15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bir bardan özel bir evin içi nasıl dekore edilir

Ülkemizde bardan ahşap ev yapımı yaygınlaşmaktadır. İnşaat hızı, büzülme için daha az zaman ve asil görünüm nedeniyle ahşap yapılar tuğladan daha iyi performans gösterir. Ancak böyle bir evin iç tasarımı biraz zorluk yaratıyor. Aynı tipte kütük duvarları nasıl dekore edilir? Odayı çeşitlendirmek için hangi tarzda? Her şey sırayla. Bu makaleden, bir bardan yapılmış bir ahşap evin tasarımının önemli ayrıntılarını öğreneceksiniz..

Ahşaptan yapılmış özel bir evde oturma odası

Bir bardan evin içi özel bir rahat atmosfere sahiptir.

Bir bardan bir evin tasarımının özellikleri

Bu tür bir yapı tasarlamanın zorluğu kadar ana özelliği de ahşabın yaygın olarak kullanılmasıdır. Burada her yerde. Kütük duvarlar, tavan (veya kat sayısına bağlı olarak tavan) ve hatta zemin tahtalardan yapılmıştır. Bu kadar homojen yapı malzemesi bolluğu ile iç dekorasyonu çeşitlendirmek gerekli hale geliyor..

Bir bardan bir evin lobisinde lake duvarlar

Ahşaptan yapılmış bir evin iç duvarları genellikle verniklidir, bu da ahşap dokusunun etkileyiciliğini gizlemez.

Kulübenizi hayata geçirmek için kullanılabilecek bir dizi tasarım hilesi vardır. Onlara daha yakından bakalım:

  1. Uygun görsel stiller kullanın. Örneğin, eski Rus veya Amerikan country müziği böyle bir odaya başarıyla sığacaktır..
  2. Tek dereceli tasarımı seyreltmek için çok renkli boyanın yanı sıra özel renklendirici yağların uygulanması.
  3. Vurgu bölgelerinin oluşturulması, binanın iç dekorasyonu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır..
  4. Odaların stüdyo düzenlemesi, eksantriklik, özgünlük vermenizi sağlayacaktır..
  5. Ahşabın eşsiz yapısı odanın iç kısmında çok güzel görünüyor. Bu malzemenin doğru yaklaşımı ve işlenmesi ile gerçekten şık bir tarz yaratabilirsiniz..

Bir bardan bir evin iç kısmındaki Fransız pencereler

Tavandan tabana panoramik pencereler, doğayla iç içe olmanızı sağlar

Ahşaptan yapılmış bir evin içi çok çevre dostudur. Bu, böyle bir yapının ana avantajıdır. Doğru adım adım yaklaşımla evin odalarını organik olarak çeşitlendirmek mümkün olacaktır. Tüm dezavantajlar kolayca avantaja dönüşür.

Bir barın avantajları

Duvarlar ahşap, yani işlenmiş kütüklerden yapıldığından, bu dokuya içeriden de sahip olacaklardır. Bu nedenle burada duvar boşluğunu sıvaya gerek yoktur..

Yapıştırılmış lamine ahşap bir evde panoramik camlı oturma odası iç

Bir bardan ev çevre dostu

Bu yapının pratikliği hakkında konuşursak, ahşap malzemenin kış için yalıtılmasına gerek yoktur. Ahşabın çok düşük bir ısı iletkenliği vardır, bu da kış ve yaz aylarında iç iklim üzerinde şüphesiz olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Malzemenin yüksek çevre dostu olması, çocukların böyle bir odanın içinde güvenle bulunmalarını sağlayacaktır..

Şu anda inşaat için iki tür ahşap ürün vardır:

  • yapıştırılmış lamine ahşap;
  • tek parça yürütme.

Doğrama yapıştırıcıları su bazlıdır. Toksik değildirler, güçlü ve güvenilir bir dikişe sahiptirler. Tek parça parça, bir ağaç gövdesinin kesilmiş orta kısmıdır. Yuvarlak kereste olarak da adlandırılır. Dört taraftan yuvarlak bir gövde kesilirse, aynı kare çubuk elde edilir..

Ahşaptan yapılmış bir evde rahat bir oturma odası tasarımı

Lamine kaplama keresteden yapılmış ev sağlam ve dayanıklıdır, içindeki duvarlar kurumaz veya deforme olmaz.

