15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda Art Deco: renkler, özellikler, fotoğraflar

Yirminci yüzyılın yirmili yılları. Büyük Gatsby’nin zamanı ve iç tasarımda yeni bir tarz – art deco, lüks, zenginlik ve çekiciliği bünyesinde barındırıyor. Birinci Dünya Savaşı ve savaş sonrası Büyük Buhran sırasında hayatın sınırlamalarından bıkan aristokrat seçkinlerin sahip olmadığı her şey lüks bir ortamda, zengin dekor öğelerinde somutlaştırıldı..

güzel art deco tarzı yatak odası

Art Deco oturma odası

koridorun parlak art deco iç

Hafif Art Deco Tasarım

Stilin doğuşu

Modern endüstriyel ve dekoratif sanatların Paris sergisinden sonra adını alan Art Deco böyle doğdu. Yenilikçi tasarım fikirleri hemen moda oldu: konutlar, pahalı restoranlar ve otel salonları Art Deco (Art Deco) tarzında dekore edildi..

Zamanın ruhunu, farklı dönemleri, tarihi olayları, yakın zamanların keşiflerini somutlaştırdı. İç mekan eski halkların, tarihi kültürlerin araştırmalarını yansıtıyor – Maya Kızılderilileri, Afrika kabileleri, Aztekler.

Geçen yüzyılın sonunda, Art Deco tarzını yeni bir dalga süpürdü, yeni olasılıkları hesaba katarak yeniden düşündü, iç mekana yeni bir bakış. Art Deco, pahalı duvar dekorasyonu, dekor öğelerinin, mobilyaların kullanıldığı zengin malzemeleri birleştiren bir stil haline geldi..

hafif art deco daire tasarımı

Odanın iç kısmında Art Deco

güzel art deco mutfak tasarımı

İç mekanda Art Deco

Art Deco’in başlıca özellikleri

İç mekandaki Art Deco, iki kelimeyle kolayca tanımlanabilir – pahalı ve zengin. Eğlence mobilyaları – sadece hakiki pahalı deriden, bol miktarda ayna. Alçı pervazlar, heykeller – tüm bunlar şaşırtıcı bir şekilde uyumlu bir şekilde seçilmiştir, böylece kitsch, fantezi yoktur – bu, bazen iki renkten oluşan zarif bir lüks – siyah ve beyaz.

Böyle bir iç mekan, müzisyenlerin, sanatçıların, film yıldızlarının, şov dünyasının evlerinde bulunabilir. Stil bazı özelliklerle ayırt edilir.

hafif art deco oturma odası iç

Aydınlık bir yatak odasının iç kısmında Art Deco

parlak art deco tarzı koridor

Art Deco karanlık oda

renk tayfı

Renk paleti – zıt boyalar veya baskın bir parlak renk. Çoğu zaman – siyah, beyaz, gümüş veya çikolata, krema kombinasyonu.

Parlak renkler mümkündür, ancak çok az – bordo, kırmızı, yeşil, mavi. Rafine seçenekler – beyaz ve kahverengi iç, altın ve kırmızı, siyah, altın, mor ve beyaz kombinasyonu. Art deco tarzı, duvarları, mobilyaları dekore ederken geniş kontrastlı renklerin bir kombinasyonu olan “piyano tuşları” tekniği ile karakterize edilir..

güzel art deco tarzı mutfak

Aydınlık büyük Art Deco oda

dairenin parlak art deco iç

Art Deco tarzı aydınlık oda tasarımı

Katı simetri, geometri

Düz çizgiler, zikzaklar, balıksırtı desen, keskin kıvrımlar, geometrik süslemeler ve bitkisel motiflerin yokluğu ile birleştirilmiştir. Katı düşüncelilik, kendi kendine yeterlilik, uyum art deco stilini karakterize eder.

Birçok mobilya parçası yamuk şeklinde yapılır – sandalyelerin, yatakların, sandalyelerin, aynaların arkaları. Kontrast çerçeveler sıklıkla kullanılır, çerçevelenir, yüzeyin konturlarını tekrarlar, bu da nesnelerin geometrik şekillerini daha da vurgular..

