15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir yorumla iç mekanda Japon tarzı

Yükselen Güneş Ülkesinin felsefi yaşam tarzı, Avrupalıların zihinlerini ve hayallerini her zaman heyecanlandırmıştır. Belli bir kopma ve çilecilik, fırfırlar olmayan bir iç mekan ve kişisel tercihlerin tezahürleri ile şaşırırlar. İç mekandaki Japon tarzı, geleneğe mutlak sadakatle özlü minimalizmdir. Klasik Japon konutları, basit şeylerden zevk alma arayışı ve doğaya sonsuz bir övgüdür..

Japon tarzında bir dairenin parlak iç mekanı

Japon tarzında oturma odası tasarımı

japon tarzında hafif yatak odası tasarımı

Sıradışı Japon tarzı yatak odası

Japon tarzının özellikleri

Japon tarzında bir iç mekanı kendi ellerinizle donatırken, Japon felsefesini ve samurayın soyundan gelenlerin yaşam biçimini anlamadan, bunun sadece zayıf bir taklit olduğunu anlamak önemlidir. Bugün uygun mobilya ve tipik dekor satın almak zor değil, ancak Japon evleri çok özel. Aktif depremler ve tsunamiler bölgesinde yaşayan insanlar, temeline kadar yeniden monte edilebilen prefabrik yapılar yapmaya adapte olmuşlardır. Yapının kaybolan kısımları restore edilebilir ve aynı ev başka bir yere konabilir..

Bugün, geleneksel Japon tarzını iç mekanda tüm inceliklerle yeniden yaratmak geleneksel değildir. Avrupalılar bir tür tasarım yeniden düşünme yöntemini kullanıyorlar. Bu stilizasyon, minimalist bir iç mekana egzotik bir dokunuş eklemenin en iyi yolu olduğu için artan sayıda taraftar buluyor. Bu, mevcut materyalizm felsefesine bir tür meydan okuma, gereksiz olan her şeyden kurtulmanın ve mevcut olanı zevkle kullanmanın bir yolu. Minimum mobilya ve aksesuar, basit geometri, çok fazla boş alan ve neredeyse tamamen duvar yokluğu – bu Japon tarzında tasarım..

japon tarzında güzel koridor dekoru

Japon tarzı yatak odası

hafif Japon tarzı mutfak

Yatak odasının iç kısmında Japon tarzı

Yükselen Güneş Ülkesinin sakinleri bu stili ancak yirminci yüzyılın başlarında oluşturdular. Bir zamanlar fakir tarım ülkesi bugün olduğu kadar gelişmiş değildi, ancak birkaç yüzyıl önce arkaik feodalizmin yerini alan bir “orta” sınıf oluşmaya başladı. Bu insanlar, lüks dekoru terk ederek, nüfusun fakir ve zengin kesimlerinin yaşam biçiminden en iyisini emdiler..

Modern bir Japon’un evine girerken sosyal statüsünü, güvenlik düzeyini ve mesleğini belirlemek zordur. Fark sadece pahalı ahşap ve ev aletleri için fark edilir. Evlerinde kişisel fotoğraflar ve kişisel ödüller yoktur ve tipik Japon dekoru dinginlik, barış ve kendini tefekkür gerektirir..

Başkent sakinlerinin evleri metrekare eksikliği ile dikkat çekiyor, bu yüzden buradaki her şey çok katlı. Ancak küçük bir alanda bile vahşi yaşamı entegre edecek bir yer buluyorlar. Bu nedenle, tipik bir Japon iç mekanı olan evin içinde bir çalı veya küçük bir ağaç büyüyebilir. Karyola çerçevesinin yerini alan podyumda, camın arkasındaki yatağın yanında renkli koi havuzları olan bir akvaryum yer alabilir..

Japon tarzında aydınlık oturma odası iç

Japon tarzında aydınlık yatak odası

japon tarzında güzel koridor stili

Japon tarzında oturma odası

Daha fazla alanın olduğu yerlerde evin büyük pencereleri bakımlı kaya bahçesine bakmalıdır. Japonya’da, tuhaf kıvrımlı dalları olan sakuru (bir tür kiraz) olan bitkiler, özellikle çiçeklenme döneminde oldukça değerlidir. Sonbaharda parlak kırmızı oyma yapraklarla bahçeyi süsleyen yabani sarmaşıklar ve akçaağaçlar da büyük saygı görüyor..

Küçük kozalaklı ağaçlar ve her türlü krizantem, düzenliliği ve peyzaj tasarımını daha çok anımsatan düzeni ile “kaya bahçesi” de bulunur. Tüm bu bitkiler Japon iç tasarımına yansır, örneğin gardırobun cephesindeki kiraz çiçeklerinin bir çizimi veya fotoğrafı.

