15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Portakalı başkalarıyla birleştirmek

Turuncu, bildiğiniz gibi, kırmızıyı sarı ile karıştırarak elde edilebilir ve muhtemelen bu nedenle, hem birinci hem de ikincinin özelliklerini emen spektrumun en sıcak olduğu kabul edilir. Bu gölge, kırmızının güçlü enerjisini emdi, ancak aynı parlak, neşeli, sıcak, sarı gibi kaldı. Aksine, bizde sıcak bir ocak alevi ve sıcak güneş ışınlarının hatıralarını uyandırır. Bu rengin cazibesini keşfedenler, onda açıklık, canlılık ve hareketlilik bulacaklardır..

oturma odası dekorunda diğer renklerle parlak turuncu kombinasyonu

Turuncu modern daire tasarımı

yatak odasının iç kısmında diğer renklerle açık turuncu kombinasyonu

Turuncunun iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

oda tarzında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi turuncu

Tüm neşe tonları: kendinizinkini seçin

Turuncunun birçok yarı tonu vardır ve aralarındaki fark hafiflik, yoğunluk olarak ifade edilir ve yine de birkaç gruba ayrılabilirler..

  1. Parlak turuncu tonları, portakal ve havuç dikkat çeken en parlak renklerdir. Bu nedenle, genellikle tasarım ve iç dekorasyonda kullanılırlar, çünkü neşe ve şenlik getireceklerdir..
  2. Açık turuncu pasteller, beyaz veya pembe ile karıştırıldığında en açık tonlardır. Bu renkler en doğal ve doğal olarak algılanır. Beyaz veya pembe bir gölge, sakin ve uyumlu bir tat verir. Doğada oldukça sık bulunabilir – çeşitli meyve ve bitkiler.
  3. Büyük oranda kırmızı alt tonlu (zinober) turuncu renk – burada parlak kırmızı tonları sarıya baskındır, daha fazla tutku ve enerji getirir, ancak saf kırmızıya eşlik eden saldırganlık olmadan. Bu renklendirmenin tonik etkisi vardır..
  4. Koyu portakallar en sakin, en derin ve en zengin tonlardır. Bu “lezzetli” kombinasyon, rahatlık, sıcaklık ve sonbahar hakkında bir fikir verir. Burada kahverengi ton, ana rengin aktivitesini seyrelterek ona asalet, olgunluk verir..
  5. Sarı-turuncu, hardal, sıcaklık, zengin hasat, dikenli çavdar, kum ile kalıcı bir ilişki uyandırır. Bu gölge, aktif kalırken bizi sakin hissettirir. Sarı renk daha fazla sıcaklık verir ve kırmızı rengin saldırganlığı nötralize edilir.

evin tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte iç kısımdaki turuncu renk

diğer renklerle bir daire tarzında açık turuncu kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

Turuncu renk kombinasyonları

Herhangi bir rengin tanımını aldıktan sonra, başkalarıyla uyumluluğu göz ardı ederek ve dikkate almadan yalnızca ona ve özelliklerine odaklanamazsınız. Aynı gölgenin çeşitli tonları elbette birbirleriyle birleştirilebilir ve diğerleriyle çeşitli kombinasyonlar oluşturabilir, bu da ilginç ve başarılı görüntüler elde etmeyi mümkün kılarak istenen efekti elde etmenizi sağlar..

Herhangi bir kombinasyonda, parlak turuncu renk, sıcaklığını ve canlılığını getirir. Benzer bir tat bize yaz ve sıcak ülkelerin anılarını getiriyor, bu gölge ile kombinasyonlar, özellikle doğu ülkelerinde, sıcak bir iklimin hüküm sürdüğü bölgeler için daha tipik. Tamamlayıcı renkler, “çifti” güçlendirir veya destekler, onu boğar veya kombinasyonun tonunu daha da vurgular ve ayarlar. Özellikle iyi algılanan, bu rengin ortaya çıktığı göründüğü için ana tondan daha koyu bir gölgenin ikinci tonunun parladığı kombinasyonlardır..

