15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Siyah beyaz iç mekan: özellikler, fotoğraflar

Siyah beyaz bir dairenin dekorasyonuna dair birçok önyargı var. Birçoğu, yaşam alanının tasarımına pek uymadığına, sıkıcı göründüğüne ve olumsuz bir psikolojik etkiye sahip olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, tüm bu efsaneler, ustaca kullanımla böyle bir iç mekanın küçük bir şehir dairesi için gerçek bir keşif olduğunu iddia eden profesyonel tasarımcılar tarafından güvenle çırpınmaktadır..

siyah beyaz sıradışı mutfak tasarımı

Siyah beyaz sıradışı tasarım

siyah beyaz güzel koridor iç

Siyah ve beyaz oda iç

özellikler

Siyah ve beyaz kombinasyonu, herhangi bir oda için harika bir çözüm olacak ve hem klasik stile hem de modern minimalizm veya yüksek teknolojiye uyacak. Çok renkli aksesuarlar parlaklık eklemeye yardımcı olacak ve siyah beyaz renk şeması yeterince sakin olduğundan, onları reddedemezsiniz..

Siyah beyaz bir oda oluştururken, koyu bir kaplamanın alanı görsel olarak azalttığını göz önünde bulundurmak önemlidir, bu da yalnızca geniş odalar için uygun olduğu anlamına gelir. Küçük bir apartman dairesinde böyle bir renk depresyona girecek.

siyah beyaz şık oturma odası dekorasyonu

Siyah beyaz güzel oda tasarımı

En yaygın seçenek hafif tasarımdır. Daha olumlu görünüyor ve yürütülmesi çok daha kolay. Temel olarak siyah alınırsa, durum çok daha zordur ve çoğu zaman deneyimli bir tasarımcı olmadan yapmak imkansızdır..

Şık ve rahat bir siyah beyaz evin hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olacak en genel tasarım kurallarından birkaçı vardır..

  • Odanın satranç tahtasına benzememesi için içinde renklerden birinin hakim olması gerekir. Hangisinin daha iyi olduğunu önceden belirleyin.
  • Desenler ve süslemeler genellikle yalnızca siyah veya beyaz tek renkli bir yüzeyle birlikte kullanılır..
  • Mobilya ve duvarlar kontrast oluşturmalıdır. Koyu mobilyalar, beyaz duvarların arka planına karşı çok daha iyi görünüyor ve siyah duvarlar, açık renklerde yapılmış mobilyaları mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor..
  • Küçük siyah beyaz duvar kağıdı desenlerini büyük mobilyalarla dengeleyin.

siyah beyaz parlak koridor stili

Siyah beyaz oda tasarımı

siyah beyaz sıradışı yatak odası iç

Siyah beyaz bir iç mekan örneği

Renk paleti

Siyah beyaz iç mekan, geniş bir renk paletini dışlamaz. Gri detayların yardımıyla kontrastı yumuşatabilirsiniz ve ne kadar çok olursa, renkler arasındaki geçiş o kadar yumuşak olur..

Parlak yüzeyler, aynalar ve camlar, kullanımları alanı görsel olarak genişletmenin yollarından biri olduğu için odanın dekoruna mükemmel bir şekilde “uyar”..

Siyah ve beyaz çok yönlü renklerdir, bu nedenle onları diğer renklerle tamamlayabilirsiniz. Kırmızı ve sarı kullanılması tavsiye edilir, bu kombinasyonun özellikle avantajlı göründüğüne inanılır. Bununla birlikte, hem parlak hem de nötr olan başka çözümler de olabilir..

Psikologlar, soğuk renklerin sakinleştirici, sıcak renklerin ise pozitiflik katacağını söylüyor. Zeytin ve mavi, bir ülke stili yaratmaya hizmet edecek ve kırmızı, odaya enerji verecektir..

siyah beyaz güzel koridor dekoru

Siyah beyaz şık tasarım

siyah beyaz şık yatak odası tasarımı

Siyah beyaz oda iç seçeneği

Mobilya

Siyah beyaz yapılan onarımlar alışılmadık ve şık bir çözüm olarak düşünülür, bu nedenle detaylarda hata yapmamak önemlidir. Mobilya burada önemli bir rol oynar, çünkü odanın tasarımını uyumlu bir şekilde tamamlayabilir veya tersine genel izlenimi bozabilir. Bunu önlemek için genel tarza uygun mobilyalar satın alın..

