15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ahşap bir evin iç düzenlemesi

Bir ahşap evin iç organizasyonu her zaman sahipleri için alakalı kalır. Ve bu tesadüf değil. Sonuçta, ahşaptan yapılmış duvarlar ve tavanlar için kaplama malzemeleri ve iç mobilya seçmek kolay değildir. Ancak ahşap bir evin tasarımının birçok kez dönüştürülebileceği basit teknikler var. Makalemizi okuyun ve ahşap bir kulübeden hayallerinizdeki sıcacık yuvayı nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz..

Özel bir evin iç kısmındaki ahşap koltuklar

Ağaç, rahatlama ve rahat dinlenmeyi tamamlamaya elverişli benzersiz bir atmosfer yaratır.

Tasarım seçenekleri

Ahşap bir evin içi halk tarzında dekore edilebilir. Hem Amerikan “Ülkesi” hem de eski Rus versiyonları buraya çok yakışacak. Kulübeyi sadece yaz mevsiminde kullanırsanız, iç mekanı av köşkü tarzında dekore etmek ilginç olacaktır. Bu söyleniyor, bir avcı olmak zorunda değilsin..

Ahşap bir evde şömineli ve merdivenli oturma odası iç

Bir evi dekore etmek için malzemeler, iç mekanın tarzına bağlı olarak seçilir.

Tasarım uzmanları, bir ahşap evin benzersiz bir iç tasarımını organize etmenin ortaya çıkacağını göz önünde bulundurarak birkaç ipucu seçti:

  1. Binanın içini boyamak için boya ve vernik kullanın. Geniş bir renk yelpazesi, ana avantajı – doğal ahşap – görünürde bırakırken, kulübeyi çeşitli şekillerde dekore etmenize olanak tanır..
  2. Günlüklerden bir yapı inşa ederken, iç düzen standart olmayan tasarımdan yapılır. Tonozlu tavanlar, masif tavan kirişleri ve ikinci kata çıkan merdivenler, kabuğun daha önce çıkarıldığı masif ahşaptan yapılabilir. Muhteşem oda dekoru yaratın.
  3. Doldurulmuş orman hayvanları, ahşap cephelere ve panellere harika bir katkı olabilir..
  4. Şömineler, Rus sobaları, ahşap bir kulübenin oda alanına ideal olarak sığacaktır. Çok çeşitli yapı ve kaplama malzemeleri, eski bir Rus önyargısıyla gerçekten rahat bir oda yaratmanıza izin verecektir..
  5. Doğal kusurları ile doğal ahşabın kullanılması, ek unsurlar olmadan yaratıcı bir dekor yaratacaktır. Doğal düzensizlikleri korurken her bir levhanın ve ahşabın doğru yüzey kalitesine dikkat etmeniz gerekir..

Eski Rus tarzında bir ahşap evin içi

Rus kulübesi tarzındaki iç mekan, kütük duvarlardan, ahşap mobilyalardan ve modern evlerde genellikle şömineyle değiştirilen odanın ortasındaki bir ocaktan oluşur.

Rus kulübesinde ağaç gövdelerinden yapılmış yataklar

Kaba ahşap mobilyalar, iç mekanı eski Rus tarzına mümkün olduğunca yaklaştırmanıza izin verecektir.

Ülke tarzında bir ahşap evin mutfak iç

Birçok knickknack ile pratik ve özgün bir iç mekan – bu ülke

Ahşap için çok sayıda özel emprenye seçimi nedeniyle, böyle bir evde hemen hemen her iç mekan stili kurulabilir. Mutfak için Fransız “Provence”, oturma odası için İtalyan “Modern”, tuvalet için “İskandinav” tarzı – doğru boya veya emprenye tonu seçimi ile odayı “Yüksek teknoloji” altında bile dekore edebilirsiniz..

Panoramik pencereli ahşap bir evin oturma odası tasarımı

Modern, mekana değer veren insanlar için uygundur

Klasik tarzda bir kütük evin içi

Klasikler, sahiplerinin saygınlığını ve rafine zevklerini vurgular.

İkinci kata kadar muhteşem bir şömineye sahip yüksek tavanlı oturma odası çok güzel görünecek. Cephesi en iyi şekilde doğal doğal taşla tamamlanmıştır..