Uzmanlar, yapıştırılmış ürünün yapının çatlamasına ve bükülmesine daha az eğilimli olduğunu söylüyor. Yapı nitelikleri açısından, daha küçük levhalardan alınan bir kiriş, sağlam olandan daha iyi monte edilir. Bu nedenle, bir veya başka bir seçenek seçerken, profesyonel inşaatçılar yapıştırılmış ahşapta durmayı önerir..

Yuvarlak kütüklerden yapılmış bir evin içi

Yuvarlak ahşap duvarlar çok çekici ve dekoratif görünüyor.

Yuvarlak kereste başka bir konudur. Hammaddeden inşa edilen evler, eski Rus toprak sahiplerinin kulübelerine benzer. Anavatanınızın geleneklerinin destekçisiyseniz, bu tarzda bir ev inşa ettiğinizden emin olun..

Özgün tasarım seçenekleri

Her zaman ahşapla kaplı ahşap binalar, halk dekorasyon türlerine uygun görünüyor. Yukarıda belirtilen “Eski Rus” ve “Amerikan Ülkesi” stilleri, binaya uyumlu bir şekilde uyacak ve tamamlayacaktır..

Bir kütük evde merdivenli bir koridorun içi

“Rus kulübesi” tarzında koridor dekorasyonu

Eski Rus

Yuvarlak ahşap kulübe, eski Rus tarzında ilginç görünecek. Bu tasarımın ana özellikleri, geçmişin halk desenleri, boyalı cepheler ve ahşap yüzeylerin kaba şekilleridir. Görkemli merdivenlerle tamamlanan iki katlı oturma odaları orijinal görünüyor. Bu tür merdivenlerin destekleri kalın kütüklerden yapılmalıdır..

Özel bir günlük evde yüksek tavanlı oturma odası

Yuvarlak ahşaptan yapılmış bir evin şık iç tasarımı

Eski bir Rus tarzı günlük kabinde beyaz badanalı bir soba

Dekoratif unsurlar Rus stilinin özelliklerini ortaya çıkarmalıdır.

Bir bardan bir evin Rus iç tasarımı, dekoratif unsurlarla desteklenmelidir. Bunun için o zamanın ev eşyalarını kullanabilirsiniz. Örneğin, duvara asılan ve metal bir şeritle bağlanmış bir araba tekerleği, odanın dekorasyonunu Rusya zamanlarına yaklaştıracaktır. Rus mutfağının özelliklerinin yanı sıra vahşi hayvan, deri modellerinin kullanılması çok faydalı olacaktır..

Ayrıca, profilli bir tahtadan yapılmış küçük süslemelerle bir kulübeyi dekore edebilirsiniz. Hayvan derileri, boyalı perdeler, halk saçakları da burada uygundur. Ayrıca zemin, desenlerle işlenmiş lüks bir halı ile kaplanmıştır..

Rus kulübesinde bir kütük duvar boyunca uzun tezgah

İç kısım sadece doğal malzemeler içermelidir.

Seramik karolardan yapılmış bir zemin kaplaması çok güzel görünecek. Gölge, ahşap cephelere keskin bir tezat teşkil edecek şekilde karanlık olarak seçilmiştir. Burada halı yerine bütün bir ayı postu serilir. Doldurulmuş hayvan yapay bir versiyonda satın alınabilir.

Oturma odası, üzerinde görkemli boynuzları olan bir geyik kafası modeli olan devasa bir şömine ile dekore edilmiştir..

Mutfak, eski Rus tarzında döşemek için ideal bir yerdir. Buradaki tavan, açıkça dışa doğru çıkıntı yapan büyük kütük bölmeleriyle taçlandırılmalıdır. Daha sonra mutfak eşyaları ile süslenmiş olan tavan tahtası ile gerekli nişleri oluştururlar. Buraya kış için kurutulmuş şifalı otlar yerleştirebilirsiniz. İplere kademeli olarak asılan simit ve simit, atmosfere ilkel bir Rus tarzı verecektir..

Bir Rus evinin içinde sallanan çocuk atı

Duygulu iç tasarım – geleneklere bir övgü ve Rus kültürünün kökenlerine saygı

Mutfakta lamine kaplama keresteden yapılan evin iç kısmına kil testiler ve asma hasır sepetler ile halk üslubu kazandırılacaktır. Bu elemanları mutfağın duvarlarından sarkan açık raflara yerleştirmek en iyisidir..