Yükselen Güneş Ülkesinin temsilcileri, metropolün çalışma ritminden ayrılmak ve meditasyon yapmak için eve geliyorlar. Az yiyorlar, ama sadece kaliteli taze deniz ürünleri, çok çay içiyorlar, ancak bunu uzun süre ve yavaş yavaş yapıyorlar. Her evde, bazı fotoğraflarda olduğu gibi, koltuklar, yastıklar veya kanepeler ile çay törenleri için alçak bir masa vardır..

Japon tarzında aydınlık oturma odası tasarımı

Hafif Japon tarzı tasarım

hafif japon tarzı yatak odası dekorasyonu

Japon tarzı iç

Alçak mobilyalar ve neredeyse tamamen yokluğu, adalardaki yaşam tarzının, genellikle unsurlar tarafından sarsılan maliyetleridir. Alçak kanepeler ve bir yatak, genellikle hiç yoktur, sadece podyumda, bir nişte veya yerde yüksek bir yatak vardır. Burada uyumak ve sert bir yüzeyde oturmak adettendir..

Kumaş veya pirinç kağıdı ile geometrik kafeslerden yapılmış bölmeler – geleneksel duvarların yerini alıyor. Japonlar, örneğin konukların gelmesi için yaşam alanını yeniden düzenlemek için onları kolayca taşıyabilir, sonuç olarak, bir çay töreni için 2 ek yatak odası veya başka bir yemek odası olacaktır..

Japon tasarımında kaosa, fırfırlara ve gereksiz çöplere yer yoktur. Bizim için alışılmadık bir şekil olan kompakt “çileci mobilya” düzenlemesinde net bir geometri gözlemlenir. Çay içerken ve törenin sonunda Japon kendi içine çekilir, düşünür ve meditasyon yapar. Geleneksel bir Japon manzarasının tasviri odaklanmaya katkıda bulunabilir.

güzel japon tarzı daire

İç mekanda Japon tarzı

güzel japon tarzı koridor tasarımı

Japon tarzında hafif oda tasarımı

Bu ülkenin sakinleri, aynı anda farklı tarzlarda müzik dinlemekle eşdeğer olduğunu iddia ederek hiçbir zaman bir duvara çok fazla tablo asmazlar. Samurayın soyundan gelenlerin evinde, keskin uçlu silahlar, nadir yemekler ve sanat eserlerinden oluşan bir koleksiyon çok değerlidir. Bazen bir “müze sergisi” bile görebilirsiniz – tam evin içinde bir cam vitrinin arkasında zırhlı bir samuray kıyafeti.

Uzak bir Asya ülkesinde sanat her zaman değerli olmuştur ve Japon dairelerinin ve evlerinin iç mekanlarında yerini bulmuştur. Burada, bir tsunami her gün bir evi okyanusa yıkayabileceğinden, yoksulluk ve zenginlik arasındaki çizgiler bulanık. Ve işverene sadakat ve şirketin ideallerine sadakat, çalışkanlık ve sıkı çalışma, herhangi bir Japon’u zengin bir hayata götürebilir. Burada isim ve itibarın otoritesi, onur ve görev büyük bir bedelle, ancak asil köken bir önceliktir..

Evin etrafındaki böyle bir toplum heterojenliği nedeniyle, kimin önünüzde olduğunu, nispeten fakir veya mütevazi bir şekilde yaşayan zengin ve asil bir Japon olduğunu belirlemek zordur. Ancak Asyalıların geleneksel yaşam tarzı, arkaikliği yüksek teknolojilerden ayırmanın zor olduğu orijinal iç mekana yansır. Sunumumuzda pahalı bir Japon tarzı ev aynı anda hem sade hem de lüks görünüyor ancak bundan çıkarılacak pek bir şey yok..

Japon tarzında aydınlık koridor iç

Japon tarzı banyo

japon tarzında hafif mutfak dekorasyonu

Japon tarzında aydınlık yatak odası

Japon stilini taklit eden ayırt edici kaplama

Zemin

Evde, Japonlar çıplak ayakla dolaşırlar, bu nedenle rahat bir sıcak zemin takdir edilir. Isıtmalı modern seçenek mutlaka kullanılmaz, sadece doğal ahşap ve tatami tipi kilimler kullanılır. Japon tarzında dairenin tasarımını yorumlamamızda – doğal ahşabın taklidi. Açık tonlarda veya koyu renklerde, ancak pahalı ahşaptan etkileyici dokulu bir desenle parke tahtaları ve laminat kullanın.

duvarlar

Modern stilizasyonda, geleneksel olanın çoğu kaybolmuştur, örneğin 2 tip duvar – dış (sermaye) ve iç (bölmeler). Hafif kumaş veya kalın pirinç kağıdı ile sıkıştırılmış, kesit ızgaraları şeklindeki geometrik yapılar – başka hiçbir tarzda böyle bir çözüm yoktur. Japon tarzı bir odanın modern tasarımı tüm bunları dikkate almalıdır..