Av köşkü tarzında iç odaları dekore edecekseniz, mobilyalara odaklanın. Örneğin, yatak odasında kabaca işlenmiş ahşaptan yapılmış büyük bir çift kişilik yatak satın aldığınızdan emin olun. Çoğunlukla koyu renkler kullanın. Böyle bir dinlenme odasının duvarları, doldurulmuş hayvanlar, boynuzlar, silahlar ve diğer ilgili unsurlarla dekore edilmiştir..

Av tarzı oturma odası tasarımı

“Av alanları”, bekar bir adamın yaşadığı bir evin içini dekore etmek için idealdir.

Tavsiye. Gerçek hayvanların parçalarını kullanmak gerekli değildir. Mağazada hazır yapay peluş hayvanlar satın alın ve doğayla uyum içinde yaşayın.

Duvarlardan birinin doğal taşla bitirilmesi şeklinde vurgu yapılması da uygun olacaktır. Böylece av köşkünüz bir ortaçağ kalesine doğru belirli bir değişiklik alacak..

Alp dağ evi tarzında geniş bir oturma odasının içi

Dağ evi tarzı geniş bir ahşap ev için uygundur.

İsviçre dağ evleri ülkemizde popülerlik kazanıyor. Sözde “çoban evleri” çoğunlukla yapıştırılmış kirişlerden veya kütüklerden inşa edilir. Bu tür binaların iç düzeni, dağ evlerinin büyük talep görmesi sayesinde olağanüstü bir mimariye sahiptir. Bu tür evler için bitirme seçenekleri, içindeki ahşap evin içinden farklı değildir. Doğal taş, seramik karoların yanı sıra aynı ahşabın yaygın olarak kullanılması, iç dekorasyona asil, pahalı bir görünüm kazandırıyor..

Erkeksi bir karaktere sahip ahşap bir ev

Av kulübesi tarzında dekore edilmiş odalar çok acımasız görünüyor. Bu tarzın ayırt edici özellikleri, ahşap yüzeylerin kaba işlenmesi, yapay doldurulmuş hayvanların yaygın kullanımı ve ayrıca av aksesuarları (silahlar, tabancalar) olacaktır..

Eski Rus tarzında bir bardan bir evin koridorunun dekorasyonu

Bir kır evinin koridorunun iç kısmında kasıtlı olarak kabaca işlenmiş kereste

Avlanma tarzına girmenin tam etkisi için, bir erkek bungalovun doğasında bulunan bir atmosfer yaratan koyu renkli bir ahşap emprenye kullanılır..

Aydınlatma elemanlarına özellikle dikkat edin. Büyük mumluklara benzeyen ağır, dövme avizeler burada çok uygun olacaktır. Duvar aplikleri ayrıca meşaleler için asılır.

Av tarzında ahşap bir evde oturma odası dekorasyonu

Deri döşemeli mobilyalar, şömine, silahlar, hayvan derileri, korna lambaları – bunların hepsi av tarzının ana unsurları olarak kabul edilir.

Tavsiye. Doğal taş kullanımı atmosfere gerekli pürüzlülüğü verecektir. Gölgelerin karanlık olması gerekmez. Kumlu gri de burada uygundur..

Oturma odasında şöminenin önünde deri koltuklar

Rekreasyon alanı geleneksel olarak şöminenin önünde düzenlenmiştir.

Erkek bungalov, Arnavut kaldırımlı bir şömine ile tamamlanmaktadır. Fırının hemen üzerinde bulunan ren geyiği boynuzları güzel görünecek.

Tavan, kabuğun daha önce çıkarıldığı büyük dallarla dekore edilmiştir. Bu dekoratif unsurların özel olarak işlenmesi, ahşap bir evin iç kısmına gizem katacaktır..

Özel bir evin oturma odasında ahşap kaplamalı şömine

Av tarzı iç mekan – güvenilir ve konforlu konut örneği

Av köşkünde büyük yemek masası

Ahşap burada her zaman diğer kaplama malzemelerine göre daha baskındır.

Hakiki deriden yapılmış döşemeli mobilyalar satın almak en iyisidir. Ancak deri de uygundur (doğal ürünlerin yüksek maliyeti nedeniyle). Bordo veya kahverengi tonlarını seçin. Kanepe ve koltukların koyu bir kompozisyonla emprenye edilmiş ahşap elemanlara sahip olması zorunludur. Alternatif olarak ahşap ve deri kenarları boyunca uzanan metal perçinler, uygun bir anda av bungalovunu tamamlar..

