15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tek odalı bir Kruşçev’in tasarımı. Binaların yeniden geliştirilmesi, imar ve dekorasyonu

Şu anda, küçük boyutlu konut geçmişte kaldı. Birçok aile onu düşük bir fiyata satın alır, miras olarak alır, herkesin hemen geniş daireler satın alma fırsatı yoktur. Birçoğu üzülmez ve 3-4 kişinin yaşadığı ve herkesin yeterli alana sahip olduğu tek odalı bir Kruşçev için işlevsel ve şık bir tasarım geliştirmeyi başarır..

tek odalı Kruşçev'in tasarımı

Belki de en tuhaf, en pratik ve çoğu zaman mantığa meydan okuyan yerleşim düzeni Kruşçev’in uygun fiyatlı konut programı sırasında gerçekleştirildi..

Kruşçev'i planlama yöntemi

Binaların planlanmasındaki toplam tasarruf ve hataların bir sonucu olarak, yurttaşlarımızın çoğu hala o zamanların inşaat düşüncesinin meyvelerinden “tadını çıkarıyor”..

Kruşçevler küçük odaları ile “ünlü”dür. Onları büyütmek, tavanın abartılmasına izin verecektir. Tavan ve duvarların açık renklerde dekore edilmesi arzu edilir. Bu, alanı görsel olarak genişletecektir. Düz veya dikey çizgili olabilirler.

tek odalı Kruşçev'in hafif tasarımı

Yeniden geliştirme olmadan tek odalı “mimari ve inşaat işi” vazgeçilmezdir.

Pencereler atlanabilir, perdesiz bırakılabilir, bu odaya daha fazla ışık girmesine yardımcı olacaktır. Süslemek isterseniz düz perdeler veya paralel baskılı seçenekler tercih edilebilir..

Kruşçev'in tasarımının fotoğrafı

Pencere pervazının ne kadar geniş olduğu önemli değil, dağınıklık yapmanıza gerek yok, onu bir masaya veya rafa dönüştürmek daha iyidir.

Tek odalı bir Kruşçev evinin orijinal içi, çok sayıda bölme anlamına gelir. Bu alakalı değil, pratik değil. Duvarlar değerli boş alanın emicileridir, doğru karar gereksiz unsurları kaldırmak olacaktır. Yeniden geliştirme sürecinde binanın destekleyici yapılarına zarar verme olasılığının olduğu unutulmamalıdır, önce istenen değişikliklerin bir planını çizmeniz, bunları yerel BTI’ye sunmanız, resmi izin almanız gerekir.. 

Kruşçev'in yeniden geliştirilmesi

Duvar taşıyıcı ise ve alanı genişletmek istiyorsanız, içinde bulunan kapıyı kaldırabilir, açıklığı genişletebilirsiniz..

tek odalı Kruşçev'in onarımı

Yetkili tasarım ve usta onarımların yardımıyla, bu kadar mütevazı bir alan bile rahat, konforlu, kullanışlı ve görünüşte çekici hale getirilebilir..

Tek odalı bir Kruşçev için tasarım oluşturma ve yeniden geliştirme sürecinde yasaktır:

  • Halihazırda kurulu havalandırma sistemlerini çıkarın (yalnızca bir klima takılarak güçlendirilebilir);
  • Temizleyin, gaz borularına serbest erişimi kapatın;
  • banyoyu hareket ettir.

siyah mobilya

Konforlu ve pratik bir iç mekana sahip Kruşçev, yurttaşlarımız için standart olsa da, tek odalı bir daireden çok daha çekici bir seçenektir..

Aydınlatma Temelleri

Tek odalı bir Kruşçev’in içini planlarken, aydınlatma elemanlarını doğru yerleştirmek önemlidir. Çok fazla ışık olmalı. İmar yaparken ana avizeyi asmak gerekli değildir, spot ışıkları yeterli olacaktır. Ampuller farklı renk ve tonlarda olabilir, yardımlarıyla duvarların, tavanın, mobilyaların kontrastlarında oynayabilirsiniz..