Rusya’nın ana unsuru olan sobayı unutmayın. Tıpkı atalarımız gibi yapılması gerekmez. İlginç bir seçenek, bir şömineyi veya bir elektrikli fırını (mutfak için daha uygun olan) bir ocakla birleştirmektir. Bu mahalle, sizi Slav geleneklerinin gerçek bir uzmanı olarak ayıracak. Eski günlerde özellikle tembel insanlar tarafından beğenilen sobanın üzerindeki boş alan, mutfak gereçleri (çatallar, kaşıklar) bulunan standlarla dekore edilmiştir. Aile fotoğraflarını da buraya koyabilirsiniz..

Özel bir evin oturma odasının iç kısmında beyaz süslemeli Rus sobası

Soba, eski Rus tarzında iç mekanın ana özelliğidir.

Soba elemanının bitirilmesi, öncekilerini tekrar etmelidir. Bu nedenle, sıradan bir tebeşir badana ile badana yapmalıyız. Yüzeyde yapay düzensizlikler oluşturmak için cilayı bile kabartabilirsiniz. Seçiminiz mutfak alanının unsurlarının daha katı ana hatları üzerinde durursa, şömineli kombine soba, sobaları bitirmek için özel olarak tasarlanmış mozaik karolarla tamamlanır..

Bir kütük evin iç kısmında Rus sobası

Soba sıvalı ve badanalı veya fayanslı olabilir

Fayanslar, sobaları süslemek için özel fayanslardır. Yüzeyin çok fazla ısınmaması nedeniyle alışılmadık bir şekle sahiptir..

Pencerelere boyalı perdeler asılır. Renk – beyaz veya kırmızı. Ek olarak, desenler, saçaklar burada mevcut olmalıdır..

Bir kütük evinde bir yatakta kumaş artıklarından oluşan alacalı bir yatak örtüsü

Patchwork tarzı yastıklar ve yatak örtüleri, böyle bir iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Eski Rus tarzındaki evin içi, İngiliz kalelerinden ödünç alınan dekorasyon unsurlarıyla desteklenebilir. Örneğin, ikinci bir kat varsa, merdiven İngiliz tavırlarının ruhuyla inşa edilmiştir. Daha koyu tırabzanlar ve basamaklarla çerçevelenen yuvarlak, oymalı, koyu renkli korkuluklar, kulübenin ortasında güzel bir vurgu oluşturur..

amerikan ülkesi

Amerikan çiftlik düzenleri, ağır, kaba, masif mobilya kullanımı ile karakterizedir. Vahşi hayvan derilerinin her yerde kullanımı, atmosfere eski Amerikan zamanlarının bir dokunuşunu veriyor..

Duvar dekorasyonu, doğal kaplama taşı, tuğla kullanımını içerir. Duvar alanının kaplama malzemesinin rengi, doğal ahşabın tonlarından seçilir. Dışarıdan, kulübenin dışı da taşlarla karşı karşıya kalabilir. Böyle bir çözüm pahalı olacak, ancak modern cam ve metal ofisler binanın görünümünü kıskanacak..

Özel bir evin Amerikan country tarzı yatak odası iç

Stil, ahşap duvar ve zemin dekorasyonu ile karakterizedir.

Bir kütük duvarında süslemeli açık raflar

Açık raflardaki kovboyların, renkli tekstillerin ve çeşitli figürlerin özellikleri dekorasyon için uygundur.

“Amerikan Ülkesi” birkaç tematik önyargıya bölünmüştür. Yapıştırılmış tahtalardan yapılmış bir ev için barbar bir iç mekan uygundur. Ayırt edici özellikleri, kaba şekiller, ham, cilasız malzeme ve ayrıca büyük bir şöminenin varlığıdır..

Döşeme, koyu renkli bir bileşik ile emprenye edilmiş bir tahta ile kaplanmıştır. Duvarlar çubuklardan kalabilir, ancak kahverengi bir yağ tonuyla doyurulmaları gerekecektir. Tavan alanı, yani kat bölmeleri, kabaca zımparalanmış devasa ağaç kütüklerinden yapılmıştır..