Doğal ahşap çerçeveli küçük kanepe

Döşemeli mobilyalardaki tekstil kaplamalar burada uygun değildir, ancak hayvan derileri kullanışlı olacaktır.

Oturma odasının iç kısmında doldurulmuş hayvanlar

Dekoratif unsurlarla aşırıya kaçmamak, sadece güzel ve en iyi eserleri yerleştirmek önemlidir.

Halı şeklindeki zemin tekstilleri iyi bir vurgu olacaktır. Her renkteki (kahverengi, bordo, koyu yeşil) ipliklerle işlenen desenli kumaş, kaba koltuklarla kombinlenecek..

Her yerde kıvırcık kapı oyukları düzenlenmiştir. Yuvarlak keresteden (yuvarlak kereste) yapılmış kulübelerde özellikle muhteşem görünüyorlar..

rahat çatı katı

Ahşap bir evin yapımında, yani çok eğimli bir çatı oluşturmak için kullanılan geniş bir bölümün destek kirişi çok asil görünüyor. Tavan arasını güzelce dekore etmek için bu bilgiyi kullan. Burada büyük şirketler için çok iyi dinlenme salonları elde edersiniz. Neredeyse tüm katın tüm alanı duvar bölmeleri olmadan hizmetinizdedir..

Bir kır evinin çatı katında kaba ahşap yatak

Tavan arası genellikle uyku odalarına tahsis edilir.

Büyük miktarda boş alan, biraz imar gerektirir. Örneğin, iletişim için bir yer, aynı anda birkaç kişiyi ağırlayabilen geniş bir kanepe ile iner. Kanepenin rengi, doğal ahşap gölgesiyle birlikte açık bejdir. Koltuk minderlerinizi tüm yüzeye eşit şekilde yerleştirerek vurgulayın.

Eğik çatı eğimleri, büyük pencerelerin kurulmasına izin verir. Her bölge için farklı boyutlarda seçilmelidirler. Örneğin, çatı katında ana odadan ayrılmış bir uyku yeri varsa, küçük pencere açıklıkları ile desteklenmesi tavsiye edilir. Parlak güneş ışığının gün boyunca dinlenmeyi engellememesi için panjur sağlamak önemlidir..

Ahşap bir evde tavan penceresinin altındaki koltuk

Astar, çatı katının duvarlarını ve tavanını bitirmek için en uygun malzemedir.

Modern bir tavan arasında aydınlık bir odanın içi

Ancak hiç kimse alçıpan ve diğer modern malzemelerin kullanımını yasaklamaz.

Uyuduğunuz yerin iletişim alanından daha rahat olması için içeriden tahta sandık beyaza boyanmıştır. Bir kişi yatmadan önce daha sakin resimler algılamaya alışkındır. Ancak duvarları ve tavanı doğal ahşap tonunda bırakabilirsiniz. Örneğin huş ağacı özellikle hafif bir dokuya sahiptir..

Ailenizde çocuklarınız varsa, onları çatı katında oda yaptığınızdan emin olun. Tavan arasındaki ahşap evin içi, oğlunuz veya kızınız için muhteşem bir atmosfer yaratma olasılığını açar. Pencere açıklıklarını küçük cumbalı pencereler şeklinde monte ettiğinizden emin olun. Çocuklara “Harry Potter” hakkındaki ünlü kitaptan tuhaf odaların tasarımı hatırlatılacak..

Ahşap bir evin çatı katındaki küçük bir yatak odasının içi

Çok küçük bir çatı katında rahat bir yatak odası yapılabilir.

Tavana karışan duvarlar en iyi zeytin rengiyle boyanır. İç mekan mobilyalarını seçerken geçişlerden önceki yüksekliği göz önünde bulundurun..

Oturma odası

Oturma odası, birçok arkadaş ve akrabanın toplandığı bir yerdir. Ahşaptan yapılmış bir ev için, bu odanın içini dekore etmenin özgün bir yolu var. Bir yazlık inşa ederken, proje yüksek tavanlı bir oturma odası düzeni sağlar. İkinci bir kat varsa, hiç örtüşme olmayabilir..

Yüksek tavanlı oturma odasında taş şömine

Odanın ortasında bulunan bir şömine, “iki katlı” oturma odasında muhteşem görünecek.

Ahşap bir evin ikinci katına dik bir merdivenin altında gri koltuk

Bir oturma odasını dekore ederken, her ayrıntıyı düşünmek önemlidir.