mutfak dekorunda parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncu modern daire tasarımı

dairenin tasarımında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncunun iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

odanın iç kısmındaki koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi turuncu

Bu tonla hemen hemen her kombinasyon avantajlı görünüyor. Bu gölge ile birlikte, diğer tamamlayıcı renkler neredeyse her zaman kontrast oluşturur. Bu nedenle birçok renk birleştirilebilir. Parlak tonlar, aynı doygun renklere sahip bir düette ve tam tersine nötr ve pastel tonlarla açık tonlarda uyumlu görünecek..

Ve yanılmamak ve günlük görünümünüzde veya iç mekanınızda parlak turuncuyu doğru bir şekilde kullanmak için, bu renklerin uyumluluğunu bilmeniz ve hesaba katmanız gerekir. Çok başarılı kombinasyonlar var. Beyaz, siyah, gri, mavi, pembe ve diğerleri bu canlı tonla iyi gider.

oturma odası tarzında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte iç kısımdaki turuncu renk

ev dekorasyonunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

Turuncu ile akromatik kombinasyonu

Akromatik renkler siyah, beyaz, gri ve çeşitli varyasyonlarıdır. Tüm tonlarla mükemmel uyum içinde. Turuncu, yalnızca siyah ve beyaz ile birlikte vurgulanan parlaklığı ve doygunluğu nedeniyle siyah, beyaz ve gri ile olumlu bir şekilde birleşir. Bu gölge, özellikle siyah, sütlü ve kurşun olmak üzere birçok nötr ton için harika bir eşleşme olacaktır. Açık ve orta tonlar yoğunluğunu yatıştırır ve azaltır, koyu tonlar ise derinleştirir ve biraz saldırganlık katar..

Siyah

Siyahla kombinasyon, turuncu rengin parlaklığı sayesinde siyahın daha az kasvetli göründüğü geleneksel klasik kombinasyonlardan biridir. Bu, saldırganlık ve sade cinsellik unsurlarının iç içe geçtiği harika bir kombinasyon. Parlak turuncu ile siyahın benzer bir kombinasyonu genellikle ormandaki yırtıcı hayvanlarda bulunur ve parlak ve agresif görünür, ancak aynı zamanda böyle bir birlik çok yırtıcı görünmez, ancak oldukça zarif, zarif ve modern olarak algılanır..

mutfak tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncu modern daire tasarımı

yatak odasının iç kısmındaki parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncunun iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

mutfağın iç kısmındaki açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi turuncu

Gri

Bu, nötr ve sade bir gri tonun aktif, parlak ve enerjik bir ana tonu hafifçe boğabileceği harika ve başarılı bir kombinasyon. Bu sayede böyle bir birlik zarif ve asil görünüyor, ancak tüm bunlarla hiç sıkıcı değil. Böyle bir topluluk dikkat çekiyor, ancak siyahla aynı kombinasyondan daha yumuşak algılanıyor. Uyum sağlamak için çok açık veya çok koyu bir gölgeden gri almak daha iyidir. Açık gri beyazı vurgulayacak ve karanlık tamamlayacak.

ev dekorasyonunda parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte iç kısımdaki turuncu renk

odanın tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

Beyaz

Beyaz ile kombinasyon başka bir klasik kombinasyondur. Beyaz gölgenin baskın rengin doygunluğunu vurguladığı, yeterince zıt bir kombinasyon. Sunulan kombinasyon iyimser görünüyor ve rengin kendisi hafiflik ve canlılıkla dolu..

Turuncu ile kromatik kombinasyonu

Turuncu, yedi temel renk tonundan biridir. Turuncu başka hangi renklerle iyi çalışır? Başarılı kombinasyonların listesi oldukça geniştir..

