15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Odaların iç kısmında portakal kullanımının özellikleri ve kombinasyonları

Turuncu, modern dairelerin iç kısmında genellikle bulunmaz, ancak birkaç turuncu vurgu, mutfağı neşeli ve gri yatak odasını rahat hale getirebilir. Her tasarım fikri, orantılı ilişkinin genel dengede ana yükü taşıdığı, iyi düşünülmüş bir konseptte somutlaştırılmalıdır. Turuncu, örneğin yeşil veya kahverengi kadar çok tonu olmayan nadir bir renktir; soğuk renklerle “dostça değil”. Bu nedenle, evinizin odalarından birinde kullanmak istiyorsanız, renk uzmanlarımız, psikologlar ve tasarımcılar gibi uzmanlarımızın tavsiyelerine kulak verin..

Evin kuzey tarafında pencereli turuncu yatak odası tasarımı

Turuncu, sunum ve diğer tonlarla kombinasyonlarından bağımsız olarak tasarımcının paletindeki en sıcak renktir.

Modern iç mekanlarda turuncu renk algısı

Turuncu, diğerleri gibi, her birinin kendi çağrışımları vardır, belirli anıları geri getirir. Pek çok insan, çocukluğun mutlu renklerini hatırlar, bunların arasında elbette turuncu bir şey vardır. Büyük olasılıkla, bunlar Yılbaşı mandalinaları veya yaz kayısıları, parlak kıyafetler veya renkli şekerlerdir. Ancak turuncu renk sadece çocuk odasının iç kısmında değil, fotoğraftaki gibi koridor ve banyo da dahil olmak üzere diğer herhangi bir odada da geçerlidir..

Genç bir ailenin dairesinde turuncu renklerde banyo iç

Böyle bir banyo, aktif bir yaşam tarzına öncülük eden enerjik gençlere hitap edecek.

Turuncu bir şehir dairesinin koridorunun içi

Turuncu duvarlı koridor

Beyaz duvarlı oturma odasında turuncu kanepe

Bir odaya girdiğinizde, bakışlarınız hemen turuncu renkli nesnelere takılır.

Önemli! Bu renk, yakındaki nesnelerin gerçek algısını biraz bozar..

Turuncu duvarların arka planına karşı bir ayna görüntüsünde, bir kişi gerçekte olduğundan daha güzel, daha taze ve daha genç görünecektir. Aynı özellik, Foggy Albion’un yaşlı aristokratları tarafından sıklıkla kullanılan yatak odasının kayısı duvarlarının arka planında da çalışır..

Yatak odasının iç kısmında turuncu yatak ve halı

Turuncu ve yeşil, doğanın kendisi tarafından yaratılan doğal bir bileşimdir. Herhangi bir ton kabul edilebilir: zeytin, fıstık, nane, zümrüt, salata vb.

Bu güneşli rengin kendine has özellikleri vardır. “Klasik” veya spektral bir renk olsa bile, iç mekanlarda farklı şekillerde kullanılır:

 • bulanık tonlarda (narin şeftali);
 • sulu renkler (portakal tonu veya mandalina kabuğu);
 • ölçülü olarak (narenciye küspesi gibi);
 • seyreltilmiş (sarı, sütlü veya bej pigment ilavesiyle).

Oturma odası tasarımında turuncu perdeler ve mavi duvarlar

Açık bir turuncu tonu, soğuk mavi veya turkuazla iyi gider.

Tavsiye. Karıştırma kabiliyeti nedeniyle, mevcut olan iç boyayı kullanın, ancak başka bir pigment veya hazır bir baz ekleyerek gölgeyi değiştirin. Bulanık ve seyreltilmiş tonlar duvarlar için daha uygundur, parlak vurgular için kırmızı pigment ekleyerek duyguyu artırabilirsiniz..