Üretim malzemesi, odanın yapıldığı stile bağlı olarak seçilir. Klasik genellikle ahşap mobilya anlamına gelirken, modern ve yüksek teknoloji metal veya plastik tercih ediyor..

siyah beyaz parlak mutfak tarzı

Siyah beyaz aydınlık oda

Mobilya hemen hemen her şey olabilir, ancak çeşitli tonlardan kaçınmak daha iyidir, aksi takdirde tasarım daha az etkileyici hale gelir. Genellikle, döşemenin rengine uyan veya duvarlarla kontrast oluşturan modeller tercih edilir..

Odayı yanlışlıkla karanlık detaylarla aşırı yüklediyseniz veya tersine, hafif olanlarla aşırıya kaçtıysanız, zıt rengin unsurları, bunları kolayca dengeleyebileceğiniz durumu kurtarmaya yardımcı olacaktır..

siyah beyaz koridorun sıradışı tarzı

Siyah beyaz güzel oda tasarımı

siyah beyaz şık oturma odası tasarımı

Siyah beyaz oda tasarımı

Bitiricilik

Siyah beyaz iç kısım, kaplama malzemelerine pratik olarak herhangi bir kısıtlama getirmez. Bunları yalnızca belirli bir odanın işlevsel amacına bağlı olarak seçmek önemlidir. Mutfakta veya banyoda hem duvar hem de zemin için seramik karo kullanmak daha mantıklı olacaktır. Mutfak klasik tarzda yapılmışsa, oraya doğal ahşabı taklit eden malzemelerden yapılmış bir zemin sığacaktır..

Çoğu zaman, siyah beyaz apartman tasarımındaki zemin siyah yapılır. Sadece pratik değil, aynı zamanda çok etkileyici görünüyor..

siyah beyaz güzel mutfak dekoru

Siyah beyaz oturma odası iç

siyah beyaz parlak koridor iç

siyah beyaz oda

Renk kontrastı yine de oldukça alacalı görünüyor, bu nedenle tek renkli bir zemin kaplaması seçmek daha iyidir. Tabii ki koyu renk bir halı daha pratik olacaktır ama beyaz bazen çok daha etkileyici görünür. Gri, kırmızı veya zencefil halılara da izin verilir. Tasarımcılar, yalnızca standart kahverengi tonlardan kaçınmayı önerir. Böyle bir döşeme, kontrastı tamamen silecek ve odayı basit ve standart hale getirecektir..

Oturma odası veya yatak odasının duvarları genellikle duvar kağıdı ile dekore edilmiştir ve renkleri odanın büyüklüğü dikkate alınarak seçilmelidir. Küçük bir oda, hafif duvarlarla veya küçük desenli duvar kağıdıyla görsel olarak genişletilecek ve geniş bir alan koyu tonları kullanmanıza izin verecektir..

siyah beyaz sıradışı oturma odası tasarımı

Siyah beyaz oda tasarımı

Bu iki rengin de kullanıldığı siyah beyaz desenli duvar kağıdı seçeneği de bulunuyor. Birkaç çeşitte gelirler..

  1. Siyah bir zemin üzerine hafif süsleme. Burada koyu bir gölge hüküm sürdüğü için, böyle bir tasarım geniş odalar için uygundur ve bu duvarların arka planına karşı, renk kompozisyonunu dengelemek için hafif mobilyalar yerleştirmek daha iyidir..
  2. Beyaz bir arka planda siyah süsleme. Hem küçük hem de büyük odalar için uygun, daha çok yönlü bir seçenek. Mutfakta, yatak odasında veya oturma odasında muhteşem görünecek.
  3. Renklerin orantılı dağılımı. Bu tür duvar kağıdını odanın tüm çevresinde değil, yalnızca duvarlardan birinde kullanırsanız özellikle iyi görünecektir..

Siyah beyaz duvar kağıdı abartılı ve orijinal görünüyor. Bu durumda, çizim kesinlikle herhangi biri olabilir: geometrik bir desen, bir manzara veya bir şehir görünümü. Fantezi ve yaratıcılığa açığız.

Tavanları açık renk yapmak daha iyidir, aksi takdirde oda kasvetli ve rahatsız edici görünecektir. Yaşam alanlarındaki koyu tavanlar pratikte kullanılmamaktadır..

siyah beyaz şık yatak odası iç

Siyah beyaz sıradışı oda tasarımı

siyah beyaz parlak oturma odası stili

Odanın iç kısmında siyah ve beyaz renk

imar

Siyah ve beyazın kombinasyonu, bir odayı imar etmek için kullanmak için çok faydalıdır. Onların yardımı ile bireysel fonksiyonel alanları seçmek oldukça basit hale gelir. Örneğin siyah, mutfağın baskın rengi olabilir ve salonda beyaz temel alınabilir. Böyle bir bölünmenin avantajı, imarın net bir şekilde izlenebilmesidir, ancak böyle siyah beyaz bir iç kısım parçalanmayacak, ancak yine de tek bir resimde toplanacaktır..