Bu gölgeyi seçmekten korkmayın, çünkü ek renge bağlı olarak parlak veya daha kısıtlı olabilir..

diğer renklerle bir daire tarzında parlak turuncu kombinasyonu

Turuncu modern daire tasarımı

yatak odası tarzında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncunun iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

oturma odası tasarımında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi turuncu

kırmızı

Bu renkler, renk tayfında yan yana yer aldığından, kombinasyonları ilişkili ve güçlü olarak kabul edilir. İki sıcak tonun yakınlığı nedeniyle, bu birlik cesur, neşeli bir ruh hali yaratır, bir güç duygusuna ilham verir, atılganlık, gölgeler birbirini güçlendirir ve zenginleştirir. Sıcak bir turuncu tonunu bordo ile birleştirirseniz ya da sıcak ateşli bir düet yaparsanız, çok rahat bir kombinasyon olabilir. Doğu ülkelerinde benzer bir kombinasyon bulunur, çünkü böyle bir renk seçimi zenginlikle ilişkilidir. Bu tür doygun renkleri birleştirirken, doygunluk açısından farklılık göstermelerini sağlamalısınız..

odanın dekorunda koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte iç kısımdaki turuncu renk

evin iç kısmında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

Sarı

Ayrıca ilgili bir kombinasyon. Kırmızı ile birleşmenin aksine, bu kombinasyon hafiflik, ağırlıksızlık hissi ile karakterizedir. Bu kombinasyonda havadarlığı ve uyumu korumak için daha açık, daha temiz ve daha sıcak bir sarı tonla yapmanız gerekir. Açık sarı tonla renk daha taze olur ve “orta” tonla parlaklığını dengeler..

Kahverengi

Çok güzel bir kombinasyon, sıcak ve rahat, uyumlu bir kombinasyon yaratıyor. Koyu, çikolata kahverengi tonları, karamel, açık tonların yanı sıra kombinasyonlarda iyidir.

Yeşil

Bu oldukça riskli ve cesur bir kombinasyon, herkes buna başvurmaya cesaret edemez. Sanki doğanın kendisi böyle bir kombinasyon önerdi – genç yapraklarla çevrili turuncu bir meyve. Bu kontrast taze ve parlak görünüyor, ancak bu tonları büyük bir özenle birleştirmeye değer. Koyu yeşil, zeytin kullanmak daha iyidir. Portakalın soğuk yeşil tonlarla (malakit, nane zümrüt) birleşimi harika görünüyor, bu nedenle ana gölge daha etkileyici görünüyor.

evin iç kısmındaki parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncu modern daire tasarımı

dairenin dekorunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Turuncunun iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

oturma odası tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi turuncu

Mavi

Son derece duygusal kombinasyon. Bu tonların tamamlayıcı olması ve renk tekerleğinde birbirinin karşısında olması nedeniyle, kombinasyonları son derece etkileyicidir ve sıcak ve soğuk kontrastı üzerine kuruludur, bu da çok akılda kalıcı ve akılda kalıcı görüntüler elde etmeye yardımcı olur..

Mavi

Turuncu ve mavi kombinasyonu herkese uymaz, bu paletin cesur bir seçimidir. Sahildeki sıcak kum ile gök mavisi okyanus arasındaki kontrastı andırıyor. Bu gölgeler, aynı anda hem taze hem de cesur görünen mükemmel yaz ikilisini oluşturuyor..

Pembe

Pembe ile eşleştirmek bu görünümü ilginç hale getirecektir. Bununla birlikte, bazen doygunluğa benzer parlak bir gölge seçmenin tercih edildiği akılda tutulmalıdır. Temel tonun fuşya tonuyla kombinasyonu, kıpkırmızı özellikle avantajlı görünecek. Bazı açık pembe tonları da işe yarayabilir.