Japon tarzında parlak yatak odası iç

İç mekanda Japon tarzı

hafif oturma odası tarzı japon tarzı

Japon tarzı oda tasarımı

tavanlar

Asya etno tarzı, tavan tasarımı da dahil olmak üzere tüm tezahürlerinde olağandışıdır. Bunlar, modern tarzda asma tavanlar için lentolar ve orijinal aydınlatma için yapılar olarak kullanılan ahşap kirişlerdir. Mat germe kanvaslı çok seviyeli tavanlar uygun olacaktır..

sıhhi tesisat

Aynı düz çizgiler ve özlü formlar, net geometri ve yuvarlak kaseler. Bu alışılmadık bir şekle sahip ahşap bir küvet – tek parça büyük ahşaptan ve oval bir lavabodan yapılmış bir “sığınak”. Japon tarzını dairenizin iç kısmına yansıtan, kendinizi banyonun altında ahşap bir podyum ve lavabonun altında bir tezgah ile sınırlayabilirsiniz. Duş kelimenin tam anlamıyla minimalisttir, bir cam bölmenin arkasındaki zeminde sadece su için bir delik vardır, duvarda – bir musluk, tavanın altında – bir jet bölücü.

Japon tarzında hafif koridor dekoru

Sıradışı Japon tarzı oda tasarımı

Japon tarzında parlak mutfak tasarımı

Büyük güzel Japon tarzı oda

Renk

Ana palet, özellikle duvar dekorasyonunda doğal, sakin, doğaldır. Gölgeler doğal malzemeleri yansıtır:

 • kırmızı – asidik ve doğal olmayan alt tonlar olmadan sonbahar yaprakları ve yükselen güneşin tonları;
 • siyah ve koyu kahverengi, Japon paletinin tipik bir örneğidir, ancak yalnızca doğrusal kontrastlar biçimindedir;
 • beyaz, sütlü, kumlu ve açık bej tonları duvar tasarımının temelini oluşturur;
 • kıyıdaki sis ve deniz çakılları gibi soluk gri ve mavi tonları da Japon iç mekanlarında yaygındır;
 • dekorda pembe ve sakura çiçeklerinin tüm tonları kullanılır, ancak ana arka plan olarak kullanılmaz (modern yatak odası bir istisnadır);
 • dekorda doğal yeşillik de karşılanıyor.

İlginç. Yeşil paletin her gölge için kendi adları vardır. Bir Japon okul çocuğu 57’ye kadar yeşil tonunu adlandırabilir – “çam iğneleri”, “yosun”, “genç bambu filizleri”, “kireç”, “bahar sakura yaprakları”, vb. sanat. Bu nedenle, gölge seçimine, doğal aralığı tercih ederek sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır..

güzel japon tarzı oturma odası tarzı

Odanın iç kısmında Japon tarzı

Japon tarzında güzel koridor iç

Japon tarzı oda tasarımı

Odun

Doğal ahşap her şeyde hoş karşılanır – mobilyalar, duvarların ve tavanların yüzeyi, hatta sıhhi tesisat. Japon iç tasarım tarzında, ahşap ürünlerin ana hatlarına büyük önem verilmektedir:

 • basit geometri;
 • sarma hatlarının zarafeti;
 • formların özlü karmaşıklığı.

perdeler

Japon pencereleri, dışta vizörlü sürgülü bir tasarıma sahip olduğundan ve iç kısımda tül perdeler içermediğinden, orijinal olarak öngörülmediler. Sofistike Avrupa pencere dekorunun yerini pirinç kağıdı ruloları aldı. Korumalı tuvaller çok daha sonra ortaya çıktı ve “Japon perdeleri” dediğimiz şey, iç bölmeler olarak yaygın olarak kullanıldı..

Japon tarzında parlak yatak odası tasarımı

İç mekanda Japon tarzı

Japon tarzında dairenin hafif dekoru

Sarı tonlarda Japon tarzı oda

Modern bir Japon perdesi, panelin alt katına bir ağırlıklandırma maddesi yerleştirilmiş büyük pencerelerde düz bir kumaş perdedir. Japon perdeleri için özel bir perde çubuğu ile yanlara doğru hareket ederler, özellikle çok uygun olan uzaktan kumandalı bir elektrikli tahrikte. Kumaş keyfi olarak seçilebilir, geleneksel bir Japon evinde çok takdir edilen hafif, yumuşak, loş iletmesi önemlidir. Renkler, stilin karakteristik özelliklerini vurgulamalıdır:

 • hayranları ile akıllı geyşa;
 • hiyeroglifler;
 • egzotik kuşlar;
 • bambu filizleri;
 • bir sakura sapı;
 • geleneksel manzaraların özensiz çizimleri.