Beyaz tuğla duvar, alan imar için harika bir araç olabilir. Duvarlardan birini bu şekilde dekore edin ve gerisini boya veya duvar kağıdı ile boyayın. Bu tasarım çok şık ve modern görünüyor..

Tabii ki, burada standart teknikler de yer alır: mobilya bölgelerinin, bir bölmenin, bir barın veya bir şöminenin birleşim yerine yerleştirme, tavanda bir dizi avize ve ayrıca duvarları veya zeminleri farklı malzemelerle süslemek.

siyah beyaz parlak koridor tasarımı

Siyah beyaz özel tasarım

siyah beyaz güzel yatak odası stili

siyah beyaz oturma odası

Aydınlatma

Aydınlatmanın siyah beyaz bir iç mekanı dekore ederken olduğu gibi aynı önemli rolü oynadığı bir tasarım bulmak belki de zordur. Düşük ışıkta siyah renk ruh üzerinde ezici bir etkiye sahip olacak, odayı karartacak ve boyutunu görsel olarak azaltacaktır. Bu nedenle sadece iyi aydınlatılmış odalarda kullanılmalı, odanın hem yeterli doğal aydınlatmaya sahip olması hem de yapay.

siyah beyaz şık mutfak iç

Siyah beyaz güzel yatak odası

Işığın odaya yayılması ve karanlık alanların mümkün olduğunca küçük kalması için çok seviyeli aydınlatma kullanılması önerilir. Lambaları sadece tavana değil, duvarlara, komodinlere ve masalara da yerleştirin..

Oturma odasının siyah beyaz iç kısmında, akşamları odanın dönüştürüldüğü ve tamamen farklı renklerle oynadığı renkli aydınlatma ilginç görünüyor..

Tekstil

Perdeler ve tekstiller ayrı dekoratif unsurlar değildir ve odanın genel görünümüne uyumlu bir şekilde uymalıdır. Perdeler genellikle zıt veya çok alacalı yapılmaz. Sakin monokrom modeller sıklıkla seçilir. Açık beyaz perdeler, koyu perdelerle birlikte harika görünür ve dikey şeritlerin kullanılması tavanların yüksekliğini görsel olarak artırabilir..

Tekstiller, iç mekanın mantıklı bir devamıdır ve seçilen stile göre seçilir. Çeşitli desenlere ve siyah beyaz süslemelere sahip kumaşlar, iç mekanı minimalizm tarzında seyreltmeye yardımcı olacaktır. Klasikler monokrom bir ekleme gerektirir, barok lüks detaylar ve vurgulanmış doku anlamına gelir.

siyah beyaz koridorun sıradışı dekoru

siyah beyaz oturma odası

siyah beyaz parlak oturma odası iç

Siyah beyaz odanın güzel iç mekanı

Kötü tadı önlemek için iki tonlu tekstiller dikkatli kullanılmalıdır. Mobilya ve dekorasyon ile zıtlıklardan vazgeçmek daha iyidir..

Detaylar

Odanın dekorasyonunda siyah ve beyazın tercih edilmesi, aksesuarlar kullanılarak benzersiz bir dekor yaratmak için geniş bir alan açmaktadır. Kullanılan renkler sadece bir kısıtlama ve dinginlik örneği olduğu için burada aksesuarlarla öne çıkabilirsiniz. Detayların bolluğu kesinlikle yasak değildir ve hatta hoş karşılanır. Kaçınılması gereken tek şey aşırı çeşitliliktir, aksi takdirde – neredeyse tam özgürlük..

siyah beyaz şık koridor stili

Siyah beyaz sıradışı tasarım

siyah beyaz sıradışı yatak odası tasarımı

Siyah beyaz şık oda tasarımı

Aksesuarlar, odanın tek bir stilini yaratmada belirleyici bir rol oynar ve gerçek harikalar yaratabilir: bir odayı aydınlık veya özlü, kadınsı veya vahşi, modern veya retro tarzda yapın.

Zıtlıklarla deney yapın ve oynayın: siyah bir kanepeye beyaz yastıklar yayın, karanlık bir zemine beyaz bir halı döşeyin ve açık renkli bir duvarı siyah beyaz bir tabloyla süsleyin.

Krom detaylara veya çeşitli sessiz tonlara sahip unsurlara sahip aksesuarlar da böyle bir iç mekana mükemmel uyum sağlar..

siyah beyaz şık koridor dekoru

Siyah ve beyaz oda iç

Pratik tavsiye

Siyah beyaz bir dairenin dekoru çok düşünceli ve doğru bir uygulama gerektirir. Güzel olması gerektiği gerçeğine ek olarak, pratikliğini ve işlevselliğini sağlamak gerekir. Bazı ilkelerin gözetilmesi, istenen sonucun elde edilmesine yardımcı olacaktır..