Amerikan country tarzı oturma odası tasarımı

Zorunlu özellik – oturma odasında bir deri kanepe

Bu dekorasyondaki vurgu merdivenlerde. Büyük doğal taştan yapılmıştır. İkinci kata merdiven uçuşunu görsel olarak kapatmak için, oturma odasının yanından duvarla tavana kadar bloke edilmiştir. Bu yerde ayrıca boynuzlu bir geyik başı ile süslenmiş bir şömine veya çerçevelerde sıradan aile fotoğrafları olabilir (barbarlığa kesinlikle karşılık gelmesi gerekli değildir).

Av aksesuarları, tüfekler, karabinalar, fişek torbaları vahşi Amerika atmosferini getirecek.

Ahşap bir evin oturma odasındaki kanepede beyaz hayvan derileri.

Hayvan derileri halı ve pelerin olarak kullanılır.

Resmi ülke daha katı görünecek. Burada doğal taş da yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak daha kaliteli bir işlemede. Fayansların boyutları nispeten küçük seçilmiştir. Ahşap yüzeyler pürüzsüz bir dokuya ve koyu bir gölgeye sahiptir.

Oturma odasındaki panoramik pencereler, bu tür bir tasarıma benzersiz bir katkı olacaktır. Kulübeniz Amerikan inşaatının tüm standartlarına göre inşa edilmişse, pencere çok büyük, görkemli bir boyuta sahip olacaktır..

Ahşap bir evin oturma odasında büyük panoramik pencere

Panoramik pencereli bir oturma odasının iç kısmında, genellikle kiriş sisteminin açık kirişleri vardır.

Amerikan evlerinin inşaatının bir özelliği, oturma odası tavanının yeridir. Giriş holü mutlaka bir kat üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle çatı burada doğrudan salonun üzerinde yapılır. İçeride, oda piramidal bir tavan tonozunu alır. Bu yöntem, büyük ışık kaynaklarının yanı sıra masif yapıların en üste yerleştirilmesini mümkün kılar..

Ülke için badanalı duvar dekorasyonu uygundur. Bunun için ahşap taban alçıpan ile kaplanmıştır ve üstüne zaten bir beyaz boya tabakası uygulanmıştır. Tüm odayı bu şekilde dekore etmek gerekli değildir. Bir kat merdiveni vurgulamak veya bir nesneye odaklanmak yeterlidir..

Mutfak

Mutfaktaki bir bardan ahşap bir evin içi çeşitli renkler gerektirir. Bir mutfak takımına yapılan vurgu bu şekilde uygundur. Açık, yumuşak renklerde yapılmıştır. Örneğin, dolapların ve rafların zeytin veya süt beyazı cepheleri.

Kırsal bir evin mutfağında ahşap mobilyalar

Retro tarzı, ülke veya Provence, ahşaptan yapılmış bir evde bir mutfak için çok uygundur.

Duvarın masa üstü ile tavan arasındaki bölümü kombine bir şekilde tamamlanmıştır:

  • bir kısım alçıpan kullanılarak beyaz boya ile kaplanmıştır;
  • kalan alan kırmızı tuğla duvar ile tamamlanmıştır.

Mutfağın bu tasarımı, iç dekorasyonu “Loft” ve “Provence” unsurlarıyla çeşitlendiriyor..

Duvarlara bulaşıklar için açık raflar asmak zorunludur. Ayçiçek yağı veya özel renkli bir sıvı ile doldurulmuş cam şişelerden yapılan kompozisyonlar dekoratif unsur olarak idealdir. Küçük deniz çakılları, bitki dalları ve diğer elementler bu tür kapların içine yerleştirilir..

Provence tarzı günlük ev mutfak tasarımı

Bu mutfakta country tarzı, geleneksel Rus kütük kabini ile başarılı bir şekilde harmanlanmıştır.

Doğal ahşap ile mutfak duvar dekorasyonu

Ahşap bir evde eko tarzı mutfak

Pencere açıklıkları stor perdelerle güzelce dekore edilecektir. Pencere pervazına yeşil alanlı saksılar yerleştirebilirsiniz. Provence’ı Amerikan Mutfağınıza Getirin.

Odanın ortasında bulunan mutfak takımının ada kısmını yaptığınızdan emin olun. Ayrıca ilginç şekillerde tasarlanabilir. Örneğin köşelerdeki alt kısım açık tipten yapılmıştır. Buraya hasır rattan sepetler veya birbirinden güzel kapaklara kitap yerleştirmek ilginç olacak..

