasyonları, hayal gücüne çok yer verir. Yüksek başlıklı sayvanlı yatak, yatak odasında özellikle lüks görünecek..

Klasik Fransız tarzındaki bir oturma odası, bol miktarda ışık ve alan, açık renkler, oyma ve dövme unsurlarla yapılmış zarif döşemeli mobilyalar, yüksek kaliteli kumaşlar ve malzemeler varsayar. Oturma odasının öne çıkan özelliği, şık eki olacak, ortama rahatlık ve lüks katacak bir şömine olabilir..

Fransız tarzında güzel daire tasarımı

Yatak odasının iç kısmında Fransız tarzı

Provence

Provence tarzı, bir huzur ve uyum atmosferi ile dolu, kır evleri için ideal bir Fransız kır tarzıdır. Bir şehir dairesinde de uygun olacaktır. Böyle bir iç mekan, sahiplerin metropolün karmaşasından kaçmalarına ve zihinsel olarak onları Fransız eyaletine Akdeniz kıyılarına aktarmalarına izin verecektir..

Bu tarz basit ve naif: özlü ahşap mobilyalar, çiçek desenleri, doğal kumaşlar ve malzemeler. Bununla birlikte, bunu ılımlı olarak adlandırmak zordur, çünkü bu tür bir ülke tarzı, bol miktarda dekoratif unsur, döşemeli mobilya ve tekstil ile ayırt edilir..

Fransız tarzında hafif mutfak tasarımı

Fransız tarzında güzel yatak odası

Başlıca özellikleri şunlardır:

 • büyük pencereler ve pervazlar;
 • pastel renkler;
 • küçük bir çiçekte düz sıvalı duvarlar veya duvar kağıdı;
 • ahşap zemin;
 • doğal hasır mobilyalar veya masif ahşap mobilyalar;
 • antik etki;
 • çiçekler, tabaklar, tekstil ürünleri, tablolar ve hediyelik eşyalar kullanarak dekor.

Mutfağın iç kısmındaki bu Fransız tarzı, büyük bir yemek masası, birkaç küçük dolap ve porselen tabaklar ve sevimli biblolarla kaplı açık raflardan oluşuyor..

Yatak odası, çiçekler, kutular ve kitaplarla dolu, hafif bir kaplama, geniş bir yumuşak yatak, hacimli perdeler ve komodinlerle havadar ve rahat olmalıdır..

Fransız country müziğinin çok nazik ve romantik olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle kadın yatak odaları için daha uygun..

Fransız tarzında güzel oturma odası iç

Fransız tarzında odanın hafif tasarımı

Fransız tarzında parlak koridor iç

Fransız tarzında oturma odası

Modern Fransız tarzı

Fransız tarzındaki iç tasarım, sürekli olarak dönüşüyor, yeni trendleri özümsüyor ve bunları halihazırda yerleşik geleneklerle uyumlu hale getiriyor. Bu nedenle, Fransız iç mekanı geçmiş zamanların modasıyla ilişkilendirilmemelidir. Modern yorumu bugün hala çok alakalı..

Modern Fransız stili, öncekilerden daha basit ve daha özlüdür. Lüks ve pahalı şeylerin gösterilmesi kötü biçim olarak kabul edilir. Sahiplerin refahı sadece sanat ve antikalara yansır.

Hiçbir durumda alan dağınık olmamalıdır. Mobilyalar hafiflik ve kolaylıkla yapılır ve mobilyalar vurgulanmış bir dikkatsizlik içinde düzenlenir. Ayırt edici bir özellik, oturma odasının veya yatak odasının farklı bölümlerine yerleştirilen avizelerin ve lambaların çeşitliliğidir..

Fransız tarzında koridorun hafif iç kısmı

Fransız tarzı oda iç

Fransız tarzında parlak daire tasarımı

Fransız tarzında oturma odası tasarımı

Burada hem dekorasyonda hem de mobilyada ve dekoratif unsurlarda doğal malzemeler hakimdir..

Fransızlar eklektizm ustalarıdır, bu nedenle modern Fransız tarzında klasik, ülke ve saray lüksünün unsurlarını birleştirir..

Fransız stilinin çeşitli varyasyonları, onu çok çeşitli tesislere sığdırmanıza izin verir. Lüks saray tarzı bir salonu, Provence’ı bir yemek odası veya yatak odasını dekore etmek için uygundur ve modern versiyonu herhangi bir oturma odasını veya koridoru süsleyecektir..

Video: İç mekanda Fransız Provence

Fransız tarzı daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

Fransız tarzı resimde güzel koridor dekoru fransız tarzında hafif mutfak tasarımı photo Fransız tarzı resimde parlak iç koridor Fransız tarzı fotoğrafta parlak daire tasarımı Fransız tarzı resimde güzel yatak odası iç fransız tarzında hafif oturma odası dekoru photo fransız tarzında aydınlık oturma odası iç photo Fransız tarzı resimde koridorun güzel tasarımı fransız tarzı resimde parlak koridor dekoru Fransız tarzı fotoğrafta parlak daire dekoru Fransız tarzı fotoğrafta oturma odasının parlak tasarımı Fransız tarzı resimde dairenin hafif iç kısmı fransız tarzı güzel mutfak dekoru photo fransız tarzı resimde koridorun hafif tasarımı Fransız tarzı fotoğrafta koridorun parlak dekoru Fransız tarzı fotoğrafta koridorun hafif iç kısmı fransız tarzı resimde güzel mutfak tasarımı fransız tarzı fotoğrafta güzel yatak odası iç Fransız tarzı resimde parlak oturma odası tasarımı Fransız tarzı fotoğrafta dairenin hafif dekoru Fransız tarzı fotoğrafta güzel daire iç Fransız tarzı resimde parlak koridor tasarımı Fransız tarzı fotoğrafta koridorun hafif dekoru Fransız tarzı resimde parlak mutfak iç fransız tarzında hafif yatak odası tasarımı photo güzel fransız tarzı oturma odası dekor resmi Fransız tarzı resimde hafif iç koridor fransız tarzı fotoğrafta koridorun güzel tasarımı fransız tarzı resimde parlak yatak odası dekoru Fransız tarzı resimde güzel daire tasarımı Fransız tarzı fotoğrafta parlak mutfak dekoru fransız tarzı resimde parlak mutfak dekoru fransız tarzı güzel oturma odası iç photo Fransız tarzı resimde hafif yatak odası tasarımı fransız tarzında güzel daire tasarımı photo Fransız tarzı resimde parlak yatak odası tasarımı Fransız tarzı resimde koridorun hafif iç kısmı Fransız tarzı fotoğrafta koridorun hafif tasarımı fransız tarzı resimde güzel yatak odası dekoru Fransız tarzı resimde güzel mutfak iç Fransız tarzı resimde parlak oturma odası iç Fransız tarzı resimde koridorun parlak tasarımı fransız tarzı güzel yatak odası dekoru photo fransız tarzında güzel oturma odası tasarımı photo Fransız tarzı resimde hafif daire dekoru fransız tarzında hafif yatak odası dekoru photo güzel fransız tarzı oturma odası tasarım resmi Fransız tarzı fotoğrafta güzel daire dekoru Fransız tarzı fotoğrafta dairenin aydınlık iç kısmı fransız tarzı resimde güzel koridor dekoru

Previous Post
Farklı cinsiyetten iki çocuk için çocuk odası tasarımının özellikleri
Next Post
Creating a modern kitchen design with a corner layout