  1. Beyaz iç mekanlar sürekli ve kapsamlı temizlik gerektirir, bu nedenle suya ve yıkamaya dayanıklı malzemeleri seçin..
  2. Çıkarılabilir kapaklar, döşemeli mobilyalar için gerçek bir kurtuluş olacaktır, çünkü herhangi bir zamanda çıkarılabilir ve yıkanabilir veya kuru temizleme yapılabilir. Bunları kullanmak size çok fazla sinir, zaman ve para kazandıracak..
  3. Duvarları beyaz tonlarda boyarken, dış mekan kullanımına yönelik daha dayanıklı bir boyayı tercih edin..

siyah beyaz koridorun sıradışı iç

siyah beyaz yatak odası

siyah beyaz parlak mutfak tasarımı

Siyah beyaz güzel yatak odası tasarımı

Siyah beyaz iç mekan, odanın sıkıcı monokrom tasarımına gerçek bir meydan okumadır. Tasarımı zor ve her zaman pratik değil, sahibinden yüksek taleplerde bulunuyor. Bununla birlikte, tüm nüanslara yetkin bir yaklaşım ve bağlılıkla, siyah ve beyazın bir kombinasyonu, en sıradan daireden gerçek bir tasarım sanatı şaheseri yapabilir..

Video: Ayrıntılı İç Mekan – Siyah Beyaz İç Mekan

Siyah beyaz oda tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

siyah beyaz renkli resimde güzel koridor stili siyah beyaz fotoğrafta koridorun sıradışı dekoru siyah beyaz fotoğrafta şık oturma odası iç siyah beyaz renkli resimde parlak yatak odası tasarımı siyah beyaz renkli resimde sıradışı mutfak dekoru siyah beyaz fotoğrafta güzel koridor stili siyah beyaz fotoğrafta parlak yatak odası tasarımı siyah beyaz resimde şık oturma odası iç siyah beyaz resimde koridorun alışılmadık tarzı siyah beyaz fotoğrafta güzel mutfak iç siyah beyaz fotoğrafta şık koridor dekoru siyah beyaz renkli resimde parlak mutfak tasarımı siyah beyaz fotoğrafta koridorun güzel iç siyah beyaz resimde şık oturma odası stili siyah beyaz fotoğrafta sıradışı mutfak dekoru siyah beyaz renkli resimde güzel yatak odası iç siyah beyaz fotoğrafta parlak stil koridor siyah beyaz fotoğrafta koridorun sıradışı tasarımı siyah beyaz resimde şık oturma odası dekoru siyah beyaz renkli resimde şık koridor tasarımı siyah beyaz fotoğrafta parlak yatak odası iç siyah beyaz resimde güzel stil oturma odası siyah beyaz resimde parlak stil yatak odası siyah beyaz resimde güzel oturma odası tasarımı siyah beyaz fotoğrafta şık mutfak iç siyah beyaz fotoğrafta koridorun olağandışı içi siyah beyaz renkli resimde şık stil koridor siyah beyaz fotoğrafta parlak mutfak dekoru siyah beyaz renkli resimde güzel koridor dekoru siyah beyaz fotoğrafta şık yatak odası tasarımı siyah beyaz renkli resimde parlak iç koridor siyah beyaz fotoğrafta şık koridor tasarımı siyah beyaz renkli resimde olağandışı yatak odası iç siyah beyaz fotoğrafta güzel koridor tasarımı siyah beyaz fotoğrafta parlak oturma odası dekoru siyah beyaz renkli resimde şık mutfak dekoru siyah beyaz fotoğrafta koridorun güzel iç siyah beyaz renkli resimde olağandışı mutfak tarzı siyah beyaz fotoğrafta parlak oturma odası tasarımı siyah beyaz resimde şık yatak odası dekoru siyah beyaz renkli resimde güzel mutfak tarzı siyah beyaz fotoğrafta güzel yatak odası tasarımı siyah beyaz renkli resimde parlak mutfak iç siyah beyaz resimde şık koridor dekoru siyah beyaz fotoğrafta oturma odasının alışılmadık tarzı siyah beyaz fotoğrafta koridorun parlak tarzı siyah beyaz fotoğrafta parlak yatak odası stili siyah beyaz resimde şık koridor tasarımı siyah beyaz fotoğrafta sıradışı koridor iç siyah beyaz resimde güzel oturma odası dekoru

Previous Post
Elementos de interior de bricolaje: creación y decoración, clases magistrales.
Next Post
DIY crib: master class with drawings and photos