Kruşçev'in rahat yeniden geliştirilmesi

Sağlanan metrekare sayısını maksimum fayda, pratiklik ve akılcılıkla kullanma olanaklarının belirlenmesi önemlidir..

tek odalı bir Kruşçev'i aydınlatmak

Mevcut bir odada dinlenme ve çalışma alanları, yemek alanı düzenlemek gerekir, çünkü küçük mutfaklarda kural olarak yemek grubu için yer yoktur..

Tavana ayrı ayrı açılan LED aydınlatma elemanları yerleştirilir, odanın ana alanlarını ışıkla vurgular, dairenin bazı köşelerini gölgeler.

stüdyo dairede bölme

“Odnushka” nızın kompakt boyutu, uygun fiyatlı ve demokratik bir bütçe çerçevesini korurken, yüksek kaliteli üretimin pahalı kaplama malzemelerinin kullanılmasına izin verecektir..

İç mekandaki stil ve renkler

Son zamanlarda, küçük tek odalı Kruşçevler İskandinav tarzında dekore edilmiştir. Ana avantaj, alanı görsel olarak genişleten yalnızca açık renklerin kullanılmasıdır. Ayrıca dekorasyon için Provence, minimalizm tarzını düşünüyorlar..

tek odalı Kruşçev'de minimalizm

Aile bütçesini bozmadan estetik açıdan çekici, şık ve pratik bir “Kruşçev” tasarımı elde edebilirsiniz..

Işık tonlarına ek olarak, odanın tasarımında aynalar aktif olarak kullanılmaktadır..

tek odalı Kruşçev'deki aynalar

“Kruşçev” iniz için en uygun seçeneklerden hangisi, oturma odasının geometrik parametrelerine, faydacı tesislerin büyüklüğüne ve yeniden geliştirme ve yenileme bütçenize bağlıdır..

Tek odalı Kruşçev’de en yaygın kullanılan renk beyazdır. Bu, odayı görsel olarak neredeyse 2 kat büyüten ideal bir arka plan seçeneğidir. Çeşitlilik ve parlaklık istiyorsanız 2-3 tane daha sulu tonla seyreltmeniz yeterlidir. Örneğin, çok sayıda parlak minderli büyük bir nötr kanepe, duvarlarda renkli tablolar, ilginç sehpalar. 

konforlu daire tasarımı

Aksanlar odaya kişilik katabilir. Ancak çok fazla parlak renk kullanmayın..

uzayın görsel genişlemesi

Yerden tasarruf etmek için iyi bilinen tasarım tekniğini kullanmayı deneyebilirsiniz – mümkün olan her yerde modüler mobilyalar kullanın ve katlama mekanizmaları oluşturun.

Mobilya nasıl doğru bir şekilde düzenlenir

Tek odalı küçük bir daire için mobilya satın almadan önce, düzenlemeyi gösteren ve her boş santimetreyi kullanan bir ön plan hazırlamanız gerekir. Geçen yıl içinde kullanılmayan tüm iç eşyalar en iyi şekilde atılır.. 

Kruşçev'de tek odalı daire

Küçük bir odada mümkün olduğunca az çöp olmalıdır..

Mobilya dağıtım kuralları.

  • Kanepe duvara dayalıysa, üstündeki boşluk bir raf veya rafla doldurulabilir..
  • Odanın ortasında boş alan kazanmak için boş köşelere özel yapım dolaplar monte edilebilir..
  • Koridor çok küçükse, duvarlardaki dolaplar yerine birkaç raf asabilirsiniz..

Odaya yeni mobilyalar takılıysa, onarımı güncellemek daha iyidir. Aksi takdirde, yeni kıyafetler yalnızca eski püskü duvarları veya zemini vurgulayacaktır..

Kruşçev'de modüler mobilyalar

Katlanır kanepe, gün boyunca oturma odasının önemli bir mobilyasıdır ve bir oturma alanı düzenler ve geceleri uyku yerine dönüşür..

Tek odalı bir Kruşçev’in imar edilmesi

Tüm tek odalı Kruşçevler küçüktür, ancak yeniden geliştirme yardımı ile yaşamak için rahat hale getirilebilirler..

Yapılması gereken ilk şey, olası tüm duvarları ve bölmeleri kaldırmaktır. Stüdyo daire idealdir. Burada yetkin bir şekilde imar yapmanız, alanı bölmeniz gerekiyor.