Basamak, kendini eski kültürlere özgü çok aşamalı yapıların bir yansıması olarak gösteren Art Deco’nun karakteristik bir özelliğidir – Babil, Asur, Sümer. Genellikle Art Deco tarzının başka bir tipik özelliği ile birleştirilen mobilya parçaları, iç detaylarda kendini gösterir – güneş patlaması.

hafif art deco koridor tasarımı

Art Deco oturma odası

parlak art deco tarzı yatak odası

Art Deco karanlık oda

Güneş ışınları

Birçok iç eşya, güneş ışınlarının etkisi ile karakterize edilir – güneş patlaması. Art Deco tasarımındaki kirişler her yerdedir – yamuk yatak başlıkları, kanepeler genellikle basamaklı, birbirinden ayrılan çizgileri birleştirir. Uzaklaşan güneş ışınları, bir ayna çerçevesini, avizeyi çevreleyen tavandaki alçı kalıpları süsleyebilir. Çizgili duvar, mobilyadaki çizgiler – tüm bunlar güneş ışığı etkisidir.

Art Deco oda tasarımı

güzel art deco koridor tasarımı

Oturma odasının iç kısmında Art Deco

Parlaklık ve parlaklık

Lake, metal, cilalı yüzeyler, parlaklık, çok sayıda ayna Art Deco iç mekanın karakteristik özellikleridir. Aynalar – zarif pahalı çerçevelerde, fayanslarda, aynalı unsurlara sahip mobilyalarda – tüm bunlar bir yanılsama, bir yansıma oyunu, aynalara yansıyan güneş ışınları yaratır.

İç kısım parlamalı, şaşırtmalı – bu nedenle aynalara olan sevgi, cilalı doğal yüzeyler. Tavan için bir gerilim yapısı seçilirse – sadece parlak, duvarlar duvar kağıdı ile kaplanmışsa – o zaman sadece pahalı, parlak, eğer kumaşlar – o zaman brokar, ipek, saten, saten.

Pahalı malzemeler – timsah derisi, vatoz, pahalı kumaşlar – tafta, brokar, ipek, diğer parlak kumaşlar: tüm bunlar parlaklık ve parlaklık ile birleştiğinde kutlama, lüks, zenginlik atmosferi yaratır.

parlak art deco yatak odası iç

Art deco tarzında aydınlık oda

güzel art deco tarzı koridor

Güzel art deco oda tasarımı

etnik motifler

Eski halkların kültürünün yansıması, Afrika safarisinin ruhunu taşıyan hayvan baskıları (fildişi, Afrika hayvanlarının derileri), sedef, Mısır motifleri, pahalı oryantal süslemeler – Art Deco’nun karakteristik özellikleri.

Geçen yüzyılın 20’li yıllarında, bu birçok arkeolojik buluntuyla ilişkilendirildi – Tutankhamun’un mezarının keşfi, Antik Roma, Antik Yunanistan, Aztekler, Mayalar, Afrika halklarının kültürünün incelenmesi.

Art Deco tasarımında bu, hayvan derilerini taklit eden malzemelerin kullanımında, fildişi dekoratif öğelerin kullanımında, klasik antik Yunan ve Roma tarzında heykellerde yansıtılmıştır..

hafif art deco tarzı koridor

Art deco tarzında geniş ve aydınlık bir odanın tasarımı

parlak art deco mutfak tasarımı

Oturma odasının iç kısmında Art Deco

Art Deco iç dekorasyon

Odayı Art Deco tarzında dekore etmek için doğal malzemeler seçilmiştir:

  • değerli ağaç türleri;
  • Gerçek Deri;
  • bardak;
  • metal – krom kaplama veya yaldızlı;
  • işlenmiş kemik.

Art Deco’daki ana şeyin mobilya, dekor olduğunu ve duvarların sadece arka plan olarak hizmet ettiğini göz önünde bulundurarak, renkli, desenli yüzeylere kapılmamalısınız, böylece mat boyaları, dokulu sıvaları bitirmek için seçebilirsiniz..

güzel art deco oturma odası iç

Art Deco tasarım

güzel art deco mutfak iç

Art Deco oturma odası

Duvarlar için boyama uygundur, duvar kağıdı – düz, geniş bir şeritte, süslemeli, geometrik bir desenle. “Zigzag” renklendirme orijinal olacak.

Zemin parlak olmalıdır, bu nedenle parke veya büyük parlak seramik veya doğal taş karolar seçmek daha iyidir..

hafif art deco tarzı yatak odası

Art Deco pembe koridor

parlak art deco koridor tasarımı

Art Deco koridor tasarımı

Tavan Art Deco tarzında – alçı kalıplama, aydınlatma, çok seviyeli. Tüm bunlar, yüksek tavanlı odalarda en iyi şekilde görünür, ancak art deco tarzı alan gerektirir; alçak tavanlı küçük odalarda, tam bir stilistik uyumun yeniden yaratılması mümkün değildir. Tavan bordürleriyle geometrik şekiller vurgulanabilir.