Oturma odası tasarımında turuncu ile bej kombinasyonu

Bej ve turuncu en uyumlu kombinasyonlardan biridir. İç rahat ve asil görünüyor

Psikologlar, gökkuşağı spektrumunun kırmızıdan sarıya geçen bu bölümünün birçok olumlu özelliği olduğunu söylüyor:

 • bilinçaltında mutluluk ve esenlik hissi verir;
 • iç nesneleri görsel olarak yakınlaştırır, nesnelerin gerçek boyutunu biraz yukarıya doğru bozar;
 • parlak turuncu noktalı bir sanat eseri veya bu tonlarda yerleştirme ile vurgulu bir duvara dikkat çeker;
 • sıcak dernekler, onunla atmosfer daha rahat görünüyor, özellikle renkli döşemeli mobilyalar varsa;
 • yemek alanında turuncu renkli bir resim iştahı açar, arkadaşça sohbetleri teşvik eder;
 • kişisel alanda turuncu vurguların dozlu kullanımı, depresyon ve karanlık düşüncelerle savaşmaya yardımcı olur, aşırı kullanım, özellikle siyah kontrastlarla birlikte, dengesiz bir ruha sahip insanları baskılayabilir;
 • pencerelerdeki şeftali peçe, kuzey tarafındaki güneş ışığı eksikliğini mükemmel bir şekilde telafi eder.

Turuncu ve mor renkleri birleştiren fütüristik bir tarzda oturma odası iç

Turuncu ve mor düeti sadece fütüristik iç mekanlar için uygundur. Gri vurgular eklemek, ortamı daha uyumlu hale getirecek

Dikkat! İç mekanda, örneğin abartılı bir banyoda iki tonlu siyah ve turuncu kombinasyonu kullanmayın. Doğada sürüngenler ve böcekler için tehlike sinyalidir. Ancak bu ikili, sütlü veya narin bir bej tonuyla seyreltilebilir..

Banyoda turuncu ile beyazın kombinasyonu

Bu banyoda saf beyaz renk, turuncunun enerjisiyle yüklenmiş gibi görünüyor ve sabahları canlanıyor.

Ana gam ilk önce etkinleşir, ardından lastikler ve egzozlar gibi iç kısımdaki aşırı turuncu. Ayrıca, mutfaktaki turuncu mobilyaların arka planına karşı daha soluk nesneler “kaybedilecektir”. Ancak gölgelerinin makul bir şekilde kullanılmasıyla yapılan modern bir tasarımda, plastik mobilyalar ve cam raflar harika görünüyor. Kuzey pencereli küçük bir mutfak bile fotoğraf örneğinde olduğu gibi daha geniş, ışık ve hava ile doygun görünecek..

Turuncu mutfak iç tasarımı

Duvarı turuncuya boyamak mutfağı daha geniş ve ferah gösterecektir.

Psikologlar, portakalın sıra dışı, yetenekli kişiler tarafından seçildiğini söylüyor. Diğer herkes, uzun kuzey kışında veya mevsimsel depresyonda daha kolay hayatta kalabilmek için bu aksanlardan birazını iç mekana eklese iyi ederdi. Bunu yapmak için, bir şeyi kökten değiştirmenize veya iç kısımdaki turuncu duvarları duvar kağıdıyla yapıştırmanıza gerek yoktur, dairenin mobilyalarına birkaç parlak duygusal vurgu eklemek yeterlidir..

Stil önerileri

Tasarımcılar, iç kısımdaki turuncu rengi iyimser, neşeli buluyor, bu nedenle ölçülü sakin konsepte uymuyor. Kırmızımsı tonu tilki derileriyle ilişkilendirildiği için tekstil veya kürk öğelerindeki bulanık tonları hariç tutulmaz..

Kırmızı kürkü taklit eden bir yatak örtüsü ile sıradan bir minimalist yatak odası içini dekore edin. Bu, mevsimlik bir makyaj için harika bir kış ayarıdır. Oturma odasında, hediyelik eşya, resim veya kırmızı çizgili evcil hayvanlı bir fotoğraf şeklinde bazı “kürk” aksanları ekleyin – oda canlı enerji ile doldurulacaktır..