Bilginize. Bunların hepsi, psikologlara göre açıklık, samimiyet ve neşe duygusu taşıyan parlak, yoğun ve güneşli bir rengi birleştirebileceğiniz gölgeler değil. Sözde renk tekerleği kullanılarak daha da fazla kombinasyon bulunabilir..

yatak odası tarzında diğer renklerle parlak turuncu kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte iç kısımdaki turuncu renk

dairenin tasarımında diğer renklerle parlak turuncu kombinasyonu

Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

turuncu sembolizm

Portakal güneştir, portakaldır, kumsal mevsimidir, kumdur, yaz sıcağıdır ve dikkatsizliktir. Sıcaklık, neşe ve yaşam sevgisinin, ateşin sembolüdür. Bu gölgede bir bakışta ısınabilirsiniz. Her yıl bol hasat getiren narenciye ağaçlarını hatırlayarak portakala bereketin ve zenginliğin rengi diyebiliriz. Bu ton Doğu’da en popüler olanıdır. Birçok Doğu dininde bu gölge, yükselen güneşe benzer şekilde manevi aydınlanma anlamına gelir. Bu nedenle Budist gençler turuncu-kırmızı giysiler giyerler. Vazgeçmeyi, sabrı ve yüce aydınlanmayı sembolize eder..

Aksine, Avrupa ülkelerinde bu neşeli renk oldukça nadiren ve daha sonra sadece uyarı levhalarında veya tulumlarda bulunabilir. Ve burada bu lezzetin olumlu çağrışımları var. Cesaret, onur, büyüklük ve macera arzusunun bir gölgesidir..

Video: İç kısımdaki turuncu renk

Turuncu renkte iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

odanın iç kısmındaki açık turuncu ile fotoğrafın diğer renklerinin kombinasyonu dairenin dekorunda koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim diğer renkler resim ile mutfak tarzında parlak turuncu kombinasyonu evin tasarımında koyu turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu oturma odasının iç kısmındaki parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odası tarzında açık turuncu kombinasyonu yatak odası dekorunda koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo dairenin tasarımında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim diğer renkler resim ile evin tarzında parlak turuncu kombinasyonu oturma odası tasarımında diğer renklerle koyu turuncu kombinasyonu photo mutfağın dekorunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo odanın iç kısmındaki parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim mutfağın iç kısmında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim dairenin tasarımında koyu turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu yatak odası tarzında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim ev dekorunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo odanın tasarımında koyu turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu oturma odası tarzında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim odanın iç kısmındaki koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odası dekorunda parlak turuncu kombinasyonu evin iç kısmındaki açık turuncu ile fotoğrafın diğer renklerinin kombinasyonu diğer renkler resim ile bir daire tarzında açık turuncu kombinasyonu oturma odasının dekorunda koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim mutfağın tasarımında parlak turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu evin iç kısmındaki parlak turuncu ile diğer renkler resminin kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odasının iç kısmındaki parlak turuncu kombinasyonu odanın tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim diğer renkler resim ile mutfak tarzında koyu turuncu kombinasyonu yatak odası dekorunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo evin iç kısmındaki parlak turuncu ile fotoğrafın diğer renklerinin kombinasyonu odanın tasarımında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim dairenin dekorunda açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo oturma odası tarzında koyu turuncu ile diğer renkler resim kombinasyonu yatak odası tasarımında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile dairenin iç kısmında açık turuncu kombinasyonu mutfak tarzında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo diğer renkler resim ile ev dekorunda parlak turuncu kombinasyonu oturma odası tarzında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu photo yatak odası tasarımında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim dairenin dekorunda koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu fotoğraf mutfak tasarımında parlak turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim evin dekorunda parlak turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile mutfağın iç kısmındaki parlak turuncu kombinasyonu oturma odası tasarımında koyu turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim evin tarzında açık turuncunun diğer renklerle kombinasyonu resim odanın dekorunda koyu turuncunun fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu diğer renkler resim ile yatak odası iç kısmında açık turuncu kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile bir daire tarzında parlak turuncu kombinasyonu dairenin tasarımında diğer renklerle parlak turuncu kombinasyonu Diğer tonlarla birlikte turuncu daire tasarımı

Previous Post
Avizeler iç mekanda nasıl kullanılır
Next Post
Imitation of wood on the wall in the interior – an unusual design element