Kruşçev'de stüdyo daire

Daha az yer kaplarken geniş oturma alanı sağlayan (ve bazı modellerde katlanabilen ve uyumak ve dinlenmek için geniş bir yer haline gelen) köşe kanepeler kullanın..

Kruşçev'de mobilya düzenlemesi

Bu tür kanepelerin pratikliği, kullanım kolaylığında yatmaktadır..

Doğru yaklaşımla, iş ve dinlenme için sınırsız sayıda bölge oluşturabilirsiniz. Minimum sayıda kapı olması tercih edilir, yani iki: girişte ve banyoda.

3 veya daha fazla kişilik bir aile tek odalı bir dairede yaşıyorsa, çalışma ve dinlenme alanlarının birbirinden ayrılması daha rahat olacaktır. Bunu yapmak için bir zemin rafı, bir ekran, ince bir bölme kullanabilirsiniz..

bir stüdyo dairede bölmeler

Stüdyo daire ilerici, şık ve modern.

Cinsiyet, imarda eşit derecede önemli bir rol oynar. Bu, kaplama malzemeleri kullanılarak yapılır: fayans, laminat, ahşap.

Kruşçev’de Aydınlatma

Tek odalı bir Kruşçev’in, özellikle bir stüdyonun tasarımı, her bölge için ayrı aydınlatma anlamına gelir. İç mekana lezzet katar, her aile üyesinin başkalarını rahatsız etmeden işine devam etmesine veya rahatlamasına izin verir..

bir stüdyo dairede ışık

Odanın daha büyük görünmesi için duvarların rengi zeminden (önemli ölçüde) daha açık, ancak tavanın tonundan biraz daha koyu olmalıdır..

Tavana monte edilen spot ışıkları, her bölgeyi vurgulamanıza izin verecektir. Ana avize olabilir, ancak gerekli değilse, yokluk iç mekanı hiçbir şekilde bozmaz..

Ana odanın birden fazla penceresi varsa idealdir. Odadaki doğal ışık miktarını artırmak için genişletilebilirler..  

mekan düzenleme yolları

Beyazın birçok tonu vardır ve bunlardan herhangi birini yüzeyleri bitirmek için temel renk olarak kullanabilirsiniz..

İç tasarım nüansları

Modern teknolojiler, tek odalı küçük bir dairede bile hayatı konforlu hale getirmeyi mümkün kılıyor. Sadelik ve minimalizm modada. Örneğin birkaç yıl önce her evde televizyon bir kaide üzerindeydi. Şimdi bu önemli değil, asılı bir stand üzerinde durabilir veya duvara takılabilir. Bu, önemli ölçüde yerden tasarruf etmenizi sağlar.

bir stüdyo dairede neoklasizm

Küçük alanları dekore ederken üçten fazla temel renk kullanmamak en iyisidir. Bu kural dünya kadar eskidir, ancak birçok gerçek tasarım projesi tarafından test edilmiştir..

Aile küçükse, büyük mutfak buzdolapları ve derin dondurucular satın almak gerekli değildir. Artık odanın köşesine monte edilebilecek modeller bile var. Veya ayrıca bir raf veya masa üstü rolü oynayan yatay bir model satın alın.

apartman stüdyosu yeniden geliştirme

Büyük baskılı duvar kağıdı veya başka bir dekoratif malzeme kullanmamak daha iyidir..