Yatak odası tasarımında turuncu perdeler

Sabah turuncu perdelerin arasından ışık parladığında, yatak odası iyi bir ruh hali ve enerji ile dolacaktır.

Turuncu duvarlı modern oturma odası tasarımı

Modern bir tarzın iç kısmına düz çizgiler ve düz bir renk hakimdir, duvarlardan biri turuncu renkte vurgulanabilir.

Bununla birlikte, Rönesans, İmparatorluk ve bazı tarihi stiller gibi turuncu renk ve kürk temasının uygun olmadığı birçok stil vardır..

Sıcak bir favorinin tonlarından biri olan pişmiş toprak, country tarzına ve birçok etnik iç mekana mükemmel uyum sağlar. Zümrüt yeşili ve pişmiş toprak unsurların katılımıyla bir renk isyanı, Arapça temalardaki tarzlarda favori bir tekniktir – Türkçe, Fas. Zürafa derilerinin taklidi ile zarif bir Afrika iç mekanı onsuz düşünülemez..

Turuncu Provence tarzı yatak odası iç

Provence tarzı turuncu yatak odası

Mutfak mobilyalarında, bu renk çoğu stilistik kararda oldukça kabul edilebilir kalır. Bunlar, her şeyden önce, tuğla işçiliği ile yüksek teknoloji veya loft tarzında vurgulu bir kentsel mutfak iç mekanını dekore edebilen meyve ve narenciye motifleridir..

Turuncu tavanlı ev sineması iç

Turuncu tavan, bu country tarzı ev sineması gibi herhangi bir odayı benzersiz kılacaktır.

Eklektizm, kitsch ve füzyon, iç mekanın farklı yönlerinin özelliklerini turuncu duvarlar veya unsurlarla karıştırmaya dayanan modern tarzlardır. Bu aralığın dozlanması, geleneksel refakatçilerle ustaca birleştirildiğinde hatalardan kaçınacaktır. Bu tür üçlüler ve ikililer için aşağıdakiler en uygundur:

 • krem veya beyaz;
 • açık yeşil;
 • sarı yeşil;
 • tüm çikolata tonları;
 • bej;
 • sakin sarı;
 • kremsi ve karamel;
 • kahverenginin birçok tonu;
 • şarap kırmızısı ve konyak;
 • odunsu dokunun birçok tonu.

Modern mutfak tasarımında siyah ve turuncu renkler

Siyah ve turuncu kombinasyonu art deco stiline uygundur

Tavsiye. Fotoğraf örneklerinin iyi olduğuna ikna olmadıysanız, soğuk renklerle denemek için acele etmeyin. Bunun istisnası, Hint, Arap veya Çin geleneklerine göre döşenmiş bir evin atmosferinin düşünülemeyeceği alacalı tekstillerdir..

Mutfağın iç kısmında turuncu ve beyazın kombinasyonu

Turuncu kulaklığın beyaz veya krem ​​​​duvar dekorasyonu ile birlikte parlak cepheleri güzel görünüyor

Bazıları iç mekanda hangi rengin turuncuya uymadığını merak ediyor? Stilistler mavi derler – spektral dairedeki zıt ton. Pek çok “uyumsuz”, eklektik veya abartılı iç mekanlarda başarıyla birleştirilebilir, ancak klasiklerde çivit mavisi ve pişmiş toprak, kayısı ve turkuaz tonları birleştirmez..

Önemli! Bazı düetlerin bilinçaltında psişeyi deprese edebileceğini ve yaşam alanının çoğu zaman harcamanız gereken yer olduğunu unutmayın..

Gençler için yatak odasının iç kısmında turuncu ve koyu kahverengi renkler

Aydınlık ve zengin bir yatak odası – cesurlar için bir seçenek

Profesyonel tasarımcılar, onu “düşmanca” tonlarla etkili bir şekilde birleştirmeyi başarır. Ancak bu bağlantı, ara renkler veya diğer tekniklerle başarılı hale getirilir. Bej veya inci grisi – metalize armatürler, ahşap doku veya iç turuncu ile duvarların soluk nötr arka planını kullanabilirsiniz..