güzel japon tarzı koridor stili

İç mekanda Japon tarzı

Japon tarzında koridorun hafif dekoru

Japon tarzında güzel yatak odası

Dekor ve aksesuarlar

Banyoda, yatak odasında veya oturma odasında basit bir stilizasyon veya taklit ise, tipik olarak iç mekandaki Japon tarzı bazı “Japon aksanları” ile vurgulanabilir. Banyoyu kaplamak için uygun bir porselen taş eşya seçtikten sonra, odanın ortasına resimli bir panel yerleştirebilirsiniz. Oturma odası ve yatak odası, geleneksel bir ikebana veya çiçek açan bir orkide ile dekore edilecektir. Japon tarzı dekor içindeki hiyeroglifler, perdeler, resimler kendi ellerinizle yapmak kolaydır. Suşi ve çay töreni yemekleri herhangi bir süpermarkette veya özel çevrimiçi mağazalardan satın alınabilir..

Japon tarzında parlak daire tasarımı

Oturma odasının iç kısmında Japon tarzı

güzel japon tarzı yatak odası dekorasyonu

Koyu Japon tarzı oda iç

japon tarzında hafif mutfak tasarımı

Japon tarzında hafif oda tasarımı

Aydınlatma

Pirinç kağıdından yapılmış geleneksel yuvarlak şekilli bir lamba uygulamıyoruz, ancak satışta her zaman bir aplik veya zemin lambası şeklinde buzlu camdan yapılmış bir ürün bulabilirsiniz. Belki de deprem bölgesi nedeniyle Japonlar hacimli tavan avizeleri kullanmazlar, bu nedenle kendimizi orijinal tavan aydınlatması ve yerel aydınlatma ile sınırlamak daha iyidir..

Japon minimalizmi iç mekanda taklit edilemez, ancak kendine has bir çekiciliği var, bu yüzden bu kadar çok taraftarı var. Pek çok özlü tasarım örneği, evlerinde kullanmayı önerdiğimiz uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Bazı iyi örnekler – fotoğraf galerimizde.

Video: İç tasarımda Japon tarzı

Japon tarzı iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

Japon tarzı fotoğrafta bir dairenin hafif iç kısmı güzel japon tarzı mutfak tasarım resmi japon tarzı fotoğrafta parlak tarzı oturma odası japon tarzı resimde parlak koridor dekoru güzel japon tarzı yatak odası photo Japon tarzı resimde koridorun hafif iç kısmı Japon tarzı fotoğrafta güzel koridor dekoru japon tarzı resimde hafif mutfak tasarımı Japon tarzı fotoğrafta parlak oturma odası dekoru japon tarzı resimde hafif iç koridor parlak japon tarzı yatak odası tasarımı resmi güzel japon tarzı daire photo hafif oturma odası dekoru japon tarzı resim güzel japon tarzı yatak odası tasarımı photo Japon tarzı fotoğrafta koridorun aydınlık iç kısmı hafif tarz japon tarzı apartman resmi japon tarzı fotoğrafta parlak koridor tasarımı güzel japon tarzı mutfak resmi hafif japon tarzı mutfak dekor resmi japon tarzı fotoğrafta güzel oturma odası iç Japon tarzı resimde bir dairenin parlak iç japon tarzı fotoğrafta güzel koridor dekoru parlak tarz yatak odası japon tarzı resim Japon tarzı fotoğrafta koridorun hafif tasarımı japon tarzında hafif yatak odası tasarımı photo güzel japon tarzı mutfak iç resmi Japon tarzı resimde bir dairenin parlak dekoru Japon tarzı fotoğrafta hafif tarzı koridor Japon tarzı resimde parlak koridor tasarımı Japon tarzı resimde koridorun hafif dekoru Japon tarzı resimde parlak iç koridor japon tarzı fotoğrafta parlak tarzı yatak odası güzel japon tarzı mutfak dekor resmi japon tarzında hafif oturma odası tasarımı photo Japon tarzı fotoğrafta aydınlık oturma odası iç güzel japon tarzı yatak odası resmi güzel japon tarzı mutfak dekoru photo japon tarzında ışık tarzı daire photo Japon tarzı resimde parlak koridor iç japon tarzı resimde hafif koridor tasarımı güzel japon tarzı daire dekoru photo parlak japon tarzı yatak odası iç resmi japon tarzında parlak bir mutfak photo güzel japon tarzı oturma odası dekor resmi japon tarzı resimde parlak stil koridor hafif japon tarzı yatak odası tasarımı resmi parlak japon tarzı mutfak resmi Japon tarzı fotoğrafta hafif iç koridor güzel japon tarzı daire resmi Japon tarzı fotoğrafta parlak mutfak tasarımı

Previous Post
Dar koridorların düzeni ve tasarımının özellikleri
Next Post
How to create a beautiful kitchen design