Neredeyse tüm duvarı değiştiren geniş pencereleri tercih edin. Harika bir bahçeniz veya sitenin tasarımcı donanımlı bir peyzajı varsa, böyle bir karar verilmelidir..

Oturma odasında bir balkon sağlamak ilginçtir. Temiz kütüklerden yapılmış destek kirişleri veya hatta kökleri olan bir ağacın alt kısımları, yakınlardaki yüzlerce evde kesinlikle bulunamayacak benzersiz bir vurgu haline gelecektir..

Özel bir evin balkonunda büyük yemek masası

Zor bir günün ardından böyle bir balkonda oturmak güzel olacak.

Oturma odasının odunsu unsurları koyu yağlarla işlenirse, iç mekanın açık tonlarını kullanın. Bu, döşeme tekstillerinin yanı sıra mobilyalara da yansıyor. Taklit bir kutup ayısı derisinden bir halı satın alın. Bunun üzerine cam sehpa, modern tasarımı yansıtan bir unsur olarak gösteriş yapabilir. Yumuşak döşemeden yapılmış katlanır bir kanepe, beyaza kadar hafif bir gölgeye de sığacaktır..

Bir günlük evde aydınlık oturma odası

Oturma odasına aydınlık ve ferahlık katmak isterseniz kütükler çamaşır suyu ile kaplanabilir.

Doğal taş kaplamalı şömine

Ahşap, diğer doğal malzemeleri mükemmel bir şekilde tamamlar – taş, deri, kil ve cam

Biyo şömine, cam sehpaya harika bir katkı olacaktır. Cephesi plastik ve cam panellerle tamamlanmıştır. Bu çözüm, doğal ahşaptan yapılmış bir evin tarzına modernliği getirecektir..

Video: büyük bir kütük evinin ilginç tasarımı

Ahşap evlerin iç fotoğrafları

Ahşap bir evin geniş oturma odasında deri kanepe Provence tarzı mutfak tasarımı Bir kütük evde oturma odası tasarımı Ahşap zemin üzerinde rengarenk halı Ahşap bir evde seramik zemin Ahşap tavanlı mutfak-oturma odası tasarımı Masif ahşap mutfak adası Bar tabureleri ile yüksek ahşap masa Bir çerçeve evde bir oturma odasının içinin üstten görünümü Özel bir evin tavanında sahte lambalar Rus kulübesinde dinlenecek bir yer Yüksek tavanlı salon aydınlatması Yatak odasının iç kısmında astar Masif ahşaptan yapılmış orijinal masa tablası Ahşap bir evde bar tezgahı Panoramik pencereli yatak odası tasarımı Büyük bir yemek masası üzerinde cam avize Küçük bir evin iç kısmındaki ahşap mobilyalar Özel bir evde paralel mutfak düzeni Çatı katının ahşap yamaçlarının altında bir kanepe Açık renklerde ahşap ev Kabaca kesilmiş çam gövdelerinden yapılmış ahşap merdiven Şömineli modern oturma odası tasarımı Yüksek tavanlı oturma odasında moloz şömine yemek masasında meyve kaseleri Oturma odası penceresinde kahverengi perdeler Çalışma penceresindeki hafif roma perdeleri bir kır evinde geniş oturma odası Yatak odasının duvarına karşı gitar Eski Rus tarzında oturma odasının içi Oturma odasının ortasındaki destek sütunu Oturma odasının iç kısmındaki ahşap yapılar Ahşap bir evde banyo Bir kütük evin yatak odasında klasik mobilyalar Tavan pencereli yatak odası tasarımı Yemek alanı içeren doğrusal mutfak Kahverengi deri kanepe Özel bir evde sürgülü pencereler Lake ahşap yemek masası Yumuşak yastıklı ahşap mobilyalar Bir kır evinde oturma odasının düzenlenmesi Ahşap bir evin mutfağında modern mobilyalar Mutfağın üstündeki yatağa dikey merdiven Ahşap masa üzerinde boynuz avize Özel bir evin mutfak-yemek odasında beyaz mobilyalar Renkli döşemeli döşemeli mobilyalar Kombine şömine sobası ile oturma odası iç Alp dağ evi tarzı oturma odası tasarımı Yumuşak sandalyelerin kombine döşemesi

Previous Post
Gazlı su ısıtıcılı mutfak tasarımı: yenilemeye nereden başlamalı ve yerden nasıl tasarruf edilir?
Next Post
Room design for a young man. What to look for when decorating an interior?