Avangard, fütürizm veya dışavurumculuk sevenler için asidik tonlar bile kabul edilebilir. Ancak, parlak turuncu bir aydınlatmayı donatmak veya ilginç bir nesneyi, örneğin odanın köşesindeki parlak bir örtüdeki puf koltuk gibi ilginç bir nesneyi dekore etmek daha iyidir. Belirtilen gölgedeki bir nesneye sırtınızla çalışırsanız, optik siniri yormaz..

Oturma odasının iç kısmındaki kanepede turuncu yastıklar

Burada turuncu, ılımlı bir vurgu olarak kullanılır.

Tavsiye. Çevrede, Feng Shui ilkelerine göre portakal, özgürlük ve yaratıcılık getirir. İster aile, ister çocuklar, sağlık veya finans olsun, onu “sorunlu” alanınıza getirin.

Hangi mobilya seçilir?

Turuncu mobilya takımları genellikle kataloglarda ve alışveriş merkezlerinde bulunmasa da, alıcılar onları parçalara ayırmaya isteklidir. Ancak bu veya bu gölge, belirli bir işlevselliğe sahip odanın dekoru ile daha tutarlıdır..

İç kısmında turuncu bir koltuk bulunan beyaz bir oturma odası tasarımı

Turuncu koltuk, beyaz iç mekanın soğuğu ve parlaklığını yumuşatır, oda daha sıcak ve daha sıcak hale gelir.

1. Kayısı Kuzey tarafında modern bir yatak odasında mükemmel mobilya seçimi, duvarlar – sütlü ve beyaz.
2. kehribar Yumuşak bir köşe herhangi bir oturma odasını süsleyecek.
3. Somon Kızların odasındaki koltuklar için güzel döşeme.
4. pişmiş toprak Bu çiçekte yumuşak oturma ile açık teras veya sera için hasır mobilyalar.
5. Kabak Mutfak cepheleri veya yıkanabilir köşe döşemeleri için mükemmel çözüm.
6. Mandalina Çocuk yatak odası için neşeli bir renk.
7. Okra Sakin gölge, en iyi koridor seçimi.
sekiz. Bal Yemek takımı için hoş ton.
dokuz. Zencefil (kürk) Yatak odasında veya oturma odasında lüks yatak örtüsü.

Mutfakta bar boyunca turuncu sandalyeler

Turuncu renk iştah açar, bu nedenle genellikle yemek odası veya mutfağın iç kısmında kullanılır.

Misafir odasının iç kısmında turuncu deri kanepe

Bakır perçinli şık deri kanepe

Tabii ki, bunlar hatırlanabilecek ve anlatılabilecek tüm gölgeler değil. Kanepenin rengarenk düz veya deri döşemesini seviyorsanız – satın alın, ancak genel renk dengesini unutmayın. Pozitifliği artırmak için aynı aralıkta aksesuarlar, hediyelik eşyalar, kadife çiçeği veya diğer doğal çiçekleri ekleyin..

Mutfağın iç kısmındaki turuncu tonları

Seçim portakal, kayısı veya somon renginde bir mutfak setine düşerse – bu büyük bir başarıdır, satın almaktan çekinmeyin. Buradaki zorluk, mutfağı samimi renklerle dekore etmektir. Öncelikli:

 • Beyaz;
 • bej;
 • Yeşil.

Duvarlarda turuncu boya ile retro tarzı mutfak tasarımı

Retro bir mutfakta turuncu böyle görünüyor

Yeşilin tonları, açık yeşilden başlayıp zeytin ve zümrüt yeşili ile biten çeşitlilik gösterebilir. Çok şey orantılı orana bağlıdır, bu nedenle emin değilseniz, döşemeyi veya yıkanabilir duvar kağıdını değiştirmek için acele etmeyin..

Turuncu buzdolabı ile beyaz mutfak tasarımı

buzdolabı turuncu

Önemli! Parlak bir mutfak takımının kaplaması, renkli duvar kağıdına veya renkli fayanslara bakmaz. Parlak bir arka plan çok fazla, sakin bir gölgeye ihtiyacınız var, tercihen beyaz veya açık bej.