Lüks, kapsam ile karakterize edilen bir stil, çok fazla ışık anlamına gelir. Oturma odası için, alçı priz üzerine yerleştirilmiş lüks bir avize seçmek daha iyidir. Çelik, bakır, camdan yapılmış parlak armatürleri kullanarak çok seviyeli bir aydınlatma sistemi oluşturabilirsiniz..

hafif art deco tarzı oturma odası

İç mekanda Art Deco

koridorun güzel art deco iç

Güzel Art Deco yatak odası

Art deco tasarımlı mobilyalar

Art Deco’nun doğasında bulunan tüm lüks için, iç mekanda basit formlarda mobilyalar bulunur. Yatak odasındaki merkezi mobilya parçası, krom ayaklı, genellikle yamuk şeklinde yüksek başlıklı, konforlu bir yataktır..

Oturma odası için büyük bir kanepe, hakiki deriden yapılmış koltuklar, pahalı kumaş seçmek en iyisidir. Yamuk bir şekle sahip olabilirler veya bir fıçıya benzeyebilirler. Cam üstlü küçük bir masa ile desteklenebilirler. Oturma odası alanı izin veriyorsa veya konutun ayrı bir yemek odası, geniş bir mutfağı varsa, büyük bir yemek masasına, rahat sandalyelere ihtiyacınız var. Döşemeli mobilyalarla uyumlu olmalıdırlar..

hafif art deco oturma odası tasarımı

Art Deco tarzında aydınlık oturma odası

dairenin hafif art deco iç

Siyah art deco ev iç

parlak art deco tarzı mutfak

Karanlık Art Deco Oda Tasarımı

Dolaplar, şifonyerler, kakma ve boyama ile süslenmiş gardıroplar uygun olacaktır. Mobilya, cilalı, cilalı yüzeylere sahip ahşaptan yapılmalıdır. Yapay taklit tarzı kabul etmiyor.

Yerdeki zebra derisi, heykeller, eski posterler, aynalar, zemin, masa vazoları – tüm bu detaylar art deco iç mekanı tamamlar – lüksten bahseden, ancak çığlık atmayan bir iç mekan ve bu nedenle uyumlu ve modern görünüyor.

Video: İç mekanda Art Deco tarzı. Stil özellikleri

Art Deco iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

hafif art deco tarzı mutfak photo parlak art deco iç oturma odası resmi güzel art deco tasarım koridor resmi parlak art deco tarzı yatak odası photo güzel art deco daire tasarım resmi hafif art deco iç koridor photo güzel art deco tarzı koridor resmi parlak art deco yatak odası tasarımı resmi parlak art deco tarzı oturma odası photo hafif art deco iç photo güzel art deco mutfak tasarım resmi parlak art deco yatak odası tasarımı photo güzel art deco tarzı koridor resmi hafif art deco iç oturma odası photo parlak art deco iç koridor resmi güzel art deco daire tasarımı photo güzel art deco koridor tasarımı photo parlak art deco iç oturma odası photo güzel art deco iç koridor photo hafif art deco tarzı daire resmi hafif art deco iç oturma odası resmi güzel art deco tarzı yatak odası photo parlak art deco tasarım koridor resmi parlak art deco daire iç resmi güzel art deco mutfak tasarımı fotoğrafları parlak art deco tarzı daire photo parlak art deco iç koridor resmi güzel art deco tarzı koridor photo hafif art deco yatak odası tasarımı resmi hafif art deco tarzı koridor resmi parlak art deco tasarım oturma odası photo güzel art deco mutfak iç photo parlak art deco tasarım koridor resmi hafif art deco tarzı daire photo güzel art deco yatak odası iç resmi hafif art deco iç resim parlak art deco mutfak tasarımı photo güzel art deco tarzı oturma odası resmi parlak art deco tarzı koridor photo güzel art deco koridor tasarımı photo hafif art deco yatak odası iç resmi hafif art deco tasarım koridor resmi parlak art deco iç photo güzel art deco tarzı mutfak photo parlak art deco yatak odası iç resmi güzel art deco koridor tasarım resmi hafif art deco tarzı oturma odası photo parlak art deco tarzı koridor resmi hafif art deco tarzı mutfak resmi

Previous Post
DIY saksı dekoru
Next Post
How to create an original aquarium design?