Fonksiyonel alanların tasarımı

Yatak odası Bir yatak odasını barındırmak için, 6-8 metrekare. m Ayrı ayrı tahsis edilebilir veya gündüz rahat bir kanepe, geceleri bir yatak olabilir. Ayrıca yatağı bir gardırop ile ayırabilirsiniz. Yere yumuşak bir halı koyun.
Oturma odası Odanın ana bölümünü kaplar. TV duvara asılabilir, odanın görüntüsü izin veriyorsa duvara bir masa yerleştirilebilir, 2 koltuk, bir kanepe. Tüm mobilya elemanları yarım daire şeklinde monte edilebilir. İzleme kolaylığı için TV pivot çubuğa asılabilir.
Ders çalışma 1-2 metrekarelik bir köşe seçmek yeterlidir. m Orada bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar için bir masa, bir koltuk veya rahat bir sandalye, kitaplar için bir raf ve “kırtasiye” koyun.
Çocuklar Dairede çocuğu olan tam teşekküllü bir aile yaşıyorsa, bebek için bir yer tahsis etmek zorunludur. 8-10 metrekare olabilir. m Çocuk alanı bir gardırop, küçük bir bölme, bir perde ile ayrılabilir..
Mutfak Bu, en az 6 metrekare ayırmanız gereken özel bir alandır. m.Mutfak alanı, ana odanın duvar kağıdından farklı duvar kağıdı ile yapıştırılabilir, zemin ve tavan diğer malzemelerle de bitirilebilir..
Banyo Kruşçevlerde tuvalet ve banyo ayrıdır, ancak boyutları çok küçüktür. Bu nedenle, bir daireyi yeniden geliştirirken, aralarındaki duvar kaldırılır, meta büyür. Banyo yerine duşakabin kurmak daha iyidir..

tek odalı bir Kruşçev'in düzeni

Mütevazı bir kareye sahip odalar için sadece duvar dekorunu seçmek daha iyidir, mobilya yerleştirmek için değerli sayaçlar kullanışlı olacaktır..

Tek odalı Kruşçevlere çok sayıda aksesuar yerleştirilmesi önerilmez. Ve mutfakta birkaç şamdan, bir vazo koyabilir, küçük havluları asabilirsiniz.. 

Kruşçev'de yatak odası

Yatak odası 1-2 resim veya fotoğrafla dekore edilebilir..

VİDEO: Tek odalı bir Kruşçev’in tasarımı. Modern yükseltme.

Tek odalı bir Kruşçev’in tasarımı için 50 fikir:

tek odalı Kruşçev'in tasarımı tek odalı Kruşçev fotoğrafının tasarımı tek odalı Kruşçev fotoğraf fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev fotoğraf iç tasarımı tek odalı Kruşçev iç fotoğrafının tasarımı tek odalı Kruşçev mutfağının tasarımı photo tek odalı Kruşçev fotoğraf düzeninin tasarımı tek odalı Kruşçev fotoğraf düzeninin tasarımı tek odalı Kruşçev fotoğraf projesinin tasarımı tek odalı Kruşçev projesinin tasarımı photo tek odalı Kruşçev fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev fikirlerinin tasarımı photo tek odalı Kruşçev fikirleri iç tasarımı tek odalı Kruşçev iç fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev fikir düzeninin tasarımı tek odalı Kruşçev tasarım fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev fikirleri projesinin tasarımı tek odalı Kruşçev proje fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev iç tasarımı tek odalı Kruşçev iç fotoğrafının tasarımı tek odalı Kruşçev iç fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev mutfağının tasarımı tek odalı Kruşçev düzeninin tasarımı tek odalı Kruşçev düzeninin tasarımı photo tek odalı Kruşçev düzeni fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev projesinin tasarımı tek odalı Kruşçev projesinin tasarımı photo tek odalı Kruşçev proje fikirlerinin tasarımı tek odalı stüdyo Kruşçev'in tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo fotoğrafının tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo fotoğraf fikirleri tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo fotoğraf iç tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo iç tasarımının tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo stüdyo fikirleri tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo fikirlerinin tasarımı photo tek odalı Kruşçev stüdyo fikirleri iç tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo iç fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo iç tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo iç tasarımının tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo iç fikirlerinin tasarımı tek odalı Kruşçev stüdyo seçeneklerinin tasarımı tek odalı stüdyo Kruşçev'in pratik tasarımı tek odalı Kruşçev'in modern tasarımı tek odalı bir Kruşçev'in tasarımını yaratıyoruz tek odalı Kruşçev'in şık tasarımı tek odalı Kruşçev'in hafif tasarımı tek odalı Kruşçev'in uygun tasarımı tek odalı Kruşçev için tasarım seçeneği tek odalı bir Kruşçev'in tasarımını seçin

Previous Post
Rahat bir konaklama için oturma odasında modern tarzda duvar dekoru
Next Post
Psychology of color in the interior