Turuncu tezgah ve canlı aksesuarlar ile mutfak tasarımı

Mutfağın iç kısmında turuncu tezgah

Turuncu mutfağın dekoru, stilistik çözüme bağlıdır. Bu oda Provence veya country tarzında ise hasır sepetlere dekoratif balkabağı ekleyebilirsiniz. Oryantal bir iç mekanda, sulu meyveli zarif bakır sürahiler ve tepsiler çok daha rafine görünüyor..

Mutfak tasarımında duvar kağıdı ve turuncu desenler

Klasik tarzda turuncu ve beyaz bir mutfağın fotoğrafı

Modern bir iç mekan, plastik mobilya cephelerinde kırık fayans paneller, büyük baskılar veya narenciye motifli çıkartmalarla dekore edilebilir..

Mutfağın, kreşin, oturma odasının ve yatak odasının iç kısmında daha başarılı portakal örnekleri için galerimize bakın..

Video: turuncu duvar kağıdı için perdeler nasıl seçilir

Fotoğraf: Turuncu ile 50 şık fikir

Banyo tasarımında turuncu duvarlar ve mermer zemin Bir şehir dairesinde bir banyonun iç kısmında turuncu mozaik Turuncu renklerde çocuk odası iç Pencerenin yanında turuncu kanepeli oturma odası iç Bir yaşam alanının iç kısmında turuncu tonları Yüksek tavanlı bir odada turuncu duvarlar Oturma odasındaki turuncu duvarların arka planında gri kare Ofisin iç kısmında turuncu renk Oturma odası tasarımında çeşitli turuncu tonları Odanın iç kısmında turuncu perdeler Oturma odasının iç kısmında turuncu yastıklı döşemeli mobilyalar Turuncu kanepe ve beyaz kitaplık Yemek odası tasarımında beyaz ve turuncu kontrast Mutfak tasarımında turuncu önlük Turuncu cepheli mutfak dolapları Yatak odasının iç kısmında çeşitli turuncu tonlar Çocuk odasında turuncu duvar Mutfak setinin turuncu cephesinin aydınlatılması Turuncu halı ile modern oturma odası Yatak odasının iç tasarımında turuncunun baskınlığı Turuncu salon aydınlatması Turuncu duvar kağıdı ve köşe dolabı Portakal mutfağında Japon motifleri Mutfakta yeşil duvarlar ve turuncu set Turuncu kumaş döşemeli döşemeli mobilyalar Turuncu kanepeli kır evi oturma odası Oturma odasının iç kısmında turuncu mobilyalar Bir mutfak setinde turuncu akrilik cepheler Mutfağın iç kısmında parlak turuncu tonların kullanımı Banyoda turuncu renkli makyaj ünitesi Banyonun iç kısmında turuncu renk Banyo tasarımında beyaz turuncu ve siyah renkler Banyo iç kısmında bej ve turuncu renklerin kombinasyonu Bir şehir dairesinin banyosunda turuncu seramik karolar Banyoda duvarları ve zemini turuncu fayanslarla dekore etmek Banyoda turuncu fayans Yaşam alanının iç kısmında turuncu duvar kağıdı Turuncu tonlarda modern yatak odası Yatak odasının iç kısmında gri ve turuncu renkler Çatı katı tarzı bir mutfakta turuncu renk Parlak turuncu duvarlı hafif yemek alanı Turuncu salon dekorasyonu Bir konut binasında resimlerle turuncu bölme Oryantal tarzda bir odanın iç kısmında turuncu renk Yatak odası tasarımında parlak turuncu tonları Mutfakta parlak turuncu cepheler Mutfağın iç kısmındaki turuncu tonları Portakal ile salon dekorasyonu mutfak-oturma odasının iç kısmında turuncu renk Bir şehir dairesinin mutfağında turuncu kiremitli önlük

Previous Post
kendin yap bahçe dekoru
Next Post
Features of French Provence for the living room