İlginç bir seçenek, kulaklığın ada tezgahının altına büyük bir akvaryum kurmaktır. Oraya canlı balık koymak gerekli değildir. Alanı ağaç dalları, su bitkileri ile düzenleyebilir ve çok renkli ışıklar yerleştirebilirsiniz..

Bir kır evinin mutfağında yuvarlak masalı yemek alanı

Mutfak için mobilya seçerken odanın tarzına bağlı kalmalısınız.

Egzoz ünitesinin kurulduğu sobanın üzerindeki alan, oymalı ahşap bir cephe ile çerçevelenmiştir. Aynı zamanda, önlük, hafif gölgeli seramik karolarla döşenmiştir. Doku heterojendir. Dekoratif elemanlar için bir destek görevi gören levhanın üzerinde bir çekül hattı yapılır..

Bir bardan bir kır evinde doğrusal mutfak

Ahşaptan yapılmış bir bölme kullanarak mutfağı oturma odasından ayırabilirsiniz.

Ev için ahşap asil bir malzemedir. Böyle bir odadaki hava, beton yapılardan ve hatta şehir dairelerinden tamamen farklıdır. Doğanın kendisi tarafından bağışlanan bir ağaç, insan vücudunun genel durumu üzerinde faydalı bir etkiye sahip olacaktır..

Pencerenin önünde lavabolu küçük mutfak

Alçak tavanı beyaza boyamak daha iyidir

Rahat, kış akşamları burada hoş bir aile iletişimi çemberinde yapılacak. Bu sıcak, misafirperver kır evi sizi onlarca yıl memnun edecek. Ve tasarım alanındaki uzmanlardan aldığınız benzersiz tavsiyeler sayesinde en abartılı fikirleri kolayca hayata geçirmenize yardımcı olacaklar. Bizimle oluşturun!

Video: ahşap bir evin tasarımı

Bir bardan evlerin iç fotoğrafları

Ahşaptan yapılmış bir evde aydınlık yatak odası Oturma odasında şöminenin üzerinde geyik kafası Oturma odası penceresi boyunca köşe kanepe bej renkli oturma odası iç İki yataklı yatak odası iç Yatak odası penceresinde hafif şeffaf perde Ahşap bir evde modern yatak odası Yemek masasının üzerinde siyah avize Özel bir evin koridorunda koltuk Pürüzlü yüzeyli kütük duvarları Yılbaşı arifesinde bir ahşap evin oturma odası Bir bardan bir evin oturma odasında siyah kanepe Bir kütük evde yazı masası Ahşap bir evin duvarındaki elektrik kablolarını açın Ahşap bir evin beyaz duvarları Ahşap bir evde oturma odası tasarımı Özel bir evin oturma odasında taş şömine Bir günlük evde küçük oturma odası Renkli bir halı üzerinde yemek masası Özel bir evde yemek odası iç Bir günlük evde cam tavan Bar tezgahı Gri gölgede günlük duvarlar Ahşap merdivenli oturma odası-salon Yoğun malzemeden yapılmış koyu perdeler Bir kır evinde yüksek tavanlı oturma odası tasarımı Özel bir evin iç kısmındaki ahşap Oturma odasındaki kanepenin üzerinde avize Masif ahşap sehpa Ahşap bir evin koridorunda seramik zemin Ahşaptan yapılmış bir evde yemek odası iç Gri döşemeli döşemeli mobilyalar Özel bir evin ikinci katına merdivenli oturma odası Bir bardan bir evde koridor tasarımı Panoramik pencerenin yanında köşe kanepe Açık terasa erişimi olan oturma odası Bir kır evinde oturma odası tasarımı Özel bir evin oturma odasında yuvarlak kütük kirişler Şömineli oturma odasında deri koltuk Kırsal bir evin oturma odasının iç kısmındaki metal şömine Ahşap zemin üzerinde gri halı Ahşap bir evde modern mobilyalar Köşe mutfak takımı Yemek masası ile köşe mutfak Bir kır evinin mutfağında ahşap mobilyalar modern bir kulübede oturma odası tasarımı çatı katındaki yatak odasında ahşap yatak alacalı kalın kumaş perde Cam kapaklı yemek masası

Previous Post
Características del uso de papel tapiz verde para decorar el interior de su hogar.
Next Post
Pop art style in the interior – youthful and bright